Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#4351) mcs válasza Sonja (#4350) üzenetére


mcs
veterán

Nekem egy Alcatel telefon töltőkábelével simán működik a drót nélküli fekete kontroller. :)

[ Szerkesztve ]

(#4352) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Aki használ DS4 kontrollert +DS4Windows progit Win 10 alatt az írna pár (lehetőleg komoly) hátrányt erről a trióról? Úgy tudom képes Xbox kontrollert is emulálni így elvileg nincs kompatibilitási probléma...

szerk.: bár ahogy elnézem elég szépen testre lehet szabni Steam alatt is [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4353) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az ilyen 1-2 ezer forintos pc-s kontrollerekkel? Rendkívül ritkán használnám szóval nem vennék meg egy 10ezer forintos xbox-os kontroller csak ezért. Például mint ez.

Sokszor látok olyat írva, hogy játékok nem ismerik fel ezeket. Illetve hogy a sticknek a rugója egy hónap után megadja magát.

[ Szerkesztve ]

(#4354) mcs válasza TeebyKay (#4353) üzenetére


mcs
veterán

Felejtsd el ezeket az olcsó vackokat. Egyszer kell többet ráköltened egy XBox kontrollerre, és évekig nem lesz komolyabb problémád. :)

(#4355) TeebyKay válasza mcs (#4354) üzenetére


TeebyKay
őstag

Csak mint mondtam havi 1-2x ha előkerül, és ha választanom kell a 10ezres kontroller, vagy a semmi között akkor a semmit választom. Most a kérdés, hogy 1-3 ezer között van-e olyan kontroller amit érdemes a semmi helyett választani.

(#4356) mcs válasza TeebyKay (#4355) üzenetére


mcs
veterán

Madaras teszkóban van Natec Genesis P65 5ezerért, ami alá semmiféleképpen nem érdemes adni. A hátulján van egy kapcsoló, amit X (XInput) állásba érdemes tenni azért, hogy az elmúlt 10 év játékai gond nélkül kezeljék.

[ Szerkesztve ]

(#4357) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
Adott 2 darab Media Tech kontroller, MT1510-es típus, bajban vagyok mert eddig semmilyen tapasztalatom nem volt ilyen irányban.
Egy játék csont nélkül kezeli akár egyszerre is mindkettő kontrollert. Néha ugyan mintha nem kapna jelet,aztán megint teszi a dolgát.
Viszont az összes többi játékban használhatatlan még egyenként is.... Skyrim, CS-GO, PES2018... Természetesen mind eredetiben... Beszorul a bal felső sarokba a kurzor és csak pörög. Általában az egeret is borítja magával, nem segít csak az újraindítás. Az biztos hogy a kontrollert érzékeli, de konfigurálni sem lehet rendesen. A Steam-el sem jutottam közelebb a megoldáshoz.
Próbáltam Linux Mint és Win 10 alatt is, elsődleges lenne a Win.
Ötletek?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#4358) TeebyKay válasza mcs (#4356) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor egyenlőre pihentetem a gondolatot és majd ha lesz rá nagyobb keret akkor visszatérek. Köszönöm a választ.

(#4359) mcs válasza TeebyKay (#4358) üzenetére


mcs
veterán

Jól teszed. Merula Alba remekül összefoglalta, hogy mi a legnagyobb baj a legolcsóbb kontrollerekkel. :)

(#4360) TeebyKay válasza mcs (#4359) üzenetére


TeebyKay
őstag

De egyáltalán hogyan árulhatnak működésképtelen eszközöket? És ráadásul ilyen nagy számban, nagyjából több száz féle közül lehet választani.

(#4361) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintetek ez megfelelne egy PS4 kontrollerhez? [link]

vagy esetleg inkább ez? [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4362) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy vevőt a PC-s XONE kontrolleremhez, de sehogy sem akar kapcsolódni, csal villog az X gomb... Win 7-em van, de ezzel is működnie kellene. Mi lehet a gond? Az eszközkezelőben nem találja a kontroller illesztőprogramját, valami XBOX ACC-t ír.

(#4363) DeFranco


DeFranco
nagyúr

szaisztok!

szert tettem egy F510 gamepadra a jó öreg F310 mellé (7 éve nyúzom és olyan mint új korában), szeretném kipróbálni, tesztelni hogy hogyan működik a rezgő mód a játékoknál.

eddig a sonic all star racing transformeddel próbáltam de abban a rezgés alapból bugos, nekem sem rezeg vele a kontroller, pedig egyébként maga a motor működik, a gombra reagál, rezgeti magát, és a steam beépített gamepad konfigurálójában is tudom szoftveresen "rezgetni".

azt szeretném kérni, hogy ajánljatok nekem olyan játékokat, lehetőleg egyszerűeket, hogy ne kelljen sokat letöltögetni, ahol ki tudom próbálni hogy játék alatt milyen a rezgő mód. lehetőleg olyan játék érdekel, ahol a rezgés a játék integráns része és nem csak két cutscene-be integráltak egy-egy remegést az egész játékban. jók az indie játékok is, nem kell tízgigás AAA címnek lennie.

[ Szerkesztve ]

(#4364) mcs válasza Kristof_94 (#4362) üzenetére


mcs
veterán

Az újabbik kiadású vevőt vetted, ami egy átlagos méretű pendrivenál is kisebb? Ha igen, akkor a win updaternek le kellene töltenie a drivert hozzá.

(#4365) morfondőr válasza Kristof_94 (#4362) üzenetére


morfondőr
őstag

Én úgy tudom, hogy hivatalosan csak a win 10 támogatott, xbox app, és xbox eszközök csak a store-ból érhetők el, ami szintén win 10. Valahol olvastam, hogy meg lehet hekkelni valamit és win 7 is felismeri, de erre rá kell keresned!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4366) Laci.M válasza morfondőr (#4365) üzenetére


Laci.M
senior tag

Hivatalos álláspont szerint mennie kéne egyszerre akár 4 kontrollerel is. Elméletileg semmilyen mókolás nem kell, és azt sem írja, hogy melyik fajta vevő kell hozzá.

(A Bluetooth a win10 only)

Aláírás

(#4367) morfondőr válasza Laci.M (#4366) üzenetére


morfondőr
őstag

Akkor ezt elnéztem, vagy lehet hogy az elején volt csak win 10 only.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4368) mcs válasza morfondőr (#4365) üzenetére


mcs
veterán

Az új vezérlőt magától még a 1803 verziójú Win10 sem ismeri fel, hanem a Win Update szedi le hozzá a drivert.
Azért a Microsoft saját termékénél ez kicsit ciki. :D
7 alatt annyi megkötéssel működik, hogy az audio átvitel nem megy, amikor rácsatlakoztatsz egy headsetet.

[ Szerkesztve ]

(#4369) xzeebyt


xzeebyt
tag

Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy xbox1 kontrollerrel játszottam win7en egészen a mai napig, és valami oknál fogva egy játék se akarja látni a kontrollert... 1546x letöröltem, felraktam, drivert szedtem le, párosítottam, directX-et frissítettem, másik karral is kipróbáltam, és semmi... Az eszközkezelőbe minden oké, minden helyesen működik, sehol nem észlel problémát, kalibrálni is próbáltam, ott is érzékel minden gombot, de játékoknál egyszerűen semmi ! Ami extra változás történt, hogy kihúztam valamelyik nap az adaptert az usb-ből, de azt gondolom, hogy ez nem egy akkora ok. Eszméletlen idegesítő, hogy minden oké, de mégse :W Ja igen, már azt az x360-as controller emulatort is próbáltam, ott is érzékel minden gombot, de játékba semmi. Egyedül a Jnes nevű programba tudom használni.. Esetleg erre valakinek valami ötlete nincs ? Semmi fórumot, se microfos támogatást nem találtam hozzá.

Kriptot is elfogadok!

(#4370) Sonja


Sonja
veterán

Akciós a fehér Xbox One S controller (TF5-00003) a Mall-nál (12690HUF)! :K Vettem is egyet. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4371) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv. PC hez keresek egy kontrollert.
Fifa, forza horizon 3,f1 2018 amihez kellene. Eddig a ps4 kontrollerjet használtam de mivel azt eladtam a konzollal együtt így kellene valami hasonló. Lehetőleg az irányító rész az a körbeforgó izé legyen
🤔Ne a bal jobb fel le nyilas cucc.
Ezek közül valamelyik?
Ha lehet egy sorba melyik lehet a legjobb melyik a leghosszabb.

Vagy más egyéb max 8ezerig, vagy használt ps4 kontroller ha ezek nem jobbak nála?!

[ Szerkesztve ]

(#4372) Laci.M válasza pruzsi (#4371) üzenetére


Laci.M
senior tag

Drágább mint írtad, de PC-hez ez a legjobb továbbra is. (Most ez jó ár nagyon)
MALL.hu

Aláírás

(#4373) pruzsi válasza Laci.M (#4372) üzenetére


pruzsi
őstag

Köszi! Ma rendeltem még csak meg, saját Bluetooth vevővel is megy gondolom mint a ps4 is ! ?

(#4374) SyriusEzo


SyriusEzo
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új kontrollert vásárolni,xbox-osat 10k alatt.Olyat szeretnék aminek a driverét egyből felismeri mint xbox vezérlő.Egyelőre ez az amit találtam csak mivel nem Microsoft termék nem vagyok benne biztos,hogy felismeri a Win10:

[link]

Segítségeket előre is köszönöm! :)

(#4375) morfondőr válasza SyriusEzo (#4374) üzenetére


morfondőr
őstag

Ilyet aliexpressen találsz 10 dollárért is! Vezetékes xbox 360 kart kapsz 10k alatt, ami eredeti és bedugod és megy!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4376) pruzsi


pruzsi
őstag

Ma megérkezett a kontroller egy kis probléma akadt

Kellene egy PIN Kód :D
PS4 -hez a 0000 volt jó,ennek sajnos nem valaki tudja esetleg?

(#4377) MageRG válasza pruzsi (#4376) üzenetére


MageRG
addikt

A szokásos MS protokoll a megoldás:
kontroller kikapcs (xbox gomb 6 másodpercig nyomva), bekapcs. Vagy Bluetooth driver firssítés.

[ Szerkesztve ]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4378) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Hello
Segítsetek!
xbox one kontroller +win7 x64
1 hónapja még hibátlanul ment a wireless, win reinstall, full update után pedig a vevőt nem telepíti
Kábelen megy, de wireless módban nem...
úgy telepítettem, ahogy M$ oldalán le van írva...
a vevő és a kontroller is jó, w10en müxik
van egy olyan érzésem, hogy valameik update kukorékolta el...

(#4379) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Azt kérdezném, akinek már van tapasztalata mindkettővel, hogy a ONE controller-nek már jobb a D-Pad-ja, mint a 360-nak?

És még a PS4 tulajokhoz is: A sima (ill. Slim) PS4-hez alapból járó gamepad amúgy milyen? Van lehetőség mondjuk valami jobbra lecserélni, vagy kb. "egykutya" minden verzió?

(#4380) morfondőr válasza SunMount3r (#4379) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha megnézed a képeket, akkor látszik az alapvető különbség: a one kontrolleren már csak 4 irányú a d-pad nem 8, így nem billeg össze-vissza.Eddig csak a Batman játékokban tapasztaltam hátrányát, mert ott a gadgetek váltásához mind a 8 irányra szükség van, így egyszerre kell a két gombot nyomni, de ez a 360 padon is nehézkes volt, mert az is mindig ide-oda billegett.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4381) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Az újabb FIFA és Pro Evolution Soccer játékokhoz nem alkalmas a régi "Microsoft Sidewinder Gamepad"-em, mert különféle mozdulatokhoz, passzokhoz hiányolja az analóg karokat, és "nem létező" gombokra hivatkozik...

Ezért egy olyan, vezetékes kontrollert keresek, amelyekkel a fenti két játék maradéktalanul játszható, élvezhető.

A Media Markt áruházban most jó áron kapható a Logitech F310.

Ugyanakkor nem tudom, hogy ez mennyire kényelmes, ráadásul más a kezelő karok elhelyezése. Ez olyan "Playstation"-ös, mégis... a gombjai alapján inkább az Xbox kontrollert idézi.

Trust GXT540 Yula - egy másik PS/Xbox "hibrid"...

Trust GXT560 Nomad - egy Xbox "másolat"

Thrustmaster GPX - ez áll a legközelebb vizuálisan az eredetihez

Eredeti Xbox kontrollert viszont nem is látok most sehol.

A "Gearbest" oldaláról "fillérekért" lehet vásárolni fehér és fekete színű másolatokat, persze ott meg nem tudni, milyen minőséget képviselnek.

Egyáltalán a fent említett játékokhoz melyik jobb? A Playstation kontroller, az egymás melletti két analóg karral, vagy az Xbox kontroller az egymáshoz képest átlósan elhelyezett analóg karokkal? :F

Melyik kényelmesebb hosszú távon?

Köszönöm a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#4382) SunMount3r válasza Piftuka (#4381) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem (és még sokak szerint) az asszimetrikus analóg karok kényelmesebbek hosszú távon. Az eredeti X controllerek nagyon jó minőségűek és kényelmesek (az X360 is, nekem az van), egyedül a D-Pad az ami lehetne jobb is. Ha nincs sokat használva a D-Pad, szerintem egy X-es jó választás. De lehet van olyan "X-szerű" is, amin jobbak a D-Pad gombjai is, de ezt ránézésre nehéz megmondani.

(#4383) Piftuka válasza SunMount3r (#4382) üzenetére


Piftuka
veterán

Hmmm.... Van olyan játék, amelyiknél a D-Pad helyett mindkét analóg kart (akár egyszerre) kell használni?

Miért jobb az aszimmetrikus elhelyezés szerinted?

Egyébként én a D-Pad-ot kedvelem; az MS gamepad-emen kiválóan működik a mai napig.

És a kérdésem továbbra is áll... a fentiek közül melyiket érdemes megvásárolni az említett játékokhoz? :)

"Aquila non captat muscas."

(#4384) SunMount3r válasza Piftuka (#4383) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A mai játékok már szinte csak az analógokat használják a mozgásokhoz, a D-Pad csak kiegészítő szerepet tölt be. Pl. inventory, eszközváltás, vagy varázslatok arra vannak kirakva, meg hasonlók. FIFA-ban nem tudom milyen szerep jutott neki.

Az asszimetrikus kiosztás szerintem logikusabb, ergonomikusabb és precízebb is. Persze mindig is két tábor volt, a PS-esek nyilván meg a szimmetrikusra mondják ugyan ezt. A legjobb, ha elmész valami áruházba és kézbe veszed mind két fajtát, hogy melyiket érzed "természetesebbnek".

A GPX-en másabb a D-Pad, mint az X-eseken szokott, ez lehet jobb is, de akár rosszabb is. Meg próba nélkül én ezek minőségéről nem nyilatkoznék.

Én tuti eredeti MS X-et vennék megint, mert alapvetően semmi gond nincs vele, bírja rendesen és a minőség is megbízható.

(#4385) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. XBOX One S Conmtroller-ben alkalmazható tölthető AA elem? Előre is köszönöm.

(#4386) dunc válasza BK87 (#4385) üzenetére


dunc
nagyúr

:K

(#4387) morfondőr válasza BK87 (#4385) üzenetére


morfondőr
őstag

2 éve csak tölthető elemmel használom. Simán működik!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4388) Piftuka válasza SunMount3r (#4384) üzenetére


Piftuka
veterán

"A legjobb, ha elmész valami áruházba és kézbe veszed mind két fajtát, hogy melyiket érzed "természetesebbnek"."

Sajnos ez a lehetőség itt nem játszik! Tudom, a budapesti boltok, Media Markt-ok "rogyásig" vannak demo eszközökkel, de nálunk nem ez a helyzet.

Az X-Box kontrollert ki tudtam próbálni, az kényelmes. A Logitech F310-ből viszont nem volt kiállított demo darab. :(

Nem is beszélve a fent említett egyéb gyártók termékeiről, amelyet eddig csak fotókon láttam...

"Aquila non captat muscas."

(#4389) morfondőr válasza Piftuka (#4388) üzenetére


morfondőr
őstag

Az Xbox One kontroller rendre a legjobban vizsgázik minden teszten. Bárhol nézed, mindig azt hozzák ki győztesnek ahol pc-hez tesztelnek vezérlőket. Szerintem azzal nem fogsz rosszul járni, kicsit drága, de nagyon minőségi és tartós darab (feltéve ha nem dobálja bele az ember a TV képernyőbe). És nem utolsó sorban minden játékkal kompatibilis és plug-and-play!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4390) Piftuka válasza morfondőr (#4389) üzenetére


Piftuka
veterán

"Fáziskésés" nem fordul elő ezekkel a rádiós kontrollerekkel?

Illetve gond nélkül működnek PC-vel is, mindenféle "trükközés" nélkül?

"Aquila non captat muscas."

(#4391) morfondőr válasza Piftuka (#4390) üzenetére


morfondőr
őstag

Pár ms lag mindig van, de ez észrevehetetlen egy normál játéknál, e-sportra, vagy komoly pvp multira meg úgysem kontrollert használ az ember, mert semmi esélye nem lenne a kb/m ellen. Xbox One kontrollert egyébként egyszerű micro usb kábellal lehet vezetékesen is használni.

Az xbox kontrollerek pedig működnek mindenféle trükközés nélkül. Bedugod és minden játék fel fogja ismerni és még azok a gombok is fognak megjelenni a képernyőn, amiket használnod kell.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4392) SunMount3r válasza Piftuka (#4390) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És az X 360 is nagyon jó.

(#4393) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszi a tippeket! ;)

Egy dolog bizonytalanít el...

Többen panaszkodnak a rossz anyagminőségre, gyors meghibásodásra...

(Miközben mások éppen a hosszú távú megbízhatóságát, kiváló minőségét ecsetelik...)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#4394) morfondőr válasza Piftuka (#4393) üzenetére


morfondőr
őstag

Minden használattól függ! Bármit tönkre lehet tenni 1 óra alatt is. Nekem kettő xbox 360 kontrollerem volt (1 vezetékes 1 wireless) és egyiknek annyi baja van, hogy egy analóg kar ami néha magától mozog, ha nagyon alacsonyra veszem a deadzone-t. De azt nem keveset használtam! Egyébként nagyon masszív, párszor le is esett és semmi más baja nincs.
Az Xbox One már több, mint másfél éve megvan, annak semmi baja, de a burkolat műanyagja nem tűnik olyan masszívnak, mint a 360-é, de ez csak annyit jelent, hogy vélhetően kevésbé bírja a dobálózást (még nem próbáltam). Egyébként a One sokkal finomabb, precízebb mozgást biztosít (pl. fps-ben célzás is nagyon jól megy vele).

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4395) Piftuka válasza morfondőr (#4394) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az újabb info-kat! :R

Sajnos sehol nem lehet már kapni az Xbox 360 vezetékes kontrollert, pedig azt megvettem volna! :(

Ha tudtok esetleg biztos beszerzési helyet (csakis jogtiszta, megbízható, magyar forgalmazó), kérlek, írjátok meg!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#4396) SunMount3r válasza Piftuka (#4395) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Konzolokszervízét nézted?

(#4397) Deylath26


Deylath26
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Trust GXT 540-em. A problémám az, hogy nem régóta azt csinálja, hogy egyszer csak menetközbe elkezd nem reagálni. Ugyanúgy világíit, mint szokott de ha azt akarom hogy bevegye a gomblenyomásokat, ki kell húznom és vissza kell dugnom az USB-jét. Valakinek valami tippje mit lehet ezzel csinálni? Amikor működik nincsen semmi baja...

(#4398) Piftuka válasza SunMount3r (#4396) üzenetére


Piftuka
veterán

Sőt, beszéltem is velük! Nem valószínű, hogy tudnak még szerezni a 360-as kontrollerből.

A "One" kontrollert ajánlották helyette, de ~27.000 forintot - gamepad + PC konverter - nem fogok költeni a célra.

(Persze igazán levehetnék a honlapjukról az összes ilyen, már beszerezhetetlen "rendelhető" terméket...)

"Aquila non captat muscas."

(#4399) MageRG válasza Deylath26 (#4397) üzenetére


MageRG
addikt

Lehet kábel kontakthiba...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#4400) morfondőr válasza Piftuka (#4398) üzenetére


morfondőr
őstag

Hát annyit ne is költs, mikor van sokkal olcsóbban: [link] és [link] (ugyanaz mindenhol, nem tudom miért nem egyben listázza)
De ha vezetékesen akarnád használni, akkor egy sima micro usb kábel is megteszi, mint ahogy írtam. Másik lehetőség, ha van BT vevőd, akkor a One S kontrollerek már azzal is kommunikálnak, igaz ott lehet 1-2 érdekes probléma, de alapvetően működik sok embernél.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.