Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#3301) _adaml21_ válasza Teaway (#3300) üzenetére


_adaml21_
őstag

Bárcsak lehetne még kapni... :(

(#3302) pingwin92 válasza _adaml21_ (#3297) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Nekem is pont ezért van logi, és nem x360.
A fönti sticket, ha ferdén jobbra feltolod, már nincs rajta az ujjad, és nehezebb onnan irányt változtatni.

A ravaszhoz meg egy jóféle kis passzív félév alatt edzettem meg. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3303) _adaml21_ válasza pingwin92 (#3302) üzenetére


_adaml21_
őstag

Én úgy érzem, előbb barátkozom meg a fenti stickkel, mint azzal az acélos ravasszal... Sajnos a passzív félév nekem nem fér be le :DD

Remélem azért találok valami fasza kompromisszumot :)

(#3304) Redcaster


Redcaster
őstag

Sziasztok!

A mai nap hozzánk került egy M-Tech vezeték nélküli gamepad. Viszont a jobb stick nem működik. Valamiért a windows is úgy látja, mintha a jobb kar a mellette lévő programgombok lennének, tehát ha a felfelé tolom, akkor az egyes gombhoz rendelt dolgot kapom, ha jobbra, akkor a ketteshez, ha lefelé, akkor a hármashoz, ha pedig balra, akkor a négyeshez.
Öcsémmel Fifázni akarunk, és ott ugye a jobb karral lehet cselezni. Ha tehát ő cselezni akar, akkor mindig vagy kapuralő, vagy passzol, tehát nem azt csinálja amit kéne. Van egy másik gamepad, egy Logitech Chillstream, az 100%-osan működik, semmi baja nincsen. Próbálkoztam már a registryben állítgatni az új gamepad beállításait, a programot is felraktam, hátha ott lehet valamit állítani, de az is csak dísznek van,. állítani sem lehet benne semmit...

Remélem tudtok segíteni nekem, és mindenkinek boldog karácsonyt kívánok ;)

(#3305) _adaml21_ válasza _adaml21_ (#3303) üzenetére


_adaml21_
őstag

Berendelek egy vezetékes X360 kontrollert.
Leírom, hogy miért döntöttem így. Lehet, hogy senkit nem érdekel majd, de ha csak egy ember megváltoztatja a véleményét, és jobb kontrollert választ emiatt, akkor már megérte :)

Imádtam a Logi Dual Actiont, főként a szimmetrikus kialakítása, és a precíz analógjai miatt. Így aztán természetes, hogy a Dualshock-okat is szeretem, de egy Dualshock3 10ezer, Dualshock4 17-18ezer, amikhez még kellene vennem egy bluetooth vevőt (vagy kényelmetlenül egy miniUSB/microUSB kábellel használnám), mókolni kéne a DS4toollal, ami most még lehet, hogy okés, de ki tudja, mi lesz ha kijön egy új windows, stb.
Szóval, nem akarok mókolni, ráadásul drága is.

Új Logitech vezérlőket már alig lehet valahol kapni, ráadásul a Triggerek olyan erősek, hogy megfájdul tőlük a kezem. Szóval, akármennyire is szeretem a Logitechet (mint márkát, és mint játékvezérlőt), elvetettem.

És akkor jött végül az X360 kontroller: Volt már xbox-om, volt hozzá 2 kontrollerem, igaz nagyon keveset voltak használva, de egyiknek se "lógott" az analóg stickje (lehet, hogy driveresen lecsekkolva lett volna valamekkora offset, de ez engem nem érdekel, ha játékban nem észrevehető).
Az asszimetrikus kialakítás nem igazán tetszett, de meg tudtam szokni (szeretni nem), a triggerek megfelelő nyomáspontúak (ellentétben a Logival, ugye...).
14 000 a vezetéknélküli receiverrel, ez tök jó lenne, de nincs kedvem hetente elemet cserélni, meg eléggé nehézzé teszi a kontrollert (a súlyát kifogásoltam, mikor volt xboxom). A vezetékes 7500, ennyiért a hülyének is megéri (hát még nekem :DDD ), kipróbálom... Ha nem tetszik, eladom, ha bejön, akkor meg remélem jópár évig hű társam lesz :)

Sajnos az a konklúzió, hogy a jelenlegi kínálatban nincs tökéletes választás (számomra). Egy Dualshock hivatalos windows driverrel (hogy biztosítva legyek, hogy támogatva lesz később is) 10ezerért tökéletes lenne számomra, vagy egy F310/F510 a PS triggerjeivel, hát, az maga lenne az álom. :)

[ Szerkesztve ]

(#3306) Teaway válasza _adaml21_ (#3301) üzenetére


Teaway
veterán

Mondanom se kell, hogy wireless.
288 g a tömege.

Nincs itthon csokid??

(#3307) _adaml21_ válasza Teaway (#3306) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nem értem mire akarsz utalni.... :D

(#3308) Teaway válasza _adaml21_ (#3307) üzenetére


Teaway
veterán

„ de nincs kedvem hetente elemet cserélni, meg eléggé nehézzé teszi a kontrollert”

Akkut használok, és kifejezetten jó számomra, hogy nem pehelykönnyű.

Nincs itthon csokid??

(#3309) vbbb


vbbb
őstag

Laptophoz akarnám csatlakoztatni (Windows 8.1 64bit) a Speedlink Wireless FX SL-6567-BK gamepademet, de nem akarja felismerni az USB stick-et, nem villog egyáltalán.

Ami honlapon van 1.0 driver azt feltettem, a Windows XInput Gamepad Drivers-is bár csak úgy tudtam, hogy jobb klikk az xusb21.inf-en és Telepít. Ha driverként akarnám megadni ezt neki inkompatibilisnek írja, pedig egyszer már játszottam vele korábban.

(#3310) bandika0626


bandika0626
senior tag

Sziasztok.

Ezt a két vezérlőt néztem ki az F1 2014-hez.

LINK1

LINK2

Most egy Saitek Ps1000 használok de a gáz és fék nem adagolható szépen (van vagy nincs)
és a kormányzás is olyan, hogy azonnal mozdul milyest mozdítok a karon de a játékban kb 1 mp-ig is eltart.
A japan pályán az elején lévő kanyar kombimációt lehetetlen megcsinálni mert nem reagál olyan gyorsan az irányváltásokra.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#3311) zsiz válasza bandika0626 (#3310) üzenetére


zsiz
őstag

Xbox-osat kapsz olcsóbban is. De lehet hogy a másikat is :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3312) _adaml21_ válasza bandika0626 (#3310) üzenetére


_adaml21_
őstag

Konzolvilágtól rendeltem az Xbox vezérlőt, ma jött meg, le is játszottam vele 3 FIFA meccset.

Teljesen meg vagyok vele elégedve (bár már volt x360-om fél évig, így nem volt ismeretlen), eleinte szokatlan volt, de a 3. meccsen már mintha mindig ezt használtam volna.
Ami pozitívum, hogy a háta a vezetékes kialakítás miatt keskenyebb, nincs elemtartó, így jobban elfér hátul az ujjam.

A stickek tényleg bizonytalanok kicsit a 0 állás körül, de rájöttem, hogy ez mi miatt van: A Logitechnek (amellett, hogy kicsit tényleg patentebb az analógja) nagyon nagy holtjátéka van a 0 körül, ezért tud mindig visszaállni a 0-ba pontosan! És míg az x360 bizonytalansága nem érzékelhető játékban, addig a Logi holtjátéka nagyon is!

Persze, aki azért vesz gamepadot, hogy a driver-ben nézegesse, hogy milyen pontosan áll vissza, annak az x360 nem lesz megfelelő.

Ennek ellenére a Logi még mindig jobban tetszik (szimmetrikus kialakítás, és patentabb joy miatt), de az új szériák erős triggerjeit nem tudtam volna megszokni, így 7500-ért az x360 nekem teljesen megérte! :)

(#3313) Watto1991


Watto1991
senior tag

Sziasztok!
Ma lett véve egy ilyen gamepad. (ps3-hoz) Olyan probléma van, hogy játék közben olyan, mintha egyfolytában lassan nyomnánk le a jobb analóg kart, folyamatosan néz feléfé a karakter. Lehet ezzel valamit kezdeni? Garancia?

(#3314) SyriusEzo


SyriusEzo
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Xtrust GXT 28-as kontrollert fifához.Minden működik de amikor pl nem nyomom a sprintet elkezd cselezni vag y ha akarok valamilyen csel nem csinálja.Tipp hogy miért?

És ha tudnátok jobb kontroller irjátok le pls. Előre is köszi! :R

(#3315) TIT válasza SyriusEzo (#3314) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

X360 vagy logi F-310

(#3316) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, kontroller vételén gondolkozom. Nézegettem az új Xbox One kontrollert, fogásra jó, viszont nem tudom, hogy elég hosszú-e a kábelje. Esetleg még milyen kontrollert ajánlanátok? NFS, meg az új Lara Crofttal játszanék most főleg.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3317) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ugyebár az XBOX360 (wireless) controller-t a Win 7 alapból, a "Microsoft XBOX 360 accesories" külön driver telepítése nélkül is kellene kezelnie, nem?! Funkcionalitásában alapból nem ad hozzá semmi újat az a driver, ha jól tudom, vagy tévednék?

(#3318) vaakuum


vaakuum
addikt

logi f310-et valahogyan fel lehet ismertetni az általános logitech driverrel, ami az egereket is kezeli?
Azt gondolnám, hogy nem kell külön metódussal cseszegtetni a kiosztást, hanem egy driverból kezelhető, mint logitech beviteli eszköz. :U Ennyire naív lennék?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3319) fleetcmd válasza vaakuum (#3318) üzenetére


fleetcmd
tag

Addig örülj, amíg nincs a gépeden Logitech driver. Addig sem lesz kékhalálod... Az F310-et a rendszer amúgy is simán felismeri és nem kell külön telepíteni semmit (legalábbis Xinput módban biztos).

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#3320) TIT válasza fleetcmd (#3319) üzenetére


TIT
veterán

Nekem nem volt kékhalálom logi billentyűzetdrivernél se.

(#3321) vaakuum válasza fleetcmd (#3319) üzenetére


vaakuum
addikt

De pont az a bajom, hogy az xinput kiosztás nekem nem tecc....
Egyébként logi egeret nyúzok 15+ éve (most épp a másodikat), soha nem volt gondom a driverével, amit rákonfigoltam, azt csinálta.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3322) pingwin92 válasza vaakuum (#3321) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Asszem a driverben a kiosztást csak Direct Intputban lehet állítgatni, XInputban nem.

(#3323) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Na, közben megjött a Logitechtől az F710, de még nem bontottam ki, lehet, még eladom.

Viszont volna 1-2 kérdésem azokhoz, akiknek van / volt ilyenjük.
Meddig bírja szuflával?
A dobozon olvastam ilyet, hogy vételi tartományt növelő kábel. Ez mi?? Egy USB-USB kábel, amivel felvezethetem a vevőegységet az asztalra, ha mondjuk a gépem el van dugva az asztal alá?

(#3324) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Rendeltem két X360 wired gamepad-ot a topikban olvasható ajánlások alapján. Elsősorban autókázáshoz, de érdekelne, hogy milyen stílus mellé érdemes még használni?

Illetőleg milyen játékokban lehet kihasználni az egymással játszás lehetőségeit?

read-only mode on the forum

(#3325) Teaway válasza pingwin92 (#3323) üzenetére


Teaway
veterán

Marhaság.
Már a Wireless Rumblepad2 is tudta a 8 métert asztal alól, gép háta mögül. Azóta csak nem fejlődtek visszafelé :D

Nincs itthon csokid??

(#3326) _adaml21_ válasza AtHoS (#3324) üzenetére


_adaml21_
őstag

Fifára használom, ott tökéletes, és egymás ellen is tudtok játszani :)
(Akár négyen is :)) )

(#3327) TIT


TIT
veterán

Az normális ha pár nap múlva nyikorog az x360 bal karja?

(#3328) Teaway válasza TIT (#3327) üzenetére


Teaway
veterán

Nem.

Nincs itthon csokid??

(#3329) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Tudnátok ajánlani egy boltot vagy webáruházat, ahol jó pénzért lehet XBOX One kontrollert play vharge kittel kapni? 18900ért találtam legolcsobban. Esetleg nincsen vkinek valami kedvezménye?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3330) _adaml21_ válasza TIT (#3327) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nálam ugyanez van....
Elküldöd gariba?

(#3331) TIT válasza _adaml21_ (#3330) üzenetére


TIT
veterán

Kivételesen nem,mert letelt a 3 nap és nem akarok még1x menni,de lehet,hogy rögtön cserélnék.
A ps2 joy is nyekereg de az több hónap után.
Tiéd is pár nap után kezdte?

[ Szerkesztve ]

(#3332) _adaml21_ válasza TIT (#3331) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nekem is kábé 1 hét után.

A jobb trigger is nyikorog picit, de az annyira nem zavar, xbox vezetéknélkülin is nyikorgott anno.

Meg tudom szokni, de ha emiatt cserés, akkor én is visszaviszem majd.

(#3333) bbdzyx válasza TIT (#3327) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Az enyém is ezt csinálta, rögtön miután kivettem a dobozból, rettentő idegesítő volt. Öt napig nyúztam hátha bekopik, de nem történt meg. Vissza vittem a konzolvilágba, ahonnan rendeltem. Ott azt mondták, hogy ez elméletileg nem garanciális hiba, mert a rendeltetésszerű használatban nem zavar, csak esztétikai defekt, de "jó fejek" lesznek és cserélik. (Elég mérges lettem volna, ha "nem lettek volna jó fejek", mégiscsak 7,5k-t fizettem érte) Kaptam egy másikat és azzal minden rendben.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#3334) pingwin92 válasza Teaway (#3325) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Jó, ezt gondoltam. Akkor lehet, hogy a nappaliba lát ki vele 2 falon keresztül..

Egyébként, ha a konzolvilág nem akarja cserélni, akkor írni kell a Microsoftnak. Bár itt nem tudom, hogy megy, de az én F510-em az edigitalban lett véve, ahol csak 1 év garit adtak, pedig 2-t kellett volna, de mindegy, velük nem is próbálkoztam, csak a gari utolsó napján felhívtam a Logitech supportot, és mondtam, hogy mi a baj, meg, hogy holnap jár le a gari, és nem problémáztak semmit, elhitték, hogy épp időben vagyok (egyébként tényleg, de nem volt nekik gyanús, nem kértek másolatot a számláról). Csak egy sorozatszám kellett nekik, ezt Küldtek is helyette egy F710-et. És még a másikat is megtarthattam tartaléknak. Mert néha működik rendesen. :)
Még egy érv a logi mellett. Just sayin'. :))

Egyébként egy boltban kézbe vettem egy F710-et, és nem tudom, hogy csak azért mert nehezebb, vagy más is egy picit az alakja, de még az F510-nél is jobban kézre áll. Az 510-nél, mikor benyomom a triggereket (és ez valószínűleg a azért van, mert nehéz benyomni), azt érzem, hogy kilököm a kezemből. De ez az F710, ez más egy picit, és itt egyáltalán nem érzem ezt. Lehet, hogy csak a súlya miatt, lehet, bár mellérakva egy F310-et, lehet látni egy hajszálnyi különbséget.

Úgyhogy szerintem nem is adom el, hanem megtartom. :K
Majd, ha végeztem a vizsgáimmal, jó alaposan letesztelem, az bluetooth izéjét, hogy mennyire szar. Mert ha az rendben van, akkor ez szerintem egy közel tökéletes kontroller.

(#3335) AtHoS válasza bbdzyx (#3333) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bakker! Most írjátok, hogy nyikorog, mikor már megrendeltem? Affene...Na nem baj, netes rendelés, szóval 14 napon belül elállhatok tőle. Mi a fenétől nyekereghet amúgy?

read-only mode on the forum

(#3336) bbdzyx válasza AtHoS (#3335) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Itt a topikban én is megkérdeztem ugyanezt, akkor egy kolléga azt válaszolta, hogy valószínűleg az analóg kar ér hozzá valahol a külső burkolathoz. Vártam, hogy bekopjon, de öt nap intenzív FIFA, NBA után sem történt meg, rendületlenül nyikorgott tovább, mikor dél - délkeleti irányok között mozgott.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#3337) bandika0626


bandika0626
senior tag

Használjatok egy csepp étolajat. :Y

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#3338) TIT


TIT
veterán

Használatban nem zavar csak ez prestigekérdés microfos részről.
Ps2-é is nyikorog de az több hónap,év használat után.

(#3339) AtHoS válasza AtHoS (#3335) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hülyék ezek a konzolvilágnál. Előbb kaptam egy levelet, hogy nincs készleten az X360 gamepad, így 1-2 hét a várakozási idő. Weboldalon mi olvasható továbbra is?

Váci út 51/a. Készleten
Házhozszállítás: Raktáron

Most nézem, hogy reggel is jött tőlük egy levél:
"sorszámú rendelésed kollégiánk feldolgozták. Megrendelésed hamarosan átadjuk a futárszolgálatnak, melyről visszaigazoló e-mailt fog küldeni rendszerünk. Státusz: Becsomagolva"

Valami nem jól működik náluk ezek szerint :F

read-only mode on the forum

(#3340) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Na megrendeltem 18.900Ftért az XBOX ONE kontroller+Play&Charge Kitet.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3341) bandika0626 válasza AtHoS (#3339) üzenetére


bandika0626
senior tag

Nálam is ez volt a múlthéten. Megrendeltem és volt raktáron majd 2 nap múlva küldtek egy e-mailt hogy elfogyott holott már becsomagolva státuszt küldtek. Meg kb 1-2 hét mire lesz nekik. Na erre le is mondtam a rendelést.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#3342) AtHoS válasza bandika0626 (#3341) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most küldtek éppen egy sms-t is, hogy a rendelésemhez visszajelzés szükséges, melyhez küldtek számomra egy e-mail-t.

Én rányomtam, hogy várok, mivel tényleg nem sürgős.

read-only mode on the forum

(#3343) bandika0626 válasza AtHoS (#3342) üzenetére


bandika0626
senior tag

Én meg rendeltem egy ilyet LINK
Persze mikor rendeltem akkor raktáron volt aztán rákérdeztem 1 nappal később és azt mondták, hogy a beszállítójuk elbaszta de egy másik beszállítónál van és a hét közepén itt lesz.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#3344) AtHoS válasza bandika0626 (#3343) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úton-útfélen az X360 gamepad-jára írják, hogy nagyon jó és kényelmes, most már csak kivárom, ha eddig megvoltam nélküle :DDD Amúgy is inkább keresztgyerekek fogják majd nyüstölni (gondolom én :B )

Ha beválik, akkor veszek még 2-t belőle, hogy legyen otthon is nekik, ha szórakoznának.

read-only mode on the forum

(#3345) bandika0626 válasza AtHoS (#3344) üzenetére


bandika0626
senior tag

Én is kíváncsi leszek az enyémre.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#3346) wolf033 válasza bandika0626 (#3345) üzenetére


wolf033
senior tag

Én ilyet vettem: [link] és nem csalódtam benne. Remélem neked is beválik bár az egy másik típus.

(#3347) bandika0626 válasza wolf033 (#3346) üzenetére


bandika0626
senior tag

Szerintem csak annyi a különbség, hogy az enyémbe nincs rezgő motor meg csak PC-hez jó. Legalábbis remélem.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#3348) vaakuum válasza pingwin92 (#3322) üzenetére


vaakuum
addikt

Na de az a driver az sajnos nem a jól megszokott logi driver, ami pl az egeret is kezeli :( Ez valami irtó gány rettenet így első meg/ránézésre. Nem is igazán értem, hogyan kell állítgatni. :( Pedig nem szoktam ennyire láma lenni, második ránézésre fel szoktam fogni. De itt ...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3349) pingwin92 válasza vaakuum (#3348) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Hát, ja.. És a legszarabb, hogy csak apponként lehet állítgatni. Én legalábbis nem jöttem rá, hogy lehetne úgy általánosan beállítani..
Még szerencse, hogy csak fifához használom, és ott is csak annyit csináltam, hogy kicsit gyengébbre vettem a rezgést, de ellennék nélküle is.

(#3350) SyriusEzo


SyriusEzo
csendes tag

Sziasztok!

nemrég említettem hogy új kontrollert szeretnék venni és erre találtam: Thrustmaster XBOX360 kontroller (vezetékes).Erről a kontrollerről mi a véleményetek? Kérlek írjátok le kinek van milyen és hogy jó-e pchez.

Előre is köszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.