Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#3501) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Valaki tudna segíteni, akinek volt mindkettője, hogy melyik a jobb, f310 vagy a microsoft pc-s kontrollere?
Most az F310 7500 FT a MICROSOFT XBOX 360 CONTROLLER 7300Ft, héten venék valamiylet, de nem tudom melyik a jobb vétel? Logiból volt anno f510 illetve van még f710, az f310 nagyon szar ezekhez képest? Főleg a súly és a tartósság az ami érdekelne
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3502) GeryFlash válasza GeryFlash (#3501) üzenetére


GeryFlash
veterán

Utánanéztem, gyakorlatilag annyi a különbség, hogy a Microsoftos rezeg és hosszabb a kábele, míg az f310... ööh van egyáltalán előnye a loginak, azonkívül hogy most nem horror áron kapni csak simán az MS szintjén?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3503) Dilikutya válasza GeryFlash (#3502) üzenetére


Dilikutya
félisten

Annyira nincs horror áron az F310, akció nélkül is egy árban van kb. az X360-al szerintem. Kivéve a Media Markt-ot, ott csak lestem, hogy 15-ért árulják, 18 az F710 ugyanott.
Most sokfelé volt akció az F310 és az X360 is, én végül utóbbit választottam. Ugyan a fő cél, a Mortal Kombat még odébb van, hétvégén nem volt időm rá, de egy laza kör a LEGO Marvel Superheroes demóban már megvolt, jó móka. Én ilyesmikre szánom, FPS-t nem erőltetném vele, a hagyományos módon megy, újratanulni nem akarom. Viszont LEGO játékokhoz sokkal jobb a gamepad. Mentem egy kört a GRID2-ben is próbaképpen, ott elsőre nem győzött meg, igaz, nem is kellett, 2 hete a Tescoban 3500-ért voltak Thrustmaster kormányok 75%-os akcióban, eredetileg nem akartam kormányt, de ennyiért vétek lett volna otthagyni. Nekem tetszik, könnyű szerkezet, gombok, analóg karok jól kezelhetők, bár még szokni kell, sose volt gamepadom, utoljára a sárga kazettás "SEGA" konzolon használtam Super Mario-ra. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3504) TIT válasza GeryFlash (#3502) üzenetére


TIT
veterán

A logi f-310 direkt inputos annyival tud többet,hozzá lehet rendelni a gombokhoz az egeret vagy bill.-t

(#3505) gabesz.1986


gabesz.1986
tag

Hali!
PC-re szeretnék gamepadot venni, a lényeg az lenne hogy legyen rajta két nyomásérzékeny ravasz, van ennél jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#3506) kovacska2000


kovacska2000
csendes tag

Sziasztok!
Most gondolkodom én is egy gamepad vásárlásán.
Teljesen kezdő vagyok a témában, ezért gondoltam, hogy írok ide.
Pc-re kéne a kütyü, és tudom, hogy ez egy elég hülye szempont, de kéne tudnom vele játszani az Injustice: Gods Among us nevű játékot.

(#3507) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Vegyetek nyugodtan mindketten, amit gabesz linkelt!

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3508) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Ventillátoros gamepad kapható még mint pl. anno a Logitech Chillstream volt?

(#3509) Nazrym


Nazrym
tag

Sziasztok

Előre is elnézést, ha rossz topicba teszem fel a kérdést. Szeretnék venni egy arcade controllert, de létezik olyan ami PC-re van és Mo-n is kapható ? Jobb mint egy sima kontroller, megéri a plusz pénzt ?

(#3510) atainprison


atainprison
senior tag

Sziasztok!

Mai naptól kapható a Mortal Kombat X-hez készített gamepad.
Tudna esetleg valaki magyarországi boltot, ahol kapni lehet (eddig csak külföldi oldalt találtam pl.: Amazon)?

(#3511) DeFranco válasza atainprison (#3510) üzenetére


DeFranco
nagyúr

biztos, hogy kell ez neked? ennyiért már lehet kifejezetten jó gamepadokat is venni.

(#3512) atainprison válasza DeFranco (#3511) üzenetére


atainprison
senior tag

Tényleg drága cucc, de kb. egy hétig keresgéltem a neten egy, olyan gamepad után aminek nagyon jó d-pad-ja van és kompatibilis PC-vel.
Sokat gondolkodtam az Xbox One kontrollerén, de nekem nem tetszik, hogy az analóg kar van megfelelő helyen, nem a d-pad.
A Sony Dualshock 4 kontrollerről olvastam, hogy nagyon jó d-pad-ja van és annak az elhelyezése is megfelelő, de ahhoz nincs hivatalos driver PC-hez csak olyan, amit ha felraksz, Xbox kontrollerként fog felismerni a gép, tehát játék közben nem a négyzet, kör stb. fog megjelenni, hanem az x,y,a,b és ez szintén nem tetszik.

Összegzésül egyelőre a linkelt gampad tűnik az én elvárásaimnak a legmegfelelőbbnek (jó minőségű d-pad, jó helyen van a d-pad, van PC-s driver). De amúgy tényleg drága.

[ Szerkesztve ]

(#3513) TechN7ne válasza atainprison (#3510) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Komoly! :D

(#3514) TIT


TIT
veterán

Próbálta már valaki az xbox360 padot ps2 emuval,hogy működik-e?

(#3515) ToxLee


ToxLee
őstag

#3508?

(#3516) _adaml21_ válasza ToxLee (#3515) üzenetére


_adaml21_
őstag

A Chillstream egyedülálló volt ilyen szempontból akkor is, amikor forgalmazták. Előtte, utána sem volt ehhez hasonló a piacon.
Ebayen találni ilyen kínai sufni-cuccokat, amiben van venti, de én azokat nem erőltetném.

(#3517) Drachande


Drachande
tag

Sziasztok!

Olcsó gamepadot szeretnénk venni és ahogy olvasgatjuk az árukeresőben a véleményeket, eléggé leszólják őket... Mindnek van valami kehéje, hamar elromlik, erősen kell megnyomni a gombokat, hogy bevegye, a D padon egyik irány megnyomására bevesz másikat is, stb.

Milyen olcsóbb (2-3e ft-os) gamepadok vannak, amiket érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#3518) DeFranco válasza Drachande (#3517) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nincs ilyen sajnos. Hosszú távra a logi F szériájával (ha még kapsz valahol) illetve az MS-xbox padokkal (360 leginkább, esetleg one) érdemes tervezni

(#3519) Drachande válasza DeFranco (#3518) üzenetére


Drachande
tag

Régen nekem volt egy Logitech Precision Gamepadom, amit agyon nyúztam, de szó szerint és abszolúte tökéletes volt évekig. Ez 2790 ft volt egyik boltban [link], amikor még lehetett kapni, most már nem lehet sajnos... Valami ilyesmire gondoltam, ilyet kategóriájút keresünk. Ezt én egy régi típusú Rumblepad 2-re cseréltem, azt nyúzom most évek óta, a rálépéstől a földön kotródásig mindent kapott, de még csak meg sem érzi, tökéletesen működik még mindíg.
Spanomnak lenne ez most, amit keresünk, de akkor ezek szerint csak régen volt olcsó és jó gamepad... Mégis akar venni valamit 3e alatt, Mario kart 64re, az unokaöccsének, tudnátok azért mondani valami olyat, ami még használható az olcsók közt?

[ Szerkesztve ]

(#3520) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Mostanában vásárolt valaki a bluechip-nél Xbox 360 vezeték nélkül fekete kontrollert?

Csak azért kérdem mert az oldalukon ez a kép látható erről a gamepad-ról:

Ezen meg annyi látszik, hogy nincs az alján az akkuja, és szürke az alsó része, amiből nekem az jön le, hogy ez nem egy vezeték nélküli verzió képe, de ha mégis akkor csak nincs rajta az akku, és hogy ez egy első generációs pad lehet(?)

Az ára az ami kedvezőbb mint a többi helyen, de nem tudom mi van ezzel a kép témával... remélem valaki gyorsabban fog tudni válaszolni a kérdésemre mint hogy telefonon zaklassam őket :D

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3521) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok, szeretnék valami értelmesebb gamepad-et venni.
Leginkább az xbox 360 controllerével szemezgetek.

Ebay-ről venném, csak hát ott ugye ilyen "Third party" productok vannak.

Pl. ez

Nem szeretném hogy beragadjanak a gombok stb..

Szóval ezek mennyire megbízhatóak?

Köszi előre is.

(#3522) Bjørgersson válasza menjapipaba (#3521) üzenetére


Bjørgersson
félisten

3e Ft-tal dragabban itthon eredeti, uj Microsoft kontrollert kapni, annyit nem er meg a dolog? :) Gondolom ugyse par honapra venned.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3523) menjapipaba válasza Bjørgersson (#3522) üzenetére


menjapipaba
tag

Dehogynem, csak megvagyok lőve paypal miatt :(

Eddig nem találtam olyan oldalt ahol 8k alatt lehetne venni, és elfogadnak paypalt.

(#3524) Bjørgersson válasza menjapipaba (#3523) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Microsoft Xbox 360 Controller vezetékes (PC-hez is használható) fekete - 6.990 Ft

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3525) menjapipaba válasza Bjørgersson (#3524) üzenetére


menjapipaba
tag

Nekik már írtam emailt, mert nem láttam hogy lehetne e paypal-el fizetni.

(#3526) Bjørgersson válasza menjapipaba (#3525) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De miert PayPal? Ugyis a futarnak kell majd kifizetned kp-ban.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3527) menjapipaba válasza Bjørgersson (#3526) üzenetére


menjapipaba
tag

Mert ott van most csak pénzem, ezért írtam hogy megvagyok lőve miatta.

Extreme digitalban lehet fizetni úgy, sok minden rendeltem már onnan. Csak ott meg ugye 10+k.

(#3528) Bjørgersson válasza menjapipaba (#3527) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kivenni nem lehet onnan?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3529) menjapipaba válasza Bjørgersson (#3528) üzenetére


menjapipaba
tag

Nem igazán, úgyhogy mindegy.

(#3530) Bjørgersson válasza menjapipaba (#3529) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valami ismerosodnek atutalni a bankszamlajara, o meg odaadna kp-ban?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3531) menjapipaba válasza Bjørgersson (#3530) üzenetére


menjapipaba
tag

Annyira nem fontos a dolog, ne offoljuk tovább a topicot.

Azért köszi :R

(#3532) csudri


csudri
őstag

Sziasztok. A telefonom sajnos nem tudja az OTG-t, így az Xbox gamepad rácsatlakoztatása nem játszik, egy tök általános bluetooth gamepaddel minden további nélkül működni fog vajon? Coolpad F1.

(#3533) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Beszereztem egy Trust GXT 530-as kart, gyorsan ki is próbáltam az Ori and The Blind Forest nevű játékkal, nekem bejött így 10 perc játék után, eddig nagyon megérte az az 5.500 Ft amit költöttem rá, de majd az idő eldönti, hogy megérte-e :))

Annyi, hogy nincs benne vibráció, de az talán nem is hiányzik annyira!

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3534) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Olyan 5-6 ezer Ft-al bezárólag milyen gamepad-ot ajánlanátok?

Régi játékokkal szeretnék nosztalgiázni első körben emulátorral (pl.: NES, PS), de később még más is lehet belőle.

2-3 ezer Ft környékén ezt néztem ki:

Genius MaxFire Grandias 12

Illetve 5-6 ezerért árulnak vaterán pl. után gyártottnak nevezett Xbox 360 vezetékes kontrollereket. Ezektől mit lehet várni, mivel rosszabbak az eredetinél?

Honnan lehet eldönteni mi az eredeti, és mi az után gyártott? Szimplán az ár: egyik 6 ezer, másik 9+?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3535) _adaml21_ válasza Ferink (#3534) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ha 6ezer a plafon, akkor én mindenképp azt javaslom, hogy csapj hozzá még 1300 Ft-ot (nem tudom dohányzol-e, remélem nem, de ez egy doboz cigi ára, csak, hogy érzékeltessem, mennyire kis különbségről van szó :) ), és vegyél egy Xbox360 vezérlőt, vagy ha vidéki vagy, 7500-ért házhozszállítással.

És hogy miért mondom ezt? Mert messze a legnépszerűbb kontroller, millió darabot adtak el hozzá, ennélfogva (közel) minden játékkal tökéletes a kompatibilitása, és bármilyen felmerülő problémára azonnal találsz megoldást/választ.

A 2-3 ezer forintos megoldások pedig sok midnenben elmaradnak az xbox kontrollerétől.

[ Szerkesztve ]

(#3536) DeFranco válasza _adaml21_ (#3535) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és hogy játszik azzal nes emulátorral?

old-school játékokhoz nem biztos, hogy jó lesz az x360 pad.

(#3537) Ferink válasza _adaml21_ (#3535) üzenetére


Ferink
tag

Köszönöm a választ! Nem élek vele hál istennek :D.

Amiket linkeltél azok eredetiek?

Mert pl.: ezeknél oda van írva, hogy utángyártottak:

[link]

[link]

A fehér csomagolás nélküli, és nem is adja drágán.

[ Szerkesztve ]

(#3538) Ferink válasza DeFranco (#3536) üzenetére


Ferink
tag

Jogos a kérdésed, ez bennem is felmerült, hogy pl. NES hez jó lesz-e.

Van esetleg ötleted hol lehet ennek utána nézni?

(#3539) DeFranco válasza Ferink (#3538) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem emulátora válogatja, azt nézd meg, van-e benne xinput kompatibilitás. ha van, akkor nyertél.

logitech F széria volt jó amíg volt (F310-510-710) de mára nagyon ritka/drága. azt tudta az xinputot meg a directinputot is.

(#3540) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

PC-hez érdemes használni vezetéknélküli kontrollert, vagy nagy az input lag ?
GTA 5 mellé kéne, talán precízebben lehetne vele helikoptert vezetni.

Amennyiben igen mit érdemes venni ?

(#3541) HoaryFox válasza DeFranco (#3539) üzenetére


HoaryFox
őstag

Az általam vett Trust GXT 530 mindkettőt tudja (DirectInput meg XInput)

Megvolt vele NES emulátor és Steam-es játék XB kontroller támogatással :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3542) DeFranco válasza HoaryFox (#3541) üzenetére


DeFranco
nagyúr

érdekes, nem láttam még xinputos padot XYAB gombok nélkül. főleg nem PS3 gombokkal.

látom én is a termékinfón, hogy xinputos, de ez így fura.

mindenesetre ha jó, akkor használd egészséggel :)

(#3543) HoaryFox válasza DeFranco (#3542) üzenetére


HoaryFox
őstag

Igen, eredetileg az, de tud ilyet is :D

De egyáltalán nem bonyolult megjegyezni, melyik gomb melyik. :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3544) DeFranco válasza HoaryFox (#3543) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amúgy hogy működik a váltás? van rajta valami kapcsoló? vagy hogy?

(#3545) HoaryFox válasza DeFranco (#3544) üzenetére


HoaryFox
őstag

Home gombot kell nyomva tartani 7 mp-ig és akkor vált Dinput és Xinput között. És Xinput módban rendes felismeri Xbox karként. Annyi, hogy ezt mindig meg kell csinálnom, mert nem jegyzi meg azt, melyik módban volt, tehát mindig Dinputként csatlakozik először.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3546) DeFranco válasza HoaryFox (#3545) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aha, értem. és ezt minden használat előtt el kell játszani, vagy csak ha kihúzod, akkor?

(#3547) HoaryFox válasza DeFranco (#3546) üzenetére


HoaryFox
őstag

Csak ha kihúzom.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3548) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Még soha nem volt gamepadom (billentyűzetes játékformába "nőttem" bele), de most gondoltam beszerzek egyet - immár a gyereknek. Olyan lenne a legjobb, amit pc-hez és tablethez is tudna használni, ha lehet (természetesen lehet wireless-es is). Azon túl amilyet javasoltok. Ha nem megoldható, akkor mindkettőre kellene javaslat :))

Előre is köszönöm!

(#3549) kemsyt01


kemsyt01
csendes tag

Trust GXT 530-at megvettem én is (4200 Ft). Sajnos ha valaki nem Xbox D-padet szeretne, de Xinput-osat, akkor az egyetlen választás épeszű áron.
Vélemény: ergonómiailag nagyon jó, kézre esik, jó fogású. Hátránynak itt azt tudom felhozni, hogy könnyű kissé, és a triggereknek kicsit fura a mozgása. Játék közben semmi gond, Xinput tökéletesen teszi a dolgát, jó érzés vele játszani. Sajnos ugye rezegni nem rezeg, ami még hátrány, de második kontrollernek nekem nem szükséges feltétlen. 3 év garancia (és az ára) mellett szerintem jó döntés. Én Mortal Kombat-ra vettem, oda elengedhetetlen a PS kiosztás, Xboxról csak rosszat olvastam verekedős játékokra.
Meg fura megszokni olyannak, aki csak az XYAB gombokat ismeri. :) (de hála ugye játékban Xboxnak látja)

[ Szerkesztve ]

(#3550) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van nekem egy immár 2.5 éves "Xbox 360 Controller for Windows"-om. Ez ugye áll egy wireless receiver-ből és egy wireless kontrollerből.

A wireless receiveremnek most valami baja lehet, mert hiába dugom egy (powered) USB 2.0 portra,
-nem jelenik meg az eszköz az eszközkezelőben
-nem játszik le a Windows egy "device connected" hangot
-nem világít a receiveren a kis zöld LED

drivert leszedtem/újraraktam gépet újraindítottam, több USB portot próbáltam. Semmi

Kérdések:
-Lehet a receiverrel valamit kezdeni, vagy könyveljem el veszteségként?

-Lehet külön olcsón új receivert venni?

-Tudok valahogy vezetékes kontrollert csinálni a vezeték nélkülimből valamilyen kábellel? (ezáltal kiküszöbölve a receiver szükségességét)

-Ha veszek egy wezetékes kontrollert, tudom annak a súlyát moddolni? (nagyon zavar a vezetékes kontrollerek pihe könnyűsége..)

-Ha vennék egy vezetékes kontrollert milyen asszimetrikus fogásút lenne érdemes venni (hosszú távra tervezve) X360 kontrollert esetleg Xbox 1 kontrollert?

Előre is köszi!
üdv
J.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.