Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#3601) molll válasza J0shu4M1ll3r (#3599) üzenetére


molll
csendes tag

Eredeti PS3 kontroller. Jól látható a jobb és a bal oldali excenterek közötti különbség.

(#3602) Teaway válasza J0shu4M1ll3r (#3593) üzenetére


Teaway
veterán

Mindegyik kétmotorosban különböző az excenter súlya és/vagy mérete. Nincs kivétel.

Nincs itthon csokid??

(#3603) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

MotoGP14 és 15-höz milyen gampadot tudnátok ajánlani, amivel kényelmesebben, illetve kézenfekvőbben lehetne irányítani, a billentyűzethez képest?
Leginkább a gáz és fék jól szabályozhatóságára gondolok. PC verzió.
Minden tanácsot és segítséget szívesen vennék! :R

[ Szerkesztve ]

(#3604) Proky


Proky
senior tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. 5 és 3 éves gyerkőceimnek szeretnék PC-hez egy-egy gamepad-ot venni, alap játékokhoz (Lego-s, Super Mario, nagyjából ilyen kaliberű játékok stb.) Nem vagyok otthon ezekben abszolút, nyilván nem a csúcskategóriában gondolkodom, de nem akarok olyat sem amit egyszer tudnak hasnálni mert tönkremegy.

(#3605) drmazsi válasza Rendo84 (#3603) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Ezt szokták ajánlani.
Én is használtam ilyet, célnak tökéletesen megfelel : Xbox 360

Proky

Neked is a Fentebb említettet ajánlom.

Én ezt használom jelenleg bluetooth kapcsolattal Dualchock 4
Logitech kiosztás miatt

Don't hate the player, hate the game ...

(#3606) Rendo84 válasza drmazsi (#3605) üzenetére


Rendo84
senior tag

Mi okból lenne számomra ez a legmegfelelőbb választás? Ár-érték arány, tudás?

(#3607) molll válasza Rendo84 (#3606) üzenetére


molll
csendes tag

Ár-érték aránya jó, de ennél is fontosabb a kompatibilitás. Az újabb játékok az xinputot támogatják, a régebbiek a directinputot. Az Xbox 360 controller xinputos, a Logitech F310 támogatja mindkét szabványt, de nincs vibráció és valamivel drágább is.

(#3608) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Adott egy laptop, bluetooth kapcsolattal, és feltelepítettem pár játékot, Dirt 3, Mortal Combat (az új), és szeretnék gamepaddal játszani. Semmi fogalmam nincs ezen gamepadokról, nem tudom, milyet vegyek.

Van pl ez:

Szerintetek használható idegkárosodás nélkül (nem vagyok egy túl nagy türelmű ember :) )

Volt egy vezetékesem, kb 8 éves akármi, de nagyon kevés játékkal volt kompatibilis, és nem tudtam igazán használni.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#3609) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e. Van egy speedlink sl6555 gamepad-om. Olyan probléma lenne vele, hogy amikor csatlakoztatom a géphez, az eszközkezelőben megjelenik, viszont a gamepadon lévő led nem világít és gyakorlatilag nem is működik... (laptopra rádugva működik azonnal)

[link]

Már egy ideje ilyen, törölgetem a drivereket, visszarakom, újraindítom a gépet, aztán egy idő után jó. :DDD
Tegnap újra is telepítettem a gépet, hátha csak valami összekavarodott, de ugyanolyan, aztán az egyik újraindítás után jó volt, de ma megint szar... :D

Találkozott már valaki hasonlóval?

szerk: Most kihúztam, bedugtam megint, most jó... Na az ilyet nem bírom, mikor teljesen random működnek a dolgok. :))

A probléma attól még továbbra is áll, ha valaki tud megoldást, ne tartsa magában. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3610) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv, van haveromnak egy Genius maxfire g-08xu kontrollere. Meglehet oldani x360ce-ben, hogy a d-padet használja a baloldali analóg karnak? Nekünk valahogy sehogy se sikerül.

(#3611) Kovbob válasza Kovbob (#3610) üzenetére


Kovbob
senior tag

Tárgytalan. x360emuval sikerült megcsinálni.

(#3612) csabili74


csabili74
aktív tag

Kellene gyors segítség:

Melyik Xbox gamepad jó PC-hez? Jó lenne wifis.

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#3613) zsiz válasza csabili74 (#3612) üzenetére


zsiz
őstag

[link] például ez. a lényeg, hogy legyen hozzá wireless receiver, különben nem tudod használni PC-n. általában ilyen piros csomagolása van, a zöld-fehérhez nincs receiver gyárilag. ez külön is beszerezhető, de egyben olcsóbban jössz ki. ja és utángyártottat még véletlen se vegyél, csak eredeti Microsoft-osat.

vagy veszel vezetékeset [link] ehhez más nem kell.

ha jól tudom, (de ha tévedek majd valaki kijavít) az xbox one kontroller is jó pc-re egy sima usb kábellel. majd idővel vezeték nélkül is menni fog, de jelenleg még nem.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3614) Sordoran válasza zsiz (#3613) üzenetére


Sordoran
addikt

Xbox one controller is jó, bármilyen microUSB kábellel használható, és ha kijön receiver hozzá (360-as nem jó) akkor vezeték nélkül is használható lesz. De az, hogy megéri-e többlet költséget már személy függő, árban azért elég magas (nekem féláron megérte :U ), minőségben viszont remek, viszonyítási alap nélkül.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#3615) zsiz válasza Sordoran (#3614) üzenetére


zsiz
őstag

akkor jól emlékeztem :) használni még nem volt lehetőségem. de nekem a 360 kontrollere is teljesen jó. (féláron, lehet hogy én is beújítottam volna egy One kontrollert :) )

ja és kimaradt ez [link].. ez is jó lesz pc-hez, csak aranyárban van :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3616) csabili74


csabili74
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Meg egy kérdés :A Trustfirenak ha jól láttam van két darabos szettje., az mennyire lehet jó?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#3617) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szereztem egy wireless PC Receivert az Xbox kontrollerhez, de nem igen akar működni. Hiába nyomom a csatlakozás gombot mindkettőn, nem csatlakozik. Eszközkezelőben is ismeretlen eszközként jelenik meg a cucc, hiába próbálom frissíteni az illesztőprogramot a hozzá kapott CD-ről. Felismeri, hogy van ott driver, de nem tud vele mit kezdeni. Win 8.1-em van. Az a baj, hogy olcsó ratyi kínai ebay-es ez a cucc?

Közben sikerült. Eszközkezelőben manuálisan kellett a gépről kiválasztani az Xbox360 wireless receiver illesztőprogramot!

[ Szerkesztve ]

(#3618) brummmogo


brummmogo
tag

Sziasztok!

Alkalmasabb fórumot nem találtam ezért benneteket kérdeznélek, hogy pc-hez való vezeték nélküli fegyver kontrollerel kapcsolatban van e tapasztalata valakinek. Ajánlott vétel van-e ebben a kategóriába.

Ha van alkalmasabb fórum erre akkor azt is szívesen fogadom. :)

(#3619) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Pc-hez keresek kontrollert, végig olvastam a fórumot, de nem tudok dönteni. F710 vagy Xbox 360 Wireless legyen? F710 esetében csak az zavar, hogy 2011, azaz már négy éves termék.

(#3620) zsoltyyy válasza kovimre (#3619) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Szerintem mind1 hány éves... Én csak eredeti xboxot vennék, legalább nincs vele szopás...

(#3621) TechN7ne válasza zsoltyyy (#3620) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

legjobb :K
az is marad

(#3622) Franklin


Franklin
addikt

Sziasztok,

Egy hamarosan megjelenő játékhoz szeretnék kontrollert venni, PC-hez. A játék Xbox One-ra is megjelenik, de Xbox360-ra nem.

A kérdés, hogy Xbox360 kontroller fogja támogatni a játékot PC-n? Vagy ez majd csak a megjelenés után derül ki?

(#3623) Sordoran válasza Franklin (#3622) üzenetére


Sordoran
addikt

Minden bizonnyal fogja. Ugyanannyi és ugyanolyan elrendezésű kezelőgomb van a 360 és a One kontrolleren is.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#3624) Infernusz


Infernusz
csendes tag

Sziasztok Fórumozók!

PS3-mas joystickomat szeretném használni PC-n egyaránt és azután érdeklődnék, hogy egy [ilyen] típusú (vagy bluetooth 3.0-át támogató) bluetooth adapterrel megfelelően tudnám-e használni a joyt?

Köszönettel:
Infernusz

[ Szerkesztve ]

(#3625) Balu15


Balu15
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Xbox one joyt, amit pc-n használok? Játék közben(Project Cars) szinte folyamatosan rezeg verseny alatt ugyanazon a szinten? ez mitől lehet? akinek ilyen van tapasztalt hasonlót? nem lehet kikapcsolni esetleg? am minőségileg király....

(#3626) Sordoran válasza Balu15 (#3625) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem tudom PC-n használod-e. Nem tudom azt se, hogy folyamatosan rezeg-e. Troll off. Viszont hogy mitől lehet annak okát keresd a játék beállításai között, Force feedback kulcsszó alatt biztos van valami ilyen menüpont.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#3627) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, mert eddig nem volt kontrollerem (egér+bill nőttem bele a pc játékok világába) és most fiamnak kellene, hadd ismerkedjen vele (8 éves). Pc-n akarom használni, jó lenne vezeték nélküli ha belefér egy 6-7 ezres keretbe, ha nem, akkor nyilván vezetékes.

Ezeket találtam, nem tudom melyik lenne megfelelő:
Trust GXT24
Media-Tech MT1509 HELLSTORM XQ
Acme GA-02 digitális gamepad
Media-Tech Corsair II

De természetesen minden jó ajánlatot köszönök!

(#3628) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.

Egy Logi F310 -el játszom a 2014-es F1-et, és olyan jelenség fordul elő egyre gyakrabban, hogy csuma gáznál az autó alig akar gyorsítani, nem forgatja ki a sebességeket.

Kipróbáltam billentyűzettel, mentem egy 20 kört, de semmi hibát nem tapasztaltam.

Valahogy le lehetne tesztelni a gamepadot, hogy ő-e a hibás, vagy csak a játék kezeli rosszul?

(#3629) drmazsi válasza melan (#3627) üzenetére


drmazsi
aktív tag

360

Ez a legkedveltebb széles körben, jó gamepad, nincs rá sok panasz és sok játékhoz alapból beállítva.

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the game ...

(#3630) drmazsi válasza DeathAdder (#3628) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Nekem is előfordult hasonló.
Gondolom a ravasz részekre programoztad a gáz és fék opciót.
Gép újraindítás segített, illetve lehet elég csak a játék újraindítása. Sajnos nem tudtam más megoldást anno én sem arra. Olyan mintha csak 70%on járna a gáz ugye?

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the game ...

(#3631) DeathAdder válasza drmazsi (#3630) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, pontosan olyan.

Gépet újraindítani még nem próbáltam, a gáz és a fék alapból a ravaszokon van. Esetleg megpróbálhatom átenni máshova, bár akkor hiányozna a fokozatos gázadás.
Ezek szerint nem a gamepad-al van a baj?

De mire rájöttem erre.. sokáig azt hittem az autóval, vagy a gumikkal van a baj, nem értettem az egészet :(

[ Szerkesztve ]

(#3632) drmazsi válasza DeathAdder (#3631) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Inkább software hiba mint hardware.
Szerintem játéka válogatja, mert nekem is ez F1-nél meg Project Cars-nál jelent meg, viszont Assetto vagy régebbi Toca-nál sohasem.

Don't hate the player, hate the game ...

(#3633) DeathAdder válasza drmazsi (#3632) üzenetére


DeathAdder
veterán

Azért jó tudni, köszi hogy megosztottad :)

(#3634) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a Gamers bolt, ahol 7000 Ft egy vezetékes xbox 360 kontroller mennyire megbízható,valaki rendelt már tőlük , mert most tervezem egy kontroller megvételét?

(#3635) valeno


valeno
tag

Kicsit elbizonytalanított az, hogy külföldi áfával forgalmazó boltként van feltüntetve.Ez mit takar, illetve garanciás ügynél lehet ez gond?

Előre is köszi a választ! :)

(#3636) zsiz válasza valeno (#3635) üzenetére


zsiz
őstag

nem ismerem a boltot, de ha elbizonytalanodtál, akkor vedd meg mondjuk itt [link]. 7500 Ft ingyen szállítással.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3637) drmazsi válasza zsiz (#3636) üzenetére


drmazsi
aktív tag

+1

Don't hate the player, hate the game ...

(#3638) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Még új vagyok a gamepad világában, de most szembetalálkoztam egy olyan problémával, hogy nem működik minden játékkal a Trust gamepadom.
Egész pontosan a Serious Sam 3-at akarom tolni 2 gamepaddal, de nem ismeri fel. Találtam olyat, hogy x360ce, de hiába szedem le a 32/64 bites verziót, hibaüzenetet dob (Exception!) indításkor. Win7 64 bit, Framework 4 fenn van.

Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#3639) fasirTTT


fasirTTT
őstag

sziasztok, van 1 wireles 360 és ONE gamepadom. nem nagyon sikerül úgy rákötni gépre őket, hogy 1-es és 2-es ként ismerje fel egymást. Egyszerre csak 1iket lehet használni. Valaki tudna segíteni ebbe?

(#3640) fasirTTT válasza fasirTTT (#3639) üzenetére


fasirTTT
őstag

esetleg hol tehetném fel még a kérdést? aahol van élet

(#3641) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy egy ilyen Xbox360 controllerrel jobban lehet irányítani az autós játékokat mint billentyűzettel? És ez miben mutatkozik meg vezetés közben?

(#3642) drmazsi válasza fasirTTT (#3639) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Lehet az a válasz, hogy mivel nem egy generációból valóak, és nem PC-re jöttek ki alaptámogatottnak, így csak 1-et tudsz használni az egyikből egyszerre.
Én nem értek hozzá, ezt gondolom.

Don't hate the player, hate the game ...

(#3643) drmazsi válasza #85154688 (#3641) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Szia!

Kontrollerrel más lesz eleinte, de mivel itt lehetőséged van finomabb irányítás véghezviteléhez, úgy mint a gáz és fék ,kormányzás, úgymond a billentyűzethez képest nem "kockásan" fogsz kanyarodni és gyorsulni.

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the game ...

(#3644) zsiz válasza #85154688 (#3641) üzenetére


zsiz
őstag

@(#3639) K!LLeR

sajnos nem tudok segíteni, mivel XOne-al nincs tapasztalatom.. Innen a driver fent van? És innen a 360-hoz való?

@(#3641) malware

igen, jobb. abban mutatkozik meg, hogy az analóg karokkal tudod finoman adagolni a gázt és a kormánymozdulatokat. míg billentyűzeten vagy le van nyomva a gomb vagy nincs.. tehát vagy full gázzal mész-vagy egyáltalán nem nyomsz gázt, x360 kontrollerrel pedig van átmenet, azaz a két végpont között bármekkora gázállással tudsz menni (ugyanez a féknél, illetve a kormányzásnál. ja és nem utolsó sorban kényelmesebb is

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3645) Balu15


Balu15
csendes tag

Hello!

Vki meg tudja mondani milyen hosszu az xbox360 vezeteke?koszi

(#3646) zsiz válasza Balu15 (#3645) üzenetére


zsiz
őstag

kb 3m

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3647) hamizoli válasza Balu15 (#3645) üzenetére


hamizoli
tag

Pár órája vettem át egyet a MolPostaPonton innét rendelve. Amit kaptam annak 2.7m a kábelhossza (dobozára ez van írva, és annyi tuti van) :)

[ Szerkesztve ]

régi név:hammer1

(#3648) Balu15 válasza hamizoli (#3647) üzenetére


Balu15
csendes tag

koszi, akkor az is van olyan hosszu mint a one-nak kb.... egyebkent en is pont innen akarom rendelni,mennyi ido alatt szallitottak ki?

(#3649) zsiz válasza hamizoli (#3647) üzenetére


zsiz
őstag

én megmértem :P igaz csak egy 30 centis vonalzó volt kéznél, de 30 centit csak nem tévedtem azzal sem :D mondjuk az enyém régebbi, fehér.. lehet akkor még hosszabb kábellel adták

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3650) kazuma921


kazuma921
aktív tag

Sziasztok!

2 napja vettem egy Xbox 360 kontrollert a gépemhez. Minden nagyon jól működik, felismeri a gép, a játék stb. :DD
Viszont mégiscsak van vele egy kis probléma.. A jobb analóg kb. 1 óra játék után (!) elkezdett nyikorogni. Eleinte semmi baja nem volt, most meg nyikorog. Immáron 2 napja. Azt vettem észre, hogyha erősen belefújok, abbamarad ez a csikorgó effekt, de maximum 1 percre. Mitől lehet? Mit lehet vele csinálni? Nem szeretném szétszedni.
Gondoljátok hogy egy egér van benne, és azért hagyja abba a fújástól, mert megijed? Meglepően súlyos a kontroller, nem lehetetlen.
De komolyra fordítva a szót: Mit tudok tenni ellene?

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.