Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#4851) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Összekötöttem a PC-t a TV-vel és arra gondoltam, hogy akkor már vennék egy kontrollert is, hogy tudjak a kanapéról játszani ezekben az itthon ülős hetekben.

Mivel a PC és a kanapé között van vagy 5 méter, ezért az a kérdésem, hogy ha egy wireless adapteres Xbox One kontrollert veszek, de nem akarok akksival szórakozni, akkor az működhet, hogy magát a kontrollert egy mobiltöltővel táplálom kábelen, miközben az egyébként vezeték nélkül csatlakozik a PC-hez?

Válaszotokat előre is köszönöm!

"Less but better" - Dieter Rams

(#4852) zolo96 válasza xEon1337 (#4851) üzenetére


zolo96
tag

Szia!
Kipróbáltam csatlakozik a géphez. :DD

(#4853) xEon1337 válasza zolo96 (#4852) üzenetére


xEon1337
őstag

Köszönöm szépen, le is adtam a rendelést a cumóra. :R

"Less but better" - Dieter Rams

(#4854) core i7


core i7
addikt

Sziasztok szakértő véleményét várom

Van egy xbox 360 kontrollerem fekete és usb-s tőltös xbox360 kábelével csatlakoztattam pc-hez. érzékeli is de semmire nem reagál mi a gond? a kábel? ,hogy csak a pc felőli oldala usb?

Eredeti nem után gyártott valahol azt olvastam tul régi típus de akkor windows 10 miért érzékeli?

Ráadásul világít is

[ Szerkesztve ]

(#4855) Atla válasza core i7 (#4854) üzenetére


Atla
senior tag

Az x360-as kontroller nem müködik kábelen,csak wifin,amihez kell a vevő egység. [link]
Az 5V-ot érzékeli ezért világithat,bár én még nem láttam olyan 360 kontrollert ,hacsak nem beépíthető akkumulátoros! Biztos 360 nem Xbox one???

(#4857) morfondőr válasza core i7 (#4856) üzenetére


morfondőr
őstag

Van vezetékes xbox 360 kontroller, de az fixen vezetékes, nem lehet kihúzni belőle a "drótot". A vezeték nélküliek alján pedig ott van az elemtartó. Vezeték nélküli 360 kontroller pedig kizárólag a gyári vevő egységgel üzemel a pc-vel. Amit linkeltél az egy utánzat, hamisítvány, ráadásul jó drágán, kínából töredékéért kapsz ilyet, kérdés, hogy meddig fog üzemelni. Az eredeti xbox kontrollernek a fényes gombján ott az "X" és nem üres.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4858) mateo91


mateo91
tag

hali tudtok ajánlani olyan kontrollert pchez aminek a két ravasz olyan hogy a gázt féket tudom adagolni egy autós játékban ?
tudom h az xbox kontroller ilyen, csak van e olyan ami olcsóbb nem 15ezer mondjuk csak 8-10ezer.

(#4859) TechN7ne válasza mateo91 (#4858) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon sok olyan van ,csak az mind gagyi ,100x megbánnád hogy 5k miatt vettél egy fosst.
Egyszer kell megvenni ,ezen értelmetlen spórolni.

(#4860) morfondőr válasza mateo91 (#4858) üzenetére


morfondőr
őstag

Veszel egy gagyit 8 ezerért, aután venni fogsz egy xbox kontrollert 15 ezerért. Így összesen 23 ezret költesz rá, ami tényleg sok!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4861) mateo91 válasza morfondőr (#4860) üzenetére


mateo91
tag

köszi skacok

(#4862) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Adott egy nagyon olcsó Game Master G2 nevezetű gamepad.
Próbálnám játékok alatt működésre bírni, de nem megy. Windows 10-et használok, az eszközök és nyomtatok ablakban USB gamepad-ként ismeri fel. A játékvezérlő tulajdonságokban tudom kalibrálni tesztelni és látszólag minden működik, játékokban(ahol van gamepad támogatás persze) viszont nem ismeri fel, nem lehet kiosztani a gombokat. Süket az egész. Ötlet valakinek, hogy mit lehet ezzel kezdeni? Köszi?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#4863) TIT


TIT
veterán

Üdv!
Jól látom,hogy megszünt az xbox360 joy pc-re?

(#4864) Szatekszon


Szatekszon
csendes tag

Sziasztok. Vettem egy playstation 4 dualshock 4 v2 kart a számítógéphez. Minden működik a DS4Windows program segítségével de a gond ott kezdődik hogy csak kábellal. Vezeték nélkül bluetooth segítségével rácsatlakozik simán a gépre és működik is de sajnos a játékon belül már több gombot nem is érzékel pedig a vezetékkel minden működik királyul de sajnos bluetooth-val már nem ez a helyzet. Valaki találkozz már hasonlóval és esetleg van erre megoldás? Válaszokat előre is köszönöm.

(#4865) dokken válasza Szatekszon (#4864) üzenetére


dokken
tag

DS4Windows-t felejtsd el, használd a Steam-et. [link] [link]

(#4866) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Lego Star Wars-hoz kellene két db. vezetékes gamepad olcsón gyerekeknek PC-re. Mi a legalja amit érdemes megvenni. Nem hiszem, hogy sokat lesz használva...
Defender, Omega, Marvo, ACME amit a userek jónak találtak... [link] na meg persze a Logitech RumblePad F310 de az már nem olyan olcsó.
Esetleg az apróról 1-1db? [link]

(#4867) Interceptor válasza d@minator (#4866) üzenetére


Interceptor
addikt

Épp minap teszteltem egy olcsó defender cuccot game master g2, ezt tudom ajánlani. Egész jó ár/érték arányú cuccok vannak itt ha olcsót keresel.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#4868) d@minator válasza Interceptor (#4867) üzenetére


d@minator
addikt

Köszöm! Meg is rendeltem egy párat! :)

(#4869) Interceptor válasza d@minator (#4868) üzenetére


Interceptor
addikt

Nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#4870) morfondőr válasza d@minator (#4868) üzenetére


morfondőr
őstag

Lego-hoz nem biztos hogy jó lesz, mert nincs rajta analóg kar, de ne legyen igazam! :F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4871) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Van egy xbox one contorllerem, amit pc-hez használok Xbox One Wireless Controller Adapterrel, de nagyon sokszor előfordul, hogy játék közben elmegy a jel, aztán újra kell csatlakoztatni egymáshoz a kettőt, de elég zavaró, amikor ez már 5percenként megtörténik. Van, hogy egy óráig semmi baja. Előtte egy ASUS BT adapterrel használtam, azzal meg 2 méternél távolabbról már alig volt jel és elég furán viselkedett. Kicsit csalódott vagyok, mert az ezer éves Xbox 360 kontorllerem egy kinai adapterrel tökéletesen működött annó és semmi gondom nem volt....

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#4872) morfondőr válasza bisiz (#4871) üzenetére


morfondőr
őstag

Gari! Sosem volt ilyen problémám, több óra játék közben sem csatlakozott le egyszer sem a kontroller! Esetleg egy driver pucolás és újratelepítés még megér egy próbát, vagy másik pc-vel próba!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4873) bisiz válasza morfondőr (#4872) üzenetére


bisiz
tag


Nekem itt található az adapter és azt írja a legújabb driver van hozzá fent. Ez neked is így vna?

[ Szerkesztve ]

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#4874) morfondőr válasza bisiz (#4873) üzenetére


morfondőr
őstag

Hát nálam nem ugyanaz a driver, de annyit hozzá kell tenni, hogy a régebbi nagyobb méretű adapterem van, nem a karcsúsított változat:

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4875) d@minator válasza morfondőr (#4870) üzenetére


d@minator
addikt

Biztos? Az amúgy mi és mire jó?
Pontosabban mihez kell a játékban? Anélkül nem játszható a Lego Star wars?

[ Szerkesztve ]

(#4876) TIT válasza d@minator (#4875) üzenetére


TIT
veterán

Hát valószínű,már 99-ben is ps-hez analog karos dual shock kellett az ape escaphez.
Hát a 2 kar,irányítani,anélkül használhatatlan,mivel nem tudsz mozogni ill.kamerát forgatni.

(#4877) d@minator válasza TIT (#4876) üzenetére


d@minator
addikt

A Lego Star Wars Complete Saga-ba csak belenéztem nem lehetett egeret használni.
wsad - jkh -Enter. Azt kiszem ezek voltak meg a karakterváltásra ctrl és shift...de passz.

(#4878) TIT válasza d@minator (#4877) üzenetére


TIT
veterán

De ez joy.

(#4879) morfondőr válasza d@minator (#4875) üzenetére


morfondőr
őstag

Már többször is le volt itt írva, hogy a játékok 99%-a xbox kontrollert támogat, mert pc gaming>microsoft windows>microsoft és a microsoft gyártja az xbox-ot is. Ezért ha nem is veszel eredeti xbox kontrollert (ha tényleg szeretnéd használni és nem csak falhoz vágni, akkor fogsz) akkor is érdemes egy xinputot támogatót, az xbox kontrollerrel megegyező kiosztásút venni.
Emlékeim szerint a Lego SW-ban is kell célozni néhány helyen, azt pedig analóg kar nélkül nem igazán fogod tudni. Meg sokszor a d-pad-ra más funkciókat osztanak ki, ezért az nem használható a karakter mozgatására.
Egy szó mint száz, az xbox és ps kontrollereken gyakorlatilag ugyanaz a gombkiosztás már hosszú évek óta, ezért ez vállt standarddá.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4880) d@minator válasza morfondőr (#4879) üzenetére


d@minator
addikt

&(#4878) TIT
Értem, vagyis próbálom. :D Tényleg kell célozni is most megnéztem pár youtube videoban.
Úgy tűnik ezt olcsón nem lehet megúszni. Logitech RumblePad F310 jó lesz? 2db kell. :Y

(#4881) TIT válasza d@minator (#4880) üzenetére


TIT
veterán

Régebben nézegettem de mégis xbox lett,valamivel lehet nem lesz kompatibilis a 310 vagy csak mókolással.

(#4882) luci@85


luci@85
tag

Van valakinek Ipega 9156-os Gamepadja ! Már mindent megpróbáltam de játékban nem jelenik meg , nem tudom használni! Windows-os kalibrálási teszten az új bluetooth-os adapterrrel már mutat életjelet de ennyiben sajnos ki merül .
Egyedül Far CRY 3 ban mutatja az xbox alapu betüket a menübe de nem reagál rá semmit !
A windows -hoz párosítva lett az ezköz ,ki is írja a pontos típusát ,de nem jutok tovább.
Mobillal speciel hiba nélkül üzemelt ! Hol lehet a gond mit gondoltok ?
13k ba van edddig a cucc ,8ka gamepad + 5k az új tp linkes adapter, szeretném ha tudnám használni! Ha valamire nem tértem volna ki akkor kérdezzetek ! Írhattok privátba is vagy ide a forumba ! Előre is köszi aki időt szán rám ! Szép napot ! Üdv.:luci :R

(#4883) morfondőr válasza luci@85 (#4882) üzenetére


morfondőr
őstag

Sehol nem látom, hogy tudná az xinputot, amit a pc játékok 99%-a használ! Vissza kellett volna olvasni vétel előtt, mert most egy 100%-ig kompatibilis xbox kontroller árán vettél egy olyat amit csak emulátorral fogsz tudni használni, és az úgysem lesz tökéletes! Itt egy videó róla: [link]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4884) I


I
tag

Sziasztok
Evolveo Fighter F1-hez ismer valaki olyan androidos appot mobiltelefonra, amivel be lehet konfigurálni hogy játékok alatt használhatni lehessen? Például NFS Most Wantedhez?
Választ előre is köszi

Have a nice day!

(#4885) d@minator válasza d@minator (#4880) üzenetére


d@minator
addikt

Rendeltem 2db Logitech RumblePad F310-et. Egyelőre szépen viszi a LEGO Star Wars-okat. Alján van Xinput-DirectInput kapcsoló. Köszi a tippeket (#4881) TIT és (#4879) morfondőr-ek úgyszintén.

[ Szerkesztve ]

(#4886) TIT válasza d@minator (#4885) üzenetére


TIT
veterán

Nincsmit-szupi.
Van ára azért kábeles létére 8500.-

(#4887) tippm86


tippm86
tag

Sziasztok!

Vásároltak tőlem egy Xbox one pc adaptert, nálam tökéletesen működött, a vevőnél először csak egy driver letöltése után működött, majd ma 3 nap után ezt írta: pár perc után ledobta a kontrollert és azóta megint nem tud csatlakozni. Miután bedugom kb pár másodpercre rá megint olyan rendszerhangot ad ki a gép, mintha kihúztam volna egy usb-t.
Valaki találkozott ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#4888) Attici


Attici
őstag

Sziasztok!
Xbox One konrollert szeretnék venni, mert a régi kontrollereket nem támogatják a mai játékok.
Viszont nagyon kusza amiket írogatnak róluk. Van ahol azt írják, hogy csak az S-ben van Bluetooth máshol, meg mindegyikre írják, hogy van.
A másik, hogy van a +vezetékes kivitel, amit egyszerűen lehet használni minden PC-n.
De nem mindegyiken van mikro USB amivel össze lehet kötni a géppel? :F
A másik, van különbség, az USB-s PC vevő és a Bluetooth között? Valamelyik stabilabb?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4889) jaffa 2843 válasza Attici (#4888) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jelenleg már csak S kontrollert lehet venni a boltokban. Az S kontrollerek mindegyikében van BT és micro usb. Ezen felül létezik olyan, amit pc-s adapterrel csomagolnak egybe. Ezek az adapterek egyszerre akár 8 kontrollert is képesek kezelni, amennyiben nem használsz headsetet a kontrollerbe dugva.
Egyértelműen stabilabb az adapteres csatlakozás, BT sokmindentől függ, kissé bizonytalanabb. Kábel pedig kábel. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4890) morfondőr válasza Attici (#4888) üzenetére


morfondőr
őstag

Egy féle xbox one kontrollert lehet már csak venni, az első szériákban nem volt BT, de azok már kifutottak rég. Ahogy jaffa is írja, inkább az adapterest válaszd mert azzal nem lesz bajod. De ha olcsóbban akarod megúszni és nem zavar a kábel, akkor csak egy sima kontrollert is vehetsz és egy akármilyen micro usb kábellel tudod használni!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4891) Attici válasza morfondőr (#4890) üzenetére


Attici
őstag

Köszi mindkettőtöknek! :R
Így már világosabb. Már csak az a kérdés, hogy a plusz kábeles verziónak akkor mi az értelme, ha bármelyikhez lehet kábelt csatlakoztatni?
Lehetne egy összefoglaló a topik elején a különböző verziókról.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4892) morfondőr válasza Attici (#4891) üzenetére


morfondőr
őstag

Egy linket beszúrhatnál erről a kábelesről, mert csak xbox 360 kontrollernél volt fix kábeles. A one-nál micro usb port van. Max arra tudok gondolni, hogy tesznek a dobozba egy micro usb kábelt is a kontroller mellé.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4893) Attici válasza morfondőr (#4892) üzenetére


Attici
őstag

Ez az.
Akkor ezek szerint mindegyiknél működik a vezetékes funkció, nem csak akku töltés?
Tehát igazából mindegyik mellé csomagolhatnának egy +kábelt, csak az már túl sokba kerülne.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4894) morfondőr válasza Attici (#4893) üzenetére


morfondőr
őstag

Hát szerintem ez annyi, hogy egy csilli-villi xbox logós micro usb kábel van a dobozban a kontroller mellett. De ezt így meg ne vedd, mert ennyiért már vezeték nélküli adapterrel is kapsz (sőt néha olcsóbban is), ami azért jóval kényelmesebb, mint egy max 2m-es kábel végén lógni!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4895) jaffa 2843 válasza Attici (#4893) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Így is baromi drágán adják. Elszálltak az árfolyamok, de a készleten lévőknek is megnőtt az áruk :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4896) Attici válasza morfondőr (#4894) üzenetére


Attici
őstag

Én is a vevősre gondoltam, de most szinte sehol sincs, vagy csak drágán. :W

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#4897) ravap


ravap
kezdő

Sziasztok!
Steelseries Stratus Duot használ valaki, ajánlott?

(#4898) dox187 válasza d@minator (#4866) üzenetére


dox187
csendes tag

Szia, ha még nem találtál megfelelő olcsó alternatívát, akkor a [link] Spirit Of Gamer XGP-re vess egy pillantást. A 2 controller kijön 10E-ből, xinput kompatibilis, és ha a vezetékét nem sikerül szétcincálni (székkel rágurulni, macskával/kutyával megrágatni, stb) akkor nagyon tartós kis cucc. (Többször leesett, üdítőt borítottak rá a srácok, és sok 100 óra játékidő van benne, de még bírja. Most cseréltem rajta usb vezetéket, meg kipucoltam, és működik, mintha mi sem történt volna. A gyári ps3 kontrollerek nem bírtak ennyit soha :) )

Szerk.: látom már megoldódott: #4885

[ Szerkesztve ]

alá sírás

(#4899) d@minator válasza dox187 (#4898) üzenetére


d@minator
addikt

Szia, köszi igen már megoldódott de ha elromlik akkor tudom mit kell venni. Na meg ismerősnek drága a Logitech neki pont jó lesz egy ilyen...azaz kettő ilyen. :-)

(#4900) dox187


dox187
csendes tag

Sziasztok, én is kérdeznék:

Vezetéknélküli kontrollert kerestem, ami windows és android kompatibilis, és pc esetében van saját vevőegysége. (Elég nagy a bluetooth és 2.4GHz-es wifi zaj, így simán BT-vel gépre akasztott controllerek akár 50-100ms késést is tudnak produkálni, ha a kanapéról játszok.)

Találtam is egy egész jónak tűnőt: Trust gtx 590 -et. Minden szuper lenne vele (gyorsan megérkezik a jel, egész korrekt összeszerelés, jó akku, érzésre feszes joy-ok) viszont az analóg karokon van egy hardveres deadzone. Kb 5-10%-nál kezd el jelet küldeni, hogy megmozdult az analóg kar, és igen, ilyenkor ezt az értéket is küldi. Autóversenyzős játékkal akartam játszani vele a kanapéról, és így elég kellemetlen, hogy a nagy íveket nem lehet kényelmesen irányítani. (Van kormányom is, de nem csak arról szeretnék játszani, gondolom érthető.)
A másik problémám a gtx 590-el a "HOME" gomb hiánya. (PS vagy Xbox gomb a kontroller közepén.) Enélkül elég nehéz pl steam "big picture" módban visszalépni a menübe, bezárni a játékot, stb...

A ps4 és xbox controllernél ilyet nem tapasztaltam, viszont azokkal más problémám volt. (Többek között az, hogy azokat a konzolokkal használják a gyerekek. :) DS2 néhány játéknál problémás, xbox meg már nagyon drága, ha akkut és telefontartót is veszek hozzá.)

Tudtok ajánlani olyan kontrollert, ami a fenti (deadzone) jelenséget nem produkálja, esetleg szoftveresen finomhangolható? Alapvetően a deadzone nem egy rossz dolog, de díjaznám, ha 0 értéktől kezdené számolni az analóg jelet, és ez sajnos nem mindenhol megoldható játékon belül.

alá sírás

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.