Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#4901) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Nvidia Shieldről mik a vélemények? Pchez és mobilhoz használnám de ha működne konzolokkal az sem lenne rossz. 10es körül megérne újszerű állapotban? Jobb mint egy ps3 ps4 vagy xbox 360 xbox one kontroller?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#4902) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Barátom azt mondja hogy az Xbox S kontrollere, gyári vevővel, állandóan elveszti a kapcsolatot a PC-jével, és gyakorlatilag 1 méter után használhatatlan. Szerintetek garanciális ügy, vagy van valami firmware frissítés hozzá?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4903) oriic válasza Redneck (#4902) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó kérdés. Meg kellene nézni másik kontrollerrel esetleg, vagy ha van elfekvőben BT kliens, akkor azzal. Így kiderülne, hogy a kontroller problémás, vagy a vevő. USB kábellal tesztelhető a kontroller is, de az simán működhet akkor is ha a wireless része problémázik.

Live-Die-Respawn

(#4904) Redneck válasza oriic (#4903) üzenetére


Redneck
veterán

Vezetékkel jó, másik sajnos nincs, nekem csak X360-as kontrollerek vannak. Ha jól tudom nem ugyanazt a kommunikációs formát használják.
BT kliens alatt másik vevőt vagy bluetooth tesztelő programot értesz?

Szerintem egy újratelepítést megér, aztán ha nem jó, inkább vigye vissza és nézzék meg a boltban, nem érdemes bohóckodni vele. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#4905) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Visszaolvastam kicsit, de még zavaros ez a témakör. Ha jól értelmezem akkor xbox /ps kontollert ajánlott venni PC-hez?
Van pár exploration / walking simulator / open world játékom és azokat jó lenne ha a tévén látnám és élvezhetném a házimozis hangokat, így a minimális lag vagy nagyon precíziós célzás nem feltétel.
Fogalmam sincs ezek hogy működnek (utoljára 10 éve használtam wii kontrollert ami teljesen más), de kellene választó és vissza gomb vagy funkció, hogy a játékokban tudjak választani vagy menüben mászkálni.
Elsősorban vezeték nélküli érdekelne, mert vezetékesből 3m kellene, hogy ne a levegőben lógjon a kábel. Gondolkoztam vezeték nélküli bill + egér kombón de az kényelmetlen lenne nagyon ezért jobb lenne egy használható kontroller.
Van esetleg olcsóbb és működő megoldás, mint az xbox kontrollere?

(#4906) oriic válasza oriic (#4903) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

S kontrollerek két wireless módon tudnak csatlakozni PC-re. Az egyik a gyári vevő, ami valamilyen wifi-vel csatlakozik (Nem értek pontosan hozzá, szóval azért írom így :DDD ), a másik az a bluetooth. SIma egyszerű BT vevőd ha esetleg van otthon talonban, akkor azzal tesztelhető a wireless része. (Ha a sima wifi része nem megy rendesen, akkor BT része sem)

FW frissítés ezt nem javítja, szóval ha nem akarsz nagyon szórakozni vele, akkor gariztasd le.

Live-Die-Respawn

(#4907) villamos válasza #75501312 (#4905) üzenetére


villamos
őstag

Elméletileg bármilyen xinput képes kontroller jó lehet, de az xbox ami ajánlott.
Lehet hogy drága, de az olcsóbb megoldások nem mindig működnek.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4908) sisi24


sisi24
tag

Üdv. Adott egy Spirit of gamer xgp wireless Gamepad. Kicsit késik, ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#4909) #75501312 válasza villamos (#4907) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hülye kérdés, de szokott ez olcsóbb lenni?
Jelenleg a játszandó játékok összértéke nem éri el a kontroller értékét.

(#4910) Šolaire válasza #75501312 (#4909) üzenetére


Šolaire
veterán

Sima 360 kontroller valamivel olcsóbb mint a one. Szerintem megéri én 4 éve nyúzom ugyanezt és bírja. Van utángyártott is ami kevesebbe kerül azokról nincs tapasztalatom ez biztos hogy jó. [link]

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4911) #75501312 válasza Šolaire (#4910) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ezekhez kell külön BT stick vagy elég ha már van BT füleshez egy?
A 360 és One S között van különbség a generáción kívül?
Erősen gondolkozom, találtam most steam akcióban pár jónak tűnő játékot, amivel ezt kihasználnám egy darabig.
Illetve a többi játékaim egy része is átállítható kontrollerre és élvezném a nagy képet és surround hangot.
Mennyire nehéz megszokni PC után az irányítást?
Könnyű ezt összehangolni a PC-vel, játékokkal?
Van lag illetve mekkora a mértéke?

[ Szerkesztve ]

(#4912) Šolaire válasza #75501312 (#4911) üzenetére


Šolaire
veterán

Most nézem nem kapható, elnézést. Ehez konkréran nem kell kék fog mert benne van a csomagban amit rádugsz a gépre és a kontroller azzal kommunikál.
One s kontroller még nem volt a kezemben.
Lag-ot én nem vettem észre. Megszokni nem nehéz szerintem de ez egyéni gondolom.
Összehangolni? Legtöbb játék támogatja nem kellett állítani semmit se.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4913) #75501312 válasza Šolaire (#4912) üzenetére


#75501312
törölt tag

Oh, fel sem tűnt. Barátkozom a gondolattal. Ha tényleg jól működik, akkor nagyon csábító a kanapén való gamerkedés.
Van benne giroszkóp? Vagy hogy lehet célozni? Bár elsősorban nem FPS-re használnám.
De lehet belevetem magam youtube videók tömkelegébe. :DDD

(#4914) Šolaire válasza #75501312 (#4913) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem a pc nagy tv-re van kötve, évek óta úgy használom mint egy konzolt. Giroszkóp nincs benne csak rezgő motor. Általában külső nézetes játékokkal tolom, avatáromból könnyű kitalálni mik azok :DDD ezekhez szerintem jobb a kontroller.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4915) #75501312 válasza Šolaire (#4914) üzenetére


#75501312
törölt tag

Köszi az infókat. :R

(#4916) Šolaire válasza #75501312 (#4915) üzenetére


Šolaire
veterán

Szivesen. Megéri szerintem kicsit többet rákölteni mert kiszolgálja az árát, meg nem kell idegeskedni hogy a játék fogja e támogatni. :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#4917) #75501312 válasza Šolaire (#4916) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, még ezt processzálom. :DDD
Mert első körben szerettem volna megúszni valami olcsóbb megoldással, mert csak a felfedezős / sétálós / puzzle játékokhoz kellett volna.
De van Steam / Origin / Gog / Uplay és Epic accountom is sok-sok játékkal ahol lehet a kontrollernek hasznát venném ráadásul mostanában nagyon sok leárazás van, így olcsóbban tudnék megszerezni pár játékot.
És már 1-2 játékot kipróbáltam a tévén, nincs lag vagy utánhúzás, jól működnek. És ha tényleg élvezhetném nagy képernyőn házimozival az nagyon király lenne. :DDD
Nem biztos, hogy minden játékom működni fog ezzel, de hajlandó vagyok megtanulni a kezelést az élményért.
Szeretem az RPG-t, az RTS-t, a felfedezős dolgokat, azokhoz sztem pont megfelelő lenne, ha az avatarod veszem alapul pláne.
Még alszom rá egyet, de sztem ebből holnap rendelés lesz. :DDD

(#4918) Šolaire válasza #75501312 (#4917) üzenetére


Šolaire
veterán

360 kontroller tuti hogy támogatott azon a platformokon amiket leírtál, mással pl ps kontroller ha nem működik az adott játékkal akkor csak a bosszúság van vele szerintem. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#4919) #75501312 válasza Šolaire (#4918) üzenetére


#75501312
törölt tag

Árukeresőt néztem egyelőre, ott már csak One S-t látok, de már azzal az árral is megbarátkoztam. Gondolom ez is ugyanúgy működik, mint a 360.

(#4920) Šolaire válasza #75501312 (#4919) üzenetére


Šolaire
veterán

Igen, ugyanaz a kiosztás.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4921) #75501312


#75501312
törölt tag

Itt van adapter nélkül meg adapterrel is, jól értem?
Nekem az adapteres kell?

(#4922) Šolaire válasza #75501312 (#4921) üzenetére


Šolaire
veterán

Adapteres igen.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4923) #75501312 válasza Šolaire (#4922) üzenetére


#75501312
törölt tag

Már megvan, tegnap megrendeltem és este már itt is volt.
Most sétálós meg puzzle játékokkal próbálok hozzászokni.
És nagyon félek, hogy eltörik vmelyik kicsi joy. :DDD

(#4924) Šolaire válasza #75501312 (#4923) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem évek óta bírja a Dark Soulst. :D Bossharcoknál azért erősebben terheli az ember ösztönösen a karokat, szerencsére bírja.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4925) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok! :)

Van egy Logitech F710 kontrollerem, ami idáig tökéletesen működött, most viszont sehogy se hajlandó felismerni egyik játék se.
A szokásos Eszközkezelő->XBOX360 beállítást már többször megcsináltam, de nem vezetett sikerre. Maga a gép felismeri, viszont már a játékok nem. Játék indításánál a MODE gomb melletti zöld LED villog folyamatosan, viszont a kontroller semmire sem reagál.
Esetleg találkozott már valaki ilyennel?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#4926) Piku7007


Piku7007
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van,hogy a Trust GXT 545 kontrolleremnek behalt az adaptere... fogalmam sincs,h milyet vegyek helyette,amivel működne is.
Tud vki segíteni?

(#4927) fisi válasza oriic (#4906) üzenetére


fisi
senior tag

Sziasztok!

Még jó hogy bele olvastam tegnap a topic utolsó két oldalába, így ma már biztonsággal mehettem venni a fentebb linkelt xbox controllert a Euronicsba.
A szakavatott eladó totál para lett mikor közöltem vele hogy PC hez kell.
Első doboz sima controller, én balga azt hittem hogy mindegyikbe alapból van Bluetooth kulcs, mire kibontottuk és kiderült hogy nincs..
Még jó hogy volt mellette egy olyan ami ugyanannyi volt de volt hozzá USB vezeték.
Még ezután is szentül mondták hogy nem fog működni PC vel.
Mondom nekik, inkább hallgatok a topicosokra.. :C

Úgyhogy haza értem aztán boldogan játszanék én ezzel de hány kezem kéne nőjön hogy ha fight van akkor a nézet gombot is mozgassam, meg közbe püföljem az ellent? 🤣
Még videót se találok erről.

Segítségeket köszönöm előre is! :R

(#4928) #75501312 válasza fisi (#4927) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez engem is megkavart, így azt vettem én is, amihez volt saját transmitter.

+1 kéz kell. Én még mindig csak sétálgatós játékokkal játszom. :DDD

(#4929) jaffa 2843 válasza #75501312 (#4928) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nálam is csak koca autósra (Forza, Rocket League) meg szerepjátékokra van a kontroller :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4930) #75501312 válasza jaffa 2843 (#4929) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, nálam a szerepjátékkal van a baj. Még mindig nem tudok úgy menni és fordulni egyszerre, hogy ne rontanám el. És akkor a harc közbeni 2x6 skillről már ne is beszéljünk mozgás közben. Nekem ez nagyon nehezen megy. :DDD
Ráadásul valamiért nem minden játék egyforma, van ahol automata Y axis inverse van és az még jobban összezavar.
És az egérrel meg pont fordítva működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#4931) Šolaire válasza #75501312 (#4930) üzenetére


Šolaire
veterán

Én meg csak kontrollert használok még fps-hez is. Igaz anno Halo játékokon nőttem fel. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#4932) fisi válasza Šolaire (#4931) üzenetére


fisi
senior tag

Akkor meséld el hogy lehet a nézetet is fordítani meg abalni az ellent egyszerre. :R

(#4933) Šolaire válasza fisi (#4932) üzenetére


Šolaire
veterán

Két hüvelykujj azzal kezeled a két analóg kart a két mutató ujj azzal pedig a két ravaszt és a felette lévő gombot kezelem lövés, gránát újratöltés. Ha kell pl a többi gomb mondjuk ugrani szeretnél akkor egy pillanatra elengeded az analóg kart és megnyomod az A gombot. :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4934) #75501312 válasza Šolaire (#4933) üzenetére


#75501312
törölt tag

Na ez az, hogy a játékomnál ilyet nem lehet (TESO). :D Ugyanis folyamatosan mozognod kell és van 2x6 skill, amit menet közben használni kell + egyéb kombók.
Nem tudom a többiek ezt hogy tanulták meg, de nekem nem megy, hogy kombinációkat használjak, miközben a két joyt mozgatom + dpad. És a lenti képen még nincs is minden rajta. :DDD

+ az is nehézség, hogy a kontrollerrel ha jobbra akarok fordulni, akkor a 2 joyt összehúzom, ha balra akkor meg szét, míg billt egér kombóval nincs ilyen, mindkét eszközön jobbra vagy balra kell mozogni.

[ Szerkesztve ]

(#4935) Šolaire válasza #75501312 (#4934) üzenetére


Šolaire
veterán

Mivel játszol? Amit leírtam az konkrétan a Halo gombkiosztása de a Dark Souls játékok is jól kezelhetőek kontrollerrel. Egy Pillars of Eternity azt mondjuk inkább egér, bill tolom.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4936) #75501312 válasza Šolaire (#4935) üzenetére


#75501312
törölt tag

TESO - The Elder Scrolls Online, nem tesóztalak le :DDD
Ott van 2x5 skill + 2x ultimate skill + még jó pár más, miközben mozogsz mindenfelé és céloznod is kell erősen.
Ott ráadásul van rotation, tehát van egy light attack + skill + light attack + skill...a végtelenségig, hogy növeld a damaget.

(#4937) Šolaire válasza #75501312 (#4936) üzenetére


Šolaire
veterán

TESO :DDD sose próbáltam, Skyrim nagy kedvencem az is teljesen jó 360 joy-al. Ha annyi a skill stb lehet jobb az egér bill kombó.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4938) #75501312 válasza Šolaire (#4937) üzenetére


#75501312
törölt tag

Azért megküzdök majd vele valahogy, vonz a nagy tévé és házimozi, így élmény (lenne :DDD ).
És ugye sokan játszanak konzolról is a világban, tehát én vagyok a béna. :DDD

(#4939) Šolaire válasza #75501312 (#4938) üzenetére


Šolaire
veterán

Én a pc-t használom úgy mint egy konzolt. :DDD

“Praise The Sun” \[T]/

(#4940) fisi válasza #75501312 (#4934) üzenetére


fisi
senior tag

Amúgy billentyűzettel se lehet mindent mert ott meg már annyi gombot kellene nyomni egyszerre- hogy Liszt Ferenc is megirigyelné :D

(#4941) fisi válasza #75501312 (#4936) üzenetére


fisi
senior tag

Nasszus eskű elsőre meg másodszorra is TESCOT olvastam :DD

(#4942) fisi válasza Šolaire (#4937) üzenetére


fisi
senior tag

Én a Jedi Fallen Orderhez vettem mert állandóan kampeca lett mert sose tudtam elgurulni a támadás elől a billentyűvel... :DD

(#4943) Šolaire válasza fisi (#4942) üzenetére


Šolaire
veterán

Külső nézetes játékokhoz szerintem jobb a joy de valaki azt is egérrel tolja. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#4944) fisi válasza Šolaire (#4943) üzenetére


fisi
senior tag

Joy-al max. repülős játékot tudok tolni, a nagyját én is egér meg billentyű kombóval de itt olyan összetett a harc hogy enm tudtam már jól nyomni gondoltam kipróbálom azt ha nem jön be még eladhatom a kontrollert

(#4945) #75501312 válasza fisi (#4940) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát ez nálam is úgy megy, hogy 2 dolog rá van rakva egér forward - backward gombokra.
2 ujjal irányba állok, eggyel nyomom a számokat, hüvelykujjal minden más gombot.
Tök egyszerű. :DDD

(#4942) fisi
Elgurulni. :D

[ Szerkesztve ]

(#4946) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Ha rossz helyre írok kérlek benneteket nézzétek el nekem csak most próbálom ki a konzol világot. De már elegem lett, hogy egy bizonyos játékot képtelenség megszerezni pc-re mostanság: COD 2019, és inkább vettem egy PS4-et és egy lemezes kiadását a játéknak.
Mivel csak pc-n játszottam életem során hozzászoktam a bill/egér kezeléshez így vettem gyorsan egy Spirit of Gamer egér/billentyűzet adapter konzolokhoz (SOG-CONV1)-t.

Ehhez ugye nincs hálózati adapter mellékelve és a kérdésem az lenne, hogy milyet is vegyek az üzletbe majd?

Válaszokat előre is köszönöm :R
Üdv Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#4947) fisi válasza Šolaire (#4943) üzenetére


fisi
senior tag

Az amúgy normális, hogy 2 nap után azt vettem észre a gamepadon hogy a két pöcök bizonoys állásban kissé akad? A menő megnézelődő is. Meg hogy néha megbolondul a lépkedős pöcök azt lassan gyalogol a jóember. Mondjuk ritkán van ilyen. Vagy nagyon erősen gyepálom a cuccost?

(#4948) Šolaire válasza fisi (#4947) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem a két analóg karról már lekoptak az apró kis bütykök, de ilyet sose tapasztaltam mint amit te.

“Praise The Sun” \[T]/

(#4949) fisi válasza Šolaire (#4948) üzenetére


fisi
senior tag

Gyakorlatilag ha nagyon megfeszitem és úgy mozgatom körbe akkor fenti pontnál akadást érzek kicsit. Meg ha elkap a gépszíj akkor előfordult hogy a Csóri gyalogolt lassan mikor elengedtem a kart. Kicsit megmozgattam akkor beállt.
De nem aggódok van rá egy év gari, dögöljön meg majd vissza küldöm. Amúgy meg vagyok nagyon elégedve vele

(#4950) Šolaire válasza fisi (#4949) üzenetére


Šolaire
veterán

Lehet be kell járatni sokat kibírnak, az enyém túl van három souls játékon. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.