Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#3801) philipe


philipe
tag

Sziasztok!

Samsung Oculus VR hez hol tudok itthon gamepad et venni?

(#3802) dokee78


dokee78
félisten

5.000 körül kellene új gamepad ajánlat.

(#3803) Brae


Brae
őstag

Sziasztok!

Régi géphez (Athlon XP 1700+; 1GB DDR266; Ti4200), Windows XP SP3 oprendszerhez, 1997-2005 közötti játékokhoz milyen gamepadot érdemes venni kis pénzért, amin van analóg kar (max. 6-8000Ft-ot szánok 2db-ra)?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3804) ensolid


ensolid
tag

Valaki ilyen már próbált? Én most rendeltem egyet kíváncsi vagyok rá milyen lehet. [link]

(#3805) greggorius válasza dokee78 (#3802) üzenetére


greggorius
tag

Saját tapasztalataim szerint nem szabad 10e alatti gamepad-et venni. Nekem eddig egyik sem működött rendesen: nem ismerte fel a gép vagy a játékok vagy pedig a gombok működtek össze-vissza. Mindet vissza kellett vinnem és cserélnem a jól beváltakra.

(#3806) Santi22


Santi22
aktív tag

Nekem egyelőre jól működik ez a Thrustmaster, persze még új, de 2 év gari van rajta, és mégha pont a gari után mondja be az unalmast és megy kukába már akkoris megérte, ennyiért (2390 Ft) sztem.

[ Szerkesztve ]

(#3807) Brae válasza Santi22 (#3806) üzenetére


Brae
őstag

Milyen játékokkal, milyen oprendszerrel használod?

(#3808) Santi22 válasza Brae (#3807) üzenetére


Santi22
aktív tag

Win7 64 bit
Egyelőre csak rfactor-t (F1-es moddal) toltam vele, mert a gépemen most nincs más csak még a cs:go meg egy rts, ez utóbbi kettőhöz viszont nyilván egér kell. :) De én sztem egyéb versenyzős játékokhoz is jó lesz, mivel elvileg arra van "dizájnolva", de sztem fifázni is lehet vele.

(#3809) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Van tippetek miért nem működik egy xbox 360 vezeték nélküli pc-hez való kontroller?
Alig használtam. Múltkor játszottam vele, működött. Most meg egyszerűen nem kapcsol be. Leraktam és csak úgy magától elromlott?
Volt itthon bontatlan elem, beleraktam, hiába.
Egyébként ha volt benne új elem és hónapokig nem játszottam aztán elővettem akkor le volt merülve az elem, mert folyton kikapcsolt. Hogy a pics@ba merül úgy az elem, ha ki van kapcsolva? :W

Szerk.:
Visszaraktam a fiókba a kontrollert, most kivettem még egy próbát tettem és bekapcsolt.
ezmiez?

Egy ideje már ritkán játszok ezért sokszor nincs használva. Meg ha játszok is legtöbbször olyan játékkal, amihez egér+billentyű való. Mindig nehezen kapcsolt be, de már nem nagyon emlékszem miért. Néha az elemcsere elég volt. Legutóbb fent egy kis gombot nyomtam be, ami ahhoz való, hogy a pc-be bedugott jel adót keresse, de most az sem működött.
Marhára nem értem mi van ezzel a kontroller, de az biztos, ha sokáig nem használom nem indul pöccre.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#3810) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!
Én nem értek hozzá, csak egy apuka vagyok... de lassan belenő a fiam.
Kéne neki valami kontroller, igen ám, csakhogy nagyon kicsi a praclija!
Bementem a MediaMarkt-ba, csakhogy ott minden darab átlagos méret.
Létezik ilyesmiből picike?
:U

(#3811) Santi22 válasza mckay (#3810) üzenetére


Santi22
aktív tag

Én kormányt javasolnék neki inkább, az kortalan, nem is növi ki és élvezni fogja a tekergetést + még gyakorlati haszna is van, bár persze nem ugyanaz, mint a való életben autót vezetni, de nem lesz neki idegen majd ha először autóba ül. Lehet, hogy nem hinné el az ember, de sokat számít az ilyen jellegű tapasztalat is.
Nem autós játékokhoz meg a klasszikus bill+egér kombó, utóbbiból vannak kisebbek is, aztán ha feljebb nő jöhet a gamepad. :)

(#3812) ron8


ron8
senior tag

sziasztok! ebay-ről rendeltem egy xbox360 kontroller utánzatot de az a problémám vele hogy állandóan kikapcsol. Új elem van benne. Főleg akkor kapcsol ki ha a right vagy a left sticket nyomom meg. Hogyan lehet orvosolni ezt? Melyik része nem érintkezik? Házilag meg lehet bütykölni?

(#3813) SkiDev válasza Santi22 (#3806) üzenetére


SkiDev
senior tag

Legalább a Tied működik! :) Az enyém még alig két hetes és már olyat csinál, hogy pl. Rocket Leauge-nél mindig be van ragadva a jobb kar. :W Ha meg azon van az irányítás, mindig működik... Tehát előreirányítást állítom be, az autó magától megy előre, no fék, semmi. Ha meg jobbra, akkor mindig csak jobbra kanyarodik. Nem tudom mi lehet a gond. Windows tulajdonságokban nem jelzi, hogy be lenne ragadva. Fifában sem érzékelek semmit....

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#3814) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Logitech F710 problémára keresek működő megoldást WIN 10 alatt.
Hiába ismeri fel az operációs rendszer, az eszközkezelőben kis sárga háromszög van mellette, és nem hajlandó működni. Ekkor beállítom manuálisan a drivert xbox 360 kontrollerre, utána megy. A gond az, hogy ezt a beállítást tök véletlenszerűen (vagy csak win update után?) elfelejti és lehet kezdeni a macerát újra. Már kezd bosszantó lenni. Logitech oldalán nincs külön driver, a hivatalos állítás az, hogy a win 10 automatikusan felismeri. Fel, persze, csak nem megy. Olvastam, hogy rengeteg embernek (mindenkinek?) hasonló gondja van az F710-zel. Tud esetleg valaki hosszú távon is működő megoldást arra, hogy ne kelljen ezt a driver-beállítósdit folyton eljátszani? Win 10 64 bit.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3815) zeix


zeix
senior tag

Tud valaki hasonló kontrollert, csak olcsóbban? :)
Már régóta szemezgetek vele, csak az ára elég húzós.
[link]

(#3816) m3tr0


m3tr0
senior tag

Estét.

Trust GTX24-gyel belefutottam abba,hogy a jobb analóg kart nem ismeri a játék amihez vettem. :DDD
Ezzel lehet kezdeni valamit? Vagy megszívtam?

Köszönöm :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#3817) Hardtech


Hardtech
tag

Sziasztok!
Xbox 360 gyári vezeték nélküli kontrollert rá lehet kötni pc-re ,ha igen akkor csak egy ilyen segítségével ? Vagy esetleg van rá valami más egyszerűbb/olcsóbb megoldás ?

(#3818) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Az Xbox 360 kontrollerének analóg karjainak melyik része szokott nyikorgó hangot adni?
Két napja vettem az eszközt, használhattam vagy 4 órát, és már eszméletlenül hangosan nyikorog a jobb kar.

Bekentem a kar felső részét WD40-nel, de nem lett jobb egyáltalán.
Önmagában (PC-hez) vett vezeték nélküli kontrollerre jár garancia? Van benne rejtett matrica, amin meglátják, hogy szét lett szedve?

Előre is köszönöm a válaszokat, és kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek! :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#3819) zsiz


zsiz
őstag

Van itt valaki, aki szokott olcsón x360 kontrollert javítani?

Vagy esetleg valami x360 és PC kompatibilis gamepad-et tudtok ajánlani? (Ami nem a Microsoftos, nem drága, vezetékes..)

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3820) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Mindkét X360 kontrollerünk érintkezési hibás lett. Ha picit megmozdul a kontroller, olyan, mintha újracsatlakoztatnánk.

Ez javítható, és ha igen, megéri?

Milyen kontrollert javasoltok helyette (vezetékes)?

(#3821) nonsen5e válasza Dinter (#3820) üzenetére


nonsen5e
addikt

Amennyiben nem a PCB-ben keletkezett hajszálrepedés, hanem valamelyik vezetékben (szinte biztos), akkor a kontakthibát a legkönnyebb házilag javítani.
Ha van otthon secure Torx csavarhúzó akkor kapd szét, utána meg bármilyen multiméterrel (rosszabb esestben, jobb esetben szemmel) észreveszed melyik vezeték nem úgy van ahogy kellene neki.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#3822) HAX


HAX
tag

Trust GXT 540-et használt már itt valaki? Egy kis vélemény érdekelne róla.

Fifához kellene elsősorban.

(#3823) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Megjött a Jite Model USB: 360 névre hallgató kínai xbox360 kontroller utánzatom 2800ft-ért. A gép egyből felismerte semmit se kellet vele szórakozni driver ügyileg. Teljesen ugyan olyan mint ha az xboxom kontrollerét fognám talán a ravaszok minősége rosszabb kicsit. Új Assasins Creed játékkal próbáltam ott nem volt gond egyből felismerte és teljesen jól játszható volt vele. A Mad Maxhez viszont már kellet az xbox controller emulator program, de utána már azzal is szuperül ment. Egyenlőre pozitív a tapasztalatom vele kapcsolatban.

(#3824) zsiz válasza ensolid (#3823) üzenetére


zsiz
őstag

Milyen op.rendszeren használod? A konzol is felismeri esetleg?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3825) ensolid válasza zsiz (#3824) üzenetére


ensolid
tag

Win10el konzolt meg nem probaltam este erek haza majd kiprobalom

(#3826) ensolid válasza zsiz (#3824) üzenetére


ensolid
tag

konzolhoz sajnos nem jó

(#3827) zsiz válasza ensolid (#3826) üzenetére


zsiz
őstag

Gondoltam, azért köszi, hogy megnézted :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3828) golf2gt


golf2gt
tag

Sziasztok, kérdés : hogy lehet 1 pc-ről 2en játszani coop-ban? (2 xbox 360 kotrollerrer?) És mely játékokat tálalok-e listát valahol vagy az osszeset lehet ahol coop van? Köszönöm!

(#3829) fleetcmd válasza golf2gt (#3828) üzenetére


fleetcmd
tag

Szia!

Ha olyan játékot találsz, amit lehet local co-opban játszani, akkor az jó eséllyel működni fog.

Amikkel eddig mi játszottunk (az összeállítás 1 Steam Controller és 1 Logitech F310 Xinput módban):

* Battleblock Theater -> ez nagyon jó, csípőből működik
* Rocket League -> osztott képernyőben simán megy két játékossal
* Spelunky -> ez is működik, de sajnos a gyerek nem szereti
* Juju -> platformer
* Awesomenauts -> na ja. mondjuk én billentyűzettel szeretek menni. mindenesetre működik rendesen
* Magicka -> ez vicces

Ami nem akart menni:

* Sonic and All-Stars Racing Transformed -> de ennek valószínűleg az az oka, hogy nem két X360 controllerrel mentünk...
* Aqua Kitty - Milk Mine Defender -> ez is nagyon jó, valószínűleg csak azért nem ment, mert az egyik kontroller Steam Controller. Ki tudja...

Egyébként nézz körül a Steamen a "local co-op" vagy "local multiplayer" címkével ellátott cuccok között, de mielőtt megveszed, nézz bele a fórumba vagy legalább a leírásba vagy a google-be..

http://store.steampowered.com/tag/browse/en/#global_19

itt választhatsz címkéket. a local co-op és local multiplayer játékok között nézz szét...

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#3830) golf2gt válasza fleetcmd (#3829) üzenetére


golf2gt
tag

Köszönöm . Tehát ahol ott a helyi együttműködő az nagy esélyén menni fog ...

(#3831) golf2gt


golf2gt
tag

Esetlen van most jobb megoldás az xbox 360 kontrollernél?

(#3832) #22907392


#22907392
törölt tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Microsoft Xbox 360 Kontorllert, vezetékest és az istenért nem tud működésre bírni. Ismeretlen eszközként mutatja és hiába rakok fel drivert(amit hozzá kaptam, v netről) nem működik vele. Windows 8.1 van a gépen elvileg ezzel is kell mennie én úgy tudom!

Mi lehet a gond?

(#3833) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Miért sokkal-sokkal drágább az xBox féle "X,Y,A,B" féle kar, mint egy mezei "1,2,3,4" kar?

De tényleg, az xBoxosból a legolcsóbb is 8-9K... Mit kell ott megfizetni? Vmi microsoft licensz az X input-ért vagy mifene? :F

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#3834) RootRulez válasza RootRulez (#3833) üzenetére


RootRulez
félisten

Na és találtam is egy Trust GXT 540 típusú csodát olcsóbban... Kérdés, ez jó-e...

═════════════════════════════════════════

(#3835) HAX válasza RootRulez (#3834) üzenetére


HAX
tag

Nem jót linkeltél, én ma rendeltem egy GXT 540-et, ha érdekel majd leírom a tapasztalataimat.

(#3836) cs_dy


cs_dy
tag

Üdv nektek!

Szerintetek egy Genius MAXFIRE GRANDIASjó vétel 2k~ ért használtan?

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#3837) fleetcmd válasza cs_dy (#3836) üzenetére


fleetcmd
tag

Szia!

Én nem vennék olyan kontrollert, ami nem támogatja az Xinputot, ez pedig nem támogatja. Volt nekünk amúgy hasonló Genius kontrollerünk, a jobb- és/vagy baloldali shoulder gombjai hajlamosak voltak beragadni. Szóval ez szerintem újonnan sem jó vétel, nem csak használtan :)

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#3838) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Szasztok!

Van itt olyan aki vett már az bay-ről gamepad-ot Elvileg úgy néz ki mint az Xbox 360-as elektromotor, akku stb... Vagy inkább eredeti?

(#3839) tigipuf


tigipuf
senior tag

sziasztok,rövid kérdés,melyiket javasolnátok inkább:
[link]
vagy:
[link]
köszi

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3840) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Sajnos a kínai utánzat 360 kontroller fps-eknél nem igazán vált be. Szerintetek melyiket lenne jobb megvenni egy eredeti 360 kontrollert vagy találtam egy logitechet ami elég szimpatikusnak tűnik. F310

(#3841) HAX válasza tigipuf (#3839) üzenetére


HAX
tag

A speed-linkhez volt már "szerencsém" a ravasz szörnyen lötyög + nyikorog az egész.

A trust-ot hétvégén tudom kipróbálni.

(#3840) ensolid:

Mind a kettő jó, én a 360-t venném, szerintem kényelmesebb és homorított a joystick.

(#3842) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni tőletek ps3 Controllerhez
Meglevő ps3 controllereinket szeretném pc-n is használni. Első nekifutásra Motioninjoy+Xpadder párossal sikerült is kalibrálni, de amint elindul valamelyik játék (gta v, fifa 15) felülírja a beállításokat, mintha xbox controller kiosztásra felülírná.
A szomszéd gépén fut rendesen ps2 karral, valamiféle "BM ps3 driver" -t telepitettek rá, ha jól néztem.

Alapból a win7 driverével a ps3 nem működik sajnos :-(

(#3843) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Sziasztok,

Olyan kar létezik amely egyszerre jó Androidhoz, iOS hez és Pc hez? :)

YNWA

(#3844) felhasználóx


felhasználóx
tag

Kedves Hozzáértők!
vásároltam egy olcsó ESPERANZA TG105 SAMURAI titanum gamepad-ot. A WIN 7 felismeri, de a Lego Star Wars III.PC-s játék nem. Mit ronthattam el?
Előre is köszönöm a hozzáértők válaszát. Üdv felhasználóX

(#3845) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e vezetékes ill. vezeték nélküli Xbox 360 kontrollereket egyszerre használni. Tehát, felismerik-e a játékok mindkettőt?

Azért érdekel, mert van két vezeték nélküli xbox kontrollerem amit adapterrel használok, de szeretnék egy vezetékeset is amit nem kell tölteni. Viszont jó lenne ha akár hárman is játszhatnánk és működnének együtt.

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#3846) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

Egy év vacilálás után úgy döntöttem, hogy Xiaomi gamepadom lesz. Mindenképpen bluetooth kapcsolatot szerettem volna, illetve az ár-érték arány is bőven szem előtt volt. Sok pénzt nem akartam ilyesmire költeni :)

A rendeléstől számítva két hét alatt megérkezett kínából (Gearbest). Igényesen becsomagolva jött, az összeszerelésre egyáltalán nem lehet panasz. Igazán prémium érzetű műanyagból van, és az illesztések is teljesen jók! Az analog is kényelmes, bár elsőre kicsinek tűnt. Szerintem akkora mint a PS4 kontrolleren, viszont az ergonómia és a gombkiosztás szinte teljesen megegyezik az Xbox játékvezérlővel.

A kapcsolat stabil, nem is késik. A gombok mind jól működnek és a ravasz sem nyikorog, nagyon finoman lehet behúzni. Maga a kontroller nem Xinputos, így PC-vel nem megy a rezgőmotor, illetve X360CE kell hozzá. Mivel ezt 5 perc alatt mindenféle babrálás nélkül be lehetett állítani, így nem igazán éreztem nagy hátránynak.

Egyelőre keveset használtam, ráadásul valami autós játékkal is ki kéne próbálni. Később még írok róla esetleg, hogy mik a tapasztalatok hosszútávon.

Bár csak két napja van meg, én baromi elégedett vagyok. Akit nem zavar, hogy PC-n nem megy a rezgés, illetve kibírja azt, hogy rászánja azt az 1 percet az X360CE-re, annak ez kifejezetten ajánlott. Főleg ha vezeték nélkülit szeretnél, hiszen egy Xbox kontroller 10 000 Felett van és az még csak a vezetékes. A Xiaomi pedig 7000 Ft-nak megfelelő dollárért kapható különféle kínai webshopokban. :)

Előnyök:
- jó ár- érték arány
- kényelmes, minőségi darab
- vezeték nélküli (bluetooth)
- sok eszközzel kompatibilis (PC, OSX, Android, a többit nem tudom...)

Hátrányok:
- Garancia érvényesítése bonyolult, de nem lehetetlen
- Vezetékesen nem használható, mert nincs neki
- Azért nincs, mert elemes (Bár nálam ez inkább előny, mert így nincs nehezen pótolható akkumulátor)
- PC-n X360CE szükséges és ilyenkor nem megy a rezgőmotor sem.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#3847) noncsika


noncsika
tag

sziasztok! olvastam, hogy a legjobb/legkényelmesebb megoldás pc-re gamepadnek az xbox360 kontrollere és viszont engem is érdekelne, hogyan tudom használni közösen a gépen őket? mondjuk legalább 2 darab kontrollert terveznék venni géphez vagy 2db vezetékest, vagy ez a vezetékes+vezeték nélküli dolog is hogy megy? na meg a 2 vezeték nélküli? lehet tök egyszerű meg nyilvánvaló miután megvette az ember, de nem akarok belefutni abba, hogy hiába veszem meg őket valamilyen kombóban és nem mennek együtt valamiért :( win7 64bit-es rendszeren használnám őket

köszi :B

(#3848) benvolio válasza noncsika (#3847) üzenetére


benvolio
őstag

Mi a Fifa15-t játszottuk egyszerre négyen, 4db vezeték nélkülivel. Egy gombnyomás és kiosztja kié melyik, amit középen a led kijelez. Ha a vezeték nélküli mellett döntesz akkor az egyikhez legyen "wireless adapter", például ilyen, a másik pedig lehet a sima.

(#3849) MeszarosB. válasza benvolio (#3848) üzenetére


MeszarosB.
tag

Esetleg vegyesen nem használtál wireless és wired kontrollereket? Van töltőm és Nikkel-metál-hidrid akkuim, de sokkal kényelmesebb lenne egy vezetékes ha egyedül játszom, és vegyesen használnánk 1 vezetékes és 2 vezeték nélküli 360 kontrollert amikor közösen.

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#3850) benvolio válasza MeszarosB. (#3849) üzenetére


benvolio
őstag

Nem használtam úgy, csak wireless van.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.