Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#3251) TIT válasza TechN7ne (#3250) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
Igen én is így gondoltam,csak itt pár embernek a kar "elferdült"(mondjuk ps2-n nekem is)vagy gondoltam veszek egy usb adaptert és akkor a ps2 joyt használnám pc-n de nem tudom milyen lenne a játékok támogatása.
Logitech mellett a gombprogramozhatóság szól és lehet,hogy a régebbi játékokkal is kompatibilis.
Mi a különbség az olcsó(7500.-)és drága(10000)xbox pad között?

(#3252) TechN7ne válasza TIT (#3251) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Semmi,a régi fehér vezetékes is tökéletes!

PS gamepad sokkal hamarabb megy szét és sokkal hamarabb kopik le róla a gumi,stb.
Mondjuk ez ízlés kérdése,sztem a 360 gamepad a legkényelmesebb,és jobbra sikeredett a mostani XBox One-ál is.

Szerk.: Vezeték nélkülire nem esküszöm,hiszen PC-n nem volt szerencsém kipróbálni,a vezetékes tuti fix!

[ Szerkesztve ]

(#3253) TIT válasza TechN7ne (#3252) üzenetére


TIT
veterán

Köszi,vezetékes lenne,akkor a for windows csak marketing,hogy többet fizess érte.Ezek szerint az xbox-hoz is usb-n csatlakozna.
Az xbox-os kényelmesebb a loginál is?

[ Szerkesztve ]

(#3254) TechN7ne válasza TIT (#3253) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezt neked kell eldöntened,Logitech is kényelmes,de a 360 számomra az igazi kényelem.

(#3255) TIT


TIT
veterán

Ahhoz meg kéne tapizni.
Melyik az a gomb ami hiányzik az x360 controller-ről mert van 9 és 10 gombos?

(#3256) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Ezt néztem ki a fiamnak, de ezt találtam a legolcsóbbnak, ill. egy másik is volt, de szállítással ugyan ennyi. Tudtok esetleg ajánlani valami helyet (pl.multi, stb.) ahol olcsóbb lenne?

[link]

A választ előre is köszönöm.
Üdv.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#3257) TIT válasza garcia66 (#3256) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Nézd meg a konzolok szervizébe,ott 8500 elvileg,csak nem jön be az oldal.

(#3258) garcia66 válasza TIT (#3257) üzenetére


garcia66
tag

Köszi!

Majd megpróbálom reggel, vagy felhívom őket.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#3259) TIT válasza garcia66 (#3258) üzenetére


TIT
veterán

Ok,ma valami titkos gubancuk volt mert semmi nem ment,be is voltak zárva de lehet,hogy a wirelesshez kell még receiver is ami +költség.

(#3260) garcia66


garcia66
tag

Még egy kérdésem van.
Rendelt már valaki pl. az ebay-ről ilyen gamepadot? Mert ott 8-9k körül vannak kompletten. Tudom, Kinából, de szinte minden onnan van már.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#3261) Trojan64 válasza TIT (#3259) üzenetére


Trojan64
csendes tag

Konzolok Szervize és a NAV...

Xbox gamepadot vásároltam innen pár hete, de eredetileg egy SpeedLink Strike FX lett volna az „olcsóbbsága" miatt. Nem volt a raktáron olyan, amit szerettem volna és PS3 kontroller jött (a képen nem az volt), amit szépen vissza is küldtem bontottan, de kicserélték ráfizetéssel.
Több évnyi PS2 után is kézre állt, amint játszik az ember elfelejti az egyszintű joy hiányát (XYAB-t szokni kellett).

[ Szerkesztve ]

(#3262) TIT válasza Trojan64 (#3261) üzenetére


TIT
veterán

Láttam én is.

[ Szerkesztve ]

(#3263) gban


gban
Közösségépítő

Nem vagyok otthon a gamepadok világában, az össz játékvezérlő amit használtam egy analóg joystick volt, így segítséget szeretnék kérni.
PC-t akar a gyerek a tv-jére kötni, ezért kellene valami egyszerű, olcsó - Sims menne vele leginkább, de szerintem közel sem lesz agyonhasználva, meg a lelkesedés is hamar megszűnik általában.
Olvastam, az olcsóbbakkal sok a nyűg - pl. ezt is kinézte a gyerek. Meg olyat is olvastam, xinputot ha nem tudja a gamepad, az is problémás.
Az alábbiak merültek fel bennem:
- xinputos kell-e, ha igen, honnan tudom hogy olyan-e a kiválasztott modell?
- láttam, átkapcsolható analóg - digitális mód van, mikor melyik kell, illetve itt mi a lényeg?
- honnan tudom, hogy a kiválasztott modellel csak a szívás lesz-e vagy fognak menni normálisan a funkciók?
- a vezetéknélküli az mind akkus?
- ez tetszene pl., a leírás elég gyenge.... Gáz lenne ez?

Postázást nem vállalok.

(#3264) #75128832 válasza gban (#3263) üzenetére


#75128832
törölt tag

Az hátul csak gombos...
XInputos legyen feltétlen.
Biztosra a full eredetivel lehet menni: egy XBOX360 vezetékessel.
Vezeték nélküli egyrészt jóval drágább, másrészt receiver is kellhet.

De bármit is veszel, XInput-os legyen, különben a fele játék nem fogja felismerni.
XBOX360 kontrollert viszont elvileg beállítás nélkül is fel fogja minden konzolra is megjelent játék + amelyikben megírták :)

Akku: hát, biztos van, amibe be lehet tenni galvánelemet is, de az úgyis lemerülne 4-5 óra alatt... Úgyhogy igen, amelyik vezeték nélküli, az akkus, de ált. tölthetők egy sima USB-aljzatból.

(#3265) Teaway válasza #75128832 (#3264) üzenetére


Teaway
veterán

„amelyik vezeték nélküli, az akkus, de ált. tölthetők egy sima USB-aljzatból”

Valószínűleg azok, amelyek saját akkuval rendelkeznek; a sima 2A-s (AA) ceruzaakkuk nem.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#3266) #75128832 válasza Teaway (#3265) üzenetére


#75128832
törölt tag

Igazad van, bár úgy gondoltam, hogy ez tök természetes :)

(#3267) nagy.matyika


nagy.matyika
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van e valamilyen megoldás arra, hogy az XBOX ONE vezetéknélküli kontrollert, vezeték nélkül lehessen PC-vel használni? Neten nem igazán látok rá megoldást, pedig még DS4 is működik ilyen módon. XBOX ONE kontrollert szeretnék venni, hátha egyszer lesz hozzá valami csoda folytán konzolom is. 360 kontrollerbe már nem merek beruházni, mert félek, hogy nem sokáig lesz már támogatott.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#3268) TIT válasza nagy.matyika (#3267) üzenetére


TIT
veterán

Nem hiszem,hogy nem lesz támogatott mert nincs nagy különbség köztük,működésbe ua.

(#3269) dokken


dokken
tag

Rocker touchpad usb computer game controller for fps games [link]


[ Szerkesztve ]

(#3270) zsiz válasza dokken (#3269) üzenetére


zsiz
őstag

érdekes. nekem nem kéne az tuti

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3271) vaakuum válasza dokken (#3269) üzenetére


vaakuum
addikt

A jobb kéz kihasználtsága (és ezáltal hatásfoka) még mindig alatta marad bármely 3+ gombos egérhez képest, de a bal kéz kezelője sem az igazi. Esetleg ha a gyűrűs és kisujjakra is jutna azokból a gombokból... :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3272) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdvözletem!
Belkin n52te-t használ valaki?Driver támogatása milyen,van e 8.1,egyáltalán érdemes vele foglalkozni,vagy inkább a Razer Nostromo?

(#3273) vhw


vhw
addikt

Lenne egy kis probléma a steam-es 8BitBoy című játék kontroller támogatásával...
A kérdéses kontroller egy ewent EW3170 - nem rég kaptam.
Próbáltam ezt a x360ce-s varázslatot - ezelőtt még sosem - nem tudom eltoltam-e valamit, vagy valamit máshogy kéne, de tény, hogy nem működik.

Tehát letöltöttem a x360ce-t,
- kitömörítem a játék mappájába, ahol az .exe fájl található
- innen indítom és nyomogatom neki a yes, next parancsokat.
- végül beállítom a gombokat

Ezután indítom a játékot és semmi eredmény... hiába választom ki egérrel a menüben a kontroller opciót...

(Az Expendabros játék pedig minden féle emulátoros hókusz-pókusz nélkül ment elsőre...)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#3274) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Sziasztok!
PC-hez szeretnék venni egy gamepadot/kontrollert, leginkább NFS-hez használnám. Tudnátok ajánlani, hogy mik jöhetnek szóba?

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#3275) vaakuum


vaakuum
addikt

Kaptam egy ilyen véleményt:

"Veszel Xbox kontrollert, vagy semmi. Esetleg PS4 kontroller Xbox emulációval. PS3 emulációval nem jó, kifagy tőle."

A [Logi 310-ese] nem felel meg az xbox kontroller a követelménynek? :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3276) TechN7ne válasza vaakuum (#3275) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha beállítgatod egyesével természetesen ő is jó választás...
360 gamepad-on semmit sem kell állítani,és sztem a legkényelmesebb is .

[ Szerkesztve ]

(#3277) kenwood3 válasza vaakuum (#3275) üzenetére


kenwood3
őstag

De!

(#3276) TechN7ne Az f310-en se kell, ha xinput módba állítja a kapcsolót rajta

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#3278) depzoo


depzoo
tag

Kerdes:

xbox 360 gamepad black vagy logi f310?

mind2 husz font itteni boltban.

melyiket vegyem? deadzone, trigger erzekenyseg/kenyelmetlenseg?

xboxos volt mar nekem feher de kivert a viz amikor 1 het mulva nyikorogtak a triggerek. ettol fuggetlenul nagyon szerettem, talan az analog gumi teteje tul hamar kopott simara.

logi rumblepad 2-m is volt, azt is nagyon szerettem de horror volt takaritani.

valaki osztana tapasztalatokat?

koszonom!

bonusz kerdes: egy ideje mar megfigyeltem hogy a logi termekek valodi szinet nehez meghatarozni netes kepekrol mert mindig mas szinuek mint a hivatalos fotok, a forumokon pedig mindig mashogy neznek ki az illeto kamerajatol fuggoen. Tudom hogy first world problem de mennyire fekete/kek valojaban az f310? :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen + Vega (?)

(#3279) Teaway válasza depzoo (#3278) üzenetére


Teaway
veterán

„logi rumblepad 2-m is volt, azt is nagyon szerettem de horror volt takaritani”

Nekem ilyen van, de mit kellene rajta takarítani? :F

Nincs itthon csokid??

(#3280) depzoo válasza Teaway (#3279) üzenetére


depzoo
tag

a retket ami osszegyulik rajta.

gondolom nem mindenkinek okoz ez problemat de nekem sajnos koszolodnak a dolgaim mindegy mennyire vigyazok rajuk es mennyire mosok kezet, ilyen a kezem kemiaja sztem.

es a logi rumblepad 2-n sok kis bemart felirat meg stb van amibol nagyon nehezen lehet csak kiimadkozni a koszt.

Ryzen + Vega (?)

(#3281) nepszter1


nepszter1
addikt

Keresek Logitech chillsteam gamepadhoz ilyen analóg kar-rt mert sajna megrepedt az egyik merre találok alkatrészt hozzá ?

(#3282) cynric


cynric
tag

Sziasztok! Ez a Trust GXT 530 jó lehet? Xinputos, elvileg nyomásérzékeny ravaszokkal. Kipróbáltátok már valaha? Olyan kontrollert szeretnék, ami PS3-hoz is jó. Esetleg Ti mit ajánlanátok helyette? Esetleg Ez?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

7lövetű konyhakés

(#3283) TechN7ne válasza cynric (#3282) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jó nézz ki a Trust,viszont jó lenne megtapintani,mennyire stabil e....
Sztem ne kockáztass,vegyél használtan egy vezetékes 360 gamepad-ot 5k környékén,vagy boltban újonnan.

(#3284) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Mennyire használható a Logitech F710? Mármint a vezeték nélküli részére gondolok, hogy nem sokkal szarabb-e, mint az F510, a vezetékes társa.
Ugyanis fogok kapni a Logitechtől egy F710-et. F510-et cserélnék garanciában, de az már nincs; ilyet tudnak.

Mivel nekem nincs szükségem rezgőre, akár egy F310 is elég lenne, Viszont ha megszabadulnék a vezetéktől az is jó lenne.
Kérdés, hogy mit csináljak majd az F710-zel, ha megjön? Nem vagyok hardcore gamer. Az olyan játékot amúgy is egér+bill.-lel kell játszani. Igazából csak fifára kell. Vezeték nélküli egerekről pl. azt olvastam, hogy bármennyivel is nagyobb rajta a késleltetés, annyi egyéb dolog szól még bele abba, hogy a játékban megtörténjen az amit nyomsz, hogy igazából nem számít.
A másik kérdés, hogy meddig bírja benne az elem? Mondjuk nem a leggagyibb. Csak mert pl. szintén Logitech egereknél azt írják, hogy akár 3 évig is. Ha ennek csak a fele igaz, már az is jó.

(#3285) TIT válasza pingwin92 (#3284) üzenetére


TIT
veterán

Üdv!

Próbáld ki mennyire jó,aztán ha rossz eladod,én rosszakat olvastam a 710 vevőjéről.
310 meg irreálisan drága,azért vettem x360-at,az legalább rezeg is.(csak nem tud direct inputot sajna)

(#3286) pingwin92 válasza TIT (#3285) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Az eladással csak egy gond van / lehet: az, hogy mivel a gari utolsó napján jelentettem be, hogy szar az F510 ( ;] ), így arról gari már nem száll rá át, az újra meg azt mondták, csak 30 napot adnak.

(#3287) vhw válasza pingwin92 (#3286) üzenetére


vhw
addikt

Most ha egyszer újra cserélik, akkor a garanciának is újra kellene indulnia az eredeti 1-2 évvel (nem tudom mennyi), mintha egy új terméket vettél volna. Nem így kellene működnie?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#3288) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok egy kérdésem lenne.Megjelent az Xbox One Konzol.Van hozzá Kontroller amit nem tudom Kompatibilis e PC re,és mit hoz játékok alatt.Olvastam van olyan funkciója,hogy lövök meg ilyenek rezeg a Kontroller.Azt sem tudom van e vezetékes,mert USB kapcsolnám a géphez.Na meg a másik azt sem kapisgálom,hogy kompatibilis e Xbox 360,és a régi Kontroller játékokkal amit vitt a Xbox 360 Kontrollere,és még visz :) Na ennyi lenne az egy kérdés részletekbe bontva ami nem egy :DD Előre is köszönöm a segítséget :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#3289) TIT válasza vhw (#3287) üzenetére


TIT
veterán

De,cserénél újraindul a gari.
Rezeg az x360 is,sztem kompatibilis az xbox one joy a pc-vel.

[ Szerkesztve ]

(#3290) pingwin92 válasza TIT (#3289) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Mikor telefonon beszéltem a Logitech supporttal, mondta a hölgy, hogy csak 30 nap.
Viszont nem biztos, hogy feljegyzik, hogy ez a cucc csak egy csere, és 30 nap után már nem kell vele foglalkozni, tehát lehet, hogy ha 1,5 után bedöglik, cserélik ezt is, mert addigra ezt elfelejtik. Vagy nem nemtom...

Egyébként nincs erre valami törvény, hogy mi a teendő ilyen esetben?

[ Szerkesztve ]

(#3291) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

A mai nap során a hűséges Logitech Dual Action Controllerem megadta magát, a végénél megtört a kábel, és ott már sajnos nem javítható.
Nyugodjék békében, 8 teljes éven át szolgált hibátlanul, tűzön-vizen át kitartott mellettem, pontos becsléseim alapján 2300 alkalommal esett le a földre, de semmi baja nem lett. :(

Új kontrollert szeretnék venni, kizárólag FIFA-hoz használom. Az új Logitech kontrollerek nem tetszenek (F310, F710), mert a trigger lenyomásához marha nagy erő kell, és rövid úton megfájdul tőle a kezem. Az Xbox360 kontroller jöhet esetleg szóba, bár ez csak leges leg végső esetben, mert számomra túl bumfordi, ez sem annyira kényelmes.

A legjobban egyébként a PS3/PS4 kontroller tetszik, ehhez hasonlót nem lehet találni valahol? Vagy valami tuti vételt tudtok ajánlani? :)

Pénz nem igazán számít, 10-15 ezerig elmehetünk.
Legyen ez is hűséges társam legalább 5 évig :)

(#3292) TIT válasza _adaml21_ (#3291) üzenetére


TIT
veterán

Helló!

Szerintem kényelmes az x360 és rezeg is de van szerintem ps3-as joy is ami jó pc-re.
Mondjuk a kábel szerintem javítható(ki kell kötni és be egy új)

[ Szerkesztve ]

(#3293) _adaml21_ válasza TIT (#3292) üzenetére


_adaml21_
őstag

Sajnos már nem javítható :(
Ha nem lesz más, akkor veszek x360 kontrollert, de érdekelne, hogy melyik ps3 kontroller jó pc-re?

(#3294) pingwin92 válasza _adaml21_ (#3291) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Nekem F510-em van, és nekem is fájt eleinte a kezem, de hamar megedződik az ember. :DDD
Másik rossz hír a triggerről, hogy nekem mindkettő elromlott, és most, csomószor érzékeli, hogy benyomtam, anélkül, hogy hozzáértem volna. És olyankor a tövig benyomást érzékeli. Mindig ebbe fáradnak le szegény játékosaim, hogy nem veszem észre, hogy már megint sprintelnek. :DDD

Még szerencse, hogy annyira szar minőségű, hogy a garancia alatt romlott el. :C

(#3295) _adaml21_ válasza pingwin92 (#3294) üzenetére


_adaml21_
őstag

Haver F510-esével szoktam játszani néha, borzasztó az a trigger, akkor inkább billentyűzetem tolom (na jó, nem, de majdnem olyan rossz, hogy ilyenre vetemedjek :DDD )

(#3296) TIT válasza _adaml21_ (#3293) üzenetére


TIT
veterán

Ez jónak tűnik.
[link]

Na nee,ennyire rossz a logi?Mindenki dícsérte,csak az irreális ára miatt lett X360.

[ Szerkesztve ]

(#3297) _adaml21_ válasza TIT (#3296) üzenetére


_adaml21_
őstag

Hát nem igazán, az xbox kontrollerel pont az a bajom, hogy a d pad helyén van a bal oldali stick :)

(#3298) TIT válasza _adaml21_ (#3297) üzenetére


TIT
veterán

Ilyen az xbox de meglehet szokni,a ps se olyan kényelmes hosszútávon(ps2-öm van)de legalább rezeg,olcsóbb és hosszabb a kábel(2,7m)

[ Szerkesztve ]

(#3299) _adaml21_ válasza TIT (#3298) üzenetére


_adaml21_
őstag

Hát nekem volt PS hosszútávon, meg ez a Logitech is arra hajaz (hiszen alul van a stick), és volt xbox-om is fél évig, így tapasztalatból mondom, hogy az alsó stick sokkal kényelmesebb (számomra) :)

(#3300) Teaway válasza _adaml21_ (#3299) üzenetére


Teaway
veterán

Számomra is, ezért van RumblePad2-m.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.