Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#4751) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

(#4752) morfondőr válasza Mexbacsi (#4750) üzenetére


morfondőr
őstag

360 kontroller nem tud bt-t, és usb kábelt sem lehet csatlakoztatni hozzá! Az csak a gyári vevővel működik! Van gyárilag vezetékes usb átalakítóval és vezeték nélküli. Az újabb one kontrollerek működnek bt-vel és micro usb kábellel!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4753) Mexbacsi válasza morfondőr (#4752) üzenetére


Mexbacsi
tag

Tehát ha veszek egy ilyet [link] azt tudom használni BT és micro usb-vel is?

(#4754) morfondőr válasza Mexbacsi (#4753) üzenetére


morfondőr
őstag

Igen :K De bt-re néhányan panaszkodtak, valakinek meg tökéletes.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4755) jaffa 2843 válasza Mexbacsi (#4753) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

BT-t annyira nem ajánlom vele, csak ha közvetlen rálátása van a BT modulra és nincs túl messze. Kábellel tökéletes, de a vezetéknélküli PC adapterre sem volt panaszom még.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4756) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Köszi a segítséget. Akkor célszerű vezetéket is vennem hozzá. :R

(#4757) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok,

soha nem volt még pc-hez kontrollerem, vissza olvasva úgy látom hogy az Xbox One kontrollere egy adapterrel teljesen jól működik?

Jól gondolom?

(#4758) Barell válasza Zlcsi (#4757) üzenetére


Barell
senior tag

Igen, totálisan jó döntés. Windows 10-kell hozzá azthiszem! Ha nincs kéznél épp elem, lemerült az akksi akkor pedig micro usb-vel is mehet tovább a játék.

(#4759) jaffa 2843 válasza Zlcsi (#4757) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Teljesen jó. Még az is lehet, hogy holnap valahol leárazzák. :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4760) Zlcsi válasza jaffa 2843 (#4759) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Köszi a válaszokat, remélem leáraztak egy kicsit

(#4761) sittes79


sittes79
addikt

Bele ugranék a mobil gémingbe :) Vásároltam kezdésként egy ralan zm-x6-os jószágot, érdeklődnék, hogy melyik szoftvert ajánljátok a mapppinghez!? fortnite,pubg,cod minden jöhet...köszönöm

s9+ al használnám

(#4762) Kazuma989


Kazuma989
tag

Sziasztok!!

Van èrtelme ezt a gamepadot megvenni?Árilag egèsz jò, valaki esetleg tapasztalat?
[link]

(#4763) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Üdv!
Kinéztem [ezt] a kontrollert de úgy olvasom,hogy nem jár hozzá vezeték.. Találtam [ilyet],ezzel akár simán a gépre dugva is használhatom vagy marad wireless-be csak tölti az aksit? :F

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#4764) jaffa 2843 válasza AsakuraDave (#4763) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Bármilyen Micro USB kábellel gépre lehet dugni, viszont akkor vezetékes módba vált.
Felesleges a használat közbeni töltés, főleg, mert AA akksikkal használva csak 25 másodperc a csere és újra tele van. (Alapból Duracell alkáli elemekkel érkezik, amit nyilván nem lehet tölteni)
Bármilyen Xbox One controller meg hozzá egy PC adapter.
Akksinak meg Eneloop vagy Ikea-s Ladda

Az Xbox One Play & Charge Kit egy rablás egy betokozott akkupakkért. :K

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4765) AsakuraDave válasza jaffa 2843 (#4764) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Értem,köszi!
Adapter az kell mindenképp? Elvileg bluetooth-osak nem? Vagy azzal gyorsabb/rezponzívabb lenne? Nincs semmi amit bluetoothal használnék így csak ez lenne,ha esetleg a kommunikáció miatt jobb az adapter. :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#4766) jaffa 2843 válasza AsakuraDave (#4765) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Eltérő lehet BT és BT vevő közt. Adapter jobb sokkal. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4767) turho


turho
őstag

Vettem Legion 520 gamer laptopomhoz egy Xbox Öné Bt-s joypadot. Az lenne a kérdésem, ezek csak bizonyos játékokkal működnek együtt? Pl. ha nosztalgiàzni szeretnék régi COD 2-vel, az alatt működésre lehet bírni valahogy? :F

(#4768) morfondőr válasza turho (#4767) üzenetére


morfondőr
őstag

Ilyen régi játéknál lutri, de aim assist nélkül egy fps-t kínszenvedés lesz játszani kontrollerrel!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4769) turho válasza morfondőr (#4768) üzenetére


turho
őstag

Én xboxokon játszottam eddig, és ps4-en. Single playert főleg. Én azt szeretném megoldani, hogy minél több játékkal kompatibilissé tegyem az Xbox One kontrollerem.....

(#4770) morfondőr válasza turho (#4769) üzenetére


morfondőr
őstag

Windows-on az Xbox kontroller a standard, tehát ha valamelyik játék támogatja a kontroller-t, akkor 99%, hogy menni fog Xbox kontrollerrel. Viszont ha alapból nincs támogatás, akkor max [ezzel] az emulátorral próbálkozhatsz, ahol billentyűt és egeret tudsz hozzá rendelni a kontroller gombjaihoz, de ne számíts élvezhető eredményre. (Ha megnézed a COD2 steam adatlapját, nem ír kontroller támogatást)

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4771) turho válasza morfondőr (#4770) üzenetére


turho
őstag

Sajnos nem találtam ennek a programnak olyan verzióját, ami hajlandó lett volna elindulni Win10 alatt 🙄
Ha lenne valakinek még ötlete, szívesen venném.....

(#4772) turho válasza turho (#4771) üzenetére


turho
őstag

Kiegészítem a kérésem: segítsetek bármilyen mapping programmal, ami fut win10 alatt, és tudnék vele régi FPS-eket (pl. Cod2) tolni.... Sajna a Pinnacleből 2-3 verziót kipróbáltam már, de egyik se indult el 🙁
A hardverbadott, Xbox one bt kontroller. Kompatibilis játékokkal tökéletes.
Viszont én képtelen vagyok ülve, billentyűt nyomkodva 15 collon játszani. Szóval konstruktív HELP.

(#4773) villamos válasza turho (#4772) üzenetére


villamos
őstag

Az a gond, hogy sok régi PC -s játék alapból nem támogat kontrollert, főleg az FPS -ek, mivel alapvetően billentyűzetre szánták. Én el nem tudom képzelni, hogy lehet FPS játékot kontrollerrel játszani. Előfordulhat, hogy valaki készített éppen a COD2 -höz ilyen modot, ModDB, vagy Nexus -on esetleg érdemes lehet rákeresni, de nem igen hiszem.
Jól gondolom, hogy kiteszed tv-re, és állva játszol? Ebben az esetben a javaslatom egy vezetéknélküli billentyűzet, és egy vasalódeszka. :)

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4774) turho válasza villamos (#4773) üzenetére


turho
őstag

Fekve 😁 és egy normálisan működő mapping programot szeretnék, ami másnak is bevált, és megy is Win10 alatt. A Pinnacle gamer profile nekem sehogyan sem akar működni például.....

(#4775) dokken válasza turho (#4774) üzenetére


dokken
tag

A steamet nagykép módban indítsd el, add hozzá a gémpadot és használd a steam overlay-t.
Bármit be tudsz állítani.

(#4776) turho válasza dokken (#4775) üzenetére


turho
őstag

Ezt nem értem teljesen...a steam valami keretrendszer, segédprogram, vagy ilyesmi? Van benne funkcionáló kontroller remapper? Bármilyen korú és forrásból származó játékkal működik? Bocs, csak nem tiszta hogy mi ez, mire való....
Találtam egy igen jónak látszó programot, sajnos 15 nap trial, reWASD a neve. Ezzel megy pl. a Cod2 is elég jól. Ezt használja itt valaki? De csak fizetős verzióról tudok....

(#4777) turho válasza turho (#4776) üzenetére


turho
őstag

Annyira megtetszett, hogy mivel karácsonyi akciót hirdettek pont, megvettem az alap reWASD-ot, köszi a segítségeteket.

(#4778) dokken válasza turho (#4776) üzenetére


dokken
tag

steam valami keretrendszer, segédprogram, vagy ilyesmi? igen

Van benne funkcionáló kontroller remapper? igen

Bármilyen korú és forrásból származó játékkal működik? igen

(#4779) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali!
Kaptam egy Xbox One wireless kontrollert pc-hez. Működik meg minden de ha bluetooth-al csatlakoztatom akkor a játékok iszonyat stutterelni kezdenek mikor használom a kontrollert. Ha vezetékkel rádugom a gépre ez megszűnik.
Asrock Taichi X470-em van, oldalukrol felraktam a legujabb bluetooth drivert de nem segített :F Lehet kapni ezt az adapter-t hozzá de nem tudom 8.000 pénz és lehet azzal se lenne jó? :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#4780) jaffa 2843 válasza AsakuraDave (#4779) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Azért engedj rá egy 'Intel® Driver & Support Assistant'-ot hátha ami az oldalon van nem valami új driver.

Adapterrel még sosem volt bajom egyébként.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4781) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Sziasztok! Látom PC gamingre alapvetően XBox gamepadet ajánlotok. Esetleg vezetékesen olcsóbb megoldás létezik? Ez az xinput valami kontroller protokoll amit támogatnia kell a PC-re csatlakozó kontrollereknek? (Tehát ha használtan nézek gamepadet, akkor ezt tudnia kell?)

Jevons paradox

(#4782) morfondőr válasza Aprósólyom (#4781) üzenetére


morfondőr
őstag

Igen, olyan kell, ami támogatja az xinputot, mert a játékok 99%-a azon kommunikál. De már párszor leírták itt is többen, hogy egy olcsó kontroller után úgyis veszel egy xbox kontrollert, így az olcsóbb ára kidobott pénz. Használtnál meg figyelembe kell venni hogy az analóg karok idővel "elfáradnak" és elkezdenek driftelni.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4783) Aprósólyom válasza morfondőr (#4782) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi a gyors összefoglalót. Jó lenne egy topic összefoglaló a betoppanóknak, mint én. Egy hirtelen ötlettől vezérelve gondoltam veszek egy-két csihi-puhi játékot steam akció alatt és mondjuk kényelmesen gamepaddel játszanék, de így, hogy kb. 17k a kontroller így ezt az ötletet átértékelem.... :B

Jevons paradox

(#4784) Atla válasza AsakuraDave (#4779) üzenetére


Atla
senior tag

Nálam ugyanez a helyzet. A gyári vevő biztos jó,vagy marad a vezeték.
Illetve nézd meg a Bluetooth verziód hanyas. Legalább 4.0 kellene,illetve USB 3 csatlakozót felejtsd el,próbáld az USB 2.0-át!!!!

(#4785) kopi.dll


kopi.dll
tag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni.

A gyerek Xbox one controllerét rákötöttem usb kábellel a PC-re, de sajnos nem működik játék közben. (konkrétan a Fortnite játéknál)

Az eszközkezelőben megnéztem, felismerte a windows 10 mint xbox controller. Annyi infóm van még, hogy ha megnyomom a controlleren az xbox gombot a már betöltött játéknál, feljön egy menü, ami különböző beállítási lehetőségeket és a freindsek listáját tartalmazza.

Mi lehet a gond?

Ha nincs megoldás akkor veszek egy wireless adaptert, de megpróbálnám megúszni.

Köszönöm a segítséget. :R

kopi.dll

(#4786) zolo96 válasza kopi.dll (#4785) üzenetére


zolo96
tag

A Fortnite PC-n szerintem bill. egér kombó. De ha tévedek bocsi.

(#4787) Piistii


Piistii
tag

Sziasztok

xbox one controllerem PC-n használom. A vibráció funkciója nem működik megfelelően konkrétan amikor vibrálna hirtelen kikapcsol az egész contoller majd vissza. Volt már valakinek ilyen problémája ?

(#4788) morfondőr válasza Piistii (#4787) üzenetére


morfondőr
őstag

Elem/akku biztos, hogy jó benne? Egy idő után az újratölthető elemek is elfáradnak, lehet már nincs bennük annyi kakaó, hogy a motorokat meghajtsák!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4789) Bargab


Bargab
tag

Sziasztok, pár havonta elém kerül 1-1 PC játék amihez jó lenne ha pihenne a fiókban 1 gamepad. A fórumot olvasgatva látom hogy az Xbox One kontrollere az ajánlott, az olcsóbb eszközök nem annyira.

Ha veszek egy Xbox One kontrollert, de nem akarok plusz költeni az wireless stickre, bőven megfelel a vezetékes megoldás is kezdésnek. Kell hzzá valamilyen speciális kábel vagy bármelyik sarki számtekboltban kapható kábel megfelelő? Egyáltalán milyen kell hozzá?

Előre is köszönöm. :R

(#4790) jaffa 2843 válasza Bargab (#4789) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Tökéletes bármilyen micro USB kábel hozzá. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4791) Bargab válasza jaffa 2843 (#4790) üzenetére


Bargab
tag

Köszönöm, ez nagyon jó hír. :R

(#4792) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnék PC-hez gamepadot vásárolni. Tudom, hogy minőség szempontjából a best buy az Xbox One controller adapterrel együtt.
Ugyanakkor nem használnám rendszeresen, ezért fölöslegesnek tartok 18k kiadni érte.

Mit vagy miket ajánlanátok az alacsonyabb árszegmensben (mondjuk 10k-ig)? Lehet wireless, de akár kábeles is. A legfontosabb a kompatibilitás.

Köszönöm!

(#4793) jaffa 2843 válasza Metacska (#4792) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Használt Xbox One S kontroller. Viccen kívül. Nem szenvednék olcsóbb cuccokkal. Ráadásul a wireless részük általában inkább rosszak, mint praktikusak.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4794) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

Van itt olyan fórumozó, aki tudna nekem segíteni kontroller javításban? Nem konkrét javítás kellene, csak némi útmutatás, hogy el tudjam végezni. Ha igen, akkor írok neki! Köszönöm! :R

(#4795) morfondőr válasza Metacska (#4792) üzenetére


morfondőr
őstag

Akciósan találsz xbox one controllert is 11-12k körül, amit haszálhatsz vezetékesen.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4796) Metacska


Metacska
aktív tag

Köszönöm a tippeket.

Ettől tartottam, hogy ehhez kell ragaszkodni, mert minden más csak olcsó alternatíva :DDD .
Milyen típusú adapter kell a vezetéknélküli használathoz? Van esetleg hazai vagy ebay/aliexpress ahonnan beszerezhető?

(#4797) morfondőr válasza Metacska (#4796) üzenetére


morfondőr
őstag

Vezeték nélküli adapterből csak gyárit láttam eddig, és ha mindenképp szeretnél akkor érdemes a kontrollerrel együtt csomagolva venni, mert úgy pár ezressel olcsóbb: [link]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4798) Piistii válasza morfondőr (#4788) üzenetére


Piistii
tag

USB kábellel csatlakoztattam a géphez . A kábel új szóval az nem lehet probléma . Szerintem a micro usb dugóaljjal van baj....

(#4799) Metacska válasza morfondőr (#4797) üzenetére


Metacska
aktív tag

Sziasztok,

Végül rájöttem egy nyilvánvaló tényre, aminek ha nyilván tudatában vagytok, akkor azt javasoljátok. Szóval van itthon PS4 Pro és hozzá ugyebár DS kontroller.

Egy lelkes fejlesztő készített egy windows emulatort, amivel XBOX controller-nek ismeri fel USB-n vagy bluetoothon használva. Így tökéletesen működik. Nem kellett pénzt kiadni. :DDD

(#4800) jaffa 2843 válasza Metacska (#4799) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

DS4Windows egy remek kis találmány. :K

Ha megbarátkozol, hogy nem a PS gombkiosztást mutatja a játék.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.