Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#4501) Viktor77 válasza Spazzz (#4500) üzenetére


Viktor77
titán

Fentebb leírtam, a Wines játékok nagy része (sőt, gyakorlatilag talán mind, az újakra gondolok) Xbox kiosztásra van belőve. Ha ilyet választasz, nem nagyon lőhetsz mellé. Arra figyelj, hogy XInputos legyen (DirectInput a másik, régebbi játékok használják).
Nekem például Logitech F310-em van, ezen van kapcsoló, attól függően melyik játéknak mi kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4502) Spazzz válasza Viktor77 (#4501) üzenetére


Spazzz
tag

Ertem,nekem lenyegibe olyan kellene amivel minel kevesebbet kell bajlodni,dugod be es kesz mukodik semmi kulsoprogi(max jatekon belul allitas) es valoszinu kettot vennek,mert talalkoztam mar olyannal,hogy csak 2 kontrollerel lehetet,a jol megszokott billenytuzet+gamepad kombot nem szerette :S

Meg valami,ha 2 db kontroller van akkor automatikusan erzekeli a jatek melyik melyik nem lesz kozos iranyitas mint neha a bill+gamepadal ?

[ Szerkesztve ]

(#4503) Viktor77 válasza Spazzz (#4502) üzenetére


Viktor77
titán

Ha jól tudom, az XInput lényege, hogy nem kell driverekkel bajlódnod, a Win alapból kezeli. Az enyém is ilyen, bedugtam, megy. Kiosztásra kell főleg figyelned, hogy a Xbox-éra hasonlítson, mert pl. játékban ha X-et kér, de nálad nem ez van, akkor az kényelmetlen (működik, de kényelmetlen).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4504) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok

Szeretnénk egy Gamepad-ot venni Pc re amivel főleg autós játékok játéka a cél. (Sajnos kormány pedál kombó nem fér el)

Melyiket tudnátok ajánlani amivel jól lehet a gáz féket szabályozni.
Válaszotokat Köszönöm

(#4505) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok!

Kontrollert szeretnék vásárolni, Xbox kialakításút PC-hez. Melyek az ajánlottak? Külföldi rendeléstől sem tartózkodom.

Előre is köszi!

(#4506) chungee


chungee
addikt

Napot!

Tudnátok segíteni hol lehet venni ilyet:F Ez only pc-s gamepad nem hybrid, nálam nagyon bejött :R Akarok még egyet verekedős játékokhoz

(#4508) Viktor77 válasza #46372352 (#4507) üzenetére


Viktor77
titán

Logitech F310.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4509) lm83 válasza #46372352 (#4507) üzenetére


lm83
őstag

Ez tényleg ennyire rossz minőségű lenne?
Árukeresőn is tök sokan írják, hogy rossz volt nekik.
Persze tudom, akinek jó és semmi baja az általában nem ír be.

(#4511) Archttila válasza Archttila (#4478) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Képzeljétek rendeltem egy másik ugyanilyen Xbox One s kontrollert és mit ad isten, pontosan ugyan ezt a hibát hordozza, nem középre ugrik vissza a bal analog stick.

Most én hülyültem meg vagy ez tényleg teljesen normális? :W

szerk.:

Ezt most találtam és ha minden igaz akkor (reddit-tes commentek alapján) elvileg jó:

A value of 0 would mean perfectly centered. Anything greater than 0.05 or -0.05 on a particular axis is noticeable, and above 0.1 or -0.1 it gets really bad. That would mean the stick has a 10% drift in that direction, and in some games, your character might start moving even if you're not pressing anything

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4512) jst222 válasza Viktor77 (#4508) üzenetére


jst222
újonc

A Logitech F310-el egyenértékű vezeték nélküli gamepad-ot tudtok ajánlani? Köszi előre is

(#4513) chungee válasza jst222 (#4512) üzenetére


chungee
addikt

Szóval ne rezegjen:F

(#4514) sNk77


sNk77
aktív tag

Sziasztok!

PC-hez, jelenleg a Forza Horizon 4 miatt szeretnék vásárolni egy kontrollert amivel lehet fokozatosan gázt adni, nem pedig csak padlózni mint billentyűzettel. Bár ebben nem vagyok biztos, hogy ezekkel lehet-e finoman gázt adni, ha nem akkor nem is veszek, ez maitt kéne leginkább. Kormány-pedál szettet pedig ez miatt nem szeretmék. Spórolni nem akarok rajta, de nem is szeretnék túlzásba esni. Egy arany középút kéne, Microsoft Xbox Controller & Adapter PC , erre gondoltam első sorban, ez szerintetek jó választás?

nádpálca

(#4515) morfondőr válasza sNk77 (#4514) üzenetére


morfondőr
őstag

Nem jó választás, hanem a legjobb választás! Konkrétan erre a kontrollerre van írva a játék és mivel uwp-s, ezért a fék és a gáz is feedback-el (rezeg). És minden egyéb PC-s játék kompatibilis vele mindenféle trükközés nélkül!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4516) sNk77 válasza morfondőr (#4515) üzenetére


sNk77
aktív tag

Na, ez remek! És akkor a ravasszal fokozatosan adható a gáz, ugye? :U

nádpálca

(#4517) morfondőr válasza sNk77 (#4516) üzenetére


morfondőr
őstag

Természetesen! A gáz és a fék is szabályozható. Ha pl. teljesen behúzod a féket, akkor rezeg a ravasz is, ezzel éreztetve a blokkoló kerekeket, indulásnál meg a gázt ha teljesen behúzod, szintén rezeg, ahogy elpörög a kerék. Nekem ezek kifejezetten tetszettek a Forzában, de a ravaszok rezgésén kívül más játékokban is ugyanígy működik kontroller (a ravaszok csak UWP-s, windows store-os játékokban rezegnek).

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4518) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Xbox one kontroller tulajok megnéznék nekem, hogy a html5gamepad.com milyen értékeket dob az AXIS 0 1 2 3-ra?
Csak meg kell pöccinteni a jobb és bal analóg kart.

Bluetooth:

Vezetéken:

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4519) sNk77 válasza morfondőr (#4517) üzenetére


sNk77
aktív tag

Jól hangzik és köszönöm a segítséget. Rendelek is egyet. :C

nádpálca

(#4520) morfondőr válasza Archttila (#4518) üzenetére


morfondőr
őstag

Nem tudom miért xbox 360-at ír, de ez egy one controller gyári reciever-el:

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4521) Archttila válasza morfondőr (#4520) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszi! Azt nem tudom, viszont ugy latom nalad is van ami hibahatar kornyeken van.

0.05 es kornyeke meg OK, 0.1-nel kezd el magatol driftelni a kontroller...

A te, es a reddit-es kommentjeidet elnezve ugy latom ez ilyen, ezek igy vannak gyarilag belove.
Volt aki visszakuldte MS-nek es kapott 0.01-es pontossagra belott peldanyt.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4522) morfondőr válasza Archttila (#4521) üzenetére


morfondőr
őstag

Soha nem találkoztam drifttel, ezt a kontrollert már másfél éve nyúzom. Nem vagyok egy HC gamer, de fps-t is szoktam vele játszani gond nélkül. Biztos van egy alap deadzone beállítás, hogy ne másszon el, hogy lehet-e ezt állítgatni nem tudom, még sosem ketestem.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4523) Archttila válasza morfondőr (#4522) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerencsére nekem sem driftel, csak megemlítettem hogy 0.1-nél kezd el külön éltet élni a kontroller :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4524) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok,

Soha nem volt konzolom, soha nem használtam kontrollert leszámítva egy rövid időt amikor vettem egy Steam Controllert de nem sikerült megszeretnem, gyorsan eladtam, max gyerekkoromban (inkább 20 mint 10 éve) Márióztam valakinél.
Milyen kontrollert ajánlanátok PC-hez, ha szeretnék valamilyen Xbox vagy PS kontrollerrel teljesen megegyezőt (inkább xbox) de nem adnék ki 15 ezret. Amit egy huszon éve egér+billentyűzettel élő ember könnyen meg tud szokni. Vagy vegyek egy vevőt xbox 360 kontrollerhez (láttam valahol már 4-ért) és néha kérjem el a fiamtól az egyik kontrollerét? Annyit látok a Steam Controllerből okulva, hogy 1 analóg nem elég, bár a tapis felület bejött, nem helyettesíti.
Az se lenne nagy baj, ha nem csak PC-vel, de telóval is működne. Vezeték belefér ha baromi olcsó.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#4525) Viktor77 válasza Archttila (#4518) üzenetére


Viktor77
titán

Logitech F310:

AXIS 0
0.003922
AXIS 1
-0.003922
AXIS 2
0.003922
AXIS 3
-0.003922

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4526) Archttila válasza Viktor77 (#4525) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Hmm ez kisse furcsa, minden ertek teljesen egyforma?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4527) Viktor77 válasza Archttila (#4526) üzenetére


Viktor77
titán

Ahogy mondod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4528) Atla


Atla
senior tag

One S kontrollernek is rezeg a ravasza szerintetek? Ha igen tényleg megveszem a Forza 4et. A 3 megvan de meg nem próbáltam vele.

(#4529) morfondőr válasza Atla (#4528) üzenetére


morfondőr
őstag

Gondolom az újabból sem vették ki ezt, de a 3-ban is rezeg, azzal kipróbálhatod! És van demó a 4-hez is!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4530) Atla válasza morfondőr (#4529) üzenetére


Atla
senior tag

Kipróbáltam a demót,és tényleg rezeg! :)

[ Szerkesztve ]

(#4531) sNk77 válasza morfondőr (#4517) üzenetére


sNk77
aktív tag

Pár napja használom a kontrollert és tetszik. Sok driftelésnél a vibrálást kikapcsolom mert ott már sok. USB kábellel is működik amit nem adtak mellé, de szerintem az mindenkinek van otthon ha lemerülnének a mellé adott elemek és nincs otthon pót vagy tölthető elemek. Szerintetek ezt vagy tölthető elemeket+töltőt érdemesebb venni? Ha elemek+töltő akkor tudnátok ajánlani? Köszi előre is.

nádpálca

(#4532) morfondőr válasza sNk77 (#4531) üzenetére


morfondőr
őstag

Én Pansonic Eneloop tölthető elemeket vettem bele, nagyon gyorsan feltölt, de mindig van tartalék is és sokáig elmegy vele a kontroller. Mivel play and charge kitet még nem próbáltam ezért nem tudom, hogy melyikkel bírja tovább.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4533) zolo96 válasza morfondőr (#4532) üzenetére


zolo96
tag

A legjobb választás. Nekem már 10 éve jól bírja 2 pár 1900 mAh-ás Eneloop. Még az Xbox 360 kontrollerbe vettem.

[ Szerkesztve ]

(#4534) spgabor válasza zolo96 (#4533) üzenetére


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Android TV box-hoz szeretnék vásárolni valami ár/érték arányban megérős pár ezer forintos gamepad-et. Nem szánok rá sok pénzt, 10-20USD-ért nézegettem őket Alin és Ebay-on. Amire kell, az a boxra telepíthető játékok irányítása, másra nem használnám. Elsősorban bluetooth-os érdekelne.
Van esetleg köztetek olyan, aki használ ilyesmit és meg van vele elégedve? Kinek melyikkel volt tapasztalata? Elsősorban az érdekelne, hogy mennyi probléma van a beállítással? Meddig bírja az elem/aku benne? Mennyire gagyi kivitelü az egész illetve a gombjai? PS3 kontrollerrel próbálkozott valaki?
Drága kontrollert azért nem akarok venni, mert nem szeretném a gép árát a gamepadra költeni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
spgabor

[ Szerkesztve ]

(#4535) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Logitech F710-es gamepadot rendeltem. Olvastam pár olyan hozzászolást, hogy elég gyenge az adat átvitele. Játékközben megszakad. rövid a ható ereje stb. A mai 2,4 Ghzes technológiával is ilyen vagy csak régen volt rossz? Kinek mi a tapasztalata?

Battletag: hojszi#2983

(#4536) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Van egy pár 360 as gamepad om a géphez de szeretnék venni egy vezeték nélküli one kontrollert is.

Kérdésem mindegy melyiket vezsem ,csak legyen benne bluetooth meg a gépemben is?
Ahogyan nézem az összes one s kontrollerben van már bluetooth ,gondolok erre ,erre ,na meg erre...

EZ még a bluetooth nélküli kontrollerekhez ajánlott ,vagy mindenképp kell egy ilyet is vennem?

Köszöntem ,szép napot! :R

(#4537) zolo96 válasza TechN7ne (#4536) üzenetére


zolo96
tag

Szia!
Jobban jársz, ha egybe veszed adapterrel. Ha mindenképp ragaszkodsz a különlegesebb kontrollerhez, akkor már az újabb adaptert vedd hozá. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4538) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Gyereknek szeretnék venni Samsung telefonhoz egy gamepadet.
Ajánlották a Tronsmart Mars G02 kontrollert.
Valakinek van tapasztalata, véleménye róla?

(#4539) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Azt tudja valaki esetleg, hogy PC-re USB-vel csatlakoztatott Xbox One kontrollert hogyan lehet kikapcsolni ? Kipróbáltam, hogy 5 percig nem használtam, de ugyanúgy világít az Xbox logó a kontrolleren. Azt is kipróbáltam, hogy nyomom az Xbox gombot 5-10 másodpercig, de semmi nem történik, csak ha kihúzom a kábelt akkor kapcsol ki..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#4540) TechN7ne válasza Ragnar_ (#4539) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vagy kiveszed az elemet egy pillanatra ,360 is így volt pc n. :)

(#4541) Ragnar_ válasza TechN7ne (#4540) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nincs benne elem, vezetékről használom, jlenleg simán kihúzom az USB portból. Úgy olvastam, hogy vezeték nélküli módban automatikusan kikapcsol, gondolom, hogy óvja az akkut a merüléstől. Valószínűleg ez a funkció vezetékes használatnál nem működik. Végülis nem nagy probléma az előző vezeték nélküli kontrolleremnél is mindig kihúztam a vevőt, ha nem használtam. Egyébként jó cucc a One kontroller elég minőségi darabnak tűnik, még akor is, ha az előző kontrolleremmel is meg voltam elégedve. Mondjuk az is egy olyan dolog, hogy akkor azért vettem rádiósat, hogy a TV tudjam csapatni, de azóta vettem TV/monitort, és gyakorlatilag nem is kell igazán wireless opció. Remélem ez is kibír vagy 5 évet, mint az előző noname. Ha meg kellene a vezeték nélüli opció, akkor valószínűleg csak vennék egy USB bluetooth donglet 2k-ért, tölthető AAA elemeim meg vannak..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#4542) TechN7ne válasza Ragnar_ (#4541) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hogy a fenébe lehet használni 2018 ban vezetékes gamepad -ot?
agyfaszt kapok komolyan , :W

(#4543) Ragnar_ válasza TechN7ne (#4542) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ugye mikor 24"-os moitoron csapattam, volt, hogy TV-n játszottam, így, hogy 32"-os monitort használok már nincs értelme TV-n játszani, az előző kontrolleremet is 98%-ban 1.5 m-re a géptől használtam azóta.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#4544) Ragnar_ válasza TechN7ne (#4542) üzenetére


Ragnar_
addikt

Dupla let..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#4545) villamos válasza TechN7ne (#4542) üzenetére


villamos
őstag

Én pl még 2000 környékén vettem egy gamepad -et, akkor olyan 4000Ft -ba került. Még mindig működik. Igaz, túl sokszor nem használom, mert össze vannak keverve rajta a gombok. A játékokban összekeverednek valamiért. Körömlakkal festettem be őket, hogy lássam melyik-melyik, de néha nem esik kézre. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#4546) Atla válasza TechN7ne (#4542) üzenetére


Atla
senior tag

Ez most komoly? :)
Egyébként nekem olcsóbb volt egy 500ft os kábel, mint egy 7000ftos reciever. Természetesen a másik két kontroller 360 az vezeték nélküli, de akkor is komolytalan kijelentés volt. Ennyi erővel a vezetékes egeret is szidhatod.

(#4547) chungee válasza Atla (#4546) üzenetére


chungee
addikt

Szintén zenész :K +1

(#4548) Ragnar_ válasza villamos (#4545) üzenetére


Ragnar_
addikt

Na igen nekem is volt ilyen csodagamepadom Xpadderrel kellett szerkesztgetnem majdnem minden játékhoz, hogy normálisan tudjam használni. :DDD . Azért Egy Xbox kontroller az esetek nagy részében úgy működik ahogy kell, főleg Win10-el.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#4549) Ragnar_ válasza Atla (#4546) üzenetére


Ragnar_
addikt

Úgy tudom elvileg az újabb One kontrollekhez elég egy USB-s bluetooth dongle aztán megy is wireless, de egyelőre nem látom szükségét. Én is vettem hozzá egy USB kábelt aztán kész. (szerencsére már szabvány a miniUSB, így nem kell speciális vezeték a cuccokhoz, telefonoknál is mini USB van már többnyire)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#4550) Atla válasza Ragnar_ (#4549) üzenetére


Atla
senior tag

Jól tudod,én vettem is egyet 4.0-ás bluetooth,2-3ezer volt. Én kis naív azt hittem ugyanaz lesz mint a gyári vevő egység,de az Wifin keresztül komunnikál.
Egyszóval nálam a BT kapcsolattal játékok 5-10 Fps-el gyengébben futottak,aztán egy két naponta mindig
ujra kellett párosítgatni,persze volt,hogy nem látta akkor ki be huzni,ki be kapcsolgatni,szóval körülményes volt,számomra ez a dolog,ugy hogy maradtam a kábelnél.
Más nem írt ilyen problémáról, amit furcsálok,tehát lehet nálam van volt akkoriban a probléma,de van 360 padom Wireless vevővel,tehát tudom ,hogyan kellene müködnie,a dolognak.
Na nekem BT-vel nem ugy müködött.

Egyszer rászánom magam veszek egy gyári vevőt természetesen,de a 7000ft-ot sokallom ,érte főleg ugy ,h lehet kábellel használni,nem ugy mint a 360-as padot ,ott nincs ugye ilyen lehetőség,kivéve ha eleve kábelest veszel,de világ életembe az összes gamepadomnál a vezeték adta meg magát,és tényleg volt egy jó pár
gamepad a kezemben,igy eleve olyat akartam venni.
Viszont itt ha megszakad a kábel ,nem kell szétvágni,blankolni,kivágni a hibás részt,ujra forrasztani a kábelt, / csináltam régen/ hanem egyszerüen kicseréled a csába.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.