Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) f4lcon válasza vicze (#66797) üzenetére


f4lcon
őstag

hát a vezetékesek után örülök, ha valami kezeli az iphone-t :D :D szóval én ezért emeltem ki, de ha nem nagy truváj, akkor mindegy is igazából.

ami a kijelzést illeti még nem találtam meg, de nem vagyok túl nagy telefon-bubus
majd turkálom a menüt.

a Macaw tényleg tovább bírta, annyival, hogy elálmosodtam, és abbahagytam a tesztelést :) a hatodik óra felé még volt benne szufla, amiből nagyjából másfél óra telefonálás a többi meg zenehallgatás volt. ezzel meg vagyok elégedve, ez azt jelenti, hogy átlagos használat mellett 2-3 naponta kell tölteni, ami sokkal jobban bírja, mint a telefonom (amit naponta kettőször kell...)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#66802) BladPussy


BladPussy
csendes tag

Sokszor elhangzik a kérdés: milyen fülhallgatót ajánlotok ilyen-olyan műfajra, vagy ennyiért?
A száraz, de imponáló technikai paramétereken túl, nagyrészt szubjektív a "jó" vagy "rossz" hangzás, megítélése és kinek melyik kialakítás a kényelmes.
Ahogyan megszámlálhatatlanul sokféle emberi arc van, ugyan úgy a hallószerveink is ezernyi féle képpen hallja, ugyan azt a zenét. Az agyunk egyedi jelfeldolgozó képességeinek különbözőségéről most nem is beszélve. (Az egyéni ízlést már nem is említem.)
Mielőtt nagyon tudományosra sikeredne ez a poszt, csak azt szerettem volna mondani, hogy minden elismerésem a topikban segíteni akaró tagoknak, akik meglehetősen nehéz feladatra vállalkoztak.
Én is sokáig vadásztam arra az "egy" fülhallgatóra, amely minden igényemet kielégíti, de ilyen nincsen. Ma legalább öt féle darabot használok (árban és minőségben nagyon különbözőeket), attól függően, hogy rock zenét, operát, vagy éppen hangoskönyvet hallgatok. ... és persze nézelődöm itt a topikban, hátha feltűnik a fülhallgatók "szent grálja" mert én is csak egy gyarló ember vagyok.

(#66803) #16820480 válasza BladPussy (#66802) üzenetére


#16820480
törölt tag

Minél feljebb mész árban, annál közelebb kerülhetsz az áhított hangzáshoz és szent grálhoz. A helyzet viszont az, hogy az emberek azt várnák el sok esetben, hogy 5-10 ezer forintért kapják meg azt, aminek a technológiája manapság több száz dollár (alkatrészek, k&f, stb). A kínaiak sem tudják ezt igazán olcsóbban adni. Még van egy-két termék, aminél a kínai névtelen gyártó olcsón tud elfogadható hangot nyújtani, de ha megnézed mondjuk az armatúrás füleseket, egy 3 armatúrás IEM már olyan 150-200€ körül indul aliexpressen. Ez már nem kevés pénz a lutrihoz, akkor inkább kicsit gyújtögetek hozzá, és megveszem a biztosan jó termékeket Shure, Westone, Noble, stb gyártóktól.

(#66804) BladPussy válasza #16820480 (#66803) üzenetére


BladPussy
csendes tag

Nem is csak a pénzről van szó. Egy audiológiai szakvizsgálatra lenne szükség (főleg, ha "elmúltál már ennyi meg ennyi") ahhoz, hogy eldöntsd: vajon hallod e még azokat a hangokat, amelyek miatt többszáz dolláros cuccot vennél?! Természetesen a jó minőség, években is mérhető. De vajon hol tart majd a technológia évek múlva?

[ Szerkesztve ]

(#66805) kemcso válasza BladPussy (#66802) üzenetére


kemcso
Ármester

Ahogy sheratan is írja: szent grál (vagy legalábbis közel az) van, csak nem ott, ahol nézelődsz. Nézd meg pl Tulku hordozható készletét, na az már közelít (fülhallgatóban) ahhoz, ami a többséget kielégítené maximálisan. De ha nem akarsz ennyire elszállni, akkor egy normális forrásról már egy Westone W60 is elég jó hangot ad kb mindenre. ;)

(#66806) Brandynew


Brandynew
őstag

Erre valaki?

(#66807) bigmasterg válasza BladPussy (#66804) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem tudom hallgattál-e már felső kategóriás hangcuccokat, akár hifi-t (hangszóró), fejhallgatót vagy iem-et.
Bennem fel sem merült a kérdés, hogy hallom-e, olyan egyértelmű különbségek vannak.

sheratan:
Régebben volt Shure S530-am és Brainwavz B2-m egyszerre.
Shurenak a középtartományát és mélyeit kedveltem, B2nek pedig magasait és gyorsaságát.
Egy olyan füles lenne nekem a tökéletes megoldás, ami mindkettő pozitív tulajdonságaival rendelkezik. Kérdés, hogy létezik-e ilyen, vagy egyáltalán lehetséges-e. Talán egy jobb hibrid?

A shure-t még korábban elcseréltem egy ath esw9-re, leginkább a tipusra jellemző kábel problémától tartottam. De szerencsére se535nél már orvosolták a dolgot a cserélhető kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#66808) #16820480 válasza bigmasterg (#66807) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, esetleg valami Westone W30, W40, W60 irányban érdemes nézelődni...? :) A hibrideknél nem lesz olyan szép részletes mélyed, mint az armatúrákkal, cserébe viszont testesebb lesz és jó eséllyel melegebb a hangzás.

(#66809) monti0222w válasza #16820480 (#66803) üzenetére


monti0222w
addikt

Az a baj Sheratan, hogy nem mindenkinek van annyi pénze hogy ezeket a fülésekket megengedhesse magának. Az én véleményem szerint elég jó fülések vannak a 30e. kategóriában is, nekem elegek ezek is, s vannak sajnos olyanok emberek nem is kevesen akiknek ez is drága. Az átlag hallgató ember nem is figyel annyira a részletekre, hogy felfigyeljen azokra a finom különbségekre ami a drágább fülésekben van.

(#66810) Nigér válasza kemcso (#66805) üzenetére


Nigér
őstag

Tulkut az összefoglalóba!!! :D

(#66811) v-man


v-man
őstag

kísérletező kedvűknek egy ígéretes új kínai modell, BlitzWolf® BW-ES1 pre-orderben csábító áron.

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#66812) #16820480 válasza monti0222w (#66809) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, teljesen egyetértek, nem is erről van szó, és én sem hallgatok drága fülest egyáltalán. Csak ha az a cél, hogy a lehető legjobb legyen, akkor igen el kell/lehet szállni pénzben. Mondjuk tegyük hozzá, hogy azért kap is valamit az ember. Én amióta megnéztem a videót az 1964ears gyártásáról, azóta olyat akarok :B Teljesen feleslegeesn, mert szinte nem is használok IEM-et mostanában, de annyira lenyűgöző. Persze nem fogok kiadni én sem annyi pénzt a témára mostanában.

(#66813) WiZARD válasza WiZARD (#66741) üzenetére


WiZARD
addikt

Válaszolt a Brainwavz support, közölték, hogy a 3.5 óra az rendben van, és általában 2-4 órát bírnak ezek.
Szép, hogy a specifikációban 4 óra van megadva...

Azért akartam kevésbé noname cuccot venni, mert bíztam benne, hogy közelebb lesz az ígértekhez. De ezekszerint ugyanaz a kínai gagyi, kamus, mint a többi :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#66814) Hestia


Hestia
csendes tag

Előre leszögezem, hogy sajnos már "vén sz.r" vagyok. DX50-en hallgatok 425-el jellemzően jazz és komoly zenét.
A jelenlegi összeállítást jó közepesnek tartom. Csak az élményfaktor hiányzik - a wow érzés kevés
1812 nyitánya nem borzongat meg. Lehet, hogy a comply foam csere időlegesen újra megoldaná, de inkább a 846-ban kezdtem el gondolkodni. Erre a W60 ajánlást kaptam.
Ezt a kiadást viszont a most bevállalt motorkerékpár csere jelenleg megingatta. - az asszonynak mindig igaza van
Hogy mégis bizseregjek, mai megrendeléssel holnapra kihoznak egy ex 650-et ami jelenleg akcióban (2016.12.24-ig) 14.000,-
Az itt kapott korábbi ajánlást természetesen fenntartom, de az ár/érték arány azért - ebben a korban - elbizonytalanít. Nem valószínű, hogy a hallásom kor miatti romlásával már teljes értékű élményt kapnék.
Sajnos túl sok a paraméter, amit számításba kell(ene) venni.
Az is rontja a képet, hogy a - bár itt nem értékelt, de szerintem jó hangú - korábbi CX475-öm egyszerűen nem találom. Mi van, ha a W60-al járnék így? Pedig az előbbit sem vittem ki a házból.
Vén hülye, kell ez neki...

Csak az akciós árra akartam felhívni a figyelmet tapasztalatom vele még semmi.

(#66815) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ilyen zenéhez milyen agybadugós fülest ajánlanátok olyan 12 max 15.000-ig?

(#66816) vicze válasza f4lcon (#66801) üzenetére


vicze
félisten

iPhone-on a Batteries widget kéne mutassa a tétesítési sávban, 10%-onkénti ugrással, de ettől a füles gyártója eltérhet.

[ Szerkesztve ]

(#66817) f4lcon válasza vicze (#66816) üzenetére


f4lcon
őstag

köszi erről nem tudtam :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#66818) biokox válasza Nigér (#66810) üzenetére


biokox
tag

Szivemböl szóltál.

[ Szerkesztve ]

(#66819) Tulku válasza #16820480 (#66812) üzenetére


Tulku
veterán

Jó mi hogy linkeltem azt a kis videót? Profin nyomják a CIEM készítést.....

Anyám azért csuklik néha.... :)

Wizard: az rendkívül kevés...4 órát írnak szinte mindegyikre, de nem gondoltam volna, hogy alászáll az üzemidő....pedig hangra istenítik a kütyüt....egyébként ha van a cégnél kábel, ha megérkezel csak bedugod...3-4 óránál többet úgy sem utazol...

(#66820) Camembert


Camembert
tag

Sziasztok,

a fülhallgató vezetéken a piros szín jelöli a jobb oldalt és kék szín pedig a bal oldalt?

(#66821) Tulku válasza Camembert (#66820) üzenetére


Tulku
veterán

piros mindig a jobb...balt szokták kékkel, feketével, fehérrel jelölni....

(#66822) Camembert válasza Tulku (#66821) üzenetére


Camembert
tag

Köszönöm :)

(#66823) WiZARD válasza Tulku (#66819) üzenetére


WiZARD
addikt

Önmagában nem gond, főleg edzéshez vettem, ami ritkán több mint 1 óra.

Csak fura, hogy a specifikációban megadott ideig se bírja ez... (na meg X7 hasonló méret mellett 2x tovább bírja)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#66824) darvinya válasza Tulku (#66821) üzenetére


darvinya
titán

Biztos. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66825) Tulku válasza darvinya (#66824) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy gondoltam, hogy mindig piros színnel van szabványosan jelölve a jobb oldal...minden komolyabb fejesen, fülesen...na most az hogy sundámbundám izé mit csinál az más kérdés...

Én meghallgatom, az első traktusokból rájövök, ha fel van cserélve a két oldal....

Wizard: ja...ezeket nem használjuk sohasem több órán keresztül...persze ha nem kéne minden nap tölteni az csak előny....

[ Szerkesztve ]

(#66826) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, tudtok itthon (vagy ami szállít idehaza is) bármilyen helyet, ahol Shure SE215höz lehetne kapni android kompatibilis kábelt mikrofonnal gombokkal? köszi!

(#66827) meszike91


meszike91
senior tag

Sziasztok, kontakthibás lett a soundmagic e30 fülesem. (futás közben sikerült kinyírnom) Jól gondolom, hogy ez egyszerűen javítható? Ha igen, akkor hol érdemes? (Vidéki vagyok, az lenne a legjobb ha el tudnám postázni. Vagy ha Sopronban meg tudnám javítatni.

Addig is szerintetek megérné rendelni egy xiaomi hybrid-et. A xiaomi shop-nál 6800 ft. Hangzásban milyen az e30-hoz képest?

du, du hast, du hast mich

(#66828) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Xiaomi hybrid pro-t (bár lehet csak simán pro a neve, azaz őt) hallgatott már innen valaki?
UK-ben élő Ismerősöm rendelt pár napja, kíváncsi lennék rá, de az övét sajnos nem fogom tudni mostanában meghallgatni. :)

Mondjuk nem túl drága. Lehet ki kellene próbálni, ha netán csalódnék benne még akkor is jó lehet szaladgálós / edzős fülesnek. Erre most egy maxell metallics-om van.

(#66829) vicze válasza bigmasterg (#66828) üzenetére


vicze
félisten

Kb. két hét múlva kapom meg.
A headfi-s leírások eddig felvitték a reményeimet, remélem nem kell csalódjak.
Azért egyáltalán nem olcsó 1.5x-ese a Hybridnek, és ezzel szintet is lépett, 28$ alatt nehéz elkapni.

(#66830) #16820480 válasza Madwe (#66826) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az UE900 kábele használható vele, a középső gomb működik, a hangerő nem (Android alatt). Ez volt a legolcsóbb kész mikrofonos kábel, amit találtam hozzá, kb 6 ezerért szállították a német Logitech (Ultimate Ears) honlapról, de csak két darabtól volt ingyenes a szállítás.

Amúgy meg ebay-en van sokfajta kábel. Az is megoldás lehet, ha értesz kicsit a forrasztáshoz, hogy veszel valami olcsó kínai fülest, aminek van android kompatibilis kábele, levágod, és teszel rá mmxc csatlakozókat.

(#66831) vicze válasza #16820480 (#66830) üzenetére


vicze
félisten

(#66832) #16820480 válasza vicze (#66831) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem rossz ötlet :D

(#66833) bigmasterg válasza vicze (#66829) üzenetére


bigmasterg
addikt

Na most én is rendeltem egyet.

Subtotal $25.99
Insurance $1.52
Shipping & Handling $0.90
Grand Total $28.41

8.670 Ft-ot vont paypal.

(#66834) GML válasza bigmasterg (#66833) üzenetére


GML
őstag

Ahhoz képest, hogy 17.99-ért volt a linken, hogy lett neked 25.99?

(#66835) bigmasterg válasza GML (#66834) üzenetére


bigmasterg
addikt

17 mi? USD?
Nálam
így néz ki.

Szerk.:
Na ez megint fura. Kint 30$-t ír, ha rámegyek a fülesre, akkor meg $25.99-et.

[ Szerkesztve ]

(#66836) vicze válasza bigmasterg (#66833) üzenetére


vicze
félisten

Ali-n trackinggel van 27,x$-ért, alapból hiába olcsóbb GB, ha van járulékos költség. :(

"Gearbest at its best." :D Én már olyat is láttam, hogy drágább lett. :P

[ Szerkesztve ]

(#66837) GML válasza bigmasterg (#66835) üzenetére


GML
őstag

:W csak a nevet néztem, hogy kinek válaszoltál, de azt már nem, hoyg melyik hsz...
mea culpa

(#66838) Land


Land
veterán

Pár hete kérdeztem a fórumban mikrofonos fülhallgató ügyében, végül vettem egy Xiaomi Hybrid fülest. Sajnos állandóan ki akar esni a fülemből így el fogom adni. Anno a Piston 2 nekem sokkal kényelmesebb volt, de sajnos már nem kapható.
Kényelemben és hangminőségben milyen másik mikrofonos fülest ajánlotok? Maradna a Soundmagic E10 mikrofonos variánsa vagy van másik jó alternatíva is? A Xiaomi az ára miatt is vonzó volt (hangja is szuper), míg az SM 2-3x annyiba kerül. :( Ez a Vivo XE800 a formája miatt lehet megint nem lenne kényelmes. A VSonic GR06-tal is küzdök, mert a kicsi fülemből kicsúszkál.

Szempont: Piston szerű forma a hozzá járó kényelemmel.
Zene: főleg rock/metal, néha basszus orientált zene.

Ár: max 15.000 Ft, de ha a Xiaomi képes volt kb. 5000 Ft-ért nekem tetszőt alkotni, remélem hasonló áron van még jó alternatíva.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#66839) #16820480 válasza Land (#66838) üzenetére


#16820480
törölt tag

Próbáltad szivacs illesztékkel is? Hátha az jobban megmarad.

(#66840) Land válasza #16820480 (#66839) üzenetére


Land
veterán

Kicsi a fülem és ez a ferde vetőcső a bibi, illetve az a széles kör a ház alján. A Piston egyszerű egyenes volt, kisebb méretű házzal.

Amúgy nincs hozzá szivacs, de pl a GR06 szivacsa sem vált be.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#66841) vicze válasza Land (#66838) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván van, de azt hogy a füledbe is fog passzolni, azt senki se garantálja.
Ha mindenképp P2-t szernél akkor ott a Piston Classic, nem szarrá húzott basszus, de forma ugyan az és még iOS kompatibilis is.

Hidd el a Xiaomi nem alkotott semmit. ;)

(#66842) Land válasza vicze (#66841) üzenetére


Land
veterán

Pont ezt találtam meg. :)

Ez egy az egyben Piston 2 vagy csak a formája?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#66843) vicze válasza Land (#66842) üzenetére


vicze
félisten

Kereső. ;)

Mint írtam, a hangja nem olyan. Nekem jobb, neked valószínűleg rosszabb lenne.

(#66844) f4lcon válasza vicze (#66816) üzenetére


f4lcon
őstag

na tegnap tovább b*sztattam a Macaw-t, és úgy látom 20%-os egységekben csökken a kijelzés, és amit én 3/4-ednek saccoltam az ezen widget szerint 80% a következő lépcső viszont 60% volt, további jó kétésfél óra zene után. meglehetősen pozitív véleménnyel vagyok az akkuidőt illetően :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#66845) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok ! Tudtok ajánlani 20e. ft-ig fülhallgatót?
Zenehallgatásra kellene,ami főképépen 90-es évek disco zenéi. In-ear/IEM Earbud mindegy. Hagyományos "V" kábelezésű legyen,mikrofon nem feltétel,távirányító meg pláne nem. :D Egy Sony MDR XB 50L-ről váltok kényszerűségből mert az tönkrement. Ennek már jó hangzása volt. legalábbis nekem,botfülűnek. :DDD

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#66846) ∂яσнυη válasza Mister X (#66845) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

V kábelezésű? :Y Az milyen? Még nem láttam olyat...

(#66847) Tulku válasza ∂яσнυη (#66846) üzenetére


Tulku
veterán

nem egyoldalas...vagy ilyen felemás méretű...gondolom....

(#66848) Mister X


Mister X
tag

Akarom mondani Y :D

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#66849) Mister X


Mister X
tag

Sennh. Cx 3.00?

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#66850) Tulku válasza Mister X (#66849) üzenetére


Tulku
veterán

Ááááá...nem...
20 ezerért már azért van jobb...sokkal....

Soundmagic E50...az adja a modernet sokkal jobban....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.