Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Boldog új évet ;)

KZ ZST mikrofon nélkül 18dollár Alin

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#67202) z2solti válasza Roland8622 (#67201) üzenetére


z2solti
tag

Most nézem gearbesten most csak kicsit több mint 12 dolcsi. Így meg mégjobban megéri!
Neked is Boldog Újévet!

(#67203) descence válasza descence (#67051) üzenetére


descence
tag

Srácok, újfent linkelem a kérdésemet, és újfent nem szeretnék türelmetlennek tűnni :D
Amivel még kiegészíteném az első kommentemet: főleg rockot hallgatok, és szeretem érezni a basszusát a számoknak. Továbbá, itt olvasgatva az utánam jött hozzászólásokat, a következő típusok szimpatikussá váltak: Tenmak IE800; Rock Zircon. Ezeken, illetve az első kommentemben említett típusokon kívül meghallgatom a javaslatokat :)

(#67204) schawo válasza schawo (#67188) üzenetére


schawo
titán

Egy kis korrekció.

Csaltam. Nem gondoltam, hogy ekkorát. Az ckr9ltd-n és a 1more-on is JVC Spiral Dot dugót használok. A Tenmakon gyári volt. De mivel a Spiral Dothoz hasonlóan baromi nagy nyílása van, ezért úgy gondoltam, hogy jó lesz az, biztos annak a klónja. Aztán most kíváncsiságból feltettem a 1more-ra a Tenmak dugóját és kikerekedett a szemem. Borzasztó ez a dugó. Valójában minden dugóm borzasztó, ami nem JVC SD (hozzáteszem, nincs még egy márkás dugóm, csak kínai szarjaim vannak mindenféle típusban, színben, szagban). Eddig azt hittem, hogy a dugónyílás az oka, hogy a JVC ennyivel jobb, mint minden másom, de nem. Egyszerűen sokkal jobb dugó, és kész.

Megfordítottam a helyzetet, felraktam a JVC-t a Crazy Cellóra. És végre normális hangja van. Nem mondom, hogy mindent visz, vagy, hogy ne lenne jobb nála a 1more, de megszűnt az óriási különbség. A megszűnt az ordenáré torzítás, és reverb. A részletessége még mindig alacsony, de az szokott javulni bejáratással. És most már tudom hallgatni, a fülemben van, és nem akarom kitépni belőle. :) A dinamikája pedig egész rendben van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67205) Roland8622 válasza z2solti (#67202) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Aha. Onnan még nem rendeltem. Mondjuk elvagyok a TENNMAK IE800 -al is, de még nem járattam be rendesen. Ünnepek alatt pihent, de már a héten csatasorba áll melóba menet.
Visszaolvasok picit, mert mint ha láttam volna, hogy egy flac számmal lett járatva egy füles. Lehet beszerzem, telóra rá és had menjen éjszaka. Ilyenkor amúgy lényeges dolog a hangerő?

Hopp Cafe del Mar, flac. Hehe pont te voltál, jaj este van már nem megy az olvasás :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#67206) schawo válasza Roland8622 (#67205) üzenetére


schawo
titán

Bármilyen zenével járathatod. Csak mozogjon a membrán, és zene legyen mindenféle frekvenciákkal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67207) z2solti válasza Roland8622 (#67205) üzenetére


z2solti
tag

Én is azt olvagattam, hogy nem számít, hogy rózsszin, barna vagy fehér zaj legyen, csak teljes frekvenciás.
Ezt a legjobban egy veszteségmentes tömörítésű zenével (flac,wav) tudod elérni, szerintem. A hangerőre meg azt olvastam valahol, hogy egy kicsivel halkabbra kell venni, mint amivel egyéként használni fogod.
Én egy másik telefonnal szó szerint 7x24 órát játattam.

(#67208) schawo válasza z2solti (#67207) üzenetére


schawo
titán

Én kicsit hangosabbra szoktam venni, mint ahogy hallgatom, ha szekrényben zenél. Hadd mozogjon, ne lustálkodjon. A hallgatási hangerőnél sokkal több decibel kell bele, hogy megmurdáljon egy motor vagy membrán.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67209) Roland8622 válasza z2solti (#67207) üzenetére


Roland8622
aktív tag

(#67206) schawo
(#67207) z2solti

Köszi a válaszokat ;) Így most már kereken összeállt a kép.

Apropó schawo: nekem a TENNMAK IE800 -on a gyári harang lett felrakva és jó volt hangzásilag. Memóriahabos COMPLY-val is próbáltam, de az nem jött be és hangzásban sem éreztem eltérést.
Pedig a fülem nagyon jó, megmondja bármelyik tanítványom :D /mindent meghallok még azt is amit nem kellene /

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#67210) schawo válasza Roland8622 (#67209) üzenetére


schawo
titán

gyári comply, vagy klón?

tm ie800-hoz is az enyhén áttetsző, sötétszürke, nagynyílásút adja?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67211) dunc


dunc
nagyúr

srácok tudtok ajánlani, linkelni bejárató zenét? :B

(#67212) schawo válasza dunc (#67211) üzenetére


schawo
titán

Mit szeretsz hallgatni? Na az pont jó lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67213) dunc válasza schawo (#67212) üzenetére


dunc
nagyúr

:DD

(#67214) z2solti válasza schawo (#67210) üzenetére


z2solti
tag

Érdekes én a kz-hez vettem kz gyártmányú memória szivacsosnak mondott harangot, hát nekem nem nagyon jött be.Nem volt drága de olyan is. (Meglepő módon hasonlított :Y a fent említett jvc spiral dot-hoz :)
Most néztem egy videót róla, na meg az árát is .Nekem ez nem lenne jó!! ;]

(#67215) z2solti válasza dunc (#67211) üzenetére


z2solti
tag

Szia!
Ha mindenképen un bejárató hangokkal szeretnéd, akkor úgy keress rá,hogy white noise és brown noise ill
pink noise. És lehetőleg ne az mp3 válaszd!

[ Szerkesztve ]

(#67216) Krill77


Krill77
őstag

https://www.wired.com/2013/11/tnhyui-earphone-burn-in/?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C6350297328

(#67217) Roland8622 válasza schawo (#67210) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Ilyet adtak hozzá:
kép

Comply meg ez: Comply Alis

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#67218) Krill77 válasza schawo (#67208) üzenetére


Krill77
őstag

Sajnos ez nem teljesen igaz. Nekem több sony mdr ex82 es hangja ment el. Pontosabban a hangtisztasága. Pedig csak maxra vettem az mp4et

Epp készülök fulest venni aminek az érzékenysége még kisebb a sonyénál. Nem nagyon ertek hozzá de remélem nem lesz gond es nem megy gallyra.
Olyan zenét halizok amihez nagyon fontos a hangtisztaság, foleg magas, kozep.

(#67219) schawo válasza Krill77 (#67218) üzenetére


schawo
titán

Maxra? Olyat ne tegyél, mert ez értelmezhetetlen. Egyik eszközön x hangosság a max, másikon erősítőtől függően akár 10-20x annyi is lehet. Naná, hogy kinyírhatja. Ezért mondtam, hogy kicsivel hallgatási hangerő fölött. Az asztali füleserősítőm már tizedhangerőn (-20dB) is azonnal elfüstölne egy iemet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67220) Krill77 válasza schawo (#67219) üzenetére


Krill77
őstag

Miért nem építenek olyat ami birja? Ez csak egy mp4. (ok, az mp3 mak hangereje változhat) Ha az ember vesz egy dragabb cuccot azután rettegnie kell?

(#67221) schawo válasza Krill77 (#67220) üzenetére


schawo
titán

Mi az, hogy mp4? Hogy lejátszik videót is? Az a hangkimenetet nem érinti. Muszáj olyanra csinálni, hogy olyan feszültséget ad le, ami érzéketlen, nagy impedanciás fülessel is elbír, különben halk lesz azzal. Ennek viszont következménye, hogy egy érzékeny, kisimpedanciás füles túl hangos lehet. Jobb eszközökön van impedanciaérzékelés, és az alapján igyekszik korlátozni a max feszültséget. De ilyen csak a jobb eszközökbe jut.

A mostani telefonom is olyan hangos, hogy simán kinyírhat egy érzékeny iemet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67222) Krill77 válasza schawo (#67221) üzenetére


Krill77
őstag

Igen, sony mp4 player. Legalább a gariban cserélik a szet hajtott fulest? Mi számít kis teljesítményű erzékenységnek? Aminél 'érdemes' félni.

(#67223) Tulku válasza Krill77 (#67222) üzenetére


Tulku
veterán

Azért ezzel a max hangerővel óvatosan bánnék majd minden meghajtónál...különösen dinamikus drivernél....

Na jó az RHA új fülese 150 ohmos,ott talán nehezebb lenne kinyírni, ott az AK240 maxon tudott kicsikarni belőle valamit...az biztos, hogy nehezebben hajtható mint az LCD2 fejesem...hogy ez miért éri meg nekik :F

(#67224) darvinya válasza Tulku (#67223) üzenetére


darvinya
titán

Anno mondtam miért csalnak Ω nagyság miatt.
Röviden: rosszabb permeabilitás miatt nagyobb meghajtással elfedhető membrán hiányosságai

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67225) pulutodurumo válasza descence (#67203) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A két SoundMagic hangja elég jó, amikor kijöttek volt aki próbálta mindkettőt innen. A Zircon azokhoz képest kulturálatlan V. Persze lehet szeretni, igazi populáris cucc, árát éri simán. A Tenmak pedig mostanában tört be, szerintem azzal is jól járnál ha tudsz rá várni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#67226) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

GearBesten most 12.29$ a KZ ZST füles. Jelenleg egy ATE típust használok, nagyon szeretem a hangját. Jól sejtem, hogy ennyiért a ZST-vel is érdemes egy próbát tenni? Nagyon csábít az armatúrás kivitel.

Üdv:
Balázs

(#67227) bigmasterg válasza Krill77 (#67222) üzenetére


bigmasterg
addikt

Dehogy cserélik.
Ha egyes padlón mész 500km-t egy autóval és emiatt meghal a motorja, szerinted cserélik gariban?
"előírásoknak nem megfelelő használat" és kész.
User error.

[ Szerkesztve ]

(#67228) uptobase


uptobase
tag

Re.

Létezik a Tennmakból mikrofon nélküli változat, nem tudjátok esetleg? Nem találtam sehol :(

[ Szerkesztve ]

(#67229) pulutodurumo válasza uptobase (#67228) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A sötét szürke szín az. Vidd rá az egeret.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#67230) uptobase válasza pulutodurumo (#67229) üzenetére


uptobase
tag

Köszönet!

(#67231) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Tudnátok segíteni abban, hogy most hol találom a legújabb xiaomi fülest? Aliexpress-en lehetetlen kisilabizálni mert ugye:
Van a dual driver-es hybrid , de kihoztak asszem december elején egy újabbat ami a(z) "hybrid pro, piston 3 pro, HD hybrid" és egyéb fantázianeveken képes futni. Még a user picture se segít, mert a dobozát se tudom, hogy kellene kinéznie.

Volt már piston 3-am, szerettem is, elég hamar tönkrementek sajnos (mindig valamelyik oldal behalkult) és most szeretnék újabbat kipróbálni. A Hybrid elv. nem működik olyan jól a dual driver kialakítás miatt, ezért próbálnám ki az újabbat.

Szerintetek honnan érdemes venni jó áron?
Köszi előre is a választ!

sudo rm -rf /*

(#67232) odium


odium
aktív tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy USB-C aljzatos telefonhoz (LeEco 2 x527) ajánlott-e saját márkás, CDLA-s fülhallgatót venni, vagy keresgélhetek a jack-es változatok közt, mert nem lesz minőségromlás az átalakító (USB-C-jack) használatával? Még valami, kicsit off, bocsi érte: ha rákeresek aliexpressen az Original Letv CDLA Earphone fülesre, dob egy csomó találatot és 13-35 dollárért árulják az elvileg tök egyforma fülest. Ez mit jelent? A 13 dolcsis valószínűleg hamis, a 35-ös meg erősen túlárazott? Ha 99%-os eladótól veszek nem kapok hamisítványt?

(#67233) darvinya válasza Mr.C (#67231) üzenetére


darvinya
titán

Behalkulás vetőcső (rács) zsírosodás miatt van, ezt könnyen orvosolható patikai alkohollal kiáztatni csak a vetőcsővet.!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67234) Mr.C válasza darvinya (#67233) üzenetére


Mr.C
őstag

igen, gondoltam erre, de az utolsó darabnál kiváltképp vigyáztam rá (fültisztítási szokásaim sztem rendben vannak, nem erre gondolok :P ) és sajnos mégis sikerült. Utána metil-etil alkohollal tisztítottam, volt, hogy benne is hagytam a vetőt pár percig, majd kivettem, hajszárítóval szárítottam és úgy se. Nagyonsokmindent próbáltam, különböző variációkkal de mindhiába. Ennek ellenére ha tud valaki bevált tisztítási mechanikát, kipróbálom ;)

sudo rm -rf /*

(#67235) darvinya válasza Mr.C (#67234) üzenetére


darvinya
titán

Hajszárítóval kinyirtad, mivel meleg levegőt és maradék metil alkoholt benyomtad a membránra.
Csak finom áztatással(merítés-kiemelés, merítés-kiemelés, stb…) lehet tisztítani, szárítani pedig vetőcsővel lefelé kifolyatni maradékot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67236) z2solti válasza Roland8622 (#67217) üzenetére


z2solti
tag

Na pont most rendeltem az Aliról én is ilyen "ali complist".
Csak úgy árdeklődnék: ez olyan, hogy ha összenyomod egy darabig úgymarad ( memory), vagy csak szivacs?

(#67237) z2solti válasza Bazsee71 (#67226) üzenetére


z2solti
tag

Én is az armatúra miatt választottam. Kíváncsi voltam milyen lehet.Nekem bejött a hangja.
A Gearbesten meg a mikrofonos változat 12 dollár. Szerintem megéri! De hát ezt majd te döntöd el ha meghallgatod :K

(#67238) schawo válasza Roland8622 (#67217) üzenetére


schawo
titán

Nekem is ugyanilyenek vannak. Meg kamu comply is van. Mind szar, egytől egyig.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67239) Bazsee71 válasza z2solti (#67237) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi, ennyiért mindenképp kipróbálom. :)

(#67240) Tulku válasza Mr.C (#67234) üzenetére


Tulku
veterán

Ha teljesen letettél róla, akkor ajánlom hogy teljesen mártsd bele alkoholba (az egész fülest) majd alapos "lötybölés" után vedd ki finoman rázd ki, majd hagyd állni egy fél napot...aztán számolj be mi lett vele...

(#67241) Mr.C válasza Tulku (#67240) üzenetére


Mr.C
őstag

már háromnegyed éve a fiókban sziesztáznak, szóval ki fogom próbálni.
Mondjuk mártogatni pont nem mártogattam, de a hajszárítóval se vertem telibe a nyílását hanem tisztes távolságból engettem neki a meleg "lehelletet".

Előbb be kell szereznem orvosi szeszt mert már nincs annyi, hogy ellepje őket.
De eredeti kérdésemre visszatérhetünk? Hol tudok olyat venni?

sudo rm -rf /*

(#67242) darvinya válasza Mr.C (#67241) üzenetére


darvinya
titán

Ha van több P3-om, akkor abból csinálhatok egyet. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67243) Xpredi01


Xpredi01
tag

Sziasztok,

kifejezetten sportoláshoz keresek fülhallgatót, amihez szerintem sokkal praktikusabb lenne a egy bluetoothos megoldás. A kérdésem az lenne, hogy ezzel van valakinek tapasztalata? Nem néz ki gagyinak, és a gari is hazai..

(#67244) Mr.C válasza darvinya (#67242) üzenetére


Mr.C
őstag

pont kettő van, egyiknek a bal, másiknak a jobb a defektes :DD
Lehet tényleg megbontom :))

sudo rm -rf /*

(#67245) Roland8622 válasza z2solti (#67236) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Úgy marad egy picit,majd visszarúgja magát.Tehát memory, de mint írtam ha jól emlékszem simán fülbe próbálva kényelmes volt, de magával a fülhallgatóval meg nem :(

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#67246) s4tch válasza schawo (#67204) üzenetére


s4tch
veterán

Kinéztem már én is magamnak ezeket a Spiral Dot dugókat, csak tudnám, milyen méret kell belőle...

(#67247) Digitalis válasza Bazsee71 (#67226) üzenetére


Digitalis
senior tag

KZ-ZST-ről Head fi-n nagyon visszásak a vélemények, de mértékadóktól inkább negatív. (laposabb, nyomottabb, beszűkültebb hangzás)
ATE-s volt nekem is, (elhagytam :-( ) most ATR van de ez is nagyon remek. (~1400Ft volt postával) :)
Szép definiált mélyek, kellemes közepek, és talán tisztább magasak ATE-hez képest. Viszont kolomp, rezesek mintha visszafogottabbak, kicsit grízesebbek lennének, triangulum kicsit halkabb, viszont cinek már remekül szólnak megint. :F Mindenesetre nekem nagyon bejön az KZ-ATE,ATE-S, ATE-R vonal, a tiszta kiegyensúlyozott és levegős, leginkább analóg hangzása miatt. Sokszor egész nap rá van ragadva a fülemre, egyáltalán nem fárasztó. (Klasszikus, Jazz, blues, Rock candy funk party / Bonamassa stb. vonalat szeretem,hallgatom) Viszont az agyon Vésett fülhallgatókat kerülöm, az már nem az én zeném és ízlésem világa. Head-fi szerint a ZS3 is nagyon klassz, lineáris, szép zenei ATE-s hangképpel rendelkezik, szerintem ezt is vedd számításba. ;)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#67248) Bazsee71 válasza Digitalis (#67247) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm a választ! Egy órája győzött a kíváncsiság, muszáj kipróbálnom egy armatúrás fülest. :) Szerencsére az ATE is megvan, én pont azt szeretem benne, hogy szinte egész nap lóghatna a fülemen, mert nagyon kellemes hangja van, ezzel együtt nem túl részletes (nem is vártam tőle). Ha azon egy kicsit is túlmutat a ZST, akkor már elégedett leszek vele, most 3.650,- Ft volt.

(#67249) Digitalis válasza Bazsee71 (#67248) üzenetére


Digitalis
senior tag

Kérünk majd beszámolót tőled is :-) KZ-ATR nekem is csak ma jött meg, még fülelek, eddig 99% KZ-ATE, ez is, szerintem mindenképpen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#67250) Bazsee71 válasza Digitalis (#67249) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igyekszem majd valami értékelhetőt írni, SanDisk Sansa Clip+ lesz a meghajtás, de természetesen nyúzom majd mobilról is (Honor 7). Komolyabb eszköz nincs, akkor már inkább a szobait hallgatom. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.