Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) bigmasterg válasza Tulku (#67131) üzenetére


bigmasterg
addikt

Bocsi a dupláért, de az előzőt ~2 órája írtam.

Hajtáshoz:
Azzal én is számoltam, hogy legalább annyit kell költeni a forrásra is, mint fülhallgatóra.
Sőt, korábban amikor fejhallgatós rendszert építgettem, azt tapasztaltam, hogy inkább főbb elemenként kell annyit költeni rá, mint a lánc végén lévő hangsugárzó, hogy kiegyenlített legyen a dolog. És akkor még szó sem esett a többi apróságról (pl.: kábelek áramforrástól hangszóróig)

[ Szerkesztve ]

(#67152) Krill77


Krill77
őstag

A samum mellé rendeltem egy xiaomi Piston basic fülest 2100 ert. Alkalmi használatra csak. Hat, az áráért lehet nem rossz de tök gyenge. Durván tultolt mély, fedett, fatyolos kozep és magas. Még eqval is épp tűrhető. Finom dallokra, részletekre nem valo. Bár gondolom ennyiért ez jár.
Érthetetlen, h ennyi mélyet miért raknak bele.. A samu ehhez kepest egy élő koncert.
Valamelyik xiaomi alkalmas zene hallgatásra? Annyi féle van, el sem lehet igazodni. Inkább magas egy közép legyen mint basszus.
Köszöntem.

[ Szerkesztve ]

(#67153) #16820480 válasza Krill77 (#67152) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Piston 3 normálisabb volt, de alapvetően a Xiaomi az populáris hangot gyárt, és főleg Kínának, ahol a Beats az isten, és senkit nem zavarnak a túltolt mélyek, mert a legtöbb ember lágy pop-zenét hallgat, amiben alig van hangszeres aláfestés, csak ének, így a kompozíció ürességét kitölti egy kicsit a füles brummogása.

De amúgy egy hambi áráért senkitől nem nagyon lehet jó minőséget várni, itt még az a kulcs, hogy mennyire magas az ingerküszöböd, mit tudsz még elnézni (vagy észre sem venni).

(#67154) Krill77 válasza #16820480 (#67153) üzenetére


Krill77
őstag

Anno mikor a senn cx300 10e volt, volt egy sonym 13e koruli árral. Na az gyönyörűen szólt de a cx300 egy kásás borzalom volt. Tehát azt figyelembe véve, h mennyit változtak z árak, jo melyen a zsebbe kell nyulni. Abban biztam, h xiaominak van valami takarekos opcioja.

(#67155) #16820480 válasza Krill77 (#67154) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Xiaominak szinte csak takarékos opciója van, de ahogy a többi termékük, itt is van hátulütő. Egyébként ha megnézed, akkor az akkori áron 10 ezres CX300 most kb duplájáért megy, és tök ugyanaz, mint akkor volt. Szóval a Piston Basicet akkori áron kb 1000 forintos fülesekhez lehetne hasonlítani?

Viszont ha már Sony, az EX450 és 650 füleseikről elég jó véleményeket olvasni. Illetve ott van például Soundmagic E10, E50, E80, Vsonic VSD3, Tenmak IE800, és így tovább. Persze drágábbak, de többet is nyújtanak.

(#67156) darvinya válasza Krill77 (#67154) üzenetére


darvinya
titán

SoundMagic jobb mint a Xiaomi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67157) Krill77 válasza darvinya (#67156) üzenetére


Krill77
őstag

Miben? Ár érték ben?

(#67158) darvinya válasza Krill77 (#67157) üzenetére


darvinya
titán

Hangban elsősorban, de Téma összefoglalóban le van írva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67159) Krill77 válasza darvinya (#67158) üzenetére


Krill77
őstag

Azonos áron, ugy erted?

(#67160) vicze válasza Krill77 (#67152) üzenetére


vicze
félisten

Jó de milyen hangzást keresel? Akkor esetleg mondani is tudnánk valamit.
A Basic egy 1300-1400 Ft-os füles, nem igazán tudom hogy mit vársz tőle. Egyáltalán nem szól rosszul ebben a kategóriában.

(#67161) Krill77 válasza vicze (#67160) üzenetére


Krill77
őstag

Azt gyanitottam, h ennyiért jo. De amugy zenére nem valo. :)
Inkabb magas es kozep legyen kristaly tiszta. Egy pink floyd torzitptt gitar vagy egy zsan misel zsar elektronikus effekt az ugy szoljon ahogy kell. Ne kása legyen. Csak pelda.
Ja es 2100ft vol allirol.

[ Szerkesztve ]

(#67162) vicze válasza Krill77 (#67161) üzenetére


vicze
félisten

Eladhatom neked 10e-ért is de ettől még 29RMB ~1200ft az ára.
Amivel még próbálkozhatsz az Vivo XE800 Alin 15-20$ között, az új Piston Hybrid Pro HD (az magas kiemelt, de annyira nem részletes) 25-30$, Hifiman RE400, ami még ma 50$. Illetve a Tennmark IE800 is ide tartozik azt hiszem.

Általánosan a jó magas az egy legalább 2BA-s fülest jelent, persze attól függően kinek mi a jó magas.

[ Szerkesztve ]

(#67163) Krill77 válasza vicze (#67162) üzenetére


Krill77
őstag

Hol 1200? Direkt olyan kereskedőtol vettük ami megbízhatónak tunt.

(#67164) monti0222w válasza Krill77 (#67163) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem próbálj ki egy Meizu EP31-et, árához képest nagyon jól szól, hasonló a P3-hoz, de annál részletesebb, jobb.

(#67165) uptobase


uptobase
tag

Sziasztok,

Van egy olyan problémám, hogy a Vsonic gr07emnek eltörött a fülhallgató egység tövénél a kábel. Ez persze javítható lenne, de leesett róla a törésgátló gumi és elveszett. Van esetleg ötleteket, hogy honnét tudnék olyat szerezni? Valakinek a csapatból elfekvőben van olyanja esetleg?

Köszi előre is.

(#67166) monti0222w válasza uptobase (#67165) üzenetére


monti0222w
addikt

Darvinya topictársal beszélj ez ügyben, hátha tud neked segíteni. :K

(#67167) vicze válasza Krill77 (#67163) üzenetére


vicze
félisten

A gyártó oldalán pl.
Attól hogy a kereskedő nagyobb haszonkulcsal dolgozik nem lesz megbízhatóbb.

(#67168) Krill77 válasza vicze (#67167) üzenetére


Krill77
őstag

Nem is a haszonkulcs miatt. A visszaigazolasok miatt. Talan megeri azt a plusz 300 ftot, h tuti jo helyrol jojjon.

(#67169) zsocy válasza Krill77 (#67168) üzenetére


zsocy
őstag

Tényleg nem szemétkedésből mondom, de a mekiben egy menü többe kerül mint ez a füles. Ennyiért elég ha szól valahogy, a minőségi magasakat másik kategóriában kell keresni.

(#67170) Krill77 válasza zsocy (#67169) üzenetére


Krill77
őstag

En ugyanezt irtam.
(egyébként az a mekis menu egy szegény család egy napi kosztja. Pl hus+rizs. De ez mar egy masik mese.)

(#67171) TommyX_ válasza fericske (#67106) üzenetére


TommyX_
őstag

Nekem is megérkezett a Tennmak IE800 és én is azt mondom megérte az árát. :K
Köszönöm az ajánlásodat én is. :R

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#67173) stuka20


stuka20
aktív tag

Sziasztok!
Először is boldog új évet kívánok mindenkinek! :)

Lassan új fülhallgatót vennék, mert a mostani (sennheiser cx 200 street II) kábele valószínűleg megtört és kábel mozgatásnál el-elmegy a hang az egyik oldalról, így kinéztem magamnak egy másikat.
Szeretnék véleményt kérni róla, illetve ha tudtok jobbat ajánlani. (sennheiser párti vagyok, de érdekel más márka is, ha hasonló minőségű)

Amit kinéztem: [link]

Előre is köszönöm.
Üdv,
Stuka

(#67174) #16820480 válasza stuka20 (#67173) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Sennheiser nem igazán képvisel minőséget a fülhallgatók terén. Kivéve ha talán IE800-ra pályázol, de gyanítom, hogy nem. Plusz az is túl drága a tudásához képest. Elsőre javasolnám az összefoglaló olvasását, és az abban található ajánlott fülesek megtekintését.

(#67175) Krill77 válasza #16820480 (#67174) üzenetére


Krill77
őstag

Az agyon dicsért senn cx300 óta en is megtapasztaltam. Hihetetlen vacak, kásás hangja volt azert az árert.

(#67176) uptobase válasza monti0222w (#67166) üzenetére


uptobase
tag

Köszi!

(#67177) Tulku válasza #16820480 (#67174) üzenetére


Tulku
veterán

Fogalmam sincs, miért nem használják ki a névben rejlő marketing előnyt..így lassan de biztosan irgalmatlan hátrányt kovácsolnak belőle...nem tartom jó stratégiának hosszú távon....

Szinte no name kínaiak azonos vagy nyomottabb áron hazavágják hangzásban rendesen....

(#67178) f4lcon válasza Tulku (#67177) üzenetére


f4lcon
őstag

szerintem az itt hozzászóló, vagy itt olvasó és az alapján döntő vásárlók aránya és a MM-ba betébláboló majd ott a név alapján fülhallgatót vevő vásárlók aránya kb 1:1000 szóval az általad vizionált jövő sose fog elérkezni. :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#67179) #16820480 válasza Tulku (#67177) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert így is nagyságrendekkel többet adnak el, mint a kínaiak, hiszen az összes boltban nyugaton az ő termékük van, nem a beszerezhetetlen KZ meg társai. Egy átlag boltban mit látsz kitéve? Sennheiser, Phillips, Sony...

(#67180) Tulku válasza #16820480 (#67179) üzenetére


Tulku
veterán

Teljesen egyetértek...ha kizárólag profit orientált, névzüllesztés a cél...

Valamikor ennél több volt a Sennheiser...persze lehet hogy tévedek...csak akkor miért invesztál bele a IE800 fejlesztésébe energiát? (mondjuk szerintem azt is feleslegesen, mert számomra a kapott hang kiábrándító volt...)

(#67181) #16820480 válasza Tulku (#67180) üzenetére


#16820480
törölt tag

Számomra is kiábrándító volt az IE800, de van, aki meg imádja. Amúgy gondolom presztízsből kellett valamit letenni az asztalra, és ezt tudták. Csodálom, hogy nem is próbálnak armatúrákkal játszani. De amúgy ez megy a fejesek terén is, kb a 6-os széria alatt teljesen felejthető a kínálatuk.

(#67182) Tulku válasza #16820480 (#67181) üzenetére


Tulku
veterán

Igen...bedobnak egy 18 milliós Orpheus-t (Tidallal :) ) még a 6-7-800 valóban normális...de alatta...

Füles fronton persze meg sem próbálnak lépést tartani a "nagyokkal"...szerintem ezért sem készítenek aramtúrásat...viszont beláthatatlan hátrányba kerülnek...tudom a profit és a név...

...de nézzük meg könyörgöm ma mondjuk a Jaguárt, nem is beszélve a Roverről...nem elég a név mindörökké...

(#67183) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Soundpeats QY7, vagy QY8 fülessel volt már valakinek dolga? Külföldi fórumokon azt írják, hogy áráért jó, de jobban esne egy itteni vélemény is.
Igazából, ha már hozza egy ~5 ezer forintos vezetékes füles hangminőségét, akkor nekem oké.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#67184) darvinya válasza persil (#67183) üzenetére


darvinya
titán

Nem AWEI-t akartál írni, mert annak van ilyen nevű BT fülesei.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67185) persil válasza darvinya (#67184) üzenetére


persil
nagyúr

Láttam már több brand alatt is(soundpeats, qcy stb, bár awei alatt még nem), a lényeg, hogy ezzel a tipusjelzéssel, tehát a QY X ugyanazok a példányok mennek, max a márka más ráfestve.

Van vele valami tapasztalat? O.o

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#67186) darvinya válasza persil (#67185) üzenetére


darvinya
titán

Ha jól emlékszem f4lcon fórumtárs van és írt is róla.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67187) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Sajnos sikerült elhagyni a V-moda bass fülhallgatóm egyik "gumiharangját", azt szeretném kérdezni, hogy honnan lehetne rendelni hozzá (esetleg ha valakinek van elfekvőben a legkisebb méret) ?

Valamint keresem az utódját, mert sajnos túl van már a boldog napokon szegény füles, háromszor cseréltem vezetéket rajta leginkább elektronikus zenét hallgatok 90%-ban DnB-t, emiatt fontosak a mély hangok. Nagyon sokat nem akarok rá költeni, mert elég mostoha körülmények között használom. A Vmoda nagyon jó ár érték arányban volt annak idején, azt hiszem 5khuf-ért vettem.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#67188) schawo válasza fericske (#67106) üzenetére


schawo
titán

Na megjött a Tenmak Crazy Cello. Egyelőre Xiaomi RN3SE telefonról hallgattam meg.
Gyorsan a tl;dr részhez:
Nem ez lesz a kedvenc fülesem. Illetve pontosítok: Ezt a fülest se fogom használni. Legpontosabban: 45 dollárt biztosan nem ér. Ugyanennyiért most itt van nálam két sokkal jobb füles is.

Részletesen:
Mély tartomány: sok, nagyjából jó, meleg karakterű, kissé színezett.
Közép tartomány: kevés és szörnyű az egész, nagy torzítással, idétlen zengetéssel, távolból lehet integetni az énekesnek
Magas: sok, abszolút részlettelen, torz, borzasztó

Nincs értelme írogatni, hogy milyen zenével hallgattam, mert ez bármilyen zenével, bármilyen forrásról is kalap szar, max 5000 forintot, ha megér. A CKR9LTD, és a 1More Dual Hybrid is összehasonlíthatatlanul jobb. Mindkettő kábé ugyanennyibe kerül, és nem említhetők egy lapon ezzel a szarral.

Ennyi, röviden és tömören.

Annyi kiegészítés: hogy bejáratás nélkül hallgattam, de nem várok csodát, akkora a különbség. Azért még kap egy pár nap magányos járatást, mert a fülemben tuti nem fogom járatni, aztán írok még róla, hátha jönnek a csodatündérek, és a varangyból királyfi lesz. Bár szerintem max kecskebéka.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67189) f4lcon válasza persil (#67183) üzenetére


f4lcon
őstag

QCY QY19em van, az vállalható méretű és az árához képest meglepően jó hangú készülék.
a QY8 meg a QY7 szerintem borzasztó nagy, és sportolásra kifejezetten alkalmatlannak tűnik. méret alapján inkább a 12-től felfelé válogatnék.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#67190) fericske válasza schawo (#67188) üzenetére


fericske
addikt

Hopp, nem ezt vártam. De bármi lehet.
Asszem azért teszek vele egy próbát én is.

(#67191) #16820480 válasza fericske (#67190) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért nem kéred el tőle, amíg még itt vagy BP-en? :) Ha úgysem fogja használni.

(#67192) schawo válasza #16820480 (#67191) üzenetére


schawo
titán

Szerintem is inkább kérje el tőle(m) :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67193) fericske válasza #16820480 (#67191) üzenetére


fericske
addikt

(#67192) schawo

Úgy lesz :)

Na ki ér rá és mikor a héten? Nekem szombatig bármelyik nap jó.

(#67194) #16820480 válasza fericske (#67193) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is :K És most ezt addig fogjuk írogatni, amíg az itteni topikgazda is ránk szól :DDD

(#67195) Tulku válasza #16820480 (#67194) üzenetére


Tulku
veterán

:DDD

(#67196) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Megjött a ROck Zircon, beteg basszus :Y Nagyon adja :D Január 4-25-ig volt a szállítás, ma jött meg :D

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#67197) kemcso válasza #16820480 (#67194) üzenetére


kemcso
Ármester

:DDD Itt senki sem szól rátok: FÜLhallgatós találkozók ;)

(#67198) z2solti


z2solti
tag

Sziasztok !
Most telt le a kz zst fülhallgatóm 7x24 órás bejáratása és megosztanám veletek a tapasztalataimat.
A bejáratást egy Cafe del Mar, flac kiterjesztésű zenével csináltam.
Eredmény: - a mélyhangok nagyon széppen feljavultak "meleg barnára", de nem lettek túl harsányak nem nyomják el a közép tartományt.
- közép:műszeres mérés nélkül a szinpad térből kiindulva nagyon jó, az ének vagy más, amit középre tett
a hangmérnök, jól és erőteljesen szól. A szinpad pedig hatalmas.Pontosan érezhető mi honnan szól, még a távolságok is jól megbecsülhetők.
- magas : végre egy füles ahol a fém hangszerek fémesen az üvegek üvegszerűen szólnak nem pedig mint a műanyag zacskók dörzsölgetnének vagy egyszrűen csak sziszegnének.
Mind a magas mind a közép tartománynál olyan hangok is megjelentek amit eddig még nem hallottam, ez valószínűleg az armatúrának köszönhetőek.
A kz zst talán a legolcsób hibrid fulhallgató. Én 16,48 dollárért ( mikrofonnal) vettem az Alin, és szerintem ennyit sőt talán még többet is megér.
Még valami: a füles nagy, szokni kell, de miután a fülembe teszem, semmi negatív hatása nincs, köszönhető a műanyag háznak. Sőt mivel az egész fület batakarja növeli az iziolálást is, igy kevésbé hallhatóak a külső zajok.

(#67199) kippi86 válasza z2solti (#67198) üzenetére


kippi86
tag

Kz-k mintha gearbesten lennének a legjobb áron.

(#67200) monti0222w válasza fericske (#67193) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, nekem csak a délutáni időpont a jó, mert napközben meló van, és így csak a késő délután vagy kora esti időpont a jó. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.