Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67951) lugosi válasza #16820480 (#67949) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem, és köszi a tippet. Láttam az összefoglalóban, de valójában soha nem hallottam a márkáról. Látom van belőle tripla is. Ennek utánaolvasok mindenképpen, armatúrás fülesem se volt még, ezért is tetszik az ötlet, ki kéne próbálni.

40 usd-ért látom, az az összefoglaló szerint is jó ár. (dual)
A tripla egy százas, érdekes az ugrás.

[ Szerkesztve ]

(#67952) #16820480 válasza lugosi (#67951) üzenetére


#16820480
törölt tag

A tripla is szokott néha olcsóbban lenni, de abban több a mély, a dual kicsit egyenletesebb.

(#67953) Sidositanaka


Sidositanaka
tag

Hali!
Kinéztem egy UE 900s szépséget de nem tudom hogy ebben az árban vajon jó döntés?
Ha valaki tud ilyen árban jobbat azt szívesen meghallgatom🎼
Előre is köszi mindenkinek

(#67954) lugosi válasza #16820480 (#67952) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A dual teljesen jól hangzik, utánaolvastam, úgy tűnik, hogy abban a témában amit én keresek ez most igazán nagyon jó.
Köszi a segítséget!

(#67955) fericske


fericske
addikt

Megvírusodtam :)

Vyrus all
Vyrus eartips
Vyrus memo cable
Vyrus sound filters
Vyrus iem

A legjobb vételem eddig fülhallgató terén.
Igényes, minőségi a kivitelezés minden téren, minden tartozéknál. A kábele jó minőségű, fonott, szövetborítású, nem zajos típus, tökéletes fémrugós törésgátlóval a csatlakozónál.
Kettőt adnak hozzá, a különbség csak annyi, hogy az egyiken van memóriás gumiborítás a fül mögötti elvezetés kényelmes használatához. Nem távvezérlős kábelek.

A gumiharangok jó minőségű, puha szilikon cuccok. Ami médium szimpla harang volt a fülesen az is jól passzolt a fülembe, a duplaharangos is jól szigetelt elsőre. Kétféle méretű comply-t adnak hozzá, ebből az egyiket vettem használatba, a széles szája miatt.
Ezen a fülesemen is nagyobb átmérőjű vetőcső van, szóval a nagyobb "torkú" harangokkal jobb itt is az élmény, de igazából jól szól mindhárom féle harangjával.
Ez az első fülesem, hogy nem kell másmilyen dugaszok után kutakodnom, hanem teljesen jól ki tudom használni a sajátjait.

A füles háza asszem fém teljesen, pici, nagyjából 1cm átmérőjű, könnyű darab. Semmi gondom a kényelemmel, nem akar kiesni a fülemből, nem nyom sehol, legfeljebb a harang ahogy szokott.

Hangra teljesen jó már dobozból kivéve is. Eléggé részletes hangú az enyhén fátyolos közepek és szintén kissé fátyolos, de legalább nem sziszegő magasok ellenére. A mélyekkel is hasonló a helyzet. Elég jól textúrázott és mélyre lemegy, de lehetne kicsit feszesebb is. Viszont nem fárasztó, hosszan hallgathatóságot sugalló karaktere van.
Szóval ez most még frissen kicsomagolva.
Mindenesetre nem vettem észre bántó frekvenciákat, kiemeléseket még a különböző filterek kipróbálásakor sem, egy kivétellel csak.
A filterek közül a krómszínűek nem jöttek be, azoknál agresszívan boostolt mélyek vannak a részletek és a fejfájás rovására.
A többi az mind tetszett, mind változtat valamelyest a karakterén. Én most az undumpered arany színűt hagytam rajta, de pl. a lila az jobb rockhoz vagy akusztikushoz, a grafit meg edm-hez szerintem.

Alles zusammen, nagyjából húszezer magyar forintnak megfelelő összegért akkor sem tudnék jobb vételt mondani, ha csípőfogóval tépkednétek lefelé a körmeimet ;]

(#67956) User64476 válasza Speeedfire (#67934) üzenetére


User64476
őstag

Nem, az a legalja, amikor kamu cuccot árul a jó kínai elvtárs, majd hosszas vita után a felét hajlandó téríteni a nem működő (elég drága) terméknek, de csak abban az esetben, ha leírom, hogy minden jó volt és pozitív értékelést adok. B verzió, addig levelezget és húzza vonja, míg kifutok a buyer protection időből amit ő perfektül tud mikor ér véget én meg csak egy amatőr vagyok, így beszopom. Erre egyszer kétszer ráfáztam, és csak néztem mint a borjú, de aztán rájöttem, hogy egyből ügyet kell nyitni az ebayyel akármennyire is kapálózik az eladó. Pont ezért kapálózik, onnan nem tud átverni olyan könnyen. Nem kell ezekkel kesztyűs kézzel bánni, nekik is megvan a véleményük rólunk.

(#67957) User64476 válasza pavicevic (#67950) üzenetére


User64476
őstag

Nekem eleve elhalkulva érkezett, ami szólt az is horror volt. Ment a kukába.

(#67958) #16820480 válasza Sidositanaka (#67953) üzenetére


#16820480
törölt tag

Attól függ mennyit kérnek érte. 70 ezer kb ebayről. Nem rossz fűtés szerintem ennyiért.

lugosi: Nincs mit, remélem bejön :K

(#67959) Sidositanaka válasza #16820480 (#67958) üzenetére


Sidositanaka
tag

Köszi✌️😁Szerintem is nagyon jó :DD

(#67960) Sidositanaka válasza #16820480 (#67958) üzenetére


Sidositanaka
tag

Amúgy 120-140 ropit szánok rá!!!!Igy is jó vagy itt már van valami más?

(#67961) kemcso válasza User64476 (#67956) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez az a hozzáállás, ami miatt előbb-utóbb a nagyobb kínai webshopok tiltólistára fognak tenni: ha nem tetszik/nem kell/csak úgy van kedved, mondd azt hogy szar, úgyse tudja ellenőrizni :W
Nem azt mondom, hogy a hamis, hibás termék esetén hagyni kell, azt azonnal meg kell reklamálni (és eddig nagyrészt pozitív tapasztalatom volt, szinte mindenki full-refundot adott)

(#67960) Sidositanaka Attól függ milyen hangzást szeretsz, de ennyiért ott vannak a Westone-ok is, sőt, CIEM is talán beleférhet.

(#67962) Sidositanaka válasza kemcso (#67961) üzenetére


Sidositanaka
tag

Yamaha eph 100,Shure 215,Beyer!!!!Ennyi amit használtam!!!

(#67963) kemcso válasza Sidositanaka (#67962) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez már kiindulás, az UE mellett én a Westone W30-at is bevenném a listába

(#67964) User64476 válasza kemcso (#67961) üzenetére


User64476
őstag

Értem az állaspontod.

(#67965) #16820480 válasza Sidositanaka (#67960) üzenetére


#16820480
törölt tag

Talán Westone W30 , mert a W40 újonnan szerintem több lenne. Ciem is talán belefér, mondjuk CustomArt.

[ Szerkesztve ]

(#67966) kemcso válasza #16820480 (#67965) üzenetére


kemcso
Ármester

W40 szerintem túl száraz lenne a EPH, 215 után.

(#67967) Cobrusz válasza balazs1022 (#67947) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Ma megvettem a piston basic-et 4.000ft volt.
Említettem ezeket a hibákat az eladónak, mondta bármi van szó nélkül cserélik másikra.
Ameddig működik rendesen használom, bármi van viszem vissza.
Elkezdtem próbálgatni....hát ég és föld a gyári samsung füleshez képest.
Majd ha megadja magát váltok másra , addig tökéletes lesz...

Xiaomi hibryd jobb választás lesz a közeljövőben? :U

(#67968) fericske válasza Sidositanaka (#67960) üzenetére


fericske
addikt

Azt javasolnám, hogy keresd fel Tulku fórumtársat privátban és beszélgess kicsit vele ;)

(#67969) ∂яσнυη válasza #16820480 (#67958) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Mennyi a fűtőértéke? ;]

(#67970) monti0222w válasza fericske (#67955) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem hangzik rosszul, meg kellene hallgatózni, a mini füles talin jó lett volna meghallgatni, egy hasonlót keresek, tetszik a kialakítása a felszereltsége, már csak a hangját kellene hallani! :K
Sheratan mit szólsz hozzá, a leírtak alapján?

(#67971) kemcso válasza monti0222w (#67970) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem a leírtak alapján meg kéne hallgatni, hogy tetszik-e vagy sem :DDD Rendeld meg, valakinek be kell vállalnia, fericske nem a közelben lakik ;)

(#67972) fericske válasza monti0222w (#67970) üzenetére


fericske
addikt

Nyugodt szívvel mondom, hogy látatlanban is bevállalhatod, még ha 30ezerbe is benne lenne mire odaér.
Ha nem jön be átveszem tőled az eredeti vételárán.

Úgy gondoltam ha hangra nem is jön be, ennyi pénzért akkor is bevállalom ezt a felszereltségű, igényes kialakítású fülest, London talán legnívósabb hifi szaküzletéből.
Ezt meghallgatni nem tudtam - csak a nyavalyás Obravo fülesek kipróbálhatóak, de ezer angol pénz alatt felejtős hangúak, azt súgta oda az úriember aki engem ajnározott - de az imént említett úr mondta, hogy ő már szétszórt pár Vyrust a családjában, annyira megéri a mostani árát.

A filterektől kissé tartottam, hogy gagyi lesz tőlük minden hangzás és jó ha egy elfogadhatót találok, errefel csak egy (számomra) elfogadhatatlant találtam, a többi hangzás teljesen jó, mikor milyen hangulatom lesz zeneügyileg :D

Én majd csak nyáron megyek haza valamikor, arra ne várj.
Ennyi pénzt ez a füles még egy süketnek is megér :)

(#67973) #16820480 válasza kemcso (#67966) üzenetére


#16820480
törölt tag

És túl drága is igazából, szóval kiesik.

∂яσнυη: Jóvanna, a prediktív szövegbevitel örömei :D

monti0222w: Én azt mondom, hogy vegyél egyet, és hozd el meghallgatni :))

(#67974) monti0222w válasza fericske (#67972) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi a választ, karakterileg mit mondasz milyen, igazából nekem az enyhe V karakter jön be ha lehet ilyet mondani. Angliába csak ebben az üzletbe lehet kapni, ők a kizárólagos forgalmazok, vagy máshol is megvehetők? Azért kérdem, mert a gyerek is kint dolgozik, Colchester közelében és netán ha ott is megvehető, akkor megvenné nekem. :K

kemcso, sheratan: Azon vagyok, bár az asszony már vágja a pofákat itt nekem. :D Valószínű eladom az Ostry-t, a Tenore marad, a többivel meg az asszony szórakozik.

[ Szerkesztve ]

(#67975) fericske válasza monti0222w (#67974) üzenetére


fericske
addikt

Beguglizza és biztos más is árulja. A legtöbb UK kiszállítás ingyenes.
Ahol én vettem ott épp nem ingyenes, viszont olcsón szállítanak Magyarországra!...hoppácska
Pont 2x annyiért mint amennyiért itt helyben kihozzák...a pofátlanok...

audiosanctuary.co.uk
A jobb felső sarokban rámarsz a "change country"-ra, kiválasztod ahova szeretnéd szállíttatni és megjelennek díjak a "view rates" click után.

"We are able to ship to Hungary"

Europe Standard 3-5 Days* £7.99

Na tessék, nekem nagyjából £10-be került elmenni érte.....Na jó nem csak ezért mentem.

Tudsz csinálni enyhe V-t meg kiegyenlítettet is, többek között.

[ Szerkesztve ]

(#67976) z2solti


z2solti
tag

Hátha valakit érdekel!
A napokban vettem az ismerősömnek egy sony (se) mh1 headsetet ami szállítással együtt sem került 3000
Ft-ba.Ez rég kifutott model de a hangja és mérete (5,8 driver) miatt megfontolandó.
Egyetlen szépséghibája van: csak a régi telefonokkal működik, de azt egy 50 centes átalakítóval meg lehet
oldani, Nekem a vezérlés is tökéletesen működik azzal.
Nem adok linket ,de nem sok helyen árulják már.

(#67977) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

vettem xiaomi hybrid prot, és nem szól egyformán a két oldala, egyik oldalon olyan, mintha a legmagasabb tartomány csúnyán fel lenne tolva. mondhatjuk, hogy gyári hibás?
pedig amúgy tetszene a nem megtolt oldala, és nagyjából bele is passzol a fülembe, pedig az nálam ritka.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67978) Sidositanaka válasza kemcso (#67963) üzenetére


Sidositanaka
tag

Köszi megnézem mit írnak róla :K

(#67979) Sidositanaka válasza #16820480 (#67965) üzenetére


Sidositanaka
tag

Köszi elkezdtem nézni melyik lenne a legjobb de néhéz lesz a választás :K

(#67980) darvinya válasza qnadam (#67977) üzenetére


darvinya
titán

Annyiban gyári hibás, hogy összeszerelést elronthatták emiatt DD nincs a helyén, s ez kihat mélyre.
Rosszabb esetben maga DD döglött.
Előbbit könnyen javítható, utóbbit már nem.igazán éri meg DD vásárlása.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67981) Sidositanaka válasza #16820480 (#67965) üzenetére


Sidositanaka
tag

Akkor jön a nagy kérdés!!!!
UE 900s-Westone W30-CustomArt EI.3
Nehéz a döntés mert soha nem hallgattam még ilyen füleseket

(#67982) Sidositanaka válasza fericske (#67968) üzenetére


Sidositanaka
tag

Köszi :)

(#67983) qnadam válasza darvinya (#67980) üzenetére


qnadam
veterán

de nekem a mélyek jók, a magasak különböznek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#67984) darvinya válasza qnadam (#67983) üzenetére


darvinya
titán

Ott is ugyanez a probléma, mint említettem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67985) Tulku válasza Sidositanaka (#67981) üzenetére


Tulku
veterán

Ha mód és lehetőség akkor a Custom IEM...igaz ugyan hogy nem tudod eladni, de az izoláció és minőség ott a legjobb....

(#67986) #16820480 válasza Sidositanaka (#67981) üzenetére


#16820480
törölt tag

A CIEM azért nem jó, mert azt csak te hallgathatod, így közösségromboló, és elidegenít a többi fülhallgatókedvelő embertársadtól.

;] ;]

Amúgy ki kellene próbáld őket, hogy melyik tetszik.

(#67987) Sidositanaka válasza Tulku (#67985) üzenetére


Sidositanaka
tag

Azért nem tudom eladni mert itt egyedi fülforma alapján készítik?
És köszi a segítséget :K

(#67988) Sidositanaka válasza #16820480 (#67986) üzenetére


Sidositanaka
tag

Aha értem!De hol lehet ezeket kiprobálni?

(#67989) #16820480 válasza Sidositanaka (#67988) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, attól függ. Ha van valahol boltban a környékeden, akkor ott. De mondjuk Magyarországon ilyen nem nagyon lesz. Viszont esetleg lehet keresni olyat, akinek van ilyen fülese, és megkérni, hogy mutassa meg. Persze CIEM-et nem fogsz tudni meghallgatni, mert azt egyedi fülformára készítik.

(#67990) Sidositanaka válasza #16820480 (#67989) üzenetére


Sidositanaka
tag

Hát akkor max olvasgatom a teszteket és valahogy eldöntöm melyik legyen...van rá egy hónapom!De amúgy a szívem nagyon a UE 900s felé húz...nem tudom megmondani miért(jól néz ki😁)
Köszi a segítséget

(#67991) fericske válasza Sidositanaka (#67990) üzenetére


fericske
addikt

Most nézem, UK-ban eléggé széles skálán mozog az UE 900s ára: [link]

(#67992) #16820480 válasza fericske (#67991) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez a link nem mutat nálam semmit, de UK eladótól van ebay-en 70 ezerért.

(#67993) Sidositanaka válasza fericske (#67991) üzenetére


Sidositanaka
tag

Igen néztem én is!!Nekem a túl olcsó az gyanús🤔Honnan lehet tudni hogy nem kamút veszek?

(#67994) fericske válasza Sidositanaka (#67993) üzenetére


fericske
addikt

Rendben van a tobydeals.com, meg az eglobalcentral is.
Mindenesetre a vám meg adó esélyes lehet, azt majd kibogozod.

Kamu oldalakon működő Visa bankkártyás fizetés nem lesz, mert minden egyes fizetési mód egy-egy szerződés az oldal és közöttük, és a Visa minden esetben megvizsgálja a szerződést kérő oldalt. Asszem a Paypal is eljutott már erre a szintre, nem tudom biztosan.

(#67995) szakibá... válasza Sidositanaka (#67990) üzenetére


szakibá...
senior tag

CIEM-et gyártó vállalkozásoknál (van magyar is) úgy oldják meg a próbát, hogy van bemutató példányuk hagyományos illesztékekkel, amit bárki kipróbálhat. Ha tetszik, akkor csinálnak egyedi fülest a megrendelő méretére. Kérdés, hogy milyen időtávlatban gondolkodunk, mert a fül folyamatosan változik, lassan, de nő, ahogy öregszünk. Lehet, hogy öt év múlva már nem lesz jó az illeszkedés és szökni fog a mély. Persze ilyenkor lehet megoldás az átépítés új házba.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#67996) Sidositanaka válasza fericske (#67994) üzenetére


Sidositanaka
tag

Akkor jó nem akarok kamút venni✌️

(#67997) Sidositanaka válasza szakibá... (#67995) üzenetére


Sidositanaka
tag

Igen ez tényleg macerás ezért nem hinném hogy custom lesz!!!!

(#67998) Sidositanaka válasza #16820480 (#67986) üzenetére


Sidositanaka
tag

És mi van az ATH-LS 300? Audio-technica nekem nagyon bevált : Ath a900x

(#67999) Tulku válasza szakibá... (#67995) üzenetére


Tulku
veterán

Azért az nem olyan fekete ez az ügy...nagyjából igen erős fogyásnál szokott gond lenni...de minden esetben lehet kérni reshellt...illetve kevés embernél lépnek fel ilyen agresszív léptékek...

No meg milyen távlatról beszélünk?...

Illetve (tapasztalat) már egy gyors lakkozás is elég komoly vastagság növekedést okoz...

Az a baj itthon, hogy minden - a tömegigénytől enyhén, vagy erősen eltérő - elképzelés, igény komoly ellenállásba ütközik..és marad az átlag, a megszokott..a szürke...

De hát ez van...

(#68000) #16820480 válasza Tulku (#67999) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk azért ehhez hozzájárul az is, hogy itthon nem nagyon van semmilyen CIEM gyártónak képviselete, ahova besétálsz, mutatnak egy pár mintát, kiválasztod melyik tetszik, stb. Eleve az ilyen cégek tengerentúlon vannak többnyire, itt EU-ban van a lengyel meg egy francia cég talán még.

Arról nem is beszélve, hogy szerintem nem rohangálnak az emberek, hogy 100+ ezerért vegyenek egy "hallókészüléket" :)

Sidositanaka: A régi armatúrás szériájukat hallottam (iM03 és iM04), azok nagyok, kényelmetlenek voltak, és gyakorlatilag mélyláda mind a 3, mind a 4 armatúrás. Nem tudom, hogy ezt a hangzást követték-e, vagy valami hallgathatóbbat. Esetleg a headfi fórumon írnak valami okosat róluk. Szerintem a régi szériánál sokkal inkább Westone.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.