Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) Nigér


Nigér
őstag

Esetleg érdekelhet valakit:
NuForce Primo8 130 dolcsiért, 4BA füles

(#67652) #16820480 válasza Nigér (#67651) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, hoppá :) Valamit lehet róla tudni, hogy milyen hangkép, meg ilyesmi?

(#67653) Bodz válasza flash- (#67636) üzenetére


Bodz
nagyúr

Most ha azt mondom, hogy nekem pont kellemes mértékben, akkor azzal előrébb vagy? :D
A GR07 világos, visítós hangjához képest mindenesetre eléggé. A mélyben igazából az érdekesség, hogy tényleg meglepően jó minőségű egy 30k-s füleshez képest, illetve nagyot tud ütni ha szükséges, mint már említettem Spirit Classic szinten, esetleg felrémlik néha a pre fazoros LCD2.

(#67646) monti0222w: Á, nekem tiszta nyűg sokszor a fülhallgatózás, nagyon kevés dolog kényelmes. Eléggé elcseszett a fülem ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#67654) ∂яσнυη válasza Nigér (#67651) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Érdekes...Itthoni árához képest brutál áron van. Csak az a kérdés, tényleg nem sérült e a füles. Áfa gondolom jön rá...Veszíteni sokat nem veszítenék max feldobom apróra egy 20-asért. xD De már az is az a kategória, hogy kevesen adnának ki annyit fülesért...

Leírások alapján eléggé közép orientált... Ha tudnám, hogy nem jön rá áfa és eltudom adni ha nem tetszik, akkor rendelnék. 1khz-ig viszonylag egyenes freki görbe...

(#67655) Bodz válasza ∂яσнυη (#67654) üzenetére


Bodz
nagyúr

20-ért elviszem, ha nem tetszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#67656) #16820480 válasza ∂яσнυη (#67654) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért lenne sérült?

Áfa valószínűleg jön rá, mert a massdrop azt hiszem futárszolgálattal küldi, azok meg viszik automatikusan vámolni.

(#67657) ∂яσнυη válasza Bodz (#67655) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

:C Közben rájöttem valamit elszámoltam.41+áfa ez így most...Még annyiért is jó, ha tetszene. Ha nem akkor hozzászokom...

(#67656) sheratan : Fejhallgatós topicban valakinek most átjött áfa nélkül. Passz, hogy hogyan.. Csak ebből gondoltam: The B-stock models are package damaged only, and the contents inside the package remain unopened and in excellent condition. Persze a csomagolás pont nem érdekel...

[ Szerkesztve ]

(#67658) zsocy válasza #16820480 (#67656) üzenetére


zsocy
őstag

Írják hogy b-stock, csomagolás lehet sérült, de a füles bontatlan. Szerintem innen jöhetett a kérdés.

(#67659) #16820480


#16820480
törölt tag

Ja, oké, nem olvastam el figyelmesen az oldalt, mert eddig csak új cuccokat láttam náluk. Mondjuk én vettem b-stock hangfalakat, semmi bajuk szerencsére :K

Viszont ha jól nézem a leírást, akkor 98 darab b-stock és 21 darab új van nekik, és 99-en iratkoztak fel eddig, tehát még 20 darab van hátra.

(#67660) Nigér válasza ∂яσнυη (#67654) üzenetére


Nigér
őstag

Ha beleférsz még a darabszámba akkor lehet érdemes lenne rápróbálni...
Bár az új az valami 70 dodóval drágább mint a csomagolás sérült verziók.

Sheratan: még annak nem néztem utána, csak bedobtam ide a "köztudatba" :DD

(#67661) Tulku


Tulku
veterán

Mindig kincskerestek...

Bodz meg a hálóból odapattint pár édesded szót...hátha belesétáltok :DD

Így szép az élet...márhogy zajlik...

(#67662) ∂яσнυη válasza Nigér (#67660) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Lesznek még jó ajánlatok... Plusz ha nem szüleim vérét fogom szívni úgy jobb lesz a helyzet. Onnantól kezdve élhetek ketchupos kenyéren is.

Tulku:gonoszak vagytok. :DDD

(#67663) balazs1022 válasza Dave™ (#67642) üzenetére


balazs1022
őstag

Koszi! Kiraly, már alig várom! :R

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#67664) uptobase válasza Bodz (#67653) üzenetére


uptobase
tag

ez jól hangzik eléggé

(#67665) Dave™ válasza balazs1022 (#67663) üzenetére


Dave™
nagyúr

Módosították 26. 05:00-re...

(#67666) s4tch válasza monti0222w (#67633) üzenetére


s4tch
veterán

"Borzalmasan, nagyon, eszméletlenül behelyezés és illeszték érzékeny."

A Fostex TE02n szintén. Azt hallottam elsőre, hogy bőven hallgatható a hang, de csak egy helyben fekve tudtam hallgatni: az összes gyári illesztékkel elmozdult, és onnantól borul minden. Vettem aliról ilyet, és a piros szivacsokkal sem tökéletes, de legalább a helyén marad. Ez is egy viszonylag kiegyensúlyozott füles, enyhe magas kiemeléssel, de a meleg hangú Pro 6 mellé szerintem pont passzol, és a mély tartomány sebessége ritka jó. Ilyesmi felvételekre találták ki, ennél a dobok és a basszus is nagyon egyben vannak. (Tidalon ugyanez elérhető veszteségmentesen is.)

Amúgy én is szívesen meghallgatnám ezt az E40-et, a HP50 nagy kedvenc, minden, ami ahhoz hasonlít, jöhet.

(#67667) K1LLMy53Lf válasza Nigér (#67651) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

kár, hogy a csomagolássérült elfogyott :(

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#67668) flash- válasza Bodz (#67653) üzenetére


flash-
veterán

Gr07 tényleg sokszor visított..De van ami nagyon-nagyon elképsztően brutáljól szólt rajta...(DX50-el)

Diana Krall-The girl in the other room
Haken-The Mountain
Tool - Lateralus(dx50+gr07 kombó az első páros amivel igazán hallgatható a Tool,nem is akárhogy)
Kaipa-Sattyg
dunedin consort ..
és még folytathatnám...
A jó,részletes minőségű felvételeknél sziporkázott, a gyengébb minőségű felvételeket pedig hallgathatatlanná tette...

amit mondasz érdekelne, de vajon a rock,klasszikus zenénél a basszus mennyire kellemetlenkedne?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#67669) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani a lassan elhalálozó Sony MDR-E808 fülhallgatóm helyett valami jó earbud kialakításút? Aszimmetrikus kábelezés jó lenne, és legalább úgy szóljon, mint a Sony. 5k körül szánnék rá.

Köszönöm :R

(#67670) balazs1022 válasza Dave™ (#67665) üzenetére


balazs1022
őstag

Huhh, pedig mar rakeszultem. Mar 6:20-kor toltottem is vna be a cikket. De akkor majd hnap reggel. ;]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#67671) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziasztok, tegnap ∂яσнυη fórumtárs jó voltából meghallgattam a Vivo XE800-t, amit elégé a Tenore mellé tudnék helyezni mind ár, mind érték, tekintetében, talán azt mondanám XE 800 világosabb hangképű mint a Tenore, kiegyenlített hangzású kellemes tiszta, részletező középpel, a magassai is rendben vannak, néha lehet bizonyos számoknál sziszegést hallani, de semmi komoly, a basszus ami én gyengének találtam, míg én a Tenore-ban érezhetően hallottam a basszust, itt nem annyira, van, de mint a GR-07-ben itt is kevés.
Árát tekintve simán ajánlható kategória, amolyan Tenore vetélytárs, sőt XE800 közepét részletesebbnek hallottam, éreztem, simán megéri megvenni annak aki nem akar sokat áldozni, és a semlegesebb hangzású fülest szeretne. :K
Itt köszönőm meg még egyszer ∂яσнυη-nek a meghallgatást. :C

(#67672) ∂яσнυη válasza monti0222w (#67671) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Én is köszönöm a lehetőséget, hogy meghallgathattam az Ostry KC06A-t, a Pro 6-ot, a KZ ed9-et és a Meizu Ep31-et. Kellemes és hasznos időtöltés volt az a 2 óra beszélgetés és hallgatózás.
Komolyabb elemzéseket nem tudok mondani, hiszen még nemrég kezdtem el érdeklődni a téma után(remélem a találkozó után gazdagodom egy kis tapasztalattal és a többieket is megismerhetem). A Pro 6-ost egy meleg hangú, kellemes készülékként ismerhettem meg. Mindennapi használatra, utazás közben, kényelmes lehet, ha egy eszközben gondolkodik az ember.
Az Ostry a többiek által már többször leírt, hangsúlyos, de feszes basszusokkal rendelkezett, ellenben más V karakterű fülesekkel szemben, nem kellett aggódnom a középtartomány tisztasága miatt, jelen volt megfelelő mennyiségben és részlettel. Úgy gondolom, aki kedveli a mély tartományokat határozottan megszólaltató füleseket, viszont fél a sziszegős magasaktól, azoknak egy jó választás lehet, ha megbarátkoznak a behelyezéssel, ami nekem elsőre furcsa volt a forma miatt, de nagy füljárattal rendelkezőknek (mint én is), nem jelenthet gondot.
Az EP31 egyik oldala elhalkult, ezért érdemben nem tudok róla írni.
Az Kznak a hangját leginkább a branden belüli hds1-hez tudom hasonlítani, néhol sértő magasakkal és kissé a háttérben megbúvó közepekkel. Valószínűleg ehhez a hidegebb hangképhez is hozzá lehet szokni, de több időt igényel és 1-2 óránál szerintem nem tudnám többet hallgatni egyfolytában.
A Tenore-t legközelebb! Az most kimaradt. Köszi még egyszer! :R

(#67673) #16820480 válasza monti0222w (#67671) üzenetére


#16820480
törölt tag

Te egyébként nem jössz mini-találkozóra? Lesz elvileg Tenmak IE800 is, ha igaz.

(#67674) monti0222w válasza #16820480 (#67673) üzenetére


monti0222w
addikt

Csalogatsz, ő a mézesmadzag? :D

(#67675) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Próbálgattam a k3003-on a filtereket.
Kedves AKG, ennek így mi értelme volt?
Igazából a reference-en kívül egyik sem jó, pedig lehetett volna benne potenciál.
Bass boost-al saját magához képest eltűnnek a részletek, terjengősek lesznek a mélyek és néhol a mennyiség is fölöslegesen sok. De azért van az az elektornikus stílus, amivel hallgatható.

High boost filterrel vékonyka lesz a hang. Ok, erre számítottam, de a magasakat túlzásba viszi. Most AK120al hallgattam, ami egy nyugodt hangú cucc, ezzel még egész emészthető volt, de más forrásról volt, hogy határozottan éles, bántó hangja volt ezzel a filterrel. Itt van mellette a BW B2, ami egy (technikailag gyengébb) magasba húzó füles, kevés méllyel, de mégsem bántó, kellemes hanggal. Itt is az a verdikt, hogy nem mélyekre épülő, klasszikus / akkusztikus zenéket el lehet így hallgatni vele. De...

Marad a reference filter, azzal minden a helyén van.
Pedig meglett volna a lehetőség, ha a bass boost, csak egy kicsit emelt volna a mélyeken és kevesebbet tompított volna, illetve a high boost-ot is vehették volna finomabbra. Akkor még rendszeresen használtam volna őket, de így mennek vissza szépen a helyükre a füles dobozába.

(#67676) uptobase válasza monti0222w (#67674) üzenetére


uptobase
tag

Lesz bizony én hozom, viszont akkor járatom egy picit, mert meg dobozban van. Annyit néztem meg h szól e mindkét oldala.

(#67677) uptobase válasza bigmasterg (#67675) üzenetére


uptobase
tag

De jó hogy ezeket leírtad. Mennyire vannak előtérben benne a mélyek szép dinamikus hangja van és szeparált közben a magas mély közép? :R

(#67678) Bodz válasza flash- (#67668) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szerintem egyáltalán nem kellemetlen. Amúgy is sokkal megbocsátóbb füles a szar felvételekkel, mint a GR07.

[ Szerkesztve ]

(#67679) Tulku válasza bigmasterg (#67675) üzenetére


Tulku
veterán

Tehát a már kész hangot átvezetni vmi mechanikus izén szerintem a legnagyobb ostobaság...talán a shure 846-osának múanyag szűrőinek van némi értelme, de ott is max a mélyek túlzó arányán változtat keveset...jobb nem lesz tőle a füles...

Egyébként ezt a csövekben akusztikus damperekkel oldják meg, ott is azonban főleg 1 és 8 kHz közötti hangokat csitítanak, főként a középmagas kiemelést...

Szerintem a reference-ben úgy nagyjából semmi sincs belül...a kapott hangot hallod...amire hangolták a fülest eredetileg....

(#67680) uptobase válasza flash- (#67668) üzenetére


uptobase
tag

Nekem is ez a tapasztalatom GR07MKII és GR07BE tulajdonos vagyok. Olyan mint valami csiszolatlan gyémánt ez a füles, sokszor megcsillan a csiszolt szép oldala néha meg zárványos. Nekem van több olyan 44.1/16-os zeném (sajnos több kedvenc is) amikben a FiioX5II - GR07BE viszonylatban sok a magas és a közép teteje is elöl van eléggé, Nem sziszeg egyáltalán szépek a magasai csak egyszerűen sok. És vannak albumok amikkel meg nem lehet betelni olyan részletesen és kiegyenlítetten szólalnak meg, mindenből annyi van a hangzásában amennyi kell. Gondolom ezek a stúdió masteren múlnak de javítsatok ki ha nem így van.

(#67681) bigmasterg válasza Tulku (#67679) üzenetére


bigmasterg
addikt

A high boost filter a sima fém rács, a többiben van valamilyen cucc, fény fele fordítva látszik.
De találtam netes képet, ahol látszik

(Fehér a high, szürke a reference, a feket a bass boost).

(#67677) uptobase:
Azt tapasztlam, hogy nagyon érzékeny a behelyezésre és illesztékre. Ha nincs megfelelő szigetelés, akkor kevéske a mélye. (BW B2,re is jellemző volt ez, ami 2BA). Viszont ha megvan a megfelelő behelyezés, akkor elég a mély és megmaradnak a részletes magasak is.
Van egy kis V karektere , de semleges hangú, nem színez.

Eléggé tud profitálni jó forrásból és erősítésről. AK120al sem szól rosszul, de asztali dac-omról és fejes erősítőmről, ugyan van egy kis alapzaja (nem iem-re tervezték), de kategóriákkal jobban szól.
Egy átlag mp3 lejátszó / telefon mellé pedig szerintem fölösleges ilyen fülhallgatót venni.

(#67682) monti0222w válasza uptobase (#67676) üzenetére


monti0222w
addikt

Megköszőném ha elhoznád meg ha tudnád is véleményezni a hangját, nem kell valami nagy átfogó teszt, csak egy kis rövid szösszenet. :K

(#67683) thingol válasza Tulku (#67679) üzenetére


thingol
tag

t10-t20nál te próbáltad ezeket? én megvallom őszintén még nem, nem volt ingerem elválltani a referenceről (bár a t10 elég sötét hangvételű, ott többen használják a magaskiemelésűekkel ha jól tudom)

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#67684) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sajna EBay-en úgy tűnik nagyon szeretik eltűntetni mostanság a KZ-ATE füleseit, mert 2-se jött meg... :W

+ Azt sem értem, h az ATE ami alsó hangon is 2,5k, h lehet rosszabb hangra mint az ATR ami 1,4k körül mozog? :F

[ Szerkesztve ]

(#67685) Dave™ válasza PrinceHerceg (#67684) üzenetére


Dave™
nagyúr

Úgy, hogy semmi összefüggés nincs az ár és a hang között a KZ-nél :) Az ANV-t 10 dollárért vettem anno, és kevés jobb kínai fülessel találkoztam, ártól függetlenül.

Ha jót akarsz, akkor dispute mert elveszett és vegyél helyette ATR-t, sokkal jobb, mint az ATE.

(#67686) PrinceHerceg válasza Dave™ (#67685) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ezen már túl vagyok, de akkor adok egy esélyt az ATR-nek! :K

(#67687) Dave™ válasza PrinceHerceg (#67686) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mindenképpen! A fülestesztnél most volt valaki, aki szintén ATE után próbálta, és szerinte is két kategóriával jobb az ATR.

(#67688) PrinceHerceg válasza Dave™ (#67687) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Lerendeltem, remélem ez már ide is ér! :C

(#67689) Tulku válasza bigmasterg (#67681) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor gondolom a reference a szokásos 1000 ohmos damper, a basszusos pedig gondolom 2000 vagy afölött...

Ezek mind a két armatúra tartományon szűrnek...a DD-nek nem sok beleszólása lehet ezekbe a dolgokba...akkor miért hallunk mégis döngőbb mélyeket...az elgondolásomat alátámasztotta a Custom Art tulajdonosa Piotr is: ha bármit művelünk az egyik alkotóval (vágás, ellenállás csere ahol hangerőt lövünk be, de kondenzátor vágás esetén is) a többi alkotó is "megérzi"...tehát mondjuk egy 1500-8000 kHz tartományon végrehajtott 5 db-es vágás növelheti a mélyeket rendesen...de adhat a magasaknak is....

Igen, gondolom azért a ref kupak a középút a másik kettő pedig a semmit-sokat viszony...
Viszont ekkor a szűrő nélküliség erőst visítós lesz...azt az fk-t azért illik kissé csitítani...

(#67690) User64476 válasza Dave™ (#67687) üzenetére


User64476
őstag

Az ATE nem egy nagy eresztés, még annyiért sem. Ráadásul a lógókája fém ami hideg ha az ember nyakához ér. Én nem ajánlanám, de mindig lehurrognak, miszerint mindenki azt mondja tök jó. A soundbarokra is...

(#67691) Dave™ válasza User64476 (#67690) üzenetére


Dave™
nagyúr

Megvannak a hibái, de kategóriájában ritka az a szellős, "nyitott" hangzás, nyilván ezért szeretik sokan. Na most az ATR legalább két kategóriával jobb, és lényegben azért, mert szemben az ATE-tel nincs semmi szembetűnő hibája. És a súly is műanyag rajta ha jól rémlik, de erre most nem esküdnék meg. Szóval egyet is értek meg nem is, de az ATR sokkal jobban sikerült, mint az ATE.

(#67692) darvinya válasza Dave™ (#67691) üzenetére


darvinya
titán

ATR teljesen ugyanaz, mint az ATE, csak E helyett R van.

Bár lehet erre cserélték [link] ezt [link].
Előbbi hangolt/ható, utóbbi olyan amilyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67693) User64476 válasza Dave™ (#67691) üzenetére


User64476
őstag

Na majd fizu után megpróbálom, a kíváncsiság nagy úr.

(#67694) z2solti válasza darvinya (#67692) üzenetére


z2solti
tag

Ilyesmiket hol lehet beszerezni?

(#67695) Dave™ válasza darvinya (#67692) üzenetére


Dave™
nagyúr

Külsőre valóban, leszámítva a béna betűtípust az ATR-en, meg hogy nem átlátszó a háza, de hangban nagyon nem ugyanaz.

(#67696) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Valakinek volt esetleg szerencséje összehasonlítani a Xiaomi Hybrid-et az újabb Hybrid Pro-val?
Én még a simát vettem, nem tudom érdemes lenne-e beruházni egy Pro-ra... :U

(#67697) kemcso válasza _ATi_1 (#67696) üzenetére


kemcso
Ármester

[link] ;) Jobb sarokban a kereső, én is úgy találtam meg.

(#67698) Land válasza monti0222w (#67682) üzenetére


Land
veterán

Érdekel a Joyroom hangja? Ma vettem át, Pesten össze tudunk futni hétvégén valahol.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#67699) darvinya válasza z2solti (#67694) üzenetére


darvinya
titán

Ali-n, PÜ-ben adhatok linkeket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67700) _ATi_1 válasza kemcso (#67697) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi, ez jó kis leírás. :)
A kereső volt az első, végigolvastam néhány oldalt a "Hybrid" keresőszóra...ezek szerint elsiklottem felette. :(
Üdv,
Ati :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.