Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Jelenleg egy Beats urBeats fülest használok (amíg meg nem tört a kábele, szerencsére garis még), amivel hangzásilag teljes mértékben meg voltam elégedve, imádtam az erőteljes mélyeit meg a prémium kivitelét.
Egy Sennheiser Momentum In Ear szerintetek mennyivel másabb?
Valaki próbálta már mind a kettőt?
Főként a basszusra vagyok kíváncsi, hogy az a Momentumnál milyen a Beatshez képest.

Köszi! :)

(#66652) darvinya válasza #16820480 (#66649) üzenetére


darvinya
titán

Telon BT beállításaiban sincs ilyen menü, vagy ez leírásában sem szerepel?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66653) #16820480 válasza darvinya (#66652) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem nagyon találtam elsőre hozzá leírást, csak japánul, ott az A2DP és AVRCP profilokat olvastam ki a szövegből, mást nem láttam. De amúgy a telefonon az eszköz beállításoknál van ilyen, hogy "use this device for..." és csak "Media" jelölhető ki, más nincs is felsorolva.

(#66654) darvinya válasza #16820480 (#66653) üzenetére


darvinya
titán

Akkor tényleg nem tudja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66655) fahrii válasza sipi83 (#66650) üzenetére


fahrii
őstag

Én is így voltam vele, kupacban állnak nálam a fél évet kihúzó kábelű fülesek, de ez az RHA basszus szinte már azt érzem túlzásba estek picit ezen a téren :DDD

(#66656) Druantia válasza fahrii (#66655) üzenetére


Druantia
csendes tag

Tényleg baromi robosztus lett, a kábellel nem is volt semmi bajom :D Csak hát hiába van hiperszuper fém háza, ha egy kis koccanástól a belső mechanika/elektronika elszáll. :N

Ajándék csónak ne nézd a lapát.

(#66657) fahrii válasza Druantia (#66656) üzenetére


fahrii
őstag

Remélem ezzel nem lesz gond, ha igen akkor garancia időben :U

(#66658) darvinya válasza Druantia (#66656) üzenetére


darvinya
titán

Miért nem garanciáztatod?
Ennyitől nem kellene meghallnia.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66659) Humbucker válasza fahrii (#66646) üzenetére


Humbucker
senior tag

Mennyi pénz egy ilyen füles?

(#66660) Druantia válasza darvinya (#66658) üzenetére


Druantia
csendes tag

A héten megyek rápróbálok, remélem zökkenőmentesen fog menni a dolog, de ha x összegért megjavítják, én annak is örülnék.

Ajándék csónak ne nézd a lapát.

(#66661) fahrii válasza Humbucker (#66659) üzenetére


fahrii
őstag

29k
BF alatt 19 volt akciózva.

(#66662) kemcso válasza Druantia (#66660) üzenetére


kemcso
Ármester

Tudtommal az RHA cseregaranciás és a honlapjukon keresztül lehet intézni, ha hivatalos forgalmazótól vetted: [link]

(#66663) Druantia válasza kemcso (#66662) üzenetére


Druantia
csendes tag

Az RHA-n azt írják a jótállásról, hogy nem minden esetben cserélik, csak ha feltétlenül szükséges, különben csak javítják. És kezelési hiba, vagy mechanikus sérülés esetén nem érvényes a jótállás. Szóval kétesélyes a dolog. Már írtam nekik, meglátjuk mi lesz :)

Ajándék csónak ne nézd a lapát.

(#66664) vicze válasza #16820480 (#66649) üzenetére


vicze
félisten

Igen írták máshol is, hogy csak A2DP van. Legalább kiderült miért nem kapható felénk. :)
Mondjuk LDAC nélküli már nem veszek Sony BT-t. :)

(#66665) #16820480 válasza vicze (#66664) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, az biztosan tök jó, és gondolom csak Sony eszközökkel működik :N

(#66666) vicze válasza #16820480 (#66665) üzenetére


vicze
félisten

Sony proprietary természetesen, de ha AptX-et át lehet rakni, akkor LDAC-ot is.
Mint akinek szinte mindene Sony, nekem jó lesz. :D

(#66667) #16820480 válasza vicze (#66666) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, jó, de nekem nincs annyi pénzem, hogy Sony telefont/tabletet vegyek, így nem lenne sok értelme :N

Lehet, hogy egy SBH54 lenne inkább praktikus, az is hasonló árban van, de akkor már nincs messze egy Noble BTS sem annyira...

(#66668) vicze válasza #16820480 (#66667) üzenetére


vicze
félisten

SBH54 valami hihetetlen túlárazott, az égvilágon semmivel nem tud többet mint a MW600 és duplája... Nevetséges.

(#66669) #16820480 válasza vicze (#66668) üzenetére


#16820480
törölt tag

De MW600 már nincs. A többi SBH meg nem annyira nyerő méretben, meg nem is nagyon kaphatók már. De amúgy meg mit ajánlanál...? Hangban nem rossz ez a cucc sem, csak nem megy headsetként. Meg a zajszűrés csak a saját fülesével megy, ami nem olyan nagy varázslat.

(#66670) vicze válasza #16820480 (#66669) üzenetére


vicze
félisten

Nekem még van 2 működő + 2 alkatrésznek(nem saját). :P

De ebben a zajszűrésben pont ez a lényeg/"varázslat", hogy az 5 póluson megy és kétirányú zajszűrést tud, különben nem is működne egyáltalán jól. Írtam, hogy milyen lesz.

Eurobird MW600 másolatát esetleg érdemes bepróbálni. Modernebb technika van benne, és olcsó. (Véletlen kértem egy ajánlatot Alibabán Eurobirdtől, 7$/db 1000db-tól. :DDD ) Van vagy 3 revíziója már, ha jól számoltam.

Az a "noname" amit Tulku mutatott elég jónak tűnt, bármit is használt, jó hangja volt. Csak alapból annak is megvan a maga nyavalyája. :(

A BT világ szerintem egy elég nagy mocsár sajna, és nem úgy néz ki, hogy ez egyhamar változik. :(

(#66671) #16820480 válasza vicze (#66670) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én annak idején eladtam, mert nem használtam igazán ki, és nem volt valami stabil a kapcsolata sem sajna egy Moto Milestone-nal, bár ez lehet a telefon hibája volt.

Tudom, hogy a zajszűrés az így megy a Sonynál, bár reménykedtem kicsit, hogy ennél megoldják a vevőben levő mikrofonnal, és nem a fülesbe teszik a mikrofonokat, de hát ez van. Majd ha kell a zajszűrés, akkor felteszem a gyári fülesét.

Nekem az a Tulku-féle cucc nem annyira jött be, de leginkább azért, mert túlbonyolították a kezelését, alig bírtam szerencsétlent rákötni a telefonomra, mert még mindig az övére emlékezett, és nem akarta törölni. Meg a menüje egy útvesztő :U Hangra meg nem éreztem olyan kiemelkedőnek, hogy ezt kompenzálja számomra, így végül visszaadtam neki. Amúgy jók ezek az olcsó kínai cuccok, mert azért ők is beleteszik a technológiát már lassan, és akkor letörhetik az árakat. Csak kérdés az, hogy merre alakul a BT szabvány, nem ártana kicsit gatyába rázni, mert jelenleg borzalmas...

(#66672) vicze válasza #16820480 (#66671) üzenetére


vicze
félisten

A BT nem fog változni, a moduláris felépítése miatt. A visszafelé kompatibilitás a rákfenéje, mint mindennek.
Sajnos azokat a részeket, amire az audio profilnak szüksége lenne egyáltalán nem foltozzák, nem nyúltak hozzá vagy 5éve, 5.0 se módosít semmin. :(

(#66673) #16820480 válasza vicze (#66672) üzenetére


#16820480
törölt tag

De ennek semmi értelme. Simán lehetne itt is olyan, hogy új audioprofil, és ami meg nem tudja az újat, az fallback módban megy a régin, de mondjuk ami 5.0, az mind kell támogassa az újat, ami egy darab, és nem minden gyártónál külön kodek, meg kutyafüle.

(#66674) SeatLeon08


SeatLeon08
tag

Sziasztok!

A gyári Apple AirPods helyett keresek vezeték nélküli bluetooth fülhallgatót, mert ez kritikán aluli. Sportoláshoz is használnám, elektronikus zenéket hallgatok a leggyakrabban, de ha olyan kedvem van klasszikus, pop és bármi játszik. Nem szeretem, ha csak a mélyek vannak kiemelve. Olyan fülest keresek, ami úgy szól, mint ahogy a zenész megalkotta a studióban, de ne legyen erőtlen se.

Agybadugósat szeretnék.

Árat nem írok(nem is tudok), elsődlegesen infó gyűjtés az oka, amiért írok.

Várom az ötleteket, javaslatokat!

(#66675) thingol válasza Druantia (#66663) üzenetére


thingol
tag

ennél sokkall egyszerűbb szerintem a legtöbb fülhallgató elbírálása... ha kívülről van nyoma a hibának vagy annak, hogy nem rendeltetésszerűen használtad, akkor b@szhatod, egyébként gond nélkül cserélik általában...

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#66676) vicze


vicze
félisten

Ha már sokat volt téma a BT, akit érdekel, hogy ezt hogyan lehet kicsikarni (így, legalsó válasz root nélküli), az írjon egy PÜ-t és szerintem írok erről egy cikket a hétvégén.

Ha már a teló codec tudását nem lehet ellenőrizni (bárki megcáfolhat, kérem kérem...), legalább így azt meg lehet tudni, milyen codecet támogat a BT fülese. :)

(#66677) darvinya válasza vicze (#66676) üzenetére


darvinya
titán

Nem PÜ, de engem érdekel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66678) Tulku válasza #16820480 (#66671) üzenetére


Tulku
veterán

Amiről Vicze ír az nem az a kütyü...ez egy ősrégi valami aminek kivezettem az antennáját...a hangja nagyon ott van...meghajtotta az LCD-t is valamennyire....

(#66679) f4lcon válasza Dzsuri89 (#66651) üzenetére


f4lcon
őstag

nem hallottam még a Momentum InEar-t, de a kollégák tapasztalata szerint ez a váltás neked csöbörből vödörbe (nekem van urBeats, szóval ezt tudom milyen)
ha szereted a mélyeket, akkor valamelyik xtrabass Sony MDR-XB50 vagy MDR-XB70 jó választás lehet, de nem lesz olyan mocsaras, mindenre ráülős mélye mint a Beats-nek.

SeatLeon08 (#66674)
csak itthon, vagy Kína is játszik?

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#66681) Dzsuri89 válasza f4lcon (#66679) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Valahogy nekem is ez a sejtésem, de szerencsére találtam egy ismerőst, akinek van a Momemtum InEar-je, úgyhogy ki fogom tudni próbálni, mielőtt rosszul döntök. :D

Köszi :)

(#66682) Tulku válasza Dzsuri89 (#66681) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem annál a biccnél jobb lesz, de a momentum in ear nem egy egetverő ügy, eléggé karcos a közepe, taknyos a mélye és visítós a magasa...ettől függetlenül még bejöhet :DDD

(#66683) K1LLMy53Lf válasza Dzsuri89 (#66681) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát Momentum-ot hallottam, urBeats-et nem, de monster inspiration iem-et igen (ami elvileg; és f4lcon jellemzését olvasva a urBeat-ről; egy kutya).
véleményem szerint, habár a momentum is nagyon mélyorientált, de mégis sokkal jobb, mint a urBeats... nem mosott, mocsaras az egész, tehát azért relatíve szép mélyei vannak, csak ráül másik tatományokra és baromi sok...

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#66684) vicze válasza Tulku (#66682) üzenetére


vicze
félisten

Jó-jó vegyük már ide, hogy 30e(!)... 10-et nem ér, még az anyaghasználata se túl jó, műanyag az egész.
Pont akkora vicc, mint a Beats-ek.
Annyival jobb fülesek vannak ennyiért már, hogy teljesen röhej ahogy ezeket a divat vackokat letolják az emberek torkán reklámmal.

[ Szerkesztve ]

(#66685) SeatLeon08 válasza f4lcon (#66679) üzenetére


SeatLeon08
tag

Kínai is játszik, ha jó.

Magyarországon beszerezhető előnyben, de persze külföldi vételtől se zárkózok el.

(#66686) sipi83


sipi83
aktív tag

Na próbálgatom a ma750i-t.
Most Comply-val. Tényleg elég nyers még, de a mély mennyiségével nem lesz baj.
Kygo-nál szépen hallani a hangszereket most pl.
Jó lesz ez, járatom még. :C

(#66687) 19_OsY_81 válasza sipi83 (#66686) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Járasd bőven, nekem egy jó 10 óra után kezdett tisztulni, szépülni... :)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#66688) 19_OsY_81 válasza sipi83 (#66686) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Csak majd ne kövesd el azt a hibát amit én tettem:

Egyszer meghalgattam egy rha t20-at... Rá egy hónapra vettem egyet.... :)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#66689) sipi83 válasza 19_OsY_81 (#66688) üzenetére


sipi83
aktív tag

Igen, igen ez a veszély nálam is fennáll.
Azzal győzködöm magam, hogy a 6s már így is szűk keresztmetszet.
Ha jövőre meg váltok a 7s-re vagy mire, akkor bohóckodhatok átalakítókkal. :(((
Akkor már inkább valami Dap.

Szerk.: most, hogy az asztali rendszeremet szinte teljesen leépítettem, még csábító is.

[ Szerkesztve ]

(#66690) Roland8622 válasza sipi83 (#66686) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Comply-s csomagom pont ma jött meg, de mint kiderült a medium nagy :(
Szóval van 6páram belőle :D
Nem kell valakinek ? :D

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#66691) delibab válasza vicze (#66684) üzenetére


delibab
senior tag

Pl? :U

Nem kötekszem csak érdekel mi az ami annyival jobb, mert a momentummal én is szemezgetek...

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#66692) kemcso válasza delibab (#66691) üzenetére


kemcso
Ármester

Pl ami az összefoglalóban van ;)

(#66693) #16820480 válasza kemcso (#66692) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meg amik MÉG nincsenek benne ugye, csak lassan alakul a frissítés menete :D

Attól függ, hogy meddig mehet az ember árban. Yamaha EPH-100 is jó mély orientáltnak, RHA T10, T20, meg mintha lett volna még valami újabb fülesük. Akkor viszonylag drágák, de a Dunu fülesek sem rosszak annyira. Astrotec-nél is vannak az AX35 felett ígéretes cuccok.

(#66694) vicze válasza #16820480 (#66693) üzenetére


vicze
félisten

"Dunu fülesek sem rosszak annyira"
Nem rosszak... csak mind anyag minőségben mind hangban fényévekkel jobbak. :P Bár ők azért el is kérik az árát nem a buget kategória.

Amúgy akkor már a 1More Triple is, az is jócskán mély orientált, és a többségnek tetszett a hangja (én ilyen unikornis vagyok ;] ). 70$ szépen lement az ára úgy már azt mondom rá, hogy OK.

[ Szerkesztve ]

(#66695) delibab válasza #16820480 (#66693) üzenetére


delibab
senior tag

A yamaha-t néztem, bf alatt volt 20k de lemaradtam róla... azt sajnálom... :O

kemcso: néztem azokat is, köszi!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#66696) #16820480 válasza vicze (#66694) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, a Senninél fényévekkel jobbak a Dunuk, az nem is igazi verseny. Hát még a Beatshez képest :D De most nem is erre gondoltam, hanem adott esetben lehetne az ajánlottakat kicsit bővíteni, színesíteni, mert eléggé kezdenek kifutni egyes termékek onnan.
És igen, a 1more fülesek is bizony beférnek oda simán, a dupla és tripla hibrid is :K

(#66697) vicze válasza #16820480 (#66696) üzenetére


vicze
félisten

Dual csak akciósan, azért az brutális difi, hogy 70-60$ a "normál" ár és én 37-ért vettem... Ez a Triple-re is igaz szerintem, de mondom én ebben egyedül vagyok. :)

Jaj őt el is felejtettem. Xiaomi Piston Basic. 4,5$ Hangol majd később, de emlékezetből jobb mint a P3 Youth!

Gondolkozok a 1More tesóján... Tudom tudom, majd kezeltetem magam. :P

Januárra tuti beszerzek egy Capsule-t most már.

@Kemcso: Még mindig nem csábít? ;] L-es csati. ;)

[ Szerkesztve ]

(#66698) kemcso válasza vicze (#66697) üzenetére


kemcso
Ármester

90$-ért futáshoz, headsetnek? Nem :DDD (ráadásul az új telómon a tőled származó sem megy, vmiért nem érzékeli, más headseteket igen)

+ sheratan és mindenki : frissítsük, mi kerüljön ki, mi kerüljön be?

Szerintem ki:
MEElectronics M6/S6
Xiaomi Piston 3
Brainwavz B2

Kérdéses:
Creative Aurvana 3 -> már csak a plus kapható, azt nem hallotta még senki...
RE-400 15e Ft, 20e alá be lehet tenni, ha egyáltalán maradjon
Rockit Sounds R-50 -> 35e (120$) sztem annyit nem ér

Be:
1more dupla, tripla

[ Szerkesztve ]

(#66699) #16820480 válasza kemcso (#66698) üzenetére


#16820480
törölt tag

A mostani telódtól nem most akarsz megszabadulni? :D Amúgy is vegyél hozzá egy BT adaptert, és helló :K

Szerintem ki:
MEElectronics M6/S6 - mehet bár, de szerintem ilyen árban még elmennek.
Xiaomi Piston 3 - mehet, mert nem kapni már
Brainwavz B2 - mehet, mert nem kapni már
+
PL50 kell még? Ott az AX35 kiegyenlítettnek, meg akár már a Re400 is.
ATH CK10 is menjen, ezer éve nem gyártják...

Kérdéses:
Creative Aurvana 3 - ezt nem tudom, de csak nem lett rosszabb hangja a Plusnak.
RE-400 - szerintem maradjon, 15-ért teljesen jó ajánlat.
Rockit Sounds R-50 - ilyet hol találtál még?

Be:
1more dupla, tripla - mehetnek szerintem, de azért érdemes megjegyezni az árnál, hogy milyen körül jó vételek, ugye gyakran akciózzák.
Yamaha EPH 100 szerintem bekerülhet a 20-30-as kategóriába.

+Esetleg Fidue fülesek? Macaw fülesek? Dunu DN900 és DN1000 simán mehetne be. Ostry KC06A esetleg? Meg most fogom tesztelni majd a TFZ Series 1S-t, ha megjön.

Illetve BT headseteke közül kerülhetne be egy-két Awei, QCY is, meg akár Sony.

(#66700) Tulku válasza vicze (#66684) üzenetére


Tulku
veterán

Egy percig nem gondolom hogy jó vétel, még használtan sem...de minden anomáliája ellenére egyeseknek megfelelhet a hangja...nekem mindig volt benne valami zavaró ami miatt nem tudtam 20-30 percnél többet hallgatni...hozzá képest a GR07 egy megváltás volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.