Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) Gabbbb válasza Gabbbb (#67799) üzenetére


Gabbbb
senior tag

https://www.aliexpress.com/store/product/Newest-AK-D200-2BA-with-1-Dnamic-Metal-Earphone-Fever-HIFI-2-Balanced-Armature-With/519064_32751009516.html

Valakinek van tapasztalata ezzel?

(#67802) Tulku válasza #16820480 (#67800) üzenetére


Tulku
veterán

Alkohol csak DD-nél játszik...ott akár be is lehet dobni alkoholba, semmi baja nem lesz...ha viszont van armatúra akkor akár az alkohol gőz is kipukkasztja...

Helyes meglátás...óvatosan!

(#67803) f4lcon


f4lcon
őstag

sheratan & Tulku erre nem is figyeltem, csak átfutottam a hsz-t :)
de látom van aki helyettem is figyel :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#67804) darvinya válasza Tulku (#67802) üzenetére


darvinya
titán

Kivéve biofilmes membránnál, mert azt lebontja. (Pl: VSonic)
Vagy ragasztott driver, aminél ragasztást olvasztja meg.

Nekem van borotva penge alkoholmentes tisztító, ami zsír/stb. koszt old és fertőtleníti.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67805) Tulku válasza darvinya (#67804) üzenetére


Tulku
veterán

Én láttam olyat amit nem bontott le...csak az eltelt idővel kell játszani... :)

(#67806) scream válasza #16820480 (#67789) üzenetére


scream
veterán

Ha jól rémlik 8-10ezres kategória volt.

(#67807) wolfman válasza Tulku (#67794) üzenetére


wolfman
veterán

Az a bajom vele, ami már a GR06-nál is volt, hogy ez a forgatható hangbeömlő (vagy nem tudom mi a hivatalos elnevezése) irtózatosan kényelmetlen. Egy idő után kikotyogósodik és hiába állítom be megfelelő pozícióba, az el fog mozdulni. Valahogy sehogy se nem jó. Ezért csak és kizárólag a triplagalléros gumiharang vált be, mert benyomom a hallójáratomba (amit egy picikét feszít), de legalább igénytelenebb lesz a megfelelő pozíció. Ezzel az alap dupla, rövid gallérral meg olyan a hang mintha összébb lenne nyomva a tér, mintha mono lenne a zene.

Ajánlotta nekem valaki korábban az armatúrás füleseket, konkrétan a sajátját. Ebből most melyik van elfogadható árban neten?

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#67808) Tulku válasza wolfman (#67807) üzenetére


Tulku
veterán

Megoldás: Két komponensű műgyanta...a megfelelően beállított vetőcsövet fogpiszkálóra tett műgyantával óvatosan megkenjük...az 5 perces Bishon gyakorlatilag egy fél óra múlva hallgatható...

Egyébként is:

Mindenkinek ajánlom hogy legyen otthon kétkomponensű műgyantája...elképzelhetetlenül hosszú a lista, mire lehet használni...de én speciel ragasztót már szinte semmihez nem használok pl...

(#67809) wolfman válasza Tulku (#67808) üzenetére


wolfman
veterán

én FBS-t használok, mert azt utána vissza lehet szedni, ezzel is ragasztottam rá a korábbi harangot is.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#67810) User64476 válasza wolfman (#67809) üzenetére


User64476
őstag

Ha ugyes vagy az FBSbol harangot is tudsz onteni :D

(#67811) Tulku válasza wolfman (#67809) üzenetére


Tulku
veterán

A célod hogy a vetőcsövet fixáld...végérvényesen, mert a lötyörgő csővel eladni már gondolom nem akarod...na már most fbs a kemény műanyaghoz nem úgy tapad, mint a műgyanta...az garantáltan abban a pozícióban tartaná az idők végzetéig...illetve az merev, az FBS pedig rugalmas...ha mégis visszafordítható folyamatot szeretnél, akkor a Darvinya által használt meleg ragasztó pisztolyt tudom javasolni, de ez sem köt meg minden helyen...illetve egy idő után elválik (lsd: Angie) de a műgyanta az marad....

Baskiria: FBS kötőanyaga allergén reakciókat is okoz(hat) a fülben (nem teszteltem, lehet hogy nem!)...a műgyantát már számtalanszor, az rendben van...

[ Szerkesztve ]

(#67812) moma


moma
őstag

xiaomi piston 3-hoz lehet venni pót gumit. elhagytam az imént... áááááá :O

we all deserve a bit of luck.

(#67813) User64476 válasza moma (#67812) üzenetére


User64476
őstag

Könnyen leesik sajna.... Nekem is volt már hogy épp csak meglett.

(#67814) moma válasza User64476 (#67813) üzenetére


moma
őstag

Jah, kérdés, hogy lehet e venni :D

Vagy nincs valaki, akinek nem kell az övé mert rossz a füles? :P

we all deserve a bit of luck.

(#67815) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Gyerekek azt hiszem KZ ATE Hi-Fi fülessel a fülemben fogok aludni...

:C M.E.G.J.ÖT.T :C

[ Szerkesztve ]

(#67816) wolfman válasza PrinceHerceg (#67815) üzenetére


wolfman
veterán

Rögtönzött tesztet! :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#67817) User64476 válasza PrinceHerceg (#67815) üzenetére


User64476
őstag

Ne rongald a hallasod. :P

(#67818) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Végül A4 mellett döntöttem sok Headfi olvasás után. Remélem az nem fogja nagyon rontani a fülemet xd

(#67819) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Telefonhoz (LG G4) keresnék sztereó BT fülest
Igény:
- IEM (fülbe helyezhető) típusú
- NEM mikrofonos
- elektronikus zenére
- főleg, ape/falc (losless) zenére vagy min. 320-as mp3-ra
- szeretem a sok basszust

(#67820) #16820480 válasza Technoman (#67819) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem mikrofonosat? A BT fülesek jelentős többségében van mikrofon is.

(#67821) Gabbbb válasza Technoman (#67819) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Szerintem mindegyik mikrofonos.

(#67822) dqdb


dqdb
nagyúr

Kizárólag futáshoz keresek vezetékes IEM fülhallgatót fül feletti kábelvezetéssel, egyenes (azaz nem L alakú) csatlakozóval (ez fontos, kizáró tényező), és lehetőleg ne legyen rajta mikrofon/távirányító.

A forrás egy iBasso DX90 lesz. Hangra az enyhe V karaktert szeretem, zenében EDM-en kívül szinte minden menne, azon belül főleg rock és metál. Jelen esetben a kényelem érdekében hajlandó vagyok beáldozni valamennyit a hangminőségből.

A keret legyen mondjuk 20e forint, feljebb már nem szívesen mennék. Az iBassóval hozzám került egy Vsonic VSD3S, hangra tetszik is, már-már használnám is, azonban a színén egyszerűen nem tudok továbblépni, így más kell helyette :)

Vegyek egy másik VSD3S-t? Vagy van jobb ötlet?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67823) #16820480 válasza dqdb (#67822) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt akartam javasolni, hogy VSD3(s), de az is L csatlakozós, nem egyenes. Ha piros lenne, cserélnék veled simán,de a lila azért necces :D

(#67824) dqdb válasza #16820480 (#67823) üzenetére


dqdb
nagyúr

Láttam már mindkétféle csatlakozóval képen, ezért kérdéses melyikkel jönne (az enyémen egyenes csatlakozó van amúgy). L alakúval feszülne a tokban, nem akarom sem a DX90-et, sem a fülhallgatót kinyírni.

Ha piros lenne, akkor nem írtam volna a topikba, az még simán belefér, na de a lila :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67825) darvinya válasza dqdb (#67824) üzenetére


darvinya
titán

Van matt fekete festék spray-m.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67826) vicze válasza #16820480 (#67820) üzenetére


vicze
félisten

Neked mégis sikerült, pont olyat kifogni, amin nem volt. :DDD

(#67827) #16820480 válasza vicze (#67826) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most már az enyémek is olyan van, köszönet a Tulku műveknek :D

(#67828) PrinceHerceg válasza User64476 (#67817) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Skacok: Hirtelen ezek a jelzők jutnak eszembe: eszméletlen térérzet, enyhe közép fókusz, szuper steril magas frekik, és épp mély hiányosnak se mondanám, csak még vissza kell h szokjak a basshead korszakból a lineáris hangképre, de abba bele se merek gondolni, h az ATR milyen lesz, ha már ez is ennyire elvarázsolt, pedig még 1 órát se hallgattam, de a jazz-t félelmetesen meleg hangszínnel tálalja... :))

[ Szerkesztve ]

(#67829) Dave™ válasza PrinceHerceg (#67828) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez az ATE? Ha ennyire bejött, az ATR előtt vegyél be nyugtatót, nehogy bajod essen :D

Nem volt olyan rossz az ATE amikor megjelent de az ATR sokkal jobb. Az igazi mágus viszont a KZ ANV volt, csak sajnos kifutott, az egy pici tuning után állva hagyta a teljes KZ mezőnyt. Mondjuk a ház formáján nem kellett sokat gondolkodniuk, lemásolták az AT jubileumi fülesét :D

[ Szerkesztve ]

(#67830) f4lcon válasza PrinceHerceg (#67828) üzenetére


f4lcon
őstag

mi lenne, ha egy komolyabb fülest is meghallgatnál, ami tényleg jó? :)

@sheratan: én még nem hallottam a VSD3S-t csak most, de már értem miért benchmark a topicban.
viszont nagyon sokan panaszkodnak a kidolgozás minőségére és a tartósságra... majdnem elcsábultam.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#67831) #16820480 válasza f4lcon (#67830) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak a pontosság kedvéért, az enyém az sima VSD3, nem S verzió, szóval ebben elvileg több egy kicsit a mély. De amúgy ennyiért elég jó hangja van így is.

Plusz megjegyzem, hogy tök láma voltam, mert valamiért be volt kapcsolva a lejátszóban a telefonon az EQ, nem is értem, mert én tuti nem kapcsoltam be. Ezért az Avantree Clippernek elég durva (túlzóan V karakter) hangja volt, ami nem igazán tetszett, illetve túl hangos is volt nekem (sajna csak kb 10 lépésben állítható a hangerő, és vagy túl halk, vagy túl hangos). Most átállítottam, hogy az egész tartományon -3dB-t kap EQ_ban, így a hangerő is jó, és nem is olyan zavaró a hangja.

(#67832) dudLee


dudLee
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy az általam használt Sony XBA-2iP típusú fülhallgatót (dobozával, összes kiegészítővel, tökéletes állapotban) milyen áron tudnám esetleg eladni?
Válaszokat előre is köszi :)

(#67833) darvinya


darvinya
titán

Kíváncsi leszek mikor jelenik meg régi/új technológiás kristály rádió kommunikációs fülhallgató.
Ezekbe nincs áram forrás így lemerülni sem tud, legtöbb mai készülék tudja ANT+ -t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67834) vicze válasza darvinya (#67833) üzenetére


vicze
félisten

Soha, 12kbit/s max.

"Ezekbe nincs áram forrás így lemerülni sem tud"
:U legalábbis kicsit olvass utána hogy mi az és hogyan működik. Nyilván a semmiből szedi az energiát a 2.4GHz-s jelmez...

(#67835) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Az alábbi kettő közül melyik lenne a jobb választás?

1.) Monster ISPORT STRIVE MIC V2, vagy
2.) Brainwavz BWAVZ-BLU100

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#67836) darvinya válasza vicze (#67834) üzenetére


darvinya
titán

Teljesen más technológiát nézel.
Analóg rádió frekvencián megy az átvitel, mert ANT+ -t nem digitálisként.

És igen, a kristályt analóg rádió jel rezegteti és azt működteti többi részt.
Még lehallgató készülék is van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67837) bepken


bepken
veterán

sziasztok,

jól emlékszem, hogy a VSONIC VSD5 fülesre 2 év garancia van? melóba jövet egyik fele elnémult sajnos, bizonyos szögben tartva még használható. illetve régebb óta van egy minimális "recsegés" bizonyos frekvencián (ami miatt lusta voltam garival foglalkozni)

most hiába keresem (telefonról) nem találom mp4nation oldalán ezt a fülest, csak előző ticketből hámoztam ki annyit, hogy minden termékre 1 év gari van. szóval kicsit beparáztam...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#67838) dqdb válasza darvinya (#67825) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi, csak az a probléma, hogy a festett/krómozott felületek és a bőröm csatájából az utóbbi szokott igen hamar kiütéssel győzni (ezért például telefon esetében kizáró ok a króm/krómszerű díszítőcsík, mert nem sokáig húzná). Itt pedig hatványozottan kapná az izzadtságot, szóval pillanatok alatt foltos lila lenne a végeredmény.

Mivel EU-n belül nem találtam VSD3S-t, Kínából pedig áfával-kezelési költséggel bőven 20e fölé csúsztam volna, így hirtelen felindulásból rendeltem olcsón egy Rock Mulát. Majd kiderül, mennyire lesz stabil futás közben vagy felel meg a hangja. Ha nem jönne be, akkor vagy visszatérek az eredeti tervhez, és VSD3S lesz, vagy keresgélek tovább.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#67839) darvinya válasza dqdb (#67838) üzenetére


darvinya
titán

Spec akril festék, ami száradás után(15 perc) egységé válik, allergiát elvileg nem okoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67840) vicze válasza darvinya (#67836) üzenetére


vicze
félisten

Könyörgök olvass utána...

[ Szerkesztve ]

(#67841) darvinya válasza vicze (#67840) üzenetére


darvinya
titán

De én nem konkrétan ANT+ technológiát használnám.
Anno SP-n volt hack, hogy csak antenna modulon keresztül adó-vevő legyen.

Kristály rádió után [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67842) fericske


fericske
addikt

HEADROOM™ SHOW 2017

at Metropolis Studios, Chiswick, London.

Friday 24th March
Saturday 25th March

Résztvevők

Terveztem most hétvégére egy "ismeretbővítést" és talán vásárlást is az AUDIO SANCTUARY-nál, de sajnos ezt most el kell halasztanom.
Mindenesetre akad náluk téma rendesen, olyan ami felkeltette az érdeklődésem.
Konkrétan fülhallgatókról van szó.
Ha van valakinek kedve az megtippelheti melyik az a kettő (segítség) füldugasz amelyik birizgálja a kisagyam.
Az egyik kedvező árával, igényes kivitelezésével és bő tartozékaival noszogat, ameddig a másik meg az egyedi(nek tűnő) hangkeltési technikai megoldásával sanyargat. A max keret £200.

Szándékosan nem linkelem egyből ide őket, ugyanis érdemes átnyálazni a kínálatukat.

(#67843) Gabbbb válasza fericske (#67842) üzenetére


Gabbbb
senior tag

OBRAVO ERIB-8 ?

(#67844) xmaas válasza bepken (#67837) üzenetére


xmaas
őstag

99% az osszes ilyen "olcsobb" fulesekre max 1 ev gari van ,sajnos amire adnak 2-3 ev garit az 30+ ezernel kezdodik kb.

Amugy sajat tapasztalatbol tudom mondani Vsonic cuccosra csak 1 ev van .

[ Szerkesztve ]

(#67845) vicze válasza darvinya (#67841) üzenetére


vicze
félisten

ANT+ ugyanaz le van világosan írva, hogy a 2.4GHz-s rádió technológia, mint BT, és a többi. Az égegyadta világon semmi köze a te linkedhez.

(#67846) PrinceHerceg válasza Dave™ (#67829) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Meglátjuk, de ha ettől tényleg jobb, akkor veszek még belőle, mert ennyiért aprópénz... :K

f4lcon: minek, ha ez is kellően tiszta, és olcsó is?

(#67847) Dave™ válasza PrinceHerceg (#67846) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az ATE sajnos nem tiszta, ugyan levegősen szól, de sok sebből vérzik. Az ATR-nek nincsenek ilyen látványosabb hibái, és ahogy egyre jobbakat hallasz, úgy fogod észrevenni hogy mindig van jobb.

A legolcsóbb jó és zenei füles ami koherens produkcióra képes szerintem még mindig az Awei ES-Q9, persze nem árt alá egy jobb forrás sem, meg azt is elhiszem hogy jelentősen szórnak minőségben.

(#67848) Tulku


Tulku
veterán

No a mostani két hét várakozás igen hosszú lesz...de a végén...jön egy igen exkuzív szirén.... ;]

Majd meghalljuk.....

(#67849) monti0222w válasza #16820480 (#67831) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, volt a Tenmark, meghallgatad újból?

(#67850) Dave™ válasza monti0222w (#67849) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tennmak ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.