Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) schawo


schawo
titán

Van valami utalás arra hogy valóban aptx adatátvitel az aktív (ha és amennyiben)?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66352) #16820480 válasza schawo (#66351) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudtommal nincs. De a remény hal meg utoljára...

(#66353) Tulku válasza schawo (#66351) üzenetére


Tulku
veterán

Van olyan teló ami jelzi...de szerintem nincs jelentősége...füles találkozón bemutattam egy ősrégi kütyüt ami nem aptx-es...és szerintem lealáz minden eddig hallgatott aptx-es cuccomat...ja és valamennyire meghajtja az LCD2-t :)

Szinte mindegyik visong kissé, kiemelt a középmagas, tér szűkebb, kevesebb hangszer...de van hogy meg lehet csinálni hallgathatóra (Momentum wireless) ám hallatszik, hogy nem vezetékkel hallgatod az igét...

(#66354) schawo válasza Tulku (#66353) üzenetére


schawo
titán

Melyik kütyü volt az? Nem ragaszkodom az aptx-hez, ha hallgatható hang jön ki belőle anélkül is. De valami külső bt megoldást keresek, amit vihetek készülékről készülékre, mert nagyjából hülyét kapok attól, hogy lasszóval kell fogni a normális hangú telókat.

Az aptx-szel az ak új bt dac-jára lőnék.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66355) Tulku válasza schawo (#66354) üzenetére


Tulku
veterán

Igen azt az új AK-t meg kellene hallgatni...már csak azért is, mert ha kísérletező típus vagy és levágod a fülesről jack-et és ráforrasztasz egy 2,5 mm-es trrs-t (persze ha az y-nál nem történik semmi a fülessel, vagyis négy ér indul ki a jacknél) akkor balanced ügyed lesz...ez birizgál talán egyedül...egyébként jelenleg nem hallgatok BT-t...de teljesen megértem az elvárásod, én nyáron voltam így...lehet megint eljön...de addigra valaki csak megveszi az AK-t és én kipróbálhatom :)

(#66356) s4tch válasza schawo (#66354) üzenetére


s4tch
veterán

"nagyjából hülyét kapok attól, hogy lasszóval kell fogni a normális hangú telókat"

Dettó... De talán ma megjön a Meizu Pro 6, és remélhetőleg jól szól majd.

Alternatív megoldás: [link] - igaz, ennek rendes táp kell.

(#66357) schawo válasza Tulku (#66355) üzenetére


schawo
titán

Asszem megoldódott minden problémám. Egy A.R.I.S.E. nevű kiegészítő minden rootolható telefonból aptx-hd képest csinál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66358) Tulku válasza schawo (#66357) üzenetére


Tulku
veterán

De még egy egység hiányzik?

AK? :)

(#66359) schawo válasza Tulku (#66358) üzenetére


schawo
titán

Ha lesz mivel használni, akkor lesz ak is. Csak a feltételeket kell megteremteni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66360) Tulku válasza schawo (#66359) üzenetére


Tulku
veterán

Hajrá...én neked drukkolok :DD

(#66361) RetepNyaraB válasza schawo (#66357) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

http://forum.xda-developers.com/android/software/r-s-e-sound-systems-auditory-research-t3379709

Ez az? Majd írj róla valamit, ha felnyomod. Látom a viper4 névvel takaróznak, de abból eddig csak az eredeti volt jó, az atmos, maxx, beats és hasonló tákolmányok nélkül. Értem, hogy ez más, csak gyanaxom. Potyára nem nagyon akaródzik...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#66362) vicze válasza RetepNyaraB (#66361) üzenetére


vicze
félisten

Nem egy nagy, dolog kiszedik az összes audio buzeráló lib-et(+apk) a különböző verziókból és beleömlesztik egybe.
Most hogy ebből mi lesz az egy jó kérdés, túl sok értelmét nem látom a 25 féle EQ SW-nek, persze nyilván van aki ezt szereti, de annak nem sok köze van az "audiophile" dolgokhoz.
Minden HW-n se fog működni mindegyik, mert a HW DSP-k más-más telótól függően.

Talán az egyetlen értelmes dolog az AptX-es codec-ek, mert azok tényleg nem többek ennél, így elég egyszerű integrálni is. Bár azért ott kell elég sok módosítás és linkelgetés, hogy tényleg jól működjön.

(#66363) schawo válasza vicze (#66362) üzenetére


schawo
titán

Persze, a többi engem sem érdekel, csak az aptx :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66364) RetepNyaraB válasza vicze (#66362) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Oké, akkor nem kell körmöt rágnom és többször gondosan elolvasni az egész thread-et, vajon érdemes-e belevágni. Kösz.
Bár alaposan részletezik mit implementáltak és hogyan, tehát vélhetőleg átgondolt az egész, csak kérdés mennyi az értelme.
Folytatva a totál offot én a v4a convolution beállítását is hosszasan próbáltam megszokni, állítgatni, kerestem a mintafájlokat net-szerte; de aztán az a meggyőződésem alakult ki, hogy nagy bullshit az egész. Egy értelmes lehetőség volna saját .irs fájlok elkészítése (persze "fülre", mert fülhallgató bemérő mikrofon/szoftver-re költsön az akg), de pont az igazából nem működik, pedig sokat túrtam utána. Az általam talált szoftverek nem igazán win10 kompatibilisek és pont a mentésnél disznóságok derülnek ki. Na. Bocsesz a mellébeszélésért :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#66365) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Van egy KZ ED9 fülesem, amit nagyon szeretek, egy gondom van vele: a gumírozott kábel. Baromira mindenhez hozzátapad, és amikor használom képes kirántani a fülemből egy mozdulat, pl amikor a kabátom ujjához tapad ez a gumis vacak.

Az lenne a kérdésem tudtok-e ajánlani olyan fülest, ami árban és tudásban is hozza ezt a KZ-t, de textiles szövet van a zsinegén?

Köszi
laca

(#66366) schawo válasza schawo (#66363) üzenetére


schawo
titán

És az is jó, hogy nem kell felrakni minden hülyeséget, hogy működjön az aptx. Különböző csomagok vannak, és a Levictus csak a kodekeket tartalmazza az effektcsodákat nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66367) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Pici off. Aki rendelt már ebay-ről, jött időben neki a vásárolt dolog?
Estimated delivery Nov 02, 2016 - Nov 18, 2016
Holnapi nap várhatok valami üzenetet esetleg? Sose rendeltem még innen, de a Piston 3 innen jön.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#66368) schawo válasza Roland8622 (#66367) üzenetére


schawo
titán

Ebay az eladók összessége. Egyiktől így, másiktól úgy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66369) pulutodurumo válasza Roland8622 (#66367) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Most majdnem minden csomag nagyon lassú, türelem. Ha nem jön meg bő egy hónap után, az eBay topikban segítenek ha kell.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66370) Roland8622 válasza pulutodurumo (#66369) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszi schawo és pulutodurumo ;)
Ha jól értelmezem, már nem vagyok olyan távol a kézhezvételtől :D
Átnézek az ebay-es fórumrészre ;)

úton van

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#66371) vitezlejszlo válasza Roland8622 (#66370) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Én október 18-n rendeltem ma érkezett meg, tehát kb 1 hónap. Azok az azonosítók jó eséjjel kamuk, amik csak ilyen számsorból állnak. Egyre kell figyelni, ha nem kapad meg a küldési időszak utolsó napjáig, akkor azonnal rányomsz arra, hogy nem kaptad meg és teljes visszatérítést (full refund) kérjél! Nem kell törődni, hogy sír az eladó, meg hogy küld másikat, mert zzal kicsúszol minden időből, amiben az ebay még segít, és az újra küldöttet is kb 50%-ban küldik el valójában. Refundot kérsz, és újra megrendeled mástól.

(#66372) Met válasza vitezlejszlo (#66365) üzenetére


Met
nagyúr

Gumisabb hatása van mint a többi fülesnek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66373) vitezlejszlo válasza Met (#66372) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Igen, olyan mindenhez odatabad fajta. Pl a kabátomhoz amikor a zsemebneb a telefon, amibe be van dugva, aztán ha elfordítom a fejem azonnal kirántódik a fülemből, merthogy a kabáthoz ért valahol és össze is ragadtak...

[ Szerkesztve ]

(#66374) Roland8622 válasza vitezlejszlo (#66371) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszi ;) Holnap kiderül miújság

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#66375) Blizzardking válasza vitezlejszlo (#66373) üzenetére


Blizzardking
őstag

Kend be szilikon olajjal aztán töröld le. Vagy WD40-nel.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66376) Hestia


Hestia
csendes tag

Sziasztok.
SE425-ről 846-ra érdemes váltani? (tudom, lejtő)
DX50-ről hallgatok klasszikust, meg főleg jazzt, de néha elgurul a gyógyszer és olyankor régebbi rock-ot is. A döntést nem az anyagi oldaláról szeretném megközelíteni.

(#66377) biokox válasza Hestia (#66376) üzenetére


biokox
tag

Mindenféleképpen weston w60-ra.

(#66378) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Beyerdynamic Byron-nal van már valakinek tapasztalata? Megvenném látatlanban is, mert rossz nem lehet, de hátha hallotta már valaki itt, akinek van véleménye :)

(#66379) kemcso válasza Hestia (#66376) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem a 846 nem egy jó füles, nagyon lassú, terjengős a melye, ráül mindenre. Amíg jazz-t hallgatsz élvezetes, de egy rockszámnál azonnal téped ki a füledből :) Tapasztalat ;)

Ahogy Biokox kolléga írta Westone W60

(#66380) #16820480 válasza S. Szabi (#66378) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem hinném, de azért azt tartsuk szem előtt, hogy korábbi pár Beyer fülest a Soundmagic gyártott nekik, nem saját fejlesztések voltak. Nem tudom ezzel mi a helyzet.

(#66381) S. Szabi válasza #16820480 (#66380) üzenetére


S. Szabi
őstag

Teszteken dicsérik, de egy kettőn megjegyzik, hogy Beyerdynamic, de csak 50 €. Lehet ezt sem ők gyártják akkor, csak a nevük van rajt? Mondjuk, ha jól szól, akkor mindegy is ez :)

Esetleg Denonból mi ajánlható hasonló áron? Metált hallgatok, ezek telefonhoz kellenének (Lumia 730), munka közben szóljon valami :)

[ Szerkesztve ]

(#66382) #16820480 válasza S. Szabi (#66381) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ettől még szólhat jól, csak azért írtam, mert ha a márkanév miatt akarnád venni, akkor nem biztos, hogy olyan jó választás. Denon sem kiemelkedő fülesek tekintetében. Miért pont ezeket nézegeted? Az összefoglalóban levőkkel esetleg valami problémád van?

(#66383) S. Szabi válasza #16820480 (#66382) üzenetére


S. Szabi
őstag

A fejhallgatóm Beyerdynamic, az erősítő+DAC meg Denon, csak ezért :)

Összefoglalót még nem néztem, hirtelen felindulásból jutott most eszembe, hogy kéne valami, de akkor választok onnét :)

(#66384) kippi86


kippi86
tag

akciós ma a SONY MDRXB50APB.CE7 EXTRA BASS ha valaki ilyet szeretne :)

(#66385) darvinya válasza S. Szabi (#66383) üzenetére


darvinya
titán

Metálhoz a Téma összefoglaló nem az igaziak.
Azoknak túl lágyak a mélyek így metál populáris rock lesz.

Akárhogy szépítem, meg minden, de eddig metálhoz Panasonic fülhallgató adta vissza keménységet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66386) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Keresnék normális headsetet Max 5000 forint környékén. Utcára, utazáshoz lenne zene hallgatásra valamint telefonálásra.

Előre is köszönöm

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#66387) s4tch válasza darvinya (#66385) üzenetére


s4tch
veterán

A Fostex pont ezért tetszett meg: elég gyors vele a basszus, nem maszatolja szét a zene alját.

(#66388) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Az új Fender fülesekkel van valakinek tapasztalata? Elsősorban ez érdekelne. Sehol semmi teszt nincs róla. A VSD5 utódját keresem még mindig. A részletességből nem szívesen engednék, és fontos a jó anyagminőség is. Ha picit más karakter, az még nem nagy probléma. 30-40k között max.

(#66389) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Van egy iphone 6S-em egy rha t20i- val és egy Lars And Ivan erősítővel.

Spotify prémium előfizető vagyok.

Kérdésem, hogy van e olyan dac, vagy bármi, ami tudja Spotify-ról működni?

Próbáltam anno Tidal hifit, minimális különbség volt, hagytam.

Tehát a lényeg, hogy szeretném ezt a fülest egy jó eszközzel hajtani, de fontos számomra a Spotify szabadsága. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#66390) #16820480 válasza 19_OsY_81 (#66389) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az Androidos lejátszók tudják azt is elvileg. Fiio X7 most így hirtelen, de van egy rakás olyan cucc, amin Android fut, csak persze jellemzően nem olcsók. Illetve iPod Touch széria is, csak ott meg a hangjuk nem olyan nagy durranás. Alternatív módszer, hogy veszel egy jobb hangú telefont (LG V10, V20, Meizu telefonok, stb.)

(#66391) thingol válasza 19_OsY_81 (#66389) üzenetére


thingol
tag

hát nem egyszerű, mert a hang mindig a leggyengébb láncszem alapján fog megszólalni és ez jelen esetben szerintem a spotify. (itt is számít, hogy letöltöd-e a zenét vagy wifiről vagy-e, ilyesmi)

tidal hifi pedig egy létező megoldás lehetne.

az előttem szólót egészíteném ki azzal, hogy én msot próbáltam egy lg g5-öt a b&o dac-kal kiegészítve és nagyon király hangja volt :-)

[ Szerkesztve ]

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#66392) S. Szabi válasza darvinya (#66385) üzenetére


S. Szabi
őstag

Abból tudsz ajánalni konkrét példányt?

(#66393) darvinya válasza S. Szabi (#66392) üzenetére


darvinya
titán

Nekem Panasonic-ból earbud van RP-HS6, de azt nem lehet már elvileg kapni, és így ajánlani sem.tudok.
Próbáltam rendelni másik fajta earbud -ot, de kb. 1 hete feldolgozás alatt áll, pedig van raktáron.

Néz körül keresővel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66394) GML válasza 19_OsY_81 (#66389) üzenetére


GML
őstag

Keress egy olyan DAC/AMP-ot, amit tud hajtani a 6S. Pl Creative E5, Sony PHA-1A és társaik.

(#66395) S. Szabi válasza darvinya (#66393) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ez az egy van olyasmi árban, mint az eredetileg nézett Beyerdynamic:

Panasonic RP-HJX6M

Ezt hallotad már esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#66396) darvinya válasza S. Szabi (#66395) üzenetére


darvinya
titán

Nem, és kinézetre ez inkább JVC XXBass-ra hajaz.
Ami önmagában nem gond, mert JVC és Pana hasonló hangképű, de ez inkább hardcore techno-hoz való őrjítő mély tenger.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66397) fahrii


fahrii
őstag

Alapvetően eddig egy RHA MA750i-vel szemeztem, viszont megláttam hogy az ExtremeAudio-nál jövő héten hozzá juthatok egy Yamaha EPH-100hoz. Ennyiért megérheti ez a füles, vagy maradjak az eredetileg elképzeltnél?

(#66398) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Sony MDRXB50APB.CE7 XTRA BASS megér vajon 5500 Ft-ot?
Mit lehet róla tudni?

(#66399) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

sziasztok!
4-10e forintos kategóriában keresek IEM, inkább szimmetrikus fülest.
Amik az ajánlóban vannak, azokat nem igazán találom a magyar boltok kínálatában már. Melyik ajánlható, amelyik kapható is?
vagy érdemesebb lenne külföldről rendelni?

(#66400) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Az n+1-szer megjavított Sony EX-85LP fülhallgatómat szeretném lecserélni. Mindenképpen olyan érdekelne, ami fül feletti kábeles, lehetőleg rövid, mert BT vevőhöz csatlakoztatom.
5 ezer forint körül költenék rá, a 7-8000-et semmiképp nem lépném túl. Külföldi rendelés is játszik.
Hangilag nem árt egy kis mély kiemelés, de legyen részletező inkább. Elektronikus zenétől kezdve a komolyzenéig mindent hallgatok.

Mit ajánlotok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.