Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) BigBear válasza Land (#67543) üzenetére


BigBear
senior tag

Szerintem jól szól minden zenével.
Biztos basshead vagyok, de nekem nem sok a mély vele.
A semleges, vagy úgymond zenei füleseket nem szeretem. Azoknál nekem hiányzik a mély.
Sokan vannak úgy vele, hogy ami erősebb mélyben, az nem lehet jó, csak tüctücre.
Ezzel nagyon nem tudok egyet érteni. Más a fülünk persze.
Anno jártam operától kezdve koncerteken át mindenhová ( sajnos ez manapság már nem megy) és bizony a klasszikus zenénél is jelen van a mély hangzás, nem egy hangszernél.
Csak egy példa: sikerült élőben meghallgatom valamikor Orff Carmina Burana-ját.
Talán sokan ismerik az O fortuna-t. Amikor az üstdob megszólalt, a hideg futkosott a hátamon, a jó értelemben. Persze zenekaronként, feldolgozásonként, karmesterenként más és más egy darab, de számomra csak ez a változat hozta azt, amit élvezettel hallgatok meg.
Nekem kell az, hogy a gyomromban és a hátamon érezzem amit kell. (Persze ez ilyen műfajnál nem ugyanaz, mint egy méllyel szétnyomott elektronikus zenénél, ne így képzelje el senki.)
Imádom Oldfield Tubular Bells albumait. De ott is: egy semleges hangzású fülesnél nem érzek semmit. Ellenben egy dinamikusabb, erősebb mélyeket és szép közép illetve magas hangokat produkáló fül vagy fejhallgatóval a mai napig megborzongok ahogy a csőharangok szólnak.
Nem kell nekem soktíz/százezres cucc a zene élvezetéhez, de legyenek helyén a hangok.
A zircon hangzása számomra bőven tökéletes. Fanyaloghatnak a vájtfülűek, vállalom, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#67552) Tulku válasza BigBear (#67551) üzenetére


Tulku
veterán

A száraz üres hangkeltők monitorozásra jók legfeljebb, zenére semmiképp...ne feledjük hogy a teret a mély, mélyközép hangok adják főként, hiányuk üres, semmilyen egyéniséggel nem bíró, klinikai, száraz hangképet ad...ilyen az életben gyakorlatilag nincs ....de...

A mélyenergiák milyensége és lecsengése a kérdés a hangkeltők esetében...bevallom nekem is olyan füles a kedvencem (JH Angie) ahol igazán meleg, életteli mélyekkel operál a mélyarmatúra...de gyors, határozottan üt, ha kell, nem telepszik rá más tartományokra, legfeljebb megalapoz, elősegít...

Nehéz jó mélyekkel rendelkező, mégis életszerű fülest alkotni...jellemzően nem az olcsóbb eszközökre jellemző ez az összkép.....

(#67553) uptobase


uptobase
tag

Tulku mi az ami kb 100eHUF környékén van és ilyesmit tud amit írtál?

@ALL: Lehet picit OFF a nejemnek nagyon pici füle van és szeretne egy olyan fülest ami belefér fülébe és nem akarja elvenni annak szüzességét. Mindenképpen mikrofonost alap gombokkal (hívás felvesz, lerak ) szeretne, a zenehallgatás is fontos de leginkább az, hogy telefonálni tudjon vele és ne legyen kényelmetlen. iPhone 4S és 5S kompatibilitás fontos, valami ilyesmit nézett ki mert szerinte ez nem nyomorgatná csak ugye ez BB-hez van. Köszi előre is. :R

(#67554) Land válasza BigBear (#67551) üzenetére


Land
veterán

Köszönöm, megrendelem. 9-10 dollárt simán megérhet Aliról. Max eladom árában. Rendelek még rajta kívül 1-2 fajtát tesztre. Aztán amelyik a legjobban bejön, az marad. Bukni nem hiszem, hogy nagyon lehet 2-3000 Ft-os best/buy füleseken. Ennyit bárki megad értük, aki nem szeretne 3-5 hétig várni, míg megjönnek.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#67556) Tulku válasza uptobase (#67553) üzenetére


Tulku
veterán

A T20 talán....mélyenergiái vannak, de nem túlzóak...középmagasban van némi emelése, de nem vészes, hallgatható...én klaszikuson és jazzen teszteltem némi rock beütéssel és nagyon szépen megállta a helyét...
Feljebb használtan a k3003 szokott lenni 100 környékén...

(#67557) thingol válasza uptobase (#67553) üzenetére


thingol
tag

t20at ajánlom én is egyébként, olyat használok most, remek darab. ha zavar, hogy rideg, nézd meg a black editiont, nekem nem jött be - de pontosan a visszafogott fémes hidegsége miatt tetszett meg a t20 alapból :)

nejednek pedig a brainwavz omegát ajánlom: potom pénz (itthon is), miki, hangerőszabályzó, apró -> belefér a fülbe (én elaludni szoktam ilyesmikkel) és 2 év gari... ha jobb minőségre gondoltál akkor pedig rha s500i :)

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#67558) uptobase válasza Tulku (#67556) üzenetére


uptobase
tag

Köszönöm nagyon a segítséget! A K3003-al amióta beszéltek róla azóta szemezek vele csak nem tudtam, hogy ilyesmi hangképe van amit mondasz. Most megint van aprón kirakva :Y
Az RHA T10-et hallgattam de T20-hoz még nem jutottam, körbe nézek hátha valahol meg lehet hallgatni. A T10 és a GR07MKII között nem volt számottevő különbség, sőt a T10 terét egy picivel szűkebbnek éreztem.

(#67559) uptobase válasza thingol (#67557) üzenetére


uptobase
tag

Köszi nagyon tippeket a Brainwavz elég szimpi neki.

(#67560) #16820480 válasza uptobase (#67558) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ha belefér a K3003 is, akkor ne nagyon nézgetsd az RHA-t :N

(#67561) uptobase válasza #16820480 (#67560) üzenetére


uptobase
tag

Jó még magamhoz képest egy picit sokallom de párnap és... :)

[ Szerkesztve ]

(#67562) #16820480 válasza uptobase (#67561) üzenetére


#16820480
törölt tag

Te írtál 100 ezret határnak :P Pont belefér :K

(#67563) uptobase válasza #16820480 (#67562) üzenetére


uptobase
tag

igen hát a a kognitív disszonancia nagy úr :D

[ Szerkesztve ]

(#67564) laabom


laabom
tag

Sziasztok. Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. A közeljövőben szeretnék egy Piston Hybrid fülhallgatót vásárolni.
Számítógépen használnám legtöbbet és arra lennék kíváncsi hogy a mikrofonját is tudnám használni ha egy 4 pólusú Jack elosztóval pl ilyennel összekötöm?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#67565) darvinya válasza laabom (#67564) üzenetére


darvinya
titán

Röviden jack aljzat CTIA szabványos (Téma összefoglaló), mert erről nincs infó honlapon.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67566) laabom válasza darvinya (#67565) üzenetére


laabom
tag

Magyarul? Mert nem értem teljesen :)

(#67567) Speeedfire válasza laabom (#67566) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem ugyan olyan a pin kiosztás minden fülesen, amelyiknek 4 pin-je van. Fú, de jól leírtam. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#67568) laabom válasza Speeedfire (#67567) üzenetére


laabom
tag

Értem vagyis már jobban. Milyent vegyek akkor ehhez ami jó hozzá? :)

Tudsz egyet linkelni?

[ Szerkesztve ]

(#67569) balazs1022 válasza laabom (#67568) üzenetére


balazs1022
őstag

Sztem csak egy omtp-ctia atalakitot kell venned.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#67570) Land válasza Land (#67554) üzenetére


Land
veterán

Ma rendeltem 4 fülest, kíváncsi leszek rájuk.
Rock Zircon
Einsear T2
UiiSii HM7
VJJB K4S
Ezeken felül úton van a Joyroom JR-E103 is.
Otthon van nekem KZ ED9 és VSonic GR06, barátnőmnek pedig Xiaomi Hybrid és egy Xears XR120Pro II.
Tarsam meg mindet egy hallgatózás erejéig? Lehet hasznos lehet nektek is kipróbálni ezeket. Akár még az összefoglaló is bővülhetne 1-2 új ajánlott típussal.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#67571) Czimby válasza kemcso (#64350) üzenetére


Czimby
addikt

Sziasztok!

A lassan 3éves Maxell Metallics-om kezd csereéretté válni.
KZ, Rock, AWEI fülesekből melyiknek hasonlít ehhez a hangja?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#67572) darvinya válasza balazs1022 (#67569) üzenetére


darvinya
titán

Mihez??

És ha osztó CTIA-s, akkor meg minek az átalakító.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67573) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Ma pakkot kaptam. :C
Munkahelyi telefonos unboxing képek.

Egy biztos, kell neki a rendes forrás.
Munkahelyen csak egy sony a828-as lejátszóról tudtam meghallgatni, itthon az asztali cuccról egész más hangja van. Na de jövőhéten már lesz hozzá rendes dap-om is.

[ Szerkesztve ]

(#67574) PR0JECTNR56 válasza bigmasterg (#67573) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szép. :C Milyen DAP kerül mellé?

(#67575) balazs1022 válasza darvinya (#67572) üzenetére


balazs1022
őstag

Akkor kettő kell, h visszaalakitsa xD.

Am nem valaszoltal még a driverekre pü-ben. :)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#67576) Tulku válasza Land (#67570) üzenetére


Tulku
veterán

Megvan az új Falcon! :D

(#67577) bigmasterg válasza PR0JECTNR56 (#67574) üzenetére


bigmasterg
addikt

Köszi. :K

AK120

szerk.:
Amúgy elég vastag csöve van a K3003-nak, még nem találtam meg a tökéletes illesztéket hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#67578) vicze válasza bigmasterg (#67573) üzenetére


vicze
félisten

Üdvözlöm a debreceni(?) ITSH-t. :)

(#67579) zsocy válasza vicze (#67578) üzenetére


zsocy
őstag

Ne már, ezt miből? A padlószőnyegből? :)
A monitoron viszont szépen ki lett takarva minden

(#67580) bigmasterg válasza zsocy (#67579) üzenetére


bigmasterg
addikt

..és el is találta. :D

(#67581) Czimby


Czimby
addikt

Ez a Xiaomi Piston megéri 6 dodó-ért?
A Piston3-hoz lehetne hasonlítani vagy ainkább az olcsó modellekhez?(Youth)

Közben rájöttem...

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#67582) vicze válasza zsocy (#67579) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy a szőnyeg is segített. :D Már nem emlékszem a pécsi berendezések azonossak-e.

(#67583) monti0222w válasza Land (#67570) üzenetére


monti0222w
addikt

Engem érdekelne a meghallgatásuk, pláne a Joyroom és az Einsear. :K Igaz én hozzá vettem volna a Tenmark Cimbalom meg a boarseman CX98S-t.

(#67584) Land válasza monti0222w (#67583) üzenetére


Land
veterán

Azok megvétele rád maradt. :D És akkor még több hallgatni való lesz.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#67585) Czimby


Czimby
addikt

Ha a Rock Zircon és KZ ED-9 között kellene választani, de nem a V hanem inkább a mélykiemelt hang tetszik, és elektronikus(vocal house, deep) meg pop zenék szólnának rajta melyik lenne a jobb választás?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#67586) monti0222w válasza Czimby (#67585) üzenetére


monti0222w
addikt

Rock Zircon. :)

(#67587) Czimby válasza monti0222w (#67586) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a megerősités

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#67588) brcz


brcz
tag

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem, fülhallgató vásárlás előtt állok, de nincs nagy tapasztalatom ez ügyben. Szóval amiket kinéztem: Bose SoundSport in-ear , Beyerdynamic MMX 102 iE , Brainwavz S1. Jelenleg egy gyári apple fülest használok. Főleg zene hallgatásra kellene. Esetleg ha tudtok ezeknél jobbat kedvezőbb áron az is érdekelhet! Válaszotokat előre is köszönöm!

(#67589) kemcso válasza brcz (#67588) üzenetére


kemcso
Ármester

Ami az összefoglalóban van azokkal mi a gond?

(#67590) brcz válasza kemcso (#67589) üzenetére


brcz
tag

Megmondom őszintén, hogy nagyon még egyik márkáról sem hallottam viszont amiket írtam azokról csak jókat :)

(#67591) #16820480 válasza brcz (#67588) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Beyer DTX101 az egy átcímkézett Soundmagic füles volt, nem tudom, hogy továbbra is ez-e a helyzet az utódnál, de azért nagyjából érezhető a dolog lényege szerintem. A Bose fülesek az aktív zajszűrés miatt jók, hangban nem olyan nagy durranás, amit adnak. A Bw meg nekem nem egy szimpatikus márka, van nekem is egy M4-em, ami régebben nagyon népszerű volt a topikban, de sem anyagminőségre, sem hangra nem igazán komoly versenyző, és a többiről termékükről sem tudok nagyon pozitívat nyilatkozni, amiket hallottam.

(#67592) thingol válasza #16820480 (#67591) üzenetére


thingol
tag

a beyer összes in-ear fülhallgatóját a soundmagic fejleszti és gyártja, így az "átcímkézett soundmagic fülhallgató" de nem nagyon értem az "érezhető a dolgok lényege szerintem" részét. szerintem ez az SM-et csak megbízhatóbbnak tünteti fel..

nekem m4 kimaradt, de m5-öm volt - és nem szerettem, nagyon nem. Ezzel szemben az s1 kifejezetten jó és szerethető termék - ne írd le az egész márkát szerintem :)

én belépő szintnek mindenféleképpen a brainwavz s1-et ajánlanám, vagy a soundmagic e10-et. mindkettő ugyanazon az áron van, az s1 anyagminőségben és kinézetben emelkedik az átlag fele, az e10 pedig hangban. Mind a kettő döbbenetes váltás lesz a gyári apple füleshez képest.

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#67593) Bodz válasza Tulku (#67552) üzenetére


Bodz
nagyúr

NuForce HEM6 valószínűleg tetszene neked is.

(#67594) #16820480 válasza thingol (#67592) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy értettem, hogy nem hallott még az összefoglalóban levő márkákról, ellenben a Beyerről igen, nos a Sm gyártja (ezek szerint még mindig) a Beyer füleseket.

Én utoljára olyan 3 éve foglalkoztam Bw fülesekkel, amikor még gyakrabban előfordult a topikban. M5-öt is hallottam, szörnyű hangja van :( Meg volt még egy, amit nem találok most, fül feletti, és úgy nézett ki, mint egy mini acélkohó, jól kiállt az ember füléből. Annak a hangja oké volt, de kényelemre az is szörnyű. Az M4-em még megvan valahol a fiókban, de talán csak azért, mert minimálisan keveset használtam, annyira driver flexelt.

(#67595) f4lcon válasza Tulku (#67576) üzenetére


f4lcon
őstag

belőlem csak egy van :D :D
(a pécsi ITSH üdvözöl mindenkit :D)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#67596) monti0222w válasza f4lcon (#67595) üzenetére


monti0222w
addikt

A Land féle listát nézegetted? Mit szólsz hozzá? Írtam feljebb, hogy a tesztek alapján mire ugranék rá, szerinted? :F :)

(#67597) L4D1K


L4D1K
őstag

Halihó. Megjött végre a KZ ATE és ZST Color. Van itt vkinek tapasztalata bejáratási idővel kapcsolatban?

# ANTAL Tuning #

(#67598) monti0222w válasza L4D1K (#67597) üzenetére


monti0222w
addikt

Kb. 50 órát ha nem is folyamatosan , de lehet szakaszosan is járatni, ez attól függő mire kötöd rá és mennyire nem fontos a használata. mehet rádióval, zenéiddel, de letölthetsz az összefoglalóban található speciális hangok, közepes hangerőre állíts nagyjából ennyi. :K

(#67599) z2solti válasza L4D1K (#67597) üzenetére


z2solti
tag

Én a ZST-t , 7*24 órát járattam folyamatosan. A color változat állítólag érzékenységben és frekikben kissé eltér az alaptól.
Majd írj a tapasztalataidról. Nekem a sima van.
Más:
Van valakinek tapasztalata arról, hogy a hangszórókon melyik a pozitív forrasztási pont? A kollégám
fülesét kellene megjavítani. Sikerült úgy kiszakitania, hogy a nem látszik melyik volt.

(#67600) Tulku válasza z2solti (#67599) üzenetére


Tulku
veterán

Forraszd oda bármelyikhez, ha ellentétes a pólus azonnal hallani fogod....olyan eltolt lesz minden...ha jó a fázis minden rendben lesz...

vmi kimozdulást néznek bizonyos feszt ráadva, de fülesnél óvatosan ezzel...

Mindkettőt kitépte? Mert akkor nyert ügyed van...csak egyformán kötöd be....
Ha csak az egyiket, akkor a másiknál lehet ellenőrizni....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.