Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) vicze válasza #16820480 (#58943) üzenetére


vicze
félisten

De ez pont érdekelt, köszi. :)

@HardRic: Az eddigi tesztek alapján, amik netre felkerültek V-s karakterűnek P2-höz hasonlónak írják le. Többen berendeltük a topikból, ha megérkezik akkor tudunk bővebb véleményt mondani.

[ Szerkesztve ]

(#58952) contaxg válasza vndlczndr (#58949) üzenetére


contaxg
veterán

Legyél még jobb fej ;] és told meg neki pár ezressel :R és úgy válasz az ajánlottak közül.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#58953) BigBlackDog válasza vndlczndr (#58949) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kínai fülesek szóba jöhetnek?

(#58954) f4lcon válasza vndlczndr (#58949) üzenetére


f4lcon
őstag

3 ezer körül már vannak igazán tűrhetőek, pl a Rock Mula vagy pár Awei vagy a KZ ED SE vagy a KZ ED3c vagy a Plextone X41M de meg kell barátkozni azzal, hogy 2-3 hét, mire ideér, és nincs garanciális ügyintézés.ha tönkremegy vagy kapsz az eladótól creditet a következő vásárlásodra, vagy nem. (illetve visszaküldheted Kínába, de az annyi, mint a fülhallgató ára)

hybrid Piston-ra geekbuying a legolcsóbb forrás, aliexpressen még 22 USD mindig [link]

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58955) BigBlackDog válasza f4lcon (#58954) üzenetére


BigBlackDog
veterán

ED3 helyett akkor inkább már az ED9 szerintem, szól jobban annyival, nem olyan nehéz és a kábele sem gubancolódik olyan könnyen. :)

(#58956) f4lcon válasza BigBlackDog (#58955) üzenetére


f4lcon
őstag

azt olvastam valahol a head-fi kínai topicjának mélyén egyszer (vagy a knowledge zenith impression thread-ben?), hogy van különbség a kettő között... hmmm :F

nincs itt valaki, aki összegyűjtötte az összes KZ-t? értelmetlen a jelölésük, és elég nehéz kiigazodni köztük.

szerk: amúgy 3 ezerért csodák nem lesznek, egyik ajánlott sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58957) HardRic válasza vicze (#58951) üzenetére


HardRic
addikt

Ma volt egy kis időm átnyálazni a fórumokat. Mindent összevetve a P3 bőven jó lenne nekem, rendelnék is Banggood-ról, csak ez aggaszt:
1 2 3 4
Most akkor eredeti jött a srácnak csak újfajta gombokkal, vagy már a Banggoodban sem lehet bízni?

(#58958) #71562240 válasza #16820480 (#58943) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nagyon is érdekelt. :R

(#58959) vndlczndr válasza BigBlackDog (#58953) üzenetére


vndlczndr
tag

BigBlackDoghoz írom, mert ő tette fel a kérdést, de a többieknek is szól!
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon jó cuccokat ajánlottatok, viszont a fülest be kellene tudnom szerezni Budapesten ma vagy holnap. Tudom, az én hülyeségem, hogy nem írtam bele az előző hozzászólásomba, tudhattam volna, hogy az "olcsón jót" a kínai webshopok elégítik ki a legjobban.
Tehát a kérdésre válaszolva: A kínai füles jó, csak tudjam beszerezni holnapig. És igen, tudom, hogy már megint leszűkítettem a lehetőségek körét, de ha még így is tudtok esetleg valami értelmes cuccot, akkor kérlek osszátok meg velem. Köszönöm!
contaxg: Nem olyan a viszonyunk, hogy megengedné, hogy megvegyem neki a drágábbat és aztán nem fizetne csak kétezret belőle. :D
G.

[ Szerkesztve ]

ex AtomNyúl

(#58960) BigBlackDog válasza f4lcon (#58956) üzenetére


BigBlackDog
veterán

KZ ED3-ED9 összehasonlításra van lehetőség. :K

(#58961) fucsaj


fucsaj
csendes tag

Sziasztok ismèt, ugyan sikerült megforrasztanom a jó öreg soundmagic e30 asomat, mégis itt az ideje az újításnak. Már majdnem megvettem az rha ma750i-t aztán elolvastam nagyon sok véleményt, tesztet. Sok helyen írták, hogy a basszus gyenge, én pedig mostanában ràszoktam az "igénytelenebb" rap re is, ahol igencsak szeretem ha dübörög a mély.
Volt valakinek esetleg e30 és rha fülese is? Szeretném tudni, hogy ugyanazzal a haranggal várhatom e ugyanazt a basszus erősséget?

(#58962) pulutodurumo válasza BigBlackDog (#58960) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem ED2 meg ATE van, de most rendeltem látatlanban egy ZS1-et :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#58963) K1LLMy53Lf válasza HardRic (#58957) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát legjobb tudomásom szerint banggood eredeti xiaomi termékeket árul (persze minden megeshet :) )
De én megrendelném és amennyiben gyanús lenne, akkor csinálnék fotókat, elküldeném xiaomi-nak, megírva azt is, hogy honnan származik, majd ha ők ezek után azt mondják, hogy ez valóban hamis, akkor erre hivatkozva kérnék full refund-ot banggood-on
De egyébként, ha alapvetően jól szól és tetszik a hangja, akkor nekem k... mind1 lenne, hogy az most eredeti vagy fake :B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#58964) vicze válasza HardRic (#58957) üzenetére


vicze
félisten

Hát az újon így néz ki, látszik hogy pötty helyett két vonal lett, szóval lehet hogy tényleg variálták sajnos.

Mivel nov. 11.-éke óta kapható a Hybrid még elég kicsi az esélye a hamisnak bárhonnan.

[ Szerkesztve ]

(#58965) orbano


orbano
félisten

Hali! Erről hallottatok már valamit?

A vér nem válik VAZZE!™

(#58966) pulutodurumo válasza orbano (#58965) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Prototípust hallgatott már valaki. Engadgeten vagy Gizmodon olvastam. De a driver, hangolás még nem végleges.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#58967) HardRic válasza vicze (#58964) üzenetére


HardRic
addikt

Érdekes, hogy az új miatt változtatják a régit, de tényleg valid lehet amit írsz. Kicsi a valószínűsége, hogy egy másolatnak lenne pont olyan gombja mint az újnak.

(#58968) vicze válasza HardRic (#58967) üzenetére


vicze
félisten

Nem az új miatt, csak cserélődött az adott alkatrész és az új is szinte mindenben ugyan azokat használja, mivel hát olcsóbb ugyan azt gyártatni.

(#58969) f4lcon válasza vicze (#58964) üzenetére


f4lcon
őstag

most kaptam egy hamisat Gearbest-től.
nincs rajta lekaparós matrica ... vagy az csak telefonokon van?
nem emlékszem az előzőeken volt-e

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58970) HardRic válasza vicze (#58968) üzenetére


HardRic
addikt

Na berendelek egyet, nem halogatom tovább.

(#58971) vicze válasza f4lcon (#58969) üzenetére


vicze
félisten

Lekaparós matrica? :) Sose volt. :N (Telefonom nem volt tőlük.)

[ Szerkesztve ]

(#58972) krisztianAMG válasza fucsaj (#58961) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

A ZS1-ről feltétlen oszd majd meg a tapasztalataidat. :)

(#58973) f4lcon válasza vicze (#58971) üzenetére


f4lcon
őstag

van egy ilyen oldal mi.com/verify ezért kérdeztem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58974) BigBlackDog válasza f4lcon (#58973) üzenetére


BigBlackDog
veterán

PowerBanken volt kaparós matrica...

(#58975) vicze válasza f4lcon (#58973) üzenetére


vicze
félisten

A füleseken csak a QR kódos címke van a dugó tövénél, az ugyan úgy egy ellenőrző oldalra visz.

---------------

Jaj, de sok ismerős forma. :DDD

(#58976) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!
3k körül keresgélek fülhallgatót. Egy Canyon EP8-at váltana le. Gyorsan visszaolvasgatva, meg öf alapján Piston 2 vagy 3. Na de melyik? Sokat filmezek a telefonnal, ezért nem árt ha kényelmes. Zenéből meg mindenevő vagyok. Külföldről rendelném.

(#58977) BigBlackDog válasza Tomi0703 (#58976) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én a 3-at ajánlanám, hacsak nem a mélyorientált hangzást szereted.

(#58978) Tomi0703 válasza BigBlackDog (#58977) üzenetére


Tomi0703
őstag

Annak mondanám magam, de úgy olvastam ez orvosolható. :D Ennyire kevés mély van a 3-ban?
Amúgy mint a Piston 3 topikban azt olvastam volna, hogy a 3 talán kényelmesebb. Köszi.

(#58979) kemcso válasza Tomi0703 (#58978) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, egyáltalán nem kevés a mély a P3-ban, csak vannak olyan elvetemültek akik így érzik ;] Sztem sokkal jobb hangzásra a P3 ;)

(#58980) BigBlackDog válasza Tomi0703 (#58978) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Határozottan kényelmesebb volt számomra. Nem olyan bumszli, nehéz és kicsit formásabb is, jobban "fülre áll".

(#58981) darvinya


darvinya
titán

Eddig volt jó KZ ATE mikrofon része. :(((

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58982) Nigér válasza Tomi0703 (#58978) üzenetére


Nigér
őstag

Outsiderkén én azt javaslom, ha kell a brutál mély, és ütemrabságban szenvedsz / ;] /, vedd számításba ezt is.
Meglepően kényelmes, szerintem azt a 3,2k forintot simán megéri.

(#58983) monti0222w válasza BigBlackDog (#58980) üzenetére


monti0222w
addikt

Olvasgatva a blogod az jutott az eszembe, hogy kilehetne egészíteni a füles ajánlót, azzal hogy az adott füleshez milyen zenei stílus menne. :K

(#58984) BigBlackDog válasza monti0222w (#58983) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem lenne elég hely a felsoroláshoz a W60, W40, 846, stb. mellett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58985) monti0222w válasza BigBlackDog (#58984) üzenetére


monti0222w
addikt

Áá, csak az általánosra gondoltam, mint pl. komoly zene, jazz, rock, stb. :)
Vagy azt írva, minden zenei stílus.

[ Szerkesztve ]

(#58986) f4lcon válasza monti0222w (#58983) üzenetére


f4lcon
őstag

egyetértek.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58987) Tomi0703 válasza kemcso (#58979) üzenetére


Tomi0703
őstag

[link]

(#58980) BigBlackDog: Köszi. P3 felé billen a mérleg, de most hezitálok Azon amit a kolléga írt a másik topikban.

(#58982) Nigé: Sajna nincs készleten. :(((

(#58988) Nigér válasza Tomi0703 (#58987) üzenetére


Nigér
őstag

Írj nekik, megmondják mikorra lesz.

(#58989) kemcso válasza monti0222w (#58983) üzenetére


kemcso
Ármester

Az a baj ezekkel, hogy már így sem olvassák el mert hosszú. Ha még több infót odatennénk, akkor meg aztán főleg nem fogják...
Pontosan hogy gondoltátok?

(#58987) Tomi0703 senki nem mondta, hogy ugyanannyi mély van a P2-ben és a P3-ban. Én azt írtam, hogy a P3-ban is elég van (a P2-ben meg több, mint elég)

(#58990) bucsher válasza Tomi0703 (#58987) üzenetére


bucsher
őstag

+1 a P3-ra!
Állat jó a Massa avatár, nekem is kedvencem :)

In the pipe - five by five!

(#58991) Tomi0703 válasza kemcso (#58989) üzenetére


Tomi0703
őstag

Valoban, ez esetben elnezest. :R

#58990) bucsher: Koszi, vond erdeme. :) Bar az arcszine lehett volna barnabb mert igy kicsit majbetegnek tunik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58992) monti0222w válasza kemcso (#58989) üzenetére


monti0222w
addikt

BigBlackDog blogjában szereplő füles ajánlójára írtam, mert az általa ismert fülesekről írt véleményt.és azt kiegészíthetné az altalam leírtakkal. Mondjuk az össze foglaloban sem lenne rossz , az ajálott fülesek mellé oda írva pluszba milyen zenei stilusokhoz ajánlott. :K

(#58993) assemble válasza assemble (#58914) üzenetére


assemble
addikt

Igy ujra eloveve a VSD3S-et viszont ra kellett jonnom, hogy egyreszt, hogy meg mindig jo hangja van (AN16-ot azert tovabbra is jobbnak tartom), hatarozottan jobban a fulemben marad, mint az AN16. Mivel nagyobb, es kb kitolti a fulet, sokkal kevesbe akar kijonni :)

(#58994) Yodamest


Yodamest
veterán

Halihó,

Tudnátok ajánlani valami olcsó earbud, tehát nem fülbedugós fülest? Igazából főleg 2. számú eszköznek lesz itthonra, ha nincs kedvem feltenni a yamaha fejhallgatómat. Jelenleg egy seni mx 370 van erre a célra, de már régi és eltűnt belőle a basszus valahogy. Csak közép meg magas hangokat ad ki szóval nem mókás. :)

Nagyon jókat írtak a seni mx 170-ről, de a szivacspárnát én nem használnám és anélkül a jelenlegi is eléggé töri a fülem, szóval ezért esett az ki. Sony-t vennék egyébként, de arról meg amazon, newegg stb. oldalakon pont, hogy nagyon rosszakat olvastam. Ilyen 5-6K ig bezárólag lenne jó találni valamit ami kényelmes is (szivacs meg ilyenek nélkül) és hozza a szintet hangzásban. Ezek a jvc, pájóó, pana és társaik milyenek?

Köszi, Yoda

(#58995) Tulku válasza monti0222w (#58992) üzenetére


Tulku
veterán

Bár csak a személyesen tesztelt készülékeket néztem és frappáns, összességében általam is nagyjából elfogadható jellemzőkkel találkoztam - nem a stílust elemzem, az 5-ös - de meg kell említenem hogy más hangzást hozhatnak más meghajtók (lejátszók) így ezt is figyelembe kell venni...BBD főként egy LG G4 telefonnal hallgatta a tesztelt füleseket...én úgy látom hogy jobb játékossal még tovább árnyalódna a minőségi különbség...ezért is nehéz egy általános érvényű pamfletet létrehozni (azt hiszem vmi Soundmagic mélyeit illetően sincs maximális egyezés) hiszen mások a játékosok, zenei anyagok, entitások...

Ettől függetlenül nagyon jó írás, céltudatos, tömör, figyelemfelkeltő, legalább oldalra be lehet tenni mint feltétlen elolvasandó írást...nem születik oly temérdek...

(#58996) BigBlackDog válasza Tulku (#58995) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a Soundmagices mélyekkel kapcsolatban már letisztult a helyzet -ha ugyanarra gondolunk-, az első meghallgatás esetén felcserélve sikerült megkapnom a kettő fülest (E80 címszóval az E50-et hallgattam és fordítva). A hozzászólásban javítani nem tudtam ezt, csak egy újabb hozzászólásban jeleztem a gyanút, viszont az írásban már helyesen szerepel (azóta volt lehetőségem újrahallgatni az egyikőjüket és egyértelmű lett így a dolog).

(#58997) Tulku válasza BigBlackDog (#58996) üzenetére


Tulku
veterán

Én inkább a W40-60 enyhe V karakterére értettem...ezt "okozhatta" a telefon is...eddig w40 elég kiegyenlítettnek hatott mindenkinél...nálam konkrétan enyhe mélyhiánnyal zárult a meghallgatás, de persze nekem a W30 sem V karakter, bár vannak kiemelései, de nem a klasszikus V szakaszokon...

De ezzel nem degradálni akarom, illetve semmit nem vesz el az írás pozitív oldalából...

(#58998) f4lcon válasza kemcso (#58989) üzenetére


f4lcon
őstag

ha elmondhatom a véleményem szerintem elég lenne egy logout blog-ban összefoglalni mindet, és aztán az egyes ajánlott füleseknél odatenni egy-egy linket (ahogy most is van pár) plusz 2 sorban ilyeneket, hogy "fátyolos magas, agyroppantó mély, határtalan térérzet" stb. plusz ugye az, hogy ajánlott az erősítése vagy mehet telefonról is, meg hogy mondjuk milyen zene típushoz javasolt (klasszikus, rock, elektronikus, pop, vokál, stb)
mivel az emberek az érdemi infót keresik, azt is lehetőleg pár kattintással így az összefoglaló eleje jórészt ki is maradhatna.
ha visszanézem a kérdéseket, nagyrésze elég konkrét abból a szempontból, hogy az árat meghatározza, de a többire nincs igazán válasza. ezért is mondjuk a 10 ezer alatti kategóriát háromra kellene osztani, 0-3 ezer között, 3-6 ezer között és 6-10 ezer között
meg kellene jelölni, hogy mi az ami itthon elérhető, és mi az, amit csak külföldi rendeléssel lehet beszerezni.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58999) Tulku válasza f4lcon (#58998) üzenetére


Tulku
veterán

Csak sajna néha az itthoni beszerezhetőség esetleg már más árkategóriába sorolja...

De az itthon folyamatosan beszerezhető 0-5000 ft közötti ajánlott fülesek tárházát tényleg bővíteni kéne...úgy látom piston kérdéseken kívül ez a legkeresettebb termékcsoport (most azonnal ötezerig...)

Ellenkező esetben a hülyeazértnemvagyok áruházak eladása bővül, hiszen tényleg nem mindenki szeretne várni heteket egy 3 ezer forintos fülesre...

(#59000) K1LLMy53Lf válasza Tulku (#58999) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

lehet érdemes lenne rendelni egy nagyobb adag Piston3/youth +pár KZ fülest, ahogy elérhető legyen 1-2nap alatt, akinek kell ;]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.