Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) kemcso válasza CHIPman (#59450) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha az összefoglalóban egyik sem tetszik akkor kb bármelyiket ;)

(#59449) f4lcon Az összefoglalóban lévő Vsonic-ok helyett kéne valami, hasonló karakterrel (all-rounder, jó minőségben)

(#59452) vicze válasza f4lcon (#59449) üzenetére


vicze
félisten

Ha itt megnézed van QKZ, GKZ és még pár brand, és sima KZ. Csak azt nem értem melyik mit szeretne jelölni.

(#59453) K1LLMy53Lf válasza f4lcon (#59449) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

majd utánaolvasok akkor, hogy melyik lenne nekem jobb hangra, de egyelőre nem igazán találtam leírást az Ate S-ről, valami nagyon új verzió lehet ez :B

A Havi B3 Pro1 egyébként meg elég nehezen hajtható, nem?

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#59454) BigBlackDog válasza f4lcon (#59449) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem a 10 dollárral van bajom, félreértés! :D Ha 10 dollárért hoznák pl. a VC1000 részletességét kicsit több méllyel, tényleg beruháznék egyre! :DDD

(#59455) f4lcon válasza K1LLMy53Lf (#59453) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, nehezen hajtható, telefon nem biztos, hogy elég neki....

(#59452) vicze1 [link] ez mind QKZ "márkájú" van közte Moxpad, Astrotec, Beevo, Plextone csak azok közül pár amit felismerek ránézésre. szerintem ki van zárva, hogy önálló márka lenne...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59456) AGE-T


AGE-T
senior tag

KZ ED11 - megérkezett tesztre hozzám Alitól :D Hát, érdekes. Minőség ellenőrzésre nem költöttek. Karcok vannak a borításon így nullpercesen is. Vagy csak az anyagmegmunkálás nem lett tökéletes.
Hangra kb. mint a Xiaomi, talán picit lineárisabb a hangja. Ennyi pénzért nem rossz vétel. Bár lehet egy hét alatt megpusztulna nálam, ahogy ezeket gyűröm..

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#59457) vicze válasza f4lcon (#59455) üzenetére


vicze
félisten

Astrotec az itt tuti nincs, ahogy Moxpad se, max. a másolatokat nézed annak. :)
Az összes amit kilistáz a KZ márkaoldalán is fenn van.
HOCO, Beevo, Plextone, Mykimo(Piston 1), Phrodi(EPH-100/200) szerepelnek, de ezek KZ márkajelzéssel is.

A Q mintha a Quality-ra utaló jelzés szeretne lenni.(???)

Hehe, Delain album cover(April rain) mint stock fotó felhasználva. ;] Egy pillanatra meglepett.

@AGE-T: "Hangra kb. mint a Xiaomi"
Melyik Piston a sokból? :)

[ Szerkesztve ]

(#59458) Dave™ válasza vicze (#59457) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Q mintha a Quality-ra utaló jelzés szeretne lenni.(???)

Kicsit naiv vagy :DDD A KZ korábban GK volt. Ez a QKZ lehet bármi, egymást is másolják össze-vissza.

(#59459) AGE-T válasza vicze (#59457) üzenetére


AGE-T
senior tag

P3

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#59460) f4lcon


f4lcon
őstag

itt vannak, hogy miket vettem és kb mennyibe kerülnek a mai árfolyamon aliexpress-en/bangood-on,/gearbest-en:
- Rock Mula (2500-2700 forint)
- Rock Zircon (4000-4200 forint)
- Xiaomi Piston 3 (4200-4500 forint)
- HZSound EP001 (4500-5000 forint)
- KZ ED Special Edition (2000-2200 forint)
- KZ ED-10 (2600-2900 forint)
- KZ ATE (2500-2700 forint)
- KZ HDS-1 (2000-2500 forint)
- Awei ES800M (1700-1900 forint)
- Awei ES-Q9 (850-1000 forint)
- Havi B3 Pro 1 (14500-15000 forint)
- Auglamour R1S (4700-5000 forint)
- AudioSense TX10 (5000-5200 forint)
- LZ A2 (28000-29000 forint)
- Plextone S50 (3000-3300 forint)
- MYKIMO MK600 (2100-2400 forint)

ami szerintem ajánlható lesz, az a Zircon és az EP001 de mindkettő az első 0-5000 kategóriába esik.
az 5000-10000 közé esők közül nem válogattam, majd talán egy következő körben veszek egy pár huszon-harminc dolcsis fülest (Auglamour R8, Sidy DM3 és társai)
a 10000-20000 közé eső sávba annak ellenére is ajánlott lesz a B3 Pro1, hogy telefonról nem az igazi hajtani, és a teljes potenciálja csak erősítéssel jön ki. ide még esetleg egy CKR9LTD lehet becsúszik, "csak az ize kedvéért" ;)
és az LZ A2-ben meg eszméletlenül bízom, annak csukott szemmel megelőlegezem az ajánlott státuszt :DDD ha csak fele olyan jó mint amennyire head-fin szeretik, akkor tuti ajánlott vétel lesz.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59461) f4lcon


f4lcon
őstag

valaki nem akar ezzel egy próbát tenni? Dunu DN2000J a massdropon 249$ [link] (328$ amazonon)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59462) K1LLMy53Lf válasza f4lcon (#59461) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

massdrop futárral küldi, szóval 100% a vám, nem?:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#59463) #16820480 válasza f4lcon (#59461) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én már tettem vele próbát, jó füles :)

(#59464) kemcso válasza K1LLMy53Lf (#59462) üzenetére


kemcso
Ármester

De :)

(#59465) Dave™ válasza f4lcon (#59460) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért csak az a kettő lenne ajánlható? Van ott még több is szerintem.

(#59466) vicze válasza f4lcon (#59460) üzenetére


vicze
félisten

Még 5-10e-ben is nehezen tudom elképzelni, hogy bármi is üsse a Piston Hybridet, persze csak azoknak, akik basszusban szeretnek fürödni. :)

(#59467) Chuck Norris válasza kemcso (#59434) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A garanciális háttér az majd kiderül, direkt elmentem a muzix-hoz megvenni aztán csak később néztem a papírt amit adtak azon egy évet írnak...
Egy hátrány még a 215-höz képest, hogy a kábelja sokkal hajlamosabb a gubancolódásra merthogy sokkal puhább.

Megmértem a vetőcső külső átmérőjét az 5.4mm, akkor jó lesz nekem is ez?

[ Szerkesztve ]

(#59468) kemcso válasza Chuck Norris (#59467) üzenetére


kemcso
Ármester

Az RHA oldalán 3 évet írnak, függetlenül a vásárlás helyének szabályozásától: [link]

(#59469) krisztianAMG válasza Dave™ (#59465) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nagyon remélem, hogy az AS20 is megüti majd az ajánlott szintet. :D

(#59470) Chuck Norris válasza kemcso (#59468) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Hát igen, ennek a kérdésnek már utánajártam mert a mall-nál valamivel olcsóbb volt -legalább két aliexpresszes fülhallgatónyival- de két évet írtak oldalukon. Azt válaszolták, hogy két év, megvan róla az emailem.

Az RHA oldalon is csak akkor három év ha náluk veszed.

(#59471) f4lcon válasza Dave™ (#59465) üzenetére


f4lcon
őstag

mert sok van még azon a listán, amit nem hallottam :) úton vannak egyelőre.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59472) f4lcon válasza K1LLMy53Lf (#59462) üzenetére


f4lcon
őstag

a vám nem tétel, az áfa sajnos a gáz
(azt hiszem ilyen 2-4% körül van a vámtétele, de az áfát a szállítási költséggel növelt árra teszi az állambá' teljesen érthető módon, hisz a szállítás is termék :U )

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59473) vicze válasza f4lcon (#59472) üzenetére


vicze
félisten

2,5% vám, 27% ÁFA, és igen a szállítási költséget is beleszámolják nagy kegyesen.
Amúgy az tök vicces, hogy a kínaiak mindig 18$-t írnak rá, még akkor is ha kevesebb volt. :P

(#59474) Szmoki G


Szmoki G
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni

Vettem egy Sennheiser CX 5.00 i fülhallgatót ami elvileg iPod, iPhone és iPad kompatibilis.

Ma jött meg próbálnám ki de egyik gombra sem reagál az iPhone 4s készülék. :(

Mi lehet a gond?

Előre is köszi

(#59475) darvinya válasza Szmoki G (#59474) üzenetére


darvinya
titán

Szól egyáltalán rendesen?
Szerintem eleve hibás, mert a hívás gombnak működnie kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59476) PpenoO


PpenoO
őstag

QKZ X6 nincs senkinek? Piston 2 utódja lenne, E10S mellé.

(#59477) fcsabika1


fcsabika1
tag

Sziasztok.
Van egy Xiaomi Piston 3-am, eddig tökéletesen szólt ahogy kell, de pár órája megváltozott valami az egyik (jobb) oldallal.
Indítottam a zenét, betettem a fülembe, és ahogy nyomkodtam, igazgattam, az egyik olyan mintha hirtelen elhallgatott volna.
Aztán jobban meghallgattam, és az van, hogy nagyon halkan, de szól.
Ugye amikor egy fülhallgatót közelítünk a fülünkhöz egészen addig amíg teljesen nem nyomjuk a helyére, addig nagyon halk, dobozos hangú és basszus nincs benne.
Nos, és az a helyzet hogy ezzel a jobb oldallal akkor is ilyen marad a hang amikor bent van a helyén, akárhogy mozgatom.
A bal oldali olyan amilyennek lennie kell, amint a helyén van hallom a basszust is, felhangosodik stb., de a jobb oldali ugyan olyan marad érdekes módon.
Így persze használhatatlan, mivel hallhatatlanul halk a balhoz képest.
Ezt a problémát mi okozhatja, és valahogy meg lehet-e oldani, vagy kidobhatom a kukába?
Esetleg gariban megcsinálják? (Pandawill)
Köszi a segítséget.

(#59478) Szmoki G válasza PpenoO (#59476) üzenetére


Szmoki G
csendes tag

Szól igen nagyon is jól :)) de a gombok nem működnek :SSS

(#59479) fcsabika1 válasza fcsabika1 (#59477) üzenetére


fcsabika1
tag

Közben megoldódott.
Kiszedtem a fém rácsot és kitisztítottam azt és a mögötte lévő gumi valamit, mert belül fülzsírosak voltak :C
Aztán visszaraktam, és megoldódott! :)

(#59480) darvinya válasza Szmoki G (#59478) üzenetére


darvinya
titán

Válasz kinek?

Akkor is hibás, Téma Összefoglaló.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59481) Szmoki G válasza darvinya (#59480) üzenetére


Szmoki G
csendes tag

Téma Összefoglaló?

(#59482) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Xiaomi Piston Hybrid Dual Drivers

Valaki próbálta már ezt itt? Egy jó teszt van róla?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#59483) f4lcon


f4lcon
őstag

tegnap megérkezett az Awei ES-800M
a csomagolása nulla (műanyag zacsiban jött) de a minősége egyáltalán nem 1800 forintos fülesre vall.
hozzá kell tennem, hogy ez az első lapos kábeles fülesem, így nem tudom, hogy ez most jó lesz-e vagy nem (kicsit vékonynak tűnik) viszont a hozzá adott szilikon gumi remekül szigetel, és megfelelően puha is. sőt, a füles alu részének kidolgozása is felsőbb kategóriát idéz. adtak mellé egy kis "beats" típusú tokot. hatalmas az alu splitter a közepén...
hogy hogyan szól: mivel csak 5 perce megy annyit sikerült megállapítani, hogy rendkívül normálisan hajtható és sok benne a basszus. a magas kicsit érces, de ez remélem csillapodik.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59484) f4lcon válasza Szmoki G (#59481) üzenetére


f4lcon
őstag

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59485) kemcso válasza Ciccuka (#59482) üzenetére


kemcso
Ármester

Kereső: [link] ;)

(#59486) Ciccuka válasza kemcso (#59485) üzenetére


Ciccuka
veterán

Átnéztem előtte, de semmi használhatót nem találtam.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#59487) kemcso válasza Ciccuka (#59486) üzenetére


kemcso
Ármester

Pedig ez a két hsz is arról szól: [link1], [link]

(#59488) f4lcon


f4lcon
őstag

a banggood megint 10.99-ért fogja adni, 5 óra múlva.
[link]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59489) bucsher válasza kemcso (#59485) üzenetére


bucsher
őstag

Látom közeledik a szeretet ünnepe :DD

In the pipe - five by five!

(#59490) kemcso válasza f4lcon (#59488) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, és 20 db-ból talán elhozható 1-1 :) Már ha valakinek kell

(#59489) bucsher ;]

(#59491) vicze válasza f4lcon (#59488) üzenetére


vicze
félisten

Keresd a hibát a képen. :P
Segítség:
Moving Coil = DD
Moving Iron = BA

[ Szerkesztve ]

(#59492) Dave™ válasza vicze (#59491) üzenetére


Dave™
nagyúr

Felcserélték, ennél sokkal durvább hibákat is találni rendszeresen, szóval ilyenen nem érdemes fennakadni :)

(#59493) f4lcon válasza vicze (#59491) üzenetére


f4lcon
őstag

lehet, hogy ők így oldják meg? :D
ha sikerül megvenni 10.99-ért, akkor egyet veszek én is.
ha nem, akkor nem.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59494) kemcso válasza f4lcon (#59493) üzenetére


kemcso
Ármester

Lépj be egy másik fülön Paypal-ra, legyen beállítva a BG-na a szállítási címed és figyelj valami internetes időt, hogy pontosan nyomj. A többi a szerencse kérdése már :)

(#59495) Luissimo válasza Dave™ (#59492) üzenetére


Luissimo
veterán

de legalább a szöszke jól néz ki :DD

(#59496) vicze válasza Dave™ (#59492) üzenetére


vicze
félisten

Csak a szemem akadt meg elég gyorsan rajta, nyilván van durvább hiba is. :)
Csak azért ennyire félrefordítani. :DDD (Ugye ez itt most a Banggood "sara".)

(#59497) vicze


vicze
félisten

Végre volt egy kis időm a Piston Hybrid leíráshoz. (talán ez érdekel mindenkit a legjobban)
Szóval akkor ez egy Piston Hybrid vs. P2 vs. P3 lenne. Szigorúan ehhez a kettőhöz mérten!

Külső:
Papírdobozban érkezik és a +3 pár illesztéket kivéve semmilyen más kiegészítő vagy tartódoboz nem jár hozzá, a Hybrid kialakításnak ez volt az ára, hogy máshol kellett spórolni, viszont amit ilyen extrákban elvesztünk, hangban visszakapjuk.
Az alu burkolatok anyaga most nem színezett, tehát szimplán fém/alu színűek, az Y elosztó egy kis gumiszerű pöcök lett nem kapott fém burkolatot. Maga ház bár látszatra több fémet használ mint a P3, de nagyon vékony jóval könnyebb mint a P2 és a P3-nál is könnyebb, nagyon gyanúsan nem CNC-vel van csinálva, hanem egyszerűen formába hajlítják, nincs meg az a minőség érzet mint P2-nél.
Szövet bevonat és egyéb anyaghasználat változatlan, anyag minőség is változatlan.
Összességében a "prémium" érzet csökkent(és még ronda is), viszont amit a csili-vilin spóroltak úgy néz ki valósan megnyilvánul a hangminőségben.
Kényelmileg számomra ugyan olyan jó sőt talán jobb, mint a P3, ugye számorma a P2 egy ergonómiailag borzalmas, a recésség miatt miden alkalommal szinte fáj fülbe rakni.

Belső:
Aki nem tudná. Felépítés szempontjából a füles 8mm-es dinamikus drivert és egy 1More saját fejlesztésű(ők mondják…) Balanced Armature driverével rendelkezik. Hogy ezek micsodák, azt mindenki a téma összefoglalóban ajánlott elolvasni. Röviden tömören, a BA a magas hangok lehető legjobb megjelenítésért felel, a DD pedig a megfelelő mély megjelenítését, amit a BA nem tud megfelelően visszaadni, mivel jelen esetben egy nagyon kicsi vetőcsőbe lógó meghajtóról van szó.

Azt megjegyezném, hogy mindenképp legalább 10órát járassa mindenki, mert a dobozból kivétel után hallhatóan változik előnyére, főleg a hangkép javul.

Hangkép:
A Piston Hybrid egy erősen V/U-s füles, erősebben mint a P2, mind mély mind magas tartományba még tovább húzták a semlegeshez képest egy teljesen torz hangképet prezentálva. Nagyon többet nem lehet leírni róla mert ezt hallod sajnos. A hangtér szűk Sony fülesekre hajaz, az énekhangot kicsit hátérbe tolva, persze ez nagyon függ attól, hogy milyen frekvenciatartományban esik az előadó, mert ahogy a közép felé halad, ő is megy „hátrébb”. Általánosan viszont szélesebb a hangtér, nem vészesen és gyorsan szokható, de direkt váltásnál, szokni kell egy kicsit. Ez lehet egyeseknek nem fog tetszeni, vagy egyenesen doboz hang lesz ráfogva, nem tudom. Mindenesetre P2 és P3-hoz képest is nagyobb teret kapunk, de csak szolidan.

Hangminőség:
Mind a két előddel szemben nagy itt az előrelépés. A mély egy nem egy óriási brummogás, bár ott van brummog, de a feszes és a maszatolás közti határon táncol zenétől függően, összességében jobb mint a két előd, csak hát sok. Mivel a középre kevésbé húz rá mint a P2-nél ezért több a részlet, egyszerűen több mindent hallasz a zenéből még a fentiek ellenére is. A magasak a BA-nak hála a helyén vannak, sokkal jobban elkülönül minden(több részlet, nagyobb szeparáció), nem egy jól hallgatható massza lesz, hanem bizony egy jól hallgatható zene hangszerekkel. Ahogy minden BA-nak, a húros hangszerek az erőssége és nagyon szép ezek megjelenítése(Nem nem olyan mint 6db BA, olyan mint 1 ;) ). Nem megy túl magasra, szóval nem tudom mitől HD, mivel sziszegés bizony nincs(a P2 jobban sziszeg), csak nagyon durva esetekben lehet kicsikarni belőle.
Összességében a BA beiktatásával, bizony ez a füles inkább a 15-20e-s fülesek minőségét hozza, de mivel kevés ilyet hallgattam, ezt majd talán idővel mások igazolják vagy cáfolják eme állításom. :)

Egyre többet hallgatva úgy érzem, hogy a 16$-os árért 1More valami igencsak jó dolgot rakott le az asztalra, csak mocskodul el van hangolva számomra, viszont a P2 rajongóinak elég nagy eséllyel tetszeni fog. Popra, kevés hangszeres vagy hangszermentes zenére nagyon jó, ilyen esetekben kifejezetten tud élni. Minden másnál nagyon ízlés kérdése, hogy az ember elviseli-e azt a basszus orgiát, amit ez a füles nyújt.
Mivel legjobb tudomásom szerint nincs más BA-val felszeret füles az árkategóriában, így talán nem túlzás kijelenteni, hogy ennyi pénzért nem hinném, hogy bárki más „több zenét” tud nyújtani, már pusztán technológiai okok miatt.

(#59498) Vasinger! válasza vicze (#59497) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a tesztet. Nekem is hamarosan megjön, még Snap Up-ban vettem 3.1k-ért egy hete, én egy SoundMagic E-30-cal fogom összehasonlítani, Comply Foam T-200 társaságában, ha rámegy erre is :D

(#59499) Dave™ válasza vicze (#59497) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet:

nem túlzás kijelenteni, hogy ennyi pénzért nem hinném, hogy bárki más „több zenét” tud nyújtani, már pusztán technológiai okok miatt

Szerintem a zenét nem kilóra meg technológiai alapon mérik, ha köze nincs a természetes megszólaláshoz (beszámolód alapján ezt talán nem túlzás kijelenteni) akkor az nem zenei hangzás lesz, hanem "technikai demó". Nincs ezzel gond önmagában, mert van aki ezt preferálja meg egy nagyon elektronikus stílusnál amúgy is nehéz értelmezni a zeneiséget (nem leszólom a stílust, csak a kifejezést hagyományos értelmében használom), csak ettől ez még nem lesz zenei. Próbálj ki egy Awei ES-Q9-et valami hangszeres zenével, na annak zenei hangja van (legalábbis szerintem), és 900 Ft. Valószínűleg nem fog úgy csilingelni és nem lesz akkora felbontása, de lehet jobban megragadja a zene lényegét, és jobban visszaadja annak lényegét.

(kiegészítés: régebben engem is le tudott nyűgözni a technikai tudás, ma már többre értékelem a megfelelő hangszínt és a természetességet, de időközben a zenei ízlésem is formálódott, meg az eszközeim).

[ Szerkesztve ]

(#59500) f4lcon válasza kemcso (#59494) üzenetére


f4lcon
őstag

esélyem se volt :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.