Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) vicze válasza contaxg (#58048) üzenetére


vicze
félisten

Ennyi erővel a 3000$-os se. :)
De akkor mondhatom, hogy hallottam a RE600 400$ alapárút, és az már lehet semleges? :) (Csak mert a hangzása azonos a RE400-zal...)
Nyilván soha egyetlen egy füles se lesz "semleges", mert gyakorlatilag technikailag lehetetlen elérni, hogy egy egyenes vonal legyen a frekvencia válasz a teljes tartományban, így valamerre mindig "csalni" fog valahol mindegyik füles.
RE400 pont azért kiemelkedő, mert ezen az áron hozza azt a semlegességet, amik más fülesek 300$-ért.

@kemcso: Egy kis Geocaching? ;]

[ Szerkesztve ]

(#58052) kemcso válasza vicze (#58051) üzenetére


kemcso
Ármester

És fejes és hangfal :) minden csal, kérdés, hogy merre és hogy.

Egy W60-ért megéri ;)

(#58053) contaxg válasza kemcso (#58052) üzenetére


contaxg
veterán

És az agyad? Az a legnagyobb csalogány!! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#58054) kemcso válasza contaxg (#58053) üzenetére


kemcso
Ármester

Persze, az is :)

(#58055) vicze


vicze
félisten

Érdekes részlet a "Piston HD"-hoz:
This earphone support on Android or IOS operating system?
We have included our specially made chip which will automatically identify the phone's operating system. So it's compatible on both operating systems. There is no longer needed to buy 2 different earphones to use if you have two devices which running on Android and IOS.

(#58056) f4lcon válasza matyiGo (#58040) üzenetére


f4lcon
őstag

Szerintem erős túlzás tévedésnek nevezni valamit, ami nem kerül 5 ezer forintba és ilyen jól szól.
Nem vagyok szakértő, nem is szeretnek ebben a szerepkörben tetszelegni, de így, hogy mindkettőt van szerencsém hallgatni, azt tudom mondani mindkettő nagyon jó. Máshogy, de jó.
Tényérbe véve a P2 valóban minőségibb, ebben nincs vita.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58057) monti0222w válasza f4lcon (#58056) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen, de csak a kinézet az összeszerelés ugyanaz. A P2 viszont nehezebb, hosszabb távon kényelmetlenebb mint a P3, én elég kényelmesnek találtam. Viszont a P3-ra már hallottam olyan panaszt is hogy könnyen kijönnek a fülből.

(#58058) darvinya válasza vicze (#58055) üzenetére


darvinya
titán

Kérdés az, hogy maga Op. rendszer nem tilt a lassú átkapcsolásnál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#58059) niof válasza monti0222w (#58057) üzenetére


niof
addikt

Akkor ez olyan lehet, mint az én Shure-om. Még mindig a számomra tökéletes illesztéket keresem hozzá, mert vagy nem jól tömít, vagy hamar tönkremegy (gyári szivacsdugó), vagy kiesik sima séta közben. Most jön egy ebay-es triple flange, ha az sem lesz jó, vagy csinálok (csináltatok) egy egyedi illesztéket, vagy eladom. Pedig olyan jó hangja van! :O

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58060) BigBlackDog válasza niof (#58059) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Melyik az a Shure, aminek olyan jó a hangja? ;]

[ Szerkesztve ]

(#58061) niof válasza BigBlackDog (#58060) üzenetére


niof
addikt

Nekem tetszik a 215-é, ami az aláírásban is benne van! :P
Csak ne kellene folyton azzal foglalkoznom, hogy igazgatni kell.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58062) BigBlackDog válasza niof (#58061) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Bocsánat, nem láttam, mobilról vagyok. Az nekem izoláció és kényelem szempontjából jött csak be.

[ Szerkesztve ]

(#58063) monti0222w válasza niof (#58059) üzenetére


monti0222w
addikt

Lehet kapni a munka védelmi boltokban füldugót és esetleg abból csinálni egy párt, nemrégiben volt erről szó, pár oldalal visszább lévén írva az elkészítése is. Egy próbát megér, + a siker élmény ha bevált. :)

(#58064) niof válasza monti0222w (#58063) üzenetére


niof
addikt

Erről lecsúsztam szerintem! Akkor feltétlenül rákeresek! Pláne, ha a triple flange se jön be...

Köszi

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58065) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes ezt megvenni? Most nagyon olcsó az edigitalnal, és pont van pirosban :DD
Ráadásul ingyen kihozzák.

[link]

Tudom, hogy AKG, de sztem a jelenlegi 2,5k-ért megéri.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58066) lexter00 válasza LyonnaisFan1 (#58065) üzenetére


lexter00
őstag

"Tudom, hogy AKG" Mert?Mi a baj az AKG-vel?

(#58067) korpicschess válasza LyonnaisFan1 (#58065) üzenetére


korpicschess
veterán

Én is pont most akartam írni... Én délután láttam, már el is ugrottam érte, megvettem. 9,75 gramm, nagyon pici, totál mélyen ül a fülemben, de teljesen stabil. Adnak hozzá egy pici szütyőt, 4 pár harangot. Vezérlő/mikrofon nincs a kábelen.

Hangban így hirtelen még nem akarok nagyon nyilatkozni, de ha van rá igény, akkor hallgatom kicsit... :)
Én futáshoz/sporthoz vettem, 2 év garanciát adnak rá, ha baja lesz sem baj (remélem legalábbis).
Szóval jó vételnek mondható. Így elsőre nekem tetszik, kíváncsi vagyok mennyit alakul a hangja, ha jár egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#58068) LyonnaisFan1 válasza lexter00 (#58066) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Az összefoglalóban a nem ajánlott márkák közé került, azért írtam a soromat :DDD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58069) LyonnaisFan1 válasza korpicschess (#58067) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Akkor megelőztelek :P

Én is leadtam egy rendelést a digitalnak, és ha minden jól alakul szombaton át is vehetem személyesen.
Azt megköszönném ha kicsit tesztelgetnéd nekem, főleg metal zenékkel.
Ilyenekre gondolva: [link] , [link] , [link]
És linkelhetnék még tovább is, de kezd már sok lenni :DD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58070) lexter00 válasza LyonnaisFan1 (#58065) üzenetére


lexter00
őstag

Rendeltem én is egyet,ennyit szerintem simán megér.

(#58071) korpicschess válasza lexter00 (#58070) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem is! :K

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#58072) 16sziszi


16sziszi
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok javasolni olyan vezeték nélküli fülest, ami IEM és jól izolál? Nem szükséges semmilyen gomb, vagy mikrofon, csak zenehallgatáshoz kell és lehet hülyén hangzik, de alváshoz is szükséges lenne. Így zenével jobb a szigetelés, mint sima füldugó. 10k környékén tudtok valamit, vagy ilyen árkategóriába vezeték nélküliről jóról ne is álmodjak?

(#58073) matyiGo válasza kemcso (#58045) üzenetére


matyiGo
aktív tag

nekem is sok benne a mély 30Hz körül. felette meg egyszerűen csak hiányzik a hang = bénán szól.
Az alcatel fülesem még olcsóbb is .... ennek a pistonnak minden agybadugós füles a versenytársa amit mobilokhoz osztanak. nincs értelme pénzt költeni rá.

[ Szerkesztve ]

(#58074) matyiGo


matyiGo
aktív tag

ráadásul ha árérték arányt nézünk akkor a Marley EM-JE040 jobb. (mármint a jelenlegi 4000 ft-s áráért)
túltolt mélyei vannak de EQ-val viszonylag szépen lehet kompenzálni, ellentétben a mélyekkel amit EQ-val gyakorlatilag nem lehet kompenzálni.
És sokkal biztosabban stabilabban van a fülben.

[ Szerkesztve ]

(#58075) matyiGo válasza matyiGo (#58074) üzenetére


matyiGo
aktív tag

najó ez túlzó. :D
Marley nem volt jó élmény, .. de a piston 3 sem. egyiket sem ajánlanám senkinek. a marley legalább jól néz ki.

(#58076) vicze válasza 16sziszi (#58072) üzenetére


vicze
félisten

Hááááát. :)
BT fülesnél a következőket vedd számításba. Többnyire 2 fajta van.
BT-nek kell antenna/elektronika és aksi, tehát ezeket vagy külön rakják vagy a fülesekbe két oldalt vagy egy külön egységbe. Első esetben elég nagyok lesznek többnyire maguk a füles testek, így elég nagyok lesznek, de a a kábel csak annyi, amennyi a két fülest összeköti, ilyenek.
Másik eset mikor egy külön egységben van az elektronika és egy rövid füles része van, ilyenek.
Csak tök random példákat raktam be, nem ajánlást.

Szóval első esetben az alvást a nagy mértet lehet(többnyire ezeket sportra csinálják) hogy zavarja, illetve nem túl hosszú az üzemidejük szóval ha egész éjjel hallgatnád, akkor lemerül.(kb. 4óra üzemidő) A második esetben tovább bírják és vehetsz hozzá akár nagyon kis testű fülest olyat, ami neked megfelel és alvás közben kevésbé zavar, egész éjjel kibírja. (8-10óra üzemidő), DE jóval több kábele is van, ami zavaró lehet, ha pl. forgolódsz.

A kettő közül melyik lenne jobb számodra?

(#58077) niof válasza monti0222w (#58063) üzenetére


niof
addikt

Öléggé vissza kellett lapozni! :DDD
De ez se most volt...
Ki fogom próbálni, ebben biztos vagyok. Kösz a tippet!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58078) 16sziszi válasza vicze (#58076) üzenetére


16sziszi
csendes tag

Hét igen gondoltam hogy nehéz fába vágom a fejszémet :) A merülés ellen vannak sleep time alkalmazások, amivel be lehet állítani, hogy X perc után lője ki az alkalmazást, úgy már nem küld adatot és a BT elvileg le megy alvóba, úgy reggelre is maradna szufla benne és a melóba lehetne tölteni remélhetőleg :)

Valahol a kettő közötti :)) Talán a második csábítóbb az üzemideje miatt, meg ha olyan a kialakítása, mint pár SONY-nak, hogy oldalt vannak a gombok rajta, akkor el lehet tenni párna alá és úgy nem fekszik rá az ember, vagy esetleg ilyen Ez nyak mögé tevős, de mégsem az a fix, ami könnyen törik. Ilyennél mindenképp szempont lenne, hogy ráfekvésnél ne törjön össze, vagy legyen valami gumírozott borítása. Szerencsére amúgy nem vagyok nagyon forgolódós (vagy nem tudok róla) De amilyen az első, abból láttam pár kisebbet Bár persze ez nem tudom mennyire megy a minőség rovására. Meg láttam egy nem IEM típust, de ez nem szólhat valami túl jól. Persze tudom, nem lehet kényelmes olcsó meg jó hangja is egyszerre, de jó lenne egy középutat megtalálni, pár kompromisszummal.

Összegezve a dolgot, az első rövid kábeles jobban tetszik, de valami kisebb kivitelben lenne jó, ami nem zavaró oldalt fekvésnél, szóval fól mögötti elvezetős gondolom eleve kilőve (bár ilyet nem használtam még nem tudom tetszene-e), de mivel azt mondod abból nem igazán van kisebb, ezért azt hiszem a másodikat választanám, annak csábítóbb az üzemideje is. Abból lenne jó valami rövidebb kábeles, akár nyak mögött elhelyezős, ha nem merev és törékeny, vagy olyasmi, amit küldtél, csak oldalsó gombokkal, amit párna alá el lehetne tenni esetleg.

(#58079) vicze válasza 16sziszi (#58078) üzenetére


vicze
félisten

Abból talán a Sony SBH20 a legolcsóbb, ami márkásabb. Ilyenekből szinte mind fej mögötti 40cm-es kábelvezetéssel. Még a Jabra Play van ami éppen 10 körül van és hengeres oldalsó gombokkal.

Amit kihagytam még, és valószínű számodra a legjobb lenne, az nyilván, ez. De ez mind mono és túl sok jót nem lehet elmondani róluk jelenleg, a sztereó variánsok többnyire nem kaphatók, nagyok és jócskán 20e felett kezdődnek.

(#58080) Hestia válasza niof (#58077) üzenetére


Hestia
csendes tag

Saját véleményem: a 3M-től a sárga hengeres (sima szivacs) füldugó a jó választás. Semmi mókolás, a hosszát sem bántom (ez fontos, szerintem), csak 3,5-ös lyukasztó kell. Ha vékonyabb a furat, kevesebb és más színezetű a magas. Ha vastagabb, akkor meg leeshet a vetőcsőről. Én a 425-öst hallgatom így, és nagyon tetszik vele (van rendes mély hang is). Ne félj, nem fog lecsúszni sem, mert a furat tényleges mérete a szivacs rugalmassága miatt ezzel pont megfelelő.
Nem utolsó szempont, hogy a csere könnyű, és olcsó is (60Ft/pár). A gyári tartozékokat, amelyek közepe fehér műanyaggal van illesztve, csak nagyon nehezen tudtam leszedni. Hiába masszív a ház, tartottam tőle, hogy törni-repedni fog.

(#58081) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ma sikerült meghallgatnom egy Samsung Level in EO-IG900 fülest. Itthoni árát nem éri meg, viszont a kinti áráért eléggé best buy lehet, ha valakinek bejön a hangja. 2 armatúra és egy dinamikus zajkeltő dolgozik benne, véleményem szerint egész tűrhetően. Alapvetően egy enyhébb V karakterű dinamikus füleshez tudnám hasonlítani, aminek a felső-közép, illetve magas tartományát erőteljesen kirészletezték. Emiatt némi megszokást is igényel, elsőre eléggé vadnak, fülsértőnek tűntek a magasai. De, ha valaki ráállítja az agyát, el lehet a hangjában merülni és nagyon szépen meg lehet ismerni a zene részleteit. Persze szem előtt kell tartani, hogy a kinti árkategóriáján belül és a megfelelő (szerintem inkább a kevésbé modern, hangszeres) zenékkel igaz csak ez. Keményebb rocknál számomra már idegesítően sivítónak tűnt, bár sok időt nem szántam a megszokására. És igen, a fent leírtak még mindig csak a saját véleményemet tükrözik. :)

(#58082) f4lcon válasza BigBlackDog (#58081) üzenetére


f4lcon
őstag

egy hasonló paraméterekkel bíró TTPOD T2 az 90 dolcsi aliexpressen.
ez mennyibe fáj?

szerk: itthon a "Samsung Experience Store"-okban 19.990 huf az nem tűnik vészesnek

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58083) niof válasza Hestia (#58080) üzenetére


niof
addikt

Köszi neked is! :R Megpróbálok szerezni 3M dugókat. Nálunk a cégnél csak egy sokkal egyszerűbb (nem tudom a márkáját, de sárga :DDD ) típus van, 24dB csillapítással.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#58084) Tulku


Tulku
veterán

Rövid összefoglaló fél nap után a Westone w60-ról:

Jó...

[ Szerkesztve ]

(#58085) #16820480 válasza Tulku (#58084) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez tényleg elég rövid volt :D

(#58086) bucsher válasza Tulku (#58084) üzenetére


bucsher
őstag

Bővebben...? :DDD

In the pipe - five by five!

(#58087) Tulku válasza bucsher (#58086) üzenetére


Tulku
veterán

A hedfin olvasott jellemzések jelentős része bevált, bár egyéni jellezőkkel gyarapodott...

Először is nagyot sóhajtottam...ez nekem nem a w40 kiterjedése...hanem a w30-é...
Sokkal nagyobb térrel rendelkezik. (de ugyan az a téralkotási stratégia---nem a felső regiszterek határozzák meg a téralkotást, hanem a közepek alja és a mélytartomány...az egész füles téralkotása nem a horizont felett helyezkedik el hanem inkább alatta, pont ellentétesen mint a w40-nél...és nekem nagyon fontos volt).

Minden hangszer nagyobb, többen ülnek a karzaton, minden tágasabb szellősebb. A dinamikát alapvetően meghatározza az AK100...ez a szűk keresztmetszet....nagyon jól eltalálja a közepeket és a magasakat, a dinamikában vannak tartlékok...persze egyszerre sokat kívánok...

Az ezüst kábel valószínű kész lesz a hétvégén, ettől azt várom mint w4r esetében; kissé hangsúlyosabb közép és felső regiszterek általános dinamika növekedéssel...de majd elválik, annyi bizonyos hogy világhálón is mindenki lecserélte a gyári kábelt...nem az az erőssége...ami jó w20-30-40-hez az már itt erősen vérzik...

Összességében:
Újra felfedezett részletek, minden zenén több, jobb....blabla...de tényleg...minden számnál egy félmosoly...ja ez így is tud szólni?

És persze a férfi ember "nyűgje"...hát hogy Ő gyűjtő...vagy fenyképezőgépet, vagy órát, vagy zenei kütyüt...sokan a női nemet pillangó képében formázzák, s űzik mint vadat, kergetik, nyilazzák...s elégedett mosollyal nyugtázzák...ez is meg volt...no így vagyunk mi...ha eljutunk valameddig, a vágyak végeérhetetlen sora újabb áldozatokat szül...de ne feledjük...ez csak az elme játéka...semmi egyéb...

Tegyük le...mint én...

Tehát: Mi lenne ha Sheratan Plenue-je hajtaná? :DD

(#58088) kemcso válasza Tulku (#58084) üzenetére


kemcso
Ármester

W60: Szerintem is jó :)

Nekem a W4 kiterjesztése, részletesebb, nagyobb tér, jobb mélyek, semmiben nem éreztem hiányt. Kiegyenlített hangzású, nem mentek el a Westone-nál abba a hülye irányba, mint a 846. A legjobb fülhallgató, amit eddig hallgattam.

A W40 tulajdonosoknak csak akkor javasolt a meghallgatás, ha előtt megtöltik a zsebüket pénzzel :DD

(#58089) tipuka válasza kemcso (#58088) üzenetére


tipuka
addikt

jól nézem, 500 dolcsi? :D

(#58090) kemcso válasza tipuka (#58089) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, a W60 1000$ :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58091) lexter00 válasza kemcso (#58090) üzenetére


lexter00
őstag

Haverom szokta mondani hogy ezért már kocsit veszek :D

(#58092) hobbyone válasza BigBlackDog (#58081) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Én is linkeltem nemrég ebay-es eladót: 14k + ~30% USA-ból.
Véleményekben valóban gyakran olvasható a magas tartomány zavaró volta. Clieos is írt róla röviden több mint egy éve + ez a hozzászólás is korrektnek tűnik.

Tulku

Én az 5-10k-s füleseimmel is elégedett vagyok, bár régi trance zenékhez lehet felesleges is lenne túl drága cucc. Vagy a műfaj nem számít?

[ Szerkesztve ]

(#58093) Tulku válasza hobbyone (#58092) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem igen...de nem akarok magas lóról...

Oakenfoldot teljesen mindegy mivel hallgatom...ott más számít...

(#58094) kemcso


kemcso
Ármester

Az utóbbi napokban pár fülest meghallgattam, ezekről egy rövid beszámoló:

W60
6BA Már írtam róla

UE900S
4BA V karakter, a középtartomány visszafogottabb. A magasak szépen csilingelnek, a mélyek jók, de nem viszik túlzásba. A W4 jobb füles, de az (kínai) árát nagyon megéri (kb fele a W4-nek). Jó kábel, nekem kényelmes is IEM-hez mérten. Jah és rengeteg illeszték jár hozzá, én ennyit egy kupacban még nem láttam :Y

Zero Audio - DUOZA ~110$
2DD szép magasak, közepek. A mély tartomány igen jó, kicsit ki van emelve. Olyasmi, mint a GR07+basszus. Fém ház, nem túl vastag, de jó kábel, minőségi az egész. Sztem olyannak ajánlott, akinek a GR07 basszusai kevesek.

Zero Audio - Tenore ~40$
DD dinamikushoz mérten igen szép, részletező magasak jellemzik. A középtartomány is tiszta, részletes. A mélyek viszont igen visszafogottak, mint a neve is utal rá, nekem kevesek is voltak. Pici, kényelmes kis füles, nem túl vastag, de jó kábellel.

Macaw GT100s Link ~69$
DD Jó kis mindenes, egyben van a hangképe. Nem túl részletező, de mindenhol ott van és semmiből sincs több, mint kéne.
Fém ház, a képekkel ellentétben minőségi hatású és igen kényelmes. A kábele vastagabb, mint a ZA-ké, de gubancolódó. Picit drága, ha 50$ körül lenne akkor bestbuy lenne ár/értékben.

UE Triple.fi10 200-600$ között
3BA nekem BA létére nem volt elég részletező, a magas tartomány kicsit visszafogottabb, a mélyre meg rágyúrtak. Minőségű a ház, de nem az eredeti kábellel volt.

Volt még a Yamaha EPH-100 is, de ennél az illeszték nem volt méretben jó, így a mélyek részben elvesztek.

Köszönet a tulajdonosoknak :R

[ Szerkesztve ]

(#58095) tipuka válasza kemcso (#58090) üzenetére


tipuka
addikt

A W40-re gondoltam, de akkor biztos jól néztem. :D
Brutális. :D Nyernék a lottón, vagy keresnék havi 500k-t, biztos vennék kíváncsiságból. :)

(#58096) kemcso válasza tipuka (#58095) üzenetére


kemcso
Ármester

A W40 nem újdonság :) Mármint nekem (és a topikból sokaknak). Gyere el a következő találkozóra és meghallgathatod, több embernek is van.

(#58097) f4lcon


f4lcon
őstag

oké, elkezdenek szivárogni a korábban megrendelt kínai fülesek. elsőként a Rock Mula jött, és bár a hétvégére ígértem a bemutatót, természetesen nem győztem addig várni. mivel egy árkategóriában vannak, meg itthon amúgy is népszerű a P2 ezért jórészt ahhoz hasonlítom. (tudnám a C5-höz is, de minek :D)

csomagolás:
egészen egyszerű papír csomagolás, semmi faxni viszont semmi kínai írásjel nincs rajta, kifejezetten európai szemnek való. mondjuk a csomagolása alapján nem venném le a polcról, de annyi baj legyen :) nem akarja drágábbnak látszatni magát, mint ami.

kidolgozás:
összességében hagy némi kívánni valót maga után, főleg a hozzá adott szilikon gumik milyensége (erre később is kitérek) a középső és a nagy harang konkrétan sorjás volt belül.... nem is igazán puhák. puhábbak, mint a gyári Piston 2 hiperkemény sz*rja, de meg sem közelíti az ezer éves Sennheisereimet, vagy a tartaléknak elrakott Nokia olcsó headset-ről származókat. a vezeték viszont szép, alul szövetes felül gumis mint a kettes Piston, viszont az Y splitter elég nagy. alu, és csak abba van gravírozva a márkanév, pedig a fülesen is elfért volna. ahogy a P2 esetében, itt is figyelni kell melyik a jobb és melyik a bal oldal, nem olyan egyszerű megkülönböztetni őket. bár legalább a gumiba bele van ütve egy apró betű. az alu részek viszont szépek, bár sem ránézésre, sem kézbe véve nem adják azt a "masszivitást" amit a P2 ad. a csatlakozó aranyozva van, jó pont.

kiegészítők:
3 pár harang van hozzá, és kész. ja, meg egy angol/kínai használati útmutató. nem vitték túlzásba a dolgot, se kábelcsiptető, se extra harangok (szivacs, double-flange, vagy ilyesmi) se tok, de még egy sima feltekerő sem.

hangzás:
természetesen AZONNAL ;] rákötöttem a telefonra, semennyi bejáratást nem engedélyeztem neki, pedig a hedfin javasolják (khm.. így utólag nem véletlenül) - és hát istentelen nagy csalódás. úgy voltam vele, hogy amennyiért vettem (9 USD) nem nagy probléma, de hát azért mégis csak kellemetlen az emberfiának az ilyen... általában a közepes harang jó nekem, ezen is az volt rajta gyárilag. gondoltam hátha a harang mérete a probléma, szóval adtam egy esélyt a kicsinek (jobb, de nem izolál rendesen és ki is esik) meg a nagyobbnak is, ami meg simán tökéletesen száműzte a mély hangokat. mondhatom nyugodtan, atom nagy csalódás volt.
szerencsére vannak itthon másféle harangok is, szóval kezdésnek rátettem a 400-as Comply-t (a vetőcsöve kicsivel kisebb mint a Piston-nak) és egyből előjöttek a mélyek, kicsit túlzottan is. na mondom akkor itt gumiharang probléma lesz, gyorsan előkotortam még ami itthon elérhető (a Piston eredetije, a Nokia és a Sennheiser) és azt kell mondjam mindegyikkel jobban szól mint a gyárival. egészen egyszerűen elképesztő. csatoltam egy képet, egészen eltérő méretű, formájú és átmérőjű harangok, a Piston-é ráadásul kemény is, és a "furat átmérője" (magyarul a lyukja:D) is sokkal kisebb a gyárinál, mégis mindegyikkel több mély jön elő.
másnapra már a járatásnak is hála, meg a harangcserének azt kell mondjam meg vagyok vele elégedve. az iPhone 5S nem hajtja meg "hangosan" azaz biztos profitálna egy erősítőből, de ne legyünk telhetetlenek.
a mélyek teljesen rendben vannak, kicsit halkan durrog ehhez képest a P2 inkább hangosan és mélyen brummog. mintha kicsit jobban megkülönböztethetőek, gyorsabbak, kontrolláltabbak (nem tudom mi a jó szó?) lennének a mélyek, illetve nem csak az extra mély jön elő belőle, hanem magasabb frekvencián is ("mid bass") van benne élet, de ezek nem nyomulnak rá a középre és a magasra. a közepe tűrhető, a beszédhangok filmek alatt átlagosak, zenében meg főleg rockzenét hallgatok szóval a közép nem olyan lényeges mintha komolyzenére kellene. a magas hangok tisztán és "élesen" szólnak, már majdnem azon a határon van, hogy azt mondom bántóan éles. a cintányér ezerszer tisztábban hallatszik mint a P2 esetében, de az énekhangoknak is ad valamiféle fémességet (Miles Kennedy eddig is határon táncolt a Slash "World of Fire" albumán, hát most még picit rosszabb lett :D) de ez egészen másképpen csapódik le a mai popzenében.
előszedtem pár olyan zeneszámot, mint a Lost Frequencies: Are you with me vagy a Mark Ronson feat. Bruno Mars: Uptown funk ahol a hangok teltebbek és ezért mondom, hogy összességében belül van a határon. egészen távolról szólnak a zenészek (a Piston 2 ehhez képest össze van nyomva) meglepően széles a tér benne, amire nem számítottam.
kell neki a járatás (igyekeztem nem hallgatva bejáratni, hogy az agyam ne szokjon hozzá) és mindenképpen másféle gumibogyó is. a Comply viszont szerintem tönkreteszi
nekem ez nem olyan erősen V mind a P2 sokkal inkább a P3-hoz hasonlít hangzásra. de túlzás lenne kiegyenlítettnek mondani

szerk:
a mikrofonja egészen jól vesz, telefonáltam és nem volt vödör hangom a túloldalon. illetve az az egy gomb ami rajta van, az vezérli az iPhone-t, egy nyomásra megáll, kettőre előre, háromra hátra lép a számok között, illetve felveszi-leteszi a telefont.

képek:
http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_084504066_iOS.md.jpg
http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_084553060_iOS.md.jpg
http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_084731760_iOS.md.jpg
http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_084750520_iOS.md.jpg
http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_084809182_iOS.md.jpg
http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_155013879_iOS.md.jpg
http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_155447569_iOS.md.jpg
http://kephost.com/images/2015/10/22/20151022_161217825_iOS.md.jpg

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58098) tipuka válasza kemcso (#58096) üzenetére


tipuka
addikt

Ha lesz keretem az utazásra (3 órát legalább utaznék, csak odafelé), akkor biztosan elmegyek, mert kíváncsiak füleim és én is, hogy mi az a színt, amit már nem bírok megkülönböztetni. Meg jól jön a sok tapasztalat, társaság, mekegés, stb.
Remélem alacsony a színt, mert akkor nem akarok sose venni drága fülest. ^^ :D

[ Szerkesztve ]

(#58099) f4lcon válasza f4lcon (#58097) üzenetére


f4lcon
őstag

nem tudom tovább szerkeszteni: a kábele főleg a műanyag részen egyelőre még nem rúgta ki magát, azaz össze-vissza áll. kb 10 centivel hosszabb, mint a P2 és ez az egész 10 centi az Y-tól a füles irányába adódik, lefelé a jack felé egyformák.

és nem tudom eléggé kihangsúlyozni: 9 USD az ára! :D :D :D kb P3 tudás, fél áron (még ahhoz képest is)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58100) darvinya válasza f4lcon (#58097) üzenetére


darvinya
titán

Jé…ez teljesen ugyanaz, mint a HTC-hez adott gyári Headset beats füles. :D
Ééésss…Headset gomb KZ ATE-m is ilyen csak ezüstben.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.