Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59951) Tulku válasza #71562240 (#59950) üzenetére


Tulku
veterán

Ilyen nézeteket olvastam az angie topikban is...nevezetesen 100-200 órás bejáratási periódusról...

Én viszont egyben hiszek...a tudat teremtő erejében...és ebbe minden belefér :D

(#59952) vicze válasza Tulku (#59949) üzenetére


vicze
félisten

Akkor keresem aprón a W60-at, vagy mégse egyszerre csak egy? :)
Azért kell szarabb füleseket tartani és hallgatni, hogy a jót értékelni tudd és ne akarja jobbat. :DDD

Harmann gyár alatt az AKG-jét érted? :) Az egész Harmann csoporton belül legjobb emlékezetemen belül nincs másik hybrid füles.

BA bejáratódáshoz annyit tudnék hozzátenni, hogy most az XBA-300-on azonkívül, hogy a fülem/agyam valamennyire hozzászokott nem hinném, hogy bármennyire is változott volna a hangja akár minimálisan is(+200óra), pont olyan mint dobozból kivéve. Ezt egyik másik DD-ről se tudom elmondani.
Viszont az biztos, hogy abban ahogy hallom a zenét valami megváltozott, mert másik fülesben is hallok részleteket, amikre eddig egyáltalán nem figyeltem, illetve hiányolom ha nincs ott a fent említett Shatter Me tipikus példája annak, hogy egy DD meg se tudja a felét jeleníteni mert szétmossa, nagyon durván más egy BA-val hallgatva és egy DD-vel, egyszerűen a szám fele eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#59953) Tulku válasza vicze (#59952) üzenetére


Tulku
veterán

Mert most már figyelsz a részletekre mindenütt...a tudat teremtő ereje...próbáld meg azt hipnotizálni, hogfy a jobb csatorna halkabb, vagy kevéssé erősen szól...egy héten belül beadod javításra mert halkabbnak hallod...ennyi...ez a bejáratási procedúra is ilyen lehet, bár én is azt éreztem hogy teresedett a w60...de valószínű ez csak az elmém szüleménye...

(#59954) vicze válasza Tulku (#59953) üzenetére


vicze
félisten

Mondhatni elég sok füles hallgattam mostanában(időben is), így valahogy kis esélyt látok arra, hogy annyira pszichológiai legyen, mert ha nincs ott, ami a másikban meg igen, azt hogy magyarázod? :)
Ha +ban hallok valamit, az OK nyilván lehet pszichikai, de a hiány hogyan?

(#59955) Tulku válasza vicze (#59954) üzenetére


Tulku
veterán

"mert másik fülesben is hallok részleteket, amikre eddig egyáltalán nem figyeltem,"

Erre írtam...ez azt sugallja, hogy eddig nem arra figyeltél, de most már igen...így teremtünk...

(#59956) vicze válasza Tulku (#59955) üzenetére


vicze
félisten

Hát hogy ez "teremtés-e" vagy pedig inkább, tudatosabb hallás, ezen vitatkozhatunk, de nekem leginkább azt mutatja, hogy még nem károsodott a fülem eléggé 12 évnyi IEM után se, hogy több részletet tudjak hallani. :P

(#59957) Tulku válasza vicze (#59956) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem ez úgy jön le hogy eddig is hallottad, csak nem volt hangsúlyos....
Tkp...a hangkép azon részeire kevésbé figyeltél...most jobban oda koncentrálsz....tehát eddig is ott volt, csak téged nem foglalkoztatott... :)

(#59958) kemcso válasza Tulku (#59951) üzenetére


kemcso
Ármester

A 100-200 óra már jobban a tudat, meg az, hogy megszokta azt a részletességet és észrevesz olyat, amit addig nem. W60: sztem a teresedése is tudat ;) Be volt az már járatva.

(#59959) vicze válasza Tulku (#59957) üzenetére


vicze
félisten

Én is így gondolom.

Te meg hallgass néha egy Piston Hybridet, sokkal jobban fogod szeretni utána a W60-at és nem akarsz másikat. :D

(#59960) HardRic


HardRic
addikt

Na P3 végre nálam. Kíváncsi vagyok bejáratással mit fog változni, de már most nagyon jó. Első igazán kényelmes fülesem. Azért a magasakat itt is le kell húznom kb 3/4-ére, de már megszoktam, valahogy minden fülesen bántóak alapból. Azt hittem itt jobb lesz, és hát jobb is lett de nem annyival mint amit vártam.

(#59961) Brainwashed2 válasza kemcso (#59943) üzenetére


Brainwashed2
tag

Hat igen, az mar kiesik egy kicsit a keretbol (140 font amazonon? :) ). Bar egyszer lehet raveszem magamat valami hasonlo kategoriara. Egyebkent ez gondolom kulfoldi rendeleses mar, nem?

(#59962) kemcso válasza Brainwashed2 (#59961) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem, itthon is kapni: [link] Ezt találtam a legolcsóbban ami hivatalos garanciás hely [link]

(#59963) f4lcon válasza Tulku (#59949) üzenetére


f4lcon
őstag

fericske is azt mondta, hogy a mélyek változnak - pont amit a dinamikus membrán állít elő.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59964) majnz


majnz
tag

Üdv! A Piston 3 reddot mennyire hasonlítható össze hangban egy sennheiser cx 500 illetve egy gyári apple hajszárítós fülesével?

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#59965) HardRic válasza vicze (#59959) üzenetére


HardRic
addikt

Te Z3C-n milyen beállításokkal használod a P3-at?

(#59966) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Valaki próbálta már a Piston Hybrid fülest összehasonlítani a Piston 3-mal úgy, hogy mindkettő teljesen be volt járatva?
Olvastam itt több kezdeti benyomást, és hogy túl sok a mély, és valami nem jó a középpel, de arra lennék kiváncsi, hogy bejáratás után milyen.
Jelenleg Piston 3 fülesem van, ami a rövid vetőcső miatt csak habszivacs illesztékkel szól jól, de ezzel is kicsit sok a középmagas, gyakran nagyon éles, és emiatt túlzottan le kell vannem a hangerőt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#59967) vicze válasza HardRic (#59965) üzenetére


vicze
félisten

Beállítások? Mire gondolsz?

@Bici: A vetőcső 1:1-ben ugyan olyan, és írtam egy hosszabb véleményt(kereső) bejáratás utánról, a 2tonna basszus nem tűnik el belőle. És hát ha a P3 magasai bántóak, akkor a BA-s Hybridre ez még inkább igaz lesz, abból is több van.
Füles találkozóra küldtem egyet, ha el tudsz menni, akkor ott meghallgathatod.

[ Szerkesztve ]

(#59968) #71562240 válasza Tulku (#59951) üzenetére


#71562240
törölt tag

No nem véletlenül utaltam a mérési eredményekre is. Az oszcilloszkópnak (ma még) nincs tudata, hehe. Ámbár lehet hogy a te krédódba az oszcilloszkóp teremtő ereje is beletartozik?! ;]

(#59969) HardRic válasza vicze (#59967) üzenetére


HardRic
addikt

EQ meg hasonló okosságok a beállításokban.

(#59970) vicze válasza HardRic (#59969) üzenetére


vicze
félisten

Minden kikapcsolva. Nem szeretem, ha szét van torzítva a zene.
Az EQ 1-1 számra tud megoldás lenni, de ha nagyon széles skálán hallgatsz zenét, akkor csak ronthat az egészen. Egy füles magától kell úgy szóljon ahogy neked jó.
Játszottam vele sokszor, de mindig az a vége, hogy kikapcsolom a fenébe, és az úgy is van jól.

[ Szerkesztve ]

(#59971) HardRic válasza vicze (#59970) üzenetére


HardRic
addikt

Elég széles a skála az biztos. Csak az én fülem olyan nyomorult hogy képtelen vagyok elviselni a 4-6k körüli magasakat, úgyhogy mindenképpen állítgatnom kell.

(#59972) f4lcon


f4lcon
őstag

megvettem a Sony Hybrid gumikat, nagyon jó puhák, mint a régi Sennheiser-jeim.
viszont túl kicsi a lyuk rajta.... úgy értem azok a fülesek amik nagy vetőcsővel jönnek a magasai beszűkülnek
és 2500-ért csak egy hasznos párat kapok. kár érte
a Jvc Spiral Dot-ban ezek után jobban bízok

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59973) vicze válasza f4lcon (#59972) üzenetére


vicze
félisten

eBay és rengeteget kapsz, olyan méretben amilyet szeretnél. :) Mondjuk drágább valamivel.
És igen az problémája, hogy széles vetőcsőre nem jó, bár kérdés mi a széles, az XBA-300-é pont 4,7mm és ezt adják hozzá, a Pistoné 5mm és jó rá, A VJJB-re rá se megy, az valami 8mm vagy több. :DDD

(#59974) #71562240 válasza f4lcon (#59972) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hozzávaló vetőcsövű Sony-k magasait is beszűkíti - meg a mélyeit..., meg a közepeit... Eleve olyan, nem a lyukméret miatt.

(#59975) fericske válasza f4lcon (#59972) üzenetére


fericske
addikt

Az LZ-a2-höz vetted a Sony hibrid-et?
Ez a füles nagy átmérőjű hangvezetőcsöves dugókkal szól jól. Írtam is ezt, talán olvastad is.
A Soundmagic (E10) dugaszai jók hozzá, meg a Senn (ie80) dugók is. Most az utóbbiból egy duplaharangosat találtam a legjobbnak eddig.
A transzparens mélyeknek mindenképp szélesszájú harang kell, szűkkel brumi lesz :)
A Vsonic-oknál frankón bejött a Sony hibrid hangra (skálázhatóbb mélyek, élénkebb magasok), de azok szűkebb vetőcsővel is vannak szerelve.

(#59976) assemble


assemble
addikt

LMUE VSD3(S) akcio: [link]

(#59977) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Garantáltan eredeti Piston 2-t honnan lehet legolcsóbban beszerezni?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#59978) f4lcon válasza fericske (#59975) üzenetére


f4lcon
őstag

hát csak úgy vettem őket, annyira voltak itt hájpolva :DDD
sok fülest kipróbálok más-más szilikonnal is, de eddig csak a Rock Mula-n segített olyan mértékben a szilikon csere, hogy leesett az állam, minden egyéb esetben hibahatáron belül van a változás (illetve nagyon kell figyelni rá, és akkor észrevehető)
amúgy sem tudtam, hogy a Sony mennyire szűk, meg azt sem tudtam, hogy az A2 ennyire végtelenül széles lesz... :)
kifejezetten az A2-höz amúgy a JVC SpiralDot-ot vettem, de jellemzően az még nem ért ide....
egyelőre a gyári dupla harangjával használom, a Sennheiser is jó, de az fehér :W
érdekes amúgy, hogy a gyári dupla szilikonnak a belső átmérője nagyobb, mint a többi piros tövű alap harangnak amit kaptam hozzá (amik szerintem egy-az-egyben azok, amiket a 10 dolcsis KZ-khez is adnak....)

de borzasztó, hogy bármit próbálok ki utána olyan, mintha egy vödörből szólna. még az EP001 is, pedig abban bíztam... talán fura módon a Rock Zircon az, ami legjobban megközelíti, de abban annyira sok a dörmögős mély mindenben, hogy elfáradok tőle. fele ennyi méllyel a Zircon egy veszett jó füles lenne.

szerk: a Rúzsa Magdi "Dalok húrokra és fúvósokra" egészen megelevenedett az LZ-vel. volt szerencsém élőben is hallani Magdit ezzel a lemezzel nem is olyan rég, szóval még friss az élmény :)

a végén odáig jutok, hogy Beethovent meg Vivaldit fogok hallgatni, annyira tetszenek a hangszeres zenék :D nem az, hogy az AC/DC alatt nem jön ki a különbség, de vannak olyanok, ahol halmozottan.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59979) f4lcon válasza vicze (#59973) üzenetére


f4lcon
őstag

attól félek azok nem eredetiek.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59980) vicze válasza f4lcon (#59979) üzenetére


vicze
félisten

Japán eladótól, megfelelő leírással, kis esélyt látok rá. Sony Japánban külön csak 1-1 méretben is árulja szóval a 2 páros csomag eredeti.
Pontos névvel keress rá: Sony EP-EX11,Sony EP-EXN50(szivacsos)

3 armatúrás után, azt tudom mondani, hogy a húros hangszereket+cin, ahol kell a nagyon gyors magas, kivétel nélkül mindegy gyönyörűen visszaadja, sehol sincs egy DD-hez képest. Még a Piston Hybrid is. A részletek és a szeparáció az ahol elkezdenek szétválni.

[ Szerkesztve ]

(#59981) f4lcon válasza vicze (#59980) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, azt hittem, hogy ez az EP-EX10 amit vettem az belül szivacsos lesz... 2500-ért kicsit csalódtam.
tudsz olyan linket adni, ahonnan tudok olyan szivacsosat szerezni? (januárban voltam Japánban, de nem jutott eszembe, hogy ilyet vegyek...)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59982) vicze válasza f4lcon (#59981) üzenetére


vicze
félisten

Ezek szerintem mind eredetiek, van top rated, is az azért drágább.

Amúgy EP-EX10(XBA-C10-emen) és EX11(XBA-300-hoz) között az a különbség, hogy a 11-es valamivel vastagabb és keményebb, szóval nem egyformák! Esélyes, hogy szivacsosnál is 2 generáció van.

De lehet hogy ilyet otthon is lehet:

[ Szerkesztve ]

(#59983) f4lcon válasza vicze (#59982) üzenetére


f4lcon
őstag

ilyesmit akarok én is csinálni, memory szivacs füldugó meg egy övlyukasztó segítségével :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59984) darvinya válasza f4lcon (#59983) üzenetére


darvinya
titán

Füldugó szivacs nem lesz jó, mert ez fél kemény szivacs.
Ezeket kitámasztónak használják inkább.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59985) Tulku válasza darvinya (#59984) üzenetére


Tulku
veterán

Jó az...olyan mélyeket rak oda ahol nincs is, hogy ihaj....igazi mélygyár lesz az illesztékből...mélyhiányos füleseknek néha jól jön...persze ahol nincs valami oda nem tud teremteni....

Egyébként ez a laza szivacs is dolgozott vc1000-nél a gyári illesztékben...kissé kerekebb lett a mélytartomány....

(#59986) f4lcon


f4lcon
őstag

önmagában szeretem a szivacs illesztéket, de levágja a magas hangokat.
úgy tűnik hiába van belső cső a végén a szivacs annyira összenyomódik, hogy ez történik a hanggal :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59987) kemcso válasza f4lcon (#59986) üzenetére


kemcso
Ármester

Miért nem faragod meg egy kicsit a végét? Akkor talán nem nyomódik össze...

(#59988) Dave™ válasza f4lcon (#59986) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez így van, bár aminek a belsejében van cső, azok azért egész jók tudnak lenni, a sima szivacs ami nagyon vág.

Én a CKR9LTD-hez vettem próbaképpen (ehhez nem lett jó, nagy átmérőjű szilikonnal sokkal jobban szól), de végül a KZ ANV-re tettem, az amúgy is kicsit éles hangú tud lenni, és nagyon szépen kordában tudja tartani a szivacs az élesebb magasakat, de nem fogja vissza nagyon, tehát a karaktere sem változik meg.


Ilyen az illeszték. Nem mindenhova lesz jó, de van ahol jobb, mint a szilikon.

(#59989) f4lcon válasza kemcso (#59987) üzenetére


f4lcon
őstag

szerintem fura a fülem, az a legnagyobb baj :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59990) kemcso válasza f4lcon (#59989) üzenetére


kemcso
Ármester

A füledet is megfaraghatod :DD

(#59991) Tulku válasza f4lcon (#59989) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem is fura a fülem...erre van a ciem...tegnap készült el a 2. ...ez már a kisasszonynak lesz, de egy kis csavarral alkalmazom W60-on is...brilliáns hangzás, semmi külső zaj és nem kopik :)

(#59992) kemcso válasza Tulku (#59991) üzenetére


kemcso
Ármester

Ilyet csinálsz magadnak is: telenyomod a füled szilikongumival és megvárod, amíg megszilárdul majd fúrsz egy lyukat rá :DDD

(#59993) vicze válasza kemcso (#59992) üzenetére


vicze
félisten

"fúrsz egy lyukat rá"
A fülére? ;]

[ Szerkesztve ]

(#59994) kemcso válasza vicze (#59993) üzenetére


kemcso
Ármester

Azt is lehet, de jobb, ha a szilikondugóra :P

(#59995) bucsher válasza kemcso (#59994) üzenetére


bucsher
őstag

Berakja a fülest vetőcsővel a fülébe és körbeszilózza. Akkor fúrni se kell! :))

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#59996) leximester


leximester
tag

Sziasztok!

Kategóriájában mennyire jó választás az RHA T10i?
Leginkább utazáskor telefonról szólna. Vegyes zenei izléssel(pop, techno, stb).
Szempont az itthoni garancia.

(#59997) Black&White


Black&White
addikt

Jött egy új Huawei versenyző is, kb 50$-on fog nyitni: Huawei AM175
Kíváncsi leszek az első véleményekre! :)

(#59998) hentes555


hentes555
senior tag

Megérkezett a nov. 28-án rendelt CKR9LTD meg a Zircon. Eléggé tetszenek, van olyan zene aminél az LTD, van aminél a Zircon tetszik jobban. A Zirconnak ha kicsit kevesebb mélye lenne, akkor imádnám. Bár ráraktam egy Xears dupla harangot, így kevesebb a mélye meg nagyon jól illeszkedik, nem is érzem. Próbáltam a saját harangjaikkal, azok valahogy nem jöttem be, főleg a Rock féle. Az LTD-n ami alapból volt az egész jó, de a Xears fainabb :)
Most egyelőre többet hallgattam a Zircont, eléggé tetszik, részletesnek is mondható a TD2 után.
Az LTD sem rossz, kiegyenlítettebb jóval, de ez nem mindig tetszik. Még melegíteni kell :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#59999) hentes555 válasza hentes555 (#59998) üzenetére


hentes555
senior tag

Méh annyival egészíteném ki, hogy nem tudom miért, de ezt a térérzetes dolgot nem vágom. A TD2-ben sem hallottam, de abban azt mondják nincs is. De ebben a Zirconban meg LTD-ben lennie kellene, és mégsem hallok semmi ilyet hogy színpad meg máshonnan szólnak a hangszerek meg stb :(((

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#60000) Dave™ válasza hentes555 (#59999) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mint írtam korábban, az LTD-be tegyél bele legalább 20 órát, utána hallani fogod amit kell. Illetve az LTD-hez nagyon nem passzol a szűk belsejű hozzáadott illeszték, olyat kell nézni ami jó széles, olyan 4-5mm mint a vetőcső. Az alap és a bejáratott CKR9LTD olyan, mintha két különböző fülhallgató lenne.

A Zircon a közelében sincs egyébként a CKR9LTD-nek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.