Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) ntomka válasza zack (#23700) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én jobban is szerettem. :)

ツ Headphones on - World off

(#23702) Shufny válasza zack (#23700) üzenetére


Shufny
őstag

Mivel ugyanúgy TWFK van benne, így nagyon hasonló hangja kell legyen a Q-Jays -hez. Nem neked való.

(#23703) ntomka válasza ntomka (#23701) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ehhez még időn túl hozzátenném, hogy szerintem az xcape nem ellentéte az IE8-nak, de több, mint valószínű, hogy a B2-nek sem.

ツ Headphones on - World off

(#23704) zack válasza Shufny (#23702) üzenetére


zack
nagyúr

De az a q-Jays lehet hibás volt. Gondoltam jó lenne egy balanced más karakterisztikájú füles az IE8 mellé. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#23705) Shufny válasza zack (#23704) üzenetére


Shufny
őstag

Nem, simán túlhajtottad. Nem bírja a te hallgatási hangerődet.

(#23706) Semm1 válasza slfln (#23693) üzenetére


Semm1
tag

Sajnos nálunk nem volt CN40, csak Metallics, pedig szívem szerint én is azt vettem volna !
CN40-et 4600 + 1300 szállítással tudtam volna Magyarországon venni, ahol Gabesz_23 is írta !

Najz
4000 Ft volt !
Nem vagyok egy szakértő, csak a saját igényeimnek megfelelően tudom leírni a kérdéseidre a választ !
Mély van benne elég !
Hangerő nekem épp hogy elég, úgy hogy nem nagyon marad tartalék Telefonon(SE Xperia Mini) hallgatva ! Én mondjuk nem szoktam nagyon hangosan zenét hallgatni !

[ Szerkesztve ]

(#23707) bigmasterg válasza Shufny (#23705) üzenetére


bigmasterg
addikt

Gondolom a nagy hangerő nála munkahelyi ártalom. :)

(#23697) zack:
Amúgy jó füles a B2, nagyon szép magasai vannak, viszont nekem az első hétben nehéz volt megoldani, hogy 100%osan illeszkedjen. A nélkül mély hiányos.
IE8 után inkább valamelyik BA Shure-t hallgatnám meg a helyedben. (mondjuk se315-öt, vagy valamelyik nagy tesóját)
pl. az se530 pont a B2 ellentettje, pedig mindkettő BA.
A B2 fent emel, az 530meg vágja valamennyire a magas tartományt. Középen és lent, viszont 'verhetetlen'.

[ Szerkesztve ]

(#23708) Najz


Najz
tag

jó de ha c40 is 4000körül van akkor már nem érné meg cx300-at venni tudom hogy drágább de többet is tud nem?

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#23709) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Van egy XR120 fülesem, megtört a zsinórja.
A csatlakozója ugyanúgy néz ki, mint a 23698 hsz-ben.
Egészen a csatlakozó tövénél tört meg azt hiszem.
Szétbontottam, látok 3 kábelt benne.
Nem tudom, hogy ami kívül van a rajtuk drót, az a vezető, vagy csak árnyékolás?
Lehet, hogy belül van a vezető drót, amit amúgy nem látok, csak valami textilt?
Lehet ezt valahogy még működésre bírni?

(#23710) zack válasza Shufny (#23705) üzenetére


zack
nagyúr

Nos ez lehet... :U Bár egy esélyt adnék neki, de egyelőre árban nem passzolnak a gondolataim az eladóéval. :DDD
Sokat hallgatom motoron, kell a kakaó. Ez van.
A minap az IE8-at majdnem csumán hallgattam motoron (Sansa Clip+), és meg se kottyant neki. Pedig az már azért elég hangos. ;]

Annyira most a tél nem volt vészes. Ahol melóztam ott nem volt akkora a hangerő. De tavasztól ez változni fog. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#23711) MPeter87 válasza zack (#23710) üzenetére


MPeter87
őstag

Motoron??? :Y

(#23712) ntomka válasza zack (#23710) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem ez hosszútávon nem fog jót tenni a füleidnek.

ツ Headphones on - World off

(#23713) plus44 válasza zack (#23710) üzenetére


plus44
veterán

Ember, a füled! :D

szerk: na megelőzött a másik fül-orr gégész kollégám! :D

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#23714) zack válasza ntomka (#23712) üzenetére


zack
nagyúr

Nem árt neki. Eddig legalább is nem ártott. Vannak időszakok amikor kicsit rosszabbul hallok, de az inkább a diszkótól van, mint a fülestől. Hagyom regenerálódni, mert ilyen igénybevétel után van hogy napokig néma csendben ülök és a zenét a hátam közepére sem kívánom. :DDD Meg azért érzem én azt amikor már nem esik jól a hangerő útközben. Olyankor relax üzemmódba kapcsolok. :)

(#23711) MPeter87

Persze. Évek óta így tolom. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#23715) Najz


Najz
tag

esetleg erre valaki ? :R

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#23716) pyron25


pyron25
aktív tag

Üdv!
Egy samsung telefon tulaja lettem a héten és dobozában kaptam hozzá egy headset-et ami a szokásos olcsó kényelmetlen és kiesik az ember füléből. Sebaj volt nekem egy másik samsung headsetem, de mikor csatlakoztattam rádöbbentem hogy nagyon furán szól. Ha nyomva tartom a felvevő gombot rajta akkor valamennyire jobban szól. Aztán elkezdtem keresgetni a neten hogy mi a probléma majd megtaláltam. [link]
Szóval lényeg a lényeg hogy szeretnék egy olyan fülhallgatót amivel nem lesz ilyen problémám és normálisan tudom hallgatni a zenét a telóról.
Kettő alternatívát találtam ami árban sem vészes.
Az egyik: [link]
és a másik: [link]
keresgetve a neten az ár szempontjából ideális bár túl sok információt nem találtam róla.
Valaki tudna segíteni összehasonlítani vagy esetleg ajánlani valamilyen fülhallgatót?

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!!!

(#23717) hülyegyerek válasza pyron25 (#23716) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Sima fülhallgatóval nem lesz problémád, csak a mikrofonos headseteknél van ilyen inkompatibilitás.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#23718) ludsimon válasza #43960832 (#23688) üzenetére


ludsimon
veterán

Nah én offoltam a témát.
Ha bármi kérdésed merülne fel keress meg PÜ-ben!

Ha megérkezik beírok ide, hogy tényleg valóban eredeti e, meg, hogy mennyire vagyok elégedett.

undefined

(#23719) korcsi válasza IG55 (#23709) üzenetére


korcsi
veterán

Ami kívül van rajta drót az a vezeték, textil szálak vannak beleszőve, hogy rugalmasabb legyen, szálanként zománcozott vezetékek.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#23720) #16820480 válasza zack (#23714) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért nem tud bármi regenerálódni... ha túl sokat hallgatod olyan hangerővel, akkor lehet, hogy maradandó károsodást okoz. a nagypapám még annó gyárban dlgozott, nem egy diszkó, de volt azért rendesen kalapálás. mire nyugdíjba ment, addigra ne mhallott semmilyen magas frekvenciás hangot, tök mindegy milyen hangos, egyszerűen azt a fekvenciát nem érzékeli a füle... szóval csak óvatosan.

(#23721) Alg válasza #16820480 (#23720) üzenetére


Alg
veterán

Arról nem is beszélve, hogy motorozás közben a motort kell hallgatni, nem zenét ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23722) zack válasza #16820480 (#23720) üzenetére


zack
nagyúr

Kulcsszó..."Nagyapád". 34 vagyok. Ahhoz hogy "nagypapa" korba lépjek még 1x ennyit kellene élnem. Teljesen mindegy akkor hogy fogok hallani, egyrészt mert kicsi az esélye hogy az én korosztályom megéli ezt a kort, a fiatalabbaknál meg még kissebb az esélye.
Nem akarok politizálni, de én speciel nyugdíjat se fogok kapni, mert összességében jó ha van 1,5 év bejelentett munkaviszonyom. :U
Persze ettől még igazad van, de nem nagyon kalkulálok avval mi lesz 30-40 év múlva.
Igazából nem a fülhallgató+mp3 lejátszós hangos zene ami árt az esetemben, hanem a munkám alatt kötelezően elviselt horror dB. Főleg amikor egy hangfal mellett állok.

(#23721) Alg

Egy 1 hengeres 400ccm Yamaha Majesty-n mit hallgatsz? :DDD Amig GSXR-em volt az meg áthallatszott nagy hangerőnél is. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#23723) IG55 válasza korcsi (#23719) üzenetére


IG55
senior tag

Szálanként zománcozott, ez mit jelet?
Ez egy szigetelőréteg?
Hogyan lehet ezeket összeforrasztani?
Úgy értem, lehet?

(#23724) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Ismeri valaki ezt: Sony MDR-EX33LP tudtok róla valamit?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#23725) ntomka


ntomka
nagyúr

Egy kicsit komolyabb igénybevételre fogtam be a Maxell Metallics-ot. Úgy vélem a fül mögötti vezetés áll neki a legjobban.
A hangjáról pedig. Eszméletlen, hogy ezt ennyiért vesztegetik. Aki kiegyensúlyozott hangú fülest keres, mindenképp csapjon le rá. Simán felveszi a versenyt a 10k körül kapható fülesekkel, ha nem magasabbakkal is (ízlés kérdése). A mély tetején emel és színez picit, amit tovább folytat a közép tartomány melegítésével. Utcára ideális, mert ott kevesebbnek érezni. Viszont ettől sok műfajjal jóságossá válik. Pl. rock-kal és trance-szel hallgattam. Mindkettővel állja a sarat. A magasai éppen jók, nem sok, nem kevés, nem szép és nem is csúnya. Mosott, de nézzük meg milyen árú fülesről beszélünk. Komolyan mondom, hogy jó vétel. :K

Annyira potom áron tudtam beszerezni, hogy már sajnálom, hogy nem vettem még vagy kettőt tartaléknak. :))

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#23726) bigmasterg válasza ntomka (#23725) üzenetére


bigmasterg
addikt

Tényleg jó kis füles (főleg utcán), viszont kicsit kevés magasa van, mint ahogyan a shure-oknak is. Gondolom ezért nem tűnt fel neked.
ckdun közeli áron tényleg megérte, főleg, hogy ez megbízhatóbb. :)

Tényleg, kölcsön adjam majd a w1000-et ? Az elvileg kevésbé V hangú, mint a ck700.

(#23727) slfln válasza ntomka (#23725) üzenetére


slfln
senior tag

Inkább a maradék CN40-et kellene felvásárolni (discontinued), ami körberöhögi a Metallicsot . Közben jant71 is megkapta az övét és úgy néz ki ő is eléggé meglepődött rajta :D. [link]

(#23728) ntomka válasza slfln (#23727) üzenetére


ntomka
nagyúr

A metallics-ot 2k-ért szereztem be, és már sajnálom, hogy ennyiért nem szereztem be többet. Ennyiért röhögve megéri, még ha van is ami körberöhögi.
A CN40 biztos jó, de nekem túl sokat beengedne valszeg a külvilágból.

(#23726) bigmasterg: Lehet, mostanában nem edzem a fülem az SRH940-nel, lehet ezért nem érzem kevésnek. :)) Szívesen meghallgatom a W1000-et. :K

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#23729) Shufny válasza ntomka (#23728) üzenetére


Shufny
őstag

"mostanában nem edzem a fülem az SRH940-nel"
Hogyhogy?

(#23727) slfln: Remek példája, hogy miért ne adjad túl olcsón a termékedet. Hidd el, ha $100 -ral nyitott volna, akkor évek óta ott lenne az IEM thread tetején.

(#23730) ntomka válasza Shufny (#23729) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem azért mert rossz, hanem annyi új dolog került hozzám mostanában, hogy inkább azokat hallgattam: A900, a két maxell, HD25, Major, SE315... :)

ツ Headphones on - World off

(#23731) Shufny válasza ntomka (#23730) üzenetére


Shufny
őstag

Gondoltam, hogy még mindig tetszik, csak érdekelt, hogy miért nem tudod használni. Mit keres nálad a HD25? Bizonyítanod kell, hogy hosszabb idő után is gyengének tartod? :) Major meg már elég régóta megvan, nem? Ráadásul nem is nagyon van mit hallgatni rajta.

(#23732) ntomka válasza Shufny (#23731) üzenetére


ntomka
nagyúr

"Mit keres nálad a HD25? Bizonyítanod kell, hogy hosszabb idő után is gyengének tartod?"

Valami olyasmi, de egyszerűen képtelen vagyok megbarátkozni vele. :) Akinek tetszik, használja. Engem nem tud meggyőzni, akármennyire erőltetem. :)

"Major meg már elég régóta megvan, nem? Ráadásul nem is nagyon van mit hallgatni rajta."

Ezt hogy érted? Mert szerinted rossz? Erről a másik topicban már fojtattunk egy hitvitát, nem hiszem, hogy egy irreleváns topicban kéne megint elkezdeni.

ツ Headphones on - World off

(#23733) korcsi válasza IG55 (#23723) üzenetére


korcsi
veterán

második hozzászólás
Tapasztalatom szerint segít a legalább 400 fokoa páka.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#23734) krino válasza slfln (#23727) üzenetére


krino
tag

Mennyire zavaróan engedi be a külső hangokat? illetve kifelé mennyie lehet hallani mit hallgatok?:D Buszon lehet a nagyik nem lennének oda a rockért:D

Bp-n hol érdemes utána nézni? MM-ban? valamint a bogyók mennyire jók? cserélni kell?

(#23735) slfln válasza Shufny (#23729) üzenetére


slfln
senior tag

Ha nem gyártják és már olyan kevés van belőle, akkor nem értem miért most írt róla az a fantasztikus szakértelemről árulkodó brit oldal is tesztet (expertreviews). Ezek szerint nem 2db maradt belőle a világon.
Meg az is furcsa, hogy senki le se szarta idáig. Csak a japán amazonos észrevételekről lehetett gyanakodni, hogy nem lehet olyan rossz. Fogalmam sincs mióta lehet egyáltalán kapni itt Európában.
Mondjuk ha nem találod meg a ryumatsubát úgy tűnt volna el, hogy gyakorlatilag senki észre nem vette.

(#23734) krino:
Mint egy nyitott fülhallgató.
Mint egy nyitott fülhallgatónál.
Árkád MM-ben vettem az enyémet.
Kérlek olvasd el a tesztet, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#23736) Shufny válasza ntomka (#23732) üzenetére


Shufny
őstag

Az egy dolog, hogy szerinted nem gáz az áráért, meg a márkáért stb. , de ez még nem ok arra, hogy azt hallgassad, amikor mellette van több, jobb hangú fej/fülhallgatód.

slfln: Minden azon múlik mennyire mélyre van süllyedve. Meg például, hogy mi a helyzet a CN-45 -tel. De az ilyen igazából soha nem jó ötlet. (mármint 5k -ért adni felső kategóriás hangot) Szóval, ha sikerül is újraéleszteni, akkor több mint valószínű, hogy 10k feletti áron lesz az itthon. Persze az még mindig nagyon jó.

Mondom ezt egyelőre a véleményedben és a két mérésben bízva. :D

[ Szerkesztve ]

(#23737) Tomi_Sci válasza korcsi (#23733) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

wáá de utálom ezeket forrasztani :O

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#23738) ntomka válasza Shufny (#23736) üzenetére


ntomka
nagyúr

"Az egy dolog, hogy szerinted nem gáz az áráért"

Pedig pont ennél több ok nem kell szerintem. :) Én szeretem és kész, ennyi ok elegendő valamire.

Itthon nem hallgatom, ellenben amire kitalálták igen: hordozhatóként utcán, stb. Meg munkahelyen. Ezzel nemtom mi a probléma. Oké, hogy van SE315-öm is, de nem kényelmes mindig. Meg pont most írtam, hogy töredékéért kapható Metallicsot is ugyanúgy tudom élvezni. Szerintem ha drága valami, az nem ok arra, hogy jobb legyen és csak azt hallgassa az ember. Ennyi erővel vegyek Beats-et mert az drága és amellett a Major is nevetséges...

ツ Headphones on - World off

(#23739) Shufny válasza ntomka (#23738) üzenetére


Shufny
őstag

"Szerintem ha drága valami, az nem ok arra, hogy jobb legyen és csak azt hallgassa az ember."

Néha fogalmam sincs miről beszélsz. :F Szóval se mondtam, hogy azért jobb a többi, mert drágább.

(#23740) krino válasza slfln (#23735) üzenetére


krino
tag

Köszi, figyelmetlen voltam:) már elolvastam. Viszont néztem a honlapjukon ott nem találtam. Lehet leálltak már a gyártással...:/ vagy ugyanaz a drivert adják új külsővel. Viszont az árkád közel van, majd benézek oda.

(#23741) Najz válasza krino (#23740) üzenetére


Najz
tag

ha esetleg lenne több darab és vettél dobj 1 privit légyszives lehet engem is érdekelne :R

[ Szerkesztve ]

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#23742) PR0JECTNR56 válasza freelanced (#23724) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen, elég sokáig volt használtam régebben. Kicsi, kényelmes van hozzá Sony Hybrid harang és az árához képest egész jó (mélytúlsúlyos és kicsit sziszegős) hangja van. Hátránya, hogy vékony a vezeték borítása és a háznál semmiféle törésgátló sincs tehát intenzív használattal a várható élettartama nem túl bíztató.

(#23743) ntomka válasza Shufny (#23739) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én meg nem értem miért ne hallgassak valamit, ha egyszer szeretem, még ha technikai szempontból van amim jobb is nála. :F

ツ Headphones on - World off

(#23744) Shufny válasza ntomka (#23743) üzenetére


Shufny
őstag

Nekem nem volt nyilvánvaló, hogy szereted. Nálam elég nagy szakadék van az "ahhoz képest nem rossz" és a "hallgatom a többi mellett is" között.

(#23745) #31342592


#31342592
törölt tag

Sennheiser cx 880-ról vélemények? Érdemes befektetni rá?

(#23746) bigrock


bigrock
addikt

Üdv, mindenkinek!
Nem tud valaki kishazánkban olyan helyet ahonnan tudnék rendelni
1. Sony Hybrid Foam-ot,
vagy
2. Comply Foam-ot ?
Vagy ha van valakinek alternatív javaslata, azt is szívesen venném.
Xears TDIII-ra kellene.
Köszi!

(#23747) fi:zi'k válasza bigrock (#23746) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az első nem hab, hanem szilikon. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23748) IG55 válasza korcsi (#23733) üzenetére


IG55
senior tag

Köszi, sikerült megreparálni a segítségeddel :R

(#23749) #43960832 válasza bigrock (#23746) üzenetére


#43960832
törölt tag

Privi ment.

(#23750) SunSoul


SunSoul
tag

(#23745) Szenya3:

Mélykiemelős füles, hasonlóan mint a Shure SE215, de magas hiány helyett magas kiemeléssel. Tehát "V" karakterisztikájú. Nekem utcára cx870-van (cx880 hangerőszablyzó nélkül). Oda nekem bevállt az a karakter, de némely felvételen nekem kicsit sok mélye van.
Közepesen szigetel, de gyári harangok cseréjével javítható. Nála a Sony Hybrid közepes vált be. Kábelzaj ellen érdemes csiptetővel védekezni, mert amúgy zajos tud lenni.

Mellényomtam, válasz lett volna

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.