Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) ntomka


ntomka
nagyúr

Akár. :)

ツ Headphones on - World off

(#24502) #16820480 válasza TotO' (#24500) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, onnan rendeltem, bár mondjuk nekem Shanghai volt a szállítási cím. viszont adnak tracker számot, amivel tudod követni, hogy éppen hol tart a csomag. március 25 körül rendeltem, aztán még tolódott pár napot a kiküldése, mert hitelesíteni kellett a kínai cím+magyar kártya kombinációt, és persze sima postai küldeményként jött, ami lassabb is kicsit.

(#24503) Furky


Furky
őstag

Sziasztok!

Uj fulhallgato vasarlasa elott allok, mert a meglevo Sennheiser CX500-as kabele a csatlakozonal megadta magat, kontakthibas lett es sokszor csak a jobb szol.
Maradnek a Sennheiser markanal, mit ajanlotok, ami a CX500-hoz kepest elorelepes, es nincs 20ezer felett? A basszus legyen legalabb olyan jo, mint a CX500-asban.
Esetleg a CX880?

Koszi,
Furky

(#24504) ithomas válasza Furky (#24503) üzenetére


ithomas
őstag

Ennyi pénzért már jó fülest is kaphatnál...nem csak egy Sennheisert.. ;]

Real eyes realize real lies!

(#24505) ithomas


ithomas
őstag

A múlt héten én is beléptem a Shure SE215 tulajok táborába.
Hát nekem nagyon szoknom kellett ezt a felhelyezési módszert, hogy a fülbehelyezés után még picit felfele kell forgatni, aztán átpattintani az ívelt kábel alatt a fülkagylót.. :)
Hát a hangja az brutális, nem tudok mást mondani rá, lenyűgöző.Én eddig CX400-at használtam.
Megmondom őszintén, amíg tönkre nem ment, meg voltam vele elégedve...régen vettem már volt benne fasza basszus, nem volt más összehasonlítási alapom...azt hittem hogy ez a mai napig egy jó fülesnek számít.
Most a Shure után a fülembe helyezve, olyan mintha egy fazékból szólna az egész, vicces.
Nekem a szilikon harang jobban bejött, az a szivacsos izé valahogy nagyon nem volt kényelmes..zavaró volt, és szinte ahányszor behelyeztem, annyiféleképpen szólt (Ezt mondjuk az én bénaságomnak tudom be..)

Ja és azt el ne felejtsem mondani, hogy kénytelen vagyok tényleg áttérni a FLAC formátumra.
Megmondom őszintén, hogy én eddig urizálásnak, felesleges tárhely pazarlásnak tartottam a dolgot, a 320-as MP3-hoz képest.
Igen, régen tényleg nem volt szignifikáns különbség a kettő között...ez a füles viszont mondjuk ki nyugodtan....szarul szól MP3-al. :U

[ Szerkesztve ]

Real eyes realize real lies!

(#24506) PR0JECTNR56 válasza ithomas (#24505) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A Shure féle szilikon harangokkal sem rossz, próbáld ki hátha azzal másabb lesz. De a foamnak is adj egy kis időt, idővel arra is rá lehet állni. Vagy a Sony Hybrid/ Sennheiser féle harangok is rá mennek, ha a csövet megfelelően átalakítod.

(#24507) ithomas válasza PR0JECTNR56 (#24506) üzenetére


ithomas
őstag

Jelenleg a Shure szilikonharangot használom (a legkisebbet)
Érdekes módon a CX400-nál a közepes harang volt a megfelelő.

"ha a csövet megfelelően átalakítod..."
Ezt hogy kellene elképzelnem ?:)

Real eyes realize real lies!

(#24508) PR0JECTNR56 válasza ithomas (#24507) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A Shure legkisebb harangja akkora mint a Sennheiser közepese és a Sony Hybrid zöld belsejű, szintén közepes méretű harangja.
A cső hosszával megegyező méretű és értelemszerűen megfelelő átmérőjű zsugorcső hengert illesztesz a csőre. Nem kell megmelegíteni csak egyszerűen ráhúzni. Így ha később nem kell csak simán leveszed róla és mehetnek rá a gyári harangok.
A zsugorcsövekből a vékonyabb modellek is elég vastaggá teszik a csövet hogy stabilan megálljon rajta a Hybrid harangok közül a következők:
- piros - SS méret
- narancs - S méret
- zöld - M méret

Az imént felsoroltaknál nagyobb Hybrid-ek valószínűleg már vastagabb zsugorcsövet vagy azt a szilikonanyagot igényli amiről mindjárt írok.
A Sennheiser féle harangok elég problémásak a nagy belső átmérő miatt, azzal még csak kísérleti szinten foglalkoztam. A legvastagabb külsű átmérőjű zsugorcső kell hozzá és egy 0.5cm hosszú szakasz formázható szilikon. Olyasmi mint a gyurma, csak átlátszó és nem hagy nyomot maga után, akkor sem ha leveszed. Én ebből a Forestadent féle szilikont használom, orvosi/fogorvosi cuccokat gyárt a cég.
Ugyanúgy kell felrakni mint a Hybridek esetében azzal a különbséggel, hogy a felhelyezett zsugorcsőre raksz egy karika alakra formázott darabot is raksz az előbb említett anyagból. Ez persze csak akkor kell ha nem illeszkedne rendesen az adott harang a zsugorcsőre. A további apróbb részleteket majd kifejtem logout-on, a lényege ennyi.

Persze lehet próbálkozni még saját harang legyártásával vagy a harang belső átmérőjének leszűkítésével, ez az általam használt alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#24509) Furky válasza ithomas (#24504) üzenetére


Furky
őstag

... :) Pl. mire gondolsz? (Shure nem szimpatikus, maradnék a Sennheiser-nél)

(#24510) dudika10 válasza Furky (#24509) üzenetére


dudika10
veterán

"Shure nem szimpatikus, maradnék a Sennheiser-nél"

Ha nem fogadsz meg tanácsot, akkor miért kérdezel? :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24511) Furky válasza dudika10 (#24510) üzenetére


Furky
őstag

Egy tanácsot sem kaptam, csak észrevételt, hogy ennyi pénzért jó fülest is lehet kapni, nem csak egy Sennheiser-t. ;)

A kérdésemet pedig úgy tettem fel, hogy olyan Sennheiser fülest szeretnék, ami a CX500-hoz képest előrelépés, és az ára kb. 20k körül van. :)

Szerintem nem bonyolult a kérdés. Tudom nagyjából, hogy mit szeretnék, csak konkrét példákkal nem tudok szolgálni. Mióta megvettem a CX500-at, egyáltalán nem követem a témát.

(#24512) dudika10 válasza Furky (#24511) üzenetére


dudika10
veterán

A tanács az volt, még ha nem is egyértelműen leírva, hogy ne akarj sennheisert ennyi pénzért.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24513) attiati


attiati
veterán

alsóházi kiesési rangadó? :)

Canyon ep8 vs. Maxell Metallics vs. Brainwavz alpha 18$ (bár ez külföldről rendelős)
szempont: izoláció

(#24514) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Nos mától boldog tulajdonosa vagyok egy a-JAYS ONE+-nak. Nagyon tetszik a kialakítása, de főleg a lapos jack csatlakozó. A hangzása már most meggyőzött, de még vár rá egy kis bejáratás, már alig várom :)
Írták itt fórumon, hogy van olyan Androidos telefon, aminél nemhogy a gomb, még a fülhallgató se működik, azaz nem lehet hallani semmit. Nos az én Samsung Galaxy Ace-emmel minden tökéletes. Az egészben a legszebb, hogy 2900 forintomba került :DD

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#24515) mondomén válasza MaddeNNNN (#24514) üzenetére


mondomén
őstag

Hol sikerult ennyiert megvenni?:)

(#24516) Falconer válasza ithomas (#24505) üzenetére


Falconer
aktív tag

Hát én azért egy komolyabb összegben mernék veled fogadni, hogy nem tudod megmondani a különbséget egy 320 meg egy FLAC között :)
Mondom ezt komolyabb, drágább, meg tisztább hangzású fülesek után.

(#24517) attiati válasza Falconer (#24516) üzenetére


attiati
veterán

320 és 192 között meg lehet? pedig vájt fülű vagyok és hangfalakon nem hallottam.

(#24518) MaddeNNNN válasza mondomén (#24515) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

vaterán sikerült elcsípnem egyet ilyen olcsón :)

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#24519) davidcsaba93


davidcsaba93
aktív tag

Hali!
Tudnátok ajánlani nekem egy fülest 4-5-6 ezres kategóriában? Van olyan hasonló bestbuy füles mint a fejhallgatóknál pl.: a superlux hd668b ? Annak nagyon bejön a hangzása csak egy kicsivel több mély és kevesebb magas kellene. Elsősorban dubsteppet de nagyon sok féle,stílusú zenét hallgatok.
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#24520) TotO' válasza #16820480 (#24502) üzenetére


TotO'
aktív tag

Akkor megértem miért ért oda hamarabb :) , én márc közepén rendeltem, de még nincs itt :( most néztem, már nem Hong Kong, hanem Szingapúr :D
Egyébként várom már, mert én is cx400-as voltam, és meg voltam vele elégedve, kíváncsi vagyok milyen lesz a BW M1, remélem nem döntöttem rosszul, ha már ennyit várok rá legyen jó :D

4a || Neuzer Courier DT

(#24521) #16820480 válasza TotO' (#24520) üzenetére


#16820480
törölt tag

jah, igazából én azt reméltem, hogy 4-5 nap alatt ideér, de sajnos nem jött meg időben (pont addigra adták fel, amikorra itt 3 napos monkaszünet volt, és így késett egy hetet összességében). amit nem értek, hogy nekem is Szingapúron át ment, pedig szintén HK-ból adták fel, nem tudom miért jobb ez így... mintha a Londonból Hamburgba feladott csomagot előbb elküldenék az írekhez, és onnan jönne tovább :D
amúgy hangzásra szerintem elég jó, bár nekem M4 van, de még bejáratós (mint az olasz autók :K )

(#24522) SunSoul válasza Furky (#24511) üzenetére


SunSoul
tag

Ha az SE215 szóba került, szerintem nyugodtan mondani lehet a cx870/880-at is mellé. Mélykiemelés szempontjából mintha ikertestvérek lennének, a Sennheiser viszont magasat is emeli míg a Shure inkább kicsit visszafogja. Mindkettő fun karakter és szerintem kb. ugyan annyi pro és kontra érvet lehet felsorakoztatni mögéjük. Shure sem az SE215 kategória miatt lett név a szakmában. Hallgasd meg őket az a biztos.
Minden esetre a CX 500-hoz képest szerintem mindkettő nagy előrelépés lenne.
Nem lehet azért törpültek el így az SE215 hibái és lettek hangsúlyosak az erényei mert valaki árulja a fórumon? ;]

(#24523) Falconer válasza attiati (#24517) üzenetére


Falconer
aktív tag

Hú azt bőven (normális hangaflon is simán kijön). Még egy CX500-zal is simán megmondom a 256 és a 320 közti különbséget is. Lehet, hogy a hangszíne nem semleges, meg túl sok a mély, stb, de nagyon nagy tere van és elég részletes is. 320 és FLAC között viszont lehetetlen megmondani egy armatúrással is.

(#24524) ntomka válasza SunSoul (#24522) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem. Elég sok a boldog tulaj. Baromi jó ár/érték arányt képvisel.

ツ Headphones on - World off

(#24525) nubreed válasza ithomas (#24505) üzenetére


nubreed
veterán

Ha a 215 ilyen jól szól, milyen lehet egy 315 vagy 425? :)
Már én is régóta szemezgetek ezekkel, ha le kell cserélni a Sony mdr-ex85 -öt akkor tuti ebbe az irányba mozdulnék el.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24526) ntomka


ntomka
nagyúr

Comply Foam Tips and the Effects of Tip Selection

(#24525) nubreed: Mindenben jobb. Persze akinek dübörgő mély kell, annak nem. :)) fi:zi'k-nél amúgy meg tudod őket hallgatni.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#24527) nubreed válasza ntomka (#24526) üzenetére


nubreed
veterán

Kevés bennük a mély? Mármint mennyiségre? Elektronikus zenékhez akkor nem ajánlottak? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24528) shouryuken válasza TotO' (#24500) üzenetére


shouryuken
senior tag

Nekem 2 hét alatt megjött az m4.
Valami nem stimmel akkor.
Kaptál egy tracking numbert, azt gépeld be akár a magyar posta oldalán, és megtudod, hol a csomag.

Bocs, most néztem kicsit régi postra válaszoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#24529) ithomas válasza PR0JECTNR56 (#24508) üzenetére


ithomas
őstag

Szia!

Köszönöm a kimerítő választ. :)

A 320-as MP3 vs FLAC-ra meg azt tudom mondani, hogy ez nyilván függ a rippelésre használt szoftvertől, a felhasznált codectől ...stb...
Elhiszem hogy lehet olyan MP3-at is gyártani, aminél nem hallom ki a különbséget...
Amiket én próbáltam ,az innen onnan beszerezett forrás volt, nem épp a legjobb minőséggel.
(Ami eddig nem tűnt fel... :) )

Real eyes realize real lies!

(#24530) ntomka válasza nubreed (#24527) üzenetére


ntomka
nagyúr

Attól függ kinek mi a kevés. Nekem már sok az SE215, a 315 viszont pont jó. De sokaknak szerintem fordítva lenne. Elektronikushoz talán jobban illeszkedne egy picit mélyebb fekvésű füles, ugyanis a 315-nek van egy karakteres és szép középemelése, ami erre épülő műfajoknál baromi előnyös. Ha minden igaz a 425 jobb választás lehet elektronikushoz is (bár ezt fizik jobban tudja :)) ), ha technikailag jobb füles kell. A kistesókhoz képest mindenképpen előrelépés a 425, kérdés kinek mennyire éri meg a felárat. Tényleg érdemes őket meghallgatni előtte. :)

ツ Headphones on - World off

(#24531) fi:zi'k válasza SunSoul (#24522) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"Nem lehet azért törpültek el így az SE215 hibái és lettek hangsúlyosak az erényei mert valaki árulja a fórumon? ;]"

#24527
Az armatúrás fülesek techikai jellemzőjükből adódóan nem úgy "közvetítik" a mély hangokat mint a dinamikusak. Másrészt eleve kiegyenlítettebb fülesek. Ezért sokaknak kevés mély bennük.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24532) Badb0y


Badb0y
addikt

Tudtok olyan fülest ajánlani, amivel lehet sportolni (sima in-ear kiesik futás közben), illetve hosszú távon is kényelmes és nagyon szépen jól szól ?

Árat nem írok, írjatok bármilyet és majd meglátjuk.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#24533) fi:zi'k válasza Badb0y (#24532) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elsősorban a fül mögött elvezetőseket nézd.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24534) davidcsaba93 válasza fi:zi'k (#24533) üzenetére


davidcsaba93
aktív tag

nem ide tartozik igazán, de írtam egy pm-et, viszonylag fontos

(#24535) TotO' válasza shouryuken (#24528) üzenetére


TotO'
aktív tag

Semmi baj, mindenféle válasznak örülök :D
Még nem búcsúzom a 7500ft-mtől, ugyanis folyton van valami update.. magyar posta nyomkövetője szerint:
2012.04.13 11:21 SGSINJ(SINGAPORE) Célországba elküldve / Item sent abroad

ezyparcels:
ITEM LODGED INTO DESTINATION MAIL HUB LOCAL POSTAL AGENT 12/Apr/2012 14:27:14 SINGAPORE

singpost:
#track kód# 13-04-2012 13-04-2012 Despatched to overseas (Country code: HU)

fura h ezyparcels nem pont azt írja, mint a másik kettő, de mindenképp jó, még 3 hónap és meglesz :D

4a || Neuzer Courier DT

(#24536) #16820480 válasza TotO' (#24535) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem lesz velük gond, nagyon korrektek voltak, amikor a bankkártyát kellett hitelesíteni, gyorsan és pontosan dolgoznak. mondjuk a honlapjuk elég hulladék, de ez még elmegy :)

(#24537) ntomka válasza Badb0y (#24532) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mi az ami számodra a szép hangot jelenti?

ツ Headphones on - World off

(#24538) Badb0y válasza ntomka (#24537) üzenetére


Badb0y
addikt

Mondjuk úgy, hogy szépen szól, de egyébként pop-trance zenére kéne, esetenként komoly... Franc tudja univerzális lenne legjobb. De a legfőbb szempont nekem a kényelem lenne.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#24539) F-ECT$


F-ECT$
titán

A bw m4-nek mekkora a kábelzaja?

Dive ever, work never.

(#24540) ntomka válasza Badb0y (#24538) üzenetére


ntomka
nagyúr

A Shure SE215-nek járj utána. :)

ツ Headphones on - World off

(#24541) Alg válasza Badb0y (#24532) üzenetére


Alg
veterán

SoundMagic PL-50, MEElectronics M6, S6 (PL50 személyes tapasztalat alapján, S6 direkt sportra kifejlesztett füles)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24542) #16820480 válasza F-ECT$ (#24539) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem olyan nagy. mivel viszonylag vékony és puha a kábel, így nincs akkora zaja, illetve adnak hozzá csipeszt is. persze nagyobb, mint egy fül feletti kialakításnak, de szerintem nem veszélyes.

(#24543) contaxg válasza ntomka (#24540) üzenetére


contaxg
veterán

Olyan vagy mint Móricka.
Mindenről egy valami jut eszedbe!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#24544) nepszter1


nepszter1
addikt

Xearshoz fülhallgatót hol tudod rendelni vagy is ilyen azt a kis szivacsot mert sajnos elvesztettem .

(#24545) ntomka válasza contaxg (#24543) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ahogy elnézem te sem vagy különb. :))

ツ Headphones on - World off

(#24546) contaxg válasza ntomka (#24545) üzenetére


contaxg
veterán

Valóban! Most például inhalátor és papírzsepi a kulcsszó! :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#24547) dudika10 válasza nepszter1 (#24544) üzenetére


dudika10
veterán

Tisztázzuk, a kis harangokra gondolsz?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24548) brillians


brillians
csendes tag

Üdv!

Fülhallgatót szeretnék venni (WOW, aztamindenit mekkora meglepetés! :DDD ). Eddig Brainwavz és Xears darabokat néztem, de nem igazán tudom, hogy milyet válasszak. 10-11.000 Ft-om van rá (de ha olcsóbban kijövök, az sem baj :D ). Fogalmam sincs, hogy ezeket ki szokták-e próbálni, de igazából mindegy, mert a közelben nincs ilyenre lehetőség. A lényeg, hogy jól szóljon és kitartson.

(#24549) nepszter1 válasza dudika10 (#24547) üzenetére


nepszter1
addikt

Arra gondolok arra a gumis cuccra amit le lehet venni a fülesről . Amit +ba kaptük a füles mellé hirtelen nem tudom milyen Xears fülesem van de azt tudom hogy FÁból készült.

(#24550) Alg


Alg
veterán

Huhh, "kicsit" meglepett a PL50 (nem először) - rátettem a nagyobbik szivacsot, és megjött a basszusa, de nagyon durván, nem is hittem hogy tud ennyit, miközben megmaradt a tere is - igaz kell hozzá 1-2 egység plusz EQ a mély oldalon, meg 8-10 körüli Mach3Bass ;]

Összehasonlításul, ha a CC51-ből akarok ilyen hangzást kicsikarni, az elmegy a fal mögé, teljesen elveszti a teret és a közepét... (relatíve persze, a PL50-hez képest...)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.