Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) AndrewPuma82


AndrewPuma82
csendes tag

Sziasztok!

Fülhallgató vásárláson gondolkodom, mert kezdem unni az apple fülest amit az iPod touchomhoz adtak. Előtte egy Skullcandy Ink'd-et használtam de úgy fél év után tönkrement a csatlakozója valószínűleg mert zsebben hordtam, és megtört.

Dubstepet hallgatok, nincsenek olyan nagyon nagy elvárásaim, de azért szeretném hogy jól szóljon amit veszek. Skullcandyről azt mondják nem bírják sokáig, tehát azt már nem szeretnék venni, pedig szerintem egész jól szólt.

Pár nappal ezelőtt egy Sennheiser CX-200at láttam a Saturnban, 8000ért. Nagyjából ennyi lenne a max amit ki szeretnék fülesre adni, viszont nézegettem a neten és azt olvastam hogy a CX-300 II nagyon jó és kb mindenki "isteníti" ilyen árkategóriában. Az a gondom, hogy mások azt írták 8-9ezerért vették, de én nézegettem és 11-12ezerért láttam legolcsóbban.

Kérdésem tehát az lenne, hogy megérné-e a CX-200? Van valami más ötletetek max 8-9ezer forintért? Esetleg tudtok valamilyen helyet ahol hozzá tudnék egy CX-300 II-eshez jutni ennyiért? Olvastam hogy van sok másolata...

Kösz előre is.

(#24752) blackmajesty válasza #16820480 (#24746) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Igen, házilag faragós megoldás. én egyszerű bőrlyukasztóval csináltam, hamar megvolt.

ha mondasz vmit, h hova tegyem a képet, amit meg tudsz nyitni, akkor megcsinálom, esetleg dropbox, skydrive, stb, vagy elküldhetem mailben is, h hogy néz ki nekem.

Amúgy én is rockot és metált hallgatok, mondjuk a dallamosabb fajtát, nightwish, within temptation, stb, de nekem sok a magas is kicsit benne, a mély pedig nagyon, sokszor fárasztó hallgatnom, és nehezen áll rá a fülem. Otthon egy Maxell Retro dj fejest használok, na annak a hangja sokkal jobban bejön, az M4 után hirtelen tompának tűnik, de pár perc után már átállok rá, és onnantól tökéletes. Utcára viszont nem szeretem, mert annyira nem szigetel jól, mint egy IEM. Ha lenne annyi pénzem, akkor megpróbálkoznék vmelyik armatúrás fülessel (pl brainwavz b2), de most sajna nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24753) blackmajesty válasza blackmajesty (#24752) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Bocsi, lejárt a limit, még annyit szerettem volna hozzáfűzni, hogy használtam brainwavz alpha-t is, (nem proAlpha), annak a hangja is nagyon bejött, de az nem szigetelt annyit, mint az M4, és ott azért időnként lehetett érezni h nagyon olcsó cucc, a zúzósabb részeknél már igencsak torzított szegény, ahol az M4 még simán elboldogul.

(#24754) #16820480 válasza PR0JECTNR56 (#24747) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ezt már egyszer beszéltük itt a topikban, csak akkor dobtam hátast, amikor közölte az itteni viszonteladó, hogy ezt csak kiegészítőként lehet megvenni, tehát nincs olyan csomag, amiben eleve ezzel adják a fülest, és külön meg olyan 50€ körül mozog az ára :U hát, annyiért vehetnék egy SE215-öt nagyjából, azért csak a kábelért ez elég durva ár...

MPeter87: na igen, Xears-t nem mernék venni... egy időben itt a fórumon több ehlyen is olvastam, hogy sokan sztárolják, aztán mostanában annyi panasz van a minőségre, hogy lassan egy noname kínai cég lehagyja őket gyártási minőségben. szóval inkább majd feljebb szeretnék azért lépkdeni, csak ott már néha komoly pénzeket elkérnek a termékekért (lásd: Shure kábel :D).

blackmajesty: régebben a noob is ment, aztán mintha az elmúlt 2-3 hónapban nem lenne elérhető külföldi IP-ről. de amúgy bárhova jó, akár ide a ph!-ra is felteheted, a hsz-hez fel tudsz tölteni képet.
áltlában én is olyasmi zenéket hallgatok. mondjuk például egy Dream Theater vagy Joe Satriani esetében nincs gond, mert nem olyan telített a zene, jobban elkülönülnek a hangszerek, viszont az említett példában a mély és közép tartomány nagyon zsúfolt a két gitár+basszus+dob miatt. ezt amúgy elég nehéz lehet visszaadni rendesen, pont most voltam két hete egy Iced Earth koncerten, ahol addig tök jó volt a hangosítás, amíg 1-2 hangszer szólt csak, de amint mindegyik egyszerre, onnantól kb egy begerjed középtartomány volt csak, amiből dallamot is elig lehetett kivenni :( persze nyilván más egy terem hangosítása.
armatúrás fülest én is kipróbálnék szívesen, csak eddig nem vitt rá a lélek, hogy kiadjak annyi pénzt egy ilyen apró dologra. meg gyanítom, hogy első megközelítésben nem is lenne mivel megszólaltatni rendesen...

(#24755) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
A multkori ajanlasotokt szeretnem megkoszonni, a Maxell Metalics nagyon bevált.
Viszont most szeretnék egy Iphone4-hez egy taviranyitos fulest!
Mx. 15-t szanok ra. Mit tudtok ajanlani?
Elore is koszonom :R

(#24756) válasza TotO' (#24741) üzenetére



csendes tag

én is kb akkor rendeltem M1-et, de akkor valami pre-order volt csak rá, és a tracking cuccok szerint az enyémet ápr.5 körül adták fel asszem először. szóval így még 20 nap körül járnak csak. amúgy nekem sincs még sehol és az utolsó tracking bejegyzés is ugyan ez mint neked, úgyhogy szopó. de azért kicsit megnyugtató, hogy nem csak az enyém nem akar megérkezni:D

(#24757) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Üdv mindenkinek! Tudna valaki nekem valamit írni a Xears Impulse Xi200PRO fülesről? Valami véleményt hogy milyen. :R Mert árban egész jó. Majd egy fehér LG Optimus 2X-hez lenne.
Válaszokat-segítséget előre is köszönöm! :R

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#24758) regener


regener
veterán

(#24759) MPeter87 válasza Gabi 8906 (#24757) üzenetére


MPeter87
őstag

Ha Xears fülest akarsz, akkor az általad említett nem az ajánlott kategóriát erősíti! :)
Már ha lehet ajánlott kategóriáról beszélni! ;]

(#24760) Gabi 8906 válasza MPeter87 (#24759) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Köszönöm hogy válaszoltál. :R Csak nézelődök. Színben megfelelő lenne, és a kábelezése is igen tetszetős nekem. :)
Csak sehol nem találtam róla tesztet :( , és elég olcsón is van.

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#24761) blackmajesty válasza #16820480 (#24754) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

A Shure se215-öst én is meghallgatnám, de az nem armatúrás, és lehet h abban nekem sok lenne a mély. A se315 pedig már iszonyatosan drága, főleg, ha szeretnék hozzá olyan kábelt, amin van mikrofon, mert telefonról hallgatok zenét út közben, ha pedig mégsem, akkor is csak kihúzom a fülest, és átdugom a telóba, és már beszélhetek is.
Vannak olcsóbb armatúrások is, mint a Soundmagic pl50, de nincs kedvem megrendelni, kipróbálni, és eladni azt, amelyik nem tetszik. Egyelőre marad az m4.

Remélem így már mennek: 1, 2

(#24762) PR0JECTNR56 válasza #16820480 (#24754) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen sajnos az ára a sarkalatos pontja a dolognak. Bár ha később esetleg venni szeretnél tartalék vagy fejlesztés céljából kábelt, annak fényében már talán kevésbé riasztó az árcédula. Továbbá még mellette szól az a tény is, hogy a széria többi modelljével is kompatibilis így ha feljebb váltasz akkor még ez jól jöhet.
Viszont így önmagában tényleg nem olcsó. :(((

[ Szerkesztve ]

(#24763) #16820480 válasza blackmajesty (#24761) üzenetére


#16820480
törölt tag

a PL50 egész olcsó darab amúgy, itt átlagban 300rmb az ára (10500huf körül), annyit biztosan megér, csak nem tudom például, hogy Mo-ra mennyiért szállítanak. néztem amúgy ezt is, amikor a GR06-ot vettem, de végül mégsem az nyert, mert valahogy külsőre nagyon gagyin nézett ki a makró képeken, illetve elég nagynak tűnik a háza, nem tudom mennyire lenne kényelmes hordani. az SE315 már nekem is drága volna így mostanában, igazából még a 215 is kicsit drága, annak az árából két PL50-et vehetnék :D

SHiZUOKA: igen, minden relatív. egy 535 mellé már kifejezetten aprópénz lenne megvenni :D amúgy nem láttam még élőben, de elég nagy batár darabnak tűnik a mikrofon azon a kábelen, nem tudom miért nem valami elegánsabb megoldást választottak... remélem rájönnek a Shure-nál is, hogy egyre több a mobilos felhasználó, és nekik is kéne mutatni valamit.
amúgy az ilyen SE115+ például mennyire jó? annak nem cserélhető a kábele, de úgy emlékszem van mikrofonos kialakítású belőle.

(#24764) contaxg válasza #16820480 (#24763) üzenetére


contaxg
veterán

A PL50 egészen apró, szinte belesimul a fül síkjába.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#24765) TommyX_


TommyX_
őstag

Nekem is szükség lenne egy kis segítségre, szeretnék fülhallgatót venni, 2500-3000ft értékben.
Tudnátok ajánlani elfogadható hangminőségűt?
Telefonhoz kéne filmnézésre + videoklip nézésre. :D

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#24766) blackmajesty válasza #16820480 (#24763) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

mp4nation ingyen szállít magyarországra, ott is egész jó árban van a pl 50, de jelenleg akkor sincs pénzem, hogy kipróbálásra megvegyem, és ha nem tetszik, akkor megpróbáljak túladni rajta. Most elsősorban fejhallgatóra gyűjtök, az sem lesz olcsó.

(#24767) gyenesmartin válasza TommyX_ (#24765) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Maxell Metallics.

(#24768) Alg válasza blackmajesty (#24766) üzenetére


Alg
veterán

Ha gondolod,az enyémet kipróbálhatod... a nagy szivaccsal használom, a többi gumiharang még steril :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24769) blackmajesty válasza Alg (#24768) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Nagyon köszi, de sztem nem fog menni, ha azon városokban tartózkodsz, amelyek az adatlapodon szerepelnek. :)

(#24770)



csendes tag

mp4nationről rendelt cucc nyomkövetésénél ez:
2012.04.27 11:56 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

mit takar?

(#24771) MPeter87 válasza (#24770) üzenetére


MPeter87
őstag

Elvámolják, mint minden külföldről érkező küldeményt, kb ennyit, de jövő héten szerintem már megkapod.

(#24772) korcsi válasza (#24770) üzenetére


korcsi
veterán

Az M4-emet egy nap alatt levámolták, neked most szerdáig biztos várni kell, de onnan két napon belül biztos megkapod.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#24773) ricsi081


ricsi081
tag

Tudok olyan oldalt ahol "olcsón" van skullcandy?

(#24774) HollyBoni válasza TommyX_ (#24765) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem is tudnátok ajánlani valamit ebben az árkategóriában? Az lenne a lényeg, hogy ne agybadugós legyen.

[ Szerkesztve ]

(#24775) Pszihonaranc válasza ricsi081 (#24773) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

a kukám ;]

(#24776) nepszter1


nepszter1
addikt

nem ide

[ Szerkesztve ]

(#24777) TommyX_ válasza gyenesmartin (#24767) üzenetére


TommyX_
őstag

Kösz az ajánlást, szerintem ilyet fogok venni. :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#24778) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom egy kicsit komolyabb füles vásárlásán, mivel egy év alatt nem sikerült kielégítőt találni az igazán olcsók közül, és a segítségetek kérném.

Maximálisan 20e Ft-nál húznám meg a határt. Inkább a magas és a középtartomány legyen hangsúlyos, mint a mélyek. Jelenleg két Superlux van nálam, egy 381 és egy 381 B. Eddig a legjobbak, amit ebben az árkategóriában hallottam, de a 381 mélye nekem nagyon sok (főleg egy frekvenciatartományban), a B-é pedig éppen kevés. A magasaikkal sem vagyok igazán kibékülve. Sok hangszeres zenét hallgatok, de jelen van az elektromos műfaj is. Jelenleg egy Wave II-t használok utazás közbeni zenehallgatásra (erre a célra kell a füles is), de tervben van egy Sansa Clip+. Lossless formátumú hangfájlokat használok, amikor csak lehet.

fi:zi'k-nél hallgattam egy Shure SE425-öst, az lélegzetelállító volt, csak hát annyit nem szánnék rá.

Amikről jókat olvastam ebben az árkategóriában:
Shure SE215
Vsonic GR06
Soundmagic PL50
Brainwavz M4

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:
Balázs

(#24779) F-ECT$ válasza Bazsee71 (#24778) üzenetére


F-ECT$
titán

Nagyon nem értek hozzá, de a leírás alapján szvsz az m4 kiesik.

Dive ever, work never.

(#24780) gyenesmartin válasza F-ECT$ (#24779) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ezzel együtt a Shure is kiesik mert van benne mély bőven.

(#24781) MPeter87 válasza Bazsee71 (#24778) üzenetére


MPeter87
őstag

Szerintem a GR-06 sem lesz nyerő a magasak miatt. Bár lehet csak nekem kellett volna még vagy 50 órát járatni! ;]

(#24782) Bazsee71 válasza gyenesmartin (#24780) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az nem baj ha van (kell is), csak ne menjen a középtartomány rovására. A 381-es az a szint, ami már sok a fülemnek hosszú távon.

(#24783) Shufny válasza Bazsee71 (#24782) üzenetére


Shufny
őstag

Ha nem ijesztenek el a negatív tapasztalatok a tartóssággal, (mert azért sokaknak nem volt vele problémája) akkor RE0. Egyébként akkor már szerintem jobban megéri a feslőkategória ár/érték bajnokait megcélozni: B2, GR07. Ha az játszik, akkor head-fi -n sem ritkák. Onnan érdekes lehet az Etymotic HF széria, vagy az RE262 is esetleg az UE600 is.

A 215 -öt és az M4 -et miért nem hallgattad meg nála?

[ Szerkesztve ]

(#24784) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Ma a kezem ügyébe került egy Skullcandy Titan, és igencsak lenyűgözött, hogy milyen mélyre le tud menni mindenféle járatás nélkül. Basshead létemre szeretnék egy ilyen, vagy ehhez hasonló(árban feljebb nem nagyon szeretnék menni) fülest. Jelenleg BW M1-em van, az is elég mindenre, viszont a legeslegmélyebb tartományt ez nem bírja sajnos(márpedig ez dubstepnél sose árt). :(

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#24785) Bazsee71 válasza Shufny (#24783) üzenetére


Bazsee71
őstag

Egy olcsó fülest kerestem, többit nem hallgattam meg. Elkapkodott volt, rá kellett jönnöm (utólag), hogy nem lesz elég.

Nem is néztem még head-fi-n a hirdetéseket, pótlom. :)

(#24786) contaxg válasza Bazsee71 (#24778) üzenetére


contaxg
veterán

"a magas és a középtartomány legyen hangsúlyos, mint a mélyek."
A Soundmagic PL50 pontosan ilyen...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#24787) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Szerintetek milyen fülhallgatót vegyek? Kb. 6k-m van rá bár inkább kevesebb (4k) de kicsit lefelé és felfelé is meghallgatok mindent...
Skullcandy JIB milyen? És általában a Skullcandy-k?
Brainwaivz Beta esetleg vagy valamilyen Brainwaivz?
Xears??
Köszönet!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#24788) dsT


dsT
tag

Hello!

Fischer Audio Dba-02 mkII-ről ki mit tud? Miben más ez a sima B2-höz/02-höz képest?
Vsonic GR01? Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalat?

Macbook :: Iphone XS :: Beoplay H5

(#24789) PR0JECTNR56 válasza dsT (#24788) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

(#24790) dsT válasza PR0JECTNR56 (#24789) üzenetére


dsT
tag

Köszönöm! Olvastam ezeket már (joker, ClieOS). Bár az angolom nem a legperfektebb, ezért is kérdeztem itt rá :D Meg esetleg saját tapasztalatok érdekelnének.

Macbook :: Iphone XS :: Beoplay H5

(#24791) krino


krino
tag

gr08 :)

[link] :C

(#24792) TotO' válasza (#24770) üzenetére


TotO'
aktív tag

Yay nekem is ezt írja, remélem a hét végére már meglesz :) Csak megjön az M1 másfél hónap alatt :D

4a || Neuzer Courier DT

(#24793) PR0JECTNR56 válasza dsT (#24790) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Személyes tapasztalata szerintem még senkinek sem volt a GR01/DBA02 MKII párossal, de talán majd idővel ide is befut. :)
A Multi-IEM tesztje alapján viszont mindkettő remek darab lett.

(#24794) Shufny válasza TotO' (#24792) üzenetére


Shufny
őstag

Ha nem lett volna egyértelmű: preorder volt. Azaz nem volt raktáron. A feladástól számítva ("New status: Your parcel weight in grams" email) 10 - 25 munkanap.

ápr. 5 -én érkezett az M1 szállítmány, azaz 17 munkanapja.

[ Szerkesztve ]

(#24795) mzso válasza mzso (#24668) üzenetére


mzso
veterán

Erre valaki?

(#24796) veector válasza krino (#24791) üzenetére


veector
senior tag

Úristen ez rohadtjól néz ki :Y És valszeg a hangja is jóféle lesz. Nagyon kíváncsi vagyok rá :)

320$ körül lesz állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#24797) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Brainwavz Alpha megfelelő választás lenne csak elektronikus zenéhez, amit egy 5g nano hajt meg?most 13$ mp4nationön.köszi

(#24798) XSiGma válasza XSiGma (#24797) üzenetére


XSiGma
aktív tag

update: él még hogy az fb2012fiver coupon kóddal -5%

(#24799) dsT válasza PR0JECTNR56 (#24793) üzenetére


dsT
tag

:K

Nehéz ez.. :O

Macbook :: Iphone XS :: Beoplay H5

(#24800) PR0JECTNR56 válasza dsT (#24799) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Senki sem mondta, hogy könnyű lesz. :D

Egyébként az IE8 helyett jönne valamelyik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.