Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) hülyegyerek válasza vchrismw (#23805) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Leírom neked a kompatibilitási listát, mert kb. két hete én is ezirányban kérdezősködtem több itteni fórumban, de nem igazán segített senki.
Szóval: az Iphone ugyanolyan jacket használ, mint a legtöbb telefon gyártó, kivétel a Samsung, a Nokia, és a Sony-Ericsson (most már csak Sony), tehát a HTC füles jó lesz az Apple termékekhez.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#23852) ludsimon válasza #02119936 (#23841) üzenetére


ludsimon
veterán

A swap-al nem merek próbálkozni.

Viszont tolom neki 50% hangerőn a white gray pink brown noise-t.

Az úgy jó vagy kevés ha vlc-be lejátszási listába mind a 4-et hozzáadtam és 10 másodpercenként játssza le a következőt?

undefined

(#23853) Cyrin


Cyrin
addikt

azért erről a drumsoundz-ról egyéb helyeken elég rosszakat írnak...

(#23854) fi:zi'k válasza ludsimon (#23852) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jó úgy.
De lehet zenével is. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23855) ludsimon válasza fi:zi'k (#23854) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi! :)

undefined

(#23856) vchrismw válasza hülyegyerek (#23851) üzenetére


vchrismw
csendes tag

Köszönöm a segítséged!

Időközben lemondtam a Monsterről, itt vettem egy JVC XX in-ear-t, eddig tetszik nagyon, legalábbis jobban, mint a gyári alma, az in-ear alma és Sony. Nagyon komoly mélyemelése van, de nekem ez tetszik. Bár gndolom itt sokan lehurrogják majd, mert messze nem "életszerű" a hangja :)

Krisztián

(#23857) fi:zi'k válasza vchrismw (#23856) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért hurrognák le ha neked az tetszik? :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23858) vchrismw válasza fi:zi'k (#23857) üzenetére


vchrismw
csendes tag

Jogos :) akor inkább úgy fogalmazok nem ajánlanák ezt a terméket :)

Krisztián

(#23859) szakibá...


szakibá...
senior tag

Felfedeztem a kedvenc fülhallgatómat, a Sony ED21-et Roger Waters bal fülében itt 15:06-nál, persze jól betapasztva fülmonitorként.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#23860) Epiph


Epiph
tag

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy kis pénzért melyik az a fülhallgató amit érdemes megvenni? Gondolom az "agybadugós" jobb mélyeket ad mellette fontos a magas is (Rock/Metal műfajhoz) Mp3 hoz töbnyire. Eddig egy AKG K 309 esem volt nem szólt rosszul csak nagyon kényelmetlen volt (mindíg kiesett a fülemből meg elmozdult), ráadásul 2,5 év alatt 2nek tört meg a vezetéke. Most kicsivel azért jobbat szeretnék... Nézegettem a "Tusco" ba de van sokféle és gagyit nem akarok venni(esetleg ha van valami itt kapható egész jó?). Ha van valakinek ilyen ocsóbb ,de jó fülhallgatóról valami infója azt megköszönném.

(#23861) bigmasterg válasza Epiph (#23860) üzenetére


bigmasterg
addikt

Maxell metallics olcsóbb helyeken 2ezer körül van és egész vállalható a hangja. (Nagy gyártóktól jóval drágábban lehet kapni rosszabbakat is.)
Viszont viszonylag visszafogottabb magasai vannak (cserébe nem zavaró).

[ Szerkesztve ]

(#23862) Shufny válasza hülyegyerek (#23851) üzenetére


Shufny
őstag

Hát őőő: [link] :F

És akkor itt látszik is, hogy nem egészen ez a helyzet. Az már mellékes, hogy egyébként a többiek alkalmazkodtak az iPhone kiosztásához, és nem fordítva.

(#23863) hülyegyerek válasza Shufny (#23862) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Te sokat segítettél, örök hála érte. Más fórumok viszont olyanok, mintha 5-6 ember beszélgetne egymással, segítség, válasz nuku.
Azt viszont nem írtam, hogy az apple alkalmazkodott volna. Inkább a többiek ragadták meg a milliónyi tartozékban rejlő lehetőséget, meg a tömeghisztériát.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#23864) vchrismw


vchrismw
csendes tag

Ez a megfelelő hangkeltő megtalálása nem egy egyszerű feladat. :) Nem is tudom már hanyadiknál tartok. Egyébként ha valakit érdekel, nem szól rosszul ez a JVC. Én alapvetően inkább rockot, metált hallgatok, de valamiért ragaszkodom a mély hangokhoz. Szeretem hallani a basszust és a lábdobot, biztos a régi zenész beidegződésem miatt :). Érdekes, hgy a Sony Ex50-esnek sokkal szebb tere volt, jobban szét volt húzva, de érzékenységben, hangerőben, dinamikában jobban szól a JVC. De egyik sem tetszik annyira, mint a Senni HD407, csak hát azt kényelmetlenebben az utcán és napi szinten viselni, illetve a külső környezet sem dijazza annyira :)

Krisztián

(#23865) Epiph válasza bigmasterg (#23861) üzenetére


Epiph
tag

értem köszi és mondjuk olyan 6eft ig milyent ajánlasz vagy esetleg másvalaki... még ezen kívül?

(#23866) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok! Én ilyet [link] használok (feketében, asszem 6 rugó volt? :K ), nagyon kényelmes még hosszabb utakon is, és hangminőségben fenomenális! Tiszta mélyek, jó magas, egyszerűen tökéletes nekem, pedig "vájtfülű" vagyok. Kipróbáltam a kolega [link] ilyenét, ez is nagyon jól szól, de nekem a JVC jobban tetszett. Általában technot, trancet és néha rap-et hallgatok.

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#23867) Xabi78 válasza Epiph (#23865) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Maxell CN40 ~4.500 Ft. Jó nagy bumpszli, de nagyon jó hangja van. Éppen hanyagolom miatta a Vsonic GR06-ot és a Xears XR120Prot is... A GR06 olyan "fakó, matt" hangú mellette, hogy azt el sem hiszem.

X.

Cave canem!

(#23868) korcsi válasza Xabi78 (#23867) üzenetére


korcsi
veterán

Csak nemigen lehet sehol kapni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#23869) Cyrin válasza korcsi (#23868) üzenetére


Cyrin
addikt

Valami MM csak van a közeledben. Lehozatod bp-ről.
Mint én.

(#23870) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Üdvözlet!

Tudtok "ajánlani" aktív Frogbeats kupont? Füles vásárlása előtt állok, gondoltam megkérdem.

(#23871) FR33


FR33
aktív tag

metallics meglett. ha piszkálom a jack résznél akkor recseg....GR....shit nektek nem?
szebben szól mint a gyári sandisk füles de nem hangosabb

[ Szerkesztve ]

(#23872) bigmasterg válasza FR33 (#23871) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem kéne' neki.
A lejátszó másik fülessel (ha azt piszkálod) nem recseg? Ha nem, akkor valszeg' kontakt hiba, akkor még gariban, vagy csak simán a 3 napos cserével cseréld vissza egy másikra.

(#23873) dudika10 válasza bigmasterg (#23872) üzenetére


dudika10
veterán

Itt valószínűleg inkább arról lesz szó, hogy a lejátszó csatlakozója már eléggé használt, és nem tökéletes az érintkezés (amire rátehet még egy lapáttal az is, ha a csatlakozó sem tökéletesen egyenes).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23874) FR33 válasza dudika10 (#23873) üzenetére


FR33
aktív tag

Vacsi uj a lejátszo :) annyira nem érdekel mert ha nem piszkálom , forgatom jacket stb akkor nem zavaro.ha nem 2500lett volna tuti visszaviszem de igy csak vmi kontakt. Köszi

(#23875) dudika10 válasza FR33 (#23874) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor nem jó minőségű a jack csatlakozó valamelyik (akár mindkettő) oldalon és nem követi tökéletesen a szabványt.
Ez azon a jelenségen kívül amit tapasztalsz, semmi mást nem okoz egy darabig, aztán ha "kikopik" a csatlakozó, akkor ez még rosszabbra fordulhat, akár az egyik oldal elhallgatását is okozhatja, de ez jó sok idő lesz valószínűleg.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23876) Shufny válasza dudika10 (#23875) üzenetére


Shufny
őstag

Ti soha nem tapasztaltátok ezt vadi új fülesnél? Én már többször is. Pár nap használattól elmúlt.

(#23877) dudika10 válasza Shufny (#23876) üzenetére


dudika10
veterán

De. És csatlakozócsere megoldotta a problémát.
Olyat még nem tapasztaltam, hogy magától elmúlt. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23878) Xabi78 válasza Shufny (#23876) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Nekem is szokott ilyen lenni, 1-2 nap alatt összeszokik a füles meg a játékos. Biztos valami oxidréteg, vagy olajbevonat, vagy mittudomén... :)

Cave canem!

(#23879) dsT


dsT
tag

Bár nem biztos, hogy követlenül ide tartozik, de olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség a "flac" és az m4a (apple losseless) kiterjesztések között. Melyik a jobb minőségű? (méretben talán az m4a picit több)

Macbook :: Iphone XS :: Beoplay H5

(#23880) ko9 válasza dsT (#23879) üzenetére


ko9
addikt

A FLAC és az ALAC (M4A) ugyanazt a "tömörítési eljárást" használja, ergo ugyanaz a kettő minőségileg, a különbség a fejlécben található - meg a marketingben :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#23881) planbmokus


planbmokus
senior tag

Ha valakit érdekelne egy jó kis AKG:
[link]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#23882) ntomka


ntomka
nagyúr

Akinek IE8-ra fáj a foga esetleg: [link]. :)

ツ Headphones on - World off

(#23883) Falconer válasza ntomka (#23882) üzenetére


Falconer
aktív tag

Oh my, bárcsak Pesten lenne.... :U

(#23884) ntomka válasza Falconer (#23883) üzenetére


ntomka
nagyúr

Posta? :)

ツ Headphones on - World off

(#23885) MPeter87


MPeter87
őstag

Nekem is akad néhány eladó darab: Meelec M9P, CC51P, Xears N3i (új)
Akit érdekel, privátban megtalál! :)

(#23886) Falconer válasza ntomka (#23884) üzenetére


Falconer
aktív tag

Először is kipróbálni szeretném, mert ha már kiadok ennyi pénzt egy fülesért, akkor tudjam, hogy bejön e a hangja. Ez a para pl a B2-vel is. Gyönyörűen szól, néhány stílusra el sem nagyon tundék képzelni jobbat, de én úgy ált. valami másra vágyom. Meg jobban szeretek személyesen intézni ilyesmit, max új cuccokat postán :)

(#23887) dsT válasza ko9 (#23880) üzenetére


dsT
tag

akkor jól sejtettem. Köszi a választ! :)

Macbook :: Iphone XS :: Beoplay H5

(#23888) janok


janok
csendes tag

Hello!

Egyszerű véleményt szeretnék. Alsó közép kategóriás fülhallgatót szeretnék venni, gondoltam a Klipsch s4-re ami elvileg akciósan 17.000HUF valamint a Shure SE215-re ami 26.000HUF. Olvastam jót is rosszat is de még midnig nem tudom eldönteni. Árban a Klipsch a nyerő, de a Shure felé jobban húz a szívem. Szeretem a kissé erőteljesebb basszust is.
Szóval ti melyiket ajánlanátok? Van esetleg még olyan füles hasonló árkategóriában amit akár jobbnak gondoltok az említetteknél?

Kösziii!!!

(#23889) PR0JECTNR56 válasza janok (#23888) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szerintem a Shure megéri a többletköltséget. A cserélhető kábel, ami roppant strapabíró elég jó dolog, mély meg lesz benne elég. :)

(#23890) Shrike7973 válasza janok (#23888) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Crystal jó SE215 alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#23891) justman válasza Shrike7973 (#23890) üzenetére


justman
csendes tag

Szerintem is, és nekem van egy éppen csak bejáratott eladó darabom... :DD
(komolyan)
Viszont van néhány basszusban gazdag fülesem is, és azt gondolom a Crystal basszusától azért nem áll az égnek az ember haja, mindemellett nagyon jó füles, (a Klipsch-nél nagyságrendekkel, a Shure-t nem tudom) meg kell hagyni. És a Shure ellen szól a kizárólagos fülcsavart viselési módja is, kivéve, ha épp ilyenre vágyik.

(#23892) kisbandima


kisbandima
tag

Megint probléma van a Sennheiser MM70i headset-emmel (megtört a kábel), ezért most a cseréjén gondolkodom. Tudom, hogy vannak itt a fórumon akik olcsón megcsinálják, de mivel sajnos az aszimmetrikus kialakítás nem nyerte el a tetszésemet, ezért ez így most egy jó ürügy számomra. ;]

Mi a véleményetek a Sony fülhallgatókról általánosságban? Mennyire megbízhatóak és mennyire számít jónak ár/érték arányban? Szemezgetek a nem sokára megjelenő XBA-1ip-vel, de nem tudom mennyire érheti meg. Árban jó lenne, de ugye a Beats marketingje megmutatta, hogy attól hogy valami drága, még nem biztos hogy jó is.

Egyéb márkák is érdekelnek, de fontos a headset és a szimmetrikus kialakítás. Pop, Rock, R&B-hez kellene, max 130$ értékben, iPhone 4S-hez lenne.

Egy kis Sony reklám, ha valaki nem látta volna: Sony XBA Headphones | Experience Balanced Armature

(#23893) Epiph válasza Epiph (#23865) üzenetére


Epiph
tag

Végül is mivel maxell -t nem találtam így jvc marshmallow lett első nekihallásra :) egész jó.

(#23894) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.
Kecskeméten nem tudtok vmi jó kis helyet ahova el vihetném a fülesemet?
már megvettem a kábelt/csatlakozót hozzá csak össze kéne forrasztani,
előre is köszi.

(#23895) lacko6


lacko6
senior tag

Végre sikerült beszereznem az Shure SE215, contaxg jóvoltából.Ezúton is köszönöm a gyors kiszolgálást.Tudnátok ajánlani valami kényelmes gumiharangot ami kompatibilis vele?

(#23896) Shufny válasza kisbandima (#23892) üzenetére


Shufny
őstag

Nem tudom mikor lesz kapható itthon az XBA széria, és hogy mennyiért, mert például az EX600 is sokkal drágább. A stílusok alapján meg van egy olyan érzésem, hogy neked nem tetszene az XBA-1 mélye.

(#23897) kisbandima válasza Shufny (#23896) üzenetére


kisbandima
tag

A Bose és Beats alapból kiesik, a Klipsch-től félek az összeszerelés minősége miatt, más Sennheiser termék ebben az árban nem tetszik. Ezért bíztam a Sony-ban, de akkor az egész fülhallgatós dolog felejtős és fejhallgató lesz belőle. Esetleg még a Shure-nak volt iPhone headset-je, azt azért még megnézem.

A Sony magyarországi honlapján 2012 áprilist írnak a megjelenésre, csak azt nem tudom, hogy ez a hazai megjelenés időpontja vagy a külföldié.

[ Szerkesztve ]

(#23898) Shufny válasza kisbandima (#23897) üzenetére


Shufny
őstag

Azért nem is írtam most konkrét ajánlást, mert nem tudom melyik mikrofonost mennyiért lehet itthon beszerezni. Kiindulásnak a Brainwavz M4 jó, és azt ki is tudod próbálni Bp -n. Egyébként meg innen érdemes kezdeni a kutakodást. Alul a táblázatban be van jelölve, hogy melyikből van mikrofonos változat.

[ Szerkesztve ]

(#23899) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Most már kezd kialakulni a meelec a151 hangképe.
Eddig kb 50 órát járattam be zajokkal és néhány óra zenét is hallgattam rajta.

Már a bejáratás előtt nyilvánvaló volt,hogy sokkal hangosabb ugyanazon a hangerőn, mint a sony mdr-ex82. -csak ez van (v)iszonyítási alapnak- Továbbá ugyanazt a hangzást tudja, amit a sony eq-val, csak kevesebb basszussal. Az ének hangok, gitár és a dobok már ekkor is nagyon szépen hangzott, és sokkal „nyíltabb” volt.

Most bejáratás után, már a basszus is kezd előbújni, persze némi eq-van nem árt rásegíteni, ha több kell. Bizonyos zenéknél olyan mint egy mennydörgés.:) Bejáratás előtt a Korn új albumának, Path of totality, eléggé műanyag hangzása volt, de most már ez is nagyon szépen szól. Bár ez az egyetlen ilyen típusú zene. Jellemzően nem hallgatok elektronikus zenét

Igazából nagyon sokféle zenével próbálgattam, ezért erre annyira nem térek ki. Lényeg, hogy szinten minden típusú zenét hallgatok, kivétel az elektronkus tüc-tüc zene.

Bogyók közül a legkisebbet használom, mert a többi nagy, de még így sokáig kell igazítani a fülest, hogy kényelmes legyen, és a hangzás is megfelelő legyen. Nyelésnél pl könnyen mozdul el, és elhallgat, ha nem jól van behelyezve. A fűl mögötti kábel vezető, talán nem ártana hozzá.

A vezetékelés nagyon tetszik. Olyan mint egy madzat, könnyű és nem olyan merev, mint a sony-nak.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#23900) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

A haverom szeretne venni egy agyabudgós headsetet az iphone4 eséhez.

Ő az AKG K321, vagy Sennheiser CX150 ,vagy CX200 Street II között vacilál.

Szerintetek melyik lenne legjobb választás hasonló árszegmensben?
Esetleg valami más amiket nem soroltam?

Melyiket ajánlanátok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.