Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) bigrock válasza fi:zi'k (#23747) üzenetére


bigrock
addikt

Köszi szépen a választ, feltétlenül megnézem az Általad felsorolt üzleteket! :)

[ Szerkesztve ]

(#23752) Cyrin


Cyrin
addikt

úgy néz ki egy Soundmagic E30-at fogok rendelni...

(#23753) fi:zi'k válasza bigrock (#23751) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Felesleges gúnyolódnod, csak jeleztem, hátha nem vetted észre.
Sony Hybridet célszerű egy olcsó fülessel együtt beszerezni. Abból a fülest még el is tudod adni.
Comply szerintem (még) nem kapható itthon külön, csak külföldről rendelhető.

#23752
Mi alapján sikerült meghozni a döntést?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23754) Cyrin válasza fi:zi'k (#23753) üzenetére


Cyrin
addikt

olvasgattam és megkérdeztem pénztárcámat :D

egy agybadugósért nem fizetnék sokkal többet, akkor már megvenném az apróban hirdetett SR225i-t inkább...

(#23755) plus44


plus44
veterán

Etymotic Research Cm5 nem tűnik rossznak az értékelések alapján. Valakinek tapasztalata van vele?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#23756) Shufny válasza plus44 (#23755) üzenetére


Shufny
őstag

Honnan és mennyiért tervezed beszerezni? (gondolom az MC5 -re gondoltál)

Nekem tetszett, de csak annak ajánlanám, aki tudja, hogy ilyet akar, vagy még csak most vált gyári fülhallgatóról. Nem olyan "újonc vakító" karakter, mint például az SE215.

(#23757) plus44 válasza Shufny (#23756) üzenetére


plus44
veterán

Nem nagyon néztem még szét, így jelenleg csupán az ebayen láttam, olyan 80dolcsiért kb. Persze onnan veszem majd, ahonnan a legolcsóbb. Nem saját használatra lesz, hanem ahogy te is mondtad, most vált egy gyári fülesről. Kitételek nem voltak, tesztek és értékelések alapján ez jónak tűnt. Nagyjából az elvárások, mint mindig: szépen szóljon, ne legyen sehol sem domináns , főleg ne a másik tartomány rovására, de azért legyen álleejtően jó és olcsó.

Nyilván ezt fenntartásokkal kell kezelni, laikusról van szó, meg egy gyári füles után, minden álleejtően jó lesz. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#23758) #31342592 válasza SunSoul (#23750) üzenetére


#31342592
törölt tag

Kössz az infót.

Sennheiserből akkor valami 10-25k körüli árban van semleges? Az lenne a legjobb.

(#23759) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Jelentem az Árkád MMben ma de. még kb. 10 db. fehér CN40 volt kitéve (4.490-) - várják gazdájukat...
A hangjától meg el vagyok ájulva. A GR06 közepével volt bajom (és az utóbbi időben nagyon erőteljesen előjött a driver-flex), az XRnek a magasaival, a proalphanak a részletességével. A CN40nek nagyon élvezhető a hangképe. Najó, mondjuk lehetne kényelmesebb. De a hangja... :)) :DD ;]
slfln: :R :R :R
Egy darabig elleszek most vele :)

Cave canem!

(#23760) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Unokaöcsém felállt laptopja mellől de elfelejtette, hogy nekem nem vezetékes a fejhallgatóm, beletört a jack dugó.
Az egyik szálban zöld-kék, a másikban arany -piros vezeték van, a kérdés adott, mi a föld, mi a bal, mi a jobb oldal. Philips HP250-ről van szó, ha levágom 2 méteresre tán jobban szól?

(#23761) MPeter87 válasza ginola (#23760) üzenetére


MPeter87
őstag

Ha rövidebbre vágod a vezetéket, nem változik semmit sem a hangja! A hang szempontjából kb jelentéktelen, hogy 1 v 5 méteres a kábeled. A többi jó kérdés...

Xabi78 Most már én is kíváncsi vagyok, mit tud az a füles, de az Árkád messze van! :F :DD

(#23762) ginola válasza MPeter87 (#23761) üzenetére


ginola
addikt

Engem is érdekel a többi, anno 2000 Ft-ért vettem, jó régen, sztem nem szól rosszul .........

(#23763) Xabi78 válasza MPeter87 (#23761) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Hát nem tudom, én addig szaladnék venni, amíg van belőle... :U Erősen gondolkozom egy tartalék példány beszerzésén is. 4.500ért ilyen füles? Vicc... ;]
Részemről ilyen kiegyenlített hangú fülest még nem hallottam. És nem kényelmetlenebb, mint pl. az XR120. Mondjuk a gumiharangok kuka...
Nagy a szerelem, nahh... :D

Cave canem!

(#23764) fi:zi'k válasza plus44 (#23757) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha vársz 2-3 hetet, lehet meg tudom mutatni a sajátomat.
Nem egy populáris karakter.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23765) plus44 válasza fi:zi'k (#23764) üzenetére


plus44
veterán

Akkor lehet nem lesz befutó az ismerősömnél, de hát ez már nem az én gondom.:D hanem az ő ízlésének kérdése. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#23766) slfln válasza Xabi78 (#23759) üzenetére


slfln
senior tag

Lassan lógtok egy sörrel nekem meg Shufnynak.
(Furcsa tőlem, hogy ezt mondom, de) dobd be a szekrénybe éjszakára hallgatási hangerő felett.
Amit még kifigyeltem: a szellőzőnyílásoknak a házon legyen szabad tere, amennyire csak lehet. Én ezért használom duplával. Harangokra átlagon felül érzékeny.

(#23767) Xabi78 válasza slfln (#23766) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Most éppen a duplát tettem rá, kényelemben is ez a nyerő.
Végre értelmet nyert a "tér". Mert ennek van. Én az eddigiek között komoly különbséget nem éreztem, talán a proalpha volt egy árnyalattal jobb a többinél.
A sört természetesen oké, csak hol isszuk meg? az első füles-találkozón, pl? Esetleg valami komolyabb becsületsüllyesztőben, Zuglóban? :D
Este meg majd (szépmagyarszóval) jól megbörnölöm... :)

Cave canem!

(#23769) Gabesz_23 válasza Xabi78 (#23767) üzenetére


Gabesz_23
tag

Üdv a Drumsoundz világában! :D Én egy kicsit bonyolultabb úton jutottam hozzá egy fekete példányhoz és azóta élvezem a hangját. Egy kérdésem lenne hozzád, mivel úgy látom Gr06 tulaj is vagy egyben. Gr06-hoz képest milyen a hangzásvilága a CN40-nek? Most tervezem a GR06 beszerzését.
Köszi

Ja és én is jövök egy sörrel slfln fórumtársnak. :R

[ Szerkesztve ]

(#23770) SunSoul válasza #31342592 (#23758) üzenetére


SunSoul
tag

Nincs.
Ha első drágább fülesed lesz hallgasd meg mielőtt megvennéd, akármit választasz is. Otthonra én is vonalzóval húzott frekimenetre törekszem, nincs is semmilyen hangszín szabályzóm. Nagy forgalmi zajban, fülessel viszont 25 év alatt a "V" alakú vált be leginkább. Igaz én elég halkan hallgatom, és zavar ha forgalomban túlságosan kizárja a füles a külvilágot. Nagyobb hangerőn már tolakodóvá válna egy ekkora kiemelés.

(#23771) Xabi78 válasza Gabesz_23 (#23769) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A GR06 kényelmesebb, kisebb, kevésbé zavaró a viselése, és jobban izolál. A CN40nek van tere, a GR06nak meg alig. A sub tartományt erőteljesebbnek érzem, a mély elég hasonló, mind mennyiségben, mind minőségben. A középtartománya a CN40nek jobb, világosabb, nyitottabb, míg a GR06 melegebb, de zártabb, a zongora-gitár megjelenítése mindenképpen jobb a CN40nél. A magas mennyiségre több a CN40nél, szerintem sokaknak lehet kicsit túlzott is a mennyisége, én az XR120 után nem érzem soknak. A GR06 a magas tartományban is visszafogottabb, itt a CN valamennyit kiemel.
A GR06 komoly hibájaként jött elő, hogy a berakáskor erőteljes a driver flex, és sokat kell igazgatni, amíg kialakul a normális hangkép.

Összességében nekem a CN hangzása-hangképe sokkal jobban bejön. A CN után inkább visszalépésként élném meg a GR06 hangját.

Cave canem!

(#23772) Gabesz_23 válasza Xabi78 (#23771) üzenetére


Gabesz_23
tag

Köszönöm a hasznos információt. Így már kétséges a GR06 beszerzése. Tényleg eltalálták ezt a cn40-et. Természetesen nem tökéletes (furcsa is lenne, hogy ennyiért az legyen), de a hangjába tényleg nehéz belekötni- szerintem. Az izoláció hiánya ami engem leginkább zavar, viszont cserébe kapok teret. Nem is keveset.
A füles mérete sem a legkisebb, de az kevésbé zavar.
Azt hiszem leteszek a Gr06-ról, és próbálok találni valami jó kis harangot ami jobban szigetel. :K

(#23773) Xabi78 válasza Gabesz_23 (#23772) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Nálam is a dupla harang lett hozzá a nyerő, pedig végigpróbáltam vagy 5-öt. Próbáld meg azzal :)

Cave canem!

(#23774) Gabesz_23 válasza Xabi78 (#23773) üzenetére


Gabesz_23
tag

Nekem jelenleg Meelec m6 dupla harangom van és az nem igazán jó hozzá. De majd keresgélek még.

(#23775) Master94


Master94
tag

Sziasztok!

10ezer ft körül melyik a legjobb füles (hang minőségre)?

Köszi!

I love Maluch!

(#23776) Xabi78 válasza Master94 (#23775) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Maxell CN40 (4.500). ;]

Cave canem!

(#23777) FR33


FR33
aktív tag

Megjött Sandisk clip+
Gyárilag nagyon halk.
Sony nagy Fejhallgatómmal szintén.

Maxell metallics-al hangosabb lesz ?:(

(#23778) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Nem tudja valaki, hogy véltelenül van-e CN40 a debreceni MM-ben ? :D
___

ntomka mondta, hogy írjam be nyugodtan a topicba, úgyhogy beírom :))

Kölcsön van most nálam az se315-je, arról írtam neki pm-ben az első benyomásokat :

"Belehallgattam most és tényleg érződik a különbség azért. Shure sem hülye, hogy össze-vissza árazzon.
Technikailag érezhetően gyengébb , viszont mintha kiegyenlítettebb lenne (legalább is több mély rémlik az 530ból).
A megépítése elég korrekt, utána a B2 közbefogva sokkal gyengébb hatást kelt.
A merev earhook nem tetszik benne annyira, ha úgy állítom az earhookot, hogy pontosan a fülemnél menjen el, rendesen oda simulva, akkor rossz szögben áll egy kicsit a füles és kényelmetlen. Ha meg a fülest állítom a fülemre, akkor egy 2mm-el a fülem felett kezd el az earhook kanyarodni.
Amúgy a füles formáját jól eltalálták, belesimul a fülbe, jó formája van és nem is áll ki.
Kábelezése is elég korrekt (B2 és se530 gyenge pontja)
B2 kábele egyenesen gagyi hatást kelt utána, viszont a hangja megint más kérdés.
Belehallgatom a kettőbe egymás után. Teljesen más karakter a kettő, de a B2-t (technikailag) egyből jobbnak találtam. Korábban is az 530 hasonlítgattam és tartom is, hogy kb. azzal egy szint. (nagyobb a tere és sokkal szebb magasai vannak, mint az 530nak. Illetve bármihez képest is szép magasai vannak. Középen és lent meg alul marad az 530al szemben.)
315el meg nem látom értelmét hasonlítani. Sokan nem bírják elviselni a B2 karakterét, 'kezdőknek' egyértelműen a 315öt ajánlanám a B2 helyett. Aki viszont analitikust keres, annak egyértelműen best buy a B2 (aztán az megint kérdéses, hogy a kábele 1-2 évnél tovább bírja-e.)
˙"
____
szerk.:
(#23777) FR33:

Valszeg' hangerő korlát van rajta beállítva. Állítsd át a régiót másra és jó lesz. (azt nem tudom már, hogy usa-ra kell ,vagy onnan kell el. Sosem volt sandiskem, csak olvastam)

szerk2.: látom rájöttél. :)

[ Szerkesztve ]

(#23779) FR33 válasza FR33 (#23777) üzenetére


FR33
aktív tag

Átraktam észak europára a beállításokban és jó lett mostmár hangosabb :) vmi egyéb trükk ?:)

Amerikára raktam át :) bocsi

[ Szerkesztve ]

(#23780) #43960832 válasza FR33 (#23779) üzenetére


#43960832
törölt tag

Fuze-nál úgy van, hogy EU-ban halk, pont fordítva ezek szerint.

(#23781) FR33 válasza #43960832 (#23780) üzenetére


FR33
aktív tag

Bocsi ! Észak Amerikára raktam :) Eu halk...

(#23782) #43960832 válasza FR33 (#23781) üzenetére


#43960832
törölt tag

Na azért. De ott is volt valami gixer asszem, talán a rádiófrekvenciákat tolta el valamerre? :F Ezért én az egyéb beállítást használom.

(#23783) PR0JECTNR56 válasza bigmasterg (#23778) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az SE-215 karakteréhez képest mennyire lenne nagy váltás az SE-315? Azt nem várom el, hogy a kétszeres árért kétszer olyan jó legyen, de miben másabb (jobb, rosszabb) az SE-215-nél? Technikailag már egészen más tehát gondolom a mély tartomány egyáltalán nem olyan intenzív, mint a kistesónál.

(#23784) ntomka válasza PR0JECTNR56 (#23783) üzenetére


ntomka
nagyúr

Elég nagy. Amiatt hogy nincs az a baromi nagy mélykiemelése, amir ráfekszik a teljes tartományra, teljesen más a hangképe. Ahogy bigmasterg mondja, egészen kiegyensúlyozott a hangja, de mint mindegyik shure fülesben, ebben is lehetne kicsit több magas.

ツ Headphones on - World off

(#23785) fi:zi'k válasza ntomka (#23784) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egyet értek. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23786) Gabesz_23 válasza bigmasterg (#23778) üzenetére


Gabesz_23
tag

Azt nem tudom, hogy Debrecenben lehet-e kapni a MM-ba, de az árkád MM-ben még 14db volt 13 óra környékén. Beszereztem egy fehér Cn40-et is a fekete mellé. :))

[ Szerkesztve ]

(#23787) PR0JECTNR56 válasza ntomka (#23784) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A kevesebb magasnak én külön örülök, a fülem nagyon érzékeny rá (sajnos). A mély felbontása egyébként jobb benne? A tér feltételezem nagyobb mint a SE-215 esetében.

(#23788) zack válasza fi:zi'k (#23785) üzenetére


zack
nagyúr

1964EARS ügyben sikerült megtudnod valamit?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#23789) ntomka válasza PR0JECTNR56 (#23787) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tér nem változik szerintem, de erről csak emlékeim vannak az se215 esetében. Viszont a mélyei tisztábbak, lineárisabbak, picit középen van egy emelése, ami vokáloknak és a gitároknak nagyon jót tesz, illetve technikailag egy jó nagy lépcsőfok. De ha minden igaz, akkor az árlépcsők is ezt tükrözik.

De majd ezt megmondom, amint kipróbáltam az se530-at, merthogy azt meg én kaptam meg tesztelésre. :))

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#23790) Najz


Najz
tag

akkor a cn40 jóválasztás? olvasgattam ,hogy nem igazán kényelmes milyen gumibogyót érdemes hozzá venni?

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#23791) #31342592 válasza SunSoul (#23770) üzenetére


#31342592
törölt tag

th

(#23792) PR0JECTNR56 válasza ntomka (#23789) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Rendben, köszönöm. Még megfontolom a dolgot és meglátjuk mi lesz. :)

(#23793) Archer


Archer
őstag

Sziasztok!

Az egyik barátom megkért, hogy ajánljak neki valami normálisabb fülest. Az elvárások a következők lennének:
- in-ear
- erőteljes mélyei legyenek
- hangerőben se szégyenkezzen
- amennyire elvárható, tisztán szóljon
- lehetőleg masszívabb felépítés

A dologra olyan 8k-t szánt, nagyon max 10-12 ha az annyival jobb. Tudtok erre valamit ajánlani?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#23794) Najz válasza Archer (#23793) üzenetére


Najz
tag

Xears TDII

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#23795) draco31


draco31
veterán

Hello!

Egy kis segítséget kérnék ennek a fülhallgatónak a felismerésében. Képek alapján Creative EP-630-re tippelek
[link]
Megért ennyit?
Mennyire hasonlít a HPM-70-es Sony Ericsson füles hangzásban?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#23796) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Bár alapvetően fejes találkozó, de a füleseket sem hagyjuk otthon.
Akit érdekel jelezze a topikban.
Nem akarom húzni a dolgot, így a mostani hétvégéről lenne szó.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23797) #16820480 válasza draco31 (#23795) üzenetére


#16820480
törölt tag

a füles rész ez tényleg EP630-ra hasonlít, de a jack az nem ilyen meg a kábel sem rajta. nekem van egy a fiókban otthon. szerintem egy kábelcserélt EP630 lehet. a hangja elvileg olyan CX200-ra hasonlító, nem olyan rossz, ha működik, akkor 800 forintot megérhet simán.

(#23798) slfln válasza #16820480 (#23797) üzenetére


slfln
senior tag

Optimista. :U

Ez szimplán gagyi. Hamisítvány.

(#23799) szecska24


szecska24
tag

Honnan tudok szerezni bi-flange-et? Kéne valami normálisabb harang a cn-40-re.

(#23800) Gabesz_23 válasza szecska24 (#23799) üzenetére


Gabesz_23
tag

Ebay. Én rendeltem ezer pénzért 3 párat. majd beszámolok ha megérkezik.
Innen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.