Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26714) lugosi válasza #16820480 (#26709) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Furcsállom. Visszanéztem a korábbi rendeléseimet, és én 19% áfát fizettem magánszemélyként.
Az én tudomásom szerint, de nem vagyok adóügyi szakember, a vásárlás helye szerinti áfát kell felszámítani és megfizetni, ami internetes vásárlás esetén (a vásárlás helye) az eladó székhelye. Megnéztem 2016. decemberig a vásárlásaimat, könyvnél 5, elektronikai cikkeknél és ruházatnál 19% áfát számítottak fel szerintem, bár némelyik tételnél furcsa volt az utánaszámolás (nem tételenként jelölte az áfát, hanem összesen, és mivel volt benne könyvrendelés és egyéb is, összességében volt hogy kevesebb mint 19%-ra jött ki az áfa, nyilván az 5 és 19%-os termékek értékarányos átlaga miatt). Tehát nekem a tapasztalatom szerint 27% áfát nem számítottak fel. De most kértem a legutolsó rendelésemre (2 hetes) egy áfás számlát, és ha megjön akkor beírom, hogy mi van rajta.
Cégként nem tudom, hogy hogy működik, cégként még nem vásároltam az amazonról. Lehet, hogy ott 27%-ot számítanak fel, amit aztán a belföldi áfaalany cég levon a saját befizetendő áfájából?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.