Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Mr.Zazi válasza Clemi (#11540) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Én nem azt mondtam, hogy ez minden alkalommal jó megoldás, a helyedben azért csináltam volna pár képet próbaképp az esemény előtt. Nekem ez inkább egy "művészibb" beállítás, és street-re szeretem használni. Nyilván az S +2 nagyon durván beavatkozik a sötét részekbe, de nekem ez mostanában bejön.

(#11552) Mr.Zazi válasza madgie (#11545) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Hé ez nagyon pazar! :D

(#11553) madgie válasza Mr.Zazi (#11551) üzenetére


madgie
titán

Erre mondtuk FEDman-nel azt, hogy tudod, mit akarsz viszontlátni, miért használod :)

Ja, csak beleugrom a 23 cserébe, lesz megint legendaharmincötöm, picipalacsinta 18, meg még ki is fizetem az idei almapálinka főzési költségeit :DDD

(#11554) Mr.Zazi válasza madgie (#11553) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Na jól van, remélem jó lesz neked. Legalább kipróbáltuk a 23 ast is. Most már kellene egy 90es. Ha nem jön be nekem átveszed? :DDD

(#11555) madgie válasza Mr.Zazi (#11554) üzenetére


madgie
titán

:DDD

(#11556) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Tegnap a Hortobágyról jövet... T10,35

(#11557) Clemi válasza Mr.Zazi (#11551) üzenetére


Clemi
veterán

A kis kijelzőn tutinak nézett ki, de a valósággal itthon a monitoron szembesültem. De spongyát rá egész nap Fine+RAW-ban fotóztam és ez volt az első napom a géppel. Majd megtanulom mikor milyen beállítás a jó nekemde addig is ott lesz a RAW amiből a LR vagy PS új verziói már kihozzák amit szeretnék.

(#11558) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Mi a legegyszerűbb és ajánlottabb módszer a BKT sorozatok összefűzésére? Még nem használtam a funkció, ma lesz nálam pont állvány?

(#11559) jmakk


jmakk
őstag

SLRGear teszt a 90/2-ről. Életlen és szarabuké. :)
Jó a szöveg is: "After around eight years of reviewing lenses for SLRgear.com, there aren't many cases where one's jaw drops when looking at a blur chart. This was one of them." :)

[ Szerkesztve ]

(#11560) madgie válasza jmakk (#11559) üzenetére


madgie
titán

(#11561) jmakk válasza madgie (#11560) üzenetére


jmakk
őstag

Ja, bocs, így már minden világos! :DDD

(#11562) gorgo válasza madgie (#11560) üzenetére


gorgo
őstag

jó-jó-jó, illenék belinkelni azt a cikket is amire írtam.
Ott nem kicsit túláradt a blogger a szuperlatívuszaival, én meg szkeptikus lettem. kb. ennyi,
Örülök, hogy van alapja :K

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11563) madgie válasza gorgo (#11562) üzenetére


madgie
titán

Az aranyköpés az aranyköpés, légy büszke rá :))

(#11564) gorgo válasza madgie (#11563) üzenetére


gorgo
őstag

igenis!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11565) Clemi


Clemi
veterán

A Fuji pénzvisszatérítéssel kapcsolatban kérdés:

Az oldalon ezt írják: Utolsó vásárlása után 30 nappal, de legkésőbb 2016.03.09-ig töltse ki az online igénylőlapot. Mi is az az utolsó vásárlás? Kattintanék, regisztrálnék, de csak ezt a szöveget kapom. Honnan veszik, hogy nekem még várni kell 30 napot és még nem telt le? Vagy ez most az akció vége utáni 30 napot jelent?

(#11566) foto gén válasza Clemi (#11565) üzenetére


foto gén
csendes tag

Az akcióban több vásárlást is összevonhatsz. Ha úgy gondolod, hogy az akció végéig már nem vásárolsz többet, akkor elindítod a visszaigénylést. Szerintem.

www.laszloerhardt.com

(#11567) dqdb válasza Clemi (#11565) üzenetére


dqdb
nagyúr

Honnan veszik, hogy nekem még várni kell 30 napot és még nem telt le?
Semmi gondolatolvasás nincsen benne: november 1-jén indult az akció, így azóta még biztosan nem telhetett el egyetlen akciós vásárlás esetében sem a 30 nap :)

A magyar nyelvű X-T1 kézikönyvet le lehet valahonnan tölteni? Mert az addig oké, hogy CD-n mellékelték, de sokra megyek vele meghajtó nélkül.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11568) GOD_GOD válasza Clemi (#11557) üzenetére


GOD_GOD
tag

A hisztogram nem hazudik, az meg van mindig a kis kijelzőn is, ha akarod!

https://goo.gl/Ytmk3k

(#11569) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

Talán még van itt akit érdekelhet és nem olvasta!
My move to Mirrorless by Dan Bailiey

https://goo.gl/Ytmk3k

(#11570) Clemi


Clemi
veterán

Közben, mivel valóban eltelt már csaknem 30 nap mióta az akció elindult, engedte volna a folyamatot, csak a számla dátuma nem beírós, hanem legördülő választós és csak november 1 volt még a listában, tehát így jön a 30 nap.

Más: Vakuzás Szerintetek ilyen gagyi marad a gép vakuja, vagy szögelnek még rajta valamit később? Automata módban egyszerűen képtelen vagyok rájönni, hogy miért a plafon ISO-n akar exponálni és miért viszi le közben a záridőt a béka segge alá. Mintha nem venné figyelembe, hogy a vaku villanni fog.
Például nekem egy Auto ISO beállításomnál a max ISO 6400 a minimum záridő 1/60, ennek ellenére (elég sötét van a szobában) 1/15-el akar fotózni 6400-as ISO-val. Ezzel szemben a Canon amint felnyitom a vakut, átkapcsol fix ISO 400-ra és 1/60 záridőre AV módban.

Most direkt kipróbáltam. Lőttem egyet Auto ISO módban és fix ISO800-on. Auto ISO-nál levitte az ISO6400-at állította, a záridőt pedig 1/15-re, ISO800-nél pedig 1/30-at állított. A második kép persze egy picit sötétebb lett, viszont szerintem úgy a jobb és a histogramjuk is szinte egyforma.

Én bénázok, vagy ez ilyen puritán marad és felejtsem el a vázon lévő vakut és szerezzek be egy TTL képes darabot a vaku papucsba?

[ Szerkesztve ]

(#11571) madgie válasza Clemi (#11570) üzenetére


madgie
titán

Tekerd a záridőt oda, ahová szeretnéd, az auto ISO akkor is működik, ha a blende és a záridő is "manuál".

(#11572) Clemi válasza madgie (#11571) üzenetére


Clemi
veterán

Mindezt tudom, csak mivel 90%-ban blende prioritás módban fotózok így külön tekergetnem kell így a záridőt. Tudom, hogy a vaku fényerejét a blende szabályozza, a záridő csak a szinkron miatt lényeges, (a vaku villanás úgyis kimerevít) az ISO meg a környezeti fényt és a vaku fényét befolyásolja.
De arról ezek szerint ne is álmodjak, hogy az auto ISO plafonjától elrugaszkodik a gép, ha az van beállítva... Olyan, mintha a teljes teret akarná folyamatosan bevilágítani és nem csak az előtérben lévő akármit, amire a fókuszt állítottam.

Na mindegy, majd beszerzek egy rendes vakut a papucsba, ami TTL módban működik és azzal talán nem max ISO-val akar majd fotózni a gép.

[ Szerkesztve ]

(#11573) madgie válasza Clemi (#11572) üzenetére


madgie
titán

Megmondom őszintén szinte soha nem vakuztam még a Fujival, de az olvasottak alapján kőbuta szegény és akkor jársz a legjobban, ha minél inkább magadnak állítod be a dolgokat.

(#11574) #31733248 válasza DonRazzino (#11549) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Pont most olvasom, hogy ő is az "én" beállításaimat szereti."

Gyönyörű színek és micsoda bőrtónusok... :D Nagyon jó az obi is.

(#11575) madgie válasza #31733248 (#11574) üzenetére


madgie
titán

Sokan a Fujik rószaszínes bőrtónusait kritizálják, az Astia ennek az egyik okozója. Igazából ha zavar valakit, akkor valóban jó ötlet lehet a Provia használata, ami ugyan kicsit keményebb pont a bőrtónusoknál, de ezt szépen ellensúlyozza a visszavett árnyék és csúcsfény. Rálesek majd én is erre a beállításra :)

(#11576) Gondwana válasza Clemi (#11572) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni.
Canon használható autoISO-t nem tartalmaz. Pont. Fuji viszont igen és annyi a teendőd, hogy ne ződnégyzetmódban használd. Ha ragaszkodsz az auto fényméréshez vakuzáskor (ahogy sokszor én is tettem, mert miért ne, ha már van - most épp nekem nincs, de már fogy a szabócenti), akkor expó előtt kell mindenképp eldöntened, hogy a gép mennyivel exponálja alul az ambiens fényt / a hátteret, tehát az expókompenzációt eltekered - én rendszerint -1-re tekertem, ha volt értelmes háttérfény, -2 sötét helyeken. Amivel viszont tanácsos lesz picit barátkoznod ilyen jellegű fotózásokkor, az a szinezőgélek használata a vaku előtt - Lee207 a kedvencem, ha meg közelíti a környezeti fény a 4000K-t, akkot 45°-ra emelem a vakufejet, hadd fessen picit bele a háttérbe is).

A problémafelvetésed szempontjából egy külső vaku beszerzése csak a közvetlen árnyékok irányára lesz hatással, másra nem!

Szerk.: Av módban Canonék is tekerik a záridőt 1/250-től 30"-ig, pont, mint a Fuji, P-ben meg bebetonozza magának az 1/60s f/4 ISO400-at

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11577) #31733248 válasza madgie (#11575) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nekem ez bejön, az biztos. Az örvénylő bokeh is tetszik, de így már kevésbé merném vágni a képeket, mert tönkretenném az obi karakterét egy-egy féloldalas vágással.

(#11578) madgie válasza #31733248 (#11577) üzenetére


madgie
titán

Az 50-140 nagyon tudja ezt a macskaszemezést. Nekem is tetszik, kevés zoom képes ilyen szépen művelni ezt (a hóttócsó 50-230-nak is elég szépen menne, de f6.7-tel nem lehet ekkora buborékokat csinálni :D)

(#11579) MC Pite válasza FEDman (#11542) üzenetére


MC Pite
veterán

"Fuji vázon a Shadow Tone-t +2-re állítani az nagyjából olyan, mintha nekifutásból jól tökön rúgnád önmagad."

Aláírásba mehet? :D

DonRazzino: Nálam: Bőrre ami tetszik :D. Proneg-et szeretem +2 colorral, ha naturálba tolom; egyébként STD (viszont STD S-1-el tudnák furák lenni az arcon a tónusok).
CC-t én annyira nem szeretem portréra, de néha használom azt is, inkább legalább fél alakos, jobban felöltözött alanynál; de hát kinek mi jön be. Astia pedig ha van mit kiemelni (élénkebb ruha, ég, stb).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11580) MC Pite válasza Clemi (#11557) üzenetére


MC Pite
veterán

Kijelzőn semmi sem tuti, az csak azért hogy hogy nagyban lássa az ember a beállításokat, én csak EVF-en ellenőrzök mindent (tükrösnél beszoptam párszor hogy hittem a kijelzőnek).

Vaku:
Mit szeretnél, telibe villantott alanyt, és full sötét hátteret? Mehet az autoiso800-as beállítás az egyik profilra.
Természetes/látotthoz hasonlót szeretnél? Slow sync beállítást, és ott az iso is magas lesz. Nem, nem tudja a a gép te mit akarsz, de alapból a természetes felé húz a fuji (a canonnal ellentétben; kész szerencse hogy a fuji relatív jól bírja a magas isot).
Most automata mód(X-T10?) vagy P?

Az igen furán hangzik, hogy azonos rekesznél auto isoban (1/60 cél mellett) 6400at választ, 800 mellett 1/30at. Tuti nincs elállítva? Az újabb vázak figyelik a témát, és ha mozog, emelnek a zársebességen, de itt szerintem ilyenről nincs szó, valami elqúrás lesz, nullázz ki egy profilt és próbáld meg azzal újra.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11581) Clemi válasza Gondwana (#11576) üzenetére


Clemi
veterán

A "ne ződnégyzetmódban használd" alatt mit értesz?

Közben kipróbáltam másik helységben, és az expó korrekcióval mindkét gép tekergeti mind az ISO mind a záridő értéket.

(#11582) Gondwana válasza Clemi (#11581) üzenetére


Gondwana
addikt

hint - Canonod volt, ha Panád lett volna, az iA-t írtam volna (idiotAuto)
Ne a gép döntse el, hogy mit is akartál fotózni.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11583) Clemi válasza Gondwana (#11582) üzenetére


Clemi
veterán

Soha életemben nem fotóztam automata módban :) P-ben meg csak nagyon nagyon ritkán. Csak blende prioritás vagy M módban fotóztam eddig.

(#11584) #31733248 válasza madgie (#11578) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ez tényleg nagyszerű, az ember sokszor csak pislog, milyen karakteres obikat hoz ki a Fuji. Az enyém csak egy tisztességes kitobi 9 kerekített lamellával, amolyan szorgos munkásember típus. De ez a Fuji igazi csemege....

Érdekesek és szerintem nagyon jók ezek a sokszor nem szokványos gyújtótávolság tartományok is. Gyakorlatilag pont azt a tartományt fedi le, ami igazán érdekel, el tudnám képzelni Sonyra is - mondjuk fele ennyiért. :D Ki is váltanám vele az 50mm-es portréobimat és a fenti 55-200-as kitzoomot. Nemrég próbálgattam egy Tamron 70-200-at , mivel sok jó - bár a Fujiénál kevésbé karakteres - képet láttam már vele. Sajnos eléggé csalódás volt: az AF lassú, hangos és hol pontos, hol nem. Többször úgy ment mellé, mintha be lett volna kapcsolva egy képlágyító funkció: még elmegy, de már nem az igazi. Mondjuk amikor betalált, akkor nagyon jó...

(#11585) faki_


faki_
senior tag

35/1.4 vs. 35/2

Ez meg a feketézőknek: X-T10+27/2.8

(#11586) DonRazzino válasza madgie (#11578) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nagyon pedigree-s macska legyen az, mert annyiba került mint a Suzuki Swiftem a biciklim meg a robogóm együtt véve :O :Y És jöjjöm má' meg! :DDD

(#11587) kobox válasza DonRazzino (#11586) üzenetére


kobox
tag

Használ még valaki X-PRO-1et?

(#11588) Clemi


Clemi
veterán

Megint van kérdésem, legfőképp a régebbi tulajok kitapasztalására lennék kíváncsi. Konkrétan az IS módokkal kapcsolatban, amiről elég szűkösen ír a kézikönyv, és eddig a DSLR-nél többnyire csak ki vagy be, esetleg csak a vízszintes stabilizálás kikapcsolása opciók voltak.

Itt pedig van az "Állandó mozgásérzékelés", a "Folyamatos" a "Fénykép:mozgásérzékelés" és a "Csak expoziciónál" illetve a kikapcsolás.

Ehhez ugye van egy ilyen táblázat, ami a rossz szerkesztés és a szerintem félrefordítások miatt (a gép menüjében nem is ez a szöveg van sokszor mint a kézikönyvben) inkább összezavarja azt, aki először találkozik ezekkel a menüpontokkal. Aki stabis obit használ, melyik módot javasolja használni?

(#11589) madgie válasza Clemi (#11588) üzenetére


madgie
titán

Kapcsold át angolra a gépet, magyarul a franc se érti, mikor mit akarnak :D

Három fő opció adott:

- folyamatos módban (continuous) mindig megy a képstabi. Látható nyoma van enne ka keresőben, magyarul stabilizált keresőképed lesz

- fényképezés LOL módban (shooting) csak akkor megy a stabi, ha ellövöd a képet. Hátránya, hogy nem stabilizálja a keresőképet, tehát hosszabb gyutávnál nehezebb kézből pontosan komponálni. Előnye, hogy ilyenkor a leghatékonyabb a képstabilizátor működése, mert ugye a stabilizált lencsetag középen csücsül, mikor elsütöd a gépet, akkor nagyobb elmozdulást is le tud kezelni (míg folyamatos módban hamarabb "koppan").

- és a kikapcsolt stabilizáció (OFF angolul :D)

Ez a Motion izé meg tán annyit csinál, hogy ha gyorsan mozgó tárgyat észlel (?) a cucc, akkor rövidebbre veszi a zársebességet. Egyébként fura ez a Motion cucc, X-A1-en van az 50-230-cal, X-T1-en ugyanezzel az objektívvel nincs, csak sima continuous, meg shooting.

(#11590) jmakk válasza madgie (#11589) üzenetére


jmakk
őstag

Mert X-A1 rulez! :D

Na ilyen lencsém sem lesz 1800 ajróért... :(

[ Szerkesztve ]

(#11591) Clemi válasza madgie (#11589) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, az értelmezést, valahogy én is így vágtam le, csak a mozgást úgy gondoltam hogy észleli ha pásztázó mozgást végzek az objektívvel (svenkelek), merthogy a drágább teleobjektívekben erre van egy külön stabi állás. De majd próbálgatom ezt is, bár hogy őszinte legyek a a 16-50-el nem nagyon kell stabi, másik obim meg csak a 18-as van még, abban meg ugye nincs is :)

Egyelőre most gyűjtögetek, elkezdem árulni a DSLR üvegeket, és várom a 35/f2 obit bár azért jól utána olvasok, mielőtt döntök, hogy az f1,4 vagy az f2 lesz amit beszerzek. A következő az 55-200 lesz az tuti, már ha elment a DSLR telém, mert az 56-ra még nem lesz keretem.

(#11592) Clemi


Clemi
veterán

Elképesztő!

Ma kíváncsiságból csináltam néhány teszt fotót, hogy összehasonlítsam a 70D+EF-S 15-85 és az X-T10+16-50 combók képalkotását. Minden beállítás alapon nullán és jpeg-ben fotóztam.
A Canon combót kersztben lenyelte a Fuji a kis műanyag objektívvel :DD :DD :DD Megy piacra azonnal a teljes DSLR szettem!

Ami viszont kiderült: A Canon ISO100 = Fuji ISO200 De hogy ennek mi értelme, hogy az értéket átírják, nem tudom. Annyi tuti, hogy így az a bizonyos 51200 nem is annyi, hanem inkább csak 25600, de jól hangzik a magasabb szám, az kétségtelen :)

Csak ha valaki később ide benéz olvasgatni a döntés előtt, és annak aki kíváncsi.

Itt vannak a képek.

[ Szerkesztve ]

(#11593) Freddy76


Freddy76
addikt

Elolvastam a Fuji 35/2 tesztjét, hát, nekem nagyon kell az üveg. Nálam az AF sebesség a rendszer Achilles-sarka, és ha nem lenne a képi világ olyan, amilyen, már cseréltem volna. De így nem vitt rá a lélek...

Az XE2-XT10 cserén amúgy is gondolkozom, múltkor Donranzino kolléga XT10-esén érezhetően gyorsabb volt az 56-os. Ha még lenne egy gyors 35-ös is, akkor már csak a Lego topikba fogok járni ezentúl, a többi nem érdekel.

Van információ arról, hogy itthon mikor lesz kapható a 35? Jó lenne már a karácsonyi vásárokra vinni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11594) Clemi válasza Freddy76 (#11593) üzenetére


Clemi
veterán

Az expón megkérdeztem a Fuji standnál és 3 hetet mondtak. Az elég szarul jön ki, mert erősen karácsony előtt van, és ha arra is lesz esetleg visszatérítés, akkor könnyen ki lehet csúszni az akció idejéből.
Természetesen én is várom mint a messiást, de még a nemet Amazonon sincs. Szlovákiában találtam a múltkor, valaki linkelte itt az üzletet, de azért csak jobb lenne hazai számla, főleg ha véletlenül gariztatni kellene.

(#11595) FEDman válasza Freddy76 (#11593) üzenetére


FEDman
addikt

Ha ennyire érzékeny vagy az AF-re, akkor az XF 35/2 szinte kötelező darab. :K
Tényleg nagyon jó üveg lett. És amúgy a tipikus szeretett Fujis karaktert is hozza csak egy kicsit kevesebb DOF mellett. Ami amúgy a szenzorok közti különbség miatt még így is ott van ahol a PanaLeica 25/1,4

És ha már itt tartunk, akkor a Fuji nagy és drága az mFT-hez képest mantráról meg csak ennyit. :DDD

A kis XF 35-ös ugyanazt a DOF kontrollt nyújtja hibátlan optikai teljesítmény és egyedi Fujis képi világ mellett. Építésre is sokkal profibb, a Fuji nem csak hogy időjárás álló, de műanyag helyett fém borítása is van. Ehhez képest az áruk meg.. :U

(#11596) Freddy76 válasza FEDman (#11595) üzenetére


Freddy76
addikt

Beltérben mozgó gyerekek tipikus fotótéma nálunk. Ezzel az XE2-n a 27-esnek és 18-55-nek nincs baja, az 56/1.2 már nem erre termett, és a Fuji 35/1.4-nél is kell azért szerencse néha :))

A 27-est most hétvégén használtam, karácsonyi vásáron, este, mozgó témára. Nagyon jól szerepelt, az AF ott már nem lehet korlátja semminek.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11597) gorgo válasza Freddy76 (#11593) üzenetére


gorgo
őstag

még csak nem is feltétlen kell lecserélned az XE2-t T10-re, elvben januárban azonos fókuszálási képességeket kap. Hacsak nem a részletesebb, finomabb jpeg miatt (is) cserélnél...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11598) Freddy76 válasza gorgo (#11597) üzenetére


Freddy76
addikt

Idén nem vettem fényképezőgépet, és már december másodika van.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11599) FEDman válasza Freddy76 (#11596) üzenetére


FEDman
addikt

Jó sok képet néztem már az új XF 35-össel. Szinte minden területen veri a régit. Egyetlen egy terület maradt, ahol az F1,4-es még mindig érdemben jobb, terepen nagy tárgytávon határozottabban és szebb bokeh mellett tudja leválasztani a témát.
Én mondjuk anno pont emiatt vettem az XF 35/1,4-et, így nálam végeredményben marad az öreg mágus. :)

Neked ugyanakkor ha ilyen téren nagyot akarsz szakítani még mindig ott az XF 56/1,2 is.

Végül is, az se olyan sz@r azé' ...

:DDD

(#11600) jmakk


jmakk
őstag

OFF, de szerintem a legnagyobb milc durranás lehet mostanában:
http://www.mirrorlessrumors.com/hot-rumor-nikon-bought-samsung-nx-mirrorless-tech/
ON

FEDman: én pont ezért a leválasztásért imádom az 56/1.2-t

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.