Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) foto gén válasza Clemi (#11650) üzenetére


foto gén
csendes tag

Tegyél pipát a LR preferences - general - import options - treat JPEG files next to RAW files as separate photos-hoz.

www.laszloerhardt.com

(#11652) madgie válasza Clemi (#11650) üzenetére


madgie
titán

Ezt csak te tudhatod. Rajzra mindkettő nagyon rendben van szerintem, a "kicsi" erőssége az ekv 24mm nagylátó vége, a másiké meg a profibb kivitel+fényerő.

(#11653) Clemi válasza foto gén (#11651) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi! :R

(#11654) Mr.Zazi válasza madgie (#11652) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Pontosan így van! :K Annyit tennék hozzá tisztelettel, hogy a 16-50 ll.-nek szerintem jobb képe van mint a 18-55 -nek. De az nagyon műanyag, és nincs fényerő. De én biztos hogy nem cserélném le a 18-55 re. Nekem annyit nem jelent ez, meg nem is nagyon preferálom a zoomokat. Ha csak nem 50-140 -ről van szó. :DDD

(#11655) MC Pite válasza Mr.Zazi (#11654) üzenetére


MC Pite
veterán

Tesztek alapján nem így tűnik, főleg a széleken...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11656) Mr.Zazi válasza MC Pite (#11655) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Tudsz adni egy linket?

(#11657) Clemi válasza Mr.Zazi (#11656) üzenetére


Clemi
veterán

Bátorkodtam saját hasonlító képpárokat elkövetni. Állványról, vázon és az obin kikapcsolt stabilizátorral, egyforma expozíciós értékekkel. Közelre valamiért a 16-50-es, távolra a 18-55-ös lett nekem a jobb. Ettől függetlenül beszereztem egy alig 1 hónapos darabot, az új ár 40%-ért, ami úgy gondolom így már megérte. Na nem az az 1fé előny, hanem az érzés, hogy egy sokkal minőségibb cuccot fogok a kezemben.

(#11658) Mr.Zazi válasza Clemi (#11657) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Az érzés nagyon jó dolog, meg tök ésszerűtlen. Én pl. vettem egy x100T -t az érzés miatt, amit ha a kezembe fogok, nagyon király érzés, de ha belegondolok, hogy mennyibe került... hát... na. Kb így vagyok a két alapzoommal is.

Neked egyébként a 2. verzió van a 16-50 -ből? A tesztnél melyik kép melyik obihoz tartozik? ...és jó lett volna egy 100% crop, abból több dolog kiderül.

(#11659) Clemi válasza Mr.Zazi (#11658) üzenetére


Clemi
veterán

Igen nekem a II. verzió van, viszont a linkről a képeket le lehet tölteni és az exif-ben benne van, hogy melyik kép melyik obival készült.

(#11660) Mr.Zazi válasza Clemi (#11659) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Értem, akkor majd ránézek.

(#11661) Mr.Zazi válasza Clemi (#11659) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Mondják, hogy a 16-50 második kiadása sokkal jobb képminőségben, mint az első. Nem találkoztam az elsővel, nem is nagyon szerettem volna, mert nagyon leszólták mindenhol. A képek alapján én is úgy látom, ahogy te. Még távolabbi témából lenne jó 1-2 kép.
De a két obit kézbe véve, az érzés valóban összehasonlíthatatlan :)

(#11662) Clemi válasza Mr.Zazi (#11661) üzenetére


Clemi
veterán

Már mindegy, vissza boltoltam. Úgyis csak olyan sétálós kirándulós kattintgatós obinak kell az alap zoom, arra meg jó ez is de tényleg nagyon műanyag gagyi érzés megfogni. Az persze lehet, hogy csak pont egy hibás beállításra szoruló példány volt a kezemben, de ez csak akkor derülhetne ki, ha lenne egy vállalkozó, akinek van 18-55-ös obija és azzal is lőnénk néhány összehasonlító képet.

Most maradok ennél a kicsikénél és várom a 35/2 obit na meg amint kopik a DSLR cucc, érkezik hozzám az 55-200-as tele.

Más kérdés: 18/2 vagy 27/2,8? Melyik a jobb a tapasztalat szerint csak úgy villám "point and shoot" célra?

[ Szerkesztve ]

(#11663) FEDman válasza Mr.Zazi (#11661) üzenetére


FEDman
addikt

Én még nem nagyon találkoztam olyannal, hogy leszólták volna az első generációs XC 16-50-est. Épp ellenkezőleg, a nagyon műanyag kivitelt leszámítva épp hogy meglepően jól teljesít. Sokkal jobb a hasonló átlagos kit obiknál. Ennek megfelelően én meglennék lepve ha II verzió a közelponton túl nem hiszem, hogy bármi másban érdemi különbséget mutatna.

Ami Clemi képeit illeti, abból messze menő következtetéseket nem vonnék le. A kültéri képpár esetén például szinte biztos, hogy az egyik egyszerűen nincs pontosan fókuszban.

(#11664) FEDman válasza Clemi (#11662) üzenetére


FEDman
addikt

Más kérdés: 18/2 vagy 27/2,8? Melyik a jobb a tapasztalat szerint csak úgy villám "point and shoot" célra?

Mindkettő jó ilyen célra. Az AF is egész kellemes velük. Általános képminőséget tekintve az XF 27/2,8 egyértelműen a jobb, de ennél szerintem nagyobb kérdés, hogy milyen látószögű fix-re lenne szükséged.

Az XF 27-es remek általános mindenesnek. Ugyanakkor, ha biztosan tudod, hogy lesz XF 35/2 is, akkor ahhoz szerintem egész egyszerűen túl közel van. Szinte ugyanarra való a kettő, ilyen értelemben meg talán kár duplázni ezt a területet. A 18-as ellenben már pusztán látószöge miatt is érdemben más, mint a 35-ös.

(#11665) Clemi válasza FEDman (#11664) üzenetére


Clemi
veterán

:R

(#11666) MC Pite válasza Mr.Zazi (#11656) üzenetére


MC Pite
veterán

18-55 vs 16-50

https://www.ephotozine.com/article/fujifilm-fujinon-xf-18-55mm-f-2-8-4-r-lm-ois-lens-review-22595
https://www.ephotozine.com/article/fujifilm-fujinon-xc-16-50mm-f-3-5-5-6-ois-lens-review-22606

"Mondják, hogy a 16-50 második kiadása sokkal jobb képminőségben, mint az első. "
Hol? Én azt olvastam hogy kb egálban vannak (még nem próbáltam élőben) - méret és makróbéli különbség rémlik.

Clemi: Ha nem lesz más fixed a 'környéken' akkor a 27-es. Amúgy 2,8... az 2,8, ha éles is. Kevés fényél, beltéren a 18-assal jársz jobban (ilyenkor fókuszban gyengécske a palacsinta, ahol 10/10szer talál fókuszt(ebből egyszer már rosszul) a 35ös, ott 6/10 a 27es, mondjuk egy nem agyonvilágított romkocsmában pl).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11667) Clemi válasza MC Pite (#11666) üzenetére


Clemi
veterán

Ahogy a képeket nézem amit linkeltél, csúnyán elveri a kis műanyag obi a 18-55-öst. Azért ez elég gáz :F

Az objektív kérdésre pedig: Mindenképpen lesz 35-ös üvegem és mellé az 55-200-as tele. A többi még kérdéses, bár egy 56/1,2-es még erősen esélyes, hogy landolni fog nálam előbb utóbb, de szerintem inkább utóbb, mert nagyon ritkán portrézok. A street fotózás ami most vonz, ehhez keresem az ideális látószöget. A 18-ra érzem, hogy talán túl sok lesz, a 35-re meg hogy túl kevés, de majd kipróbálom szerintem.

(#11668) MC Pite válasza Clemi (#11667) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha nem vagyok indiszkrétek, melyik képeknél, miből jött ez le, kifejtenéd kicsit bővebben nekünk? Élesség, bokeh, mikrokonrtaszt, torzítás vagy mik alapján?
Átlagos képeknél főként közelre főként a széleken a 18-55höz képest hamarabb szétcsúszik a 16-50, sok beltéri képen látni a különbséget, ha ezt figyelem. De a kitobikhoz képest a 16-50 is egy tök jó obi, félreértés ne essék, de színekben, kontrasztban, elmosásban én látok helyenként különbséget, meg használatban is van pár előnye ami diagrammokból nehezen hámozható ki.
A linkelt tesztben éppen hiperfokális és a végtelen közötti fókuszpontok vannak főként, utána makró, a sűrűbben használt tárgytávok biztos szerepelnek valami összehasonlítóban, de én ezt találtam elsőként (meglepően kevés összehasonlító van a két alapzoomról).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11669) Clemi válasza MC Pite (#11668) üzenetére


Clemi
veterán

Nem vagy indiszkrét, de mint írtam a képpár alapján amit linkeltél. Letöltöttem a két nagyméretű képet és egymás mellé téve belenagyítva jól látszik melyik objektívvel készült kép élesebb.
Vagy ne azt nézzem amit linkeltél?

(#11670) MC Pite válasza Clemi (#11669) üzenetére


MC Pite
veterán

Tehát akkor csak az élesség a szempont, ok.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11671) Menyus72


Menyus72
csendes tag

XF 18 f/2 obija van esetleg valakinek eladósorban?
Illetve 90 f/2 szintén érdekelne!
Tudom még sok mindenkit, de hátha! :)

(#11672) madgie válasza Menyus72 (#11671) üzenetére


madgie
titán

Nemadom, holnapgyön :)) (18/2)

(#11673) Menyus72 válasza madgie (#11672) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Szuper! :)
Nekem összeállt a fejemben a sor:

18/2
35/1,4 vagy 2 még nem tudom
56/1,2 ez már megvan
90/2

16-50 II-es van a kitből, egyenlőre marad az is!

(#11674) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Sziasztok,

Van màr valami dàtum uj " pro " fuji vàz megjelenéséröl ? ... kicsit lemaradtam mostanàban :)

(#11675) FEDman válasza gyorgyi84 (#11674) üzenetére


FEDman
addikt

Január 15-re mondják az antiPana vázat 4K videó nélkül. :)

(#11676) gorgo válasza FEDman (#11675) üzenetére


gorgo
őstag

nem baj, hadd jöjjön csak, akinek vidió (is) kell, vesz Panát (is)! Vele együtt meg jön az XE2 fw update (is).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#11677) madgie válasza Menyus72 (#11673) üzenetére


madgie
titán

A 90 kivételével nálam adott lesz ez a fix sor. Nincs kizárva az sem, bár most valami másik vázat szeretnék az X-T1 mellé.

A 18/2-ről egy gyors FEDman szösszenet :)

[ Szerkesztve ]

(#11678) FEDman válasza madgie (#11677) üzenetére


FEDman
addikt

Gondoltam lezavarok a kicsikével egy gyors akt fotózást, még mielőtt tovább indulna hozzád. :D

(#11679) madgie válasza madgie (#11677) üzenetére


madgie
titán

Két out of cam fák között mászkálós műfényes classic chrome ma estéről.

Semmi különös, csak bóklásztunk a cimborával, két állványon csücsült az A7II és az X-T1, ő meg az SB800-zal villantgatott. Gyakoroltunk a tiszta időre :))

(#11680) gyorgyi84 válasza FEDman (#11675) üzenetére


gyorgyi84
tag

Köszi !

(#11681) FEDman válasza madgie (#11679) üzenetére


FEDman
addikt

Ja, hogy csak ennyi..
Á, pedig már kezdtem magam beleélni, hogy itt vannak az ufók. :DDD

(#11682) jmakk válasza madgie (#11677) üzenetére


jmakk
őstag

Miért, hova tűnt Damon Hill az ikszáegy?

(#11683) madgie válasza jmakk (#11682) üzenetére


madgie
titán

Megvan, képminőségben szeretnivaló, de az AF-et inkább hagyjuk (az X-T1-hez mérten), éjszaka meg semmit se látok vele. Végül is maradhat az is, pénzt úgyse kapok érte.

(#11684) Menyus72 válasza FEDman (#11681) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Egyrész az új vázakról egy pici infó, másrészt milyen obit is használt emberünk aki bármit felcsavarhatott volna?
Ezzel annyit szeretnék csak mondani, hogy ha ő is bízik benne akkor nincs kérdés! :)

http://blog.fotosarok.hu/2015/11/hamarosan-jon-a-fujifilm-x-pro2/

[ Szerkesztve ]

(#11685) madgie válasza Menyus72 (#11684) üzenetére


madgie
titán

Ez most mi, meg kinek, meg hova? Nem értem :D

(#11686) Menyus72 válasza madgie (#11685) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Semmi extra, csak ahogy olvasgatok a 18-ról úgy tűnik sokaknak kérdőjel.
Igazából én erre érzem ezt válasznak, ezért osztottam meg.
Nagyon szájbarágósan ha egy fotós aki a magnumnak dolgozik, és Pro II vázat kap tesztelésre, tehát magyarul bármihez ami Fuji hozzáfér 18-at csavar fel egy elég fontos sorozathoz, akkor mégsincs kérdés! :)
...szerintem! :D

(#11687) FEDman válasza Menyus72 (#11686) üzenetére


FEDman
addikt

Ja hogy ezt az XF 18-cal kapcsolatban írtad..

Az igazat megvallva én is reggel óta azon agyalok, hogy mit is akarhattál ezzel mondani? :D

Az zavart meg, hogy egy olyan kommentemre válaszoltál, amiben pont nem volt szó a 18mm-es obiról, még érintőlegesen se. De így már világos. :)

(#11688) jmakk válasza madgie (#11683) üzenetére


jmakk
őstag

Ja értem. De akkor neked nem is kamera kell, hanem éjjellátó :D

(#11689) madgie válasza Menyus72 (#11686) üzenetére


madgie
titán

Ja, értem :)

(#11690) OTika


OTika
aktív tag

(#11691) Clemi


Clemi
veterán

Csak mert tök baba, ma hazajött velem az 55-200-as tele. Nagyon tuti játékos, de ebben a takony időben nem nagyon volt lehetőség még használni.

A másik nagy esemény, hogy megjött a Nissin i40 vaku. Nagyon baba kis cucc, tök egyszerű a kezelése, bár a tárcsákra tehettek volna valami pislákoló háttér fényt, mert sötétben necces lesz tekergetni.
Egyetlen dolgot nem értek... nem világít az AF segédfény csak a vázon. Próbáltam, hogy a vázon kikapcsolom, de az persze marhaság, de hiába tekerem bármelyik üzemmódba a tárcsát fel se villan.
Van ennek valamilyen trükkje? Másnak akinek ilyen vakuja van világít?

Szarul esne ha rossz lenne, mert mivel itthon hiánycikk, az Amazonról rendeltem, oda pedig nem hinném, hogy visszaküldöm.

(#11692) Gondwana válasza Clemi (#11691) üzenetére


Gondwana
addikt

Azt is kétlem, hogy bennehagynàk alatta a piros LEDeket, AF segédfénynek valamiért minden MILC csak a sajàt LEDjét hajlandò hasznàlni, pedig PDAFnél lehetne értelme. Egyszer felvillant nàlam X100t-n az 580ex2 segédfénye ... mert hàtrébbcsùszott a vaku és a jobb első pint rövidzàrta, ami pont az AF segédfény parancsa

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11693) Gondwana válasza Clemi (#11691) üzenetére


Gondwana
addikt

Szerk.: megnéztem, az i40-en a fotocella felett a piros ablak alatt nincs is LED. Vezetéket, smd ferritet meg pàr apròsàgot làttam ott, ledet nem. Varad a videoled segédfénynek kézivezérelve.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11694) Clemi válasza Gondwana (#11693) üzenetére


Clemi
veterán

Ha nincs segédfény hát nincs, csak épp a kézikönyv beszámozva mutatja, hogy az ottan egy AF segédfény.

(#11695) Scharm1976


Scharm1976
tag

Ha minden jól megy holnap már a kezemben lesz a 35 f2. ;)

www.flickr.com/photos/scharm/

(#11696) Clemi válasza Scharm1976 (#11695) üzenetére


Clemi
veterán

Holnap érkezik az országba :)

(#11697) DonRazzino válasza Scharm1976 (#11695) üzenetére


DonRazzino
senior tag

:C Majdnem elkezdtem nyavajogni, hogy nekem csak jövő hét elején jön, aztán rájöttem, hogy mindig furcsán néztem azokra, akik napra várják valamilyen kütyü megjelenését :D

(#11698) Clemi válasza DonRazzino (#11697) üzenetére


Clemi
veterán

Speciel én már leadtam a rendelésem az Artwork-nél amiről meg is jött a visszaigazolás :)

(#11699) Menyus72


Menyus72
csendes tag

Van visszatérítés a 35 f2 árából is?

(#11700) Clemi válasza Menyus72 (#11699) üzenetére


Clemi
veterán

Abból nincs, megkérdeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.