Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) FEDman válasza jmakk (#11600) üzenetére


FEDman
addikt

Jaja, ha valami még jobb ilyen téren az XF 35/1,4-nél is, akkor az az 56-os. :)

Érdekesen hangzik ez a Samsung-Nikon pletyka. Bár nagyon logikus húzás, de valahogy egy Nikon szintű gyártótól mégis azt vártam volna, hogy teljesen önerőből rakjon össze egy ilyen rendszert.
De ez persze csak kukacoskodás a részemről. Nem rossz az NX alap, meglátjuk mit hoz ki belőle a Nikon. :)

(#11602) jmakk válasza FEDman (#11601) üzenetére


jmakk
őstag

Ezzel a húzással két nagy dolgot nyertek:
1. Komplett milc technológia, bár azért valami alap van nekik a nikon 1 sorozatból
2. Függetlenedés a sonytól szenzorban

(#11603) Freddy76 válasza FEDman (#11599) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne is mondd :DDD . Amikor az 56-ost felteszem, gondolatban elnézést kérek tőle, hogy csak én jutottam neki, és nem tud érvényesülni... Anno próbára vettem, olyan áron jutottam hozzá, hogy bukó nélkül ki tudtam volna szállni (és még most is ki tudnék), de nincs szívem eladni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11604) Parci válasza jmakk (#11602) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha egyáltalán igaz a hír, csak a második részének van érdemi alapja, értelme. a "nikon önerőből rakjon össze egyet" résznek - with all due respect, de - nincs, egyrészt megtették, másrészt bámikor megtehetnék, nem igazán kell a nikonnak egy samsung ahhoz, hogy optikát, bajonettet, vázat stb. csináljanak.

viszont szenzorok terén eddig is szeretett több lábon állni, aptina, toshiba, sony, saját tervezések stb. amúgy sem tudjuk, hogy mit vesznek pontosan, ha vesznek, de abszolút logikus volna a samsung szenzoros részlegével valamilyen formában szorosabbra fűzni a kapcsolatot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11605) Menyus72


Menyus72
csendes tag

Memóriakártyából ki milyet használ? Nem vagyok elégedett a raw-k írási sebességével! A gyár által megadott specifikációt tudom, gyakorlati tapasztalatok érdekelnének! Köszönöm! 😀

(#11606) MC Pite válasza Menyus72 (#11605) üzenetére


MC Pite
veterán

UhsI vagy II? Sandisk 95 megásat, topikban írtam róla (nem tudom most linkelni).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11607) Menyus72 válasza MC Pite (#11606) üzenetére


Menyus72
csendes tag

T-10-em van, ha jól tudom az csak uhs I-et kezel.

(#11608) Menyus72 válasza Menyus72 (#11607) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Bár itt más a vélemény...
http://alikgriffin.com/best-fujifilm-x-t10-sd-memory-card

(#11609) madgie válasza Menyus72 (#11608) üzenetére


madgie
titán

Ez jó árban fut, én is agyalok egyen, az egyik Transcend-em elkezdett rendetlenkedni.

szerk: mondjuk a 32 gigás 95 mbps Sandisk Pro is majdnem ugyanennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#11610) Menyus72 válasza madgie (#11609) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Rendeljünk együtt, és a posta mindjárt feleződik!
Mondjuk akkor a 64-es már csak 8 gbp-al kerül többe, ár-érték arányban szvsz jobban jön ki!
Na? Rendelünk?

(#11611) madgie válasza Menyus72 (#11610) üzenetére


madgie
titán

Nem pesti vagyok :(

(#11612) DonRazzino válasza madgie (#11611) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Rendeljünk együtt. Kisvárdára elküldjük egy elsőbbségi levélben.

(#11613) Menyus72 válasza DonRazzino (#11612) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Madgie : nem baj, el tudjuk postázni itthon.
Don : ha komoly a szándék csináljuk, csak gyorsan,mert aztán jön a karácsonyi káosz a postázásokban, csomagküldésekben?
Ki milyet szeretne? Én egy Madgie által linkeltet, csak 64-esben!
Folytassük pü-ben?

(#11614) Clemi válasza Menyus72 (#11613) üzenetére


Clemi
veterán

Az X-T10 váz vajon milyen sebességgel tud írni? Kihasználja egyáltalán az ilyen gyors kártyákat?

(#11615) MC Pite válasza Clemi (#11614) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, kihasználja. [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11616) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

Szerintetek lesz még idén dupla visszatérítés XT10-re, mint az artwork-nél volt fekete pénteken?

https://goo.gl/Ytmk3k

(#11617) DonRazzino válasza Menyus72 (#11613) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ha már benne vagy, nézd meg melyik a legjobb 64-es és rendelhetjük. Többit beszéljük p.ü.-ben!

X-T10 kártya összehasonlító

(#11618) #31733248 válasza Clemi (#11592) üzenetére


#31733248
törölt tag

Némileg védeném a Canon obi teljesítményét:

- jóval nagyobb az átfogása, mint a Fujié
- a szoftveres élességet felhúztad a Fujinál, a Canonnál viszont nem
- eleve jobb a Fuji jpg-je, mint a Canoné

A Fuji 16-50 mm-ese egy tisztességes darab, örülnék én is egy ilyennek a Sonyn. Az a 16-20mm-es tartományban gyenge a képszéleken, utána pedig elég korán veszít a fényerejéből.

Érdekes egyébként, hogy az EXIF szerint standard módban fotóztál, de a képek alapján számomra úgy tűnik, mintha Velvia lett volna. Hozzáteszem: nincs Fujim, nem áll rá annyira a szemem...

Egy jó 64 gigás kártya megvásárlásába én is szívesen beszállnék...

[ Szerkesztve ]

(#11619) Clemi válasza #31733248 (#11618) üzenetére


Clemi
veterán

Némileg védeném a Canon obi teljesítményét:
- jóval nagyobb az átfogása, mint a Fujié
- a szoftveres élességet felhúztad a Fujinál, a Canonnál viszont nem
- eleve jobb a Fuji jpg-je, mint a Canoné

Csak kiegészítésnek annyit, hogy mint írtam is, minden érték nullán volt, ha megnézed az exif-et ott van, hogy a sharpness normal. Igen, valóban nagyobb az átfogása, és ezt hiányolom a Fuji obiból mert nagyon megszoktam azt a 85mm-es véget.

(#11620) MC Pite válasza Clemi (#11619) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát itt a 3+1 alapzoom közül lehet választani, szerencsére korrekten vannak árazva tudásuk függvényében.
Mondjuk a korábbi fényerős alapzoomjaimhoz képest ( 28-75 ill 17-50) a 18-55 méretben és képminőségben és stabiban olyan erős, hogy bármikor szívesen lemondok a +30mm átfogásról (ha éppen praktikus is a 85mm néha, bár szeparálni nem igazán tud jobban 85mm 5,6on mint a fuji f/4-en, matekon kívül élőben tessék nézni ezek képeit, aki belekötne; látószögre meg ekkora cropot még elbír a fuji).

Amúgy praktikusabb lett volna azonos expóra állítani a gépeket mikor összemérted, ez így -szerintem- nem volt túl hasznos (meg én persze nyitva tesztelnék, mert mi a gyíknak rekeszelni a fényerőtlen obikat még, meg ott több lehet a különbség).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11621) Clemi válasza MC Pite (#11620) üzenetére


Clemi
veterán

Amúgy praktikusabb lett volna azonos expóra állítani a gépeket mikor összemérted, ez így -szerintem- nem volt túl hasznos

Hogy mi a gyíkért f6,3-on képeltem fogalmam nincs, de ez az érték mindkét gépen ugyanaz volt. Az ISO pedig ahogy írtam a Canonnál 100 az alap a Fuji-n meg a 200 és ha így állítottam be, akkor adott ugyanazon a blendén kb ugyanazt a záridőt. Csak egy képnél tér el a záridő, de ott nem tudom miért a különbség.

(#11622) Clemi


Clemi
veterán

Kérdés: Melyik TTL vakut ajánljátok a géphez, amit el tud villantani a váz beépített vakuja? A gyári Fujifilm EF-42 mennyire jó, mert az ára igencsak jónak tűnik.

(#11623) Gondwana válasza Clemi (#11622) üzenetére


Gondwana
addikt

Ketten is használjátok ezt a nicket, vagy csak a mészégetők dolgoznak? (Azt hittem, ezt egyszer már átdumáltuk részletesebben)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11624) #31733248 válasza Clemi (#11619) üzenetére


#31733248
törölt tag

Most néztem a 2071-es képet, ott az élességre azt írja, hogy kemény... Ha nem pixelvadász módban, hanem a kép egészét nézem és elvonatkoztatok attól, hogy a Canon képe kissé alexpós (én is szeretem némileg alexpózni a sajátjaimat), akkor a Canon képe egészében jobban tetszik, természetesebbek a zöldjei. A Fujié olyan, mintha a sajátommal Vivid módban, de csökkentett kontraszttal fotóznék.

(#11625) Clemi válasza #31733248 (#11624) üzenetére


Clemi
veterán

Most néztem a 2071-es képet, ott az élességre azt írja, hogy kemény... Mi az ami ezt írja?

Egyébként igazad van, a Canon színei valóban természetesebbnek hatnak, a Fuji zöldjei pedig kicsit eltérnek a valóságostól.

De a döntés már megszületett... hirdetem a Canon cuccot.

(#11626) madgie válasza Clemi (#11625) üzenetére


madgie
titán

Tudod jól, van Saturation gombocska a Q menuben, bármilyen hihetetlen is ez sokaknak :D Hovatovább Fujinál mind a hat színes filmmódban lehet tekergetni :))

(#11627) Clemi válasza madgie (#11626) üzenetére


Clemi
veterán

Igen tudom, de a kérdés az volt, hogy a feltöltött képre mi írta azt, hogy kemény...

(#11628) #31733248 válasza Clemi (#11625) üzenetére


#31733248
törölt tag

Simán Windowsban megnéztem a tulajdonságokat, ott írja, hogy az Élesség: Kemény, a Fehéregyensúly: Automatikus és így tovább...

(#11626) madgie

Ez az A6000-en is hasonlóan működik, 13 képmódot kínál a váz és 7-7 fokozatban lehet állítani a szaturációt, az élességet és a kontrasztot. Itt egy saját szemléltetés a képmódokkal (nem vázból kieső jpg-k, hanem a gyári szerkesztő programmal készültek). Szerintem nagyon jók, de nincs akkora hype körülöttük, mint amit megérdemelnének.

(#11629) madgie válasza #31733248 (#11628) üzenetére


madgie
titán

Tudom, hogy tudod, de sokan nem, a tesztekben sem. Volt egy üdítő kivétel nemrég, érdekességképp a magyar Fuji X Club posztolta (én írtam alá).

(#11630) konyi79 válasza madgie (#11629) üzenetére


konyi79
addikt

+1
Pedig az Autumn leaves elképesztő életet visz az erdei képekbe, a Clear pedig marha jó városban, kegyetle jó pl ahol van fémes felület.

Valahol a szarajpeg sajna beragadt, ami még szerintem az a350 öröksége lehet. Nem kell messzire menni elég olvasgatni a ph fórumot.

(#11631) madgie válasza konyi79 (#11630) üzenetére


madgie
titán

Sajnos ez majdnem minden gépnél így van, standard-mindennulla, oszt csók. Emlékszem vagy hat éve a Canon 40D-nél már lehetett olyat, hogy a gyári programjukban saját színprofilokat hozz létre... de valami kegyetlen módon meg lehetett cibálni a csatornákat. Kíváncsi vagyok, hány user próbálta ki egyáltalán :( (jó, persze rawból csak a gyári programjuk tudott vele mit kezdeni)

(#11632) Menyus72 válasza madgie (#11631) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Bezzeg Ken Broki! :)
Ő nem fél mindent túlszaturálni! :D
http://www.kenrockwell.com

[ Szerkesztve ]

(#11633) jmakk


jmakk
őstag

Ha már ennyire sunyilunk itt, valaki mondja már meg nekem, hogy a bulb módban mi a tökért kell a bitmélységet visszavenni 14-ről 12 bitre. (A7rII)

(#11634) madgie válasza jmakk (#11633) üzenetére


madgie
titán

Sorozatban is visszaveszi, nem? :(

(#11635) #31733248 válasza madgie (#11629) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#11629) madgie

Köszönöm a linket. Egyébként tényleg érdekes, hogy a legtöbb tesztben mennyire nem jönnek le egy-egy gép fontos tulajdonságai.

(#11630) konyi79

Én is nagyon szeretem, de sajnos egyik raw feldolgozó sem tartalmazza, csak a gyári. :( Pedig tájképeknél gyönyörűen telíti a színeket, ízlésesen növeli a kontrasztot, csodás, tényleg...

(#11636) jmakk válasza madgie (#11634) üzenetére


jmakk
őstag

Jaja, ezeknél is: Silent Shooting, Long Exposure with NR, Bulb, Continuous Shooting.
Vannak azért érdekes tapasztalatok: "In my opinion, the bit reduction is way more noticeable than the RAW compression." Szóval bizonyos helyzetekben, ez olyan cseberből-vederbe szitunak tűnik nekem.

[ Szerkesztve ]

(#11637) foto gén válasza Clemi (#11622) üzenetére


foto gén
csendes tag

Én hosszas vizsgálódás után ezt vettem: http://www.davidpartington.com/m43/2014/11/12/nissin-i40-flash-review/
A beépített vaku elvillantja, de csak manuálban. Már munkába is állt, szerintem jól teljesített - elégedett vagyok vele. A fórumokat olvasva, az EF-42-t páran dicsérték, többen szidták.

www.laszloerhardt.com

(#11638) Menyus72


Menyus72
csendes tag

Ne csak beszéljünk róla...

https://photos.google.com/album/AF1QipMK5jvaB2oOusq8apzP8Zjadj_XMBzOjZH-gSZs/photo/AF1QipNOvetnu9g3bUvzPOn0fusG9gP4ELaVf0lJGwnX

https://photos.google.com/album/AF1QipMK5jvaB2oOusq8apzP8Zjadj_XMBzOjZH-gSZs/photo/AF1QipOu1f_62piRCimpI6gNgBeQZJ0WP-bKnWOqAU-L

(#11639) foto gén válasza Menyus72 (#11638) üzenetére


foto gén
csendes tag

Nem stimmelnek a weboldal címek.

www.laszloerhardt.com

(#11640) Menyus72 válasza Menyus72 (#11638) üzenetére


Menyus72
csendes tag

https://goo.gl/photos/hSidURET5XffYcqP6

https://goo.gl/photos/LQhnXs213MkWMj1f6

Most?

(#11641) foto gén válasza Menyus72 (#11640) üzenetére


foto gén
csendes tag

Most OK!

www.laszloerhardt.com

(#11642) Menyus72 válasza Menyus72 (#11640) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Csak, hogy érthető legyen a dolog : kipróbáltam egy-két szűrőt, igazából az a lényeg!
Nem egy tervezett fotózás volt, spontán előkaptam a gépet.
A cél a szűrőzéssel a kipróbáláson kívűl a zavaró tényezők minél hatékonyabb semlegesítése volt, mint pl az emberek, az a rondakivilágított lejtő a háttérben, és a többi.
Erre ez a kettő egész jól bevált.
Ha lenne időm meg energiám, és időm, egyszer hajnalban kellene odamenni amikor nincs ember, keresni egy rendes szöget-távot (vagy gyutávot, de abból egyelőre még nincs nálam nagy választék), és úgy is megcsinálni.

(#11643) Clemi


Clemi
veterán

foto gén (#11637) Köszi az infót!

Kérdés: Ez mindenkinek ilyen, hogy akku kivételnél a gép elfelejti a vezeték nélküli kapcsolatot, így ha megint WiFi-n akarom átküldeni a PC-re a képeket, akkor újra kell konfigurálni és regisztrálni a kapcsolatot? Nekem legalábbis ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#11644) Clemi válasza foto gén (#11637) üzenetére


Clemi
veterán

Bocsi dupla lett ...

[ Szerkesztve ]

(#11645) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok, bocsi a nyüzsiért :)

Van egy videó arról, hogy a 18-55-ös objektív tubusa függőleges állásban ki-be csúszik. Ez valóban ilyen másnak is? Mert ami most van 15-85-ös obim a DSLR-hez, az ugyanezt csinálja és halálra idegesített amíg használtam.

(#11646) cousin333 válasza Clemi (#11645) üzenetére


cousin333
addikt

Az enyém nem csinálja, áll stabilan. Szerintem a videón az valami egyedi hiba, sérülés lehet. Bár nem tudom, mennyit kell ki be tekergetni, hogy így kilazuljon.

"We spared no expense"

(#11647) FEDman válasza Clemi (#11645) üzenetére


FEDman
addikt

Az enyém se csinál ilyet.

(#11648) MC Pite válasza Clemi (#11645) üzenetére


MC Pite
veterán

Áll mint Katiban a gyerek, nem mozog.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11649) foto gén válasza Clemi (#11645) üzenetére


foto gén
csendes tag

Enyém sem tesz ilyet!

www.laszloerhardt.com

(#11650) Clemi


Clemi
veterán

Oksa, köszi mindenkinek :) Nyújt vajon a 18-55 annyival többet, hogy megvegyem kb 90e-ért a kitobit meg eladjam 50-ért? Ezt azoktól kérdezem, akik leváltották a kitobit ezzel az obival.

Más, talán nem ideillő, de Fuji kérdés. Azzal szembesülök, hogy a LR-al beolvasva egy könyvtárt, ott ahol RAF és JPEG fájl is van csak a RAF fájlt listázza a Library-ban. Ez megint valami olyan, ami Fuji által gyártott képek miatt van? A Bridge és amúgy minden más program látja mindkét fájlt. Nem most kezdtem el használni a LR-t de ez most nekem új.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.