Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) hegyimorc válasza madgie (#11799) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Szerintem ez általános fuji akció, nem egy bolté. Ha nem válaszolnak, lehet vásárolni máshol (mint ahogy én. Még olcsóbb is volt :) )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11802) madgie válasza hegyimorc (#11801) üzenetére


madgie
titán

Ühüm, csak a lényegi információ maradt el: hol?

(#11803) hegyimorc válasza madgie (#11802) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha jól értem, bárhol ahol fujit árulnak, ezen a héten van 10% kedvezmény.

Olcsóbb pedig úgy lett, hogy a linkelt, link boltban értéktől függetlenül fizetni kell a szállításért, de van ahol bizonyos összeg fölött nem. Ez is kb 1.5 ezer amit nem költöttem náluk fölöslegesen.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11804) madgie válasza hegyimorc (#11803) üzenetére


madgie
titán

Sehol nem látom 10%-kal olcsóbban az X-T10-et.

(#11805) OTika válasza madgie (#11804) üzenetére


OTika
aktív tag

(#11806) madgie válasza OTika (#11805) üzenetére


madgie
titán

Hoppá! Köszi :C :R

(#11807) hegyimorc válasza madgie (#11806) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem az első találat volt, tovább nem is kerestem de látom, közben meglett.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11808) madgie válasza hegyimorc (#11807) üzenetére


madgie
titán

Nekem akkor nem dobta ki sem az árukereső, sem az árgép. Mindenütt 229 ezer volt még.

(#11809) OTika válasza madgie (#11806) üzenetére


OTika
aktív tag

nm

(#11810) #31733248 válasza DonRazzino (#11794) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#11794) DonRazzino

"Ez sem egy olcsó darab (főleg itthon)"

De mégiscsak fényerősebb és ha APS-C-n használod, akkor kb. azt az ideálisnak tekinthető tartományt fedi le, mint a FE 70-200mm F4 egy FF Sonyn. Miközben a háttérmosása ugyanolyan a Fujinak, megspékelve ezzel az egyedi, örvénylő bokeh karakterrel. Nem rossz. :D

(#11795) Scharm1976

"én sony dslr-ről álltam át fujira, mert bár az A7 és társai ff vázak, de az obik (amik E bajonettesek) F4 fényerőnél nem jobbak, az áruk a fuji üvegjeihez képest meg sokkal, de sokkal drágábbak."

Tudom, hogy Sonyd volt, láttam a (Fuji) galériádat a múltkori Duna-parti sétáról és ha már ott voltam, megnéztem a többit is. :) Az F4-ből gondolom, zoomokról lehetett szó.... Kéne oda valóban natív f2.8-as tele, bár nem szabad elfelejteni, hogy egy F4-es obi FF szenzoron gyakorlatilag ugyanazt nyújtva, mint egy f2.8 APS-C-n. De mi tagadás, a FE obik nagyon drágák és nehezek is. Ezt a kettőt így együtt én sem vállalom be. :N A kitobival és három fix-szel együtt 1 kiló alatt marad az A6000, ami azért nem utolsó szempont. Ez a Fuji obipark viszont olyan, hogy bár nincs Fujim és nem is tervezek váltani, minden egyes frissen megjelent darabot kíváncsian várok, annyira jók.

(#11811) Danniel


Danniel
tag

"Sie haben kürzlich gekauft: 'Fujifilm FUJINON XF35mmF2 R WR Objektiv silber' von Fujifilm"

Ezt irja az amazon nekem :)

Szoval beleptem a klubba en is. Hosszas tepelodes utan (X-T10+18-55 vs X-T10+16-50+35 vs A7+28-75 vs EM10+12-40 (utobbi hasznalt vaz es obi) ) vegul ugy dontottem, hogy

1. ezuttal uj cuccot veszek, ezzel az EM10 + 12-40 kombo kiesett (amugyis picit amorfnak tuntek igy egyutt)
2. hiaba vonzo a full-frame, de a 28-75-rol tobb rosszat olvastam, mint jot, melle meg nem akarnek igy elso nekifutasbol komoly plusz osszegeket fixekre kolteni (a 24-70 f4 a kitobi helyett meg erosen tularazottnak tunik), valamint azert mar meretben is nagyobb ez, mint a tobbi opcio. Igy ez is kiesett.

A masik ket lehetoseg (gyakorlatilag X-T10 es a ket kitobjektiv) mar nehezebb dio volt. Itt vegul az dontott, hogy a 16-50-nek szelesebb a kezdoje es 300 euro a difi kozottuk, ugyanakkor a legtobb helyen azt olvastam, hogy a fo kulonbseg az epitesi minosegben (meg persze a plusz fenyeroben) van. Nyilvan van valamennyi IQ kulonbseg is, de kepek alapjan ezzel egyutt tudok majd elni.

A 300 eurot (ami a ket kitobjektiv kozott volt) meg 100-zal megtolva meg is lett az uj 35-os ara, amirol viszont tenyleg minden teszt aradozik. Igy lesz belterre/szar fenyviszonyok koze egy fenyeros(ebb) fix, melle pedig utazashoz es hasonlokhoz egy jo atfogasu, turheto turazoom.

Az X-T10 kitet meg nem vettem meg (majd otthon, ugyis hugomnal van az eladott m4/3 cucc ara), a 35 viszont penteken mar erkezik is :))

Sokaig tartott megszulni a dontest, de ugy gondolom megerte ennyit filozofalni rajta :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#11812) Clemi válasza Danniel (#11811) üzenetére


Clemi
veterán

Üdv a klubban :) Nekem másfél hónapom (az alatt a sok fél éjszaka) több tucat youtube videó és még több cikk, fórum hozzászólás és hasonlók elolvasásával megnézésével töltött időm ment rá a döntésre, aminek a vége az X-T10+18/2+35/2+55-200 lett a komplett 70D alá épülő DSLR szett helyett. Igaz a DSLR obik fele (drágábbik fele) még eladás alatt van de már nem cipekedek, viszont nagyon más a kezelés, nagyon át kell még szoknom az évek alatt beidegződött fogásokról.
Például tegnap este sétáltattam a gépet és a tetején lévő vakuval kattingattam a karácsonyi vásárban. Örvendeztem, hogy milyen kellemes összhatású képek gyártódnak (bár fókuszt elég nehezen talált sokszor) a sötét ellenfényes helyeken, mire a végére rájöttem, hogy a délutáni szórakozásom után commander módban maradt a vaku... :W Gondolom sejti mindenki, milyen boldog voltam :((
Mindezek ellenére a 35/2 remekül vizsgázott, bár nagyon keveset használtam, mert vagy szűk volt, vagy olyan torzítósnak éreztem a képét mikor a családot fotóztam, úgyhogy legtöbbet a 16-50 volt a vázon.

(#11813) MC Pite válasza Clemi (#11812) üzenetére


MC Pite
veterán

Kövezzetek meg, de nem értem... Én mindig EVF-el fotózok, és 0,5sec visszanézés mindig be van kapcsolva, így max 1 képet lehet elqrni, mert rögtön látod az eredményt, nem csak otthon (sőt, ha arcfókusz+vaku volt, akkor visszanézéskor ránagyít az arcokra is).

A 35/2 torzít (legalább félalakos képnél)? Nem azt mondom hogy semennyire sem, de már félalaknál szvsz tök elhanyagolható. Milyen gyutávon fényképeztél helyette (beltéren volt?)?

szerk: Amikor zsebbe (kicsi oldaltáskába) rakható X őskorozok, az nálam azt jelenti, hogy leveszem a napellenzőt a 35-ösről :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11814) madgie


madgie
titán

Én most visszamentem az X hőskorba, első generációs, táskában hordozós szett van nálam (18/2 és 35/1.4).

(#11815) foto gén válasza Clemi (#11812) üzenetére


foto gén
csendes tag

Én kb. 1 hónapja váltottam, Nikon FF-ről X-T10-re. Sokat vacilláltam én is, de már látom, hogy megérte. Nehéz volt meghozni a döntést, hogy dobom a DSLR-t. A 18-55-tel vettem kitben, plusz 55-200-at hozzá. Szükségem volt még vakura is. Sok hezitálás után a Nissin i40-re esett a választásom, amivel már túl vagyok az első munkán - nagy megelégedéssel. Már csak egy-két fixet szeretnék.

www.laszloerhardt.com

(#11816) MC Pite


MC Pite
veterán

Akik váltottak, és túl vannak 1-2 hónap, párszáz éles (nem tesztelős) expón, esetleg leírhatnák hogy miről váltottak, és hogy melyik miben volt jobb; hisz többször jönnek érdeklődni más rendszerről, nekik hasznos lenne a friss váltók tapasztalata.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11817) FEDman válasza MC Pite (#11816) üzenetére


FEDman
addikt

Nézz szét itt a fórumon, gyakorlatilag már mindent leírtak, amit csak tudni érdemes a Fujiról.

Összeszedve az info morzsákat, ez egy hipster feláras drága rendszer, megfoghatatlan retro féltégla vázakkal, használhatatlan AF-fel, sz.r bokeh-vak, vízfestékező X-Trans szenzorral, zöld képekkel és ráadásul még normális videója sincs, nem hogy 4K …

Szóval ezek alapján elvileg pokol az életem mióta Fujira váltottam. :DDD

(#11818) jmakk válasza FEDman (#11817) üzenetére


jmakk
őstag

Nem ártana ezeket is beleírni a topikösszefoglalóba. :DDD

(#11819) FEDman válasza jmakk (#11818) üzenetére


FEDman
addikt

Á, csak gondoltam meghozom a kedvet az új belépőknek. :DDD

Más, az XF 18-55-tel kapcsolatban is annyi vita volt, hogy gondoltam lövök a kissé kopottas példányommal pár nyitott rekeszes képet. Legyen pár nem tesztábrás kép is, amit aztán lehet teljes felbontáson elemezgetni, név szerint melyik pixel áll rajta kicsit furán. :D

Fuji XF 18-55/2,8-4

(#11820) konyi79 válasza FEDman (#11819) üzenetére


konyi79
addikt

A ladaportrét az ágakkal a háttérben eléggé merész ötlet volt beválogatni, de azt kell mondjam jól ellenállt ca ügyileg. E tekintetben korrigált a kép?
Viszont ha egyszer kedved, időd adja, megnéznék esti képeket ugyanitt, városi fényeknél mi marad belőle. Számomra egy fényerős kit ott nyer értelmet.

(#11821) FEDman válasza konyi79 (#11820) üzenetére


FEDman
addikt

Jpeg-ben mindig is korrigált a Fuji CA-t automatikusan, a LR viszont elég sokáig nem. Viszont a pont egy idei frissítés óta már ahogy néztem a LR is elvégzi az automatikus CA korrekciót. Ezek a képek madginek köszönhetően a legfrissebb LR-mal lettek lekonvertálva.

(#11822) FEDman válasza konyi79 (#11820) üzenetére


FEDman
addikt

Este meg jellemzően nálam az XF 35/1,4 szokott előkerülni, az teljesen jól elvan este még stabi nélkül is. :D

De persze ha lesz rá energiám lőhetek pár éjszakait a zoom obival is.

(#11823) konyi79 válasza FEDman (#11822) üzenetére


konyi79
addikt

:R
Jaja, egy 35-ös szerintem is jó esti barát, de néha jólesne egy jó kit kényelme. Itt csupán az érdekelne, mennyire rongálják a képet az ellenfényes fénypontok nyitva, ha ugyan árt neki...

(#11824) Freddy76


Freddy76
addikt

Na, 35/2 megvan...

Az Artwork-nél nagyon csábítottak egy X-T10-re is. Erősen agyalok, most a 10 % akció és a pénzvisszatérítés együtt meglehetősen csábítóvá teszi.

Érdekes módon ez volt az első fuji váz, amelyből a fekete jobban tetszett, mint az ezüst. Az ezüst nagyon hivalkodónak tűnt, a fekete visszafogottabb.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11825) madgie válasza Freddy76 (#11824) üzenetére


madgie
titán

Grat :)

Én ma rendeltem meg a digitcam-től a fekete X-T10-et :) Nagyon szemeztem az ezüsttel, de azzal nem lehet ninjázni.

Amúgy FEDman ötlete alapkán tök állat lenne az X-T10-re egy Zenit, az X-T1-re meg egy Contax matricát tenni. Vajon hol lehet ilyeneket csináltatni? :D

[ Szerkesztve ]

(#11826) Freddy76 válasza madgie (#11825) üzenetére


Freddy76
addikt

Lecseréled az XT1-et, vagy mellé lesz?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#11827) jmakk válasza madgie (#11825) üzenetére


jmakk
őstag

De akkor tegyél a T10-re Heliost is, mert az úgy az igazi. :)

[ Szerkesztve ]

(#11828) madgie válasza Freddy76 (#11826) üzenetére


madgie
titán

Mellé, kíváncsi vagyok rá. Az X-T1-nél utáltam mindig a Focus Assist gombot, nem bírok rájönni, miért nem a benyomható tárcsát használták, mikor tök jól működik minden más Fuji váznál. Esetleg az időjárásállóság miatt?

Meg amúgy is akartam egy jobb AF-fel rendelkező pótgépet a nagytesó mellé, de a mostani 150 ezer körüli X-E2 használt ár mellett inkább úgy voltam vele, hogy most akciósan, pénzvisszatérítés mellett inkább ezt hozom el kicsit drágábban, de legalább vadiújan, garantált e-shutterrel, jó követő AF-fel (az X-E2-nél még mindig zsábkamacska, mit kap meg).

Az X-A1-nek még nem tudom, mi lesz a sorsa, használni ugyan nem nagyon fogom, de kérdéses, megéri-e eladni egyáltalán. Vagy tegyem rá arra a 18/2-t, az X-T10-re a 35/1.4-et, az X-T1-re meg az 56-ot? :))

(#11829) jmakk válasza madgie (#11828) üzenetére


jmakk
őstag

T1, T10 és A1...Nem érzel otthon egy kicsit GASszagot? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11830) sastam


sastam
tag

Nem tud valaki elado 18/2-es obit?

www.tamassasvari.com

(#11831) madgie válasza jmakk (#11829) üzenetére


madgie
titán

Olyan vagyok, mint a gimiben: gyűjtöm az egyeseket :D

(#11832) Clemi válasza MC Pite (#11813) üzenetére


Clemi
veterán

Kövezzetek meg, de nem értem... Én mindig EVF-el fotózok, és 0,5sec visszanézés mindig be van kapcsolva, így max 1 képet lehet elqrni, mert rögtön látod az eredményt, nem csak otthon (sőt, ha arcfókusz+vaku volt, akkor visszanézéskor ránagyít az arcokra is).

Én is EVF-el fotózok és ott kicsiben láttam úgy, hogy minden tök baró, mert amire rá akartam villantani, hogy világosodjon, az világosodott is, csak épp nem a vakutól, hanem mert a gép kihozta a maximumot a helyzetből :) Itt csak az volt a gond, hogy nekem kell még nagyon szokni a gép kezelését, hisz még alig két hete van meg.

A 35/2 torzít (legalább félalakos képnél)? Nem azt mondom hogy semennyire sem, de már félalaknál szvsz tök elhanyagolható. Milyen gyutávon fényképeztél helyette (beltéren volt?)?

Mivel EVF-en keresztül fotózok ami alapból torzít kicsit, a 35/2-vel még durvább az érzet, hogy nem portréra való, talán egész alakosra, de ha portré akkor kell az az 50-55mm-es (ekv 75-80mm) gyutávú objektív különben megnyúlnak az arcvonások. Egyébként először lakásban próbáltam majd szabadtéren is, de a helyszín lényegtelen. Azt persze tegyük bele a képletbe, hogy a váz a jpeg feldolgozáskor már alaposan korrigálja az objektív párna torzulását, de azt csak a kész képen látni. Előnézetben nem.

Itt van rá egy jó példa. Az egyik ahogy a gépből kiesett jpeg, csak leméreteztem, a másik a RAW-ból mentett kép, amit szintén csak leméreteztem. De van ott egy képpár ami a próba baba fejéről van, de ezeket úgy hagytam ahogy készültek, még méretben is.

Itt vannak a képpárok

(#11833) Danniel válasza madgie (#11828) üzenetére


Danniel
tag

Ez a penzvisszaterites hogy mukodik? Nem talalom se a linket, ami valamikor mostanaban volt ide kopizva, se az artwork honlapjan a reszleteket.

Vagy a digitcam-nel kell keresni?

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#11834) dqdb válasza Danniel (#11833) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11835) Danniel válasza dqdb (#11834) üzenetére


Danniel
tag

Szuper, orok hala :)
Igy meg jobb biznisz az X-T10

Update: Egy pillanat, az akcios termekek kozott nem szerepel az X-T10

Tuti ez az az akcio?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#11836) madgie válasza Danniel (#11835) üzenetére


madgie
titán

(#11837) Danniel válasza madgie (#11836) üzenetére


Danniel
tag

Ehh, jogos, bocsanat. Megtevesztett, hogy a black friday felirat alatt a "Vásároljon egy X-T10 modellt 2015 november 27 és november 30-a között" szerepelt. Most esett le, hogy az csak a dupla kifizetesre vonatkozik.

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#11838) FEDman válasza Clemi (#11832) üzenetére


FEDman
addikt

Itt most szinte mindent keversz mindennel. :)

- Az XF 35/2-nek natúran van torzítása, de nem párna, hanem hordó.

- Ezt a gép automatikusan korrigálja. És ez nem merül ki abban, hogy az elkészült Jpeg képek korrigáltak, de bizony már az élőképet is korrigáltan látod. Azaz teljesen rosszul tudod, már az EVF-ben is a korrigált képet látod. A Raw az egy külön történet. Amennyiben például adobe programokat használsz ott is megy ez olyan szinten automatikusan, hogy egy pillanatra se látod a hordós képet, már egyből korrigáltan tölti be a konverter.
Te jelen esetben gondolom valami olyan programot használtál, ami ennyire nem támogatja a Fujit. Gondolom ezt a nem túl jó színekből is. :D

- Egy ekv. 50mm obi tud torzítani, de jellemzően akkor ha nagyon szűk kivágást használsz. Ilyen távolságból amiket te is lőttél már nem jellemző a zavaró torzítás. Ha megnézed kicsit jobban a képedet a fiú arca nem azért nyúlik, mert az obi torzítja, hanem mert egy szerencsétlen pillanatot kaptál el. Kevésbé diplomatikusan fogalmazva éppen pofát vág, még a nyelve is félig kint van. :DDD

- Végül van egy olyan érzésem, hogy kicsit kevered az objektív geometriai és perspektíva torzítását. Előbbinek, amit a gép automatikusan korrigál elhanyagolható mértékű a hatása van egy portré torzítására, utóbbi pedig jellemzően meghatározza azt.

(#11839) Novics válasza madgie (#11831) üzenetére


Novics
senior tag

Egy X-E/M1 még hiányzik a sorból. Arra meg felcsattinthatod a 12/2-t, oszt nem kell cserélgetned. :DDD

A minap én is körbenéztem, hogy mennyi az A1 ára, mert egy 18/2-vel nagyon tuti lenne hurcolni. De csak a nyálamat csorgatom egyelőre.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11840) FEDman válasza konyi79 (#11823) üzenetére


FEDman
addikt

Alapvetően fix obis vagyok így ritkán kerül elő nálam a zoom, de mondom, majd ha odakeveredek lövök pár olyat is.

Addig is találtam pár XF 18-55-ös képet, amit még régebben lőttem az M4 átadásakor. Sajnos akkor még magam se ismertem annyira a cuccomat, néha kicsit rekeszeltem az obin, ma már tudom, hogy ez felesleges volt. :)
Sajnos a rawok már nincsenek meg, ezek a még erősen színátfolyást produkáló X-E1 Jpeg-ek enyhén feldolgozva, teljes felbontáson.


18mm - iso3200 - F3,2 - 1/75s


18mm - iso3200 - F3,2 - 1/105s


18mm - iso3200 - F3,2 - 1/80s

Keveset beszélünk róla, de amúgy nagylátó végen is van értelme a kis mélységélességnek. Persze nyilván ez jellegéből adódóan csak közeli témáknál alkalmazható, ott viszont tele obiktól eltérő egyedi térrel rendelkező háttérmosást lehet elérni. Ilyen szempontból is jól jön, hogy ez az obi nagylátó végen F2,8. Főleg ilyen kellemes karakter mellett.
Ráadásnak a végére egy ilyen nagylátósbukés kép. :)


18mm - iso400 - F2,8 - 1/75s

(#11841) madgie válasza Novics (#11839) üzenetére


madgie
titán

X-E1-em már volt :))

(#11842) Novics válasza madgie (#11841) üzenetére


Novics
senior tag

De már nincsen. :P

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#11843) Clemi válasza Novics (#11839) üzenetére


Clemi
veterán

Részemről is megy kacsintgatás a 18/2 alá egy X-M1-re :) mert bevallom nem rajongok az obi cserélgetésért.

(#11844) madgie


madgie
titán

Elvittem ma magammal a pankákát, munkába, sétálni, stb. Tök jól belefér egy akkora szütyőbe (táskán belül), amibe utoljára mft-s gép fért bele :)

Úgy érzem, csipakirálylány képe nem fért bele, ezért itt vágja nektek a fapofát :DD

(#11845) konyi79 válasza FEDman (#11840) üzenetére


konyi79
addikt

Én is szeretem a nagylátóbukés képeket :DDD
Samy 12f2

Hát ja, be kell ismerni, a legjobb kitek közül való. Hasonló áron hasonlót kellene virítani mifelénk a 1670Z-nek. A bukénak meg jól áll a színátfolyás, be kellene implementálni a jpeg motorba :)) Ej, ha 16-ról indulna, meg időjárásálló volna... Ja nektek olyan is van, bocsi :(((

(#11846) rbalint88 válasza Clemi (#11843) üzenetére


rbalint88
addikt

Pont van egy eladó darabom ;)

#budasidehighlife

(#11847) konyi79 válasza madgie (#11844) üzenetére


konyi79
addikt

A Contax vagy a Zenit volt alatta?

(#11848) madgie válasza konyi79 (#11847) üzenetére


madgie
titán

Még csak Contaxom van, holnap jön a Zenit.

(#11849) FEDman válasza madgie (#11844) üzenetére


FEDman
addikt

Leila épp megtudja, hogy kutyákat nem engednek be az új SW film premier előtti vetítésére, pedig hát..

:DDD

(#11850) madgie válasza FEDman (#11849) üzenetére


madgie
titán

Tényleg, neki nem vettem jegyet! Jujujj, lesz még ebből morgás :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.