Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) madgie válasza Mr.Zazi (#11349) üzenetére


madgie
titán

Nem mondod, hogy a cseredarab is ugyanolyan selejtes? :))

Jmakk: jól sejted :)

(#11352) Mr.Zazi válasza madgie (#11351) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Ugye ezt nem kérdezed komolyan? :D Nem fejlesztettek ki egy másik ajtót. Nekem bizony pár hónap múlva megint elkezdett emelkedni a kis szemét. Pedig Isten lássa lelkem nem nyitottam ki egyszer se. Ja igen, x100T? Akkor nem a látószöggel van a problémád? Én beújítottam egyet, és nagy királyság, csak ajánlani tudom. :K

(#11353) madgie válasza Mr.Zazi (#11352) üzenetére


madgie
titán

Inkább az AF/MF megoldást utálom a 23-on meg hát örülnék valami palacsinta kivitelnek is.

(#11354) Gondwana


Gondwana
addikt

Pénteken nem akciòznak valahol X100t-ket esetleg?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11355) madgie válasza Gondwana (#11354) üzenetére


madgie
titán

De, 380000 helyett 379900 lesz :DDD

(#11356) Gondwana válasza madgie (#11355) üzenetére


Gondwana
addikt

... vagy picit kevesebb, majd sorakozok 4 órát a határon, ha kérik (mert szokták - Magyarország), adok még legalább 5000-t a vámosnak, kapok pecsétet, egy hét múlva visszamegyek a boltba és a markomba számolják az áfát. Viszont 880€ lenne az ingerküszöböm.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11357) Parci válasza Gondwana (#11356) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, bírjátok ki most már a 24 mp-es fujik érkezéséig, igazi madgie-szintű lúzerség most gyorsan még teli áron megvenni valamit ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11358) madgie válasza Parci (#11357) üzenetére


madgie
titán

Köszipuszi :))

(#11359) Parci válasza madgie (#11358) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11360) jmakk


jmakk
őstag

Hmm, dpreview fórumon olvastam, akár még igaz is lehet... :)
"Had an interesting conversation at CES with someone from Fuji.
Leica have their lens designs produced by the Fuji lens team these days it seems..."

[ Szerkesztve ]

(#11361) 3YEW válasza Gondwana (#11356) üzenetére


3YEW
tag

Bocs, de nem az van, hogy nemrég adtad el az x100T-t?
Akarsz róla beszélni? :)

T

(#11362) Gondwana válasza 3YEW (#11361) üzenetére


Gondwana
addikt

De, és az árából lett négy téligumi, egy mosogatógép, egy Lumix G 20mm/1.7 meg néhány tartozást sikerült csökkenteni (Asszonypajtás viszérműtétjét meg megint halasztani kell pár hónapot). Rendben, hogy fullframe 35mm/2.8 az Olympus µ:II, de az ergonómiája még a Sigmákat is alulmúlja, nincs más út, mint a visszaút. Ennyi. (Úgy látszik, nem csak a kognitív disszonancia miatt tetszett nekem az X100T az X100S után)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11363) 3YEW válasza Gondwana (#11362) üzenetére


3YEW
tag

Ja, tényleg nem számonkérés akart lenni, egész mást feltételeztem...
Azért elgondolkodtattál, hogy milyen értékrendben élünk :(

T

(#11364) jmakk


jmakk
őstag

(#11365) MC Pite válasza jmakk (#11364) üzenetére


MC Pite
veterán

Remélem ez elírás: "• Manual flash mode with 4 lighting levels"
Nemrég fedeztem fel pl annak a függvényében hogy kinek az arcát találja meg a gép, néha elég nagy különbséggel adagolja a vaku teljesítményt.
Amúgy nem tudom ki hogy van vele, de a motoros fej valahogy nekem annyira nem pozitívum... Volt, köszi, de érdekes módon semmi hátránya nincs átlagos körülmények között a nem motorosnak; de könnyebb és nem tud elromlani, meg nem zabálja az elemet.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11366) FEDman válasza MC Pite (#11365) üzenetére


FEDman
addikt

Ha jól megfigyeled ezt az elképesztően "bonyolult" kezelőfelületet, akkor láthatod magad is, hogy nem elírás.

(#11367) DonRazzino válasza jmakk (#11364) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Hamarosan tervezek vakut venni. Erre érdemes várni, vagy inkább Nissin i-40?

(#11368) konyi79 válasza DonRazzino (#11367) üzenetére


konyi79
addikt

i40-et teljesen hátra lehet fordítani deríteni, 9 fokozatban állítható kézzel a teljesítménye, tud optikai wireless-t, meg adnak hozzá diffúzor kupakot is, .
Talán ez valamivel erősebb lehet.

(#11369) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Erősen nyerésre áll nálam a Fuji X rendszer jelenlegi tükrös rendszerem leváltásában. Az induló objektív parkot nem tudom eldönteni mi legyen. Ami szinte biztos, a 16-55-ös műanyag kitobira nem igazán vágyom, helyette inkább a 18-55, vagy a 18-135, de kérdés, hogy a két obi minőségileg hogy viszonyul egymáshoz? Az a 2,8 és 3,5 induló és a 4-5,6 záró fényerő nem hinném, hogy nagy különbséget okozna. A két obi rajzolata élessége ami inkább érdekes nekem. Melyiket javasoljátok a kettő közül?

Amit még szeretnék az alap mászkálós üveg mellé, az a 35/1,4, talán a 60/2,4 macro (ez helyett van esetleg más macro üveg?) és mindenképp kell valami teleobi ami esetleg az 55-200 3,5-4,8 bár tele csak akkor, ha teljesen átálltam.

(#11370) Parci válasza Clemi (#11369) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 18-135 nagy, nehéz, fényerőtlen és drága (használtan nem is láttam még). cserébe jobb az átfogása. ha neked ez utóbbi megéri a hátrányait, az kell neked, ha nem, akkor a 18-55. ami legalábbis nem rosszabb rajzra sem, sőt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11371) vajdagabor00 válasza faki_ (#11347) üzenetére


vajdagabor00
újonc

Koszonom!

(#11372) Clemi válasza Parci (#11370) üzenetére


Clemi
veterán

Nos azért gondoltam arra, mert most 15-85-öt használok (570g) amit vagy 24-35 körül, vagy 75-85 körül használok, így az 55-ös vége lehet hogy rövid lenne elég sokszor.
Tanácstalanság folytatódik :F

(#11373) Parci válasza Clemi (#11372) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 18-135 mellé gondolom nem vennél telét, az kettő az egyben. én ezt tenném egyébként, de nekem az az üveg túl nagy és nehéz és drága a tudásához képest, egyszerűen jobb megoldásnak tartom az olympus 14-150/pana 14-140 üvegeket m4/3 alá. a fuji ereje inkább a fixekben van, mert bár a zoomok is tök jók, de már elég nagyok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11374) Clemi válasza Parci (#11373) üzenetére


Clemi
veterán

Ha már fix, akkor a 18/2 35/1,4 és a 60/2,4 milyen választás minőségileg? Ez a 3 kb le is fedné a fotózási szokásaim. (ne meg persze a fényerős tele :) )

(#11375) rbalint88 válasza Clemi (#11374) üzenetére


rbalint88
addikt

18/2 állítólag nem egy kiemelkedő darab, azonos rekeszen a 18-55/2,8-4 kitobi élesebb képet ad. Ettől függetlenül az én wishlistemen is rajta van a kis palacsinta.
35/1,4 nagyon jó üveg, a rendszer egyik ütőkártyája. Érdemes megnézni azért az új 35/2-t is, ami kisebb, olcsóbb, gyorsabb, élesebb és csak minimális fényerő/mosodaveszteség van vele.
60/2,4 úgy jó, ahogy van.
Amit ajánlanék: 10-24/4, 35/2, 60/2,4, 55-200/3,5-4,8 és egy X-T1 váz markolattal. Szűk másfél millióból meg is van :)

(#11376) MC Pite


MC Pite
veterán

Bár ha a nagylátó zoom helyett a remek 14 2.8at és a T1 helyett valamelyik tesóját (X-T10/X-E2) nézzük akkor használati értékben igen közel van, árban (és méretben) viszont jóval 'bentebb'.

Arra leszek kíváncsi mit kap meg az E2 januárban... E-zár, új fókusz, custom Q menü, 3 auto iso, vagy csak 1-2 sallangot? Vagy akár beelőzi a Téket, és lesz benne még focus stacking sorozat is ;]

Nézegettem hogy idén fekete pénteken mire vadásszak, de nincs sok ötletem/nem nagyon van olyan amire még kíváncsi lennék(16os nem rossz, de túl nagy, plusz ritkán venném hasznát), max az új 35ös... Valakinek van valamire igénye? (Ígérni semmit sem tudok, de próbálkozok.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11377) Parci válasza Clemi (#11374) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából a fixek mind jók és kiemelkedően jók. tényleg. a 18/2 csak simán jó, új árát biztos nem éri, de sokszor adták kitben, meg drága váz mellé ingyen, szóval használtan kell megcsípni. és hát palacsinta, meg f2,0, meg soha rosszabb obim ne legyen.

a 35-ös legendás, a maki is pazar+2

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11378) silmatauki válasza Clemi (#11369) üzenetére


silmatauki
őstag

A 18-135-öt nem ajánlom – a többiek már elmondták, miért. Plusz képminőségben is gyengébb a 18-55-nél is. A 16-50 amúgy egyáltalán nem rossz darab – lehet, jobban járnál vele, mint a 18-55-tel. (Súly, ár, 24mm eqiv. nagylátó)

Én a helyedben inkább kapásból csak és kizárólag prime-okat vennék. Ha fontos a kicsi méret és ezáltal a zsebrevághatóság, akkor a 27mm-mel indítanék; ha nem annyira, akkor az új 35/2-vel. Az én tapasztalataim szerint az amúgy egekbe dicsért 18-55 élességben sehol sincs a 27-től, hát még az új 35-től, aminek ráadásul még becsillanása sincs. Persze a nagylátót bukni fogod, de valszeg nagyon tetszenek majd. Nekem is amióta megvan a 27, azóta gyak. egyszer sem raktam fel a 18-55-öt.

[ Szerkesztve ]

(#11379) Clemi válasza silmatauki (#11378) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi a tanácsot mindenkinek és neked is #silmatauki!

Valahogy én is inkább arra hajlok, hogy fixekkel vágok neki a Fuji korszakomnak. A 27, a 35 és a 60 ami nem hangzik rosszul, de a 27 helyett mi lehetne ami nagyobb látószöget adna és fényerős, na és persze rajzol mint a penge? Valami makró is kell az tuti, meg a 60 fölé is majd később, valami kistele portrézni (feltéve ha nem inkább egy 2,8-ad zoom tele lesz)

A 18-55 minta képeit néztem, hát nem szálltam el tőle az tény. Ami mellette szól mindenképp, az viszonylag nagy fényerő bár ez is akkor lenne igazi, ha végig f2,8 lenne.

Indulásnak a műanyag kitobi mellé a 35/1,4 jól hangzik főleg hogy a DSLR-en most is van egy 35/2-es obim és nagyon bejön az a látószög. A 27-et nem tudom, mert volt egy 28/2-es üvegem is, azt eladtam, mert valahogy olyan se nem nagylátó se nem normál olyan semmilyen látószöget adott.

Nem tudom mennyire elrugaszkodott kérdés, de tényleg nem tudom: 3rd objektíveket lehet egyáltalán használni az X rendszeren? Ha igen melyik fajtákat és milyen adapterekkel?

[ Szerkesztve ]

(#11380) madgie válasza Clemi (#11379) üzenetére


madgie
titán

Semmi gond nincs a 18/2-vel ,ezt anélkül ki merem jelenteni, hogy lenne olyanom. De gyanítom, hogy a 18-55 és a 18-135 is kitűnő objektív, részemről az utóbbi bármikor jöhetne, ha nem kerülne annyira, amennyibe.

(#11381) DonRazzino válasza madgie (#11380) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nekem lassan fél éve van 18-as és egyáltalán semmi gond vele. Oké, a 27-es lekarcolja, főleg a képszéleken. Ettől függetlenül el nem adnám. Családi bulikon, haverokkal kocsmázáshoz nagyon jól jön a jóval szélesebb látószög is, a képszéleket meg fb méretben nem sasolja senki. Ha valaki komolyan tájképezni szeretne, az úgyis 14-est vagy 16-ost vesz. Nem is beszélve róla, hogy mennyivel gyorsabb a 18. Gyakorlatilag mindig tökig nyomom az expó gombot X-T10en vele. Mire teljesen lenyomom már tuttira lockolt az AF. Érezhetően jobban harap, mint a 27-es.

Clemi: Azt a 60-ast csak alapos próba után vedd meg. Nagyon jó képe van, de a tej megalszik a szádban, olyan lassú. Nálam csak egy napig volt, amekkora hunt-n-misseket előadott... azt hittem esetleg egy rossz példányt fogtam ki, de ha rákeresel, minden tesztben leírják.
3Rd party? Szvsz csak, ha rajta vagy a manuálokon... AF-esből csak Fujinon. (Meg persze ott a két Zeiss. Azokról csak annyit tudok, hogy a 12-es nagyon jó.)

Konyi79 :R

(#11382) teophilus válasza Clemi (#11379) üzenetére


teophilus
csendes tag

Üdv!

Ha hamarabb látom, hogy nagy keresésben vagy, szóltam volna, hogy tegnap volt a DFM-nél Fuji workshop. Szinte mindent (vázakat, objektíveket) ki lehetett próbálni egy fotós sétán és műfényes fotózásban is, plusz lehetett kérdezni a masinákról. :) Bele is szerettem a 23-as és 56-os fixekbe. Más kategóriát képviselnek, mint az "alap" sor (18,35,60), amik persze kiváló darabok, én is ezekkel kezdtem a "fujisodást", meg egy X-E1-el, és azóta is örömmel használom őket.

Szerintem manapság teljesen el vagyunk kényeztetve, ami a technikai szintet illeti. Azt hiszem, hogy legtöbbünk fotós tudása (és _valós_ igényei, pl. AF sebesség terén) meg sem közelíti azt a szintet, amire akár az alap kategóriát képviselő eszközök lehetőséget nyújtanak. Tisztelet a kivételnek. És persze ez jó, mert sok segítséget jelent, ha az embert nem a technika korlátozza, hanem a tudása, tapasztalata - ez utóbbi kettő könnyen (sok munkával - a szerk.) fejleszthető. :)

Én nem bántam meg (sőt), hogy Canon FF-ről Fujira váltottam mintegy két éve. Ha gondolod és valóban segítség, akkor pár órára, egy délutánra, egy napra szívesen lehetőséget adok valahogy az én dolgaim kipróbálására (X-T1, 14, 27, 35, 60).

Vagy talán még jobb, ha rögtönzünk egy fórum találkozót valamelyik hétvégén. Bár már többször volt róla szó, de talán most meg is valósul. :)

Minden jót!

Péter

(#11383) Clemi válasza teophilus (#11382) üzenetére


Clemi
veterán

Jó ötlet, de vegyük számításba a jövő hétvégi photo expót, de a rá következő hétvégén vasárnap, akár jó is lehet az időpont :)

Egyébként részemről eldőlt, Fuji X-T10 lesz a DSLR helyett, már csak az induló objektívet kell kitalálni :)

(#11384) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Canon 5D3 helyett lehet ajánlani egy x-e2-t?
Egyik barátomnak van egy 5D3-ja, de már egy időzített bomba több mint 200k expoval. Szeretne Milcre váltani, csak hobbira használná, Én is használok Fujit, szeretem is, de FF DSLR-el nem volt dolgom, szerintetek megállja a helyét egy 5D3 után? Itt most nem a praktikumra, ergonómiára kellene gondolni, hanem szimplán a képminőségre.

Köszi a segítséget!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#11385) Parci válasza RoryBreaker (#11384) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11386) madgie válasza Parci (#11385) üzenetére


madgie
titán

És mit ajánlanál helyette, ha MILC-re váltana? Sony A7-et?

(#11387) DonRazzino válasza RoryBreaker (#11384) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Szerintem ha van lehetősége a legjobb Fuji üvegeket megvenni, akkor nem lesz panasza a képminőségre. Közelgő fw update ellenére sem vennék már X-E2-t. X-T1 esetleg X-T10, ha szűkösebb a keret.

(#11388) RoryBreaker válasza madgie (#11386) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Természetesen Fujit :)
Itt most nem kellene FF, a lényeg a képminőség. Lehet, hogy félreértettetek. Nem kell FF, ha milcre vált. Mivel csak már hobbi.

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#11389) Parci válasza madgie (#11386) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

óvatosan ajánlanék bármit, mert szerintem irreálisok az elvárásai. ha tényleg csak és kizárólag a képminőség is egy olyan paraméter, amiben nem lehet egy mikrogrammot sem rosszabb, akkor igen, szotyí a7r2. miért, mi mást?

(ez természetesen közel sem egyezik a saját preferenciámmal, ami szerint itt már rég csak jó és még jobb közül lehet választani és egész nyugodtan leszarhatja ezt a képminőség-mizériát és még mft-ben is gondolkodhat)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11390) madgie válasza RoryBreaker (#11388) üzenetére


madgie
titán

Úgy értettem a kérdést, hogy Parci szerint képminőségben visszalépés lenne az 5Dm3 után a 16 megás APS-C-s Fuji. Valószínűleg igaza is van, de ha már az "üvegeket" is belevesszük a képletbe, akkor elgondolkodtató, mit vegyen az ember.

Amúgy az X-E2 helyett én az X-T10-et ajánlanám neki. Tudom, elvileg okosodik jövőre az X-E2 is...

#11389: mondom én, tudom, mire gondolsz :))

[ Szerkesztve ]

(#11391) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

Sziasztok! Van itt X-T10 tulaj Debrecenből, aki tudna rám szánni egy fél-1 órát, amíg megtapiznám a gépét? Ki szeretném próbálni mielőtt vásárlásra adnám a fejem.

https://goo.gl/Ytmk3k

(#11392) RoryBreaker válasza madgie (#11390) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

:D köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#11393) kobox válasza Clemi (#11383) üzenetére


kobox
tag

Ha jó áron akarsz esetleg új, kibontatlan 35/1,4-et, szólj :)

(#11394) kobox válasza DonRazzino (#11387) üzenetére


kobox
tag

A héten vettem egy X-E2-t, komolyan rossz döntés volt??

(#11395) Parci válasza kobox (#11394) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

50 ezerért például példás döntés volt, míg kéccáznegyvenért meg nem. szerintem. de amúgy a váz tök jó és hamarosan még jobb lesz :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11396) kobox válasza Parci (#11395) üzenetére


kobox
tag

Nem titok, 799,- euro volt kibontatlanul a 35/1,4 obival, 24 honap garanciával...

(#11397) Parci válasza kobox (#11396) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó az :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11398) kobox


kobox
tag

Szerintetek van arra esely hogy a reg vart frissitessel elektronikus zarat is kap az X-E2?

(#11399) DonRazzino válasza kobox (#11394) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Vetted 250k-ért, 120-ért eladható a 35-ös, 130-ért egy zsírúj X-E2 jó vétel. Nem volt rossz döntés. Az árban 90 k-ra van egy X-T10-től.

Én csak azt mondtam, ha van rá lehetősége, akkor szerintem az újabbat vegye.

(#11400) kobox válasza DonRazzino (#11399) üzenetére


kobox
tag

Nagyjabol ugyanigy szamolgattam es ezert lett a T10/T1 helyett E2 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.