Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) madgie válasza RoryBreaker (#11950) üzenetére


madgie
titán

Csepp az az X-T10 is, nagyobb objektívekkel nem igazán kényelmes. Egy 35/1.4 vagy 18/2 jól mutat rajta, hovatovább a Samyang 12/2 ezen tetszik a legjobban az eddigi Fuji vázaim közül.

De egy 16/1.4, 10-24, vagy hasonló kaliberű sorospohár végén már elég idétlenül fityeg szegény.

(#11952) RoryBreaker válasza madgie (#11951) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Nagyobb objektívjeim nem igazán lesznek, bár egy 10-24 nagy álmom. :)
Az érdekel a legkevésbé, hogy néz ki. :)

Használsz egyébként samyang 12/2-t?
Mennyire jó lencse az, mondjuk egy 14/2.8 -l összehasonlítva?
Most csakis képminőségre gondolok.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#11953) |AP| válasza madgie (#11951) üzenetére


|AP|
veterán

"hovatovább a Samyang 12/2 ezen tetszik a legjobban az eddigi Fuji vázaim közül"

Még az a szerencse, hogy erről a kombóról nem tettél fel eddig képet, mert azt hiszem az lenne az utolsó csepp a pohárban, hogy nyissak egy FUJI-borítékot a fiókban :B

(#11954) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Gondoltam csinálok egy ilyet:

https://www.facebook.com/groups/Fujifilm.adok.veszek/

Még nem volt (legalább is nem találtam.)

Remélem nem haragszatok meg érte. :)

Aki szeretne, csatlakozzon.

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#11955) FEDman válasza |AP| (#11953) üzenetére


FEDman
addikt

Ezen ne múljon.. :DDD

(#11956) |AP| válasza FEDman (#11955) üzenetére


|AP|
veterán

örök hála :)

(#11957) DonRazzino válasza madgie (#11951) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Idétlenül...? :U ....fityeg ? :DDD

Van nálam valami, ami a magáé, de még egy ilyen és inkább megtartom, azt' azon tartom majd valamelyik söröspoharat a vitrinben. :P ;]

(#11958) Clemi válasza FEDman (#11955) üzenetére


Clemi
veterán

Ilyenre gyúrok én is mint következő obi :)

A markolattal nem idétlen nagyon az X-T10?

[ Szerkesztve ]

(#11959) jjeahh válasza DonRazzino (#11957) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bakker, kitakarja a logót, ezt hogy gondolták a fujiék? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#11960) DonRazzino válasza jjeahh (#11959) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Úgyis tervezem befeketíteni a feliratokat. Hogy mégnindzsább legyek* a 18-al, meg a 35-el. :))

*madgie után szabadon.

(#11961) FEDman válasza jjeahh (#11959) üzenetére


FEDman
addikt

Bele se merek gondolni milyen lehet kitakart lógóval fotózni.. :DDD

Clemi
Nem az én képem, csak kigugliztam egy ilyen váz obi párost ha már téma volt.

(#11962) Clemi


Clemi
veterán

De most tényleg, valakinek van markolat X-T10-en? Hogy néz ki rajta?

(#11963) DonRazzino válasza Clemi (#11962) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én mindenképp szeretnék. Most keresgélem, hogy lehetne olcsó(bba)n megúszni.

(#11964) Clemi válasza DonRazzino (#11963) üzenetére


Clemi
veterán

Legolcsóbban az ebay-ről szerintem (6e körül találtam) de kérdés mennyire veszti el a gép tőle a formáját.

Más kérdés: Ez a rádiós távkioldó szerintetek működne az X-T10-el?

(#11965) madgie válasza DonRazzino (#11957) üzenetére


madgie
titán

Ez Megatron a Transformersből? :D

Pollai: karácsonykor szerettem volna bedobni ide, de ha már így alakult, akkor itt a teljes kiccsalád avagy Merry X-mas :))

[ Szerkesztve ]

(#11966) Clemi válasza madgie (#11965) üzenetére


Clemi
veterán

:C

(#11967) madgie válasza madgie (#11965) üzenetére


madgie
titán

Üsse kavics, itt van pár gyors kattintás a kért kombóról is :D




RoryBreaker: amúgy jó cucc ez a Sami, sőt a Sami/Rokinom cuccok nagy része az, de könnyü kifogni egy decenteres példányt.

[ Szerkesztve ]

(#11968) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Merikriszmasz mindenkinek!

Szükségem lenne egy kis segítségre ... pár hónapja enyém lett Palvin Barbi xD (Ejdejólishangzik ...)

De sajnos ahogy az lenni szokott, nem volt idő vele kirándulni menni, csak a lakásban volt "használva" xD

Ma viszont kimentem vele az utcára, és többször is előfordult, hogy nem talált fókuszt (Nem is igazán kereste, csak beakadt és kész ...)

Holnap megyek nyaralni vele, remélem csak szivatott, de találkoztatok már ilyennel? Elvigyem szervízbe, vagy sajnos ez az AF lassúság melletti velejáró?

Előre is köszi!

Life is shor...

(#11969) GOD_GOD válasza madgie (#11967) üzenetére


GOD_GOD
tag

Pompás! Ugyan ezt a szettet akarom beújítani év elején én is! (csak a samy ezüst segge nem tetszik, de majd leragasztom)
Kérdés1: hol szerezted be a samyt?
Kérdés2: hogy hívják ezt a fekete ragacsot amivel le szokás ragasztgatni a gép típusát?

https://goo.gl/Ytmk3k

(#11970) madgie válasza DummyBoy (#11968) üzenetére


madgie
titán

Gyakorolj kicsit még azzal a 35-tel, akár otthon, beltérben. Ott is dadogni fog a maga módján, de ki lehet ismerni :)

GOD_GOD: a legelős Fuji X cuccom ez a Sami volt az X-A1-gyel, mindkettőt az ebay-ről lőttem, a Samyangot valami lengyel cégtől, az X-A1-et egy francia eladótól.

kettes kérdés: szigszalag :D

szerk: ezt is elfogadnám! :)

[ Szerkesztve ]

(#11971) FEDman válasza DummyBoy (#11968) üzenetére


FEDman
addikt

Nehéz erre mit mondani így látatlanban. Az elvileg nem normális, ha el se indul keresni az élességet. Egy esetet kivéve. Az öreg X-E1-emnél például adott, hogy ha fókuszálsz egyet, majd utána gyakorlatilag szünet nélkül azonnal indítasz még egy fókuszálást, akkor azzal valahogy nem tud mit kezdeni a váz és ilyenkor nem indul el újra. Ez elsősorban a váz sara, az nem tudja ezt a helyzetet lekezelni. Én már ezt megszoktam, automatikusan hagyok egy gondolatnyi szünetet két fókuszálás között.
Kérdés persze, hogy nálad pontosan mi okozhatta a jelenséget.

(#11972) FEDman válasza madgie (#11967) üzenetére


FEDman
addikt

Kis cuki, az első képen hogy felszippantotta a dohányzóasztalt! :D

Tényleg szépek így együtt. :))

(#11973) GOD_GOD válasza madgie (#11970) üzenetére


GOD_GOD
tag

Köszi a választ, ahogy látom jelenleg Mo-on nem sokkal drágább a samy mint külföldön! itt.

[ Szerkesztve ]

https://goo.gl/Ytmk3k

(#11974) |AP| válasza madgie (#11967) üzenetére


|AP|
veterán

Hát ez nem volt szép tőled :)

(Na, majd ha esetleg megunnád a fekete X-T10-et gondolj rám ;) )

(#11975) neo446


neo446
csendes tag

Azt írják, nem lett igazi az XT1 firmware: [link]

(#11976) madgie válasza neo446 (#11975) üzenetére


madgie
titán

Köszi a linket, este frissítem is :)

(#11977) MC Pite válasza DummyBoy (#11968) üzenetére


MC Pite
veterán

Fókuszmód min volt, illetve AF-L gomb hogy van beállítva?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11978) madgie


madgie
titán

Tegnap volt a legsötétebb nap az évben, hát olyan volt a hangulatom is :D

(#11979) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Ez most biztosan nagyon láma kérdés, de 3 óra alvás után elnézem magamnak :D

XT10-en, rekeszgyűrűs obival van olyan "A" mód, amiben nem a rekeszgyűrűn, hanem tárcsán állíthatom a rekeszt?

Most vagy nagyon másnapos vagyok, vagy eddig csak rekeszgyűrű nélküli obikkal használtam ezért nem tűnt fel vagy elvittek az UFO-k, de ezt csak én hiányolom?

Ha nem érthető, valami olyasmire gondolok, hogy a rekesztárcsát a piros "A"-ra állítom, majd a vázon ,a tárcsán tekergetem a nekem tetsző rekeszig. Ilyen nincs? Csak "P"-mód?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11980) MC Pite válasza hegyimorc (#11979) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha van rekeszgyűrű, mi vinne rá hogy tárcsával állíts rekeszt? Már a AF/MF váltásnál is logikai hurokba lehet kerülni a húzható gyűrűs obiknál, a rekesznél nem hiányzik hasonló :P .
Amúgyn em tudom, mert nekem csak egy tárcsám van, és az egyetlen gyűrű nélküli obimat is mindig nyitva használtam, de én szeretem is a gyűrűt így sose próbálkoztam ilyennel :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11981) hegyimorc válasza MC Pite (#11980) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Ha van rekeszgyűrű, mi vinne rá hogy tárcsával állíts rekeszt? "

Például az, hogy egységesen lehessen kezelni minden obit.

X100s-nél fel sem merült az igény, tök természetes, hogy az obin tekerem.
XT10-en sem addig amíg csak olyan obim volt amin nincs gyűrű.

Mikor megjött a 18-as, akkor éreztem először furának. Sőt, most hogy belegondolok nem is ez volt először fura, hanem az amikor megjött a váz és nem találtam a tárcsán az A módot :D

Nekem nem is kellene más, csak A és M :D , P és S nélkül is meglennék, a többi meg végképp nem hiányzik

Egyszer lehet, hogy végiggondolom, milyen kezelőszerveket szeretnék egy vázra. Az majdnem biztos, hogy valami Nikon DSLR lenne a kiindulási pont csak kicsit lecsupaszítanám róla a sallangokat :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#11982) madgie válasza hegyimorc (#11979) üzenetére


madgie
titán

Most ki fogsz röhögni: az X-A1 tudja csak (meg az M1 és A2). "A" blendeállásban a hátsó tárcsával szabadon állíthatod.

Vannak ilyen érthetetlen megoldások a Fujinál. Normális, "igazi" AF Trackinget is csak ez a gép, és alsókategóriás fivérei tudnak, a nagyobb Fujiknál kimaradt ez. Értem én, hogy csak kontraszt AF és nem gyors, de általában nem a jéghokis gyors témakövetésére kéne nekem az ilyesmi, hanem mondjuk egy esküvői szertartáson egy emberre fixálni úgy, hogy mellette szabadon helyezkedhess, komponálhass. Érintőkijező nélkül aranyat érne ez "fentebb" is.

BTW Boldog karácsonyt :D

[ Szerkesztve ]

(#11983) Clemi válasza madgie (#11982) üzenetére


Clemi
veterán

Most azt mondod, hogy az X-A1-nek jobb az AF trackingje, mint az X-T10-nek?

(#11984) madgie válasza Clemi (#11983) üzenetére


madgie
titán

Nem, dehogy. Igazából nem is AF tracking, amit hiányolok, inkább AF Lock-On (csak talán tracking a neve az X-A1-ben). Asszem a bal oldali gombbal rányomhatod egy céltárgyra, akörül megjelenik egy zöld kocka és akármerre mégy, vagy ő megy, leköveti. Na nem fókuszál végig pontosan, nem is az a lényege, csak amikor te fotózni akarsz, akkor arra fog élesíteni, akárhol van (ideális esetben természetesen)

De ez nem követő AF, az eleve halott ügy régi Fuji AF rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#11985) madgie válasza madgie (#11984) üzenetére


madgie
titán

Nem röhögni a megoldáson, de az asszony már alszik, lábujjhegyen ennyire futotta :))

Na erre gondoltam AF Tracking címszó alatt.

(#11986) zohan1970


zohan1970
csendes tag

X M1 és X T 10 között képminőségben van külömbség?

(#11987) madgie válasza zohan1970 (#11986) üzenetére


madgie
titán

12 bit vs 14 bit különbség lehet utómunkában, de nagyjából ugyanazt hozza az összes Fuji X gép képminőségben.

(#11988) zohan1970 válasza madgie (#11987) üzenetére


zohan1970
csendes tag

Az LMO optimalizálást érdemes bekapcsolni,mert Raw+Jpeg ben nem megy?

(#11989) madgie válasza zohan1970 (#11988) üzenetére


madgie
titán

Persze, hogy érdemes bekapcsolni, bár elvileg csak jpg-nél van hatása, mivel nincs olyan rawkonverter, ami ki tudná olvasni ezt az adatot a fájlból.

(#11990) zohan1970 válasza madgie (#11989) üzenetére


zohan1970
csendes tag

Igen,ez a dillemám:legyen csak jpeg ,de az még jobb,vagy raw+jpeg amit utólag bárhogyan hekkelhetek.

(#11991) Clemi válasza madgie (#11985) üzenetére


Clemi
veterán

Ilyen csak arc felismeréskor van az X-T10-ben, viszont a monitoron az avatarra nekem nem reagál mint arcra, legalábbis a 35/2*vel nem.
Van egyébként valóban néhány elég zagyva dolog. Például az AF-L gombra fókuszál, de ha bekapcsolom az arcfelismerést, akkor csak M módban, de ugyanígy kilövi az AE-L funkciót is az arc felismerés.

Más: Makrózni tényleg csak azzal a majdnem 200e-be kerülő objektívvel lehet? Vagy tudtok rá valami emberibb összegből kivitelezhető megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#11992) MC Pite válasza zohan1970 (#11990) üzenetére


MC Pite
veterán

Az a fine jpg amit már nem tudsz megfelelőre korrigálni, rég kukaérett.
RAW(+jpg)-ot extrém nagy dinamikaátfogásnál használok, illetve 99%ban azért hogy más filmmódot is tudjak vázon belül gyártani utólag. Mint amivel ma is szórakoztam :)

Clemi: Csak azzal lehet...
Mi a fenére gondolsz makrózás alatt amúgy? Én elvoltam az XF60-al is, de hogy neked mire kell azt kifejthetnéd bővebben. Lassan kezdünk nikonosodni...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11993) madgie válasza Clemi (#11991) üzenetére


madgie
titán

Dehogy csak azzal lehet. Létezik kétrészes közgyűrű, utángyártottban párezres tétel (milyen rég tolom magam elôtt a megvételét :D), meg adapterrel aztal makrózol, amivel akarsz. Ott általában nem létszükséglet az AF.

A Trackingre visszatérve: ez azért más, mint az arcfelismerés, mert ezer más dologra is "rálockolhatsz".

Zohan: raw+jpg. SD kártya azért nem olyan drága, utólag úgy törölsz, ahogy akarsz. Ja, és van még egy fene nagy előnye a rawnak: vázon belül újra kidolgozhatod a képet. Elfelejtetted Chrome-ra tenni Astia-ról? Megnéznéd, milyen vörös szűrős monochrome-ban? Nosza, pár kattintás.

Természetesen a Lightroomban is ott vannak a Fuji filmmódjai, de egyrészt nem 100%-ban egyeznek (újabb mókás tény: az X-T1/X-T10/X-A1 váztriómból az A1 profiljai a legpontosabbak Adobééknél), másrészt meg sokszor előfordul, hogy nincs kedved, időd, vagy lehetőséged gép elé ülni, de hála az okostelefóniás világnak bármikor bárhol átküldheted telefonra vagy tabletre a kívánt képet wifin.

[ Szerkesztve ]

(#11994) Clemi válasza madgie (#11993) üzenetére


Clemi
veterán

Nem tudom miért, de az én fejemben csak a DSLR-hez volt makró közgyűrű :) Már találtam is jelátvivőset és meg is rendeltem.

(#11992) MC Pite A válasz egyszerű. Olyan dolgokra, amikhez kell legalább az 1:1-es leképezés, hogy vissza adja a látványt. Rovarok, virágok, gombák, apró tárgyak. Nem vagyok egy nagy makró őrült, nagyon kevés ilyen képet csináltam eddig, pont ezért nem akarok annyit kiadni érte, mint amennyibe a 60-as makró objektív kerül. Ha lenne használtan talán, de eddig nem találtam. A közgyűrű viszont remek átmeneti megoldás, használtam eddig is.

(#11995) Scharm1976


Scharm1976
tag

Kedves fénytársaim!
Szép fényeket kívánok Nektek az Ünnepekre!

www.flickr.com/photos/scharm/

(#11996) FEDman


FEDman
addikt

Full Frame Fujit minden fa alá!

:DDD

(#11997) DonRazzino válasza Clemi (#11991) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Ne garasoskodjá' má'! ;] Ez egy olyan szép darab és tudja az 1:1-et! :K

[ Szerkesztve ]

(#11998) Clemi válasza DonRazzino (#11997) üzenetére


Clemi
veterán

Jaaa havi egy makróhoz tökre jó ár/érték arányt hozna :)

Más: Dilemma van már megint :F A tervbe vett astro meg amúgy tájkép és beltér fotózáshoz eléggé a Samyang manuális objektívjei vannak a ringben. A dilemma tárgya, hogy a Samyang 10mm F2.8 ED AS NCS CS vagy a valamivel (25%-al) olcsóbb Samyang 12mm F2.0 NCS CS lenne a jó választás. Az egyik mellett nagyobb fényerő a másik mellett a nagyobb látószög szól.... esetleg ha ebben van valakien tapasztalata már, szívesen fogadom a tapasztalatokat :) :R

(#11999) konyi79 válasza Clemi (#11998) üzenetére


konyi79
addikt

A Samyang 12f2 elég jól sikerült darab, éles nyitva is, alkalmas csillagozni is. Madgie hozzászólásaira rákeresel, láthatod neki is bevált Fuji vázon. Nekem ugyan Sony-ra van, de lényegében ugyanaz, azon is remek. Viszont van sony-ra 10-18-as zoomom is, és azon is többet használom a 12mm-t, sokszor a 10mm már nagyon húzza teret. Szóval ha fix, én valószínű a 12f2-t választanám.

(#12000) DonRazzino válasza #31733248 (#11810) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Most nézem, lapalján van egy user review, akinek mindkettő van.

Clemi: Havi egy? Lehet ezzel rákapnál! :D XF60-at egyszer próbáltam X-T1-en Fuji nyílt napon. Beltérben annyit huntolt össze-vissza, nem hittem el. Elpőször azt hittem valami user error, de utánaolvasva kiderült, hogy ez ilyen. Nem érdemes kapkodni vele. :) de nyilván nagyon jóképű darab az is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.