Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Menyus72


Menyus72
csendes tag

Végül új T10 lett 2év garival a vázra 16-50 OISII-vel (fekete mindkettő) amiről jelenleg úgy gondolom, h megmarad kirándulós zoomnak.
Nagyon műanyag az obi, a képminőséget majd tesztelgetem. :)
Azért döntöttem így mert ha kijön a T1 vagy a Pro utódja (az én tippem szerint kb fél év múlva) tuti arra akarom majd lecserélni.
Ezt így nyugodtabban tudom majd még garanciálisan eladni, mint ha most vettem volna használt T1-et, és azt kellene majd árulnom ha váltani szeretnék.
Mik a tapasztalatok Fuji visszautalás ügyileg? mennyire fürgék? :)
Kellene a pénz obira!!! :D :D :D

(#11502) DonRazzino válasza rbalint88 (#11494) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én se sietek sehova, de remélem a Karácsonyfa alá megérkezik, a telével együtt. :)) :D

szerk.: Menyus72 Ezen én is filóztam egy darabig, aztán azt vettem, amit te. X-T1 meg majd lesz jövő nyáron 190-ért, amikor már a Pro2 meg talán a T2 is kinn lesz (ha lesz olyan.)

[ Szerkesztve ]

(#11503) Mr.Zazi válasza Menyus72 (#11501) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Gratula! Akkor sikerült telefonon megbeszélnünk mindent? :D És milyen a két váz összehasonlítva, nem lesz kicsi a T10?

(#11504) Menyus72 válasza Mr.Zazi (#11503) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Köszönöm! A telefonos segítséget is neked is, és Parcinak is. Nem kezelhetetlenül kicsi. Leginkább a kezelését kell majd szokni. El fogok vele szórakozni egy darabig! 😀 Ami nagyon jó lenne ha a 4 irányú gomb tekerő tárcsaként is működne mint az X100-on. Ill. a baloldali tárcsát még ki kell bogarásznom a leírásból. Nem tudom mik ezek a hieroglifák! 😀 5D Mark II-höz, meg Fuji x100S-hez vagyok szokva, meg analóg cuccokhoz.

(#11505) Menyus72 válasza Menyus72 (#11501) üzenetére


Menyus72
csendes tag

A visszautalás vicces. 30 nappal a vásárlãs után tudsz regisztrálni, és utána 14 banki napon belül utalnak. Én azt hittem ki sem kell fizetni a "visszatérítést". Persze így is örülök a talált pénznek! 😀

(#11506) Scharm1976


Scharm1976
tag

Mi lehet az oka - nyilvánvalóan rendszert váltókon kívül - annak, hogy viszonylag sok 35/1.4-es objektívtől szabadulnak az emberek? Mert sokkal több ezirányú hirdetéssel lehet találkozni, mint pl. 56/1.2 objektív hirdetéssel. Ennyire nem jó lencse ez vagy mi lehet az oka?
Csak azért kérdem, mert én most vágnék bele és remélem nem bánom meg (főleg tárgy fotózásra veszem).

www.flickr.com/photos/scharm/

(#11507) madgie válasza Scharm1976 (#11506) üzenetére


madgie
titán

A 35/1.4 az a fix, amit általában minden Fuji X tulaj kipróbál egyszer, már csak az ára miatt is. Aztán sokaknak vagy elmegy a kedve tőle az AF miatt (pedig szerintem teljesen jó egy modern vázon az a sebesség), vagy egyszerűen még nagyon pénztemető lesz a hobbi és lentebb/feljebb körbeépíti, mondjuk egy 23/1.4-gyel és/vagy 56/1.2-vel. Vagy épp X100 variánsra vált. Vagy 18/2 pankákára. Vagy a pici 27-re.

Ez a jó a Fujiban, szinte a bőség zavara az objektívkínálat, már ahhoz képest, mennyi idős rendszer. És igazából annyira jók ezek az objektívek, hogy az ember legszívesebben kipróbálná mindet, de ezt az esetek nagy részében csak úgy tudja finanszírozni, ha csere-berél.

Más: pont a 35/1.4-ről jut eszembe az, hogy a héten összefutottam egy fotómmal az egyik újságban. Ez a 35/1.4-gyel készült fotó volt az, és az újságíróval történt csörte után az derült ki, hogy a helyi horgásztársaság "nyúlta le", küldte el neki a cikkhez. Velük viszont nem fogom (nagyon :D) összerúgni a port, végül is én is évek óta engedély nélkül mászkálok körbe-körbe a tavukon :))

(#11508) Scharm1976 válasza madgie (#11507) üzenetére


Scharm1976
tag

Az AF-je tulképpen számomra mindegy, mert tárgyakat fotóznék vele, és itthon ez az 56-al nehezebben megy, mivel nincs akkora hely (nem tudok annyira hátrafelé mozogni).
Embereket, mozgó dolgokat viszonylag ritkán fotózom, illetve igyekszem az oibjektív parkomat úgy összeállítani, ahogy az előző rendszeremben megszoktam használat függően.
Azaz utcára-tájra egyelőre 10-24 és 50-140, gyerek portréra 56-ot használok.
Most lesz egy 35-ös, meg majd egy 1,4x és majd egy 120-as makro. ;) és kész a teljes sor hosszú évekre.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#11509) FEDman válasza Scharm1976 (#11508) üzenetére


FEDman
addikt

Én imádom, minden apró hibájával együtt, életem egyik legjobb obija az XF 35/1,4. :)
Az AF motorja relatíve hangos, élességállításnál a komplett lencserendszert mozgatja előre-hátra és emiatt nem annyira gyors, mint egy modern építésű társa. Embere válogatja, hogy ez kit mennyire zavar.
Ami viszont érdekesebb, hogy a képe is igazi egyedi karakter! Kb olyan fél métertől végtelenig imádni való képe van még nyitott rekeszen is.
Ami viszont esetleg téged érzékenyen érinthet, hogy fél méteren belül ahogy egyre közelítesz úgy lesz egyre lágyabb a képe. Persze itt is elsősorban nyitott rekeszre érvényes ez. Kicsit zárva az obin itt is könnyen csökkenthető ez a fajta lágyság.
Mindez néha lehet zavaró. Bár nekem néha még ez is tetszik. Emiatt ilyen nagyon közeli témáknál magam adagolhatom a lágyság mértékét attól függően, hogy F1,4 és F2,8 között hová tekerem a rekeszt. :)
De ha te mondjuk ezért nem igazán vagy oda, akkor esetleg érdemes megnézni az új XF 35/2-t is. Az mintha erre a közelpontos témára kevésbé lenne érzékeny.

Pár talán némileg témába vágó képem XF 35/1,4-gyel.

(#11510) Menyus72


Menyus72
csendes tag

Most, hogy meglett az alap kit töröm a fejem, hogy milyen fix vagy zoom obikat szerezzek be.
Az lenne a kérdésem felétek, hogy ti milyen obikat használtok?
Kinek milyen sora van?
Miért ezek?
Köszönet minden segítségért! :) :C

(#11511) madgie válasza Menyus72 (#11510) üzenetére


madgie
titán

Szerintem mindenki legalább háromféle álomsort tud összerakni, annyi jóféle Fuji objektív van :)

(#11512) Menyus72 válasza madgie (#11511) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Olvasgattam a te blogodat is.
Azért tettem fel így a kérdést, mert akinek van már gyakorlati tapasztalata ezekkel az obikkal, ill. már belekezdett a saját sorának az összerakásába az nyilván több tapasztalattal bír mint én, aki egyenlőre csak a blogokat, fórumokat olvasgatom, ill. nézem a teszteket-tesztfotókat.

(#11513) Scharm1976


Scharm1976
tag

Itthon hol lehet kipróbálni/venni 35/2 obit?
Még sehol?

www.flickr.com/photos/scharm/

(#11514) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Nekem is meglett az X-T10 az alap 16-50-es kitobival. :C Asszem a Canon megy az apróra :K

Első kérdésem, melyik illetve milyen gyártmányú akkut javasoltok beszerezni hozzá? Ha van valakinek tuti beszerzési helye, ossza meg velem :) Az ebay nekem is megvan, de mire onnan ideér túlleszünk karácsonyon is :)

A következő lépés a várakozás a 35/2-re (megkérdeztem a Fuji-t az expón, kb 3 hét múlva nálunk is kapható lesz, ami szerintem lenyomja a 35/1,4 árát) illetve egy nagylátó mindenes fix beszerzése, csak kérdés, hogy a 35 alá a 16-55 mellé melyiket javasoljátok, a 27/2,8-at vagy a 18/2-őt? Tudom, az igazi a 23/1,4 lenne és fölé az 50/1,2 de ezekre még zsíroskenyerezni kell egy kicsit :)

(#11515) Clemi


Clemi
veterán

Bocsi, közben eltelt az idő :)

A második kérdés, hogy jpeg-hez mik a tapasztalat szerinti ideális beállítások, értem ez alatt pl a zajszűrést, az élesítést, a "színsűrűség" a "sötét részek" a "világos részek" paramétereit.

(#11516) foto gén válasza Clemi (#11514) üzenetére


foto gén
csendes tag

Kb. 1 hét alatt jön meg: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00IWU2LLQ?keywords=chilipower%20np%20w126&qid=1448729544&ref_=sr_1_1&sr=8-1

www.laszloerhardt.com

(#11517) madgie válasza Clemi (#11515) üzenetére


madgie
titán

Zajszűrés mindig (!) -2, a többi ízlés kérdése. Az X-T10 minden nullán (kivéve a zajszűrést) is szép jpg-eket köp, nem csapkodja úgy le a feketéket (és kevésbé tömörít), mint az X-T1, ahol emiatt egy kicsit meg szoktam húzni a shadows-t.

Jut eszembe, ezeket a jpg dolgokat igazán megkaphatná az X-T1, ha már egyszer a Pro 2-ig az a csúcsgép.

(#11518) jmakk válasza madgie (#11517) üzenetére


jmakk
őstag

Az idióta tesztelőknek sem értik a fujikat. Néztem volna az ephotozine-s teljes méretű képeket (ráadásul X-A1-gyel), az első után hagytam a csába. Alapison is az összes mosott sz@r, mert biztosan 0-án hagyták a zajszűrést. Csak azt nem értem, hogy nem tűnik fel nekik... :W

[ Szerkesztve ]

(#11519) madgie válasza jmakk (#11518) üzenetére


madgie
titán

Ennél már csak az a jobb, amikor az élességet emellé még leveszik -2-re :D (ami itt tényleg mos, más vázzal ellentétben, ahol jobb, ha leveszi teljesen az ember)

[ Szerkesztve ]

(#11520) cousin333 válasza Clemi (#11514) üzenetére


cousin333
addikt

Az akkuval kapcsolatban volt itt egy hozzászólás: [link]. Kiindulásnak jó lesz.

A 35-ös alatt igazából a 18-as van. A 27-es elég közel fekszik a 35-höz (látószögben), de valamivel olcsóbb és még kisebb, mint a 18-as. Nekem 27-es van: apró, könnyű, de egy kicsit műanyag.

Felfele az 56-as, vagy a 90/2-es, de ilyenjeim nincsenek.

"We spared no expense"

(#11521) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Az egyik legjobb akku ez is 5 munkanapon belül itt van.

Menyus, Clemi: ahogy Madgie nagyon jól megfogta a dolgot, a 35ös kötelező darab, egyszer mindenképp ki kell próbálni, az egész kép hangulata miatt. Ami szintén kötelező, az 56os, csak meg kell nézni néhány samplet, mindenki imádja. Nagylátóra 16,18,23. Pénztárca kérdése. Nyilván a 16, 23 bazi drága, de a 18 cserébe kicsi, és szerintem egyáltalán nem rossz obi. Igazi jó kis fém szerkezet, és piszok gyors. 80 körül már lehet használtat venni.(szerintem én is fogok megint)

Színek beállításában teljesen egyetértek az előttem szólókkal, zaj -2, a többi gusztus dolga.
Nekem most van egy nagy kedvencem: NR-2 H-1 S+2 Color+2 Sharp+1 nagy királyság! :D

Ja! és CC! :))

[ Szerkesztve ]

(#11522) madgie válasza Mr.Zazi (#11521) üzenetére


madgie
titán

Nekem még mindig élne a 18/2-35/1.4 csere lehetősége a 23/1.4-em helyett (és még kapnék is egy kis kp-t), de zavar, hogy a felajánlott 35-ös fókuszgyűrűje karcos két helyen. Igazából nem vészes, csak jó kifogás arra, hogy ne piszkáljam meg a mostani cuccom :D

(#11523) Mr.Zazi válasza madgie (#11522) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Ha még pénzt is kapsz ne is gondolkodj :D Ez nem karcolás, ez egy bolhafing. Még ha lenikravicosan lenne kopva... :D

(#11524) foto gén válasza madgie (#11517) üzenetére


foto gén
csendes tag

Ez a zaiszűrés új nekem - köszönöm! Ha RAW+JPEG-ben fotózok, a RAW-ra is kihatással van ez a beállítás?

www.laszloerhardt.com

(#11525) madgie válasza foto gén (#11524) üzenetére


madgie
titán

RAW-nál mindegy :)

(#11526) Menyus72 válasza foto gén (#11524) üzenetére


Menyus72
csendes tag

a RAW formátum lényege, hogy a szenzor által rögzített információk módosítatlanul, tömörítetlenül kerülnek rögzítésre. Ezért annyival nagyobb egy raw file, és ezért lehet vele egy lightroomban annyival több mindent csinálni mint egy jpeg-gel.

(#11527) foto gén válasza Menyus72 (#11526) üzenetére


foto gén
csendes tag

Köszönöm a választ. Ezzel természetesen tisztában vagyok. Eddig túlnyomó részt RAW-ban fotóztam, ebből adódóan nem használtam ilyen módosításokat. Ezért gondolkoztam el ezen, ha együtt használom a két formátumot, akkor csak az egyiket módosítom? Sejtettem valami ilyesmit, azért kérdeztem rá.

www.laszloerhardt.com

(#11528) Clemi


Clemi
veterán

Bocsi még sehol nem tartok a kézikönyben, viszont egy dolog van amit nem értek.
Felnyitom a vakut, és az auto ISO ellenére a maximum megengedett ISO szinten, jelen esetben ISO 3200-on akar exponálni. Ugyanekkor a Canonom ISO 400 és kész.. Ez miért van így?

(#11529) Gondwana válasza Clemi (#11528) üzenetére


Gondwana
addikt

Mert ez Auto ISO (ahol van expókorrekció is M módban, pl. X100T, ott már Repülő ISO), a Canon meg Bicikli ISO. (7D a céges gépem, nálam vakuhoz legtöbbször manuál EV + manuál WB tartozik)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11530) Dolphin válasza Dolphin (#11471) üzenetére


Dolphin
tag

A tesztképek:
Egyik
Másik
Ugyanazok a beállítások, a 2 kép között nem telt el 1 perc sem, míg cseréltem. RAW-ból exportált, 0 utómunkával. :W

(#11531) FEDman válasza Dolphin (#11530) üzenetére


FEDman
addikt

Ez egy egyértelműen hibás objektív. Ha tippelnem kéne, kimozdult az egyik lencse a helyéről, az csinálhat ehhez hasonlót. Ez esetedben lehet néha helyére rázódik és olyankor gyárt pár normális képet is.
Sajnos ez így szerviz.

(#11532) Dolphin válasza FEDman (#11531) üzenetére


Dolphin
tag

Köszönöm! Én is erre gyanakodtam, csak gondoltam megkérdezem, hátha találkozott vele valaki, vagy tudja mi okozhatta. Megvételkor nem figyeltem, ütést nem kapott, szal akkor valszeg már gyárilag ilyen volt, nem én csesztem el valamit... kár hogy marhamesszire kell vinni szervizeltetni :/

(#11533) madgie válasza Dolphin (#11532) üzenetére


madgie
titán

Nem kell azt messzire vinni, ha vidéki vagy. Megbeszéled a fotó paradicsommal a problémát emailben, mellékeled a képeket, regisztrálod a hivatalos fuji warranty oldalon a terméket, majd jól bebugyolálod, mellékeled a garanciapapír fénymásolatát és a számodra szimpatikus futárszolgálat elviszi fotóparadicsoméknak. Ha kész, visszaküldik.

Nekem így lett javítva az X-T1 is, bazinagypirospont nekik, még a visszafele postázást sem kellett kifizetni.

(#11534) Dolphin válasza madgie (#11533) üzenetére


Dolphin
tag

Akkor valószínű eképp fogok eljárni, köszönöm! :)

(#11535) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Újabb kérdés :F Csatlakoztatom USB kábellel a gépet a PC-hez, a gép felismeri, hogy X-T10 sőt listázza a külső tárolóját, vagyis az SD kártyát, de a kártyán nem látja a képeket. Ez sajna a W10 miatt van, erre már rájöttem, de tudja valaki rá a megoldást? Driver frissítésre sajna nem hajlandó :W

(#11536) madgie válasza Clemi (#11535) üzenetére


madgie
titán

Melyik firmware van rajta? Elvileg nyáron-ősszel frissítették a Fuji fw-ket, azóta mennek W10 alatt is.

Amúgy meg használj kártyaolvasót :P

(#11537) Clemi válasza madgie (#11536) üzenetére


Clemi
veterán

Az 1.0 van rajta, úgyhogy felpattintom a frissítést, de előbb feltöltöm az akkut.

(#11538) Menyus72 válasza Clemi (#11537) üzenetére


Menyus72
csendes tag

Én is felraktam, de elvileg ez csak a 35/2 miatt van! :)

(#11539) Clemi válasza madgie (#11536) üzenetére


Clemi
veterán

Frissítés kész, és igen valóban megjött a géppel a kapcsolat W10 alatt.

(#11540) Clemi


Clemi
veterán

Végig fotóztam a mai napot az expón és csalódottan jöttem rá, hogy alul exponál a gép. Zóna módban, arc felismeréssel fotóztam a modelleket és végig legalább 2/3 fé-vel alá lőtt mindent. A feketéket olyan szinten bemosta, hogy minden részlet eltűnt. Még szerencse, hogy F+RAW-ban fotóztam, így azokból korrekten elő tudtam hívni néhány képet.
Én rontok el valamit, vagy a gép így viselkedik arcfelismerés módban? A beállításaimmal sajna én is hozzá tettem az tuti, mert a napokban Mr.Zazi által megosztott nagy kedvencére lőttem be a gépet és úgy maradt egész nap. (NR-2 H-1 S+2 Color+2 Sharp+1) A kijelzőn én nem láttam, hogy ennyire alexpósak a képek és így szétestek a jpeg-ek.

Itt van néhány példának, ezek többsége az expón próbára megkapott 30/1,4 az 50/1,2 a 90/2 és az 55-200-as obikkal készült, de van köztük pár, aminek nem jó a dátuma, az még tegnap készült a 16-50-es műanyaggal a váz alap beállításával vagyis minden érték nullán volt.

(#11541) madgie válasza Clemi (#11540) üzenetére


madgie
titán

+2 shadows-zal jóhogy lecsapkodja az árnyékot és sötét :))

Asszem én azt ajánlottam ,hogy a NR-en kívül hagyj mindent alapon (színmódok között válthatsz persze, ebben az esetben CC-t és Astia-t próbáltam volna ki)... aztán majd kitapasztalod, hová mi kell.

(#11542) FEDman válasza Clemi (#11540) üzenetére


FEDman
addikt

Fuji vázon a Shadow Tone-t +2-re állítani az nagyjából olyan, mintha nekifutásból jól tökön rúgnád önmagad. :DDD

(#11543) madgie válasza FEDman (#11542) üzenetére


madgie
titán

Van, ahol jól adja ki magát, de én rendszerint csak Monochrome színmódokban szoktam az X-T1 amúgy is erős feketéjét lecsapkodni :)

A CC-nek is jól áll sok helyen az alexpó, máskor meg inkább -1 a shadows, mert sajnos nem X-T10 jpg engine van a nagytesóban.

(#11544) FEDman válasza madgie (#11543) üzenetére


FEDman
addikt

Ha már jó előre pontosan tudod mit szeretnél akkor igen, lehet bármi jó. De más szempontból meg alap, hogy egy képet utólag mindig könnyebb felkeményíteni, mint fordítva.
Így aztán aki frissen lett Fujis, annak csak óvatosan azzal a H/S pöcögtetéssel! :)

(#11545) madgie válasza FEDman (#11544) üzenetére


madgie
titán

Jaja :)

Én ma kimentem csillagozni, de mindent beborított a felhő, mire odaértem :)) Mindenesetre nyomtam egy Velviát a helyszínen, remélem máskor csillagok is lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#11546) Clemi válasza madgie (#11541) üzenetére


Clemi
veterán

Igen azt ajánlottad... fogom még próbálgatni, bár ilyen zárt térben fotózós dolog nem nagyon lesz nekem mostanában. Ettől függetlenül a PS CC camera RAW modulja korrekten előhívta a képeket.

Itt van egy pár már kész kép, bár nem mind FUJI, van közötte Canon kép is.

(#11547) madgie válasza Clemi (#11546) üzenetére


madgie
titán

(#11548) Clemi válasza madgie (#11547) üzenetére


Clemi
veterán

Bocsi átállítottam nyilvánosra, így már jó lesz :)

(#11549) DonRazzino válasza Clemi (#11540) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Nekem ami állandó, az az élesítés +1 és az esetek 90%-ban HT-1 ST-1 NR-2.

Ha beltérben összejövetel van, ahol a min. 1/125 gyakran 3200-6400 akat dobál, akkor a NR csak -1. Amikor túrázok, sokszor rakom ST-2-re, egész sok részlet kijön a fák árnyékából, jelentéktelen zajképződés mellett. Ilyenor néha az STD kap +1 colort is. Astia sem rossz élénkíteni a tájat.

ST+2 :Y Az max valami B&W mókánál.

Télen, amikor minden szürke, tájképhez nekem nagyon bejött a Velvia -1Color, szépen kidobja a még megmaradt zöldeket a tájban. De egyébként kerülendő, mert brutál túlszaturálja a színeket (persze lehet olyan szitu, amikor pont ez a cél.)

Ember(bőr)kísérletekkel McPite foglalkozott :D , pont most akartam visszakeresni, hogy lesz egy portrézásra alkalmas obim végre, hogy a ProNeg módokból miket kutyult ki. Hátha figyel és megosztja velünk :)

Pont most olvasom, hogy ő is az "én" beállításaimat szereti.

(#11550) madgie válasza DonRazzino (#11549) üzenetére


madgie
titán

Bőrkisérleteket hagyjuk, Pite szerint a CC nem való portréra :)

A Fujinak ott az Astia általános portré célokra, a Pro Neg STD stúdióba, a CC meg álmodozós hangulathoz. Ezeket finomhangolhatja az ember, kár ezt bonyolítani. Ja, meg a Monochrome-ok, de az más tészta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.