Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) WestBam


WestBam
Topikgazda

Pici szünet után egy újabb cikkel bővült a blogom tartalma, a Nitecore i4000R elemlűmpáról írtam. Az optika és a módkiosztás egyezik az E4K modellel, a fényéről készült fotókat ahhoz a modellhez is társíthatjátok.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#63502) sarajhvh válasza WestBam (#63501) üzenetére


sarajhvh
tag

Időnként jó, ha az ember a szívére hallgat! :)
Rendben van ez a lámpa. Köszönjük a cikket!

(#63503) WestBam válasza sarajhvh (#63502) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Rendben van, ez igaz, de sokkal jobb választások is léteznek akár alacsonyabb áron is. Hozzá tartozik, hogy ez az ár ami ki van írva ez ufó, nem lesz ilyen drága, csak tudomásom szerint nincs készleten max. 1-2 darab, míg a többi beérkezik addig nem is javul ez a helyzet, utána viszont már vállalható árazása lesz ennek a modellnek is. Erős a közeg ahol küzd, azért a Seeker 2 és a Seeker 2 Pro is elég jó elemlámpa és sok lument azok is adnak, ráadásul hosszabb ideig. Cserébe azok nem "taktikai" lámpák és nincs "Strobe ready" kapcsolójuk sem. Igazából ez volt az amit már régen nézegettem, mert még soha nem volt ilyen lámpám, ez tette fel az i-re a pontot :B (és a speckó akku, amit így nem kell külön megvenni, illetve a 4400 lumen :DDD )

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#63504) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mikor a Biscotti C8 bekapcsolás után levesz kicsit a fényerőből, az mit jelent? Gondolom az akku merül, de ilyenkor elvileg hány V-nál tart?

(#63505) Tartarus válasza csibe1 (#63492) üzenetére


Tartarus
csendes tag

Köszi :B

Még érdekességképp ez az optika teljesen méret-azonos a gyárival :)
Fehér burkolatos 10°-osat vettem máshoz, most érkezett meg és egyből belepróbáltam. Képek alapján nem gondoltam, hogy a 10°-osnak a közepén egy kis lyuk van ahova begyűlhet a piszok, ha ebben a lámpában van használva.
Gyári optika szemre 15-20°-os lehet.

(#63506) ZozzV6 válasza HollyBoni (#63504) üzenetére


ZozzV6
senior tag

3V

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#63507) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok!
Ma megérkezett hozzám egy Lomintop Tool AA 2.0 .
Láttam a leírásban hogy működik 14500as akkuval, vettem 2db ilyet hozzá.
Első beüzemelésnél ültem seggre, flat top cellával nem üzemel. Se a BG se a Lumintop oldala nem adta meg a learásban, hogy csak top button játszik.
Nincs valami praktika, hogy működjön vele? Vagy nem éri meg vele mókolni?

-Wake up Neo!

(#63508) vince válasza hundai (#63507) üzenetére


vince
őstag

Pici mágneskorong a két akku közé, nekem is így üzemel két 26650 a Convoy L6-ban.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#63509) gyapo11 válasza vince (#63508) üzenetére


gyapo11
őstag

Habár ez a lámpa egy cellás, a mágnes itt is működik.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#63510) hundai


hundai
aktív tag

Próbáltam egy sima kb 3mm vastag mágnessel, azzal nem működött.
Viszont ami furább: Varta akkuval a legmagasabb fokozaton kb 8mp után elkezd vibrálni a fény mint egy stroboszkópnál. Többi fokozatban remekül működik. Alkűli vartával is tökéletesen meg.

-Wake up Neo!

(#63511) hundai válasza hundai (#63510) üzenetére


hundai
aktív tag

Szerintem ezzel a varta cellával van gond (még jó hogy bevásároltam belőle). Kapott a 14500as cella egy tollrugót és így tökéletes...

-Wake up Neo!

(#63512) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Jött a postás.
Hozott Convoy Z1-et

Wuben L60 vs Z1

Convoy C8 vs Z1

Első benyomások. 1 fordulat a két végállás között. Az L60-nál több mint másfél.
Van benne bőven anyag. Nem forrósodik hirtelen.
Lehetne nagyobb a lencse a fejátmérő miatt.
Bezoomolva a led kocka alakját adja vissza. A wuben kört akkor is. Az kevésbé zavaró de fényerőbe sokkal több a convoy. Kb a duplája.
Szélesen 1600 lumen.
Fókuszalva 800 lumen.
Tehát a felépítése miatt ami hasonlít egy olcsó zoomosra elég veszteséges.
Viszont. Elég ritka a minőségi zoomos és akinek ez jön be tudom ajánlani mert ez össze van rakva. Sokkal kisebb a fej lógása mint a wubennek és legalább a led körül matt fekete hogy minél kevesebb zavaró gyűrű legyen a képében zoomolva. Én alapból zoomoa ellenes vagyok. Nekem simán nem jönnek be. Így a zoomos kocka kép kicsit irritál de a legtöbb zoomos ilyen. És a Brinyte B158B-n kívül máson nem éreztem ezt az összerakottságot ilyen árkategóriában. A B158B-t meg már nem lehet kapni. Ráadásul ez 21700 akksit használ amiben több a kakaó. Kezelése a C8-akból jól megszokott 12 módcsoportos biscotti.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#63513) MittuDomain_ válasza ZozzV6 (#63512) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Köszi az összehasonlítást, kíváncsian vártam.
Örülök hogy legalább ez jó, ha már a wuben most nem hozta amit szokott.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#63514) ZozzV6 válasza MittuDomain_ (#63513) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A Wuben se rossz azon az áron töltővel akkuval. És annak befókuszálva kellemesebb a szemnek a vetített képe de majd lefotózom a fényüket ma este.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#63515) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#63512) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Szépen összefoglaltad. Gratulálok. Esetleg fényerő adatok, milyen átmérővel világít szórt fényre állítva, és milyen szélesen fókuszra állítva, van -e szórt fénye fókuszra állítva. Ezek még érdekelnének. ;)

(#63516) ks52 válasza xcsabo (#63477) üzenetére


ks52
csendes tag

Köszi az ötletet, onnét szereztem be egy Astrolux EC03-at, ragyogó "pici" lámpa! :D

[ Szerkesztve ]

(#63517) xcsabo válasza ks52 (#63516) üzenetére


xcsabo
senior tag

Hogyé' adta?

(#63518) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#63515) üzenetére


ZozzV6
senior tag

sokkal szélesebb a wubennél szórt fényen. Méregetni fényköröket nem szoktam. Arra nem lesz időm. Fókuszálva szinta nulla a szórt fénye. 1-2 gyűrű van de a befeketített fej belső miatt sokkal kevesebb mint más zoomosoknál. A nagy led miatt bezoomolva sem kicsi a négyzet amit vetít.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#63519) ks52 válasza xcsabo (#63517) üzenetére


ks52
csendes tag

Mint a banggood, 16k! Nekem ez "good" volt. :)

(#63520) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
A végső döntéseben aki tapasztaltabb, és tud, segítsen kérem! :)
A cél: 21700-as lámpát keresek, és feljebb lépnék a Convoy S2+ról. Cirka 30 dollár a keret.
Samsung 40T akkum van, 2db is + Liitolkala töltő. (ezeket kaptam, szóval adottak)
Minél magasabb fényáram minél hosszabb ideig :) Tehát jobb az 1200 sokáig, mint a 3500 fél percig.
Amiket kinéztem, és amikről jókat írtatok:
1, Convoy S12: SST20 vagy Nichia? Nekem szemre nincs olyan nagy eltérés.
2, Convoy M21A SST40
3, Sofirn C8F XPL
4, Astrolux EC01: nagyon tetszik, de félek a sok módtól - használható úgy, hogy bekapcs, kiválasztom a fokozatot, és aztán ha végeztem kikapcs?
5, Xiaomi Nextool XPH 50.2: kakukktojás a 26650 miatt. De adnak hozzá akkut, töltőt nem kell venni, mert USB-C-vel tölthető, de pl egy jó pótakkut vásárolni hozzá töltővel, többe kerül, mint a készülék. Viszont most 30 dollár Banggood-on.

[ Szerkesztve ]

(#63521) G@ben válasza zolikaDB (#63520) üzenetére


G@ben
addikt

Saját tapasztalat az EC01-gyel van, nagyon ajánlom! Beprogramozhatod kedved szerint, hány fokozat legyen, milyen legyen a legkisebb, a legnagyobb (turbón kívül), hány fokozat legyen köztük. A programozás nem egyszerű, de a leírás alapján nekem is ment, pedig az első ilyen rendszerű lámpám, szóval nem atomfizika, utána meg tényleg egyszerű a kezelése. És van módmemóriája, azaz amelyik fokozaton kikapcsolod, azon kapcsol be legközelebb.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#63522) ZozzV6 válasza zolikaDB (#63520) üzenetére


ZozzV6
senior tag


Convoy M21C SST40 vagy XHP70.2 leddel. Az SST40-es verzióról az aláírásomban youtube-on találsz videót.
Vagy most jött ki az M21C-U oldalgombos verziója az M21C-nek fokozatmentes állítással és XHP70.2 leddel. Ma adta Simon postára a tesztpéldányt. Ha ki tudod várni arról is lesz teszt. Sokkal több anyag van a fejében az M21C variánsoknak mint egy C8-nak így én ezeket ajánlanám. Kezelés se bonyolult és biztosan tovább mennek az EC01-nél nagy fényerőn.
PL: M21C SST40 verzió 2000 lumen 8 perc után vesz vissza.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#63523) xcsabo válasza ks52 (#63519) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nem kell rá várni legalább.

(#63524) psanyika


psanyika
csendes tag

Melyiket válasszam,Nitecore ec23 vagy Olight s2r baton ii?

(#63525) FBLLMAG válasza psanyika (#63524) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mire szeretnéd használni a lámpát? Az Olight Batonja szélesebb fénykörrel dolgozik, a Nitecore meg távolabb világít. Az Olight mágnessel, ütemezett kikapcsolással rendelkezik, a Nitecore meg a villogó funkciókra ment rá. A kérdés: Mire van jobban szükséged?

(#63526) psanyika válasza FBLLMAG (#63525) üzenetére


psanyika
csendes tag

Köszi,Olight lesz a befutó a mágnessel nyert.

(#63527) MittuDomain_ válasza zolikaDB (#63520) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ha bejött a kakukktojás Nextool, akku nélkül 30$ az FT03 is.
Erőből sincs hiány, táv is van. Bár a Zozz-ajánlat M21C(-U) nagyon erős versenyző. Cserébe az Astroluxban is van beépített töltés, ha ez szempont.

Nekem C8F-em is van, azon az 5e körüli majdhogynem elárazós áron verhetetlen vétel volt. :P

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#63528) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Convoy C8 és astrolux c8 feje megegyezik? Tervezek venni egy ilyet, mert astrolux lámpámon elkezdett megkopni az eloxálás a tárolás miatt.

(#63529) Gargouille


Gargouille
őstag

Csak érdekességképp, nemrég tért vissza a Dragon űrhajó a nemzetközi űrállomásról, ahonnan két amerikai asztronautát hozott vissza. Néztem végig a műsort és voltak részletek a fenti ténykedésükről is és láttam, hogy odafönt Petzl fejlámpákat használnak az ISS-en. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#63530) sarajhvh válasza Gargouille (#63529) üzenetére


sarajhvh
tag

Megbízható lámpák azok!
A fényük meg olyan, .....odakint elég lehet az is, vagy apró részletekig üzletpolitika.

(#63531) WestBam válasza Gargouille (#63529) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Amit én láttam, hogy Maglite az volt velük:

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#63532) xcsabo


xcsabo
senior tag

Úgy is mindegy. Hisz nem is az űrben vannak. 🐮 Hanem egy jól megvilágított stúdióban. Díszletekkel. 👌😃

(#63533) xcsabo


xcsabo
senior tag

Újabb feladat. Az Old guards film nyitojelebetében milyen lámpa lóg a katonák nyakában?

(#63534) Zoli-bácsi válasza xcsabo (#63533) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Boruit. :DDD

(#63535) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Trustfire MC12 fejlámpa 28,99$ + 2,50$ shipping.
Komplett csomag: klipsz, fejpánt, akksi, mágneses töltő, mágneses talp.
16340-es méret.

Kupon:
M2173

Csak megindokolni nem tudom itthon, minek. :(((

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#63536) Vertigo18 válasza MittuDomain_ (#63535) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez vajon megérne ennyit???

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#63537) MittuDomain_ válasza Vertigo18 (#63536) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Egyértelműen igen, ha nincs otthon másik 4 fejlámpa, mint nálam. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#63538) csibe1 válasza MittuDomain_ (#63537) üzenetére


csibe1
addikt

A Trustfire névről nem éppen a minőség az ami először eszembe jut.
Az ára meg egy vicc.
Akkor már inkább egy Skilhunt vagy Sofirn, majdnem kettő Skilhunt kijönne az árából.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#63539) xcsabo válasza csibe1 (#63538) üzenetére


xcsabo
senior tag

Hát azert nem hinném. Melyik kettő? 40 alatt nincs egyse nagyon.

(#63540) bwoay válasza csibe1 (#63538) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem a Trustfire az a brand, ami totál rendben van, csak a rengeteg hamisítvány miatt a szar minőséggel fonódott össze a neve? vagy keverem valamivel?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#63541) csibe1 válasza xcsabo (#63539) üzenetére


csibe1
addikt

Azt írtam: majdnem kettő a Trustfire (69$) +11$

(#63540) bwoay

Akksim volt tőlük, meg Ultrafire is (egyszer, azóta se vettem egyikből se), ment mindegyik a kukába, mert megadták magukat; de kb a ráírt kapacitás felét tudták.
Akkor elég sok a hamisítvány, mert ezeket a fire-s cuccokat nem igazán láttam ajánlgatni sehol.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#63542) jmuranyi válasza blueye (#63127) üzenetére


jmuranyi
tag

Tegnap kaptam meg a SKILHUNT E3A-t. Szép piros :D

(#63543) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Univerzalis lampat keresnek...Autoba tarolnam mert a jelenlegi is ott volt es milyen jo, h ott volt :DDD

Extra kivansagok nincsennek max annyi, h legyen megbizhato es ne tul nagy. Ha esetleg lehet a fejre is tenni az lenne a legjobb.
...habar a tapasztalatok hianya vegett nemtudom, h mennyire funkcionalnak jol az ilyen hybrid lampak. Merthogy lattam en mar kis zseblampat fejre szerelheti kivitelben ami nyilvan jo alternativa, de osszesegeben nem vagyok biztos abban, h az valoban mukodik ha v.mit epp ugy szerelnek, h mind2 kezemet hasznalnam hozza.

Ennek tukreben kernek ajanlani 1 bevalt fej es egy zseblampat is
Kulfoldi forras nem problema, nem SOS szoval idom is van kivarni mig megerkezik

Arban ~50USD-t szannek ra maximum. (nem gyeben, hanem kulon kulon)

Elore is koszonom!

(#63544) Vlah


Vlah
tag

Acebeam HC40
AA méretű akármi megy bele, megy mindennel, de kocsiba nem szokták javasolni a lion-t, szóval tegyél bele NImh-t, leginkább LADDA-t. Amúgy a Manker e03h-t mondtam vona, de az már elfogyott.

(#63545) Zoli-bácsi válasza Vlah (#63544) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

A sportlampa.hu-nál még van Manker.

(#63546) papucsiga válasza No.01 (#63543) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Lumintop Tool AA v2.0, a már említett LADDA akkuval a kocsi tartozéka nálam, és egyben az egyetlen farok kapcsolós lámpám.

(#63547) gyapo11 válasza papucsiga (#63546) üzenetére


gyapo11
őstag

Én is az oldalkapcsolósakat szeretem, de itthon az éjjeli szekrényen jobb a hátsó kapcsolós. Sötétben odanyúlok, megmarkolom, és lehet kezdeni keresni a kapcsolót, míg a hátsó kapcsoló azonnal megvan bármerre forgatom a lámpát. A garázsban tartok egy mágneses talpú lámpát, mert nincs 230, 26650 akku van benne, jó meleg van mostanában, télen meg hideg, eddig nincs vele gond. Csak rövid időket megy, 1-2 percet alkalmanként.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#63548) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Általános célra keresnék zseblámpát, 40 $ alatt. Fontos lenne a hosszú üzemidő, minél nagyobb fényerőn. További előny lenne ha 18650-es aksival/aksikkal működne, de hajlandó vagyok lemondani róla.
Ezt néztem ki eddig: [link]
Valaki meg tudná mondani az S11 üzemidejét 30%-os fényerőn? Egy teszt szerint maxról indulva 271 perc, ha nem legerősebbről indulunk indulunk, mennyivel tolható ki?

Köszönöm!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63549) BennyRay válasza belaazallat (#63548) üzenetére


BennyRay
tag

Aszerint a teszt szerint 3 óra 1 percre tolható ki úgy az üzemidő :) Megjegyzem, az a teszt 5000 mAh-s akkuval mérte az üzemidőt, 18650-ből pedig 3500-as a legnagyobb.

Volt ilyen lámpám, de szerintem egy ügyetlen köztes méret, mert zsebben nem kényelmes, nagyobb lámpának meg kicsi... Convoyból én S2+-t vennék, ha zsebméretű lámpa a cél, M26C-t, ha nagyobb fényerő az elsődleges. Ha meg nem kell cipelni, pl.: ház körül kell, akkor L6-ot.

(#63550) Tartarus válasza belaazallat (#63548) üzenetére


Tartarus
csendes tag

21700 csak icipicit kisebb kapacitású, mint 26650 méretre viszont sokkal jobb.
S11 is tetszik, de átmérője miatt nem túl zseb kompatibilis. S21A szerintem jobb választás, nekem úton is van egy :K Pláne tetszik, hogy 12mód csoportosban választhatóak a fokozat kiosztások.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.