Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64651) blueye válasza MittuDomain_ (#64649) üzenetére


blueye
veterán

En is majdnem megvettem.
De nincs ra szuksegem (van egy VC4em es nem hiszem h fogok 8 aksit egyszerre tolteni), lehet h mar tudok uralkodni magamon :)

(#64652) zolikaDB válasza zolikaDB (#64650) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mod: csak fekete, Kínából és csak SST40-es verzióra...

(#64653) MittuDomain_ válasza blueye (#64651) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én most kezdem túlkompenzálni a korábbi okostöltő-hiányt szerintem. :B
Meg el vagyok látva pb-ból bontott cellákkal, régi laptop akksikkal, etc, erre jó lesz. Ali szülinapon mindig veszem a kuponos cuccokat, tegnap is beficcent 12db 2500mAh cella 6e-ért.

Hosszú távú cél egy napelem-rendszer + diy powerwall.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#64654) blueye válasza MittuDomain_ (#64653) üzenetére


blueye
veterán

Ez most ficcent be? :)
Ehhez van linked?

(#64655) MittuDomain_ válasza blueye (#64654) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A magam egyszerű módján régóta vadászom az akciós powerbankokat.
Az akkukat bontani, mérni (kapacitás, belső ellenállás...) tudom, ez alapján lehet csoportosítani. A pb pcb-je talán még a vezéréshez is hasznos lehet, van bennük töltő elektronika, stb.

Konkrétan ebből vettem tegnap 3db-ot, a kosárban 50% kedvezmény van rá 2db-tól. A fizetős szállítás miatt lett 3db, többet nem akartam, hátha nem anynira jó a cella minőség. Az áltlaános tapasztalataim egyébként jók.

DIY powerwall videókkal pedig tele a yt.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#64656) WestBam válasza MittuDomain_ (#64655) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Grafika szerint lapos li-po akku van benne, nem hengeres li-ion. De lehet, hogy félreértettelek és nem a cellák miatt vetted.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#64657) MittuDomain_ válasza WestBam (#64656) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Uuuupsz.
Na, akkor gyors törlöm a rendelést, köszönöm a figylemeztetést. :R
Szoktam rá figyelni, de itt most elsikkadt a dolog.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#64658) WestBam válasza BennyRay (#64648) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Armin Trade az importőr, és ahogy hallom visszajelzésekből elég lassan jönnek az új típusok. Persze ez könnyen lehet a gyártó sara is, nem csak az övék. Legutóbb aki venni akart náluk újdonságot annak 2-3 hónapot mondtak beszerzésre, pedig pl. szlovákoknál már kapható volt az adott típus. Ahogy látom TK11 sincs a shopban, meg kellene kérdezni telefonon őket, hogy mit tudnak, mikor lesz belőle. Egyébként elég izgalmas az a típus (is).

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#64659) bedvóter válasza WestBam (#64658) üzenetére


bedvóter
tag

Esetleg beneveznék egy Fenix PD40R v2-re.

[ Szerkesztve ]

(#64660) tigipuf


tigipuf
senior tag

Sziasztok!
18650-es cellákat honnan érdemes most venni itthonról?
Lehet bontott is csak 100%hogy új és eredeti legyen.Konkrétan az egykori nyíregyházi beszerzési forrás teljesen megfelelt,de most nem nagyon találom,meg már régen is vásároltam,tudnátok megbízható eladót ajánlani?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#64661) cidalain válasza tigipuf (#64660) üzenetére


cidalain
veterán

Én itt vettem aprón egy tagtól Liitokala akkukat (LG cellák), csak azok forrfülesek voltak, de hátha van neki rendes is nem tudom (nekem morzsaporszívóba kellett, ott jól jött a forrfül)
1000 körül volt darabja

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64662) BennyRay válasza WestBam (#64658) üzenetére


BennyRay
tag

Köszi, kár. Gondoltam, kivételesen nem várnék hónapokat egy lámpára :DDD

(#64663) tigipuf válasza cidalain (#64661) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi, majd szétnézek akkor az aprón is,de ha valaki esetleg vásárolt volna mostanában itthonról azt a szép rózsaszín samsungot ,ne tartsa már magában :) (nekem azok például elég jól beváltak)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#64664) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Régóta nem jártam már itt. Venni szándékoztam egy(pár) SingFire SF-348-as lámpicskut, mert kifogytam belőle (az utolsót pár napja sikeresen elhagytam valahol :W ), erre azt látom, hogy már nem kapható? :O
Ti tudtok rá beszerzési forrást, vagy alternatívát, ami ilyen letisztult, vékony kivitelű lámpa? Az se baj, ha nem heroin árban van. Alin találtam SF-347-est, de a cirka 16$-os ára eléggé rémisztő. :(((

Miért mindig én???

(#64665) csibe1 válasza AndrewBlase (#64664) üzenetére


csibe1
addikt

Guggli a barátod, vagy nem :) :
[link]

Az oldalon van még pár hasonló méretű SingFire lámpa.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#64666) WestBam válasza BennyRay (#64662) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Biztosan van több alternatívája is, ott van pl. a P20i , de nekem van pl. M2R Pro, az egyik lámpám, amit mostanában nem fogok eladni biztosan, ez is elég jó cucc, bár az Olight másként értelmezi a "taktiaki" kapcsolót.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#64667) AndrewBlase válasza csibe1 (#64665) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Megmondom őszintén, barátunkat nem kérdeztem, csak a Csájníz webshopokat. De persze a Fasttech oldala kimaradt, pedig onnan is rendeltem már korábban. :W

Köszönöm szépen! Ez a 7 dolcsi körüli ár már barátságosabb (azt leszámítva, hogy emlékeim szerint annak idején 4 dodó környékén vettem, és az árfolyam is kedvezőbb volt). :R

Miért mindig én???

(#64668) ricsif12 válasza Tartarus (#64483) üzenetére


ricsif12
csendes tag

Szia!

Köszi még egyszer!
Tegnap megjött a MOSFET. Kicseréltem, úgy tűnik működik rendesen!
Jövök egy sörrel.

(#64669) BennyRay válasza WestBam (#64666) üzenetére


BennyRay
tag

Igen, a P20i kezelése nekem is szimpatikus, hozza, amit én elvárok egy városi EDC lámpától, csak az az 1800 Lumen turbóról 280 Lumenre visszaugrás, mondhatni sajátságos elgondolás. Lenne egy 800 Lumen környéki, nem visszalépős fokozata, tökéletes lámpa lenne.

Olight elektromos kapcsolót már sokszor megbeszéltük KP-n :)

(#64670) csibe1 válasza AndrewBlase (#64667) üzenetére


csibe1
addikt

Szívesen! :)
Előfordul, hogy én se találom meg egyik nap amit keresek, másnap meg bent van az első három találatban. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#64671) WestBam válasza BennyRay (#64669) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Tényleg, most nézem, hogy milyen "okosan" lettek a fokozatok elosztva. Komolyan nem is értem. Ilyen erővel lehetne két fokozatú is, magas és alacsony. Akkor rá lehetne azt is írni, hogy Surefire :DDD
Abban viszont 99%-ig biztos vagyok, hogy 1800 lumenről 700-1000 lumen körüli értékre lép vissza, nem a 280 lumenes magas fokozatra. Az azért eléggé gáz lenne.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#64672) BennyRay válasza WestBam (#64671) üzenetére


BennyRay
tag

A Surefire is egy olyan márka, ahol nem értem a fejlődés ívét. régen volt a 15 és 100 lumen fokozatú "gázpedál kapcsolós" lámpájuk (L2 Lumamax), amelyik konkrétan annyira jól használható, hogy feleségem még midig az éjjeliszekrényén tartja. Most meg pl.: a Tactician 5 és 800, EDCL2-T 5 és 1200 lumen kiosztású, egyszerűen nem is értem, hogy mire gondoltak. Annyira bosszant, hogy ott a "gázpedál" és a "taktikai" kapcsolójuk, mindkettő zseniális, aztán nem találok semmit a kínálatukban, amit birtokolni akarnék.

Rant OFF :)

(#64673) WestBam válasza BennyRay (#64672) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Azért én tudnék válogatni tőlük, bár az árak még így is... de egy E1B Backup biztosan elférne nálam.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#64674) BennyRay válasza WestBam (#64673) üzenetére


BennyRay
tag

A régi 80 Lumenes E1B is azon kevés SF közé tartozik, amelynek stabil helye van nálam :K

(a 25 lumenes, négyzetet világító e1L volt az első LED lámpám, az az igazi szentimentális kedvenc, mindig mosolyt csal az arcomra, ha nagy ritkán a kezembe kerül)

[ Szerkesztve ]

(#64675) FBLLMAG válasza BennyRay (#64672) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nekem meg a Fury Intellibeam jön be. Már 18650 -es akkuval is üzemel.

Az 1500 - 15 lm között maga változtatja a fényáramot.

[ Szerkesztve ]

(#64676) gyapo11


gyapo11
őstag

Kínaiak nem aprózzák, elértük az 1 milliárd lument:

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#64677) blueye válasza gyapo11 (#64676) üzenetére


blueye
veterán

linked van hozza? :)

(#64678) xcsabo válasza gyapo11 (#64676) üzenetére


xcsabo
senior tag

Biztos kimaradt egy tizedes pont. :DDD

(#64679) Gargouille válasza gyapo11 (#64676) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem igaz, miért hazudnának? A 100000lm-es lámpát is megcsinálták, ez nyilván annak a továbbfejlesztése. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#64680) gyenesmartin válasza gyapo11 (#64676) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ezek milyen mértékegységet használnak?

(#64681) MittuDomain_ válasza gyapo11 (#64676) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ettől kibukik belőlem az elvi kérdés:
És a Nap hány lumen, hány kandela?

Biztosan megdöntötték már Kínában azt is. ;] :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#64682) grabber


grabber
addikt

Megjött az EC01 :) Csak bekapcsolni sem tudom,annyira sokat tud :D Még nagyon alaposan át kéne tanulmányoznom a leírást.

(#64683) iatti válasza grabber (#64682) üzenetére


iatti
aktív tag

ha jól látom andurilos kezelés.az elején párszor én is használtam a gyári agytörlést.te is nézz utána,ha belekeverednél a gomb nyomogatásba :DD

(#64684) gyapo11 válasza blueye (#64677) üzenetére


gyapo11
őstag

Van, de annyi kód van benne, hogy nem merem ide kitenni. Meg amúgyis minek. 1 $ a cucc 18 $ posta. Ez a wish egyre viccesebb.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#64685) FBLLMAG válasza MittuDomain_ (#64681) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

10000 lux fényes nappal nyáron a Nap. 8,3 fényperc a Föld - Nap távolság, vagyis, 149600000 km. Ebből kifolyólag, a Nap 223801600000000000000000000 cd fényerejű. 5800 - 5900 K szín hőmérsékletű. Kb. A fényáramot kiszámíthatod, de az még nagyobb szám lesz. De a Kínaiak biztos túl fogják előbb - utóbb szárnyalni. Ahogy fejlődik a technika. Nem is olyan régen, 1000000 lm volt a csúcs. ;] :D

(#64686) gyapo11 válasza FBLLMAG (#64685) üzenetére


gyapo11
őstag

Most belelapoztam a lámpakínálatba és tudnak ők már 10 milliárd lument is:

Ha egy 100 ezer lumenes lámpa 5 cm-ről felgyújtja a papírt, akkor ez 41 m-ről, szóval ne vegyetek mert veszélyes. Csak körbevilágítasz és ég minden. Főleg ha nem csak egy 3000 mAh-ás akkut teszel bele, hanem egy 99000 mAh-ásat:

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#64687) AndrewBlase válasza gyapo11 (#64686) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

És van ember, aki bedől az ilyen 94-96%-os "akciónak". :Y

Hiába na, nem csak a leírása csábító. :C

Miért mindig én???

(#64688) blueye válasza gyapo11 (#64684) üzenetére


blueye
veterán

Ugye nem gondoltad hogy en komolyan kertem a linket? :)

FB csoportbol viszont kaptam egy jo otletet es mivel pont ma ajandekoztam el a SKILHUNT E3A-t, igy rendeltem egyet ebbol:
NITECORE TIP SE
US$22.06 volt szallitassal

(#64689) -szabi- válasza gyapo11 (#64686) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezek már jobbak, mint a sanyi lámpák. :)

SZERK:
#64682 grabber
Tavaly már megálmodtam egy egyszerű menüt, de úgy tűnik a gyártók nem olvasnak PH fórumot, mert még nem kerestek. :)

[ Szerkesztve ]

(#64690) Gargouille válasza gyapo11 (#64686) üzenetére


Gargouille
őstag

Na ugye! Westbamék meg itt jönnek ilyen 1-2 ezer lumenes "prémium" lámpákkal, közben meg hol vagyunk már attól? :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#64691) blueye válasza grabber (#64682) üzenetére


blueye
veterán

Pedig bekapcsolni pont egyszeru csak le kell nyomni roviden a gombot roviden :)
Milyen aksival hasznalod?

[ Szerkesztve ]

(#64692) Ra3 válasza blueye (#64688) üzenetére


Ra3
őstag

Egész jó ár, már elszoktam tőle hogy a bg-n ilyen jó akciókat látok :DDD
Mondjuk még van egy bontatlan Tip Cri-m is, szóval teljesen indokolatlan lenne megvenni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#64693) grabber


grabber
addikt

blueye: rendeltem 21700 akkut hozzá,most töltődik. 18650 ment addig. Bár azt hittem extrémebb lesz a fényerő,magy a A6-al összehasonlítom.
iatti: Olvasgattam a forumot és valaki írta,hogy ha nyomvatartom a gombot és úgy kapcsolom be akkor fokozatosan emelkedik a fényerő és ahol elengedem ott marad. Ez baromi jó funkció :) Csak most akkut cseréltem és már nem ezt csinálja :DDD

-szabi-: Igen felesleges sok a menü itt. Strobe stb sose kell,vagy kellene úgy sem tudnám hamar bekapcsolni.

(#64694) BennyRay


BennyRay
tag

Urak, segítsetek, google nem volt ma a barátom: nagyon budget, de használható biciklilámpát, esetleg normális minőségű 1"-os lámpatartót keresnék egy nem lámpaszexuális kollégámnak: mondjuk max 30 USD-ig van valami jó szívvel ajánlható lámpa? Az Olight FB-1 lámpatartó mennyire használható? [link]

(#64695) blueye válasza grabber (#64693) üzenetére


blueye
veterán

En is 18650-nel hasznaltam eloszor, tegnap ota van benne 21700-as de ugyanugy mukodik mint eddig.

(#64696) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok!
nkon.nl-ről szabad vásárolni Eneloop AA és AAA akkut? Elég jó árban vannak. Úgy értem, hogy vásárolt-e onnan már valaki ilyet, és eredeti-e?
[link]

(#64697) WestBam válasza zolikaDB (#64696) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Elvileg szabad vásárolni igen :K
Itthon is ki lehet fogni olcsón, csak ide elfelejtettem linkelni ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#64698) iatti válasza grabber (#64693) üzenetére


iatti
aktív tag

jó ez az anduril,csak meg kell tanulni. az akku csere nem befolyásolhatja,ott félrenyomtál valamit ;) a lépcsős és a folyamatos fényerő állítás váltása-----bekapcsolt állapotban nyomj 3 rövidet. a stobe is egyszerű,kikapcsolt állapotban két rövid klikk,egy hosszú. akku feszültség kikapcsolt állapotban 3 rövid klikk,és levillogja.én lépcsősben használom,még a lépcsők számát,és egy határon belüll a fényerejét is betudom állítani.nekem ez jobban tetszik,mint van 3-4-5 fokozatod,azt tetszik-nem tetszik úgy mükszik,ahogy a gyártó belőtte :DD

(#64699) blueye válasza blueye (#64688) üzenetére


blueye
veterán

BG most (meg) gyors, tegnap este rendeltem, ma reggel arra ebredtem h mar van TN. Szvsz most erdemes rendelni meg: 11.11 elotti de mar leszallitott aron a tomeg (es Karacsony) elott.
Igy johetnek a csabito ajanlatok ha lat vki valami jot :)

[ Szerkesztve ]

(#64700) gyapo11 válasza AndrewBlase (#64687) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha abból indulok ki, hogy az emberek mA-es akkukról beszélnek mAh helyett, meg napi 2000 kalóriáról 2000 kilokalória helyett, akkor simán elhiszik a milliárd lumeneket meg a 99 Ah-t, hiszen fogalmuk sincs a mértékegységekről. Nem csodálkoznék, ha megjelenne a μAh a termékoldalakon, mert sokkal jobban mutat a 3000000 μAh mint a 3000 mAh.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.