Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) Zoli-bácsi válasza BaLee (#63049) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

(#63052) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

s12 első rész.
Beamshotok:
Összehasonlítási alapok. 8x7135-ös azaz 2800mA-es Convoy S3 és Astrolux C8 driveres Convoy C8

S12 közepes fényerő csak a vetítési kép miatt

Vetítési képek falon közel:


Távolabbi képek azonos fényképező beállításokkal mindegyik lámpa maxon:



A turbo mérésre még nem volt időm mikor lép vissza meg intenzitást se mértem.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#63053) BaLee válasza Zoli-bácsi (#63051) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi. 2000-et megér. Szeptemberre talán ideér. :DDD

(#63054) xcsabo válasza Zoli-bácsi (#63051) üzenetére


xcsabo
senior tag

En is ez néztem. Csak itt nincs opció a ledre....

(#63055) bwoay válasza BaLee (#63053) üzenetére


bwoay
nagyúr

pro tipp:
ha a környékre rendeled valami kis településre mondjuk ismerőshöz/kollegához/rokonhoz, 2 héten belül meg fog érkezni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#63056) Lacerta válasza ZozzV6 (#63047) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Gyári lámpáimnál, amikben XM-L2 - > SST40 cserét csináltam, tetten érhető hogy tényleg így van.
Most már van XM-L3, u.a. mint az XM-L2 minden jellemzőben, csak 5A-ig lehet hajtani. Így már tuninglámpában is össze lehet mérni a melegedést. :DDD

(#63057) xcsabo válasza bwoay (#63055) üzenetére


xcsabo
senior tag

Hogyhogy?

(#63058) weiss válasza xcsabo (#63054) üzenetére


weiss
addikt

Itt ugyanannyi, de tudsz ledet is választani. [link]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63059) xcsabo válasza weiss (#63058) üzenetére


xcsabo
senior tag

Megnéztem mind, de kupon csak ott van. 9 dodót nem ér a kütyü. Lehet egy egy új reggel még hármat spórolni. Talán.

(#63060) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#63050) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Sejtettem. Azért 50% -kal nem biztos, hogy tovább fog vele világítani a lámpa. Na majd azért ezt ellenőrzöm. ;)

(#63061) bwoay válasza xcsabo (#63057) üzenetére


bwoay
nagyúr

úgy, hogy a nagyvárosokban ezek a küldemények hónapokig állnak a postán, a falvakban meg egy pillanat alatt feldolgozzák a beérkezett csomagokat, mert arányaiban sokkal jobban állnak kapacitás terén.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#63062) weiss válasza xcsabo (#63059) üzenetére


weiss
addikt

Bocs, igaz, azt nem néztem.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63063) BaLee válasza xcsabo (#63054) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azt néztem én is de szerintem az a led színhőmérséklet választás kamu. Nem találtam róla infót a gyári oldalon, hogy lenne több színhőmérsékletű leddel. Bár 1000ft-al olcsóbban elviselem, ha mégis van. :)

#63055) bwoay : falura ill. kisvárosba szoktam rendelni, de a fő gond az hogy meg sem érkezik Magyarországra, egy április elején rendelt csomagom 2 hete ért ide, ill. van 2 alis ami 06.10 óra van elvileg úton de Magyarországra nem érkezett meg

[ Szerkesztve ]

(#63064) xcsabo válasza bwoay (#63061) üzenetére


xcsabo
senior tag

De a nemzetközi postakicserélőt ezek is meg kell járják nem? Ott áll sokáig sajna legtöbbször.

(#63065) xcsabo válasza BaLee (#63063) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem most jött meg két márciusi rendelés... aliről, nem eu warehouse.

(#63066) bwoay válasza xcsabo (#63064) üzenetére


bwoay
nagyúr

biztosan, de a tapasztalat szerint a feladástól számítva átlag 2 hét alatt mégis megérkeznek. tégy egy próbát, ha módodban áll, nincs kockázata.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#63067) BaLee válasza BaLee (#63063) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Tévedtem, ott van a gyártó oldalán is, hogy 3 féle színhőmérsékletű leddel szerelték.

(#63068) ZozzV6 válasza bwoay (#63061) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Kis faluban lakok és most onnantól hogy az országban vannak a csomagjaim 1 hónapot állnak. 2 hónapos most az átlag megérkezés. :(((

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#63069) iatti válasza ZozzV6 (#63068) üzenetére


iatti
aktív tag

ez érvényes lehet a németből jövőkre is?

(#63070) blueye válasza xcsabo (#63054) üzenetére


blueye
veterán

Ez a SKILHUNT E3A ugy tunik a Samsung led fehér LH351B 4000K-val van szerelve es tenyleg 6,78 USD ingyenes szallitassal.

[ Szerkesztve ]

(#63071) xcsabo


xcsabo
senior tag

Az egyik kek drágább mert vastagabb az eloxalas rajta.

(#63072) blueye válasza xcsabo (#63071) üzenetére


blueye
veterán

Vegul rendelsz egyet?

(#63073) xcsabo válasza blueye (#63072) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nagy szükségem nincsen rá.... Plusz úton van vagy 6 csomag..... És kezdek aggódni. Van amelyik lassan 3 hónapja.

(#63074) blueye válasza xcsabo (#63073) üzenetére


blueye
veterán

Na akkor egyet rendelek en, kivancsi vagyok mikor er ide es milyen lesz.
(a bolt nem tunik a legmegbizhatobbnak alin de hatareset es az osszeg sem nagy :) )

(#63075) WestBam válasza xcsabo (#63073) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Akkor még ne aggódj. Nekem van olyan aminek már az árát is visszaadták, mert nem tudta tovább hosszabbítani az alin az eladó. 3 hónapos rendelések estek be múlt héten, és egy 1,5 hónapos is ebay-ről.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#63076) Lacerta válasza WestBam (#63075) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nekem is sorra jönnek az "ingyen" cuccok. Olyanok, amikre már 1-2 hónapja indítottam reklamációt, mert lejártak, és rég visszaadták az árukat.

(#63077) Lacerta válasza Lacerta (#63013) üzenetére


Lacerta
aktív tag

No, most látom, hogy a Cree discontinued státuszba is tette a rendes XHP35-öst, ezentúl már csak ebből a hulladék 35.2-ből fognak gyártani, ami valószínűleg sok mindenre jó ( pl. kutyát dobálni ), de throwert speciel nem nagyon lehet építeni rá.
Nagyon remélem, hogy a Luminus észreveszi a piaci rést. :D

(#63078) bwoay válasza ZozzV6 (#63068) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor az a falu nem elég kicsi! :D
amúgy meg bárcsak nekem is megjönnének a cuccaim két hónap alatt. de komolyan.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#63079) xcsabo válasza WestBam (#63075) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem volt már ilyen. És utólag szoktatok fizetni?

(#63080) gyapo11 válasza xcsabo (#63079) üzenetére


gyapo11
őstag

Szerintem az a tisztességes magatartás, úgyhogy persze, fizetek utólag ha mégis megjön a csomag.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#63081) xcsabo válasza gyapo11 (#63080) üzenetére


xcsabo
senior tag

És azt hogy? Veszel egy ugyanolyat és nem küldik el? Nekem ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#63082) Zoli-bácsi válasza xcsabo (#63079) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Persze, hisz az eladó elküldte a terméket és nem rajta múlik, (a legtöbb esetben) hogy milyen gyorsan ér ide a csomag.

(#63083) Lacerta válasza xcsabo (#63081) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Eladónál szokott ( alin ) lenni "service" amit kifizethetsz. Pl. amikor nem küldi el amit kértél, és később inkább drágábbat vennél. Azzal rá tudsz fizetni. Vagy igen, veszel semmit, amit nem küld el.
Ebayen meg megbeszéled az eladóval.
De alapvetően az a policy, hogy ha nem jön meg, visszajár a pénz, az eladó így járt. Ezt ő is elfogadta és vállalta.

Sokszor az a helyzet, hogy ami nem jön meg, az később már nincs is az eladónál, vagy mire befut, már megrendelted még egyszer ( és ki is fizetted ), mert kellett és kész.

(#63084) WestBam válasza xcsabo (#63079) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Úgy látom félreérthető voltam.
Vannak olyan alis rendeléseim, amiknek visszaadták az árát mert az eladó nem tudta tovább hosszabbítani a szállítást (tracking szerint is volt valami gebasz az egyikkel, a másik meg nem volt nyomkövetett). Ezeket a csomagokat nem kaptam meg és szerintem nem is fogom már soha.
Vannak olyan rendeléseim pl. Gearbest, banggood, ebay amik 3 hónapra jöttek meg.
Hozzá tartozik, hogy igen rossz vásárló vagyok. Megveszek minden vackot és nem is szoktam figyelgetni, hogy mi hol tart, csak néha szembesülök azzal, hogy mintha valamit vettem volna, de pl. ebay-en már megszoktam, hogy nem látszanak a rendeléseim csak ha átállítom arra, hogy az összeset mutassa pl. 2020-ban, mert a 60 napból rendszeresen kicsúsznak az eladók, de nem szoktam problémázni csak akkor, ha már nagyon el van valami késve (3 hónap után elkezdek egyezkedni velük , hogy hogyan tovább)
Most, hogy ezt leírtam megyek is és végig nézegetem a boltokat, mert már elég régen ellenőriztem a rendeléseim státuszát :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#63085) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Olyan fejlámpát keresek, aminek a fejem tetején is van tartópántja, nem csak körben, illetve minél KISEBB fényereje legyen. Olyan 100 lm lenne a maximum. Mellette mehetne mondjuk 18650-nel és lehetne beépített Usb-töltése...

Tudom, fura hogy nem a legnagyobb fényerőt keresi valaki! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#63086) WestBam válasza Vertigo18 (#63085) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az, hogy egy fejlámpának vannak magasabb fokozatai az nem zárja ki, hogy csak az alacsonyabbat használd ;)
Első tippem az Armytek Wizard pro lenne (4 fokozat van 100 lumen alatt, majd a 30 után az 5. fokozat már 165 lumen), második és olcsóbb pedig a Skilhunt H03 vagy H04 RC lenne (szintén 4 fokozat van 100 lumen alatt, az 5. fokozat itt is 160 lumen).

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#63087) Vertigo18 válasza WestBam (#63086) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tisztelt Tg! Széjjel szedlek, és soha többé nem olvasom a blogodat, ha nem a kérdésemre válaszolsz! :D

Fontos lenne, hogy csakis egy mód legyen rajta. H03-am van. Hosszúnak találom azt, ahogy bekapcsolom a legkisebb módra, majd elnyomva kell tartanom a gombot, hogy kikapcsoljon. Aztán hosszan tartva kell megint azon a módon bekapcsolni.

Esetleg még olyan lámpa jöhet szóba, amin külön kapcsoló van a be és kikapcsolásra, illetve a módváltásra, tehát lekapcsolom a főgombbal, amikor a legkisebb a lumen, aztán egyetlen gombnyomásra (nem lenyomva tartásra) ugyanúgy kapcsol be...

Boruit Rj-02 is van itthon, csak elszakadt az a gumiadapter. Olyat hol lehetne szerezni külön? Mert ez a lámpa nekem tökéletes ERRE...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#63088) máté2009


máté2009
újonc

Sziasztok. Fenix E20 v2–öt szeretnék venni hazai forrásból. Valakinek van valami ötlete?

(#63089) A214 válasza Vertigo18 (#63087) üzenetére


A214
aktív tag

Kíméletes legyél WestBamhoz csak jót akart.😊
Boruithoz ez nem jó neked ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#63090) WestBam válasza Vertigo18 (#63087) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Elnézésed kérem és engedélyt kérek meghunyászkodni :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#63091) WestBam válasza máté2009 (#63088) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Arimtrade az importőr, vedd fel velük a kapcsolatot.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#63092) máté2009 válasza WestBam (#63091) üzenetére


máté2009
újonc

Köszönöm. :R

(#63093) Vertigo18 válasza A214 (#63089) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jót akart? Kötve hiszem! :DDD Ő is tudja nagyon jól, hogy az évek során az írásai és tanácsai alapján rengeteg pénzzel lettem szegényebb - már, ha érted mire gondolok! És az egész asszem' úgy kezdődött vagy 10 éve, hogy "vegyél egy C8-ast"! Ma meg többek között a Tg hatására (ti, a többiek, akik a háttérben lapultok és tanácsaitokkal pénzt költtettek velem, ti is hibásak vagytok, tudjátok jól! :D )van itthon 29 lámpám, pedig ugyanúgy, mint 10 éve, csak 2 kezem és egy fejem van! :D

Szerintem minden itteni "társam" ismeri azt a szorongó érzést, amikor egy sarokban elbújva bontjuk a kínai csomagot, majd a háttérből leskelődve megszólal az asszony, hogy "megint egy lámpa? Minek???" :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#63094) ZozzV6 válasza Vertigo18 (#63093) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nem a sarokban. Már a kocsiban a posta előtt a parkolóban. Csomagolás nagyját ott helyben kidobva és otthon: á semmi csak egy kis apróság jött. Olcsó is volt rég is rendeltem. Aztán valahogy elbújik a polcon 100 másik társával :D
Ne vegyétek komolyan ;)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#63095) xcsabo válasza ZozzV6 (#63094) üzenetére


xcsabo
senior tag

Dettó 🍬

(#63096) Vertigo18 válasza ZozzV6 (#63094) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ugye, hogy ugye? :D

No, van olyan fejlámpa, ami külön kapcsolós a mód és a ki/be kapcs. szempontjából, 18650-essel vágtat, Usb-s tölthetőséggel rendelkezik és a fejtartó része nem csak körbe megy a fejen, hanem felül is?

Mert akkor gyorsan megrendelem Westbam címére, nehogy megtudja a nejem az újabb lámpát! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#63097) MittuDomain_ válasza ZozzV6 (#63094) üzenetére


MittuDomain_
őstag

The same, pacsi. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#63098) BennyRay


BennyRay
tag

A héten hétfőtől csütörtökig kisebb egzisztenciális válságot éltem meg, mert nem volt olyan lámpa, amire vágytam volna, de ma a világ a helyére billent, mert megláttam a Lumintop X9L-t :DDD :

[link]

(#63099) Lacerta válasza Vertigo18 (#63087) üzenetére


Lacerta
aktív tag

H04 sorozatot be lehet állítani, hogy rövid nyomásra kapcsoljon be-ki, és hosszúra váltson fényerőt.
Azt is ki lehet választani, hogy melyik fényerők legyenek benne a kapcsolási sorban. Minimum 2, maximum mind a 7.
Tudom, a 2 az nem 1 fényerő, de a legalsó 3 fokozat 100 lm alatt van.

(#63100) MittuDomain_ válasza BennyRay (#63098) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:Y
Ez nekem is jöhetne. Kéne egy elárazás 30$-ra. És bilibe lóg a kezem. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.