Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63551) belaazallat válasza BennyRay (#63549) üzenetére


belaazallat
addikt

Üzemidő az elsődleges prioritás. Márkához sem ragaszkodom. Túrázáskor hátizsák viszi., vagy házkörül, vagy autóban kell. Meglesem az L6-ot, köszi! :R

szerk: meglestem az L6-ot, kicsit drága.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63552) Avicularia


Avicularia
veterán

Egy ideje nem vettem semmilyen lámpát, kb. 1 éve rendeltem egy Fitorch P25-t. De ma megérkezett az EC01 mellé az EC03 is.

(#63553) MittuDomain_ válasza belaazallat (#63551) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az L6 a két akksival a kilót nyaldossa, egyszer teszed be a hátizsákba, a következő alkalommal biztosan nem. Ház körül oké, kocsiba akkor, ha amerikai F150 jellegű kocsit tartasz, különben a kesztyűtartót nem fogod tudni becsukni.

Az S21A szerintem is jó, kábé S2+ upgrade. Sofirn C8F? 21700, 3500lm, árban is belefér. Vagy SP33? Egyébként 40$-ig már kitárul a világ, igen jó fejlámpák is vannak ennyiért akksival, beépített töltéssel.

ps: Még az Astrolux FT03-at nézd meg. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#63554) hundai válasza Avicularia (#63552) üzenetére


hundai
aktív tag

Tetszetős az ec01, egy ideje csabítja a szívem, de a következő fogásnak valami tir optikás fejlámpa kellene .. H03?

MittuDomain_ :
Hétköznapi/ lightos túrára szerintem overkill az FT03. Azzal a kis hotspottal egy egész búzatáblát be lehet világítani.
Én pl egy c8 változatot néznék. Arra bőven elegendő lenne.

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#63555) belaazallat válasza MittuDomain_ (#63553) üzenetére


belaazallat
addikt

Meglesegettem a technikai adatokat.

FT 03 szerintem túl sok(nem az ára), brutál cucc nekem.
Sofirn C8F nagyon bejövős. Bár árban alig van különbség, most neki esek videókat keresni róluk. Köszönöm szépen!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63556) MittuDomain_ válasza belaazallat (#63555) üzenetére


MittuDomain_
őstag

FT03:
Én egyszer a pesti oldalról megvilágítottam vele a Szabadság-szobrot. ;]
Nem volt erős fény, de látszott...
Tudom hogy más és másra való, csak az L6 miatt dobtam be.

A C8F meg jó cucc, szeretem a sajátomat. WestBam véleménye, hogy a Sofirn-ek eloxálása nem a legjobb és könnyebben kopik a bevonat az átlagosnál. Van benne valami, de ha nem ütöm-vágom lámpának akarod, szerintem nem kell tőle félni. Csak erről is tudj.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#63557) ks52 válasza MittuDomain_ (#63556) üzenetére


ks52
csendes tag

Néha én is játszok ilyen távolsági megvilágítást az arra alkalmas lámpákkal, 500 m távolságra levő templomtornyot világítottam meg az FT03-al, a másik "versenyző" Olight M3XS-UT Javelot. Érdekesebb volt, mint otthon a TV-t bámulni. Melyik volt a győztes? Mindkettő jól tejesített, az igazi győztes az én voltam, hogy ezt megtehettem. :)

(#63558) gyapo11 válasza belaazallat (#63555) üzenetére


gyapo11
őstag

Azt írtad minél hosszabb üzemidő minél nagyobb fényerőn. Ezt két paraméterrel lehet maximalizálni, a fénykúp szögével és a hatásfokkal. Zoomos lámpa szögre jó lenne, de rossz a hatásfoka. ZoozV6 táblázatában kell nézelődni, a maximális teljesítményre vannak adatok. Van candela/lumen oszlop, de lehet számolni candela/W-ot is. Minél magasabb a candela, annál fényesebb a spot, és minél kevesebb W-ot kell egy candela megtermelésére fordítani, annál tovább fog világítani a lámpa ugyanazzal a fényerővel. Csak figyelj arra, hogy vannak módosított lámpák is más vagy módosított leddel.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#63559) sarajhvh válasza ks52 (#63557) üzenetére


sarajhvh
tag

Ennyi! :R

(#63560) belaazallat válasza gyapo11 (#63558) üzenetére


belaazallat
addikt

Ilyen táblázatokra gondolsz?

ZozzV6 fórumtárs videóit nézegetem egy ideje, táblázatot nem találtam nála, merre keressem?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63561) gyapo11 válasza belaazallat (#63560) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem ilyenre. Ezekben csak lumeneket meg candelákat írnak, semmit sem a fogyasztásról vagy a hatásfokról. A hatásfok különösen mostohagyerek, még itt a fórumon is csak FBLLMAG említette valamelyik drága lámpánál, hogy az jobb mint az átlag. Mert mindenki a lumeneket hajszolja, mondjuk én is szeretem, és hogy meddig bírja az általában másodlagos. Ott van a pótakku, beleteszem és kész.

Hol keresd? Az aláírásában: http://tinyurl.hu/qS39s/

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#63562) ace22 válasza gyapo11 (#63561) üzenetére


ace22
tag

A LED hatásfokával nem olyan sokra mész (ugyanolyan hatásfokú vörös LED halványabbnak látszik, mint a sárgászöld LED). A lumen az emberi szem érzékenységét is figyelembe veszi különböző hullámhosszakon.

Definicíó: "1 lumen az 555 nm hullámhosszú (zöld) monokromatikus sugárnyaláb fényárama, amelynek sugárzott teljesítménye 1⁄683 watt."

A modern LED-ek alacsonyan kihajtva 200 lumen/W körül tudnak, maximálisan 100-120 lumen/W-ot.

[ Szerkesztve ]

(#63563) ks52 válasza sarajhvh (#63559) üzenetére


ks52
csendes tag

A lényeget nézve tényleg csak ennyi. De a valóságban csapat a tagjai között volt még egy Lumintop GT, mini egy Acebeam L16 és még egy Olight Warrior X is. Miden versenyző átugrotta a lécet. :D Jó móka volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#63564) belaazallat válasza gyapo11 (#63561) üzenetére


belaazallat
addikt

Fától az erdőt tipikus esete. :W

A táblázat kiértékeléséhez kevés az infóm, tudásom, jobban bele kell másznom a témába.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63565) FBLLMAG válasza gyapo11 (#63561) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

És hogyan tárolod a pótakkukat? Azokban a műanyag tartókban? Zacskókban? Lámpákban? Sötétben, cseréltél már flat top akkukat, megdermedt újakkal? Hogy tetszik? Még mindig az akkuk cseréje tetszik?

Jól felhasználhatók a jó zoomos lámpák is. Pl oldalamra akasztva, előre, kissé lefelé, szórt fényre állítva, 25 - 40 lm fényáramon megvilágítja a környezetemet. Látom hova lépek. A kezem is szabadon marad. Kézfejemre meg rácsatolhatom az Armytek Tiara A1 PRO lámpámat, ha kell a + fény. Homlokomra a Ledlenser MH5, tarkómra a NU25 pirosan villogva, hogy lássanak. A fejpántra a tartalék akku tartó is felpattintható, így mindig kéznél lesznek a tartalék akkuk. Szükség esetén a fejpántra elemlámpa tartó is felrakható. A nagyobb távolság, nagyobb felület bevilágítására, nekem elég szokott lenni a Viking, Predator is (LL MT6, Fenix LD42 szükség esetére). Zsebben a tartalék Zebralight H53w, SC5w. A biztonsági lámpák, hátha kell, Fenix LD22, E20V2.0, Maglite MIMI 2AA PRO+, XL200, Nitecore EA21 / MT20A. + pár diffúzor, hátha kell. A tartalék tartalékja, a Nitecore THUMB és TUP.

(#63566) belaazallat válasza FBLLMAG (#63565) üzenetére


belaazallat
addikt

Én pont azt szeretném elkerülni egynél több lámpát kelljen magammal vinni.

Persze tudom az lenne a legoptimálisabb, hogy viszek egy kis szórt fényű lámpát, meg egy nagy fotonágyút szúrófénnyel.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63567) FBLLMAG válasza gyapo11 (#63561) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Lehet a lumeneket hajszolni, de pl túrán vagy távol az otthontól, azért nem árt, ha az a lámpa nem merül olyan gyorsan. Minél tovább marad benne szufla, annál jobb.

(#63568) FBLLMAG válasza belaazallat (#63566) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem kell. De természetjárásnál a lámpádnak biztonságosnak kell lennie, minél tovább használhatónak, minden körülmények között világítania kell. Legjobb, ha dupla áramkörű, 2 gumigyűrűvel van ellátva a csatlakozó pontokon. Túrára használt lámpa, jó ha tartalék üzemidővel is rendelkezik. Bírnia kéne a gyűrődést is. Gyors sodrású patak, iszap se ártson neki, de ha a kő élét a lámpa tompítja, akkor is használható legyen utána. Ne kelljen, de a SOS jelzés sem gond ha van (persze tükör, síp, füstjelző is lehet nálad, de legalább 2 fajta jó ha van az embernél). Csak 1 baj van. Ezek a lámpák sokszor drágábbak.

Nehezebb terepen sem biztos, hogy a fejlámpa a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#63569) gyapo11 válasza ace22 (#63562) üzenetére


gyapo11
őstag

Elektronikai hatásfokra gondoltam. Fogsz egy ledet meg egy akkut, beleteszed az egyik lámpába meg egy másikba és nem ugyanannyi lumen jön ki a driver miatt.
És igen, ZozzV6 táblázatában a lámpa maximális teljesítményénél mérhető adatok láthatók. Ha lenne görbe felvéve minden lámpára, akkor a kisebb teljesítményeknél is meg lehetne nézni, össze lehetne hasonlítani az egyes lámpákból kivehető fénymennyiséget. Így csak tippelni lehet.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#63570) gyapo11 válasza belaazallat (#63564) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha van kedved hozzá, akkor hajrá.
Az alap fizika az, hogy van egy akku, annak az energiáját kell fénnyé konvertálni, itt jön be az elektronikai hatásfok, sajnos erről sok adat nincs. Van egy optikai hatásfok is, ez főleg az egyszerű zoom lámpáknál játszik, felére-harmadára csökken a hatásfok a szűkre húzott fókusszal.
Ha megvan a lumen, akkor el kell dönteni, hogy milyen széles fénykúpra van szükség, ettől függ a candela. Ha széles kell, akkor a candela kicsi lesz, tehát az áramló fény nem tömény, viszont jó széles területet világít be. Fordított esetben ha a fénykúp szűk, akkor jó sok candela lesz, cserébe kicsi a terület amit bevilágít. Van még a spill, ami a hotspoton kívüli fény, erről sincs adat, hogy melyik lámpánál mennyi.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#63571) belaazallat válasza FBLLMAG (#63568) üzenetére


belaazallat
addikt

Annyira messze nem megyek a civilizációtól. Kivilágítatlan földúton le egy kis tó partjáig, ott egy kör a tó körül(aszfaltos út, néhol még világítás is van). Van egy kínai gagyi lámpám, "cree 50W" felirattal, műanyag lencsével, állítható fókusszal.(Nem röhög hangosan!)

Ezzel csak az a bajom, hogy 3 óra után elfogy, illetve, a sok ütéstől, a bekapcsoló gombja kontakt hibás. Gyerekek is ütötték vágták. Szóval gondoltam kellene valami komolyabb. Meg még másra is használnám, házkörül, szereléshez,

(#63570) gyapo11
Kedven lenne hozzá, csak idő és energia nincs, ami kellene, az adatok összeszedéséhez.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63572) FBLLMAG válasza gyapo11 (#63570) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Kicsit kiegészítenélek. Csupán a saját tapasztalataimat osztanám meg.

A lámpa hatásfoka rengeteg dologtól függhet. Az akkutól kezdve, a felhasznált rugókon keresztül, az elektronikát, ledet beleértve, még a menetek tisztasága is beleszólhat. Ezért ajánlatos az érintkezési felületeket néha takarítani.

A széles fénykör esetében is kaphatunk több fényerőt (cd) csak több fényáramra (lm) van szükség. Hosszabb üzemidőt meg több akkuval érhetünk el. Természetesen a méret és tömeg is így emelkedik.

Nagyon leegyszerűsítve, a spill, spot fényáram arányára lehet a tükrös lámpáknál következtetni. A spot -ra kb 25%, míg a spill -re kb 75% jut. 1000 lm -es lámpánál 250 lm a spot, 750 lm a spill. Most már csak a felületeket kéne tudni. 10° -os lámpánál 1 m távolságból ez kb 0,025 nm, vagyis 1 m távolságból 10000 lux, vagy ha úgy tetszik, 10000 cd. A 70° -os szórt fény 1 m távolságból kb 1,5 nm felületet ad, vagyis a 750 lm -ből 500 lux fényintenzitást, vagy 500 cd fényerőt kapunk. 60° -nál pedig kb 1 nm a felület, azaz 750 lux, vagy 750 cd a 750 lm -ből. A spill felületével nem játszottam, mert kb 0,25% hibát vagyis, 1 - 2 lux hibát jelent a számításban, ami elhanyagolható. Nagyon, nagyon leegyszerűsítve. ;)

Lehet méricskélni. ;)

(#63573) FBLLMAG válasza belaazallat (#63571) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ne gondolkozz sokat. Nyugodt szívvel merem ajánlani a Convoy termékeit. Egyszerűek, jól néznek ki. Gond sem szokott velük lenni. Az S2+ eléggé zsebbarát. A Sofirn termékei sem vészesek. Nem ajánlom a bonyolultabb, több 1000 lm -os lámpákat. Ez olyan lenne, mintha a mély vízbe tanulnál meg úszni, cápák között. ;)

(#63574) belaazallat válasza FBLLMAG (#63573) üzenetére


belaazallat
addikt

Fölösleges a több ezer lumen, ha csak 8-10 percig bírja. :)

Nem zsebbe fogom tartani, emiatt nem kell kompakt méret.

Most 4 lámpa között vacillálok:
Sofirn C8F és Sofirn C8G a 3 led vs 1 led, de 3 leddel is 500/700 lumen-t tud meduim1/ meduim2 beállításon 5óra 15perc/4óra 15 perc C8G. High 1000lm 4óra 50 perc, Medium 300lm, 6óra 30 perc.

Másik kettő
Convoy M21C XHP70.2 erről nem találtam még üzemidő táblázatot. Videók róla tetszenek.

Nitenumen NE01-H 2 U2 ő a kakukk tojás. Ez 18650-es akkus. Ez is tud 300lument 6 órán át. Ebből kéne egy nagyobb aksis, de nem találtam még.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63575) MittuDomain_ válasza belaazallat (#63574) üzenetére


MittuDomain_
őstag

C8F-et, S21A-t tudok esetleg mutogatni @Bp.
De vagyunk többen ezzel a mániával országszerte, írd össze, mi kellene, melyik érdekel.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#63576) belaazallat válasza MittuDomain_ (#63575) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Élnék a lehetőséggel, aug 25-30 között Budapesten leszek.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63577) iatti válasza MittuDomain_ (#63575) üzenetére


iatti
aktív tag

nálam Vp.cityben emisarok meg armytek wizzard-ok. nem nagyon tudok beléjük kötni. eltelt egy év,de még mindig úgy érzem,hogy kimaxoltam a témát. :B /szerintem jobb egyből egy erős indítás :DD /

(#63578) stellaz


stellaz
addikt

8Olight I3E EOS, ladda aksival, telefonnal fotózva

[ Szerkesztve ]

(#63579) iatti válasza stellaz (#63578) üzenetére


iatti
aktív tag

ennek is tetszik a vetítési képe.nincs különváló spot meg spill. nálam ezek a nyerők.

(#63580) Vlah válasza belaazallat (#63551) üzenetére


Vlah
tag

Én a kelleténél jobban belementem a hatásfok témába, ha a minél nagyobb fényhasznosítás a cél, akkor a convoyok közül kevés rúg labdába a driverek közt egyedül az xhp70.2-es, amit úgy láttam, hogy fasza.
Lehet, hogy az xhp50.2-es driver is jó, ami a convoy s11-ben van, de azt Westbam húzta le, mert túl szigorú a hővédelme. A legjobb talán a Convoy M21C XHP 70.2-vel hatásfokra és erőben is veri a c8F-et. A c8G az nagyon gyenge hatásfok szempontból. A convoy S11 helyett, szerintem még nézd meg a Sofirn SP33 v2.0-t, az eléggé jó, illetve kicsit rosszabb hatásfokra, de más dolgokban jobb az astrolux EC01.
Illetve, ha a méret nem számít a négycellás Convoy 4X18A XHP70.2 is fasza lehet. De ez már inkább keresőlámpa, kicsit szűkebb fénye van, mint az előbbieknek.

(#63581) stellaz válasza iatti (#63579) üzenetére


stellaz
addikt

Igen, jól használható fénye van és itt fityeg a kulcskarikán,. alig nagyobb egy aaa elemnél.

(#63582) belaazallat válasza Vlah (#63580) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

Sofirn SP33 V2-t nem találok, V3-at igen. hm. 450lm 9 órán keresztül manuál szerint.

Astroluxról nem találtam infót.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63583) bul07


bul07
nagyúr

Ezt a lámpát láthattam itt már képen? Mintha rémlene

Közben megtaláltam :DDD IMALENT MS18

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#63584) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok! Kiránduláshoz fejlámpa mellé melyiket lehet érdemes?
Convoy s21a vagy Maglite mini LED 2aa
Nincs itthon lítium aksi és töltő, a convoyhoz az is kéne.

(#63585) gyapo11 válasza belaazallat (#63574) üzenetére


gyapo11
őstag

Akkor a fényerő és az idő alakul az elképzelésedben. A fényerő mellett a szórás is fontos, ezt leginkább valós megtekintéssel lehet, a képek-videók nagyon csalókák tudnak lenni.
Nem tudom mennyire megbízhatók az ilyen adatok, én jobban örülnék méréseknek, hogy adott fokozaton adott lámpa mennyi áramot vesz föl, és ezzel már sok akkuhoz lehet találni kisütési görbéket. Pl. 500 lumenhez 1.4 A-t fogyaszt egy lámpa, akkor megnézni pár akkut, hogy ezen az áramon mikor éri el azt a feszültséget, ahol a lámpa kikapcsol. Vagy ha már van akkud, akkor azt lemérni, ekkora árammal kisütni a kikapcsolási feszültségig. Ez még jobb, mert az akkugyártók sem mindig adnak meg pontos adatokat.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#63586) gyapo11 válasza Vlah (#63580) üzenetére


gyapo11
őstag

Convoyoknál sokszor nagyon durva lépések vannak, pl. 3 és 30 %, közötte semmi, ezzel nehéz spórolni, ha a 3 kevés a 30 meg sok. A folyamatos fényerő állítással lehet pontosan annyi fényt adni, amekkorára éppen szükség van.
És kevés szó volt még a több akkus lámpákról, pl. SP36. Nehéz, de ha nem kézben van, akkor nem gond. És pont 3-szor annyi ideig megy mint egy egy akkus. Van andúrilos is, azzal még a fix fokozatok is használható, ha van kb. legalább 6 lépés, de inkább 10. Oda-vissza tud lépkedni, nem kell körbenyomogatni ha egy fokozattal vissza akar lépni az ember.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#63587) Vlah válasza belaazallat (#63582) üzenetére


Vlah
tag

Sp33 v2 beszerzés
Sp33 v2 teszt
[LINK]Ec01 teszt
Tesztekben vannak runtime mérések, abból látod a hatékonyságot.

A gyártók által megadott táblázatokat ne vedd túl komolyan, ahol nem stabil a kimenet ott nagyon irreális adatok jönnek ki. Ráadásul ezek a márkák hazudni is szeretnek olykor.
Egy 18650-es lámpánál 1500lmh, 21700 és 26650 esetén 2200 lmh felett már jónak mondható a hatásfok,
Kb 125 lm/w-nak felelnek meg. Ezek a lámpák, amiketb mondtam némelyik 140 lm/w-ot is tud néhány fokozaton.

[ Szerkesztve ]

(#63588) Vertigo18 válasza Vlah (#63587) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem is van, itthon én csak ezt használom. Nem sokkal nagyobb, mint a gyerekeim által imádott S2-es, nem kényelmetlenül nehéz a 26650-es akku miatt.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#63589) belaazallat válasza Vlah (#63587) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

Viszont az SP33 V3 jóval több üzemidővel rendelkezik.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63590) Vlah


Vlah
tag

Pontosítok, több kamuüzemidővel.
A FET-es driver nem stabil, így annak a fényáramnak jó, ha a felét leadja átlagban, mint ami oda van írva.
a V3-nak egyértelműen és biztosan gyengébb a hatásfoka.

(#63591) belaazallat válasza Vlah (#63590) üzenetére


belaazallat
addikt

Igen! :(

És nem csak az a baja. A talált tesztben a írják a fényerő a gyári érték 65%-a, mondjuk csak azzal javult jelentőset, hogy a rugókat az aksinál kiiktatta egy vezetékkel, de még így se valami szép az eredmény.
forrás: [link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63592) Vlah válasza belaazallat (#63591) üzenetére


Vlah
tag

Ez attól független, amit mondok, de akkor még a szabályozás is el lett b@szva...

(#63593) belaazallat válasza Vlah (#63592) üzenetére


belaazallat
addikt

arra próbáltam célozni, hogy sok sebből vérzik az a lámpa.

Egy ilyenre lenne szükségem, csak nem 50$ -ért. Teszt szerint is 10 órát megy 300 lumennel.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63594) iatti válasza Vlah (#63590) üzenetére


iatti
aktív tag

akkor gondolom az emisar d4s vagy a v2 se egy üzemidő bajnok?

(#63595) Vlah válasza iatti (#63594) üzenetére


Vlah
tag

Nem bajnok, de nem vészes. Veszteséges szabályzóval, meg FET-tel nem lehet ecobajnoknak lenni, az a csúcsteljesítményre való, meg a pwm-es rampingre.

(#63596) Műszakis válasza belaazallat (#63591) üzenetére


Műszakis
tag

Nekem napi használatban van a V3 . az FT03 mellett, jobban bejött mint az EC01 . tetszik a rampingja is és 26650 aksival jobb az üzemidő fogása is jobb nekem pedig nincs nagy kezem, gyengébb mint az ec01 de nem is égeti a kezem , 800-1000 lumen különbség lehet közte.nem tudom miért húzták le ennyire ,

(#63597) sarajhvh válasza ks52 (#63563) üzenetére


sarajhvh
tag

Azt elhiszem! Én is szoktam időnként szabadidőmben nézegetni, próbálgatni őket, utána amelyiket szükséges tölteni, szilikon zsírozni, áttörölgetni.
És mindez kellemes időtöltés, a mifajtánknak!
Örömet okoz! :)

(#63598) ks52 válasza iatti (#63594) üzenetére


ks52
csendes tag

De ott van marsallbot a tarsolyodban, az Anduril UI, amivel testre szabhatod az adott lámpa paramétereit, a saját igényeidnek megfelelően, reális óhajok esetén! Persze senki se várja, hogy egy közel 200g-os lámpatömeg és egy 4500-5500mAh-ás akksi folyamatosan tudjon működtetni egy lámpát max. fényerőn, időtlen időkig! A maximális hőmérsékletet, hogy meddig melegedhet a lámpa, be lehet állítani és természetesen a maximális fényáramot is. Természetesen mindezek működőképes testre szabása az az igazi művészet. A kedves felhasználó hajlamos túlzásokba esni, a fényerőt maxon akarja használni minél tovább, de ez nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#63599) papucsiga válasza gyapo11 (#63547) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Vitathatatlan, hogy a hátsó kapcsolósnak ritkábban nyúl mellé az ember, bár volt már, hogy sötétben a fejét kapcsolgattam volna. Nekem éjszaka kezem ügyében általában egy Tip vagy egy Tube van. Ezek mindig karnyújtásnyira vannak. Házon belül több, mint elég. Néha oda téved valami nagyobb lámpa is, de szerencsére csak ritkán kell használni akármelyiket is éjjel.

[ Szerkesztve ]

(#63600) ks52 válasza sarajhvh (#63597) üzenetére


ks52
csendes tag

Hát igen, ez törődés és az általa okozott megbízhatóság a lámpa működésében ez igazi örömet ad. Persze, ha nem ipari hulladékról van szó, aminek úgyis minden minden mindegy. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.