Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) ks52 válasza Műszakis (#52147) üzenetére


ks52
csendes tag

Annak már problémás lehet a kerékpárom kormányán lévő lámpatartóba való bepattintása.
Egy 26650-es 5000mAh-ás akkunak talán már nem annyira sok a 2A töltőáram.

[ Szerkesztve ]

(#52152) ks52 válasza -szabi- (#52149) üzenetére


ks52
csendes tag

Nekem ennek a Manker megfelelője -Manker U21- volt meg, de már az Acebeam L16 miatt elajándékoztam a családba.

(#52153) FBLLMAG válasza beholder00 (#52146) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Még a NiMh akkuk élet tartamát is megrövidítik azok a töltők. Léteznek fejpántok, pl. a Nitecore HB02, amire a CONVOY S2, S2+, S3 lámpái felfogathatók. Ezekbe, 18650 -es akku megy, viszont a 18650 -hez más töltő kell. 😉

[ Szerkesztve ]

(#52154) BB9000


BB9000
senior tag

Így kell lámpát eladni! https://hu.feizerbright.com/
Maga a lámpa nem egy nagy cucc, de a honlap igényes és tetszetős. Az ár viszont jó borsos!
Nem azért írtam le, hogy bárki megvegye!! Nem jó vétel! Viszont taníthatná a marketinget, aki ezt megcsinálta.

(#52155) HardSanyeee válasza BB9000 (#52154) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Korábban már volt linkelve, igen jó eséllyel csak kamu az oldal (és a lámpa is). Elég csak ránézni a véleményekre, amelyek mindig a legutolsó 5 napból származnak. Illetve az is érdekes hogy csak utánvétellel lehet átvenni a terméket. Ez is azt sugallja, hogy nem igazi cég és a weboldal készítők nem akarnak pénzt kicsalni másokból előre utalással / bankkártyás fizetéssel.

(#52156) FBLLMAG válasza HardSanyeee (#52155) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én sem fizetek már előre a lámpáimért. :P

(#52157) gyapo11 válasza BB9000 (#52154) üzenetére


gyapo11
őstag

Egy lényeges paramétert nem találtam az oldalon, az árat, anélkül meg nem veszek semmit, hogy ne tudnám az árát, szóval a weboldal nem tud célt érni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#52158) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Most lesem a Zozz táblázatát. A 2AA -s Nitecore MT20A 7600 cd (6500 cd helyett), míg a Li-Ion -os Nitecore MT20C 7650 cd (8300 cd helyett). Szemre, régebben láttam, hogy nincs, vagy alig van különbség, de azért többre számítottam. ;)

(#52159) BB9000 válasza gyapo11 (#52157) üzenetére


BB9000
senior tag

A vásárlás egyáltalán nem tanácsos ettől a cégtől, mert az oldal sok szabálytalanságot tartalmaz.
Kamu értékelések, elérhetőség hiánya, visszaküldési lehetőség, adatkezelési szám hiánya, stb stb.

Az ár akkor válik láthatóvá, ha a "Vegyemegmost" piros gombra kattintasz az oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#52160) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Aki messze szeretne látni, 20 000 000 cd érdekli, itt a MicroFire terméke. A valóság, olyan 3 - 4 km lehet. Ajánlatos messzelátóval használni. ;)

(#52161) Gargouille válasza FBLLMAG (#52160) üzenetére


Gargouille
őstag

Bringára pont jó lenne... :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#52162) MittuDomain_ válasza Gargouille (#52161) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Igen, valami Tesla-gyártmányra, amivel Hyperloop-ban tekersz. :))

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52163) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Végre, bejelzett a csomagküldő. Jön a lámpás csomag. Remélem minden benne lesz. 😉

(#52164) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#52163) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

43 kézbesítéssel előttem, várható kézbesítés 13:44 - 14:44 között. Remélem, minden feltöltve érkezik. Már alig várom. :)) :DD

(#52165) UberMutant válasza FBLLMAG (#52164) üzenetére


UberMutant
őstag

mi a francot rendéltél? (ezt a kérdést vártad, igaz?) ;]

(#52166) FBLLMAG válasza UberMutant (#52165) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem vártam kérdést. ;)

Viszont, ha már rákérdeztél, Nitecore TUP, Led Lenser MH5, Led Lenser P4X, és még pár apróságnak kellene érkeznie (1,5 V -os Li-Ion akkuknak, fejpánt, forgatható lámpatok a szíjra). Remélem, nem hagytam ki semmit. Régebben mást küldtek, mint amit rendeltem. A termék nevének számai passzoltak, csak a sorrend nem. Most megegyeztünk, hogy csak akkor fogja küldeni, ha már minden meglesz. ;)

Az Armytek termékei még hajókáznak. Nagyon jó volt az ár, ezért gondolom, valami lassú halászhajóval küldik, hogy ne keljen a fuvarért fizetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#52167) jilian


jilian
addikt

Helló!

Kaptam ajándékba egy ilyen zseblámpát.

A kérdésem az lenne, lehet-e módosítani azt a funkciót, hogy minden bekapcsolásnál másképp világítson.
Nekem csak az kéne, hogy be-ki.
Nem pedig max-ki-közepes-ki-gyenge-ki-stroboszkop-ki-sos-ki és utána jön újra a max.
Egyáltalán mire jó ez? :F

Mert az a funkció, hogy 2mp nyomom akkor sos de az hogy ennyiszer kell ki-be kapcsolgatni, nevetséges.

(#52168) WestBam válasza FBLLMAG (#52166) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nagyon várod már azt a TUP-ot :)
Mondjuk megértelek, és csalódni sem fogsz benne. Megkapta az everydaycarry.com legjobb EDC lámpa díját is 2019-re. Megérdemelte :)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52169) Donki Hóte válasza jilian (#52167) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem csak az kéne, hogy be-ki.

Be-ki, de melyik fokozaton? Az a baj, hogy maximális fényerő mellett gyorsan túlmelegszik a lámpa feje, meg gyorsan merül az akku.

A kisebb fényerő meg néha kevés.

Szóval nem jó az, ha a gyár csak egy fokozatban engedi működni a lámpát. :(

Abban igazad van, hogy a stoboszkóp villogás, meg az SOS villogás a vevők 99,999 %-ának felesleges (a maradék egytized ezrelék pedig rövidesen kifejti az ellenvéleményét :P )

Na mindegy, ha szerencséd van, akkor van a lámpában 3/5 módcsoport váltási lehetőség és/vagy módmemória.

A módmemória azt jelenti, hogy a kikapcsolás után egy újabb bekapcsolásánál az előző módban kapcsol be újra a lámpa. Ezt (ha van benne) úgy tudod aktiválni, hogy addig kattogsz a bekapcsológombbal, ameddig a kívánt fényerővel világít a lámpa. Ebben a fokozatban hagyod világítani legalább 5 másodpercig, ezután pedig kikapcsolod. Ha van benne módmemória, akkor a következő bekapcsoláskor ugyanezen a fényerő-fokozaton fog bekapcsolni.

A 3/5 módcsoport váltás pedig azt jelenti, hogy válthatsz a jelenlegi 5 lépcsős (erős-közepes-gyenge-strobi-SOS) világítási mód és egy 3 lépcsős (erős-közepes-gyenge) világítási mód között. A módcsoport váltáshoz a gyenge fokozatba kell állítani a lámpát. Gyenge fokozatban bekapcsolás után 5 másodperccel villan egyet a lámpa, ekkor kell megszakítani az áramkört a kikapcsoló gombbal. Ilyenkor módcsoportot vált a lámpa (ha van benne ilyen funkció) onnantól kihagyja a strobi és az SOS morze üzemmódokat.

Ha egyik funkció sincs benne, akkor pedig nem általában a többfokozatú lámpákat kell szidni, hanem azt, aki ezt a lámpát gyártja/eladja :(

SZERK:

A "be-ki" üzemmódról jut eszembe:

Mit mond a frigid nő a nászéjszakán?

Édesem, most vagy be, vagy ki, de nem kell ez a huzavona ;)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52170) Gargouille válasza jilian (#52167) üzenetére


Gargouille
őstag

Egy ilyet találtam neked, szerintem ez az a lámpa. Ha igen, akkor ezen nincs módmemória ez ennyit tud.

Ez valami kínai csoda lámpa átlogózva. Nem hiszem, hogy érdemes az elektronikájával mókolni, egyszerűbb venni egy normális lámpát ezt meg elajándékozni. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#52171) ks52 válasza Gargouille (#52170) üzenetére


ks52
csendes tag

Ilyen jó kis leírást én nem kaptam anno 10 évvel ezelőtt az 5000W-os Police lámpához. :K

(#52172) UberMutant válasza Gargouille (#52170) üzenetére


UberMutant
őstag

ő is ajándékba kapta, valószínűleg az ajándékozó is hasonló tanácsott kapott. :DDD

(#52173) ANOka válasza UberMutant (#52172) üzenetére


ANOka
őstag

:DDD :DDD :DDD

(#52174) Donki Hóte válasza Gargouille (#52170) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Valami program-funkció van a lámpájában, mert ha 2 mp-ig nyomja a gombot, akkor előjön az SOS villogás...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52175) WestBam válasza Donki Hóte (#52174) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Hidd el, hogy nincs. Ez egy "buta" lámpa, ennyit tud. Ha lenne benne legalább módmemória akkor azt nagy betűkkel hirdetnénk a honlapon is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52176) Donki Hóte válasza WestBam (#52175) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, ez valószínű :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52177) jilian válasza Donki Hóte (#52169) üzenetére


jilian
addikt

Hát köszi szépen a részletes leírást. :R
De sajnos egyik mód sincs benne.

Gargouille

Az enyém nem ez a lámpa. A fény erejét nem lehet állítani. (csak gombokkal)

UberMutant

Lehet ez lesz a sorsa, és majd hozzá mondom fél hangon, hogy az amazonon 80€...

WestBam

De igen ezt a 2 mp-es nyomva tartásos sos-et tudja.

....azért annyira nem gagyi! ;]
Mondjuk az enyémnek nem ér a nyomába de azért a kertig "lát" ezzel is.

(#52178) Donki Hóte válasza jilian (#52177) üzenetére


Donki Hóte
veterán

80 euró :Y

Ilyen lámpát az Aliexpress/Banggood/Gearbest shopokból 8 dollárért kapsz :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52179) jilian válasza Donki Hóte (#52178) üzenetére


jilian
addikt

Én se hittem el..link

(#52180) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Megjött a csomag. A Nitecore TUP és az akkuk hiányoztak. :((( Na akkor majd jövő héten.

Ami megjött, az a Led Lenser MH5, P4X, és pár apróság. A Led Lenser MH5 fejpántja csodás (pedig Fenix, Nitecore, Armytek, Zebralight fejpántom is van), selymes, puha a belső fele a pántnak, sehol semmi varrást nem érezni. A lámpatartón szivacsos, szilikonos rész fut körbe, ahol érintkezik a homlokomhoz. Stabil, sehol sem vág. Műanyag karabiner is van rajta. A csomagban volt még 14500 -as akku, töltővel együtt. Egyébként a fejlámpa nagyon könnyű, gyors fókusszal. Klipsz is van a lámpán. Egyébként, tényleg erős. Alapból az alsó fokozaton indul, rákattintva vált a magasabb fokozatra. ;)

A másik, a P4X szintén az alacsonyabb fokozaton indul (ellentétben a legtöbb modellel), kicsit többet kell a fókuszálásnál tekerni, de 1 tekerésnél nem többet. Pont ingzsebbe való. Gyengére számítottam, de pont megfelel, és az alacsonyabb fokozat is használható. ;)

(#52181) -szabi- válasza -szabi- (#52046) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Múltkor írtam, hogy BG mennyire tologatja a megrendelt SP36 lámpát és az új céldátum február 24.
Említettem mivel elég messze van az időpont nem mondom vissza mert kíváncsi vagyok lesz e még addig bármi egyéb állapota a rendelésnek.
Arra viszont nem gondoltam ami ma jött rendszerüzenet: "We are glad to inform you that your order has been shipped out"
Így most jön két azonos lámpa egyik GB másik BG-ről. :)

üdv

(#52182) WestBam válasza -szabi- (#52181) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Megkapták a javított készletet ők is, épp itt volt az ideje :)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52183) -szabi- válasza WestBam (#52182) üzenetére


-szabi-
őstag

Mindkét kezembe jut majd egy. :)
Persze annyi aksim nincs, hogy egyszerre használjam a kettőt.
Egyébként is venni kellene, mert SP36 elviszi a 3db-os tartalék készletem.
Majd megpróbálom egyiket eladni, kettő azonos lámpa teljesen felesleges.
Már csak egy jó fejlámpa meg egy 26650/XHP70.2 lámpa kellene és megvan amit anno elterveztem, lassan egy éve. ;)

üdv

(#52184) Zoli-bácsi válasza -szabi- (#52183) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Banggood-on most van is kupon a 4db Button Top Samsung 30Q-ra. ($16.09+$3.83szállítás)

[ Szerkesztve ]

(#52185) i-sti válasza Zoli-bácsi (#52184) üzenetére


i-sti
senior tag

Linket tudnál adni?

Novum Forum Siculorum

(#52186) -szabi- válasza Zoli-bácsi (#52184) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez nekem sem jön elő keresésre.

(#52187) Zoli-bácsi válasza -szabi- (#52186) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

és (#52185) i-sti

Pedig ott van, ez az , és a kupon hozzá: AC18

Sőt, ez még olcsóbb, 15.39$ (nincs műanyag tartóban) és egy ilyen ajándék kemping lámpa is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#52188) -szabi- válasza Zoli-bácsi (#52187) üzenetére


-szabi-
őstag

Jah... hát kuponnal könnyű. :)
Bocs, elsiklottam afelett, hogy kuponnal. :B

SZERK:
Kíváncsiságképp, mivel van már Panasonic és Samsung aksim kipróbálnák mást is.
Érdemes valami LG vagy Sanyo-t?
Vagy azok most annyira nem jó vételek?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#52189) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Pár megfigyelés az új szerzeményekről (LL MH5, P4X)

2 fokozat van a lámpákon, és ezek alacsony fokozatról indulnak. Mind a 2 klipsszel rendelkezik. Kb ennyi a közös bennük.

A LL P4X a M5 -re hasonlít, csak picit gyengébb.
A fejlámpa teljesítette a 10000 cd fényerőt, fókuszban, magas fokozaton, míg a szórt fény, alacsony fokozaton, elég az esti sétához.

(#52190) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#52189) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Pár kép, hogy ne csak beszéljek.

A LL MH5 és LL P4X A4 -es lapon

A fejpánt szerelékeit én döntöm el mit pakolok a fejpántra, ill. ráteszem a felső pántot, vagy nem. A szíjra akasztatható forgatható tokba, tartalék akkuk is pakolhatók.

És maga a fejpánt 2 lámpával, elforgatva. 18 mm -től vastagabb lámpákat lehet belepakolni.

(#52191) Gargouille válasza FBLLMAG (#52190) üzenetére


Gargouille
őstag

Az a P4X csinos kis lámpa!

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#52192) FBLLMAG válasza Gargouille (#52191) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Csináltam pár esti képet, hogy lehessen látni a különbséget. Ugyanolyan ISO beállítás mellett készültek a képek. A P4X 1600 cd (2000 cd) fényereje is mutatja, nem egy fényágyú. A 17,5 m távolságban levő kémény is azért jól látható.

A LL MH5 már kicsit erősebb, a hátsó ház fala is látszik (80 m). Azért a legtöbb átlagos fejlámpa ezt nem nagyon tudja. Pláne úgy, hogy a LL MH5 92 g (fejlámpa + akku + fejpánt)

És, hogy legyen összehasonlítási alap, itt a Nitecore MH23, 1800 lm fokozaton (21600 cd)

Szemre, azért fényesebb volt minden, meg volt valamennyi szórt fény is.

[ Szerkesztve ]

(#52193) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Sziasztok.
Van egy ilyen fejlámpám kínából.
Évekig használtam de sajna mind a led mind a driver tönkre ment benne.
Honnan tudnék pótalkatrészeket keríteni hozzá?

(#52194) #07813632 válasza FBLLMAG (#52192) üzenetére


#07813632
törölt tag

Az MH5 nagyon tetszik. Azt írja magas fokozaton 4 óra az üzemidő egy 14500as akkuval. Gondolom a 400 lument csak néhány percig tartja, utána csökken. Mi az a fénymennyiség amit stabilan tud tartani?

(#52195) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Mivel nem találok érdekelne LG aksikból lehet "button top" kivitelt venni?

üdv

(#52196) FBLLMAG válasza #07813632 (#52194) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Majd ezt is megnézem. A MH8 már stabil kimenetű is lehet, mármint ha arra állítod, és még fényesebb, erősebb. A MH5 az tuti, hogy időzített fényáram csökkentéssel rendelkezik. De bármikor újra kezdheti, újra indíthatod a magas fokozatát.

Megvan a mérés.

- 5 percig - 100 %
- 5 perc alatt csökken 60 % -ra
- 20 percig - 60 %
- 15 perc alatt csökken 20 % -ra

1 órát kivártam - 20 % -on állt, szerintem ezt tartaná már végig. De ez is 1600 - 2000 cd fényerőt jelent.

A valóságban, szerintem, 30 percnél tovább, magas fokozaton úgysem fogom használni. ;)

Ez alatt az idő alatt, befejezem az ásást, fűnyírást, stb, körbe lesni pedig 1 - 2 perc is elegendő. Esti sétára meg elég az alacsonyabb fokozat is.

(#52197) #07813632 válasza FBLLMAG (#52196) üzenetére


#07813632
törölt tag

Eléggé vállalható. Elférhetett volna még benne egy középső fokozat is úgy 30% körül amit stabilan tud tartani, de így is nagyon használhatónak tünik. Ha sok pénzem lesz ilyet veszek majd. :)

(#52198) ZozzV6 válasza SlyChocolate (#52193) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ehhez sehonnan. Jobban jársz egy újjal de ettől vannak sokkal jobbak már. nem túl drágán. Én messzire elkerülném az ehhez hasonló lámpákat.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#52199) SlyChocolate válasza ZozzV6 (#52198) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Adhatnál ötletet mit válasszak.......

(#52200) nufenen111 válasza ZozzV6 (#52198) üzenetére


nufenen111
tag

Én ezt autószereléshez használom már pár éve. Nagy előnye a kényelme, és a dupla akkunak hála a hosszú üzemidő. Munkáslámpának tökéletes. Sátorozáshoz persze nem ezt viszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.