Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) vince


vince
őstag

#51838-ban szerepel mindkét toknak a linkje :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#52052) Zoli-bácsi válasza vince (#52051) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi. :R

Azóta vélemény, tapasztalat? Még mindig ajánlott?:D

[ Szerkesztve ]

(#52053) vince válasza Zoli-bácsi (#52052) üzenetére


vince
őstag

Igen, nagyon klassz

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#52054) Lacerta válasza WestBam (#52048) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Arra gondoltam, hogy a powerbankot lehet gyorsan feltölteni.
Azt meg akkor, ha van PD / QC szabványú töltőd is. Ha nincs, akkor nem tudod kihasználni a lehetőséget.

A telefonban nem tudom milyen töltésszabályzó van, de baromira gyorsan tölti, bármibe is dugom be.
Kicsi az akkuja. :)
A jobb sima ( nem QC / PD ) usb töltők röhögve tudnak 2.5-3A-eket portonként, a teló LiPo akkura pedig minden további nélkül rá lehet engedni 1C töltőáramot. Ha a gyártó engedi, és ha jó ( és rövid ) kábellel töltöd.

Ekkora power banknál sztem must have a gyorstölthetőség. Az én 20Ah-som egy örökkévalóságig ( 10-12h ) töltődik normál USB portról ( olyanról, ami amúgy 3,5A-nél szabályoz le ) 50 centis AWG20 vastagságú madzagon.
Ugyanez QC3.0 portról kb. 6 óra. Az se egy észvesztően gyors töltés. Mondjuk az is igaz, hogy ennek a Blitzwolfnak izmosabb a bemenete, az enyém 18W-ot tud nyelni, ez meg 30-at.

(#52055) -szabi- válasza -szabi- (#52040) üzenetére


-szabi-
őstag

BG témában még annyit tennék hozzá több mint egy éve kívánságlistán van S3 PRO.
Most féláron van és egyik féle nem is volt rendelhető másik, rögtön "sold out" lett.

[ Szerkesztve ]

(#52056) spileraaa


spileraaa
senior tag

nagyszülőknek volt egy ilyen lámpájuk VARTA LED Day Light 2AA [link] de elromlott
ehhez hasonló van kinabol?
ez azért volt jó mert ritkán kellet elemet cserélni benne vagyis elég spórolós volt

amit vettem helyette a lidlbol az elég hamar lemeríti az elemet

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#52057) vince válasza spileraaa (#52056) üzenetére


vince
őstag

Miért nem veszel ugyanilyet ha bevált? A legolcsóbb helyről (+postaköltség) rendelve kb. $10 körüli az ára. Zanflare F2 másfélszer drágább és lehet, hogy az is hamarabb merít, mint a Varta.

(#52055) -szabi-
Most rendelhető, de visszament az ára, megint 70 USD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#52058) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Közvéleménykutatnék 18350 témakörben (az X1R mellé már úton van a rövid csöves Astrolux S1 is), nem volt a fórumon eddig annyira sok találat róla. Igazából a korrekt közpépszert keresem fajlagosan a legjobb áron, nem kell atom üzemidő ilyen kis lámpákból. Kell viszont nagy terhelhetőség az S1nek, vagy a hajamra kenhetem a pillanatnyi 1600lm-t. Mondjuk ha nem éri meg a felárát, van 18650es cső meg rendes akksi itthon, de gondoltam rákérdezek, mik a lehetőségek.

Amire eddig jutottam:
valós-értelmes kapacitás: Aspire, Shockli

A keeppowerek-nitecore-ok igen drágák, egy soshine nem tudom, milyen lehet. Egy random jóáras szett hivatalosan is max 2A-t ad le, ami "kevés", de még a Liitokala is megáll 2,7A-nál; WestBam tesztje szerint pedig 3,5A pillanatnyi terhelést is felvehet turbón.

Összességében, jó látom, ha teljesítmény akarok olcsón, akkor 18650?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52059) -szabi- válasza vince (#52057) üzenetére


-szabi-
őstag

Annyiért eddig se nagyon vitték, túlárazott.
Mostanra meg a konkurencia egyszerűen lelépte.
Ebben az árkategóriában Astrolux FT02 megeszi szőröstül-bőröstül.

üdv

(#52060) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Utorch V8 CREE XPL
Kupon: QY1CPOJ347QY1
(2023)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#52061) spileraaa válasza vince (#52057) üzenetére


spileraaa
senior tag

mert a postaköltség kb fele a termek árának és kinabol elküldik ingyen ezert kérdeztem hátha ott is van ehhez hasonló

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#52062) #07813632 válasza spileraaa (#52061) üzenetére


#07813632
törölt tag

Ezt bármelyik bevásárlóközpontban megkapod. Pl.: tekkó, obi stb.

(#52063) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Megjött az alis Convoy boltból a Nichia LED-es S2+ és C8 lámpa.

Szépen működnek, tényleg jó a színük, de nem találom bennük a módmemóriát :(

Hogyan lehet azt elérni, hogy ne kelljen fél percig morzézni a hátsó kapcsolón, ha egy bizonyos fényerőn akarom használni őket :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52064) WestBam válasza Donki Hóte (#52063) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Keresd meg a BD06 cikkem. Abban találsz kezelési leírást a biscotti firmware-hez :B

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52065) ZozzV6 válasza MittuDomain_ (#52058) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Pontosan jól látod. Aspire és Shockli.
Shockli egy hajszállal jobb de tökmindegy a kettőből melyiket veszed.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#52066) MittuDomain_ válasza ZozzV6 (#52065) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:R :R
Akkor elkezdek ebből keresni valami jóáras cuccot.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52067) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Ebbe vajon milyen akku lehet?
Esetleg 18650?
Persze a teljesítményét sokallanám a 3000mAh.t

(#52068) Kozy10 válasza Kolty (#52067) üzenetére


Kozy10
tag

Lehet LG HG2 és az 3000 mAh-s valóban.

(#52069) ZolkoW válasza Kolty (#52067) üzenetére


ZolkoW
őstag

általában az akku nyers leadott kapacitását adják meg, nem az 5V-os leadottat. annak meg reális.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#52070) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Találtam videókat, a Fenix BC25R, BC35R kerékpárlámpákról, amik bemutatják hova szánták ezeket. ;)

(#52071) ks52 válasza FBLLMAG (#52070) üzenetére


ks52
csendes tag

Hát igen, ezeket még kiegészítve egy jó fejlámpával és a kormányon egy másik jó erős segédlámpával, már
úgy bele lehet menni a vak világba!
A viccet félretéve, fontos a kerékpárosnak is látni és látszania! :K

(#52072) Gargouille válasza FBLLMAG (#52070) üzenetére


Gargouille
őstag

Nagyon profi a cucc!

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#52073) Donki Hóte válasza WestBam (#52064) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Megkerestem, megtaláltam, kinyomtattam, elszörnyedtem, kipróbáltam, nem működött :O

Ha jól veszem ki a leírásból, akkor bekapcsolás után 10 alkalommal be kell félig nyomni a kapcsolót, hogy a programozási módba lépjen a lámpa.

Na, nekem nem lép programozási módba, hanem szépen lépked körbe-körbe a különböző fényerejű és villogású üzemmódok között :( Nyomhatom félig a kapcsolót tízszer, százszor, akkor is csak körbe-körbe lépked a beállított programok között.

Arról nem is beszélve, hogy teljesen más beállítás van a C8 és az S2+ lámpában, az S2+ lámpában legalább aktív a módmemória, de a programozási módba való belépés szintén nem működik a fenti módon :U

A 10 feles gombnyomás rövid gombnyomás legyen, vagy hosszú gombnyomás legyen :F

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52074) Ra3 válasza Donki Hóte (#52073) üzenetére


Ra3
őstag

Pedig annak úgy kéne mennie, talán az a lényeg hogy ezeket a félig lenyomásokat gyorsan kell csinálni. Kb. tíz után elalszik, és ott már lehet választani hogy konfigolni akarsz vagy módmemóriát ki-be kapcsolni.
Szerk. :rövid, gyors megszakítások félig lenyomott kapcsolóval, kattania nem kell.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#52075) 1stVikman válasza Donki Hóte (#52073) üzenetére


1stVikman
senior tag

Itt egy videó: youtube biscotti fw
Simon mutatja be, hogyan kellene működnie.

(#52076) Donki Hóte válasza Ra3 (#52074) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bármit csinálok, rövid gombnyomásra a következő világítási módba lép, ha egyszer nyomom, akkor a következőbe, ha nyolcszor akkor körbelép a teljes programon, ha tízszer, akkor akkor a harmadik módba lép (nyolc gombnyomás egy kör, utána kettő a harmadik üzemmód).

Itthon már mindenki rajtam röhög, hogy hol gyorsan, hol lassan, de nem lankadó kitartással nyomkodom ezt a kurva kiváló lámpát :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52077) WestBam válasza Donki Hóte (#52076) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Pár kérdés:
- hány mód van jelenleg a lámpádban?
- alacsony fokozaton 5 másodperc után nem alszik ki egy pillanatra?
- a fejet ha leszeded a driver alján látsz arany színű csillagokat?

Valami zavart érzek itt a térben. A leírásban egyértelműen Biscotti FW-es drivert ír Simon. Ha véletlenül a régebbi lenne benne akkor villan alacsony fokozatban. Ha csillagok vannak a driveren akkor hű, valami régészeti feltárás áldozata lettél.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52078) ZozzV6 válasza WestBam (#52077) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Csillagos driver már kb két éve nincs S2+-ban és C8-ban. Azt nézd zöld vagy piros-e a driver panelje.
Piros a Biscottis.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#52079) tigipuf válasza WestBam (#52064) üzenetére


tigipuf
senior tag

Én is elolvasnám a BD06-ról az írásodat,de nem találom a blogodban.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#52080) Gargouille válasza Donki Hóte (#52076) üzenetére


Gargouille
őstag

Teljesen nyomd be, ki-be kapcsolgasd nagyon gyorsan, a 10-dik után kialszik a lámpa és utána felvillan egyszer majd felvillan duplán....

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#52081) nufenen111


nufenen111
tag

Convoy L6-hoz nem tudna valaki egy kuponkódot?

Egyik barátomat rávettem, hogy a Bangoodról rendeljen be magának egy L6-ost, nagyon tetszett neki az enyém. Illetve küldtem neki az akciós linket.vagy két hete 3 napig rendkívüli akciós volt, talan 42 dollár környékén volt az ára. Megrendelte, de mégsem tudják küldeni, de vagy vár, vagy levásárolhatja az árát vagy visszaküldik a pénzt. De neki egy L6-os kellene inkább.

(#52082) 1stVikman válasza nufenen111 (#52081) üzenetére


1stVikman
senior tag

Tessék! ;)
BG-ről 39,41 $ ezzel a kuponnal: BGCL6
Hideg (6500K) és semleges (5000K) színhőmérsékletű leddel szereltre érvényes.
Feldolgozási idő febr.3 !

#convoy L6

[ Szerkesztve ]

(#52083) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Már kapható az új verzió (Convoy L6)
Több lumen és az újabb XHP70.2 led.

üdv

(#52084) gyapo11 válasza ks52 (#52071) üzenetére


gyapo11
őstag

A látszanira láttam valamit, ami jó lehet. Valami fényvisszaverős nadrág. A fotón látszik, hogy a környezetből hogy kiugrik a fényével, ezt jól fölcsíkozni és kabátra, hátizsákra, biciklire ragasztani/gumizni/tépőzárazni belőle

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#52085) nufenen111


nufenen111
tag

Köszönöm a segítséget.
A gond az, hogy megvan rendelve, ki van fizetve és nem küldik... De elvileg le is lehet vásárolni az összeget.

(#52086) nufenen111


nufenen111
tag

Az új led vajon kapható lesz a régebbi L6-osokba? Ki lehet cserélni az Xhp70-est Xhp70.2-re? Érdemes egyáltalán?

(#52087) Nahát! válasza 1stVikman (#52082) üzenetére


Nahát!
tag

Viszont ez a kupon nem nyilvános; az oldalon, ahonnan származik külön kérés is, hogy ne oszd meg nyilvános fórumon, mert ha észleli a banggood és/vagy a gyártó: visszavonják.
Ezért Martin elég mérges szokott lenni, nem is éppen szép szavakkal "köszönte" meg az ilyesmit.
A weboldal címét add meg inkább, ahonnan vetted, vagy küldd privátban.

[ Szerkesztve ]

(#52088) nufenen111 válasza Nahát! (#52087) üzenetére


nufenen111
tag

Jaja, törölni kellene.

(#52089) ZozzV6 válasza nufenen111 (#52086) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nem vagy előrébb vele sokkal. A réginek ráadásul homogén fehér fénye van. Az XHP70-2-nek sárgás koronája van. Kicsit látszik hogy élesebb a spot és szűkebb, meg talán egymás mellett a távon is látod de nagyon enyhén. Akinek nincs még L6 és most akar venni annak megéri elgondolkodni az újon de a régibe led és reficsere az kb 25$ és annyit nem ér pluszba. Akkor ha mindenképp az kell jobban jársz eladva a régit és venni egy újat egybe.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#52090) Donki Hóte válasza WestBam (#52077) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A C8 lámpában 8 fokozat van, eléggé kicsi fényerőről indul és az utolsó mód az akku feszültség kijelzés, ez nagy valószínűséggel az első Biscotti működési mód. A C8-ban nincs módmemória. A driver paneljén alul nincsenek csillagok, piros az áramkör egy kis convoy felirattal.

Az S2+ lámpában 3 mód van, valószínűleg az 5-ös Biscotti mód. Ebben a lámpában van módmerória, a driveren csillagok nincsenek, a PCB zöld, szintén kis convoy felirattal.

Az S2+ jó is lenne, a módmemória miatt tudom, hogy mit fog csinálni a lámpa.

A C8-nál viszont jó lenne bekapcsolni a módmemóriát, a többi hókuszpókusz nem érdekel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52091) ks52 válasza gyapo11 (#52084) üzenetére


ks52
csendes tag

Tetszik! Jó anyag, a nadrág felesleges, tényleg fel kellene csíkozni, egy csapásra -csíkozásra- több élmény! :B

(#52092) 1stVikman válasza Nahát! (#52087) üzenetére


1stVikman
senior tag

Nem tudom ki az a Martin, és hol van írva, hogy tilos megosztani.
Google keresőben beírod a "convoy L6 coupon" szavakat, első a GB oldala, második egy kuponos oldal.
Nyilvános, mindenki számára megtekinthető, kategóriákra bontva (pl. flashlights) kereshető adatbázissal.
Én ott találtam, ha egyről beszélünk. (Ha más oldal, akkor linkelheted is, akár PM-ben.)
Ha ezzel valami szabályt sértettem, törölje a hsz-t egy moderátor, vagy szerkessze.
Segíteni akartam.
Elnézést kívánok... :(((

(#52093) ZozzV6 válasza Donki Hóte (#52090) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ha zöld az S2+ drivere akkor az nem biscottis csak a 3/5 módos. minimum fokozaton kb 5 másodperc után villan a led. akkor ha kikapcsolod így váltasz a 3 és az 5 mód között. Mást ezzel nem tudsz csinálni és a módmemória is fix. A piros driver az Biscottis.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#52094) Donki Hóte válasza ZozzV6 (#52093) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mind kettőt Biscottis firmware-el hirdették, de ezek szerint az S2+ nem az. Ez jó hír, mert ez a lámpa így kezelhető.

A C8-at már megpróbáltam jónéhány alkalommal tízszer megnyomni, de eléggé mission impossible a dolog, mindegy, megpróbálok együttélni azzal, hogy mindig holdfény üzemmódban kapcsol be.

Arra már ráéreztem, hogy mennyit kell nyomni ahhoz, hogy ne előre lépjen a programban, hanem visszaálljon holdfény módba, szóval majd megleszek vele valahogy.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52095) ZozzV6 válasza Donki Hóte (#52094) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Van most otthon egy Biscottis C8-am és terveztem is egy ideje a kezeléséről egy videót csinálni de most akkor igyekszem ezt megsürgetni. Aztán lehet könnyebb látva a dolgot megismételned mint elmondásokból csinálni. tényleg nagyon gyorsan kell nyomkodni. kb másodpercenként 3-4 gombnyomás. Az nem baj ha 10 fölé mész. onnan ismerszik meg ha elég gyorsan csinálod hogy amikor a 10-et elhagyod már nem villan fel a led a nyomkodás közben.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#52096) Donki Hóte válasza ZozzV6 (#52095) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Oké, köszi, majd megnézem a videót :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#52097) adam7027


adam7027
csendes tag

Sziasztok!

Haikelite tulajokhoz (és/vagy ideiglenes használóihoz, pl. ZozzV6) lenne kérdésem az MT03 illetve MT09R és MT07S modelleket illetően.

Jelentős különbségeket tapasztaltam ezen lámpák melegedését illetően, az érdekelne, hogy melyik lámpának mennyire vastag az a része, ami a LEDektől elvezeti a hőt.

Van egy MT07S-em XHP70.2-vel szerelve, kb. 4500 lumenre lehet képes. Van egy MT09R XHP35 HI verzióm is, ami valahol szűken 6000 körül teljesíthet. Tudom, hogy az XHP35 HI valamivel kevésbé hatékony, mint az XHP70.2, de mégis az MT09R-em sokkal gyorsabban átmelegszik (nem lesz nagyon égetően forró, csak kellemetlenül meleg, de akkor a TA féle driver lejjebb is kapcsol - és nem úgy, mint 1-2 FireFlies lámpa esetén, amikor még a külsejének nem is volt ideje átmelegedni, de már sokkal lejjebb szabályzott).

Gondolom, ennek örülnöm kell, mert ez azt jelenti, hogy jobb a hővezetés, mint pl. az MT07S esetében vagy akár az MT03-nál, de nem tudom, hogy minden szempontból helyes-e a következtetésem.

(#52098) WestBam válasza Nahát! (#52087) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Teljesen nyilvános a kód, tehát maradhat ;)

Az, hogy ki mit ír ki az oldalára ne érdekeljen, én is írhatom, hogy az összes kód az enyém, csak az én linkemről vásárolj, de én ilyet nem teszek, mert nekem egy hobby, nem megélhetés :N

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52099) WestBam válasza adam7027 (#52097) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ha már itt vagyok, ugyan nem engem szólítottál de válaszolok:

MT07S - 470g - 1x XHP70.2
MT03 II - 600g - 3x XHP70
MT09R - 650g - 3x XHP35
Fireflies E07 - 125g -7x XPL

A lámpa tömege, a LED-ek száma (nyilván ha meg is van hajtva) és a hő elvezetése erősen összefügg.
A Fireflies lámpák normál elemlámpa tömegében próbálnak meg 2500-6900 lument kipréselni magukból. Kb. bekapcsolod és másodperceken belül felforrósodik a fejben a pill, bármilyen vastag lehet, ilyen kis tömeggel nem tudja eloszlatni hová, hacsak nem egy hűtőborda lenne az egész lámpa. Nyilván a test még fel sem forrósodik de a pill már bőven 80-100 fok körül járhat, ezért vissza is vesz a hővédelem. Többek közt ezért is nem kedvenceim ezek a sok LED-es kis lámpák.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#52100) Nahát! válasza 1stVikman (#52092) üzenetére


Nahát!
tag

Elnézést, én csak az M4D... oldalról ismertem, ahol szigorúan meg van hagyva, hogy ne hozzuk nyilvánosságra az ott található kuponokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.