Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) #07813632 válasza HardSanyeee (#51250) üzenetére


#07813632
törölt tag

Síma alaumínium, fekete. 10 dollárért vettem a GB-n. tavaly. Akkor ugynannyi volt a xpg2-es is. Már bánom, hogy nem vettem többet.

[ Szerkesztve ]

(#51252) #07813632 válasza xuser (#51248) üzenetére


#07813632
törölt tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#51253) WestBam válasza HardSanyeee (#51243) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Köszi a tesztet, így már biztos vagyok benne, hogy ezt kihagyom, pedig rajta volt a kis listámon! :R

Egy észrevétel:
Ilyen felépítésű JetBeam JET-u is, annak is ilyen "emeletes" a driver-e. Ugyan így twisty kapcsolású és jelentkezett is rajta hiba, mégpedig nem minden esetben kapcsolt be. Ha túl erősen húzzátok rá a fejet a testre akkor a drivert túlságosan megnyomja, és e miatt tud eltörni az átvezetéseknél a forrasztás. Javítható házilag ha van egy jó picike pákád, türelmed, célzóvized és még egy kis türelmed, de eléggé szívás ha valaki nem ebben melózik. Szóval csak épp összezárni, nem kell meghúzni!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#51254) ZozzV6 válasza Vlah (#51241) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nem. Az S2+-é alul széles.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#51255) UberMutant válasza xuser (#51248) üzenetére


UberMutant
őstag

ez jobb
Skyrc MC3000

(#51256) Vlah válasza ZozzV6 (#51254) üzenetére


Vlah
tag

Köszi a választ! A reflektor és az optika sem jó bele? Vagy csak a refi?

(#51257) ZolkoW válasza Vlah (#51256) üzenetére


ZolkoW
őstag

lencse rakható az x2r-be,kis ügyeskedéssel, ha jól emlékszem,egy duci o-gyűrű nem árt bele távtartónak a lencse pereme és a test közé. így magyarázta ki Árpi.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#51258) HardSanyeee válasza #07813632 (#51251) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Az tényleg jó ajánlat volt. Közben megtaláltam sima alumínium változatban, de ugyanúgy nem kapható, szóval valószínűleg ezért nem került fel a listámra. Nem tudom miért preferálják a gyártók a hideg fehér színt, számomra ez nagy bánat, simán lehetne legalább 2 LED opcióval árulni a lámpákat. Persze valamelyik gyártó így tesz szerencsére.

(#51259) ZozzV6 válasza Vlah (#51256) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Tir optikák jók lehetnek bele.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#51260) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Ha már TIR optika, a Fenix E16 el kezdte használni a 3 mm vastag TIR lencséjét. Egyébként, mintha egyre gyakrabban használnának a gyártók TIR lencsét. ;)

(#51261) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Valakinek feladták már az akciós Eagle Eye-t?
Nekem még mindig processing, de csak elküldik...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#51262) Gargouille válasza HardSanyeee (#51258) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezt én sem értem miért nem lehet többféle színhőmérsékletű leddel ajánlani a lámpákat. Néhány "gagyibb" gyártó érdekesen képes erre a bravúrra, míg sok nagy nevű gyártó meg nem. Technikailag semmilyen akadálya nem lenne és a vevők is örülnének neki.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#51263) ks52 válasza Gargouille (#51262) üzenetére


ks52
csendes tag

Ez számomra is fontos lenne, hogy ne egy rám erőltetett színhőmérsékletű leddel keljen használnom a kiválasztott lámpát! :K

(#51264) Vlah válasza ZolkoW (#51257) üzenetére


Vlah
tag

Köszi, megrendeltem :C

(#51265) WestBam válasza Gargouille (#51262) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Azért róna némi mennyiségű melót pluszban a nagyobb brandek-re ha nem csak a megszokott kettő változatot árulnál (CW és NW vagy CRI), hanem mondjuk minden modellből 4-5-6 változatot.
Nem beszélve a forgalmazókról, akiknek így jóval nagyobb készletet kellene fenntartani.
Aztán ott van a sor végén Átlag Béla is, aki bemegy a boltba, elemlámpát venni. Dönthet, hogy sárgás, vagy fehér fényűt szeretne (ami azért brand gyártóknál valóban hófehér színt takar, nem kékes-lilás gusztustalan árnyalatot). Ugye Átlag Béla is sokkot kapna ha oda vetnél elé 5-6 változatot, hogy akkor melyik kell, döntsd el. Így sokkal egyszerűbb Neki is a döntést meghozni.

Szerintem ez így rendben is van teljesen, hiszen aki benne van valamennyire az ismeri az alternatív forrásokat, vagy tud kettőt forrasztani, ha LED-et cserélne a lámpában. Mondjuk Brand lámpában nehezebb, mert az emittert kell cserélni nem kompletten PCB-vel, de ilyeneket még a topikból is max 1-2 ember csinál, a többiek elfogadják azt ami van. Én is megbékélek ezzel, miért is szívatnám magam?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#51266) HardSanyeee válasza WestBam (#51265) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Ez természetes, a nagyobb választék több munkával is jár. De azért egy 50-100+ dollár árú lámpánál már igen erősen húzza az ember a száját, ha nem azt kapja, mint amit szeretne. Szerintem a gyártó számára jobban megérné az a +X% befektetés, mint vevőt bukni egy jelentősebb összegbe kerülő lámpánál. Persze nem kell Convoy szinten túlzásba esni 5 fajta led színhőmérséklettel, tényleg bőven elég egy CW (6500K körüli) és egy NW (4500K körüli) változat is, ez talán nem nagy kérés.

Igazából a problémát az is tovább fokozza, hogy a prémium gyártók oldalán nem elég hogy nincs színhőmérséklet választási lehetőség, de még annak az egynek a színhőmérsékletét sem közlik. Ennyit illene azért feltüntetni.

Átlag Béla pedig ne egy prémium lámpával kezdjen, vagy ha igen, akkor ecc pecc kimehetsz módszerrel döntsön, vagy kérdezzen meg egy hozzáértőt :)

[ Szerkesztve ]

(#51267) WestBam válasza HardSanyeee (#51266) üzenetére


WestBam
Topikgazda

De ezen az úton már elindultak, ezt írom, hogy már észrevették, hogy van igény az NW árnyalatra is a CW mellett, de lehet nem NW hanem CRI modellként kapod meg. Lassú és rögös az út, de elindultak és ez a fontos!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#51268) #07813632 válasza HardSanyeee (#51266) üzenetére


#07813632
törölt tag

Több esetre emlékszem amikor azért nem vettem lámpát mert nem lehetett melegebb színű leddel venni.
Azért van néhány prémium gyártó akik több lehetőséget is kínálnak. Pl: Zebralight, Eagletac

Egyébként nem is a magas cri a fontos ( Csak nagyon spec. esetben van valódi gyakorlati haszna) hanem, h ízlés szerint lehessen legalább 2 vagy 3 szín közül választani.

[ Szerkesztve ]

(#51269) #07813632 válasza HardSanyeee (#51258) üzenetére


#07813632
törölt tag

[link]

Lehet kapni, de elég drága.

(#51270) Gargouille válasza WestBam (#51265) üzenetére


Gargouille
őstag

Kivételesen ezzel most nem értek egyet, mert:

Egyfelől az, hogy a gyártókra meg a kereskedőkre plusz terhet ró, ez nem érv. Eleve brand termékekről beszélünk, minden bele van számolva többszörösen az árába (tervezés, tesztelés, marketing stb..) a vásárló vastagon megfizet minden költséget, nem hiszem, hogy ezen múlna.

Másfelől ez egy erős marketing fegyver is lehet a gyártó kezében, mert ez olyan feature amit nagyon jól lehet eladni.

Az egységsugarú béla meg ilyen lámpát nem vesz, mert aki rákölt egy kisebb vagyont egy zseblámpára az tudja mit vesz. És ugye ha megfelelően le van írva a brossúrában, a leírásban, a weblapon, a reklámban stb., hogy melyik színhőmérséklet mit takar (összehasonlító fotókkal), hogyan néz ki és mire alkalmas, akkor máris nem gond.

De jó hír, hogy azért már van itt-ott cw-nw választás, de szerintem az lenne az alap mint Simonnál, hogy kelvin szerint 5 féle opció.

Ha például prémium autót veszek akkor igényem van, hogy választhassak bele belső borítástól motorig mindent. Egy prémium lámpánál szerintem ugyanígy indokolt lenne/lehetne.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#51271) FBLLMAG válasza HardSanyeee (#51266) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az Eagle Tac már ezt megcsinálta. A vásárló nem csak a több színárnyalat között, de akár 4 - 5 ledgyártó között is választhatott, nem is olyan rég. Így történhetett meg, hogy pl Convoy S3 méretű lámpából 4000 - 16000 cd fényerejű lámpát lehetett kapni, kb azonos fényárammal. De előre kellett a ledet, modult, testet rendelni.

Távolabbra hordó lámpák hidegebbek, és minél rövidebb a táv, annál melegebb a fénye a lámpáknak. És ennek van is értelme. A toll lámpákat a Fenix, Nitecore esetében meg már csak magas CRI -vel (meleg fehéren kapod), a magas szín visszaadással, és persze a meleg fehér fény nyugtat. :D

[ Szerkesztve ]

(#51272) FBLLMAG válasza Gargouille (#51270) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A prémium gyártó megadja az ANSI / NEMA FL 1 szabvány szerint az adott led -hez tartózó adatokat. Ma már a lm, cd, LUX (2 m távolságról), üzemidő, hatótáv (0,25 LUX) is szerepel a táblázatukban. Minden ledhez az adott lámpánál más - más adatok tartoznak. Pl a Convoy esetében láttál már ilyen táblázatot? Nehogy megsértődj a kérdésen, egyszerűen nem írta alá a közös nyilatkozatukat.

Az Armytek is kb 2 - 3 ledet használ, de az adatlapján még az alkalmazott cipőmérete is szerepel aki gyártotta a lámpát. :DDD

(#51273) Gargouille válasza FBLLMAG (#51272) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, de a színhőmérséklet - amiről épp szó volt - az nem (vagy csak én nem találtam) csak annyi, hogy warm. Nekem ez nem mond sokat, hogy neki mi a warm.

Amúgy igen, sok adatot megad, de ez a "szabvány szerinti hatótáv" ugye szintén egy olyan adat (megegyezés ide vagy oda) amit a gyakorlatban el kell osztani kb 3-al és annyi a valóságban. Kicsit mint a wifi eszközöknél a dobozra ráírt átviteli sebesség, vagy a sok ezer lumenek. :) amivel csak az a baj, hogy aki ezt nem tudja és vesz mondjuk egy 300 méteres hatótátvú lámpát jó drágán (mert ugye szabványos, meg rá van írva), aztán áll a pusztában és 200 méteren elfogy a lámpa használható fénye, az úgy fogja érezni, hogy becsapták.

Simon védelmében annyit, hogy nem prémium gyártó, nem egy nagy "brand", és árazásban is töredéke azoknak amikről te beszélsz, ehhez képest viszont korrekt munkát ad ki a kezéből.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#51274) #07813632 válasza Gargouille (#51273) üzenetére


#07813632
törölt tag

Simon nem egy nagy "brand", de lehet több lámpát ad el bárkinél. :)

(#51275) FBLLMAG válasza Gargouille (#51273) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mivel 0,25 LUX -ra adják meg, színt meg csak 3 LUX fényességtől érzékeljük, én a cd fényerőt felezem, és annak számolom a gyökét. Pl a lámpára 280m, 20000 cd van írva. A fényerő fele 10000 cd, ennek gyöke 100 m, tehát a 100 m tuti, de már 1 LUX fényességnél is látni valamit, ezért 140 m távról már látni az árnyakat. :D

Én inkább ezt a számítást használom. ;)

Már régen voltam az oldalukon. Azelőtt K -ben megadták, mennyire hideg, vagy meleg fényről van szó. A meleg, 4000 - 4500 K -t jelent a legtöbb esetben.

Még valami. A brand gyártóknál a távolság is számít, ez szerint választják ki a legtöbb esetben a led színét. ;)

Most olvasom az Olight oldalán, a 10 cd / lm alatti lámpák a munkalámpák, 20 - 100 cd / lm értékűek a taktikai lámpák. De azt már nem adják meg, hogy milyen szín hőmérsékletűek a lámpáik.

(#51276) Gargouille válasza FBLLMAG (#51275) üzenetére


Gargouille
őstag

Pontosan erről van szó. Vagyis a valós (emberi szemmel látható, használható) hatótáv harmad annyi mint amit odaírnak.

A színhőmérséklet meg ilyen "szerintem" kategória. Igen, általában 5000K alatt szoktunk meleg színről beszélni, de azért nem mindegy, hogy 4100 vagy 4900. Miért nem lehet ezt odaírni? Most komolyan.

A brand gyártóknál a hatótávhoz választanak színt, mondod. Ez szuper, főleg, hogy sem a valós hatótávot sem a pontos színhőmérsékletet nem írják ki, így max csak saccolgat az ember és reméli, hogy egyezik az ízlése a gyártóval. :)

Nem kekeckedni akarok, csak annyira zavar mikor ilyen dolgokat lespórolnak, pedig ezek baromi fontosak mikor lámpát választ az ember, és odaírni semmiből nem tartana és ingyen lenne a gyártónak. Bezzeg a marketing bullshitre sosem sajnálják a karakterrket. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#51277) ZozzV6 válasza Gargouille (#51270) üzenetére


ZozzV6
senior tag

"Az egységsugarú béla meg ilyen lámpát nem vesz, mert aki rákölt egy kisebb vagyont egy zseblámpára az tudja mit vesz."

A fórumozó lámpab.zi tudja mit vesz de vadász gézának ...(És itt most elnézést a vadászoktól de az egy drága hobbi és sokan azért csinálják mert a szintén jómódú haver is vadászik. Náluk farokméregető tényező a drágább fegyver, éjjellátó, drágább lámpa) ....lövése sincs, hogy olcsóbb lámpák is tudnak sokszor jóval erősebbek lenni mint 1-2 Olight, Fenix stb csak azt veszik mert az a drágább és ha neki drágább van úgy érzi jobb van mint a haverjának. Mint mondtam elnézést és nem általánosítani akarok mert mindenhol vannak tájékozottabb vagy kevésbé tájékozott emberek. Nem áll szándékomban senkit megsérteni csak náluk ez pl presztízs kérdés is lehet mint pl egy bankigazgató is tudhatja hogy egy ford focus is tökéletesen működő autó vagy egy toyota corolla de azokban a körökben ahol ő mozog gáz egy bizonyos ár alatt autót venni.

"Bezzeg a marketing bullshitre sosem sajnálják a karakterrket."
Nem hát. 1800 lumen, sokezer lumen. Csak elfelejtik odaírni nagy betűvel mellé hogy hány másodpercig. :D

FBLLMAG: "Távolabbra hordó lámpák hidegebbek, és minél rövidebb a táv, annál melegebb a fénye a lámpáknak."

Lumintop GT 2 km hatótáv: 4000K
Olight S10R 100-150m hatótáv: 6500K

Akkor hogy is van ez?
Nem jó az összefüggés amit felállítottál. Kevered a ledek bin és színhőmérséklet összefüggésével. Ami annyit tesz, hogy a legmagasabb bin adott lednél elsőre mindig hideg fehér színhőmérséklettel elérhető. Ezért ha egy gyártó a legnagyobb hatótávra hajt és kiválasztott egy led típust abból a legerősebb verziója általában hideg fehér lesz.

"A prémium gyártó megadja az ANSI / NEMA FL 1 szabvány szerint az adott led -hez tartózó adatokat. Ma már a lm, cd, LUX (2 m távolságról)"

nem mindent 2m-ről mérnek. lument 1m átmérőjű integráló gömbben kandelát pedig 2m, 5m, 10m, 30m távon mrik attól függően mekkora távot igényel az adott lámpa led/reflektor méretaránya. Mivel pl a lumintop GT-t bőven 20m felett kell mérni mert csak ott formálódik ki rendesen a hot spot. Alatta lyukas közepű fánkod van. (Mellékesen megjegyzem Lumintop jól belőtte a fókuszt 10m-en a GT-hez és gyárilag ott a legjobbak de emiatt a valóságban nem tudják amit kéne addig amíg be nem állítod rendesen a reflektor magasságot. Jeleztem nekik több csatornán de rá se bagóztak...)
Tehát megmérik az adott távon ami a lámpa méreteiből adódik és visszaszámolják 1m-re.

Lument 30 másodperc után kell mérni a szabvány szerint és a Nitecore is benne van ebben a szabványosított körben. Akkor tök érdekes a TM10K dobozára miért írják rá a 10000 lument ha 7 másodperc után visszalép a tizedére? 30 másodpercnél nem mérhettek annyit soha. HC33 1800 lumen. induláskor. 30 másodpercnél 1150. Valahogy ott se az szerepel a dobozon.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#51278) Ra3


Ra3
őstag

Emisar D4S-t szeretnék rendelni az intl-outdoor-ról, van tapasztalat azzal hogy a postázás mennyire szokott simán menni? Elsősorban az érdekelne hogy valakinek állították már meg országba érkezés után?

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#51279) Gargouille válasza ZozzV6 (#51277) üzenetére


Gargouille
őstag

Jogos, nem mind lámpahomár aki drágát vesz, de ez még nem változtat azon, hogy a hozzá nem értőnek is előnyös ha több verzióból tud választani, mintha csak 1 fajta van. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#51280) Gargouille


Gargouille
őstag

Westbam, olvastam az év végi összefoglalót a blogodon, egyrészt BUÉK, másrészt ezúton is köszönöm a sok érdekes bemutatót tesztet, az egyik kedvenc olvasmányom a blogod és minden héten tökre várom már az új cikket. Látszik mennyi munkád van benne és mindezt hobbiból tolod ilyen színvonalon, nem kevés örömet okozva nekünk.

Szóval szeretném megemelni a virtuális kalapom előtted.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#51281) WestBam válasza ZozzV6 (#51277) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Igazolom, több olyan ismerős is van aki semmit nem tud az elemlámpákról, ellenben bemegy a boltba, meglátja, hogy milyen szuper és mennyit tud, majd megveszi. Aztán megmutatja, én meg mutatok sokkal olcsóbban ugyan olyat neki. Nyilván akik expedícióra indultak ismerősök azoknak nem ajánlottam, hogy vegye az L6-ost, ők vegyék csak meg a csúcsmodellt 70-100e körül nyugodtan, én is sokkal nyugodtabban alszom, ha azzal indul neki, de egyéb esetekben jó az az olcsóbb változat is.
Tipikus példa a 20e körüli fegyverlámpa szett 2x18650 akku, gagyi töltő, lengőkapcsoló és egy kínai valami lámpa szép kofferben egy 4$-os 1"-os ótvar szerelékkel. Aztán mikor felnyomtam mellette az XPL-HI C8-at akkor meg volt nagy kalimpálás, hogy ez nem lehet. Persze én tudom, hogy nem lehet, csaltam és előreszaladtam, hogy az enyém távolabbra hordjon :DDD

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#51282) WestBam válasza Gargouille (#51280) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Oh, igazán jól esik pozitív visszajelzést olvasni, köszönöm. :R

Remélem jövő évben is kellően érdekes lesz a tartalom. Nem ígérem, hogy első héten lesz is cikk, de az első cikk egyből egy nagyon ütős darabról fog szólni ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#51283) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#51277) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Köszönöm a kiegészítést. A LUX értékeket mostanában fedeztem fel a Fenix oldalán lévő táblázatban. Azok a LUX értékek 2 m távolságból értendők. A többi adatot már nem ma kezdték használni, többször már videóban is láttuk hogyan csinálják.

Régebbi Nitecore MT06 is hideg fehér fényű volt. Ma már csak a CRI -st gyártják.

Megmértem pár hideg fehér fényű lámpámat. Így oszlanak meg:

- Fenix FD20, > 5000 K

- Olight S2A, Armytek Prime A2 PRO, Zebralight SC5 OP > 5200 K

- Nitecore MH23, MT20A, EA21, EA42, Acebeam L16 > 5500 K

- Armytek Predator PRO > 5800 K

- Fenix LD22, E25 UE > 6000 K

A Nitecore 5500 K -es hideg fehér fényt használ minden lámpájához, de az Armytek esetében, mérve látni a különbséget. Pedig hideg fehér fényűnek vettem ezt is, azt is. A Fenix FD20, Olight S2A esetében is az alsó részén helyezkedik el a hideg fehér lámpák között (a FD20 legmagasabb fokozatán látni is, már kicsit sárgába megy át a SPOT).

Ezzel a lm dologgal én is veled értek egyet. Régebben a Maglite MINI PRO+ esetében is pont ezzel játszottak. Az első fél percben emelkedett a fényereje, utána azonnal csökken (nehéz megmérni, nekünk sem sikerült. Tűhegyes a görbéje.) .

[ Szerkesztve ]

(#51284) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#51277) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ezzel a lm fényárammal a Fenix nem tudom mit csinál. Az Olight is elment a lm őrület irányába, de legalább a pár első mp -ig bírja. A Fenix fel sem szált erre a vonatra, ők inkább fényerőt emeltek, és végre el kezdték használni az energiaszint kijelzést. Egyébként az Olight is használja már. ;)

(#51285) ace22


ace22
tag

BUÉK!

Az év híre: Adatok a sürgősségi osztályokról, hogy mik szorultak az emberek testnyílásaiba. A legmegragadóbb listaelem:

"drogfelhelyezésre használt zseblámpa"

:-o

(#51286) peestike válasza ace22 (#51285) üzenetére


peestike
senior tag

BUÉK!
Ezen jót nevettem így reggel. :DDD

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#51287) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#51277) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

BÚÉK!

A Nitecore esetében talán a pillanatnyi TURBO képes 30 mp -ig tartani a fényáramot. Majd tavasszal lemérjük, ellenőrizzük. :DDD

(#51288) Gargouille


Gargouille
őstag

BUÉK

Két kérdés:

1.: van valakinek Convoy T2 lámpája? Milyen?

2.: Méregdrága töltőn kívül mivel lehet 18650-es akku belső ellenállását mérni pontosan?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#51289) WestBam válasza Gargouille (#51288) üzenetére


WestBam
Topikgazda

1. Annyira nem kicsi, a fénye rendben van. Ami zavar az a villogás mód, sajnos egészen könnyen be lehet kapcsolni ha gyorsabban szeretnél módot vàltani. Megszokott convoy minőség.

2. Ha megtalálom a pontos leírást akkor elküldöm, egy ellenállás és egy multiméter kell hozzá csak ha jól emlékszem.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#51290) Gargouille válasza WestBam (#51289) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez esetben leteszek a T2-ről, marad a Sofirn a gyerekeknek (meg nyilván akkor már magamnak is egy) :)

És előre köszi a másik info-t. :R

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#51291) ks52 válasza peestike (#51286) üzenetére


ks52
csendes tag

BUÉK mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#51292) FBLLMAG válasza Gargouille (#51288) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Régebben az autóakkumulátorokat is úgy sütöttük ki, hogy égőt kötöttünk rá, mikor el kezdett halványulni, le volt merítve az akku. Ugyanígy lehetne a Li-Ion akkut is kisütni. Az égőn rajta a teljesítménye, már csak időmérőre lesz szükséged. ;)

W x óra = Wh (megkaptad az akku belső kapacitását)

A belső ellenállás méréséhez, multiméterre és ellenállásra lesz szükséged (pl. 100 ohm).

Először csak magát az akkut méred meg (V), majd rákötöd az ellenállást és úgy méred meg a feszültséget.

R(akku) = (U(akku) - U(r)) / I(r)

I(r) = U(r) / R(100 ohm)

R(akku) - az akku belső ellenállása
U(akku) - az akku feszültsége
U(r) - feszültség az ellenállással együtt
I(r) - áram az ellenállással együtt
R(100 ohm) - a 100 ohmos ellenállás

[ Szerkesztve ]

(#51293) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

BUÉK mindenkinek, kezdjük az új évet is akcióval. :P

Xanes 1102 BG sajátmárkás lámpa 6,29USD.
Kupon:
AC18

Az 1600lm jó esetben 1000 szvsz, de olcsó, beépített töltő, világító oldalkapcsoló. Ennyiért jó lehet első lámpának olyannak, akit ez komolyan nem érdekel, de szeretne valami korrektebb alap darabot. És telefon töltő már mindenkinél van hozzá.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#51294) HardSanyeee válasza FBLLMAG (#51283) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Ez a lista tökéletesen szemlélteti, hogy miért kéne a gyártóknak kiírniuk a színhőmérsékletet a lámpáknál. Jelenleg a "leghidegebb" fényű lámpám 5500K-s (ami számomra tiszta fehérnek tűnik) és teljesen megfelel számomra, így az általad felsorolt listában lévő lámpák nagy részének is megfelelne a fénye. Ennek ellenére mégis hideg fehérként vannak jellemezve (nem tudom, hogy Te jellemezted így, vagy a gyártó), pedig látszik, hogy ez szubjektív vélemény, hogy kinek mi a hideg / semleges / meleg :)

És természetesen BUÉK mindenkinek! :)

(#51295) Gargouille válasza FBLLMAG (#51292) üzenetére


Gargouille
őstag

Köszönöm a precíz leírást, perfekt! Úgyis terveztem idénre egy multiméter beszerzést is, akkor ez pont jó is lesz így. :R

Egy Opus bt-c3100-et is akarok venni (mivel így karácsonyra felszaporodtak az AA akkus játékok a gyerekeknél, és csak 2 slotos töltőm van, a legtöbbe meg 4-esével mennek az akkuk) de az nem tudom mennyire pontos ezen a téren.

Na majd vadászok valami korrektebb multimétert. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#51296) FBLLMAG válasza HardSanyeee (#51294) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az Armytek, Zebralight lámpáknál volt írva fehér. A Zebralight SC5w MKII -esre 4200 K -t mértem, de ez tényleg sárgább is, viszont éjjel nem ébreszt fel, nem veri ki az álmot a szememből, tudok utána is aludni.

A többi gyártónál nincs jellemezve a szín hőmérséklet. Vannak egyébként még hidegebb, hófehér lámpáim is. Azok sem kék beütésűek. ;)

(#51297) FBLLMAG válasza Gargouille (#51295) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ha már lesz multimétered, bármilyen fogyasztót használhatsz, pl. égőt is. Meg fogod tudni mérni az ellenállását (+ vezeték).

Szerintem az Opus nem valami pontos, de a célnak megfelel.

(#51298) Ra3 válasza MittuDomain_ (#51261) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem most január 7.-ére van jelölve a feladás, pedig úgy néz ki van nekik raktáron.
Azóta már két dolgot is rendeltem BG-ről, és mindegyiket feladták, tegnap egy memóriakártyát húztam be, azt egy napon belül postára dobták.
Valószínűleg az is számít hogy Kínán belül melyik raktárból jön.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#51299) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Többen használtok fókuszálható lámpát. Elárulom, én hogy használom ezeket.

Beltérben > A szórt fény tényleg elég jó, pláne, ha jó széles. Fehér filterrel is elérhető ez az eredmény, de az +1 dolog amit elhagyhatunk. ;)

Kültéren >

- A Fenix FD20 -ast fókuszra állítva, normál, hagyományos lámpává válik, melyen fél kapcsolónyomással váltok fokozatot. A 350 lm -os fokozatot is folyamatosan tartja. A FD30 kb ugyanez, de 2 percre kapcsolható a 900 lm -os TURBO fokozat is. A többi FD sorozatú Fenix lámpa szűkebb fókusz / szórt fényt használ, de azok messzebbre is világítanak. ;)

- A többi fókuszálható lámpámon gyors fókusz van, így közelben a szórt fényt, távolabbra a fókuszt használom. A váltás tört mp alatt elvégezhető. Mivel a lámpáim fókuszban is biztosítanak valamennyi szórt fényt, ezért előfordul, hogy ezeket is fókuszra állítva használom (pl LL TT), alacsonyabb fokozaton közelre, távolra meg csak magasabb fokozatra kapcsolom. ;)

(#51300) Diamond500 válasza MittuDomain_ (#51293) üzenetére


Diamond500
senior tag

Van is ilyen lámpád, vagy csak ajánlottad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.