Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) kowik válasza Zoli-bácsi (#45287) üzenetére


kowik
tag

(#45302) kowik válasza dudi6 (#45300) üzenetére


kowik
tag

Ezek nem védettek.
Igy néz ki a védett.

[ Szerkesztve ]

(#45303) tomcsi23 válasza dudi6 (#45300) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez az akku karcsú lesz a max powerhez szvsz, nagyobb áramú cellát néznék inkább, pl 30Q, HG2, VTC6.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#45304) (jan) válasza kowik (#45298) üzenetére


(jan)
őstag

Akkor nincs mese, vennem kell akkut :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#45305) dudi6


dudi6
senior tag

Ez már védett. Ez is gyengusz lesz? 4 db-t akarok15 dollár felett kicsivel mert úgy lejön még 2 dollár elvileg...Nagyon sokkal többért nem szeretnék venni...

(#45306) tomcsi23 válasza dudi6 (#45305) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez annál is gyengébb a max fényerőhöz. :N

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#45307) dudi6 válasza tomcsi23 (#45306) üzenetére


dudi6
senior tag

:F :F :F Akkor keresgélek még....Köszönöm
.....
De ezek nem védettek, vagy igen?
HG2

[ Szerkesztve ]

(#45308) dudi6 válasza dudi6 (#45307) üzenetére


dudi6
senior tag

Lehet berendelem a jófogásos Sony-t aztán kész. :)

(#45309) nufenen111 válasza ZozzV6 (#45266) üzenetére


nufenen111
tag

Ezek szerint a Skilhunt H03-ban lehet ledet cserélni, ha mégsem tetszene a természetes fehér?

(#45310) ZozzV6 válasza nufenen111 (#45309) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Mindenben lehet kb. De ledet nem cseréltem. Az maradt gyári.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45311) anonymus89


anonymus89
addikt

Convoy C8 Cree XML2 U2 1A 1067.3LM 7135 x 8 Driver 14.99$ és pontozható egészen 10.51$-ig.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#45312) nufenen111 válasza ZozzV6 (#45310) üzenetére


nufenen111
tag

De létezhet ilyen led, ilyen méretű lapon, csak más színhőmérségletben?

(#45313) Victorio válasza ZozzV6 (#45269) üzenetére


Victorio
aktív tag

Az Andúrilt rá lehet tenni a Lexel féle driverekre?
Vagy esetleg külön kérésre küldi már eleve azzal?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#45314) ZozzV6 válasza Victorio (#45313) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Igen rá lehet tenni. Azt hogy Lexel küldi-e vele tőle kell megkérdezni. Annyi hogy akkor úgy kell fordítani a C fájlból mert nem mindegy, hogy 1, 2 vagy 3 csatornás driver. Valamint hogy egy akkus vagy két akkus lámpa. 2 csatornás egy akkushoz és 3 csatornás két akkushoz van hex fájlom.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45315) KawaBazsy


KawaBazsy
aktív tag

Új lámpa állt be a többi közé, egy Osram LEDinspect penlight 150-es. Volt a Totalcaron egy játék,s azon nyertem.. :-). Ez egy szerelő/műhelylámpa, van az alján egy 35 lm-es led szúrófénynek, az elején meg van 6 db, összesen 150 lm fénykibocsátással, ami szélesen világít. Mágneses a hátulja, van rajta klipsz, s beépített, li-polimer akku táplálja. Jó kis cucc, tetszik.. s ez is made in China. :-)

(#45316) lacko6


lacko6
senior tag

Skilhunt H03R LED Headlamp - H03R COOL WHITE $31.16

Pontozható 22usd-ig

(#45317) D1Rect


D1Rect
félisten

Megjött a fejlámpa, elsőre maximálisan elégedett vagyok.
Majd lövök képet odakint(esik, megy szutyok van), de ez bőven elég.
Aliexpressről valami 8$-ért hozzá lehet jutni.

(#45318) balazs1956 válasza D1Rect (#45317) üzenetére


balazs1956
senior tag

Milyen fejlámpa?Link?

(#45319) D1Rect válasza balazs1956 (#45318) üzenetére


D1Rect
félisten

Ilyen:[link]

(#45320) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

A következő képen van 2 db kakukktojás. ;)

(#45321) Janaboy válasza FBLLMAG (#45320) üzenetére


Janaboy
veterán

A papir es a szekrény :DDD

Janaboy

(#45322) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#45320) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Az egyik az L16 mert az Lítium akkus. Másikat nem tudom.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45323) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#45322) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A másik a L10 -es, mert az meg lámpás, nem lámpa. ;]

(#45324) FBLLMAG válasza Janaboy (#45321) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ez is jó. :DDD

(#45325) Gargouille válasza FBLLMAG (#45320) üzenetére


Gargouille
őstag

Jaj de szépek így együtt! :) Az egy armytek lámpa ott középtájon?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45326) FBLLMAG válasza Gargouille (#45325) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az az. És elég jók az eddigi benyomásaim. Nem a C2 -t választottam, így nem okoz neki problémát, akár a TURBO 2 -re sem felkapcsolni (a C2 kb ugyanolyan méret mellett 2x erősebb, de ezért hamarabb felmelegszik). 8+ órát probléma nélkül bír az esti sétán. A 700 lm kimeneti fényáramot is túlteljesíti, méréseim szerint. A fényerő is rendben van. Az a 0,15 lm is kellemesen használható. Nagyon stabil farokra állítva. A mágnes benne elég erős, és kivehető. A kapcsolóját nagyon könnyű megtalálni. 2 - 2 gumigyűrűvel van ellátva a jobb szigetelés végett. A TIR optika keményített üveggel van védve, ami a többi lámpához képest, mélyebben helyezkedik el a testben. Ettől független, szélesen szórja a fényt.

2 holdfény, 3 közepes fokozat, 2 TURBO fokozat, 3 villogó fokozat között lehet választani, azonnali hozzáféréssel. Bekapcsolt állapotban is lehet oda vissza kapcsolni. Memóriával is rendelkezik, energiaszint kijelzéssel. Túlmelegedés védelem, kijelzéssel, túlmerülésvédelem, kijelzéssel, stb.

Vetítési képe selymesebb mint a Nitecore lámpáimé, szélesebb SPOT -tal, ugyanakkor elég jó a hatótávja (az Olight S2A szélesebb SPOT -tal világít, de gyengébben). Osztott fénygyűrűvel, ahol a középső még mindig elég erős, erősebb mint az 1000 lm -os lámpák szórt fénye.

A tokja jobb minőségűnek tűnik mint a Fenix, Nitecore tokjai.

És ami a lényeg, 36 $, 40 % kedvezménnyel. És megadták. Tokostól, tömítő gyűrűkkel, csipesszel, csuklópánttal, 10 év jótállással. Mert sokat kellett rá várnom.

Nekem tetszik, és egyre jobban tetszik. Mindig mellettem van. :DD

(#45327) (jan) válasza lacko6 (#45316) üzenetére


(jan)
őstag

Hol hol? :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#45328) vince válasza (jan) (#45327) üzenetére


vince
őstag

gearbest

Ha tesóm apósának kell (remélem kell neki :D), én fogom megvenni. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire tér el a fénye a tir lencséstől, ami nekem van.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#45329) Gargouille válasza FBLLMAG (#45326) üzenetére


Gargouille
őstag

Ezt jó olvasni! Azóta nézegetem az armytek lámpákat mióta Westbam írt a wizardról. Nagyon tetszenek minden szempontból. Amiket leírtál azok csak erősítik bennem az eddig látottakat... picsába, be kell nevezzek majd lassan egyre :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45330) nufenen111


nufenen111
tag

https://couponsfromchina.com/tag/h03/

Próbáltam, 32-re engedi valamelyik a Tir lencsés lámpát.

(#45331) WestBam válasza FBLLMAG (#45326) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ezek után nem szeretném hallani senkitől, hogy elfogult vagyok az Armytekkel kapcsolatban, mert akkor FBLLMAG is az, pedig én tudom, hogy Ő sem az. :C

Amúgy a megfejtés miért van a lencse mélyen mindössze annyi, hogy így valóban védve is van, a Vikingnek is baromi mélyen ül, mondjuk annál rá is nyomja a vetített képre a bélyegét, de igazából nem bánom.
Kezeléséről írj, hogy mennyire találod Te logikusnak, vagy használhatónak, mert én a cikk alatt megkaptam, hogy bizony ehhez atomfizikusnak kell lenni, hogy kiigazodjon rajta az ember. Pedig gyakorlatilag (szerintem) nem.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45332) -szabi- válasza vince (#45328) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Ha meglesz erről jöhet kép, kíváncsi vagyok rá én is.

üdv

(#45333) FBLLMAG válasza WestBam (#45331) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Parancsára Uram.

Az Armytek Prime kezelése:

Kikapcsolt helyzetből:

1 kattintás > MEMÓRIA > az utolsó használt fokozat, beleértve a villogós fokozatot

Hosszan nyomva tartva > a holdfény indul el

2 kattintás > a középső szinttel indít

3 kattintás > a TURBO fokozattal indít

4 kattintás > a villogó fokozatot kapcsolja

Bekapcsolt állapotból:

Hosszan nyomva tartva > Az alsóbb szintek között vált

1 kattintás > Kikapcsolja a lámpát

2 kattintás > a középső szinttet ill. a holdfényt aktiválja

3 kattintás > a TURBO fokozatot kapcsolja

4 kattintás > a villogó fokozatot kapcsolja

Ház körül, esti sétánál a középső fokozat van kapcsolva. Éjjel hosszú kapcsolással indítok.

Ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45334) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!

Erre a lámpára tud valaki valami kódot?Én nem találtam.

(#45335) vince válasza -szabi- (#45332) üzenetére


vince
őstag

Rendben. Ma eldől, hogy kell-e neki vagy sem :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#45336) Kozy10 válasza Mikulásbá (#45334) üzenetére


Kozy10
tag

Banggood XPL-HI verzióra
Kód: MSDmini 29.94 usd

(#45337) Mikulásbá válasza Kozy10 (#45336) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:R

(#45338) balazs1956 válasza FBLLMAG (#45326) üzenetére


balazs1956
senior tag

Konkrétan melyik típusú Armytek lámpáról van szó?

Lassú voltam, látom már ...

[ Szerkesztve ]

(#45339) FBLLMAG válasza balazs1956 (#45338) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az összes Armytek Prime így működik, és szerintem az Armytek Partner is hasonló.

Én az A2 V3 PRO -t választottam, mivel erősebb az A1 és C1 -nél, a C2 PRO XPL -estől alig marad el (de az 65 $), a C2 PRO XHP (90 $ és írják, hogy 2100 lm -ra szinte fel sem lehet kapcsolni, a TURBO 1 meg már majdnem ugyanaz, mint az A2 PRO TURBO 2 fokozata). A C2 PRO XHP 9200 cd papíron, a Fenix E25 UE 10000 cd. Ugyanaz a vetítési képe távolra mind a 2 lámpának. Nem volt értelme, számomra, kiadni a + pénzt.

Ráadásul a legtöbb esetben úgyis alacsonyabb fokozaton használom.

(#45340) D1Rect


D1Rect
félisten

Szóval a BORUiT RJ-2166 teszt első kör:
Reggel hétkor bekapcsolva hagytam, mert ugye "biztos szar" és majd "jól a sötétben maradok vele".
5 óra múlva szemre még maximális fényerővel világított, most 9 óra elteltével csökkent kb. felére a fényereje.
(ez nyáron kb. egy teljes éjszaka)

Tartalék elemet biztos nem kell hozzá vinni, hagyom még egy kicsit, de 12 óránál kikapcsolom bármi is legyen, mert nincs olyan szituáció, hogy több mint 12 órát kellene világítani vele.
(sőt, pár órától soha sem kell többet)
Talán ha horgásznék(de nem) és több napra mennék valahova(ilyet sem) akkor vinnék plusz elemeket hozzá.

Mindez ugye ~2eFt-ért és AA elemmel hajtva.

(#45341) bwoay válasza D1Rect (#45340) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha 9 órán keresztül képes volt maximális fényerőn világítani 3 AA elemről, akkor az a fényerő nem lehet valami acélos.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45342) D1Rect válasza bwoay (#45341) üzenetére


D1Rect
félisten

6900mAh@1.5V

5 óránál még maxon volt, valamikor 5 és 9 óra között kezdett kifogyni a kraft.
Egy darab XML T6-ot írnak rá.

(#45343) ZozzV6 válasza D1Rect (#45342) üzenetére


ZozzV6
senior tag

6900 mAh? Hány db AA akku tud ennyit együtt? Adtak mellé? XML T6 valószínű hamisítvény nem rendes cree. Az üzemidő a gyenge fényerő miatt ilyen sok. De ha neked elég akkor használd egészséggel és ez most nem irónikus megjegyzés volt ;)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45344) D1Rect válasza ZozzV6 (#45343) üzenetére


D1Rect
félisten

Három. 2300/db
Nem, ezt itthon veszem, nagyon változó a kinti aksik minősége, max hobbykingről vennék, de onnan maga a shipping már drága.
Lelőttem, 11 órája ment, de már a telefonom ledje fényesebb volt.

Ez a fényerő/fogyasztás egy érdekes kérdés.
Aki bele van szerelmesedve az elemlámpa témába annak fontos a fényerő, de aki csak látni akar, annak minden egyes "fölös" lumen csak probléma, mert melegszik és egyben rövidíti az üzemidőt.

(#45345) vince válasza D1Rect (#45344) üzenetére


vince
őstag

Biztosan párhuzamosan vannak kötve? Az így kapott 1,5V szerintem kevés egy normális led meghajtásához.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#45346) D1Rect válasza vince (#45345) üzenetére


D1Rect
félisten

Jah, sorban vannak, szóval 3x1.5v @2300mAh.

(#45347) FBLLMAG válasza D1Rect (#45344) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Neked 3 db AA -ra megy, a videón 3 db AAA -s van, de nagyjából hasonló a helyzet. Bár a Tied fejlámpa.

Itt a videó.

A Tiedben is valami 1 W -os led lehet.

A lámpádnál sorba lehetnek kötve az akkumulátorok. Így könnyebb az egész, de a lényegen nem változtat. Viszont, ha tetszik, elég neked, használd nyugodtan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45348) FBLLMAG válasza D1Rect (#45344) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ezzel a gondolatoddal mondjuk egyetértek. A túl sok fényáram tényleg felesleges. De azért nem árt, ha látsz.

Én aztán nem vagyok ellensége az AA -s lámpáknak, nézd csak meg a tegnap este feltett képet. A képen nem az összes lámpám szerepel. De az a L16 Li-Ion -os lámpám 2000 lm, 90000 cd, ettől független írom, írtam, hogy egypár AA -s lámpámat gyakrabban használom. Persze van fejlámpám is, lámpásom is, más Li-Ion -os lámpám is, és D sejtes lámpám is akad. ;)

Arról nem is beszélve, hogy már találkoztam, láttam rengeteg erősebb lámpát. Akár itteni topiktársét is.

Neked van tapasztalatod erősebb, minőségesebb, FIX lámpákkal is?

[ Szerkesztve ]

(#45349) Czimby


Czimby
addikt

8*7135 Convoy C8-ról megéri, Sofirn C8A-ra váltani?
Lumenben jóval több, de candela értéket nem találtam.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#45350) ZozzV6 válasza Czimby (#45349) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Hatótávban kb ugyanaz. A több lumen abban nyilvánul meg, hogy nagyobb spotban világít ugyanolyan intenzitással. Viszont emiatt kétszer annyit fogyaszt is áramban ha nem üajdnem 3x annyit.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.