Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Lacerta válasza Gargouille (#45749) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nekem nagyon minőségi volt a fogása, összerakása. Jó kézbe venni, és sztem szép is.
Jó fénye van, XP-L2 van benne ( tényleg az ), valahol 5000 és 6000K között. Hidegfehér, de kellemes. A módváltás fokozatos, ha nyomod a gombot, nem azonnal ugrik a fokozatok közt, hanem átdimmel néhány tized mp alatt. Ez is tetszett.
Kicsi tükör, viszonylag széles spot, sok spill. Nem egy thrower, de van fénye, úgyhogy EDC-nek, erdőben bóklászni, vagy bicajra akár tök jó. Viszont ha kell a throw, már van kétféle thrower változata is, ezekre nagyobb fejet tett a gyártó.
Az oda-vissza léptetés a módválasztóban érdekes fícsör, nem tudtam eldönteni, hogy jobb-e, vagy sem, mint a hagyományos egy irányba léptetős. De érdekes, az biztos.
Ha valamivel fel lehetne még dobni, az a beépített töltés, de sajnos nem tudja.

(#45752) MittuDomain_ válasza vince (#45750) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Take it easy, tracking szerint 04.02 óta a postánál van egy zsebkésem...
Mivel free shipping, nem tudom, mit szaroznak ennyit vele, de lehet már ezzel bontják az elosztóban a csomagokat. :(((

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#45753) #56573440


#56573440
törölt tag

Sziasztok urak!

Megtúrtam a topikot, meg az összefoglalót, de nem igazán kaptam választ, úgyhogy ha valaki tudja ne tartsa magában :)

UltraFire WF-501B érkezett éppen most, egészen meglepően korrekt a történet, de... Ez az 5 programos változat, amiből igazából csak a villogó mód kéne, az is airsoft miatt, tehát a hozzá kapott pillanatkapcsolóval hajtanám.

Igen ám, de nem jött leírás, a neten se nagyon találok, hogy lehetne a beállítást elmenteni, így ahányszor hozzányúlok mindig egy új program jön elő, ami kissé nagyon zavaró...

Van valami trükk amivel rá lehet venni, hogy csak az adott programot használja, vagy ez ilyen és vegyek valami mást ?:D

Az mondjuk érdekes, hogy az alapból rajta lévő hátsó gombos kupak kissé szét van hullva, és ha csak ütögetem picit rázogatom a lámpát már módot vált, de az nem is lenne használva...

[ Szerkesztve ]

(#45754) WestBam válasza #56573440 (#45753) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szia!

Nem tudja a módmemóriát az 501B és 502B lámpák 99%-a. Mivel ezeket mindenki gyártja, ezért két egyformát sem feltétlenül találni belőle.
Legolcsóbb megoldás az lenne, ha vennél egy sima 2 módcsoportos convoy drivert és a gyári helyére tennéd, mert az menti a memóriába a stroboszkópot is, tehát be tudod kapcsolni azon a fokozaton.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45755) #56573440 válasza WestBam (#45754) üzenetére


#56573440
törölt tag

Simán megoldható, valami linket ajánlott forrásból tudsz adni? Mert ahogy így nézem az se biztos hogy abból jót találok :D

(#45756) WestBam válasza #56573440 (#45755) üzenetére


WestBam
Topikgazda

6x7135 elég lesz bele szerintem.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45757) Chp válasza bwoay (#45744) üzenetére


Chp
őstag

Igazi csemege volt a hozzászólásod, köszönöm szépen, hogy kifejtetted! :R

(#45758) Gargouille válasza Lacerta (#45751) üzenetére


Gargouille
őstag

Srácok köszönöm! (#45750) vince neked is.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45759) ZozzV6 válasza MittuDomain_ (#45752) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem januárban rendelt ledsor ma jött meg.

Gargouille: táblázatomban van SP32A. Az gyakorlatilag ugyanaz csak a tailcap gomb nélküli

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45760) Chp


Chp
őstag

Találtam egy Xtar MC2 Plus töltőt, s ahogy látom ez tudja a 2x1A töltést. Nem láttam a topikban erről a töltőről semmit sem még eddig, mit gondoltok meg merjem venni?

(#45761) bwoay válasza MittuDomain_ (#45752) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt tudom űberelni, és szerintem enyém a rekord:
november 27-én rendelt Nitecore Tube április 13-án esett be. 137 nap.
nem csak az időtartamot, hanem a türelmemet illetően is rekordként tartom számon az esetet,
mert még ticketet sem nyitottam.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45762) vince válasza bwoay (#45761) üzenetére


vince
őstag

Valld be, hogy teljesen elfelejtetted az egészet, azért nem volt ticket ;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#45763) MittuDomain_ válasza bwoay (#45761) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Csak említeni ma megjött.
1450,- Ft-ot bőven megért, a legnagyobb baja, hogy nehéz mint a sár. 25dkg, pedig egyébként marha jó. Róla beszélek.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#45764) bwoay válasza vince (#45762) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem, legutóbb is így volt, 90 nap várokozás után megnéztem, hogy mi a menete a reklamációnak, de nem indítottam ticketet, másnap viszont megjött a lámpám. meg látod, ha beszélünk róla, az bevonzza!

Chepany:
akkor már inkább egy 16 USD-s Litokala Lii-500. vagy 10 dollárért egy Lii-202, nem? tök jó az Xtar, de viszonylag magas az ára, és én nem igazán látom egy ilyen basic típusnál, hogy mi indokolja, miközben kb filléres 2 slotos töltők is léteznek jó minőségben.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45765) Kozy10 válasza Chp (#45760) üzenetére


Kozy10
tag

Az Xtar egy nagyon jó márka töltők terén.
Bátran megveheted,nekem van több Xtar töltőm is, csak jót tudok mondani.
A bolt is megbízható, egy VP2-t vettem tőlük évekkel ezelőtt.

A termék oldal alján ajánlanak 2,1A-s adaptert, mert az alapból nincs a csomagban ;)

(#45766) Chp válasza bwoay (#45764) üzenetére


Chp
őstag

Az lenne a lényeg, hogy Magyarországról rendeljem, elég lesz kivárni a Convoy S2+ érkezését és történt némi baki ami miatt nem tudtam a töltőt is "hozzáfűzni". :B Végülis a Lii-202 is hasonló áron van(itthon), de így most méginkább fel van adva a lecke. Ha mindkettő tudja a túltöltésvédelmet, akkor szerintem Xtar lesz. Valamiért szimpatikusabb, ezt nem tudom indokolni. ... Teljes káosz a fejben. :DDD

Kozy10
Köszönöm szépen! :R

(#45767) G@ben


G@ben
addikt

Végre rájöttem, mi zavar az Emisar D1s kinézetében! A markolat túl vékony a fejhez képest! Nincs infó, hogy esetleg kiadnák 26650-es akksival? Az arányos lenne, és meglenne a tökéletes thrower számomra. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#45768) bwoay válasza Chp (#45766) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem is szimpatikusak, és amit használok, azzal elégedett vagyok, ugyanakkor ez volt az első Li-ion töltőm, és időközben azért lettek újabb igények :) az Xtar legnagyobb előnye a legnagyobb hátránya is - kb nulla beleszólást enged a töltés menetébe, így nincs mit elrontani, de beállítani sem lehet semmit, nincsenek programok - tölt, kiír bizonyos adatokat, meg azt, hogy végzett, ennyi.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45769) Kozy10 válasza bwoay (#45768) üzenetére


Kozy10
tag

Így van, és azt is figyelembe kell venni, hogy ez nem egy univerzális töltő, csak Li-ion akkukat tölt, NiMh-t nem és nincs powerbank funkciója sem.
De ettől még jó és megbízható töltő, ha valakinek ezek a tulajdonságai nem hiányoznak ;)

(#45770) Chp


Chp
őstag

Előttem lévő két kollégának:

2008 óta lámpázom, nem új a 18650 és társai, egy 2011-ben vásárolt SkyRay-t fog váltani a Convoy. :K A hozzá vásárolt(2011-ben) akkuk sajnos feladták a harcot, az olcsó töltő fém részei pedig már rozsdálnak kicsit, úgy gondoltam teljes csere lesz a dologból. Nem új infó, hogy olcsó, de használható töltőt szeretnék venni, ami egyszerre képes két 18650-es akkut tölteni, s mivel 4000Ft-nál nem szeretnék többet költeni a töltőre, már csak el kell döntenem, hogy az említett két töltő közül melyiket válasszam. Igazán nem tudok dönteni, szóval remek. :DDD

Szerk.: Ti melyiket vennétek? A Lii-202-est vagy az MC2 Plust?

WestBam
Tisztelettel köszönöm, Xtar. Pont. :R

[ Szerkesztve ]

(#45771) WestBam válasza Chp (#45760) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Csak megerősíteni tudom, XTAR töltővel nem lehet mellé nyúlni, ha abban töltöd az akkuid akkor mindent megtettél az érdekükben amit lehetett :K Ha pedig nem szeretnél mással vacakolni, csak betenni az akkut és feltöltve kivenni, akkor jobbat nem is találhattál volna!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45772) vince válasza MittuDomain_ (#45763) üzenetére


vince
őstag

Nekem is befutott a Sofirn. Sötétben értem haza, egyből ment is a próba, az első benyomás alapján klassz kis lámpa.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#45773) Sub-S válasza WestBam (#45732) üzenetére


Sub-S
senior tag

Miről fog szólni a következő lámpás teszt? :)

(#45774) ZolkoW válasza bwoay (#45764) üzenetére


ZolkoW
őstag

velem legalább ötször fordult már elő, hogy írtam az ebayes eladónak, hogy sehol a cucc, mi legyen, erre másnap megérkezett, vagy még aznap otthon várt :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#45775) (jan)


(jan)
őstag

Megerkezett a sofirn c8a. Meglepodtem milyen pici, aztan attol hogy milyen nagyot vilagit. Hihetetlen. Van valakinek infoja melyik mod mennyi aramot vesz fel ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#45776) Janusz001 válasza (jan) (#45775) üzenetére


Janusz001
őstag

A max az valami 5.6A -t, többit nem tudom.

(#45777) ZozzV6 válasza Janusz001 (#45776) üzenetére


ZozzV6
senior tag

C8A az XP-L2 ledes. Az lehet maxon akár 8A is megfelelő akkuval.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45778) WestBam válasza Sub-S (#45773) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Annyit árulhatok csak el, hogy egy lámpásról ;) :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45779) ANOka válasza WestBam (#45778) üzenetére


ANOka
őstag

Maradjanak velünk, ne menjenek sehova, hamarosan jövünk a részletekkel, folytatjuk a reklám után... :W :(

(#45780) Tony21


Tony21
tag

Tavaszi nagytakarítás van a Posta raktáraiban!
November 12-én rendelt Tube ma jött meg. November 20-án már beérkezett az országba, innentől nem volt követhető.
Good job :)

(#45781) WestBam válasza ANOka (#45779) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Hol marad a meglepetés, ha már most lelövöm a poént? :F Annyit elárulok, hogy ezen a héten nem lámpás lesz terítéken ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45782) WestBam válasza Tony21 (#45780) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ezt a többi topik is megerősíti, sorra kerülnek elő a 100 nap feletti küldemények :W

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45783) Lacerta válasza WestBam (#45782) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nekem is jött a múlt héten olyan cuccom az aliról, aminek már két hónapja visszaadták az árát, és hetekkel ezelőtt megérkezett, amit rendeltem helyette. :(((

(#45784) bwoay válasza Tony21 (#45780) üzenetére


bwoay
nagyúr

közel fél év!!!
amúgy marha jó kis cucc ez a Tube!
ha ezt előre tudom, jobban várom :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45785) csibe1 válasza WestBam (#45782) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor annyira én se várom az Astrolux C8-ast, meg az egyéb cuccokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#45786) Gargouille


Gargouille
őstag

Na uraim, ma a fiam óvodás barátja (Kálmánnak hívják és 6 éves) segítséget kért lámpához, szeretne egy kicsi, jó messzire világító AA elemes zseblámpát aminek - idézem - "nem vibrál a fénye". Magyarul nem valami műanyag, érintkezési hibás gagyit. :) Hogy kineveljük az utánpótlást, természetesen megígértem neki, hogy nézek valami tuti kis lámpát, de elég szűk a kínálat minőségibb de olcsó lámpából. Eddig a JetBeam JET - I MK -t találtam, de kicsit drága ennyiért. Ami tehát fontos:

- 1db AA akkuval menjen
- Convoy vagy hasonló minőség (tehát semmilyen ...fire fos)
- Fém legyen
- Mivel gyereknek lesz, nem baj ha kevés módot tud vagy egyszerű, sőt ez még előny is
- Árban szerintem a 15$ kb a plafon, amit még az anyja is tolerálna :)

Tudnátok adni pár tippet? Előre is nagyon köszönöm a kishaver nevében is. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45787) Alex91 válasza Gargouille (#45786) üzenetére


Alex91
félisten

[link], Sofirn SP10... Ha olcsobb kell, akkor SF10.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45788) ZozzV6 válasza Gargouille (#45786) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Tudom, hogy 1 akkusat írtál de én egy Zanflare F2-t vennék a helyedben. Egyszerű és olcsó. És nagyobb a refije mint a legtöbb egy AA-s lámpáknak ami mellé kis XP-G2 led társul tehát relatíve nagy a hatótávja.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45789) Kozy10 válasza Gargouille (#45786) üzenetére


Kozy10
tag

Ezt ajánlanám saját tapasztalatból:
Enogear Stainless Steel AA/14500
A Neutral white verziónak kifejezetten barátságos a fénye. Nem egy híres márka, de legalább nem kell megfizetni a Brand-et...
Viszont ez nem oldal kapcsolós, de ez nehezebben is kapcsolódik be véletlenül :DD
$14.90 éppen határon belül
szerk:
ZozzV6 ajánlása is jó:
zanflare F2S
$12,61 a Neutral verzió

[ Szerkesztve ]

(#45790) FBLLMAG válasza Gargouille (#45786) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Árban picit drágább, viszont sokoldalú. Próbáld a Lumintop TOOL AA -t.

(#45791) #07813632 válasza Gargouille (#45786) üzenetére


#07813632
törölt tag

A linkelt sofirn lámpák PWM villogósak. A sofirn sf14 az nem villog. Multkor vellem egy driver hibás lumintop tool AA-t megreklamáltam és küldtek egy másikat. Tegnap érkezett meg és ez ugyan olyan driver hibás. Lehet csak én vagyok szerencsétlen. Van még a thorfire tg06s amit érdemes megnézni. Én a sofirn sf14et venném, lehet veszek is ha bangood visszafizeti a lumintop tool AA árát. Kb 12 dollár az sf14

[ Szerkesztve ]

(#45792) #07813632 válasza #07813632 (#45791) üzenetére


#07813632
törölt tag

Egyébként a jetbeam tuti jó választás. Csak az nem gombos hanem tekerős. A GB-n nemrég kuponnal 12 dollár volt. Most drágább de lehet ha vársz újra akciós lesz.

[ Szerkesztve ]

(#45793) FBLLMAG válasza Gargouille (#45786) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Szerintem pill. jó árban vannak a Thrunite termékei. A Thrunite Archer A2 V3 akciózva van a gyártónál. A T10 sem rossz XP-L leddel. Ezek elég széles SPOT -tal dolgoznak, mármint, hogy legyen alternatíva is. ;)

(#45794) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Kicseréltem a Nitecore SRT9 fő ledjét XHP50-ről XHP50.2-re.
Nyertem 200 lument tehát így 2350-et tud. És melegebb színe is lett meg abszolút fánkmentes hot spot.



Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45795) KawaBazsy válasza #07813632 (#45791) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ez má' milyen pekk.. Sajnálom, mert amúgy tuti kis lámpa a Tool AA, nekem nagyon bejött.

(#45796) #07813632 válasza KawaBazsy (#45795) üzenetére


#07813632
törölt tag

Hát az. El is vagyok keseredve. Egyszer fizettem kb 14 dollárt érte kaptam érte 2 jó hostot. Bár a led műkszik mind a kettőben. A bangood meg kb 7 dollárt akar adni, de még levelezgetünk. Most próbálok vadászni hozzá drivert. Van már kettő fajta amit kinéztem. Majd mielőtt rászánom magam kérni fogom a tisztelt közösség tanácsát és segítségét a jó választáshoz és a cseréhez.

(#45797) Gargouille válasza Alex91 (#45787) üzenetére


Gargouille
őstag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, valószínűleg a Sofirn lesz a befutó. A Zanflare F2-t is elküldöm neki azért, hátha. A Lumintop már kicsit sajnos drága, pedig nekem is az volt az első gondolatom. Szuperjófejek vagytok, köszönöm! :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45798) Lacerta válasza #07813632 (#45791) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nekem van Sofirn SP10B és nem villog. Review-k szerint sem.
Esetletg az Utorch UT01 jöhet még szóba, kuponnal be szokott csúszni 15$ alá.

(#45799) WestBam válasza Gargouille (#45797) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A Zanflare F2 szerintem is ajánlott és tényleg nagyon távolra elvisz ahhoz képest, hogy AA elemmel megy. A jobb módkiosztás miatt az S nélküli változatot ajánlanám, de sokkal drágább és nem látok hozzá most kupont.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45800) FBLLMAG válasza Gargouille (#45797) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Saját tapasztalatom szerint, a 2AA -s lámpák nem nyúzzák annyira az akkumulátorokat. Azok a TRONIC akkumulátorokkal is elketyegnek. Általában hosszabb az üzemidejük is, valamint jobban szoktak teljesíteni a 1x 14500, ill. az 1x CR123R akkumulátoros lámpáknál. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.