Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) dik válasza jozsi252 (#45149) üzenetére


dik
őstag

Nincs semmi pánikhelyzet ettől még nyugodtan tudok aludni az biztos. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45152) lugoka


lugoka
csendes tag

Arról nincs hír, hogy a convoy M1 et ki akarnák adni újabb leddel?

(#45153) BBéci válasza spiky03 (#45143) üzenetére


BBéci
titán

Általában helyettesíthető a 18650 két darab CR123A elemmel, de szerintem semmi értelme.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45154) papucsiga


papucsiga
csendes tag

Nufenen111: Nagyon úgy fest a helyzet. A tied milyen vetítési képet ad, illetve nagyjából milyen messze világít?

ZozzV6: Akkor az erős hotspot mellett lehet számítani némi szórt fényre is? Még valahol visszább láttam, hogy van neked belőle 3 LED-es változat, az, hogy szuperál?
Az M1-es módbuherához lenne valami ötleted?

HardSanyeee :Én febuár 21.-én rendeltem Gearbestről sima postával. Az érdekes, hogy az M1-et utána egy nappal rendeltem ugyanúgy + egy S2+-ot szintén aznap. A háromból eddig az M1 van itt. Ahogy olvasgatok itt azt látom, hogy Banggoodról igen-igen hamarab ideérnek a dolgok.

Kozy10: Csak én vagyok béna? Mert se gépen se App-ból nem akar lemenni az ár 15.60-ra, elvileg az lenne a Sale price. Vagy azt csak odaírták és nem játszik? Az alapár 18.18 dodó.

(#45155) snipr válasza ZozzV6 (#45138) üzenetére


snipr
aktív tag

A hétvégén méricskéltem pont az Astrolux C8-at, 103.6Kcd-t mértem vele gyárilag (teli 30Q), aztán áthidaltam mindkét rugót és ugyanazon körülmények mellett 118,2Kcd lett az eredmény. (valószínűleg ilyesmi különbség lehet a Sofirn C8T javára gyárilag... illetve még érdekesség, hogy a Convoy C8 hostot használva ugyan azzal a driverrel/leddel valamivel gyengébb kandela értékeket mértem, mint az Astrolux C8-al, mintha picit jobban fókuszálná a fényt)

(#45156) ZozzV6 válasza snipr (#45155) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Más a reflektor gyártója valószínű így lehetnek apróbb különbségek. Igazából az egész lámpa más belül csak a külső design hasonlít és nagyon közel vannak a méreteik egymáshoz.

(#45154) papucsiga:XP-L2 verziónál kicsit nagyobb a hot spot és több szórt fény valamivel.
A három ledes még nem kelt életre mert csúsztak a dolgok. Elsőnek kimaradt a led csillag a csomagból. Azt később újraküldték, majd jöttek a ledek, majd az egyik forrasztása nem sikerült jól, így újra szét szedtem. Valamint a driverhez nem jó panelt rendeltem így azt se tudtam összerakni. Most OSHParkról várok 9 driver panelt, 9 vezetékes lengőkapcsoló paneltés 9 világító kapcsoló panelt. Ezek között lesz az is ami abba fog menni.3 db XP-L2 van benne és Andúril firmware lesz rajta. Valahol 4000-6000 lumen körül lesz. Hatótávot nem tudom de 300m biztos meglesz.

Ja és Banggoodon most az Astrolux MF01 akcióban 78$.
El is gyengültem és rendeltem egy Nichiás verziót. :O

Valaki a napokban az MK34-re izgult nagyon. Elnézést hogy nem jut eszembe ki volt de alig alszok mostanában.
Ez kétszer annyi lumen kb és olcsóbb. Igaz a Q8-tól drágább jóval mert az kuponnal 47$ körül van.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45157) WestBam válasza snipr (#45155) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az Astrolux jobban fókuszált, megerősítem!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#45158) zoli03 válasza ZozzV6 (#45156) üzenetére


zoli03
őstag

Az MF01-en én is sokat gondolkodtam, de kb 1 percig bírja tartani a max fényerőt, utána 1 perc alatt leesik 2000-2500 közé, aztán azt tartja tartósan. Szóval 20e Ft-ot nekem nem ér, mert kb 1 percig jobb, mint egy Q8.

(#45159) ANOka


ANOka
őstag

A H03-as lámpát 2018.02.23-án rendeltem a GB-ről.
Egyébként létezik ehhez hasonló "kézi" lámpa? Tetszik a hotspot nélküli vetítési képe, az, hogy szépen szórja a fényt. Szóval ehhez hasonló termék ötleteket várnék... :R

(#45160) may15 válasza BBéci (#45153) üzenetére


may15
csendes tag

2*3v=6v.
Convoy driver működési feszültsége: max 4,2v

Gratulálok, kinyírtad egy fórumtársad lámpáját.

És nem hivatkozási alap az "általában", mert a convoyoknál csak az eleve két akksisak mrnnek két akksival, így itt ilyen szabály nincs.

[ Szerkesztve ]

(#45161) may15 válasza spiky03 (#45143) üzenetére


may15
csendes tag

Amit Bbéci írt azt most felejtsd el, a túlfeszültség kinyírná a lámpádat. És te naívságból buknál egy lámpát.

Nem megy elemmel.

(#45162) may15 válasza ANOka (#45159) üzenetére


may15
csendes tag

Emisar D4, Astrolux S41, Manker e14, Manker E14 II, stb.
Tir lencsés lámpákat keress, van Armytek is sok.

Convoy s2+hoz kaphatsz is tir lencsét.

(#45163) FBLLMAG válasza spiky03 (#45143) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

CR123 -ast ne rakj bele, mert az kinyírja a 2x -es feszültség végett, és akkor volt 1 lámpád.

(#45164) kugyu21


kugyu21
senior tag

Nekem is pont tegnap érkezett meg a Sofirn C8A, de idő hiányában csak néhány percet volt a kezemben. Az Astrolux C8 hoz képest kicsit szórtabbnak találtam a fényét, egyenletesebben terít, de emiatt szerintem nem visz olyan messze, mint az Astrolux, de ameddig elvilágít, ott sokkal élvehetőb a kép. Az Astroluxnak erősebb a közepe, de az sokkal szűkebb területre korlátozodik, körülötte pedig sokkal csúnyább, mint a Sofirn. Azt mondanám az Astrolux egy kicsit "thrower-ebb", de nekem a Sofirn jobban tetszik. Ez szubjektív, vizuális vélemény, nem méréseken alapul.

[ Szerkesztve ]

(#45165) dik


dik
őstag

Ismét egy értékelés a sofim javára. Ajjaj... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45166) ZolkoW válasza kugyu21 (#45164) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én valamiért még mindig úgy érzem, hogy a Sofirn a "sötét oldal" :)
Az oldalkapcsoló nagyon bejönne, de a módosított dizájn nem tetszik annyira.
A G30 koppintásuk is tetszene, de az annyira kopi, hogy már cikinek érzem.
Még keresem az érveket, hogy miért ne legyen Sofirn lámpám.. ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#45167) dik


dik
őstag

Ez jó a "sötét oldal". :D :DDD
Amúgy ezeknek a kis kütyüknek ilyesmit, hogy foncsort van hogy is hívjákját lehet cserélni, variálni?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45168) ZolkoW válasza dik (#45167) üzenetére


ZolkoW
őstag

sok esetben igen, de ez azt is jelenti, hogy kapsz legalább 5-10 féle "C8" reflektort, és lehet, hogy valamelyik tényleg jó bele. Pl. Convoyhoz kapható külön sima és narancshéj mintájú is, meg van egy rakás más, ami picit eltérő méretű.. Sok gyártó gondolom a már létező alkatrészekhez tervez.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#45169) dik válasza ZolkoW (#45168) üzenetére


dik
őstag

Olyan valami van ami mondjuk jobban szórja a fényt ha épp eredetileg egy pontba világítana a kütyü vagy fordítva ha szórtabb a fény összpontosítja. Ilyen valami jó lehet még. Hol lehet ilyesmit kapni ami méretben mondjuk passzol a Astrolux c8-hoz esetleg tudsz létezik egyáltalán? Természetesen nem kell olyan végletbe bele menni mint mondjuk egy H 03 esetén ami brutál szórja.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45170) #07813632


#07813632
törölt tag

Megérkezett a lumintop tool AA lámpám. Furán működik és nem tudom eldönteni, hogy hibás vagy normális amit tapasztalok. A módváltásoknál ha nem tarom elég hosszú ideig félig megnyomva akkor nem vált módot. (kb negyed másodperc) Ha ennél gyorsabban felengedem ugyanazon a fényerőn marad. Tehát ha gyorsan nyomkodom akkor ugyanaz a fokozat aktiválódik. Másik, hogy ha kikapcsolom akkor mindíg a következő fokozaton kapcsol be még akkor is ha 10 percet várok, pedig elvileg a legalacsonyabbon kellene mert nincs benne memória. Kivéve ha több órán keresztül be se kapcsolom, mert akkor bekapcsolásra annyit csinál, hogy villan eggyet a led és ennyi, sötétség. A kapcsolót újra ki kell kapcsolni és újra be kell kapcsolni, hogy világítson. Olyan mintha valami időzítési zavara lenne. Van tool AAA lámpám is ott nincs ilyen anomália arra számítottam ez is így működik. Próbáltam több elemmel, akkuval is és nem változott. KawaBazsy neked is van ilyen lámpád. Az is így müködik?

[ Szerkesztve ]

(#45171) may15 válasza #07813632 (#45170) üzenetére


may15
csendes tag

Videó, és customer service.

(#45172) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Kipróbálnám én is ezt a Sofirn C8A lámpát. Majd 6 nap múlva megveszem akciósan. Vannak ilyen UltraFire elemeim vagy 5-6 éve, valamelyiket még egyszer se használtam (kb. 10 db van 2 db 4200mAh a maradék 3000 mAh). Ezek jók lesznek hozzá vagy inkább rendeljek? Ha nem jó tudnátok aliról linkelni a lámpához való megbízható elemet?

(#45173) Kozy10 válasza papucsiga (#45154) üzenetére


Kozy10
tag

[link]
a 15,60 sale price majd 6 nap múlva lesz(de akkor lehet nem fog működni a seller kupon ami -2USD, nem lehet tudni előre) nem vesztesz sokat ha nem várod meg(kb 300ft-ot)

most 16,68 az alapár . tegnap picivel olcsóbb volt, naponta változik kicsit szerintem az USD árfolyammal, sajnos nem tudom te miért látsz 18.18-at

(#45174) ZolkoW válasza dik (#45169) üzenetére


ZolkoW
őstag

én is olyan vagyok, hogy a throwerből floodot, a floodból throwert akarok csinálni, mintha muszáj lenne, ezek jellemzően nagyon barkács átalakítások, abban az értelemben, hogy ritkán kapni készen hozzá alkatrészt, kivétel talán az S2+ és a lencsék..
C8-ban láttam már réz közbetéttel tripla ledes TIR lencsés tuningot, meg gondolkodtam is hasonlón kicsit máshogy, de az is bőven a reszelős történet.
Ha pontosan leméred az Astrolux tükrét, abból meg lehet tudni, jó-e hozzá valamelyik másik.. Kaidomainen van a 40mm körüli átmérőjűek között egy rakás, ami kicsit tér el egymástól.
Amit a Convoyhoz vettem (Bangood), az méretben tökéletes volt, de fel kellett fúrni a LED számára a lyukat.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#45175) Upo válasza #07813632 (#45170) üzenetére


Upo
addikt

Hasonló gondom van nekem is, de ez egy novemberi akciós szürke convoy s2+ 6x7135 xml2 lámpa.
Tegnap flasheltem bele egy biscotti firmware-t. Azzal viszont össze-vissza működik, van amikor hiába nyomkodom, ugyanabban az üzemmódban marad. Van mikor léptetem a módokat, szépen megy 2-3-ig, utána elkezd visszafelé lépni. Van mikor csak kialszik a fény. Van mikor a 100% után olyant csinál mint a beállítás mód, tehát 1 villanás - buzz - 2 villanás - buzz, de nem ismétli hanem ezután valami alacsonyabb fényű üzemmódba vált, és tap-ra nem csinál semmit. Van mikor ez a kripli "beállítás" jön elő bekapcsolás után. A sok nyomkodással nem is tudtam soha belépni a beállításba, de néha 2-3 mód léptetés után rendes beállításba vált, és többször be is tudtam lépni a menübe, más kérdés hogy nem az a program marad meg aminél kikapcsolom. Ja, és véletlenszerűen van mikor csak a fényerő módok között vált (ha épp jó percei vannak), aztán egyszer csak elkezd mindenféle strobe módokat is bekeverni a módok közé. Szóval teljesen dilis.
Kapcsoló jó, másik lámpám kupakjával oda-vissza próbálva, ott nem lehet hiba.
Mit ronthattam el? Hol lehet a kisördög, mit tudok csinálni vele, esetleg az eredeti szoftvert vissza lehet tenni? Így gyakorlatilag használhatatlan.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#45176) dik válasza ZolkoW (#45174) üzenetére


dik
őstag

Én nem akarok semmit sem csak érdeklődöm tájékozódom elvétve. Néha nem árthat azt sem...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45177) may15 válasza dudi6 (#45172) üzenetére


may15
csendes tag

Nem elemek, hanem akksik.

Sajnos itt nem az idővel, hanem a minőséggel van a gond. Azokat nyugodt szívvel elviheted egy gyűjtőpontra leadni.

Amiket nézz:
Lg HG2
Lg HA2
Samsung 30Q

Ezek bírják.

(#45178) KawaBazsy válasza #07813632 (#45170) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nem, nekem teljesen hibátlan. Kis megszakításra váltja a módot, s mindig a legalacsonyabb módban kezd. Módmemória csak a C8-amban van, idegesít is, de nem lehet kikapcsolni a 3/5 drivernél..
Sztem ugyanúgy kéne működnie, mint a Tool AAA-nak, bár olyanom nix..

(#45179) dudi6 válasza may15 (#45177) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm :R
Akkor ez vagy ez az akksi jó lesz? Esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

(#45180) Janusz001 válasza dudi6 (#45179) üzenetére


Janusz001
őstag

Esetleg keress rá a jófogáson ipari akkura, nyíregyházi eladó, én tőle vettem az lg és sony celláim, vadi újak, hozták a ráírtakat. De vannak tőle más lehetőségek is.

(#45181) Sub-S


Sub-S
senior tag

Miboxer C4-12 töltőt használ valaki?

(#45182) #07813632 válasza KawaBazsy (#45178) üzenetére


#07813632
törölt tag

Kösz. Végülis működik. De hát na! Mégsem egy sk68at vettem 2 dollárért.Levidózom és megreklamálom.

(#45183) may15 válasza dudi6 (#45179) üzenetére


may15
csendes tag

Igen, jó mindhárom. Kapacitás miatt viszont az elaő kettőt inkább ajánlanám. Ez persze akkor jó, ha biztosra akarsz menni és újonnan venni akksit.

Mert ahogyan azt mondták, jófogásról lehet venni egy nyíregyházai sráctól olcsón ipari cellát. Itt viszont vegyesek a tapasztalatok.

(#45184) FBLLMAG válasza KawaBazsy (#45178) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Fenix PD35 TAC és a LD22 (2015) kapcsolható memóriás üzemmódra (kinti) és taktikai üzemmódra, ami hasonlóan viselkedik mint a TOOL AA, csak éppen MAX -on / TURBO -n kezd.

[ Szerkesztve ]

(#45185) ZozzV6 válasza ZolkoW (#45166) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Come to the dark side! ;]
Oldalgombja csak a tripla ledes Sofirn C8-nak van. Mellesleg a Convoy csőcel és tailcap-el csereszavatos. Szóval lehet oldalgombos és tailcap gombos tripla Convoy C8-ad ha van miből átpakolni. Viszont akkor a maradék egy egy ledes tekerős kapcsolós Sorirn lesz :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45186) (jan)


(jan)
őstag

Fu...

Ehhez a crescendo fw-hez pilótavizsga kell.

A battcheck-et hogyan kell értelmezni, valamint a config menü hogy működik ? :D

amúgy király ez a ramp

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#45187) ZolkoW válasza ZozzV6 (#45185) üzenetére


ZolkoW
őstag

ÚÚÚÚ.. :DDD

..viszont nem is esett eddig le, hogy két féle van.. hmm...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#45188) ZozzV6 válasza ZolkoW (#45187) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Bocs a sok elírásért de telefonon megesik.
Három féle van.
C8A XP-L2 leddel,
C8T XP-L HI leddel,
C8F tripla XP-L leddel csak oldalgombbal

Tegnap szóbajött a tripla hostom és ma megérkeztek a panelek. Így ha minden jól megy reggelre kész a tripla XP-L2-es sofirn C8F

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45189) papucsiga válasza ZozzV6 (#45156) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Ha minden igaz akkor ez kell nekem.
Mostmár egész kíváncsi vagyok a végeredményre. Bizony az oldalkapcsoló nekem is jól jönne.

Remélem engem nem kap el ennyire a gépszíj, bár már így is hamarjában 3 lámpát rendeltem :)) Utólag is köszönet mindenkinek, aki megosztotta itt a tapasztalatait. :R

Kozy10: Most, hogy csökkent egy nappal a számláló leesett, hogy talán akkor lesz akciósan annyi. Viszont az nálam változatlan. A linken is 18.18 az alapára a C8A-nak. Úgy látszik csak nekem nem akarják kevesebbért adni. Plusz a 2 dodós kupon is csak 20 dollár fölött van, 1 dodó 10dollár feletti vásárlás esetén. Tegnap mikor regisztráltam az oldalra kaptam egy két dolláros kupont, az is eltűnt. Úgy látszik azonnal el kellett volna használni. Pedig tudtam volna élvezni ha halmozhatom a kuponokat :DD :O

(#45190) Kozy10 válasza papucsiga (#45189) üzenetére


Kozy10
tag

Akkor talán ez az oka, hogy most regisztráltál, én túl vagyok a 40.rendelésen. van valami pontozásos ranglista, amivel úgynevezett: Exclusive Member Prices jár...
De az is lehet,hogy amiatt van alacsonyabb ár mert már rendeltem a Sofirntől... a fene se tud kiigazodni ezeken :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45191) BBéci válasza may15 (#45160) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben használható 18650 helyett két darab elemmel, az benne van a lámpa leírásában, ilyen az Acebeam L16 és még sok másik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45192) may15 válasza BBéci (#45191) üzenetére


may15
csendes tag

Ebben igazad van.
Viszont a convoy leírásában nincs nincs benne, te mégis ezt ajánlottad.

Szépen megkérlek, abban az esetben adj tanácsot, ha abban biztos vagy.

Amennyiben valaki az acebeamról érdeklődik, nyugodtan mondhatod neki azt mit az imént írtál, de hülyeséget, amivel igen könnyen árthatsz másnak, azt ne.

(#45193) BBéci válasza may15 (#45192) üzenetére


BBéci
titán

Egy szóval sem írtam, hogy Convoyhoz használható két darab elem. Az értette félre a hozzászólásomat, aki félre akarta érteni. Azt elismerem, hogy fogalmazhattam volna még pontosabban, mert a lebeszélés volt az eredeti szándékom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45194) vince válasza BBéci (#45193) üzenetére


vince
őstag

Kérdés: A Convoy S2 csak aksival megy? Vagy lehet bele tenni sima elemet is?
Az erre adott válaszod: Általában helyettesíthető a 18650 két darab CR123A elemmel, de szerintem semmi értelme.

Ha nem erre a kérdésre válaszul, hanem csak úgy leírod ezt, azzal nincs akkora gond (bár úgy is pontosításra szorul), de az s2-re vonatkoztatva ez a válasz több, mint problémás. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#45195) Gargouille válasza BBéci (#45193) üzenetére


Gargouille
őstag

De, konkrétan pont arra válaszoltad ezt.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45196) BBéci válasza Gargouille (#45195) üzenetére


BBéci
titán

Arra a kérdésre válaszoltam, de nem szerepelt benne az, hogy nyugodtan tegyen elemeket a Convoyba. Azoknak a lámpáknak a leírásában, amikkel személyesen vagy adatlapon találkoztam, többségében írják a helyettesítés lehetőségét.
Sajnos tudomásul kell vennem, hogy egy szó kihagyásával sokak számára félreérthetővé torzul a hozzászólásom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45197) csibe1


csibe1
addikt

2016 augusztusában rendeltem egy TrustFire TR3T6 lámpát egy itteni topiktárs ajánlására, és hozzá UltraFire 4000mAh akkukat, 4db-ot.
Amint később kiderült az akkuk maximum 860mAh kapacitásúak. (Lii-500 töltővel tesztelve)
Az akksik pár hónapja le lettek cserélve 2600mAh Samsung akkukra.
A lámpával kb. egy hónappal ezelőttig nem is volt gond. Akkor kezdte, hogy nem mindig akart bekapcsolni.
Amikor megráztam akkor utána általában jó lett. Elvittem egy ismerőshöz, ő tett ónbucit az akkukra, mert szerinte érintkezési gond volt. Működött is két héttel ezelőttig; amikor szétcsavartam, kivettem az akksit aztán visszatettem, de akkor már nem kapcsolt be. Nekem a kapcsoló volt a tippem, azt kb 7$-ért találtam gyárit.
Ma nézte meg egy másik ismerős, azt mondta az egyik LED ment ki a fejben, mert túl nagy feszt kapott, és ezért nem világít. Szerinte egy 300Ft-os feszültségszabályzó kütyü kellett volna bele, és akkor nincs gond.

A gyári driver 11$.
Megnéztem a blf fórumot, ott egy dx-es linken 5$, egy másik topikba a fastttechnél 6-7$ a driver amit ajánlanak bele.
Az ára most is épp annyi, mint amikor vettem. :D
Közben nézelődtem, és láttam, hogy a Sofirn lámpái között is van kiköpött ugyanilyen lámpa, bár a Sofirn márkajelzés nélkül: Sofirn C15, még a módok is ugyanazok benne, mint a TrustFire lámpánál. Igaz a Sofirnból van 12LED-es, és akkus verzió.

Lehet ezzel valamit kezdeni, driver cserével vagy valami mással?
(Közben már úton van egy Astrolux C8 és egy sima Convoy S2 biztos ami tuti alapon :) )

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#45198) ZozzV6 válasza csibe1 (#45197) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Szerintem Sofirn-nek ez valami megmaradt kezdeti másolatos szárnypróbálgatása. Inkább C8F-et vegyél. Az már jó konstrukció. Az illető meg aki ilyen akkukat ajánl üljön le egyes!

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45199) Gargouille válasza csibe1 (#45197) üzenetére


Gargouille
őstag

Azt hiszem ez iskolapéldája annak amiért nem ajánlunk "...fire" lámpákat/akkukat. :) Azért remélem sikerül felhajtanod hozzá alkatrészt és rendbe hozni.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45200) ZolkoW válasza csibe1 (#45197) üzenetére


ZolkoW
őstag

bármilyen alkatrészvásárlás előtt én kideríteném, mi deglett meg, akkor kisebb fájdalommal talán megúszható. a kapcsolót könnyű kizárni, ha szétszeded, a ledeket is..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.