Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) ZozzV6 válasza papucsiga (#45848) üzenetére


ZozzV6
senior tag

X2R 2A-t vesz fel. Fényerőben a 2,1A-es S2+-al van kb azonos szinten. Ez nagyjából 600-700 lumen. XP-L HI sem tud többet csak szűkebben és messzebb visz de össz fény ugyanannyi jön ki belőle.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45852) papucsiga válasza #07813632 (#45849) üzenetére


papucsiga
csendes tag

A mérések megközelítően helyesek lehetnek, egy digit plusz egy analóg műszerrel is mértem. A kamu dolgot nem tartom lehetetlennek, viszont az x2r és az s2+ adatai mért adatok és azért azok elég távol esnek egymástól.

weiss:az analóg műszerrel vastagabb vezetékkel mértem.

ZozzV6:WestBam cikkében egy 8*7135-ös s2+-al volt összehasonlítva. Azért csodálkozom én is mert úgy gondolnám, hogy két azonos led ugyanannyival meghajtva, a reflektoros trükközésen kívül ugyanazt kellene tudni. Persze, ami ránézésre kevésnek tűnik az számokkal már több lehet.

(#45853) bwoay válasza papucsiga (#45848) üzenetére


bwoay
nagyúr

az X2R szerintem tud valami trükköt, mert nekem pont van mellette egy 6x driveres S2+ lámpám (gondolom ez a 2.1 A-es, amit Zozz említ), de fényre nem látok különbséget, ellenben érzésre a Convoy SOKKAL jobban melegszik, de majd le is tesztelem. ami nem ide tartozik, de azért megemlítem: az Eagle Eye a textúrája is határozottabb, kevésbé csúszik, jobb a fogása, ezt még egyik tesztben/leírásban sem olvastam. életem első modern LED-es zseblámpája, és többre tartom, mint a Convoy S2+-t (mondjuk annál drágább is volt), vagy az S9-et.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45854) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Megtaláltam az elveszettnek gondolt öreg Olight i3 lámpámat. Régen 10440-es védett akkuval hajtottam, benne is volt egy, de sajnos már halott. Vennék bele 1 vagy 2 új 10440 akkut. Milyen ajánlott és honnan? Elsősorban kínából rendelnék.

(#45855) kugyu21 válasza A214 (#45828) üzenetére


kugyu21
senior tag

Egyiket sem ismerem, így nehéz tanácsot adni, de ha nem cél, hogy egyszerre két blokkot is tudjál tölteni, akkor én inkább a Lii-t választanám, mert azt más méretűekhez is tudod használni.

(#45856) BLaci1971 válasza gyapo11 (#45847) üzenetére


BLaci1971
csendes tag

A KRESZ szerint a kerékpárt fel kell szerelni:
- egy előre fehér vagy kadmiumsárga fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható lámpával,
- egy hátra piros fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható helyzetjelző lámpával,

2014-től új pontként a fenti 2 pontban meghatározott világító berendezés elhelyezhető a kerékpárt hajtó személyen is. A világító berendezések által kibocsátott fény villogó üzemmódú is lehet.

(#45857) prsq válasza gyapo11 (#45847) üzenetére


prsq
tag

Azt nem tudom, hogy elfogadják-e, de szabályos. :-)

6/1990 (IV.12) KÖHÉM rendelet 116. §
(2) Az (1) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott világító berendezés
elhelyezhető a kerékpárt hajtó személyen is. A világító berendezések által
kibocsátott fény villogó üzemmódú is lehet.

(#45858) Myers válasza ZozzV6 (#45840) üzenetére


Myers
senior tag

Na ezt nagyon várom, hogy megcsináld és lemérd. :D
Nekem valami hasonló jár a fantáziámban.

Lexel is csinált egy hasonlót. Ő az általa készített driverével 12V/8A-rel hajtotta meg és át kellett alakítani a tartót. A lumenre nem emlékeszem, de 280kcd-t tudott. De ez elvileg mehetne 16A-ig is. Vagy ez a led csak 6V-on tud 16A-t?

A kérdésem, hogy te is átalakítod a tartót, hogy a 4 akksi sorban legyen? Vagy ez olyan driver, amihez nem kell átalakítani?

http://www.muszaj.hu/

(#45859) gyapo11 válasza prsq (#45857) üzenetére


gyapo11
őstag

Szuper, már nézem is, hogy melyik fejlámpát tudom jól felrögzíteni a sisakra.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#45860) ZozzV6 válasza Myers (#45858) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Igen az XHP70.2 beköthető 12V-osan is vagy 6V-osan de akkor másik csillag kell alá vagy módosítani kell a csillagot. Annál a lámpánál ő egy GT drivert vett alapul csak MF02-be passzoló panelra építette és izmosabb alkatrészeket használt mint a GT-ben hogy felküldhesse 8A-re. Ahhoz muszály módosítani az akkutartót. Én 6V-osan kötöttem be a ledet így az akkutartó marad. Driver egy fet+1x7135 lesz az enyémben LDO-val és Andúril firmware-el. Convoy L6-ban van hasonlóm és ott 17A felett eszik a led 2 db 26650-ből. De elvileg 4 db 18650 jobban bírja majd szóval lehet 18-20A is lesz. Tőle fogom a panelt rendelni mert Oshparkról csak 3-asával lehet de nekem 1 kell és így olcsóbb.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45861) nagylaci32


nagylaci32
tag

Tudnátok segíteni megérteni, hogy a [linkelt] Fibre Flare kerékpár hátsó lámpa hogyan működik? Az átlátszó (talán akril) rúdba tengelyirányból belevilágítva hogy lesz ilyen szép, a paláston végig egyenletesen erős fény? Van ennek valami trükkös lencséje vagy speciális bevonatú műanyag rúdból készül, esetleg más speciális megoldás áll mögötte?
Ha nem túl bonyolult, akkor szeretnék készíteni egy hasonlót házi barkács megoldásban. Hosszabb és nagyobb átmérőjűt tervezek végigvezetni a bringa támvilláján.

(#45862) ANOka


ANOka
őstag

A Skilhunt H03 neutral white lámpa 31.99 USD email only!

(Ha az "email only" reflink, akkor elnézést, a hozzászólás törölhető.) :R

(#45863) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Ennek apropóján, korábban említettem majd valamikor szeretnék messzebb világító fejlámpát.
Fentebb említett H03 lámpám van már.
Újra kapható Skilhunt H03R, 26EUR.
Távolságra mennyivel több mint a szórt fényű testvére?
Miképp viszonyul Nitecore HC30 és IMALENT HR20 lámpákhoz?
Esetleg a gyorsan visszalépő, de mégiscsak XHP35 leddel szerelt Nitecore HC33 lámpához?
Az ára elég vonzó.

üdv
szabi

(#45864) ZolkoW válasza nagylaci32 (#45861) üzenetére


ZolkoW
őstag

lehet, hogy tévúton járok, de gyanús az a piros, illetve az elsőnél a fehér csík. Szóval szerintem az bocsátja ki a fényt, a videón mondjuk nem látom, hogy mögötte árnyék van-e.
Vannak kijelzőkhöz használt háttérvilágítás-panelek, amik kvázi homogén fényt adnak, és szálak is, amik hasonlóak. vagy COB led a teljes csík. amennyiben ez egyáltalán más technika, mint amit előbb írtam - szóval nem tudom, de szerintem nem csak kétoldali bevilágítás van..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#45865) dik


dik
őstag

Az természetes az astrolux c8 esetében pár másodperc után vissza veszi a fényerőt turbóról? De szinte egyből vissza lehet tenni majd ismét leveszi? Ezt leszámítva határozott kis lámpa szépen teszi a dolgát. Vagy azért percekig birnia kellene turbó fokozaton? Nem melegszik fel egyáltalán nem érződik rajta semmi kézben tartva.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45866) papucsiga válasza bwoay (#45853) üzenetére


papucsiga
csendes tag

No ez egy nagyon hasznos információ. Pedig a Convoy is egészen minőségi kidolgozás. Ezzel együtt tovább nő a bírvágy, hogy szerezzek egyet és összevessem emezekkel. Sőt, újból kísért az Astrolux c8 a kedvezményes árral. :O

(#45867) ZozzV6 válasza -szabi- (#45863) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Skilhuntnak van a legjobb fejpántja mindegyik említett közül. fényerőben kb egyformák. Megbízhatóságra így tenném le a voksom sorban: H03, HC30, HC33, HR20
HC33 tök értelmetlen lámpa mert 10 másodpercig tud 1300 lumen felett maradni.
Én a jól bevált H03-at venném újra. pedig a HC30 kivételével mind próbáltam. Vagy a H03RC-t ami már töltős. Ha meg csak fejlámpának kell akkor HC60 vagy HC65

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45868) #07813632 válasza dik (#45865) üzenetére


#07813632
törölt tag

Kb. 45 másodperc után vesz vissza, ami nem hőmérséklet fügvénye. Időzítő van a driver-ben.

(#45869) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Újabb adag kép került fel a táblázatba. A következő lámpákhoz:
Astrolux A01
Astrolux MF01
Astrolux MF02
Convoy L2 XP-G2 dedomed
BLF GT
Convoy L6 XHP70.2
Emisar D4
Nitecore HC65
Skilhunt H03 fet driver+Andúril
Sofirn SP10B
Rofis TR15

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45870) #07813632 válasza ZozzV6 (#45869) üzenetére


#07813632
törölt tag

Az astrolux A01 következő mód memóriás? Vagy javították már. Mikor vetted? Akarok venni de csak olyan kell ami legalacsonyabb módban indul.

Ez az L6 durva. Szoktam nézegetni a képeket. Hasznos!

[ Szerkesztve ]

(#45871) bwoay válasza papucsiga (#45866) üzenetére


bwoay
nagyúr

ma lecsekkoltam, mennyire melegszik a két lámpa. kb 10 perc után már 5 fokkal volt melegebb a Convoy, és mikor elérte a 60-at, akkor az X2R még 52 környékén járt. fényerő tekintetében utóbbit láttam erősebbnek, holott a Convoy az hideg fehér. őszintén szólva nem is nagyon értem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#45872) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#45869) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A faludat lassan az űrből is lehet néha látni. Főleg éjjel. 😉

(#45873) ZozzV6 válasza #07813632 (#45870) üzenetére


ZozzV6
senior tag

MF01 durvább szerintem. Bár hatótávra L6 több. Na valami ehhez az L6-hoz hasonló lesz az MF02 csak még messzebb fog vinni kicsit.

A01-em elvileg mindig minimumban indul de gondolom ahhoz békén kell hagyni kis ideig. kb két hónapja rendeltem.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45874) dik válasza #07813632 (#45868) üzenetére


dik
őstag

Igen valóban időzítő van benne a fene gondolta volna! Kár érte. Ki lehet szedni valahogy belőle vagy nyujtani az időkorlátot?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45875) Janusz001


Janusz001
őstag

Szerintem elegendő az a 45 sec turbóra, először én is bosszankodtam, hogy rendelés előtt nem olvastam ennek utána, hogy visszaveszi, de használat közben nem zavaró. Csak egy kattintás az ismételt turbó mód, de szerintem a visszavett fokozat is bőven elegendő. Nekem arra kellett, hogy a teraszról lássam a kapásjelzőt éjszaka a stégen, cca 30-40m, de a szomszédok így is csodálkoznak, hogy micsoda "higt tech űrtechnikával" rendelkezem :)

(#45876) KawaBazsy válasza papucsiga (#45866) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Megint kupon? Holholhol?

(#45877) vince válasza KawaBazsy (#45876) üzenetére


vince
őstag

Rég vettél lámpát, égeti a zsebed a pénz? ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#45878) #07813632 válasza dik (#45874) üzenetére


#07813632
törölt tag

Nem tudom, lehet e és hogyan. Ehhez én nem értek. Probálj más fórumokon utánanézni. (Budgetlightforum, candelpowerforum, taschelampeforum, reddit stb.) De nem sok értelme van. Egy pattintás és újra turbó. Csinálhatták volna 2 percesre esetleg a 3 percet is bírná, de jó ez így is. EnnyiPézéMegPláne!

(#45879) ZolkoW válasza dik (#45874) üzenetére


ZolkoW
őstag

a firmware nyílt forrású, át lehet írni benne az erre vonatkozó részt, egy programozó (és praktikusan egy csipesz) viszont kell hozzá.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#45880) dik válasza #07813632 (#45878) üzenetére


dik
őstag

Jó csak érdekelet köszönöm a választ. A lényeg megoldható. Valóban nem rossz vásár volt tegnap este peca közben volt egy kis próbája. Csak furcsáltam mintha mondom nem úgy világítana mint az elején. Az leírásban elkerülte a figyelmemet a 45 másodperc. Hővédelem ebben a kütyüben van valami féle?

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#45881) KawaBazsy válasza vince (#45877) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Annyit dicsérik itt a népek, h kuponkóddal a kezemben átgondolnám, h le akarom e cserélni a C8-at. :-)

(#45882) #07813632 válasza dik (#45880) üzenetére


#07813632
törölt tag

Az benne hővédelem, hogy 45 másodperc után visszavesz. Kb 4 alkalommal újra túrbóra kapcsolhatod esetleg 5. Utána már elég meleg lesz és érdemes megvárni, h lehüljön nehogy tönkremenjen valami benne.

[ Szerkesztve ]

(#45883) nagylaci32 válasza ZolkoW (#45864) üzenetére


nagylaci32
tag

Azt hiszem olvastam is egy tesztben, hogy csak a 2 végéről világítanak bele, de egy másik típushoz (Fibre Flare Cyclops) feltöltött ábrán látható is, hogy a végéről történik a bevilágítás. Sajnos ez alapján sem világos, hogy hogy lesz ebből a paláston végig homogén fény.

(#45884) #07813632 válasza nagylaci32 (#45883) üzenetére


#07813632
törölt tag

Nemrég a kutyámnak rendeltem az ebayről hasonló elven működő világítós nyakörvet. Csak a végén világít és elég homogén a fénye. Pár száz forintba került csak. Azóta már el lett ajándékozva, így nem tudom lefotózni, de ha kell a link valakinek megkereshetem hátha talál az eladónál hasonló anyagot amit fel tud használni.

(#45885) ZozzV6 válasza #07813632 (#45884) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem is van olyan a kutyának. A legbiztosabb hogy a paláston legyen homogén fény ha kicsit megcsiszolod amibe be akarsz világítani és mattabb lesz. Mármint a palástot csiszolod meg kicsit. Akkor egyenletes fénye lesz.PL Plexinél is működik.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45886) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Ha valakit érdekel, az Armytek Viking XPL ledes változata most 27,45 $. Ez is 1250 lm; 370 m hatótávú. Amíg a készlet tart. Illetve még ma.

[ Szerkesztve ]

(#45887) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#45886) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Már egy hete elfogyott. Ha megnyitod a terméket és legörgetsz akkor látod melyik verzióból van még. Én is akartam egy első Armytek lámpát magamnak de a legtöbb ami érdekelt volna nincs már készleten.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45888) papucsiga válasza KawaBazsy (#45876) üzenetére


papucsiga
csendes tag

A topikgazda aláírásában megtalálod! ;)

(#45889) benfolds


benfolds
őstag

L6 mennyiért szokott lenni legjobb áron? a napokban 56 $-ért láttam gb-n, amiből még pontokat is engedett volna levonni. mondjuk nem volt a 30%-ának megfelelő mennyiségű pontom, csak majdnem. elméletileg 39,2-re jött volna ki, ami emlékeim szerint elég jó ár. mondjuk addig lamentáltam, amíg visszament az ára. lehet jobb is, ha már eddig kibírtam, hogy ne vegyek, akkor lehet el is tudnám engedni. :U addig legalábbis, amíg nem szalad meg annyira, hogy évi 1-2 alkalmas szórakozásra kiadjak 10 ezret. plusz két akksi, mert 26650 sincs. ehh

(#45890) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#45887) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Általában vasárnap kezdenek akciózni. Kell lesni, mert 1 - 2 nap alat kifogynak a készletek, ha ilyen áron akciózzák. Anno nekem is szerencsém volt, -40% kedvezménnyel.

(#45891) jézusom válasza #07813632 (#45884) üzenetére


jézusom
addikt

Ezek a nyakörvek nem mindig ledesek, van ami elektrolumineszens, vagy mi. Más elven működik.

(#45892) gyenesmartin válasza nagylaci32 (#45861) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ha építesz akkor nézz el-wire vezetékeket.

(#45893) papucsiga


papucsiga
csendes tag

Egy miskolci koma árul 3350mAh-ás ncr18650ga akksit 900ft/darab áron. Vásárolt már tőle valaki, tapasztalata van valakinek, hogy milyen akksik?

(#45894) -szabi- válasza ZozzV6 (#45867) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Mikor kipróbáltad HC33-at, írtál róla emlékszem.
Az miatt írtam, hogy gyorsan visszalépő.
Most is van Skilhunt H03.
Engem az érdekelne inkább Skilhunt H03R vajon mennyivel világít messzebb?
Illetve távolságra hogy viszonyul Nitecore HC30 lámpához?
IMALENT HR20 és Nitecore HC33 azért írtam, mert mindkettő távolsági fejlámpa.
Annyit lámpáért - bármennyire írnak róla jókat - mint HC65 már nem adnák.
Szóval H03-nál távolabb világítás lenne a cél. :)

üdv

(#45895) Lacerta válasza -szabi- (#45894) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A refis cuccoknál az van, hogy a spot méretét a tükör gyújtótávolsága adja, a halót a tükörátmérő aránya az emitterhez képest, a spillt pedig az átmérő.
Ebből következik, hogy ilyen pici átmérőjű reflektoroknál, mindenképp nagy lesz a spill és a haló.

Szóval érdemesebb TIR optikában gondolkodni.
Skilhuntból van TIR optikás, szerintem kis szerencsével találsz pont olyan OEM cuccot, ami pont belemegy, és akkor rakhatsz bele fénykardhoz valót. :DD

A H20R elég jól visz ( nekem van egy ), de hozza azt, amit fentebb írtam. Kis trükközéssel abba is lehet TIR optikát tenni, de ott nem megy be direktben a reflektor helyére, cserélni kell a tömítést tömítésekre ( ezt épp most optimalizálom ). Nem akarok spoilerezni, de a 10 fokos TIR-rel elég durva a cucc. Mondjuk én éppen szélesebb floodot szeretnék, de kipróbáltam azzal is.

(#45896) nufenen111 válasza -szabi- (#45894) üzenetére


nufenen111
tag

Én is sokat töprengtem, hogy melyik skilhunt H03-at vegyem. A TIR lencséset, vagy a messzebb hordót. Az volt a baj, hogy csak a neutrál fehéret árulták akciósan. 31,32 dollár körül. Na, mivel hosszabb távon gondolkodom, így rátettem még 15 dollárt, amivagy 4000 ft, és vettem egy beépített töltős, fehér fényű TIR lencséset. Ez fényesebbnek hat, mint a melegebb fényű, szóval jobban világít.

Mellesleg a YouTube videók nem győztek meg, hogy a távolabb világító valóban sokkal távolabb világít, közelre meg úgy is gyakrabban használom ha kocsit vagy motort szerelek, vagy sátorozunk.

(#45897) ZozzV6 válasza -szabi- (#45894) üzenetére


ZozzV6
senior tag

HC65-re is van jó kupon amivel olcsóbb.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#45898) peestike


peestike
senior tag

tegnap megjött a sofirn c8a. teljesen jónak tűnik, így, hogy már játszottam vele. eddig tetszik.
sikerült egy merült akksit beletenni, szépen villogott is minden módban, hogy kérne egy jobbat. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#45899) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Addig keresgéltem-olvasgattam míg arra jutottam, H03R nem lenne szemmel jól megkülönböztethető előrelépés távolságban a most meglévő H03 lámpámhoz képest.
Ami nagy előrelépés lenne az a HC33 de olyan gyorsan visszalép, hogy azért a pár másodpercért nem éri meg.
Esetleg HC30, mert képek alapján láthatóan messzebb világít, de hiányolom az alacsony feszültség jelzést.
Ami még messzebb visz az a HR20, de ott a fokozatmentesség nem tetszik.
Ami lámpákat még találtam azok meg árban már felette vannak az ingerküszöbömnek, pl: Armytek Wizard Pro, Olight H2R Nova és Zebralight H600 Mk IV, H600Fd Mk IV.
Azt azért látom Imalent próbál menni fentebbi gyártók után és árban alattuk maradni, de szerintem túlzásba esett: Imalent HR70.
Ajánlott HC65 lámpát szívesebben venném messzebb világító XP-L leddel.
Azt még WestBam is említi, hogy HC30 is messzebb visz nála.
Ami itt feltűnő H03 és HC65 mindkettő Cree XM-L2 ledet használ 1000lm fényárammal, mégis képen jelentős különbség látszik közöttük.
Így ezt a fejlámpa témát egyenlőre félreteszem amíg nem látok valamit ami nekem is megtetszik.
Oda került a polcra az XHP70 ledes 26650 akksis lámpavásárlási tervem mellé. :)
Köszi mindenkinek

üdv

(#45900) Gargouille válasza -szabi- (#45899) üzenetére


Gargouille
őstag

Én is ebben a cipőben járok, HC65 tetszene de a fő fény túl flood, meg a nitecore-ban nem igazán bízom, ha most kéne azonnal vennem akkor valószínűleg (mindent figyelembe véve) armytek elf vagy wizard lenne. Igaz azok is elég floodnak látszanak, de egyéb tekintetben hibátlanoknak tűnnek. A HR20 nekem tetszik még, de elriaszt a sok hiba amiket az imalentről olvasok. Bárcsak Simon megcsinálná a fejlámpák Convoy S2+ -át. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.