Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42101) gs20 válasza Masooo (#42100) üzenetére


gs20
tag

Egyrészt a sandyt ajándékba rendeltem Karácsonyra, de januárban jött meg. Másrészt a sandy az meleg fehér, de nekem otthon hideg fehér minden lámpám, az tetszik jobban.

Másik dolog, hogy 6x-es driveres szürkék vannak úton, amikhez már aliról egy hónapja megjöttek a szürke rövidebb csövek 18350 akkukhoz, meg az akkuk. Táskába, zsebbe bőven jobb szerintem a rövidebb testtel, kevesebb helyet foglal. Üzemidő kevésbé számít, mert csak max 1-2 percre kapja elő az ember. Viszont emiatt is jobb rövid házhoz a 6x driveres, a kis akku tovább bírja.

Szerk:
Fejpánt: nekem ez a fajta van 2, egy a kocsiban, egy a házban, de csak szükségmegoldásnak jó, eléggé gyerek méret, legtágabbra állítva is zavaróan szoros. (persze lehet csak nagy a fejem XD) De tényleg szükséghelyzetben (kocsiban pl defekt esetén) jó tud lenni.

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#42102) Masooo válasza gs20 (#42101) üzenetére


Masooo
aktív tag

és nem alin nem láttál s2+ kiegészítőket?
onnan nem akarok rendelni, újabb reg / paypal stb miatt.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#42103) HardSanyeee válasza gs20 (#42096) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Szintén így jártam egy október végi rendeléssel, november 13-án megérkezett a magyar reptérre, utána pedig semmi...
Nyitottam ticketet, kétszer is leírták hogy kérdezzem meg a postán, hogy nincs-e náluk a csomag, én meg kétszer visszaírtam nekik, hogy nincs. És egyelőre nem igazán haladt előre az ügy, most azon vagyunk hogy a címemet egyeztessük, hogy jó-e.

Amúgy nem tudom mennyire megbízható ez a CJAHAM, egy 4 napja feladott csomagomat meg nem találja meg a rendszerben...

(#42104) gs20 válasza Masooo (#42102) üzenetére


gs20
tag

Ebayen is láttam ezt-azt, de ali vont a legolcsóbb.

Amit S2+-hoz vettem:
-átlátszó gumigomb (ali)
-átlátszó fémgomb (a pereme átlátszó ) (ali)
-világítós kapcsoló (astoluxos duplarugós, meg szimpla is) (ali)
-komplett világítós kapcsoló szett (ez már GB-n is van) (ali, GB)
-OP reflektor (ali)
-fejpánt (ebay)
-rövid test 18350-hez (ali)
-fehér diffúzor (ali)
-tokok (olcsó, gyári) (ali)

Célzottan nem kerestem, de ebayen tokot, fejpántot, testet, kapcsolót láttam.

Szerk:
HardSanyeee: Kösz az infót! Na, az akkor szuper lesz. Nekem eleve nem megékezett 5 rendelés lesz, az 5 ticket, egy héten belül. :W

Szerk2:
Masooo:ilyen kapcsolóról nem tudok.
OP az orange peel, narancsbőrös reflektor, a régebbiekben az van, de egy clearben is ilyenre cseréltem a sima smo-t.

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#42105) Masooo válasza gs20 (#42104) üzenetére


Masooo
aktív tag

mivel erről ennyit tudsz, létezik olyan ehhez a lámpához hogy a kapcsoló színe jelzi a telep állapotát, v csak annyi hogy világít?

és mi az az op reflektor?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#42106) Attix70 válasza gs20 (#42076) üzenetére


Attix70
aktív tag

Kicsit OFF.
Jó a környékbeli üzletkötőtök. Dél-baranya pár éve nem igazán voltak segítőkészek. (Aksis kerékkulcs irányváltó hiba és levegős kerékkulcsnál nem működött a gari, kifogásokat kerestek). Ezek miatt váltott Bernerről másra.

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#42107) gs20 válasza Attix70 (#42106) üzenetére


gs20
tag

Lehet, hogy csak szerencsénk volt, nem tudom. A srác már eljött a bernertől, meg már én is az akkori melóhelyemről.

Rendes volt, ő is veteránmotor-bolond volt, mint én, kb többet beszélgettünk arról, mint a szerszámaikról. Viszont tényleg nem kukacoskodott sosem.

E=MZ²

(#42108) Clever0 válasza Masooo (#42105) üzenetére


Clever0
senior tag

orange peel, vagyis ragyás reflektor, kicsit diffúzabb a hotspotja.

(#42109) Masooo válasza Clever0 (#42108) üzenetére


Masooo
aktív tag

hmm megkeresem, érdekes lehet, de van amúgy értelme mókolni egy s2+ -t v inkább jobb venni egy c8at? jó rövidebb nem lesz az biztos ezzel a megoldással.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#42110) gs20 válasza Masooo (#42109) üzenetére


gs20
tag

Utólagos tapasztalat: a kényelmi extráknak (világító gomb, diffúzor, tok, fejpánt stb) van értelme, a reflektorral nincs értelme bohóckodni.

E=MZ²

(#42111) Clever0 válasza Masooo (#42109) üzenetére


Clever0
senior tag

A két lámpa másra való. S2 és változatai közelre, C8, L2, L6 távolra.

(#42112) gyapo11 válasza gs20 (#42096) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem 4 tétel lóg, megnéztem a módszereddel, december 16-án értek Budapestre. Az egész van vagy 3 $, de a sikeres vadászat öröme, és hogy ilyen olcsón nem tudom megvenni, az nagyon bosszantana. Remélem csak ledobták valamelyik sarokba a karácsonyi hajtásban, és elő fog kerülni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42113) Masooo válasza gs20 (#42110) üzenetére


Masooo
aktív tag

a diffúzor, bár látom képen, hogy mi a feladata de miért jó?

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#42114) gyapo11


gyapo11
őstag

A Berneres témához: a lámpa képességei objektíven mérhetők, aztán hogy kinek mik a szempontjai, az már más tészta. Az ár is a szempontok egyike, ezekből kialakul egy ár-érték arány, aztán ha ez alacsony (kicsi ár, nagy érték), akkor mehet a bót, ha magas (magas ár, kis érték), akkor meg nem. Ezen nincs értelme vitatkozni, hogy kinek melyik paraméter mekkora súllyal esik latba.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42115) gyapo11 válasza Masooo (#42113) üzenetére


gyapo11
őstag

Gondolom nagyobb felületre teríteni a fényt. Ha amúgy a lámpa jó és bevált, de túl szűk a fénycsóva, akkor jól jöhet.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42116) Masooo válasza gyapo11 (#42114) üzenetére


Masooo
aktív tag

igazad van, sokadszor, bár ez inkább eszmecsere volt mint vita.
Valóban egy vásárlás mögött annyi tényező áll, hogy kár azon elmélkedni ki mit miért akar megvenni, hisz döntési szempont lehet az is, mit mennyiszer akarsz használni, az is hogy mire és az is, hogy meddig, de az is, hogy mennyiért és még vagy 15-20 tényező motiválhat és befolyásolhat vásárlást.
Én is úgy vagyok, hogy szerszámgépből bár a parkside-os is egész jó, én mégis más márkát használok előnyök és egyebek miatt.
Lámpa esetén, nekem pl jó a borjú mert pecázni kell, másnek nem mert kocsit akar szerelni.
Megfelel az s2+ mert ház köré kell, másnak meg 20 lámpa kell.
Szerencsére nem kell, hogy az ár legyen a legfőbb szempont nekem, de mégis úgy vagyok vele, hogy nem fizetek sokat, kevésért, vagy akár egy divatos márkáért (iphone / makita / shimano-daiwa) ha úgy érzem, az nem ér annyit. Hisz amit nem tárgyakra költök, azt költhetem sok sok más dologra is.
Igaz, család szerint skót vagyok de szerintem csak megfontolt és alapos vásárló vagyok. Ennyi.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#42117) vince válasza Masooo (#42113) üzenetére


vince
őstag

Erősen teríti a fényt, sátorba fellógatva pl. kiváló kempinglámpa lesz a kis Convoyból.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#42118) Masooo válasza vince (#42117) üzenetére


Masooo
aktív tag

1 eurt megér :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#42119) WestBam


WestBam
Topikgazda

Heti cikkemben a JETBeam T6 keresőlámpáé volt a főszerep. Akit érdekel a blogomban megtalálja.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#42120) gyapo11 válasza WestBam (#42119) üzenetére


gyapo11
őstag

Hogy a viharba ne érdekelne. Nekem ez már túl vastag (és rövid), maradok az L6-nál, azt piszokul eltalálták.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42121) Gargouille válasza WestBam (#42119) üzenetére


Gargouille
őstag

Jó cikk volt, köszönjük! Ez a hővédelem (illetve a hiánya) tényleg fura. Az L6-nál megértem mert nincs rá szükség, de ez melegszik. Amúgy szerintem baromi ronda lámpa de a fénye remek. A túl erős floodokkal az a gond, hogy közelre elvakít, ennek viszont jól eltalálták a vetítési képét.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#42122) gyapo11 válasza Masooo (#42116) üzenetére


gyapo11
őstag

Azt ne feledjük, hogy az emberek nagyon nagy része nem tájékozott a lámpák témakörben, és nem fog fórumot olvasni hetekig, hogy megtalálja az igényeinek megfelelő legolcsóbbat. Nekik lehet eladni sokkal drágábbért a lámpákat. Nekünk egy 1000 lumenes lámpát már nehéz akár 50 $-ért is, mert megvesszük 10-ért vagy még olcsóbban.
És ott van az időfaktor. Hányszor lehet olvasni, hogy nincs kedvem 1 hónapot várni, inkább fizetek többet, csak gyorsan itt legyen. Előtte évek óta megvehette volna, akkor nem számított az idő, de most azonnal kell. Ilyenekből élnek a futárcégek.
Megjött az 5000 kínai lumenes lámpa, 12 nap alatt. Valójában 3 akkuról 1.23 A-t eszik, ami 13-14 W körül lehet, az akkuk feszültségét nem mértem. Az 5 led ellenére szép egyenletes a fénye, persze a széleken vannak félkörök. Akkukkal 478 g, önvédelmi fegyvernek is jó. Ki lehet szedni egy csődarabot, akkor két akkuval megy.
Van valahol ledeket ismertető oldal közeli képekkel, ami alapján meg tudnám állapítani, hogy melyik lámpában milyen led van?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42123) Masooo válasza gyapo11 (#42122) üzenetére


Masooo
aktív tag

igazad van, hamari és tájékozatlan vásárló. Viszont mindenkinek a maga dolga mennyire hasznosan költi a számára rendelkezésre álló forrásokat. Én inkább világot járok, minthogy olyan dolgokat vegyek amiket marketingesek istenítettek és a nekik hívő emberek nagy márkákká tituláltak. Ezek azoknak vannak kitalálva akik azt hiszik, egy almás mobiltól valakik lettek (szegény iphone mindig ezt veszem elő), én is vehetnék 5öt is, de már írtózom tőle mert mindenki azzal rohangál.
Ezért lenne jó üzlet sokakat megvenni annyiért amennyit érnek és eladni őket annyiért amennyit hisznek magukról ;]
gyapo ha közelben laknánk asszem mi sörözni járnánk, szimpatikus az életszemléleted, vagy legalábbis azon része amit eddig láttatni engedtél.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#42124) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#42056) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Erre valaki?

Hol érdemes ilyeneket venni? Itthon van olcsó forrás rá?

(#42125) jozsi252 válasza WestBam (#42073) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem a fő problémám még mindig a kommunikáció hiánya. Ha egy adagot elküldenek, akkor miért nem tudnak átdobni egy listát hogy kinek küldték ki? Be lenne másolva a topicba, az illető meg érdeklődne az adott futárszolgálatnál ami jelen esetben DHL. De nem, ennyire nem képesek hogy egy ilyen listát kiadjanak. Mindenki csak találgat hogy most a lista elejéről küldték ki a lámpákat, vagy közepéről, vagy elejéről de azokat akik akkut nem kértek.. Nagy katyvasz az egész,de legalább tanultam az egészből hogy soha többet ebben a formában. Mennyivel egyszerűbb lett volna ha BG-re bejelentkezek, megrendelem, látom a nyomkövetést akár regisztrált csomagról van szó akár DHL-ről.
Ehelyett most mit látunk? Egy jó nagy nullát! :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#42126) gyapo11 válasza Masooo (#42123) üzenetére


gyapo11
őstag

Mármint te söröznél, én boroznék. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42127) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Ma megjött a Skilhunt H03 a Gearbest-től. Nagyon tetszik. Egyelőre nem sikerült beállítani, hogy az ezüst színű (fényvisszaverős sáv) pont a hátul helyezkedjen el a fejem mögött. Valamint érdekesség, hogy először feltöltött, védett aksival akartam kipróbálni, de nem működött vele. Kicseréltem egy nem védett Sanyo-ra és egyből szépen világított. Lehet mégsem szereti a védett akkukat?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#42128) gyapo11 válasza jozsi252 (#42125) üzenetére


gyapo11
őstag

Én is látom, hogy megérkezett az országba 4 vásárlásom december 16-án, aztán mire megyek vele. Ha azt is kiírná, hogy kit kell pofánverni, hogy ide is érjen, az már lenne valami.
Pontosan nem ismerem a sztorit, később kapcsolódtam be, de előrendelés ha jól vettem ki. Mindenképpen ti lesztek az early ownerek MO-on, attól, hogy látod vagy nem a kiszállítás állapotát, nem lesz itt hamarabb.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42129) HardSanyeee válasza Zoli-bácsi (#42124) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Műanyag doboz itt van 2 darabos és itt van 4 darabos olcsóbban (A 2 daraboshoz azt írja, hogy 18350-eshez van, de hosszába belefér a 18650-esből 2 darab).

Szilikon tokból nem találtam olcsóbban, esetleg aliról. De annyira sokat nem spórolnál vele, cserébe jó lassan érne ide.

(#42130) gyenesmartin válasza gyapo11 (#42128) üzenetére


gyenesmartin
őstag

November 12.-én rendelt néhány alkatrész ma érkezett meg. Máskor 2 hétig tart, ennek meg több, mint 3 hónap.

(#42131) ZozzV6 válasza Anubis_9 (#42127) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Lehet túl hosszú a védett akku és a kupak nem érintkezett.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#42132) Anubis_9 válasza ZozzV6 (#42131) üzenetére


Anubis_9
őstag

Rá tudtam csavarni a a kupakot, csak nem annyira, mint a nem védett aksi mellett. Én is erre gyanakszom amúgy.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#42133) ZozzV6 válasza Anubis_9 (#42132) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Akkor tuti az volt az oka. Nem is szabad erőltetni.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#42134) Nahát! válasza jozsi252 (#42125) üzenetére


Nahát!
tag

A lámpák postázását elvileg a Neal gyerek intézi.
Én nem GT-t rendeltem, hanem Neal-től mást, még decemberben. (Van saját webshopja.)

Nem hogy nem küldte a cuccot, de elérhetetlen mindkét e-mail címén.
BLF-re írtam, tudnak-e róla valamit, ott javasolták, hogy paypal dispute.
Nyitottam, arra sem volt válasz.
Utána escalate to a claim, 3 nap csend, majd visszautalta a pénzt, de annyi fáradtságot nem vett, hogy valami magyarázatot fűzzön a dologhoz.

Valahogy szervezésből, kommunikációból nem érdemel csillagos ötöst.

[ Szerkesztve ]

(#42135) jozsi252 válasza Nahát! (#42134) üzenetére


jozsi252
veterán

Lumintop gyártja a lámpákat, ők is postázzák, Neal kapcsolattartó velük és a fórum között. Amit te említesz az Neal-nek a külön biznisze. De sajnos a megrendelők tájékoztatása szempontjából tényleg gáz az egész.

iPhone 13 Pro Max

(#42136) Akasztott


Akasztott
csendes tag

bringalampara visszaterve: azert nem jo az s2+ xpl hi, mert nagyon egy pontba vilagit.
kepeken/videon nem ezt lattam, vagyis nem lattam, hogy ennyire keskenyen vilagit, igy csalodas; mennie kell.

van egy eleg zorall szorasu alis bringalampam. abba kene valami izmosabb ledet rakni. majd szetszedetem telefonszerelo haverral, hatha befer oda mas is.

nezegettem a markasabb bringalampakat is, de annyi penzt nem fogok kiadni egyikert se, hiaba faszak.

majd lovok par kepet a zanflare b3 fenyerol is. nem tudtam meg kiprobalni, mert a gopro mountjaimba nem tudom belerakni, szelesebb mint a mount konzoljaim nyilasa. egyedul a stucnikupakos mountba fer bele, de oda nem akarom rakni.

lenne ket kerdesem is, egyik felig off: a lencse kozepen az a homalyos potty mi celt szolgal? kevesbe vakitson a led?

a masik pedig a dhl (eu) opciot valasztva a szokasos dhl 6000ft kezelesi koltseg, vam-afa kombo fog varni a termek ara mellett vagy csak a szallitasi koltseget kell kifizetnem pluszban (8 dolcsi)?

[ Szerkesztve ]

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#42137) ZozzV6 válasza Akasztott (#42136) üzenetére


ZozzV6
senior tag

DHL-t semmiképp ne válassz. Garantált 6000+vám meg minden adalék

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#42138) Francia91 válasza ZozzV6 (#42137) üzenetére


Francia91
veterán

Egyszer én is beszoptam a DHL-lel, a 11.000 Ft értékű csomagomra még rá kellett fizetnem egy 10-est :W

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#42139) Aladdin


Aladdin
senior tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Adott két Nitecore. Egy MH20 és egy MH10. Mindkettőben ugyanaz a LED, mindkettő ugyanazzal az akkumulátorral tesztelve. Mindkettő 1000 lm max és 1 lm min, közötte mások a lépcsők. Node mi okozza pl max fényerőn ezt a tetemes különbséget a működési időben, vagy ott az 1 lm, ahol az MH10 több, mint duplája a másiknak. Ezt így hogy? Max fényerőn kevesebbet tud, de kis fényerőn meg a dupláját? Ugyanazzal a LED-del, aksival? :O
MH10
MH20

(#42140) zoli03 válasza jozsi252 (#42135) üzenetére


zoli03
őstag

Ezeket olvasva jól döntöttem, hogy nem vettem meg előrendelésben. Nem tudom, hogy később lehet-e webshopban kapni, vagy egyáltalán érdemes-e kivárni, de lehet inkább veszek majd egy Astrolux MF02-t, úgyis gyakran van rá kupon.

(#42141) FBLLMAG válasza Aladdin (#42139) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ez egyszerű. Más elektronikát használnak, mármint meghajtó elektronikát. A MH10, MH12, P10, P12 lépcsős időzítős elektronikát használ, a MH20 pedig nem stabilizáltat. Ahogy merül az akkumulátor egyre gyengébben világít, de hővédelem azért van benne. Alacsony fényáram esetén, már a meghajtó hatásfoka számít nem a ledé. A lednek a fogyasztása megegyezik, viszont az elektronika más, ezért más a fogyasztásuk is. ;)

(#42142) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Megszóltak, mert éjjel a zseblámpáimat használom, valamint este lefekvés előtt, valamint reggel felébredéskor.

Eddig csak az volt a válaszom, ha éjjel felébredek, a zseblámpám 0,6 lm -ja nem szedi ki a szemem (a szemem elég érzékennyé vált mert egyszer közelről látott 1 ipari rövidzárlatot). Az alacsony fényárammal nem ébresztek fel senkit.

Ma reggel megint hamarabb felébredtem (5 óra), hogy elüssem az időt, kicsit számolgattam. Nálam szabályozható fényű izzók (40 W -tól), kompakt fénycsövek vannak mindenhol. A kompakt fénycső 6000 kapcsolási ciklust bír ki. 1 kWh -ra 0,1 € -ót számoltam, 1 db kompakt fénycső 3 €, és nem szabályozható.

Nálam, legalább napi 7 kapcsolási ciklus otthon, éjjel 20 perc, reggel este 2 - 2 óra világítás, lefekvéskor, ébredéskor. 1 év az 365 nap, 30 kW / év, 1800 kapcsolás / év / helység. Ennyit csak magam használnám. + mások is kapcsolják, évi 3000 kapcsolás már meg is van.

10 évre > 300 kW = 30 € + 3 € x 5 db (2 évente vásárolom a kompakt fénycsöveket) x 3 helység (háló, folyosó, fürdőszoba) =

75 € / 10 év ill. évi 7,50 € -ót spórolok csak otthoni használattal.

Na most drágák a zseblámpák? És most nem is vettem figyelembe a normál napi használását, mert azt mindenki tudja, milyen hasznos tud lenni a zseblámpa. ;)

[ Szerkesztve ]

(#42143) Akasztott


Akasztott
csendes tag

Olight 3.6V 18650 3600mAh

3600mAh 18650 Li-ion Orbtronic (Panasonic inside) 3.7V

ezeknel mennyire hiheto ez az adat? bar mar rendeltem 3500as lg-t (vagy pana? :) ).

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#42144) Zoli-bácsi válasza HardSanyeee (#42129) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi szépen. :R

Ahogy látom kb mindegy honnan veszem, mert a szilikonos linkem se Magyarországról érkezik, emiatt várni kell rá.

Szóval berendeltem mindent GearBestről. :D

(#42145) Gargouille válasza FBLLMAG (#42142) üzenetére


Gargouille
őstag

Bár nem ilyen tudományos alapon, de én is inkább zseblámpával világítok itthon is sokszor, minthogy felkapcsoljam a lámpát. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#42146) gyapo11 válasza gyenesmartin (#42130) üzenetére


gyapo11
őstag

Ezért remélem, hogy az én november 26-án shippelt cuccaim is ideérnek még, ma van az 55. nap.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42147) gyapo11 válasza Gargouille (#42145) üzenetére


gyapo11
őstag

Én is már régóta. Nem is lehet megoldani egyszerűen, hogy mindenhol kézre essen a kapcsoló, sok alternatívot kellene fölszerelni, hogy minden ajtónál legyen. Sötétben meg nem lehet menni, mert macskák vannak a házban, és olyan idióták, hogy azt hiszik én is úgy látok a sötétben mint ők, és nyugodtan várják hogy kikerüljem őket. Meg szétszórják a kaját a tányérjukból, arra se mindig jó rálépni, jó zsíros cupákon nagy hátast lehet dobni. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#42148) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#42142) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Bocs, évi 30 kWh, és 10 évre 300 kWh. ;)

És legjobb, ha a lámpa tud 0,3 - 06 lm holdfényt, ill. 10 - 20 lm fényáram leadására is képes. Valamint sokat segít a 70 - 80 % -os hatásfok is. Nálam a ZL 82 % -os, 10 lm esetén, az Armytek pedig 75 % -os hatásfokú 10 lm esetén. A ZL optimálisan, 166 lm melett, 92 % hatásfokra képes. Azért a legtöbb lámpa, alacsonyabb hatásfokra képes. Ezért kerülnek ennyibe.

A Li-Ion -os lámpánál ez 10 lm esetén 160 üzemórát, 50 lm esetén 36 órát, 100 lm esetén 18 órát, 200 lm esetén 9 órát jelentene. Azért ez nem annyira gyakori. ;)

(#42149) FBLLMAG válasza gyapo11 (#42147) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Macsesz nálunk is van. Bár raktam elég kapcsolót, de ébredéskor a lámpák fénye, számomra zavaró.

De amikor megkaptam, hogy létezik 230 V is, ráadásul olyan mondta, aki 1 HUF -ért átfúratná a térdét. Ezért volt ez a kis számítás, hátha másnak is jól jön visszavágásra. Az ilyen emberen ez segít. Úgy sem értik meg, hogy kellemesebb a holdfény, mint a felkapcsolt lámpa. Számukra a lámpa felesleges pénzkidobás.

Bárcsak naponta lépnének kutya kakiba, zárt lépcsőházban csússzanak a lépcsőn, esőben lépjenek jó mély kátyúba, temetőben verjék be jól a sípcsontukat, felszedett csatornafedélnél, fussanak át az úton a nyílás irányában jó sötétben (vagy - vagy), stb. :(((

[ Szerkesztve ]

(#42150) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#42149) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Bocs. Valakinek sikerült felhúznia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.