Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Itthon hol tudok venni 18650hez töltőt?

(#11702) kowik válasza SzalaiG (#11701) üzenetére


kowik
tag

Írj PM-et.

(#11703) Cyborg válasza FerNandor (#11700) üzenetére


Cyborg
őstag

[Convoy C8] 3808 HUF volt egy órával ezelőtt

(#11704) jada00 válasza M_o_g_y_i (#11698) üzenetére


jada00
tag

A 4300K az meleg szín ha jól tudom!? :F Régebben minden lámpámat mókoltam mindig, mindent cserélgettem benne (driver, led, foncsor, stb), de sajnos nem mindig sikerült, tehát többet végképp elrontottam :( :W , igazság szerint már nem érte volna meg megjavítani őket, túl sokkban került volna a végén! :U Ezért mostanában próbálok olyanokat rendelni amikhez nem kell nyúlni, vagy csak nagyon kicsit!!!! :DD

Ezt az ellenállás cserét azért megcsinálom! ;]

(#11705) ólomlábú válasza FerNandor (#11700) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Ez nem c8,de szettben van a lámpa,aksi,töltő ;)!
[link]
Agyalok rajta,hogy kocsiba hurcolós lámpának inkább ez,mint a Trustfire A8
Amúgy egészen véletlenül A8-assal nincs valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#11706) randras válasza ólomlábú (#11705) üzenetére


randras
veterán

Helló,

vész esetére valaki kis méretű, de a 2$-os kulcstartómon lévő LED-es cumónál valamivel komolyabb lámpát tudtok ajánlani?

Ahogy nézem, a CREE jónak számít. :F

:R

(#11707) FerNandor válasza ólomlábú (#11705) üzenetére


FerNandor
őstag

ettöl azért nagyobbat szeretnék, azért köszi (800-1000Lm). na majd nézelödöm ebayen, meg ahol a convoy van meg az a másik, az ultrafire c8. mondjuk érdekes, hogy a convoy ebayen abszolút nincs.. és youtube-on se látok ról egy tesztvideót sem. viszont az ultrafire c8-ról van, és elég meggyözö a fénye. :K

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11708) FerNandor válasza FerNandor (#11707) üzenetére


FerNandor
őstag

hmm, mit találtam: [link]
jónak tünik. youtube alapján is.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11709) DolbySys


DolbySys
csendes tag

Sziasztok, ma vegre megjot a FT -es es a LM-os csomagom egyszerre.(a FT-es 3 hetet jott a LM-os 11 napot) a FT-tol akkukat[link] a LM-tol meg egy 501-est egy 502-os,egy C8-U2-st es egy C8-U3-st. Keveset tesztelgettem, mindegyik hihetetlen melegszik, a legerosebb fenye az U3-nak van (igy elsore nagyon veri a tobbieket), de nekem az 501-es tetszik(a formaja).
De egy hibat azert eszrevettem: az 502-os(U2-os) a legerosebb beallitason ugy 20- perc utan nem valt a fenyerok kozott ha elkezden nyomogatni, mindig az erosre valt, ha kikapcsolom es hagyom ugy 5 percet pihenni megint normalisan valt az uzemmodok kozott,ha a kozepes fenyeron hagyom hosszu ideig,onnan meg normalisan valt tovabb az uzemmodok kozott.A tobbi lampa is hihetetlenul melegszik de egyiknel sem jelenkezett ez a baj. Most ezt hogy jelezzem vissza a kinai fiunak,mert angolul sem tudok csak keveset es gondolom semi ertelme sem lenne, ugy sem lehetne cserelni, habar meg szeretnek rendelni C8-sokat

Fennebb egy hozzaszolasban lattam ezt a szettet[link]. koztudott,hogy ebbe a toltobe nem fernek bele a vedett akkuk(max 6.8 cm) csak az un. Ultrafire akkuk.Azert ezek a Ft-es is figyelmetlenek(de nagyon ritkan)

''Vorschprung durch Technik'' by T+A

(#11710) korn válasza DolbySys (#11709) üzenetére


korn
aktív tag

Túlmelegszik a driver az 502-ben, alufóliás hűtéshack lehet, hogy segítene rajta.

(#11711) DolbySys válasza korn (#11710) üzenetére


DolbySys
csendes tag

hogy is mukodik ez az alufolias huteshack?

''Vorschprung durch Technik'' by T+A

(#11712) zoli03 válasza FerNandor (#11707) üzenetére


zoli03
őstag

Ne azt nézd, hogy UltraFire C8, hanem hogy C8. C8-at millió fajta névvel gyártanak, és csak a nevükben meg a driverben különböznek jóformán.
Azzal, hogy beírod YouTub-ra, hogy UltraFire C8, nem sokra mész, mert számtalan féle driverrel gyártják, a fényereje meg csak ettől függ.
A Convoyban viszont igen jó driver van, ráadásul az ára is jó. Ha valaki jól meghajtott C8-at akar, mindenképp azt érdemes venni. Persze lehet venni UltraFire C8-at is, előbb utóbb biztos kifogsz egy normálisan meghajtottat (de az se lesz jobb, mint a Convoy, így nincs értelme próbálkozni).

#11708: ebből a szettből körülbelül semmi nem ér semmit. Egyedül az 502B lenne jó, ha lehetne tudni, hogy mennyire van meghajtva. Ezekben a szettekben általában az akku és a töltő hulladék kategória (kivételek vannak azért, de ez nem az).

[ Szerkesztve ]

(#11713) zoli03 válasza DolbySys (#11711) üzenetére


zoli03
őstag

Kereső, 4. hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#11714) FerNandor válasza zoli03 (#11712) üzenetére


FerNandor
őstag

értem, így világos! köszi!
ha a convoyt veszem, a korábban linkelt oldalon, akkor itthon pl vaterán vagy itt PH-n tudok hozzá venni jó teljesítményü, olcsó 18650-es akksit és olcsó, de jó töltöt? mekkora teljesítményü és márkájú akksit érdemes megvenni? töltöböl vaterán láttam 600Ft körül.. nem tudom, abból is melyik az olcsó, de még jó kategória..

de mondjuk azon az oldalon is lehet, hogy jó árban lenne hozzá töltö meg akksi, de továbbra is kérdés, hogy milyen teljesítményüt és márkájút vegyek hozzá?

a lényeg, hogy olcsóbban jöjjek ki, minél kevesebbet szeretnék most erre költeni.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11715) zoli03 válasza FerNandor (#11714) üzenetére


zoli03
őstag

Ugyanazt az akkut és töltőt biztos, hogy olcsóbban megkapod külföldről, mint Vateráról. Olcsó töltők közül ez a jó, ez elvileg az OEM töltő. Akkuból pedig ez, ha minél olcsóbbat, de normálisat akarsz.

(#11716) FerNandor válasza zoli03 (#11715) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi.
másik akku, ami több, mint 2500mAh, az tovább bírja, vagy erösebb?
pl http://www.fasttech.com/products/1420/10001901/1143804-sanyo-ur18650zt-18650-2800mah-protected-rechargeab ha jobb, érdemesebb, akkor az a 2-3 dollár nem számít azért. így is már 6ezerFt fölött van az egész.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11717) kowik válasza FerNandor (#11716) üzenetére


kowik
tag

A TF 3000-es és a Sanyo 2600-as között olyan 100-150mAh a különbség persze a Sanyo javára. Tehát nem nagy.

(#11718) DolbySys válasza FerNandor (#11714) üzenetére


DolbySys
csendes tag

a legolcsobb akku amit megszabad venni az ez[link] es ez[link] a tolto is jo ,csak annyira lassan tolt :) .
a langnyelves TF jobb.
sajnos a vedett panak[link] nem talanak a lampamba[link] mert tul hosszuak , igy mas vedetlen akku utan kell nezzek.errol[link] van valakinek tapasztalata?

az alufoliat kiprobaltam, a lampa feje nem melegedett annyira(,habar vekony volt az alufolia amit talaltam a lakasba), de ugyanugy nem akar valtani a fenyerok kozott, csak vagy 20 nyomkodas utan. kozepes fenyeron ezt nem csinalja.

''Vorschprung durch Technik'' by T+A

(#11719) M_o_g_y_i válasza jada00 (#11704) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Közben rájöttem, hogy elb...tam a dolgot... :DDD
3x R20 kellett volna, nem a 4x R30. :N
Amit emelkedett a 3x R22-höz képest, az a vezeték-csere miatt lehet. :U
3x R22 eredő ellenállása 0.073333 Ohm, a 4x R30 pedig 0,075 Ohm, tehát pont lejjebb vittem. :o
Na mindjárt kicserélem... :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11720) ReMek(k)Elek


ReMek(k)Elek
csendes tag

Érdeklődni szeretnék, hogy a Fasttech.com webbolttal kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?
Eredeti termékeket forgalmaznak?
Én például egy Nitecore lámpát néztem ki. Előfordulhat, hogy ezt is hamisítják, vagy ezek eredeti Nitecore cuccok?

(#11721) Laci4


Laci4
senior tag

Nos akkor egy pár kép, és tapasztalat a fasttech-es Convoy C8 Cree XM-L U2-1B lámpáról.
Képek itt találtok, videókat meg a youtube oldalamon.

Mint lehet páran már tudjátok, első "komolyabb" lámpám.
Mostanra kb. minden kitisztult.
Módváltást már tudom, köszi sanzi89.
(3 és 5 módos üzem között a váltás, alacsony fokozatba kapcsolni a lámpát, majd várni kb. 5 sec. Ekkor villan egyet. (nem is értettem addig, mi lehet vele.. kontakt hiba? :D) ekkor mintha üzemódott akarnál váltani. benyomod a gombot...)

Áramfelvétel dolog megoldódott, a kínaiak szeretnek kicsinyíteni, de a mérővezeték átmérővel nem kellene. Pláne ha már nagy áramokat mér az ember. Lecseréltem a gyári vezeréket két rövid vastagabb vezetékre, egyből a következőek lettek az áram értékek.
Akku ha jól emlékszem 4,1V üresjáratban.
Low: 0,13A
Med: 1,3A
High: 2,5-2,6A

Akksit majd kell vennem valami normálisat, mert ugyan nincs gond a bontott akkukkal, meg az Ultraferivel (Ultrafire), csak épp relatíve hamar megadják magukat. (illetve eddig még csak az Ultrát fogyasztottam el, kivi leszek a bontott meddig bírja majd.)

Fénye: szerintem hideg fehér, bár nem volt meleg, és neutral lámpám. (bár a meleg gondolom mint az izzó lámpás lámpák)

Vetítési képe nekem tetszik. Nagyjából erre számítottam. Jó közép hatótávolságú lámpa. Közelre is egész jó területet be tud világítani, bizonyos helyzetekben esetleg High módban zavaró lehet az erős spot, de olyan szitukban bőven elég a med.

Nekem bőven jó a kidolgozása, ami két apróság: 1: nem volt teljesen betekerve az alu tönk, amiben a led+driver van, illetve a foncsor hátulja kicsit karcos, de az úgyse számít.

Asszem most ennyi, mert 5-kor ébresztő..
BB all!

Jah.. és ez ám a meleg lámpa! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11722) ólomlábú válasza FerNandor (#11708) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Ugyan ilyen van barátnőmnek is :D!Nagyon zsír!

(#11723) ólomlábú válasza FerNandor (#11708) üzenetére


ólomlábú
csendes tag

Csak a miénk innen van:
[link]

Nagy butaság volt egyben megrendelni mindent,ráadásul a posta is bazi drága volt!
Tanulópénz :D :(!
Most már okosba jönnek a lámpák,meg az aksik is!

(#11724) ólomlábú


ólomlábú
csendes tag

Erősen agyalok rajta,hogy a hosszú TR-J 12-t át alakítom rövidre!Nem,nem levágom a feles részt,hanem alu lemezből hajtanék 3 szög alakú cső testet amibe belefér 3 18650.Ezel nem is lenne gond a probléma a menetes résszel lenne,azt nem tudok vágni,max ha veszek hozzá olyan hosszabbítót,mint amit adnak is gyárilag hozzá,és annak levágni a végét és ráhegeszteni a 3 cső végére,a másik vége szintén.
Így az új elemtartós részt csak fel kellene csavarozni a lámpa fejére,mint a sima csövét,a kapcsolót meg megint csak a végére.

A kérdésem az lenne,hogy hosszabbító csövet,ami gyári,vagy tökéletesen passzol a lámpához,az lehet e külön venni és ha igen akkor hol?
Nem tudom mennyire érthető amit k akarok hozni,a lényeg,hogy a TR-J12-ből valami ilyesmi rövid tömzsi lámpát faragni:

A másik kérdés,hogy a lámpa cső teste mennyire játszik szerepet a hűtésben?

(#11725) FerNandor válasza Laci4 (#11721) üzenetére


FerNandor
őstag

szuper a beszámolód, meg a képek.
egy kérdés:
"Áramfelvétel dolog megoldódott, a kínaiak szeretnek kicsinyíteni, de a mérővezeték átmérővel nem kellene. Pláne ha már nagy áramokat mér az ember. Lecseréltem a gyári vezeréket két rövid vastagabb vezetékre, egyből a következőek lettek az áram értékek.
Akku ha jól emlékszem 4,1V üresjáratban.
Low: 0,13A
Med: 1,3A
High: 2,5-2,6A
"

- ezt kifejtenéd, de úgy hogy az elektromosság nem jó barátom :D mi a baj, miért kellett cserélni a vezetékeket, mi nem volt jó a gyárival?

- amúgy a nagyobb mAh számú akksi az üzemidöt növel meg, vagy nagyobb áramot is ad és erösebb lesz töle a lámpa?

+ ezen a fasttech oldalon, ugye paypallal lehet fizetni? nem regisztráltam még be.

Ólomlábú köszi, de akkor maradok a Convoy C8-nál.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11726) katona30 válasza SzalaiG (#11701) üzenetére


katona30
csendes tag

Szia nekem is ezt az oldalt mondták ahol olcsó én is innen rendeltem meg egyszer kell venni és egy darabig nem lesz gond semmire .
http://ecigi.top5.hu/index.php?ecigi=ecigi_aru&azonosito=4383#ecigi_leiras

Nem félek a sötétben , a sötét fél tõlem. :R

(#11727) korn válasza DolbySys (#11718) üzenetére


korn
aktív tag

Annyi alufóliát kell rátekerni, hogy alig lehessen a dropint a helyére nyomni, szóval jó szorosnak kell lennie.
Nem tudom milyen akksit használsz, de ha ilyen gond van a lámpával, akkor érdemes lenne valami gyengébbet kipróbálni, ami nem hajtja annyira a lámpát.

(#11729) Laci4


Laci4
senior tag

- ezt kifejtenéd, de úgy hogy az elektromosság nem jó barátom mi a baj, miért kellett cserélni a vezetékeket, mi nem volt jó a gyárival?

Ugyan már nekem is nagyon fakulnak az elektronikai ismereteim,de nagyjából a következő miatt.
Minnél vékonyabb egy vezeték, jó eséllyel annál nagyobb az ellenállása.
(Egy szűk folyosón kevesebb emberke tud átrohanni, mint egy szélesebben.. )
Nagyobb feszültség esik rajta (vagy kisebb áram tud átmenni rajta.. )
Valamelyik a kettő közül okozhatta a kisebb áramfelvételt...

Valaki itt már mintha kielemezte volna ugyanezt a lámpára kivetítve. A lámpában is vannak különböző ellenállások az érintkezési pontoknál. És le lett vezetve, hogy ha jól emlékszem tized ohmok hatására is (nagyon kicsi érték!) lényeges különbség adódik a driver működésében, kimeneti áramában, ergó fényerőben.
Namost,én lemértem az eredeti vezeték ellenállását, igaz, a kínai multiméterrel,nem tudom mennyire pontos, és nem mértem még a rövidet, majd otthon lemérem.. szóval a gyári vezeték ellenállása 0,6 - 0,8 ohm között volt emlékem szerint! Ez az ellenállás még beadódik a "körbe"!

Nagyjából valami ilyesmi,de majd lehet aki pontosabban benne van a dologban, pontosít.
A lényeg, nagy áramokhoz vastag, rövid vezeték.. :U

- amúgy a nagyobb mAh számú akksi az üzemidöt növel meg, vagy nagyobb áramot is ad és erösebb lesz töle a lámpa?

Szintén az itt olvasottakra, ill. ami még maradt ismeretem alapján:
Elvileg igen, gyakorlatban azért árnyaltabb a helyzet.

A fent említett boncolgatás során (otthon majd lehet megkeresem, melózok, mobilnet.. örökké valóság lenne..) szóval ott le lett írva, hogy az adott akksiknak is van egy - egy saját belső ellenállása, ami szintén beleszól abba, hogy mekkora áramot tud leadni, mennyire szól bele a convoy lámpában lévő driver működésébe Tehát egy jobb minőségű, de kisebb mAh számú akku elvileg még akár tudhat nagyobb fényerőt is, és vicca-verza.

Aztán még ott vannak a védett akkuk, ahol az alkalmazott védelem szintén beleszól a dologba. Emlékszem, írta valaki, hogy bizonyos akkuval pl. leállnak azok a lámpák, amik 2,8A körül vesznek fel, mert letilt benne a védelem.

Jah, és nem beszélve arról, hogy pár névtelenebb akkura azt írnak kapacitásnak amit nem szégyellnek Ergó, lehet egy 2800-as akksi, valójában 1800-as csak. Fasttechen mintha oda is lenne 1-2 akkuhoz írva, hogy valójában csak x kapacitású.

+ ezen a fasttech oldalon, ugye paypallal lehet fizetni? nem regisztráltam még be.
Igen.

Amúgy én is még csak ízlelgetem a dolgot, de nem kellett volna.. ebből drága érdeklődés lesz.. vagy ha nagyon elszalad a ló velem, akkor nemiszerv levágás asszony részéről nálam :DDD (na jó,nem ..csak úgy írtam :D)

Ami még lemaradt a Convoy C8-ról, hogy van memója, tudja hogy kapcsoltad ki (bár néha mégis elfelejti :D) illetve van figyelmeztetés, hogyha lemerült az akku. Ekkor automatikusan lekapcsol LOW módba, és ráadásul ott villogtatja. (ki-be kapcsolás után,LOW-ban nem villog...gondolom majd csak ha megint leesik a fesz az érzékelési szintre)
Ez igen hasznos, mert tényleg elég sokáig tartja a fényerőt, illetve nem annyira feltűnő ha merül, mint a Police-nál volt.

Más, kicsit OFF. Jól láttam, hogy fastteck, dx, mannán nincs 4/5 SUB C Ni-Cd akku?
Valaki ilyesmi téren tapasztalt már? (e-bay-en találtam, jó áron... kérdés, valós-e az 1600-as kapacitása, meg a minősége) Egy régi B&D akkus fúró-csavarozóba kellene... :U

Hogyaza.. jól sikerült szerkesztés.. ha jár erre egy modi, a fentit törölje legyen kedves :B

[ Szerkesztve ]

(#11730) FerNandor válasza Laci4 (#11729) üzenetére


FerNandor
őstag

köszönöm a nagyon korrekt választ!
nagyon meggyözöek a képek, amiket csináltál! az az üzemi folyosós még a mediumon is brutál jó! de szerintem a LOW is sokkal világosabb élöben, mint a képen. gondolom ezeket már a vezetékcsere után csináltad.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11731) Laci4 válasza FerNandor (#11730) üzenetére


Laci4
senior tag

őő.. Nah várj! Vezetéket csak a mérő műszernél cseréltem, a lámpában nem.. azt más csinálta.
A lámpa még maradt gyári!

Amúgy igen,már a MED is bőven jó, a HIGH erősebb, de nem hiszem hogy dupla annyi lenne mint MED.

(#11732) FerNandor válasza Laci4 (#11731) üzenetére


FerNandor
őstag

jaaa, értem. :DDD szuper.
amúgy hogy hogy "még maradt gyári", mit fogsz vele csinálni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11733) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

ZY-T13 "final mod" és teszt:

3x R200 párhuzamosan beépítve
Akku: 2x TrustFire 3000mAh ~8,3V (terhelés nélkül)

Eredmény: 1,7A mért akku-áram ;]

Google térképen ~550-600 méterre lévő víztorony tetején az antennák láthatóak voltak. :C (egy tizedik emeleti lakás erkélyéről világitottam rá)

Ennél többre szerintem "átlagos" lámpa-használat során nemigen van szükség. :N

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11734) Laci4 válasza FerNandor (#11732) üzenetére


Laci4
senior tag

Szerintem semmit. Teljesen jó ez így. Esetleg hűtőpasztát rakni az alu tömb és a fej menet közé, vagy a driver leszorító alu közé... de valószínűleg felesleges, illetve meg kell nézni hol adja át a delejt, mert akár még ronthat is az átmeneti ellenállásokon...

M_o_g_y_i
Az szép! és jó.. de ne is írd.. még a végén veszek én is egyet :B Bár nincs rá különösebb szükségem, de megfertőztetek! :W :D
Mondjuk egy 50x még biztos bejátszik, még nem tom melyik, barátosném jó időben bringázik majd, és arra érzésem szerint az tökéletes lesz. C8 már sok lenne rá. Úgy volt, hogy a police-t adom neki,a mostani 5-6-7 ledes kis lámpájánál az is jobb, de megérdemel egy még jobb lámpát :K :B
No meg kíváncsi is vagyok, milyenen az 50x lámpák ;)

DolbySys #11709
"C8-U2-st es egy C8-U3-st"

Szemre ugyanazzal az akkuval nagyon nagy különbséget látsz fényerőn?

(#11735) korn válasza M_o_g_y_i (#11733) üzenetére


korn
aktív tag

:C
Az enyém kicsivel alacsonyabb árammal megy, olyan 1.55 körül feltöltött akksikkal. Bírja a driver.
Egyébként 1.4-1.5A fölé nem érdemes menni, mert efölött alig van már fényerő növekedés. A led is max közelében van 3A ledáram körül, és a driver hatásfok csökkenés miatt sem nő a fényerő. Feleslegesen fűti a drivert a több áram.

itt van amit mértem:
[http://www.youtube.com/watch?v=MRadYH5DSG8&list=UUDBk1mdPLCSAm23ZPiZHykg&index=1]

A luxméter sacc/kb az OTF lument méri.

(#11736) M_o_g_y_i válasza korn (#11735) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Tudom, tudom... :U
De 3 féle ellenállást vettem (R200, R220, R300), megnéztem mit tud. ;]
Majd ha jön az XML2 5000K körüli színhőmérsékletű változata, azt még megkapja. ;)
Ha addig el nem adom! :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11737) jada00 válasza M_o_g_y_i (#11733) üzenetére


jada00
tag

:C Gratula!!! :K Én is meg fogom mókolni!!! :D ;]

(#11738) jada00 válasza korn (#11735) üzenetére


jada00
tag

Nagyon érdekes videók!!! :R Köszönjük!!! :C

(#11739) M_o_g_y_i válasza jada00 (#11737) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Köszönöm! :B :F
Én majd visszaépítem R22+R22+R30 ellenállásokkal, egyelőre azért marad így. :DD

Ez volt az "átlőtt" távolság:

;]

(#11740) szbalogh: szerintem a fasttech értelmes árakon adja őket :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11740) szbalogh


szbalogh
őstag

Srácok, hol lehet a legolcsóbban csillagra forrasztott XM-L-t venni?

Nick: HE_Storm

(#11741) cili.ke


cili.ke
csendes tag

Sziasztok!
Igyekeztem minél többet visszaolvasni, de 10 ezer hozzászólás azért nem kevés...
Teljesen meggyőztetek, hogy Convoy C8 CREE XM-L U2 1B lámpát vegyek 2×18650 Li töltővel és 2 db Pana akkuval. Mind a Fasttech oldalról. Kérdéseim:
Ha a 2-féle védelemmel ellátott Pana akkut választom, a 69.4 mm-es hossza befér a C8-ba? A védelem nem fogja korlátozni az áramot, és csökkenteni a fényerőt? Vagy inkább a védelem nélküli, 65 mm-es Panát válasszam? Érdemes egyáltalán 3400 mAh-s akkut venni, vagy kisebb is elegendő lenne?
Nem vagyok PayPal tag, de van MasterCard domborkártyám. Azzal is gond nélkül vásárolhatok a FT-en?

[ Szerkesztve ]

-Y-

(#11742) M_o_g_y_i válasza cili.ke (#11741) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

C8 testbe nekem a 3400mAh-s Panasonic túl hosszú volt, 1,5-2mm híja volt, hogy nem tudtam teljesen összecsavarni a lámpát. :(((
A 8x7135 driver alapból jelzi az alacsony akku-feszültséget (2,9-3V között), így fölösleges a védett akksi. (hacsak nem gagyi töltővel lenne használva, ami pl. 4,2V-nál nem áll le)
PayPal-hoz nem kell regisztráció, de ajánlott. Fizetéskor bekéri a kártyaadatokat, és tudsz fizetni. :K
Bár közvetlenül kártyával is fizethetsz, csak az kevésbé biztonságos. :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11743) cili.ke


cili.ke
csendes tag

Mogyi: Kösz az infókat. Csak egy kis pontosítás: a védett Pana nem fért be neked, a sima Pana 4.4 mm-rel rövidebb, tehát az jó lesz. És a védelem sem fog hiányozni. Ez a töltő remélem nem túl gagyi, bár azt írták róla hogy lassú, de talán nem tölt túl... Vajon mekkora árammal tölt, ha csak egy akku van, és mennyivel, ha 2?

[ Szerkesztve ]

-Y-

(#11744) FerNandor válasza M_o_g_y_i (#11739) üzenetére


FerNandor
őstag

az durva! :DDD
ez már majdnem elmenne a Batman segélykéröjének is :DD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11745) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!

Tavaly vettem kezdésnek egy ilyen "police" gúnynevű, másképpen FA-50W-s csodalámpát, Áditól, egyes tesztek szerint alulról a 2. szintet súrolja, legalábbis bőven van még jobb ennél, de egyelőre jó nekem. Majd ha lesz időm, a topicot szétolvasom, akkor lesz aktuális, mit vegyek ehelyett/emellé, van megfizethető áron ledes zseblámpához melegebb színű led? Egyes embereket sokkolt ez a gonosz hideg fény, ami engem hidegen hagy, csak sokat abajgattak vele és tudom, a LED eredendően kékes árnyalatú, ezt színezik fehérré, amennyire lehet.
Amúgy jó példány, meg vagyok vele elégedve, többször zuhant, akár kőre, kemény padlóra is, de még üzemel. Picit a szélén kopik mm szélesen a festék és az akasztója vagy hogy hívják, ami a csuklón, máson tud lógni, kezd elhasználódni. Vajon olyat hol lehet kapni hozzá?

Ki lehet a driverből - vagy mi a felelős ezért, - iktatni ezt a villogó üzemmódot?

Amiért eredetileg ide írtam, az, hol lehet viszonylag kedvező áron (pót)akkut venni hozzá? Ha jól néztem, AX 18650 jár hozzá. Van esetleg más, esetleg a mostani 3800mAhnál nagyobb kapacitású (és persze kompatibilis) akku? Az enyém lámpán keresztül tölthető, elég lassú, akár 6-8 órás is lehet egy teljesen lemerült akku töltése. Van valami túlmerülés elleni védelem (áramkör) ezekben a ceruza-akkukban? Mert sokszor volt, megvártam, míg már halványan világított a végén a led.

Köszönöm előre is a válaszokat, jó lámpázást mindenkinek!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#11746) kowik válasza M_o_g_y_i (#11742) üzenetére


kowik
tag

Én ebbe a lámpába a Pana helyett inkább Sanyo 2600-ot raknék.
http://prohardver.hu/tema/elemlampa_zseblampa/hsz_6417-6417.html

(#11747) Ádyka válasza pigsty (#11745) üzenetére


Ádyka
őstag

Pü akart lenni...hogy ezt mindíg elcseszem.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#11748) pigsty válasza Ádyka (#11747) üzenetére


pigsty
aktív tag

vettem sőt még írtam is, más is írhat,még pár napot morfondírozom,más ok miatt :)

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#11749) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék rendelni 1 thrower lámpát. És most újra olvasgatva ezt a topicot, arra jutottam hogy a fasttech megbízható és olcsó oldal. Innen melyik lámpát tudnátok ajánlani, olyan 30-40 dollárig kb, többet nem nagyon szánnék rá, de persze ha 44$ ami jó nagyon akkor az még belefér.

Illetve másik kérdésem lenne még hogy csak 1 féle postázási lehetőség van, ami 2-3 hét alatt vagy még több idő alatt ér ide, vagy van olyan hogy fizetek x dollárt de akkor itt van 4-5 nap alatt?

Köszönöm előre is a segítséget :R

iPhone 13 Pro Max

(#11750) M_o_g_y_i válasza jozsi252 (#11749) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

FandyFire STL-V6 XM-LT6

Szerintem... :U :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.