Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) jada00 válasza M_o_g_y_i (#11750) üzenetére


jada00
tag

Ez nem ugyan azt tudja mint a SMALL SUN, amit te is, meg én is rendeltem?

Ilyen lámpám volt, azt tudom, hogy nagyon jól világít!

[ Szerkesztve ]

(#11752) jozsi252 válasza M_o_g_y_i (#11750) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi ez nagyon jónak néz ki.

Közbe végre megtaláltam azt a bizonyos oldalt fasttech-en ami a szállítási időt írja. Jól gondolom hogy ezt jelöljem be?

Registered Air Mail typically 10 to 14 business days

FREE for orders $15 or more
otherwise around $1 or less to upgrade

Tehát magyarul ha 15$ fölött rendelek akkor 10-14 munkanap alatt nálam van a cuccos? És ehhez kapok tracking numbert is, amivel nyomon tudom követni a terméket? Gondolom a Regular Air Mail-hez nem kapok semmit, hanem majd csak egyszer ideér hozzám, de mivel 15$ fölött van a rendelésem ezért mindenképp jobb ha a Registered Air Mail-el rendelem meg?

iPhone 13 Pro Max

(#11753) M_o_g_y_i válasza jada00 (#11751) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

De, kb. ugyanazt a fényt adhatja le, a foncsor u.az, a driver szintén 3A körül lehet (átépítve a Small Sun-t természetesen ;]).

(#11752) jozsi252: mindenképp a regisztrált küldést válaszd, különben igen jó eséllyel el fogják lopni... :W
Ha olcsóbban akarod megúszni, akkor a jada00 által linkelt lámpát rendeld, és hozzá R220-as ellenállásokat. :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11754) jozsi252 válasza M_o_g_y_i (#11753) üzenetére


jozsi252
veterán

Árba megfelel ez. Ma vagy holnap meg is rendelem, viszont az lenne még a kérdésem hogyha megjön a lámpa akkor érdemes-e valamit a hűtésen a ellenőrizni hogy minden rendben van-e vele? Nem szeretném ha a led megsülne benne mert a lámpatestnek nem jól adja le a hőt. C8-am nagyon jó. Az egész lámpa kellemesen meleg, így annál nem tartok ilyen gondtól.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#11755) jada00 válasza M_o_g_y_i (#11753) üzenetére


jada00
tag

:K ;]

(#11756) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Tegnap végre megérkezett a csomagom a DX-től, December 28.-án rendeltem, hát nem siették el. Már lélekben lemondtam róla.

Zsolt

(#11757) ronati válasza Zsolt74 (#11756) üzenetére


ronati
tag

Szia! És mi az aminek örülhetsz végre?

(#11758) M_o_g_y_i válasza jozsi252 (#11754) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Különösebben nem hinném, hogy nézegetni kellene. :N :D
Az mondjuk nálam "alap" a kínai lámpáknál (és melyik nem az ugye... ;]), hogy szétszedem őket, O-gyűrűket bezsírozom, meneteket szárazra törlöm (ha az is festett, akkor lehet kissé zsírozni, úgysem játszik szerepet az áram-ellátásban, csak a vége, a fémtiszta rész). A LED alatt legyen hűtőpaszta az a lényeg, a driver-tartó és a fej közötti rész menetein is. :K Ezzel jobban "viszi" el a hőt a bordákra.
Van még egy figyelemre méltó lámpa, szerintem ez is "brutál" thrower lehet. :U
Ez az: Convoy L2 Cree XM-L U2-1B 2-Group 3/5-Mode
Kicsit az általad említett ár fölött van, de nagyobb a foncsora és a Convoy lámpák elég jó minőségűek.
Ez ráadásul megy 26650-es akksikkal is, és a lámpatest áram-vezetése is profin van megoldva a réz betétekkel.

jada00: ENNEK jöhetne valami 35-45$-os klónja... :U :DDD

ronati: ezeket? :U ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11759) jada00 válasza M_o_g_y_i (#11758) üzenetére


jada00
tag

Ja, ez azért ilyen drága, mert minden van hozzá! :C komplett a cuccc :D

Ebből van meleg változat is! Convoy L2 Cree XM-L T4

[ Szerkesztve ]

(#11760) M_o_g_y_i válasza jada00 (#11759) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A töltőt + akksikat (védelem nélküli Panasonic akkuk? :F) felőlem kihagyhatják, a tok az tetszik. :K
Töltőm az még mindig van elég, lassan fogyhatna is belőlük. :DDD

szerk.: már van itthon 4300K és 5000K színhőmérsékletű XM-L, azt tudom cserélni. ;)
És már úton is van 3db XM-L2 ezek mellé... :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11761) jada00 válasza M_o_g_y_i (#11760) üzenetére


jada00
tag

:Y :C :R Erre már nem tudok mit mondani! :D :P

(#11762) M_o_g_y_i válasza jada00 (#11761) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mondjuk "csak" 5000K-es lesz, de az is kb. az XM-L T6/U2 szintjét kell hoznia legalább, amik ugye jóval hidegebb fényűek.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11763) ronati válasza M_o_g_y_i (#11758) üzenetére


ronati
tag

Kösz,hogy megmutattad,elkezdtem visszaolvasni,de nem találtam,és nem volt időm a tüzetesebb keresésre.

(#11764) Zsolt74 válasza ronati (#11757) üzenetére


Zsolt74
senior tag

2db ultrafire akku,egy 52mm-es üveget , 2db akku védelmi elektronika.

Zsolt

(#11765) kowik válasza M_o_g_y_i (#11760) üzenetére


kowik
tag

XM-L2 honnan érkezik?

(#11766) ronati


ronati
tag

Tisztelt urak!Köszönöm ezt a fórumot. Kb egy hónapja idetaláltam ,mert elkezdtem lámpát keresgélni. Először utána olvasok annak amit keresek,mert mindig vannak, akik már járnak azon az úton amire én szeretnék lépni.Itt van öt-hat igen szakavatott tag /nem részletezném/, akinek a tanácsait,segítségét minden lámpát venni akaró emberke megfogadhatja.Végül innen, Zsolt74 TrX8-át vettem meg,/ nagy örömömre/ ami ha jól tudom,előtte jada00 életébe hozott némi fényt.Így a lámpám már ezért is egy érték, három embert tett Lumen függővé! Több fórumtársat már megkerestem Privátban a kérdéseimmel,és mindenki segített abban amit nem tudtam. Kösz mindenkinek!!! Tegnap megérkezett az aliexpress-től az Uf C8 u3 amit 02.10.-én rendeltem,ma pedig az ebay-ről 02.13.-án rendelt imax B6Ac, és az FT-től rendelt Sanyo 2800mAh-s védett akkuk.Szerintem mindegyik megfelelő gyorsasággal ideért.Még várok az FT-től egy pár sanyo akkut,és egy convoj C8 u2-t,amit később rendeltem. Mogyi, nálam is az van a védett sanyo 2800-al mint nálad a védett Panasonic 3400-el,hogy a C8-at nem lehet katra összetekerni, marad 1.5mm hézag. Azért a szokásomhoz híven van kérdésem is.Az aliexpresses c8 5 módos,de nem tudom mikor ,van hogy átvált 3 módra, méghozzá erős-közepes-alacsony fokozatúra és nincs villogó + SOS funkció.Ezt a driver csinálja gondolom,de nem tudom hogy vált át.Ja és a fokozatokat úgy váltja hogy;3x erős-1x közepes- 1x alacsony,lényegében mind ha meglenne az öt funkció.Van erre tapasztalat,vagy valamilyen tipp valakitől?

(#11767) zoli03 válasza ronati (#11766) üzenetére


zoli03
őstag

(#11768) M_o_g_y_i válasza kowik (#11765) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Áméríkábúl. :D
Rendelés után jöttem rá, hogy nyákot nem rendeltem hozzá... :W
(ugyanis ez "natúr", csillag nélküli LED)
Kénytelen leszek átforrasztani egyet, vagy rendelni valahonnét. :o

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11769) jada00 válasza ronati (#11766) üzenetére


jada00
tag

Használd egészséggel a TrustFire X8-at, nagyon jó kis lámpa!!! :K

(#11770) d4d


d4d
tag

egy kis összefoglaló a fastteches védelem nélküli 18650esekből,

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#11771) ronati válasza jada00 (#11769) üzenetére


ronati
tag

Kösz szépen,ma már végre belekerült a két sanyo 2800mAh-s akku.Eddig a Zsolt74-től kapott 1db bontott akkuval tette a dolgát,de töltőm se volt,így a csavarbehajtóm töltőjéről vettem le az áramot mágneses módszerrel,hogy legen benne némi Zeusz.A fiammal /17 éves/ mentem a lámpáért este, alig bírta kikapcsolni, annyira tetszett neki, hogy milyen messze vetítette a fényt.Még gondolkodom egy Sky Ray King u2-n, most az FT-n 40 Dolcsi.Azt hiszem a családban most mindenki led lámpát kap ajándékba. Van négy gyerkőc,meg sógor koma.Persze csak aki megérdemli!

(#11772) ---Lasali--- válasza M_o_g_y_i (#11768) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

De akkor már miért nem a Cree XM-L2, Bare, U2, 1C Tint (6500K) -t rendelted?
Én is néztem már ezt, mert szeretnék egy l2 u2-t, de így csillag nélkül nem az igazi.

(#11773) M_o_g_y_i válasza ---Lasali--- (#11772) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

1000lm 5000K mellett nekem elég. ;)
Már ha tud egyáltalán annyit... :D

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11774) ronati válasza zoli03 (#11767) üzenetére


ronati
tag

Valószínűleg,csak nem tudom kipróbálni,mert a lányom,elvitte.

(#11775) ---Lasali--- válasza M_o_g_y_i (#11773) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Csillagra egyébként hogy lehet ezt ráforrasztani? Az mondjuk jó lenne ha a T6 osomat le lehetne műteni a csillagról, és rárakni ezt az l2 u2 -t. :D

Szerk:
Közbe néztem pár videót youtube -on, sejtettem hogy ezt valami BGA megoldással kell megcsinálni, hát ezt én nem vállalom otthon, nincs kedvem két ledet hazaküldeni..
Te hogy akarod megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#11776) M_o_g_y_i válasza ---Lasali--- (#11775) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Kb. úgy, mint az említett videókon. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11777) kowik válasza M_o_g_y_i (#11776) üzenetére


kowik
tag

Mennyi volt a szállítás?

(#11778) M_o_g_y_i válasza kowik (#11777) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

6.80 $

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#11779) jozsi252


jozsi252
veterán

Az lenne a kérdésem hogy fasttech-esek mit szoktak ráírni a csomagra? Mármint a vám miatt kérdem. 22eurónál kissebb összeget írnak rá, vagy hogy gift mert ugye az meg 45euróig áfa és vámmentes.

iPhone 13 Pro Max

(#11780) tbesze


tbesze
tag

XM-L2 az LCK.Led.com-ról. Választható csillag mérettel. :K

(#11781) kowik válasza tbesze (#11780) üzenetére


kowik
tag

A 0D olyan hideg, hogy a fénye már hűti a lámpát. :DDD

(#11782) tbesze válasza kowik (#11781) üzenetére


tbesze
tag

És ez még nem is a leghidegebb! :K A 0S, az már bizony cool! :DD

[ Szerkesztve ]

(#11783) d4d válasza tbesze (#11782) üzenetére


d4d
tag

Érdekes, hogy a képen az "1C", 6500K környékén található (van ahol 6500-7000 Kelvinesenk árulják), holott az Armytek Barracudaban XM-L U2 1C van és a gyártó 5500K-t ad meg rá és szemre is kellemes fénye van, biztos hogy nem 7000 környéke.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#11784) Laci4 válasza jozsi252 (#11779) üzenetére


Laci4
senior tag

Halli!

Ezen a képen ugyan nem látni jól,mondjuk élőben se annyira, mert a cellux összehúzta, de Gift van bejelölve rajta.
Értéknek nálam az eredeti érték volt beírva, de az "csak" 17HKD, nagyobb összegnél nem tudom mit írnak... :U

Viszont ha már itt tartunk, ezen a képen az összeg mi lenne? A posta díja? :Y 39 dollár? vagy 0.39.10? annak meg mi értelme?
Vagy ennyire volt "biztosítva" a küldemény? vagy? Tudja valaki? :U

[ Szerkesztve ]

(#11785) ronati válasza jozsi252 (#11779) üzenetére


ronati
tag

Nekem a napokban érkezett az FT-től csomag,és ajándéknak volt kipipálva,értéknek 20HKD megadva.13.-án rendeltem 16.-án postázták és 26.-án a kezemben volt a csomag! Szerintem korrekt,megfelelő ár,az áru is az aminek írják,gyors küldés.Az oldalukon arról is tájékoztattak,hogy 17.én lesz küldés mert kinai újév miatt leállás van náluk.De azért 16.án elindult a küldemény.

[ Szerkesztve ]

(#11786) ronati válasza Laci4 (#11784) üzenetére


ronati
tag

Szerintem a postázás árának tűnik,lehet hogy a szállító módosított a küldés összegén.De,ha te díjmentesen kérted,akkor ezt az eladó nyelte be.

(#11787) Laci4 válasza ronati (#11786) üzenetére


Laci4
senior tag

jaja.. free posta volt. Azért nézem, azért az nem kis összeg lenne! Több mint a lámpa.
A te rendelésed valós értéke mennyi volt?

(#11788) ronati válasza Laci4 (#11787) üzenetére


ronati
tag

17.47Dolcsi,de 20-at írtak értéknek. 2db sanyo 2800 védett,10db 18650 elemtartó a töltéshez.Sajna az üres akku tartóba nem megy bele a védett csak a sima akku.

(#11789) ronati


ronati
tag

Abban segíthetne valaki,hogy az imax B6AC-hoz hogy kell csatlakoztatni a NI-MH akkukat. Most úgy csinálom,hogy : + / +; - / -, és az akkuk közé teszek mágnes korongokat. Így összeadódva ahányat összerakok, annyiszor 1.2V-osnak ismeri fel és tölti.Viszont nem tudom,hogy kéne így összerakva merítenem őket,mennyi Voltot adjak meg kisütési alsó határnak?Még azt kéne tudnom hol, tudok venni a töltőhöz balanszoláshoz csatlakozó kábelt,ha több Li-Ion 18650-es akkut szeretnék egyszerre tölteni.Vannak sima 18650-es akkutartóim,és ezeket szeretném összekötni,hogy a töltő akkupakknak ismerje fel és balanszírozva töltse őket.

(#11791) sato77


sato77
csendes tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni:az itt olvasottak alapján rendeltem a c8 lámpámhoz egy ilyen drivert:[link]
A kérdésem az lenne hogyan kell bekötnöm? Csak high és low módot akarok.Odáig eljutottam, hogy balról a negyedik csillagot kell bekötni.Ezen kívül kell még valamit csinálni?Át kell vágni az első csillagot?
Bocs de láma vagyok ehhez.
Köszi.

(#11792) kowik válasza sato77 (#11791) üzenetére


kowik
tag

(#11793) sato77 válasza kowik (#11792) üzenetére


sato77
csendes tag

Köszi ez alapján megpróbálom.

(#11794) szbalogh válasza kowik (#11792) üzenetére


szbalogh
őstag

Pont tegnap tettem ezt a drivert egy C8-ba. Olyanba amiben 19mm-es driver volt eredetileg. Ehhez vágtam egy 9mm x 54mm x 1mm-es rézdarabot amit úgy hajlítottam meg, hogy szépen beleszoruljon az alu foglalatba és a 17mm-es drivert is megfogja. Faszán működik.
Viszont a képen azt írja, hogy le kell vágni az első csillag kontaktját. Én ezt nem tettem meg viszont a 3. csillagot leföldeltem és úgy is adja a low mid high módot. Tudtok valami megoldást amivel ez a driver 1-módossá alakítható?

Nick: HE_Storm

(#11795) ronati válasza kowik (#11790) üzenetére


ronati
tag

Kösz az infót! Ha a 6db akkuhoz valót veszem, és a rajz alapján készítem az akku tárolót,és az van a töltőhöz csatlakoztatva. De mondjuk csak kettő akkut töltenék vele,azt is lehet? A NI-MH akkuknál a balanszos töltés nem megoldható,hogy felismerje egyenként az 1.2V-os akkukat? Most egyenként töltöm őket, mert sorba kötve hármat 3.6V-osnak ismerte fel, és töltötte őket.De így nem mindegyik akkut tölti egyformára,és nem is tölti maxra őket.Ha pedig ki akarom sütni őket, nem tudom hány Voltra tegyem az alsó határt,mert mondjuk egyenként 1.1V-ra meríttetném, és utána tölteném vissza.De ha hármat rakok sorba, akkor a hármat meríti 1.1V-ra,akkor közel 0.33V.ra meríti egyenként őket,vagy hogy van ez?Van pl: 7db 7000mAh D, goliát akkum és ezeket tölteném egyszerre.

(#11796) ronati


ronati
tag

Milyen akkut lehet tenni az Ultrafire C8-ba,ha a Sanyo 2800mAh védettel nem lehet teljesen összecsavarni?Van rövidebb védett, vagy az egy aksis lámpába ha jó a driver-e mehet a sima akku?Most várom az FT-től a Convoj c8-at akkor abba is nagy lesz a sanyo?

[ Szerkesztve ]

(#11797) kowik válasza ronati (#11795) üzenetére


kowik
tag

Csak 2, 3, 4, 5 vagy 6 akkut tudsz balanszlova tölteni. Viszont mindegyikhez külön csatlakozót kell csinálnod.
A töltő oldalán látod az 5 csatlakozó helyét. A 3 lábú a 2 akkuhoz való, a 4 lábú a 3 akkushoz stb.

[ Szerkesztve ]

(#11798) jada00


jada00
tag

Megjött ma a SMALL SUN ZY-T08!
Az a bajom, hogy nem olyan a driver benne mint amit vártam. Látott már valaki ilyet? Vajon ezt lehet tuningolni?

A képen bekarikáztam az ellenállásokat! Nem R22, és nem is kettő, hanem R150 és három darab!!! :F :U
Na ezzel most mit kezdjek? :W

(#11799) FerNandor válasza jada00 (#11798) üzenetére


FerNandor
őstag

hali,
miért kell tuningolni? mi változik azáltal?

lenne még egy lehet, hogy hülye kérdésem... ugye ez az 5 dolláros akkutöltö (18650) 2 darabos. Lehet vele egyet is tölteni vagy csak kettövel müködik? :U

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11800) Laci4 válasza ronati (#11796) üzenetére


Laci4
senior tag

Bemásolnám egy privim részleteit...

"a Convoy C8 -ba vedett akku belefer? a langnyelves TF-re gondoltam(69 mm)."

Válaszom:

"megnéztem, van egy UltraFire akksim, vonalzóval nézve, olyan 66-67mm magas lehet..az bele megy.."

"Ma trükköztem, találtam egy gombot, rátettem az akksi hátsójára.
Úgy lett majdnem egy szintben a lámpa tubus végével.
Rá lehetett tekerni a kapcsolót, de ahogy az első menetbe akartam tekerni, már éreztem, hogy kicsit rá kell nyomni, hogy elkapja a menetet.
Nem nehezen, teljesen be lehetett tekerni.
Lemértem így az akksi 69,56mm.
Tehát bele kellene hogy férjen. Nem röhögve, de belemegy!"

A kapcsolóban a rugós érintkező valószínűleg igencsak ütközés közelben lehet... :U

FerNandor
Tunning: nagyobb áram, nagyobb fényerő.. nagyobb hatótáv..

Akkutöltő: nem tudom melyikre gondolsz, de szerintem a legtöbb külön tölti a li-ion cellákat...(talán az összes...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.